Aliexpress- all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#1 Aliexpress- all about

Post by nlt »

Mislim da je stvarno vrijeme da imamo jednu ovakvu temu gdje ćemo razmjenjivati savjete, ideje za kupovinu, popuste itd...

Možemo ovdje postavljati raznorazna pitanja, nejasnoće i tako to...
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#2 Re: Aliexpress- all about

Post by visocicaguy »

olcno.. hajde.. kako ovo dobavit u bosnu https://www.aliexpress.com/store/produc ... 2fe5JDv43U
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#3 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

ne dostavljaju ovamo, ali jednostavno - pošto dosta raje ima po zemljama EU, nađeš nekog rođaka bilo koga poznatog njemu to dovezu, a on tebi proslijedi autobusom
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#4 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

piše mi pored narudžbe
Awaiting Shipment
Processing Time remaining: 14 days 1 hours 32 minutes
šta znači, je li možda nema na stanju pa moram čekat..? ako ne pošalje do tad, šta onda?
Naslovnica
Posts: 27536
Joined: 20/03/2013 15:38

#5 Re: Aliexpress- all about

Post by Naslovnica »

nlt wrote:piše mi pored narudžbe
Awaiting Shipment
Processing Time remaining: 14 days 1 hours 32 minutes
šta znači, je li možda nema na stanju pa moram čekat..? ako ne pošalje do tad, šta onda?
Prodavac još nije predao pošiljku u poštu, ko zna iz kojeg razloga. Najvjerovatnije je ili generalno spor u procesovanju narudžbi (rijetkost kod kineza) ili prebukiran pa ne stiže (obzirom da je bio 11.11, biće da je ovo drugo). Možda i nema robu na stanju.
Do tebe je da li ćeš im dati još vremena (upišeš koliko dana), ili otkažeš narudžbu.
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6 Re: Aliexpress- all about

Post by drndalo »

Moje iskustvo od nedavno sa drugom prodavnicom iz Hong Konga je bilo ovakvo, narucio sam za vikend, i jedno 4-5 dana je bilo tako awaiting shipment. Dakle recimo nedelja i jos koji radni dan. Onda je krenula i bila "trackable" kad ju je preuzela i zavela Posta iz Singapura...

Po meni je to neki čoporativni deal, gdje ta firma zbirno dostavi npr. 5000 posiljki Sing.posti na slanje...

Sve u svemu im je do SA trebalo cca. 2 sepedmice od narudzbe do isporuke na vrata.
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#7 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

onda da čekam, ako ne završi dat ću mu još maksimalno sedmicu, jer sam dobio po dobroj cijeni proizvod
User avatar
krofnaa*
Posts: 188
Joined: 30/04/2013 00:50

#8 Re: Aliexpress- all about

Post by krofnaa* »

Evo ukratko moje iskustvo sa Ali expressom.
Naručio sam dosad nekih 10-15 pošiljki. Možda i više. Imao sam samo jedno negativno iskustvo i to sljedeće:

Kada odaberete broj koliko komada ćete naručiti od nekog artikla, na ovom artiklu je bilo oko 5 dolara skuplji shipping nego da naručim 2 pojedinačna. I tako naručim taj artikal 2 puta zasebno umjesto da jednostavno odaberem 2 komada na "+" dugme.

Naravno, prodavač mi je otkazao narudžbu pod izgovorom da nemaju više tih artikala na stanju iako oglas za to i dalje uredno stoji na stranici i morao sam čekati povrat novca nekih 40 dana ako ne i više...
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#9 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

ja sam shvatio, da je najbitnije kada dođe to što je naručeno snimiti video kako to otvaramo i odmah testirati proizvod, a šta ako proizvod nije unutra? ako ga je neko ukrao? i tako to
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#10 Re: Aliexpress- all about

Post by TRANCE »

nlt wrote:ja sam shvatio, da je najbitnije kada dođe to što je naručeno snimiti video kako to otvaramo i odmah testirati proizvod, a šta ako proizvod nije unutra? ako ga je neko ukrao? i tako to
U tom slučaju se možeš žaliti Husinoj materi ako prodavač ima dobar rejting, jer će tracking pokazati da je paket došao u BiH i tu se odgovornost prodavača završava. U poštanskom prometu bi trebala biti praksa da prije potpisa i preuzimanja pošiljke pregledaš pošiljku da li je otvarana, oštećena i sl., te u slučaju otvaranja ili oštećenja odbiješ preuzeti, gdje se onda pošiljka vrati nazad pošiljaocu, što pokaže i tracking. On u tom slučaju kad mu se vrati oštećena ili otvarana pošiljka naplati osiguranje od pošte, a ti dobiješ lovu nazad. Međutim pošto je ovo Bosna, prvo moraš potpisati, pa tek onda poštar izvadi iz torbe pošiljku, gdje u slučaju oštećenja ili otvaranja mimo carine ne možeš ništa, jer će poštar reći "nemam pojma, tako mi stiglo, doviđenja prijatno...".
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#11 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

pa završava se odgovornost prodavca naravno, ali zar nije aliexpress taj koji posreduje između prodavaca i kupaca, a kad se nesto skuplje naručuje prvo poštaru- daj da ja vidim taj paket pa onda potpisujem, drugačije neće moći
Naslovnica
Posts: 27536
Joined: 20/03/2013 15:38

#12 Re: Aliexpress- all about

Post by Naslovnica »

Imam desetine narudžbi preko Aliexpress-a, nikada ni najmanji problem
Doduše, nikada ništa skuplje od 20-30 KM.
Nexus2
Posts: 230
Joined: 16/11/2009 21:30
Location: KUPUJETE ONLINE - EVO LINK ZA POVRAT NOVCA https://www.ebates.com/r/BERBIC6?eeid=28187

#13 Re: Aliexpress- all about

Post by Nexus2 »

Naslovnica wrote:Imam desetine narudžbi preko Aliexpress-a, nikada ni najmanji problem
Doduše, nikada ništa skuplje od 20-30 KM.
Potpisujem....preko 200 transakcija.
Samo jednom sam morao traziti povrat od sellerra jer roba nije dosla....
Ali je meni bolji od ebaya.
User avatar
Atego
Posts: 816
Joined: 21/02/2018 19:38

#14 Re: Aliexpress- all about

Post by Atego »

Koja je razlika aliexpres -ebay ?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#15 Re: Aliexpress- all about

Post by zlo zlo »

imala 5-6 dosad da nije došlo, nikad nikakav problem, nitko me i ne pita ništa, vrate pare. Meni je najlakši sajt sto se toga tiče :)
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#16 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

Atego wrote:Koja je razlika aliexpres -ebay ?
na ebay-u šalju čim platiš :D, vamo valja čekat
User avatar
omega369
Posts: 9289
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#17 Re: Aliexpress- all about

Post by omega369 »

Slazem se. Desetine narudzbi imam i do sada nijedan jedini problem. Da ih ne urekmem :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27536
Joined: 20/03/2013 15:38

#18 Re: Aliexpress- all about

Post by Naslovnica »

zlo zlo wrote:imala 5-6 dosad da nije došlo, nikad nikakav problem, nitko me i ne pita ništa, vrate pare. Meni je najlakši sajt sto se toga tiče :)
Ako ove naše varalice ovo pročitaju, eto ti kraja Aliexpressa za BiH.
Ne znam otkud to da ti nije došlo 5-6 narudžbi? Od koliko naručenih?!
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#19 Re: Aliexpress- all about

Post by zlo zlo »

Naslovnica wrote:
zlo zlo wrote:imala 5-6 dosad da nije došlo, nikad nikakav problem, nitko me i ne pita ništa, vrate pare. Meni je najlakši sajt sto se toga tiče :)
Ako ove naše varalice ovo pročitaju, eto ti kraja Aliexpressa za BiH.
Ne znam otkud to da ti nije došlo 5-6 narudžbi? Od koliko naručenih?!
od preko stotinjak :-D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4345
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#20 Re: Aliexpress- all about

Post by VladaFBiH »

uglavnom jako pozitivna iskustva - naručivao od 1$ do 350$ robu i sve uredno stiglo osim 2x - prvi put seller nije imao artikl i zamolio me da otkažem narudžbu da bi nako 2 dana vratio pare što mi je bilo fer i drugi put seller mi je stavio status pošiljke da je otkazana iako nije - nije odgovarao na mailove ali je support završio u roku 24 sata case (najbrži support koji sam vidio)...
Stockk
Posts: 235
Joined: 01/02/2018 22:52

#21 Re: Aliexpress- all about

Post by Stockk »

na aliexpresu ono bješe mora direktno sa kartice plaćanje ići?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4345
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#22 Re: Aliexpress- all about

Post by VladaFBiH »

Stockk wrote:na aliexpresu ono bješe mora direktno sa kartice plaćanje ići?
da, prije je bio Alipay ali više ne funkcioniše
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#23 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

kada na trackingu piše ubacivanje robe u vreću- izvoz, šta je sljedeće što se treba desiti?
ovako stoji nekih 7 dana
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#24 Re: Aliexpress- all about

Post by drndalo »

Iduce ti je dolazak u BiH.
Prispijeće pošiljke u Izmjenicnu poštu - UVOZ
Tako negdje oko 7 dana putuje
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#25 Re: Aliexpress- all about

Post by nlt »

ubacivanje robe u vreću- IZVOZ

Prispijeće pošiljke u Izmjenicnu poštu - UVOZ

na koliko se može razvući trajanje između ove gore dvije stavke?

prošlo je više od sedam dana, stoji i dalje na 'ubacivanje robe u vreću- IZVOZ'
Post Reply