pesoto.ba

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Radar71
Posts: 7277
Joined: 21/07/2010 15:43

#3326 Re: pesoto.ba

Post by Radar71 »

Adi-g wrote: 05/12/2021 01:37 Da li postoji opcija na amazonu da jednu narudzbu ne djeli na vise posiljki?
Mislim da je neko ovdje napisao da se na Amazonu mogu ujediniti pošiljke
STR69
Posts: 556
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#3327 Re: pesoto.ba

Post by STR69 »

Adi-g wrote: 05/12/2021 01:37 Da li postoji opcija na amazonu da jednu narudzbu ne djeli na vise posiljki?
U teoriji, da, ako imaš prime, tražiš da ti šalju na taj prime day. U praksi, to je lutrija, ja sam znao kupiti čizme i sredstvo za održavanje istih od istog proizvođača, tražio da mi šalju na prime day i dobio 2 različita paketa. U osnovi oni to šalju na US adresu i ne shvataju šta je naš problem, tako da idu kako im lakše.
Ali_G
Posts: 4639
Joined: 02/03/2002 00:00

#3328 Re: pesoto.ba

Post by Ali_G »

Jel ovaj pesoto posluje iskljucivo da se narucuje preko online prodavnica? Je li moguce sa adrese americkog residenta njima poslati paket?
Hvala
User avatar
_Reds_
Posts: 9326
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#3329 Re: pesoto.ba

Post by _Reds_ »

Ali_G wrote: 05/12/2021 10:13 Jel ovaj pesoto posluje iskljucivo da se narucuje preko online prodavnica? Je li moguce sa adrese americkog residenta njima poslati paket?
Hvala
Što ne bi mogao. Nije njih briga odakle ti kupujes. Problem moze biti faktura jedino, koju ti. Eki ne moze priložiti. Ali neki je ovdje pisao da mu je neko slao iz Amerike vec.
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3330 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

SA 071 wrote: 04/12/2021 21:41 Pa vjerovatno su mu registrovali paket, pa skontao da je pretjerao s reakcijom. Ima on taj običaj reagovati pretjerano, nije mu prvi put :-)
Petak poslije podne, odlazak sa porodicom i prijateljima na vikend zato se nisam ni javio
Koliko znam Pesoto ne radi subotom i nedeljom , bar su to mogli uvesti za BF ili zaposliti par dodatnih ljudi za vandrednu situaciju a ne na ovaj nacin, pa ako ce imati enorman broj paketa znaci da ce biti i veca zarada , zar ne . Zamisli da Amazon ili ostali prodavaci kazu cekacete 15-20 dana na isporuku jer imamo povecanje prometa od 3000% za BF
Samo da te obajvestim da paket nije reigistovan niti sam dobio infomaciju da je u skladistu Pestota , zato sam i prijavio Amazonu
Tako da se uopste ne sekiram, zao mi samo sto je to trebao biti poklon prijateljima tj njihovom sinu za novu godinu
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3331 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

Adi-g wrote: 05/12/2021 01:37 Da li postoji opcija na amazonu da jednu narudzbu ne djeli na vise posiljki?
Jednostavan odgovor, zavisi sta si narucio Amazon ima stotine skladista i robu salje iz najblizeg skladista, ako nema u istom skladistu dobices dvije ili vise posiljki zavisi koliko si cega narucio.
Uostalom sve je objasnjeno na njihovoj stranici:
https://www.amazon.sg/gp/help/customer/ ... =201910450
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3332 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

mirza13 wrote: 03/12/2021 21:48
Stipuganjemojneganje wrote: 03/12/2021 21:39 Uglavnom da sam dobio potvdan odgovor da je posiljka isporucna nije problem sacekati znam a je guzva ali odgovore koje sam dobio su neprofesionalni i navode na sumlju da mi je paket nestao , a nemam vremena cekati 10 dana da prijavim Amazonu da posiljka nije isporucena
druze panicis bez potrebe...ljudima paketi nisu registrovani od proslog petka pa cekaju i ne drame a ti dizes paniku zbog jednog paketa koji si narucio na BLACK FRIDAY...ako nemas strpljenja da sacekas ko i svi mi da se paket unese u sistem onda online shopping nije za tebe...a ako pise da je delivered in mailroom garantujem ti ja evo da ce biti unesen jer sam isto cekao 8 dana da registruju paket i registrovase ga danas...
Nije problem cekati , svakako je to poklon za novu godinu sinu nasih prijatelja.
Kupovao sam puno puta za BF i ostale praznike i nikada nije bilo problema, kupujem na Amazonu od 2010.
Ja samo poslao upit da li mogu potvrditi da su dobili posiljku a lik kaze dajte mi dokaz sa potpisom da je ispruceno , cuj trazi dokaz eto Amazon krade narudzbe , napisu da je roba isprucena a uzmu je sebi. Jos gore je kada sam dobio email...procitaj sta pisu
mirza13 wrote: 04/12/2021 16:32
ma ide nije ni stalo samo malo sporije :D ...evo meni treci paket deklarisali sad :thumbup: a nema nam onog kolege sto se uspanicio da kaze da je i njemu stigao :kiss: :roll:
Nisam se uopste uspanicio, nego nisam 24 sata na portalu da mogu svaki sat odgovrati , imam precih stvari u zivotu
Uzivaj u zivotu jer je suvise kratak , vjeruj mi izuzetno dobro znam o cemu pisem
User avatar
Big Ben
Posts: 167
Joined: 17/12/2010 23:44

#3333 Re: pesoto.ba

Post by Big Ben »

Stipuganjemojneganje wrote: 05/12/2021 11:14
SA 071 wrote: 04/12/2021 21:41 Pa vjerovatno su mu registrovali paket, pa skontao da je pretjerao s reakcijom. Ima on taj običaj reagovati pretjerano, nije mu prvi put :-)
Petak poslije podne, odlazak sa porodicom i prijateljima na vikend zato se nisam ni javio
Koliko znam Pesoto ne radi subotom i nedeljom , bar su to mogli uvesti za BF ili zaposliti par dodatnih ljudi za vandrednu situaciju a ne na ovaj nacin, pa ako ce imati enorman broj paketa znaci da ce biti i veca zarada , zar ne . Zamisli da Amazon ili ostali prodavaci kazu cekacete 15-20 dana na isporuku jer imamo povecanje prometa od 3000% za BF
Samo da te obajvestim da paket nije reigistovan niti sam dobio infomaciju da je u skladistu Pestota , zato sam i prijavio Amazonu
Tako da se uopste ne sekiram, zao mi samo sto je to trebao biti poklon prijateljima tj njihovom sinu za novu godinu
Možda ti i stigne do Nove godine. Ako održe ritam od 14 dana za slanje, sve i da promašiš ovaj let u utorak (07.12.), poslat će ti 21.12. Taman da stigne do 31.12. A koliko paketa ima, ne bi me čudilo da odrade letove i svakih 7 dana do kraja godine.

Meni su paketi stigli s Amazona u petak. Nisu naravno još registrovani. Ovo je prvi put da mi pakete isporučuje/dostavlja sam Amazon, gdje fakat ne piše potpisnik, odnosno ime osobe koja je preuzela. Za 1 paket piše da je 'handed over to resident', a 2 su u mail room-u. Kad UPS dostavlja, mora pisati ime osobe koja je preuzela. Tako mi je prije pisalo da je preuzeo/la IVAOYNOV.
mirza13
Posts: 155
Joined: 15/10/2020 12:16

#3334 Re: pesoto.ba

Post by mirza13 »

Stipuganjemojneganje wrote: 05/12/2021 11:22
mirza13 wrote: 03/12/2021 21:48

druze panicis bez potrebe...ljudima paketi nisu registrovani od proslog petka pa cekaju i ne drame a ti dizes paniku zbog jednog paketa koji si narucio na BLACK FRIDAY...ako nemas strpljenja da sacekas ko i svi mi da se paket unese u sistem onda online shopping nije za tebe...a ako pise da je delivered in mailroom garantujem ti ja evo da ce biti unesen jer sam isto cekao 8 dana da registruju paket i registrovase ga danas...
Nije problem cekati , svakako je to poklon za novu godinu sinu nasih prijatelja.
Kupovao sam puno puta za BF i ostale praznike i nikada nije bilo problema, kupujem na Amazonu od 2010.
Ja samo poslao upit da li mogu potvrditi da su dobili posiljku a lik kaze dajte mi dokaz sa potpisom da je ispruceno , cuj trazi dokaz eto Amazon krade narudzbe , napisu da je roba isprucena a uzmu je sebi. Jos gore je kada sam dobio email...procitaj sta pisu
mirza13 wrote: 04/12/2021 16:32
ma ide nije ni stalo samo malo sporije :D ...evo meni treci paket deklarisali sad :thumbup: a nema nam onog kolege sto se uspanicio da kaze da je i njemu stigao :kiss: :roll:
Nisam se uopste uspanicio, nego nisam 24 sata na portalu da mogu svaki sat odgovrati , imam precih stvari u zivotu
Uzivaj u zivotu jer je suvise kratak , vjeruj mi izuzetno dobro znam o cemu pisem
bice sigurno sad ovih dana, zao mi samo sto se sekiras 99% bez potrebe znam da je bas lose cekati i kontati da li te je neko prevario al evo do sad sve ok sa pesotom samo pozitivna iskustva, vjerujem da ce i tebi biti sve ok :thumbup:
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3335 Re: pesoto.ba

Post by SA 071 »

Stipuganjemojneganje wrote: 05/12/2021 11:22
Ja samo poslao upit da li mogu potvrditi da su dobili posiljku a lik kaze dajte mi dokaz sa potpisom da je ispruceno , cuj trazi dokaz eto Amazon krade narudzbe , napisu da je roba isprucena a uzmu je sebi. Jos gore je kada sam dobio email...procitaj sta pisu
Ma lik ti je fino odgovorio, ali to što si ti konfliktan je druga stvar. On ti je rekao da ako sumnjaš da ti nije isporučen paket i ako planiraš da se žališ Amazonu da im dostaviš potvrdu o isporuci (koju uvijek imaš na tracking-u one poštanske službe preko koje je išla isporuka), pa da oni mogu da provjere. Ako nemaš to, onda oni ne mogu ništa da učine dok sve pakete fizički ne obrade. Logično.

Inače, meni još uvijek jedan paket nije obrađen koji je isporučen u srijedu, ostale su sve registrovali...
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3336 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

SA 071 wrote: 05/12/2021 14:57
Stipuganjemojneganje wrote: 05/12/2021 11:22
Ja samo poslao upit da li mogu potvrditi da su dobili posiljku a lik kaze dajte mi dokaz sa potpisom da je ispruceno , cuj trazi dokaz eto Amazon krade narudzbe , napisu da je roba isprucena a uzmu je sebi. Jos gore je kada sam dobio email...procitaj sta pisu
Ma lik ti je fino odgovorio, ali to što si ti konfliktan je druga stvar. On ti je rekao da ako sumnjaš da ti nije isporučen paket i ako planiraš da se žališ Amazonu da im dostaviš potvrdu o isporuci (koju uvijek imaš na tracking-u one poštanske službe preko koje je išla isporuka), pa da oni mogu da provjere. Ako nemaš to, onda oni ne mogu ništa da učine dok sve pakete fizički ne obrade. Logično.

Inače, meni još uvijek jedan paket nije obrađen koji je isporučen u srijedu, ostale su sve registrovali...
Ja ne sumljam da mi je paket isporucen, ja sam dobio obavjest od Amazona da je isporucen i zelio sam samo da Pestoto to potvrdi
Lik mi trazi potpis kao dokaz, prvo to za BF ne postoji kod isporuke koju radi Amazon svojom sluzbom (nije neka od kompanija UPS, USPS, Fedex ...) , jer imaju milione porudzbi tih dana
Procitaj ovdje istu isporuku su imali jos neki clanovi portala i to BEZ POTPISA , za razliku od tebe kupujem 10 godina na Amazonu i savrseno znam o cemu pisem

Evo pa pogledaj sta sam dobio od Amazona

Image

Za kraj da te jos nesto naucim jer nisi znao, postoji Amazonova kompanija za dostavu posiljki:

Amazon Logistics is Amazon's delivery service. Orders shipped by Amazon Logistics will show as shipped by AMZL_US. If you see tracking number starting with "TBA" it's being delivered Amazon Logistics.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3337 Re: pesoto.ba

Post by SA 071 »

Stipuganjemojneganje wrote: 05/12/2021 19:53
SA 071 wrote: 05/12/2021 14:57
Ma lik ti je fino odgovorio, ali to što si ti konfliktan je druga stvar. On ti je rekao da ako sumnjaš da ti nije isporučen paket i ako planiraš da se žališ Amazonu da im dostaviš potvrdu o isporuci (koju uvijek imaš na tracking-u one poštanske službe preko koje je išla isporuka), pa da oni mogu da provjere. Ako nemaš to, onda oni ne mogu ništa da učine dok sve pakete fizički ne obrade. Logično.

Inače, meni još uvijek jedan paket nije obrađen koji je isporučen u srijedu, ostale su sve registrovali...
Ja ne sumljam da mi je paket isporucen, ja sam dobio obavjest od Amazona da je isporucen i zelio sam samo da Pestoto to potvrdi
Lik mi trazi potpis kao dokaz, prvo to za BF ne postoji kod isporuke koju radi Amazon svojom sluzbom (nije neka od kompanija UPS, USPS, Fedex ...) , jer imaju milione porudzbi tih dana
Procitaj ovdje istu isporuku su imali jos neki clanovi portala i to BEZ POTPISA , za razliku od tebe kupujem 10 godina na Amazonu i savrseno znam o cemu pisem

Evo pa pogledaj sta sam dobio od Amazona

Image
Nisi mi jasan, je l' se ti bojiš da ti je neko u Pesotu ukrao paket? Pa zbog toga praviš frku? I sam znaš da za tih 10 godina vjerovatno nikad nisi imao problem sa isporukom od strane Amazona. Isto tako, kada se već referiraš na druge članove ovog foruma, jesi li ikad ovdje pročitao da je nekad nekome nestao paket u Pesotu ili da nije dobio pošiljku nikako? Evo, ja dosad tako nešto nisam pročitao, a bilo je likova koji su drugima šuhu vezali da nema ništa od paketa, da je to prevara i sl. kada god je dolazilo do nekih kašnjenja. I nikad se ništa od toga nije ostvarilo.

Znači, praviš frku bezveze i tvoj zahtjev da ti potvrde da su primili paket, jer ti ne možeš čekati dok ga oni registruju, bi podrazumijevao da oni sve neobrađene pakete pregledaju jedan po jedan da bi našli taj tvoj. I sad, ako je u pitanju hiljade paketa, to bi značilo da rade dupli posao, jer će svakako morati obraditi sve te pakete, kada dođu na red. I ja bih volio da mi registruju paket za 15-20 minuta nakon prijema (što se znalo dešavati kada nije gužva), ali bili su šoping dani, nije bio planiran let za ovu sedmicu, pa nisu ni žurili sa obradom paketa nego su prioritet možda imale pošiljke za Britaniju, Ukrajinu i druge zemlje gdje šalju vjerovatno češće i u većim količinama...
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3338 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

SA 071 wrote: 05/12/2021 22:16

Nisi mi jasan, je l' se ti bojiš da ti je neko u Pesotu ukrao paket? Pa zbog toga praviš frku? I sam znaš da za tih 10 godina vjerovatno nikad nisi imao problem sa isporukom od strane Amazona. Isto tako, kada se već referiraš na druge članove ovog foruma, jesi li ikad ovdje pročitao da je nekad nekome nestao paket u Pesotu ili da nije dobio pošiljku nikako? Evo, ja dosad tako nešto nisam pročitao, a bilo je likova koji su drugima šuhu vezali da nema ništa od paketa, da je to prevara i sl. kada god je dolazilo do nekih kašnjenja. I nikad se ništa od toga nije ostvarilo.

Znači, praviš frku bezveze i tvoj zahtjev da ti potvrde da su primili paket, jer ti ne možeš čekati dok ga oni registruju, bi podrazumijevao da oni sve neobrađene pakete pregledaju jedan po jedan da bi našli taj tvoj. I sad, ako je u pitanju hiljade paketa, to bi značilo da rade dupli posao, jer će svakako morati obraditi sve te pakete, kada dođu na red. I ja bih volio da mi registruju paket za 15-20 minuta nakon prijema (što se znalo dešavati kada nije gužva), ali bili su šoping dani, nije bio planiran let za ovu sedmicu, pa nisu ni žurili sa obradom paketa nego su prioritet možda imale pošiljke za Britaniju, Ukrajinu i druge zemlje gdje šalju vjerovatno češće i u većim količinama...
Opet da te naucim jos nesto, Pesoto vrsi dostavu u Azerbejdzan, Ukrajinu i Moldovu pored BiH. Znaci samo cetri drzave , bez Brtanije, Kine, Italije ..... Ni to nisi znao isto kao sto nisi znao da Amazon ima svoju kompaniju za dostavu posiljki

Ako se neko bavi nekim poslom transporta onda treba biti spreman na povecan obim posla za praznike i dane kao sto je BF a ne da radi kao sto radi svaki dan. Zamisli Amazon kaze izvinite cekacete 25-45 dana na isporuku zato sto smo imali promet od 4 milijarde $ za BF umjesto uobicajenih 65-75 miliona na dnevnoj bazi. Povecan promet visestruko znaci i povecanu zaradu visetruko pa se onda za to treba pripremiti
Tako jedostavno rucni skener od 200$ ili manje i svaki paket skenirati prilikom prijema paketa jer na njemu postoji bar kod , to traje 3 sekunde i ubaci se u bazu podataka da je posiljka primljena u skladiste Pesota a kasnije neka prepakuju i unose u bazu podataka rucno , ali to je tako tesko i komplikovano zar ne . Naravno opet ces ti imati neko opravdanje za njih, koliko te placaju po postu ili si mozda zaposlen kod njih

Za kraj sto se ti toliko sekiras , sto je tebe toliko pogodio moj post o njihovoj neorganizovanosti i bahatim odgovorima , nemoj nije dobro za zdravlje ne vodi brigu o tudjim problemima. Ako se ja ne sekriam nemoj ni ti za mene i moju posiljku :D
MiniJumbo
Posts: 3
Joined: 01/12/2021 21:27

#3339 Re: pesoto.ba

Post by MiniJumbo »

Stipuganjemojneganje wrote: 05/12/2021 22:44
SA 071 wrote: 05/12/2021 22:16

Nisi mi jasan, je l' se ti bojiš da ti je neko u Pesotu ukrao paket? Pa zbog toga praviš frku? I sam znaš da za tih 10 godina vjerovatno nikad nisi imao problem sa isporukom od strane Amazona. Isto tako, kada se već referiraš na druge članove ovog foruma, jesi li ikad ovdje pročitao da je nekad nekome nestao paket u Pesotu ili da nije dobio pošiljku nikako? Evo, ja dosad tako nešto nisam pročitao, a bilo je likova koji su drugima šuhu vezali da nema ništa od paketa, da je to prevara i sl. kada god je dolazilo do nekih kašnjenja. I nikad se ništa od toga nije ostvarilo.

Znači, praviš frku bezveze i tvoj zahtjev da ti potvrde da su primili paket, jer ti ne možeš čekati dok ga oni registruju, bi podrazumijevao da oni sve neobrađene pakete pregledaju jedan po jedan da bi našli taj tvoj. I sad, ako je u pitanju hiljade paketa, to bi značilo da rade dupli posao, jer će svakako morati obraditi sve te pakete, kada dođu na red. I ja bih volio da mi registruju paket za 15-20 minuta nakon prijema (što se znalo dešavati kada nije gužva), ali bili su šoping dani, nije bio planiran let za ovu sedmicu, pa nisu ni žurili sa obradom paketa nego su prioritet možda imale pošiljke za Britaniju, Ukrajinu i druge zemlje gdje šalju vjerovatno češće i u većim količinama...
Opet da te naucim jos nesto, Pesoto vrsi dostavu u Azerbejdzan, Ukrajinu i Moldovu pored BiH. Znaci samo cetri drzave , bez Brtanije, Kine, Italije ..... Ni to nisi znao isto kao sto nisi znao da Amazon ima svoju kompaniju za dostavu posiljki

Ako se neko bavi nekim poslom transporta onda treba biti spreman na povecan obim posla za praznike i dane kao sto je BF a ne da radi kao sto radi svaki dan. Zamisli Amazon kaze izvinite cekacete 25-45 dana na isporuku zato sto smo imali promet od 4 milijarde $ za BF umjesto uobicajenih 65-75 miliona na dnevnoj bazi. Povecan promet visestruko znaci i povecanu zaradu visetruko pa se onda za to treba pripremiti
Tako jedostavno rucni skener od 200$ ili manje i svaki paket skenirati prilikom prijema paketa jer na njemu postoji bar kod , to traje 3 sekunde i ubaci se u bazu podataka da je posiljka primljena u skladiste Pesota a kasnije neka prepakuju i unose u bazu podataka rucno , ali to je tako tesko i komplikovano zar ne . Naravno opet ces ti imati neko opravdanje za njih, koliko te placaju po postu ili si mozda zaposlen kod njih

Za kraj sto se ti toliko sekiras , sto je tebe toliko pogodio moj post o njihovoj neorganizovanosti i bahatim odgovorima , nemoj nije dobro za zdravlje ne vodi brigu o tudjim problemima. Ako se ja ne sekriam nemoj ni ti za mene i moju posiljku :D
Ma ti si vjerovatno gledao neki dokumenatarc od DHL-a cim toliko imas znanja o obradi paketa :D kad te nula ljudi podrži na sve te romane a ti uporan trebaš shvatiti da si samo pretjerao u reakciji ali ok to je jednostavno Bosna gdje su svi pametni i ne daju priznati da nisu upravu. :bih:
Stipuganjemojneganje
Posts: 125
Joined: 27/04/2021 17:48

#3340 Re: pesoto.ba

Post by Stipuganjemojneganje »

MiniJumbo wrote: 05/12/2021 23:33 Ma ti si vjerovatno gledao neki dokumenatarc od DHL-a cim toliko imas znanja o obradi paketa :D kad te nula ljudi podrži na sve te romane a ti uporan trebaš shvatiti da si samo pretjerao u reakciji ali ok to je jednostavno Bosna gdje su svi pametni i ne daju priznati da nisu upravu. :bih:
Nije dokumetarac nego kompanija koja se bavi programiranjem za takve I slicne sisteme
Nisam nista pretjerao samo trazio da mi kazu jesu li ili nisu primili paket, zar je to tako komplikovano. Neka mala kompanija sa dva zaposlena u skladistu u US treba postavljati pravila o isporuci robe gigantu kakav je Amazon, to je kad se neko pravi pametan i misli da je iznad drugih. :lol:
Molim navedi sta sam i gdje pogresno napisao , ako to uradis javno cu se svima ovdje IZVINUTI i necu vise nista kometarisati
User avatar
PlusSA
Posts: 3158
Joined: 13/07/2011 16:51

#3341 Re: pesoto.ba

Post by PlusSA »

Jel ba let sutra :mrgreen: :bih:
User avatar
Radar71
Posts: 7277
Joined: 21/07/2010 15:43

#3342 Re: pesoto.ba

Post by Radar71 »

Stipuganjemojneganje wrote: 06/12/2021 08:32
MiniJumbo wrote: 05/12/2021 23:33 Ma ti si vjerovatno gledao neki dokumenatarc od DHL-a cim toliko imas znanja o obradi paketa :D kad te nula ljudi podrži na sve te romane a ti uporan trebaš shvatiti da si samo pretjerao u reakciji ali ok to je jednostavno Bosna gdje su svi pametni i ne daju priznati da nisu upravu. :bih:
Nije dokumetarac nego kompanija koja se bavi programiranjem za takve I slicne sisteme
Nisam nista pretjerao samo trazio da mi kazu jesu li ili nisu primili paket, zar je to tako komplikovano. Neka mala kompanija sa dva zaposlena u skladistu u US treba postavljati pravila o isporuci robe gigantu kakav je Amazon, to je kad se neko pravi pametan i misli da je iznad drugih. :lol:
Molim navedi sta sam i gdje pogresno napisao , ako to uradis javno cu se svima ovdje IZVINUTI i necu vise nista kometarisati
imaš jednostavno rješenje: ne koristi pesoto i miran si :zzzz:
User avatar
Copper
Posts: 391
Joined: 18/10/2021 20:34

#3343 Re: pesoto.ba

Post by Copper »

Ima li kakva trazilica za facebook marketplace?
Dzakozuki
Posts: 129
Joined: 12/11/2020 18:15

#3344 Re: pesoto.ba

Post by Dzakozuki »

Stipuganjemojneganje wrote: 06/12/2021 08:32
MiniJumbo wrote: 05/12/2021 23:33 Ma ti si vjerovatno gledao neki dokumenatarc od DHL-a cim toliko imas znanja o obradi paketa :D kad te nula ljudi podrži na sve te romane a ti uporan trebaš shvatiti da si samo pretjerao u reakciji ali ok to je jednostavno Bosna gdje su svi pametni i ne daju priznati da nisu upravu. :bih:
Nije dokumetarac nego kompanija koja se bavi programiranjem za takve I slicne sisteme
Nisam nista pretjerao samo trazio da mi kazu jesu li ili nisu primili paket, zar je to tako komplikovano. Neka mala kompanija sa dva zaposlena u skladistu u US treba postavljati pravila o isporuci robe gigantu kakav je Amazon, to je kad se neko pravi pametan i misli da je iznad drugih. :lol:
Molim navedi sta sam i gdje pogresno napisao , ako to uradis javno cu se svima ovdje IZVINUTI i necu vise nista kometarisati
Ojj ovoga debila u pm, tačno bi mu zapalio paket pred očima da radim u Pesotu. Frajer ko da je naručio nešto od par hiljada dolara pa se uspaničio. Jarane ako ti se ne sviđa pesoto naručuj preko DHL-a pa plaćaj dostavu u vrijednosti paketa. Ti hoćeš da imaš uslugu DHL-a za 7.5 dolara. Kaže trebaju da povećaju radnu snagu za Black Friday :lol: Ti baš parmak matere mi :izet:
User avatar
REDDEVILS
Posts: 4416
Joined: 21/02/2011 12:56

#3345 Re: pesoto.ba

Post by REDDEVILS »

PlusSA wrote: 06/12/2021 15:05 Jel ba let sutra :mrgreen: :bih:
Još uvjek nije dodjeljen broj leta 🙂
Blagajac
Posts: 37
Joined: 29/03/2016 09:21

#3346 Re: pesoto.ba

Post by Blagajac »

REDDEVILS wrote: 06/12/2021 17:35
PlusSA wrote: 06/12/2021 15:05 Jel ba let sutra :mrgreen: :bih:
Još uvjek nije dodjeljen broj leta 🙂
Jeste sutra je let, ali kad ce se saznati ide li paket sa tim letom od 30.11.mi je paket kod njih u sistemu
User avatar
Radar71
Posts: 7277
Joined: 21/07/2010 15:43

#3347 Re: pesoto.ba

Post by Radar71 »

Blagajac wrote: 06/12/2021 18:21
REDDEVILS wrote: 06/12/2021 17:35

Još uvjek nije dodjeljen broj leta 🙂
Jeste sutra je let, ali kad ce se saznati ide li paket sa tim letom od 30.11.mi je paket kod njih u sistemu
večeras,noćas... računaj na vremensku razliku
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3348 Re: pesoto.ba

Post by SA 071 »

Stipuganjemojneganje wrote: 05/12/2021 22:44
SA 071 wrote: 05/12/2021 22:16

Nisi mi jasan, je l' se ti bojiš da ti je neko u Pesotu ukrao paket? Pa zbog toga praviš frku? I sam znaš da za tih 10 godina vjerovatno nikad nisi imao problem sa isporukom od strane Amazona. Isto tako, kada se već referiraš na druge članove ovog foruma, jesi li ikad ovdje pročitao da je nekad nekome nestao paket u Pesotu ili da nije dobio pošiljku nikako? Evo, ja dosad tako nešto nisam pročitao, a bilo je likova koji su drugima šuhu vezali da nema ništa od paketa, da je to prevara i sl. kada god je dolazilo do nekih kašnjenja. I nikad se ništa od toga nije ostvarilo.

Znači, praviš frku bezveze i tvoj zahtjev da ti potvrde da su primili paket, jer ti ne možeš čekati dok ga oni registruju, bi podrazumijevao da oni sve neobrađene pakete pregledaju jedan po jedan da bi našli taj tvoj. I sad, ako je u pitanju hiljade paketa, to bi značilo da rade dupli posao, jer će svakako morati obraditi sve te pakete, kada dođu na red. I ja bih volio da mi registruju paket za 15-20 minuta nakon prijema (što se znalo dešavati kada nije gužva), ali bili su šoping dani, nije bio planiran let za ovu sedmicu, pa nisu ni žurili sa obradom paketa nego su prioritet možda imale pošiljke za Britaniju, Ukrajinu i druge zemlje gdje šalju vjerovatno češće i u većim količinama...
Opet da te naucim jos nesto, Pesoto vrsi dostavu u Azerbejdzan, Ukrajinu i Moldovu pored BiH. Znaci samo cetri drzave , bez Brtanije, Kine, Italije ..... Ni to nisi znao isto kao sto nisi znao da Amazon ima svoju kompaniju za dostavu posiljki

Ako se neko bavi nekim poslom transporta onda treba biti spreman na povecan obim posla za praznike i dane kao sto je BF a ne da radi kao sto radi svaki dan. Zamisli Amazon kaze izvinite cekacete 25-45 dana na isporuku zato sto smo imali promet od 4 milijarde $ za BF umjesto uobicajenih 65-75 miliona na dnevnoj bazi. Povecan promet visestruko znaci i povecanu zaradu visetruko pa se onda za to treba pripremiti
Tako jedostavno rucni skener od 200$ ili manje i svaki paket skenirati prilikom prijema paketa jer na njemu postoji bar kod , to traje 3 sekunde i ubaci se u bazu podataka da je posiljka primljena u skladiste Pesota a kasnije neka prepakuju i unose u bazu podataka rucno , ali to je tako tesko i komplikovano zar ne . Naravno opet ces ti imati neko opravdanje za njih, koliko te placaju po postu ili si mozda zaposlen kod njih

Za kraj sto se ti toliko sekiras , sto je tebe toliko pogodio moj post o njihovoj neorganizovanosti i bahatim odgovorima , nemoj nije dobro za zdravlje ne vodi brigu o tudjim problemima. Ako se ja ne sekriam nemoj ni ti za mene i moju posiljku :D
Prvo ti trebaš sebe naučiti lijepom ponašanju i kulturi komunikacije, pa onda ostale bilo čemu drugom. Eto, pogriješio sam za Britaniju, ali nisam za Ukrajinu koja je od nas veća jedno 12 puta. Poenta je ista.

Pošto si ti vrli znanac Amazona i njegovog poslovanja, čudi me da kao takav nisi znao da Amazon osim svog transporta koristi i usluge UPS-a i USPS-a. Ono, za deset godina da ti nikad ništa nisu slali drugim servisom, nevjerovatno zar ne?

Fino su ti ljudi objasnili za DHL i uslugu od 7,5$. S obzirom da već 10 godina kupuješ sa Amazona, najbolje bi ti bilo da se vratiš na transportne opcije koje si koristio prije Pesota kada već toliko imaš zamjerki na njih. A i smori sve nas ostale, jbg.

A na tvoje prozivke da me plaćaju ili da sam njihov uposlenik, eto te k'o onaj što je ovdje sijao strah i paniku zincx ili kako već, pa se ispostavilo da ništa što je samouvjereno tvrdio nije tačno. Čim nekom odgovoriš na njegove nebuloze krenu optuživanja bez argumenata.
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#3349 Re: pesoto.ba

Post by SA 071 »

Stipuganjemojneganje wrote: 06/12/2021 08:32
MiniJumbo wrote: 05/12/2021 23:33 Ma ti si vjerovatno gledao neki dokumenatarc od DHL-a cim toliko imas znanja o obradi paketa :D kad te nula ljudi podrži na sve te romane a ti uporan trebaš shvatiti da si samo pretjerao u reakciji ali ok to je jednostavno Bosna gdje su svi pametni i ne daju priznati da nisu upravu. :bih:
Nije dokumetarac nego kompanija koja se bavi programiranjem za takve I slicne sisteme
Nisam nista pretjerao samo trazio da mi kazu jesu li ili nisu primili paket, zar je to tako komplikovano. Neka mala kompanija sa dva zaposlena u skladistu u US treba postavljati pravila o isporuci robe gigantu kakav je Amazon, to je kad se neko pravi pametan i misli da je iznad drugih. :lol:
Molim navedi sta sam i gdje pogresno napisao , ako to uradis javno cu se svima ovdje IZVINUTI i necu vise nista kometarisati
Ti si svojom komunikacijom ovdje već nama svima pokazao da se vjerovatno jedino i znaš "izvinuti", ali kada pogriješiš trebao bi znati priznati grešku i eventualno se "izviniti" svim učesnicima u komunikaciji. Uzdravlje.
STR69
Posts: 556
Joined: 20/06/2021 11:31
Location: Višnjik

#3350 Re: pesoto.ba

Post by STR69 »

SA 071 wrote: 06/12/2021 19:36 A na tvoje prozivke da me plaćaju ili da sam njihov uposlenik, eto te k'o onaj što je ovdje sijao strah i paniku zincx ili kako već, pa se ispostavilo da ništa što je samouvjereno tvrdio nije tačno. Čim nekom odgovoriš na njegove nebuloze krenu optuživanja bez argumenata.
Meni je bilo najslađe kad su se ovaj i zinc popičkarali, sve na nivou...
Nego, pusti ovo, registrovaše li ti onaj od srijede?
Post Reply