Proizvodnja vlažnih maramica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

HAVANA

#26 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by HAVANA » 06/08/2019 10:41

Ima li kupit ovih sa bakirovom slikom?

Thorgerson

#27 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Thorgerson » 06/08/2019 12:35

Klotzina wrote: Odlicna ideja :sax: Hvalaa
Ne bi bilo loše pored restorana i hotele/hostele da obiđeš. Sada ih ima dosta u Sarajevu. Pa i ako nemaju vlažne, mogu ih ubaciti. Zašto ne i taj dodatak.

Ono što bih ti ja još preporučio da također praviš jesu one maramice za čišćenje naočala. Ja ih npr samo u DM kupujem. Ako bi bio domaći proizvod, kupio bih domaći. Pa čak i ako bi bio skuplji. Sumnjam da je proizvodnja nesto razlicita u odnosu na obicne maramice.

Također, možeš napraviti maramice za higijenu ruku, dakle za dezinfekciju i onda to ponuditi GRAS-u i Centri (šala :lol: , ali bi im realno valjalo, a i Kanton bi te pogurao, plus bio bi vijest na portalima). Ove vlažne violeta i to, mislim da nemaju nikakav efekat na bakterije. Dakle, to je samo da malo osvježiš ruke, ne i za dezinfekciju ruku.

Npr. ovo da ponudiš restoranima i hotelima, ne vidim zašto bi neko odbio. Smažeš ćevape, a ruke ti mirišu na limun. Mirikl. :D
https://euroshop.ba/product/maramice-vl ... una-500-1/

I ako će već biti domaći proizvod okreni se malo da tako kažem domaćim biljkama, znači aroma ruže, mente, majčine dušice, itd.

Sretno. :thumbup:

p.s. A ne obaziri se na ove priče, propast ces ovo, ono... pa sta, propadnes i sta sad? Jebote sad mozest otvorit firmu i pokrenut poso za 2000 KM (ne ovaj tvoj, ali ima poslova koje mozes). Ali jebiga valja radit. Lakše sjedit negdje i 'ladit muda i pričat kako ništa ne valja.

diablooooo

#28 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by diablooooo » 06/08/2019 12:50

Svaki posao je dobar posao, samo treba bit spreman uloziti sredstva fina :D
Ispod 40-50.000 EUR se teško može biti konkurentan na tržištu ovih proizvoda, pogotovo iz razloga što već ima proizvođača tih maramica što znači da moraš biti povoljniji od njih :D

boshniak

#29 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by boshniak » 13/08/2019 22:01

Proizvodnja bilo cega iziskuje velika ulaganja, ako imas dobru ideju, dobar plan i marketing, kanale prodaje, dizajn i sl., posveti se tome, proizvodnju ostavi proizvodjacima, uvozi ili kupuj od domacih proizvodjaca gotov proizvod prema vlastitim zahtjevima.

TAFKAP

#30 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by TAFKAP » 13/08/2019 23:19

Jedino distribucija...

Neke davne '97 sam stupio u kontakt sa Njemačkim Ritter Sportom u nadi da mogu dobit ekskluzivni distributerski ugovor za BiH, al "hoćeš ku*ac sine", neko iz čini mi se Hrvatske je već pokupio ekskluzivu za sve države EX-YU.

Pored puta, ako su vam potrebni OEM dijelovi za Porsche, VW i sl.
https://en.jpgroup.dk/contact/internati ... 7#contacts

Ko rano rani... ;-)

boshniak

#31 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by boshniak » 14/08/2019 11:08

TAFKAP wrote:Jedino distribucija...

Neke davne '97 sam stupio u kontakt sa Njemačkim Ritter Sportom u nadi da mogu dobit ekskluzivni distributerski ugovor za BiH, al "hoćeš ku*ac sine", neko iz čini mi se Hrvatske je već pokupio ekskluzivu za sve države EX-YU.

Ko rano rani... ;-)
Vidi Sabana vidi Burhana :D

Guadalajara

#32 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Guadalajara » 15/08/2019 14:32

boshniak wrote:
TAFKAP wrote:Jedino distribucija...

Ko rano rani... ;-)
Vidi Sabana vidi Burhana :D
Je li ono kupio stan u BBI Panorama ? :-?

detroit-mercy

#33 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by detroit-mercy » 15/08/2019 15:28

Klotzina wrote:
probook wrote:Moras staviti na papir koliko tebe kosta finalni proizvod, a za koliko konkurencija prodaje. Nije vas lako biti konkurentan sa cijenom velikim firmama
Hvala, ovo je zaista mikro nivo za Violetu i slicne tako da cu koristiti svoje prednosti poput fleksibilnosti i prilagodjavanju trzistu. Npr. obratiti se firmi koja ima svoje 4 maloprodajne radnje i ponuditi im maramice sa njihovim logom. To velikim proizvodjacima nije apsolutno interesantno a meni za pocetak moze placati osnovne troskove.
Sta znaci prilagoditi se trzistu, posebno na trzistu vlaznih maramica?
Jesi li istrazio koliko je trziste vlaznih maramica u BiH, predpostavljam u milinima maraka?
Drugo, koja je to cijena koju je trziste spremno da plati za paket vlaznih maramica?
Tvoja predpostavka je da zelis da udjes u nesto sto se zove niche market, ti ne ides na cijenu jer ne moze da se boris sa velikim igracima ali ides na nesto specificno sto opet zahtijeva visu cijenu nego maramice na trzistu.
Good luck ali ulazis na trziste koje dominiraju veliki proizvodjaci a samo trziste ima jako ogranicenu kupovnu moc-sto bi rekli, kupci su cijenovno senzitivni, ja licno ne bih ulozio svoj novac u taj business ali ako mislis da moze da se izboris sa ovim velikim, onda sta drugo nego puno srece.

CPT

#34 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by CPT » 16/08/2019 13:14

Klotzina wrote:Dugo razmisljam o malom biznisu koji bih pokrenuo. Dobio sam ideju od jednog poznanika. Vrlo malo informacija imam o proizvodnji maramica, tek ulazim u sve ti. Znam da je velika i jaka konkurencija ali bih volio pokusati. Ima li neko iskustva sa proizvodnjom i sta mislite o ideji? :bih:
Konkurencija nije velika ili jaka, zapravo je mizerna. Problem je uci u maloprodaju. Zbog relativno male kolicine proizvodnja bas i nema nekog smisla.
Znaci ostaji ti uvoz velike kolicine iz Turske (recimo), (re)branding i plasiranje na trg. Jedan paket je u maloprodaji 30pf, sto znaci da ces ti dobiti nakon pola godine 20pf. Od toga nabavnu cijenu, drzavu, rebranding, logistiku, ... Prodati moras enormne kolicine da to pokrijes sto je u BiH nemoguce pa je vjerovatno izbog toga ponuda kakva jeste.

Heller

#35 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by Heller » 17/08/2019 14:50

Ne znam sad kolika je razlika, ali da li bi uz to mogao proizvoditi maramice za čišćenje elektronike, alata, glava printera (isopropyl)...

lissics

#36 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by lissics » 20/08/2019 12:08

Kad se sjetim uzeo ja jednom vlazne maramice u jednom sarajevskom poznatom marketu. Nisu bile skupe i lijepo mirisale, uvoz iz Kine.
Kad za par dana na klixu upozorenje da su te maramice povučene u više zemalja...kancerogene.

Od tada sve sto ima veze sa kožom samo renomirani proizvođači.

¤ jelena ¤

#37 Re: Proizvodnja vlažnih maramica

Post by ¤ jelena ¤ » 20/08/2019 13:18

Image

Ne znam vidi li se slika...

uglavnom, eto ideje! Odlične su ne samo za ono što je nacrtano, nego i za čišćenje po kući.

Ima više vrsta, ove su za kožu, ima i za drvo i ko zna šta još - super praktična stvar.

Srećno!

Post Reply