Freelancing....all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
sedma_7
Posts: 716
Joined: 03/04/2007 18:24

#5601 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by sedma_7 »

victom wrote: 10/08/2018 17:44
kica wrote:
victom wrote:Komšija (penzioner, nema firmu) mi je okrečio stan. Jel on prijavljuje porez ili je sam dužan to prijaviti. Trebal ugovor o djelu ?

Kako je to po zakonu ? I kolike su novčane kazne (ili nedaj bože zatvorske kazne) ?
Ne moze ti on krecit, to je rad na crno.

I tebi i njemu ide zatvorska kazna
koja je sad procedura. Jel se prijavljujem sam u policijsku stanicu ili čekam poziv ?

kako je po zakonu ? hoću da bude sve po zakonu.
:lol: :lol: :lol: :-) :roll: :P
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#5602 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by necko_hz »

soha96 wrote: 26/01/2021 23:11Nista stari, nema potrebe da to prijavljujes. Takvih transakcija ima milion, stalno se salju pare izvana itd, jedino ako redovno primas svaki mjesec onda ce neko obratiti paznju na tebe. :thumbup:
U principu, ukoliko svakog mjeseca dobijam mjesečna primanja iz inostranstva (Western Union) koji bi mjesečni iznos primanja morao biti da bih ih trebao prijaviti?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#5603 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by soha96 »

necko_hz wrote: 31/01/2021 09:52
soha96 wrote: 26/01/2021 23:11Nista stari, nema potrebe da to prijavljujes. Takvih transakcija ima milion, stalno se salju pare izvana itd, jedino ako redovno primas svaki mjesec onda ce neko obratiti paznju na tebe. :thumbup:
U principu, ukoliko svakog mjeseca dobijam mjesečna primanja iz inostranstva (Western Union) koji bi mjesečni iznos primanja morao biti da bih ih trebao prijaviti?
Bilo koji iznos moras prijaviti. Poenta je ako je to primanje one time payment ili neka sica jednom ili dva puta godisnje, to ti niko nece pratiti. Ako primas svaki mjesec onda ti ne gine placanje. Jedino ako ti uplacuje neko 10 KM mjesecno :D
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5604 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by victom »

soha96 wrote: 31/01/2021 11:54
necko_hz wrote: 31/01/2021 09:52
soha96 wrote: 26/01/2021 23:11Nista stari, nema potrebe da to prijavljujes. Takvih transakcija ima milion, stalno se salju pare izvana itd, jedino ako redovno primas svaki mjesec onda ce neko obratiti paznju na tebe. :thumbup:
U principu, ukoliko svakog mjeseca dobijam mjesečna primanja iz inostranstva (Western Union) koji bi mjesečni iznos primanja morao biti da bih ih trebao prijaviti?
Bilo koji iznos moras prijaviti. Poenta je ako je to primanje one time payment ili neka sica jednom ili dva puta godisnje, to ti niko nece pratiti. Ako primas svaki mjesec onda ti ne gine placanje. Jedino ako ti uplacuje neko 10 KM mjesecno :D
ma jok... ja lencam 15 godina, nisam feninga dao... ... eno Fikret pokro milione, došo na suđenje, osmjeh od uha do uha... zna čoek nema države... ne plaćajte ništa dok se država ne reformiše iz korjena...
Last edited by victom on 01/03/2021 01:30, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5605 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by victom »

maksimalna kazna je pljenidba imovine.... a to prvo mora na sud... nemate šta brinut... nema zatvoske kazne, jer ste fizička lica.. i NIKAD se prijavljute dobrovoljno.... ma koliki iznos... happay lancing...
Last edited by victom on 01/03/2021 01:30, edited 2 times in total.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#5606 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by soha96 »

Ne placam ni ja jos uvijek, kazem samo sta je najsigurnije za one koji nece da rizikuju, a ti i ja cemo nayebat kad tad. :D
NecuDaPlacamPorez
Posts: 1
Joined: 02/02/2021 13:14

#5607 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by NecuDaPlacamPorez »

ŽELITE LI DA PLAĆATE POREZ?

Da je zakon uređen kako treba i da je sve u ovoj državi kako treba možda bi plaćao porez, al ova drzava niti mi je dala posao niti hljeb u ruke, 100 odbijenica, laznih nada itd, dragi moji freelanceri pozivam sve Vas koji zelite da mi se javite na mail, i dobit cete upute kako da otvorite VISA Karticu bez problema, koja radi perfektno i koja se moze povezati sa PayPal i bez probelma isplacivati novac, kartica se moze koristi na svim ATM bankomatima u BIH, HRVATSKOJ, Srbiji itd...

JAVITE MI SE SLOBODNO POMOCI CU VAM

[email protected]

Ne budimo budale pa da punimo budžet uhljebima i njihovim potrčcima!

Živio Freelancing! Smrt POREZU!
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5608 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by victom »

retroaktivno izmišljeni selektivni porez... pa nisam pao s trešnje da im dajem krvavo zarađene pare...
čekam 2022, da se vlast promjeni i ukine onih fantomskih 4% + reformiše zakon, da za svoje pare, i dobiješ nešto..
do tada, 0 KM, 0 Kf od mene
Last edited by victom on 01/03/2021 01:29, edited 2 times in total.
trocadero
Posts: 2427
Joined: 14/03/2013 13:57

#5609 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by trocadero »

NecuDaPlacamPorez wrote: 02/02/2021 13:26 ŽELITE LI DA PLAĆATE POREZ?

Da je zakon uređen kako treba i da je sve u ovoj državi kako treba možda bi plaćao porez, al ova drzava niti mi je dala posao niti hljeb u ruke, 100 odbijenica, laznih nada itd, dragi moji freelanceri pozivam sve Vas koji zelite da mi se javite na mail, i dobit cete upute kako da otvorite VISA Karticu bez problema, koja radi perfektno i koja se moze povezati sa PayPal i bez probelma isplacivati novac, kartica se moze koristi na svim ATM bankomatima u BIH, HRVATSKOJ, Srbiji itd...

JAVITE MI SE SLOBODNO POMOCI CU VAM

[email protected]

Ne budimo budale pa da punimo budžet uhljebima i njihovim potrčcima!

Živio Freelancing! Smrt POREZU!
Oh, hvala , hvala!
Evo ja imam uvezanu VISA karticu za internet prodaju sa Paypal na koju mi liježe novac. Kako sad naguziti lihvare? Misliš da podižem novac u EU i da ih tako možemo zajebat? :D
Forummeho
Posts: 106
Joined: 25/02/2020 20:46

#5610 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Forummeho »

NecuDaPlacamPorez wrote: 02/02/2021 13:26 ŽELITE LI DA PLAĆATE POREZ?

Da je zakon uređen kako treba i da je sve u ovoj državi kako treba možda bi plaćao porez, al ova drzava niti mi je dala posao niti hljeb u ruke, 100 odbijenica, laznih nada itd, dragi moji freelanceri pozivam sve Vas koji zelite da mi se javite na mail, i dobit cete upute kako da otvorite VISA Karticu bez problema, koja radi perfektno i koja se moze povezati sa PayPal i bez probelma isplacivati novac, kartica se moze koristi na svim ATM bankomatima u BIH, HRVATSKOJ, Srbiji itd...

JAVITE MI SE SLOBODNO POMOCI CU VAM

[email protected]

Ne budimo budale pa da punimo budžet uhljebima i njihovim potrčcima!

Živio Freelancing! Smrt POREZU!
Smislio neki nacin? Sad obavezno ispricaj svima i hvali se okolo pa nek te skontaju i zabrane ili blokiraju taj nacin :D
Vec vidjeno mnogo puta
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#5611 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by sagosen »

victom wrote: 31/01/2021 12:21 maksimalna kazna je pljenidba imovine.... a to prvo mora na sud... nemate šta brinut... nema zatvoske kazne, jer ste fizička lica.. i NIKAD se prijavljute dobrovoljno.... ma koliki iznos... happay lancing...
od imovine na sebi nista, sirotinja uboga :skoljka:
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5612 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by victom »

---
Last edited by victom on 01/03/2021 01:28, edited 3 times in total.
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#5613 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by sinus »

victom wrote: 31/01/2021 12:19
soha96 wrote: 31/01/2021 11:54
necko_hz wrote: 31/01/2021 09:52

U principu, ukoliko svakog mjeseca dobijam mjesečna primanja iz inostranstva (Western Union) koji bi mjesečni iznos primanja morao biti da bih ih trebao prijaviti?
Bilo koji iznos moras prijaviti. Poenta je ako je to primanje one time payment ili neka sica jednom ili dva puta godisnje, to ti niko nece pratiti. Ako primas svaki mjesec onda ti ne gine placanje. Jedino ako ti uplacuje neko 10 KM mjesecno :D
ma jok... ja lencam 15 godina, nisam feninga dao... ... eno Fikret pokro milione, došo na suđenje, osmjeh od uha do uha... zna čoek nema države... ne plaćajte ništa dok se država ne reformiše iz korjena...
Jesi li u tih 15 godina od freelanc-anja zaradio barem 150.000 KM ?

Nije da se hvalim, ali ja sam za puno kraće vrijeme zaradio više od 150.000 KM i platio sam porez ( možda sam glup, možda nisam) vrijeme će da pokaže...

Nemoj govoriti ljudima da ne plaćaju...Reci šta ti radiš ali nemoj govoriti da ne plaćaju...Jer znamo da nećeš ti platiti kaznu ili ja ili neko treći ili za nekoga ko te poslušao pa popušio tu istu kaznu.

Kod nas se zbog metra drva ide u zatvor ako si sitna riba...

To što ti govoriš je isto kao kada se na nekom mjestu godinama parkiraju ljudi, a na istome je zabranjeno i niko ne dobija kaznu...Ali ipak u tih nekoliko godina neko naleti na raspoloženog policajca za kažnjavanje i popuši kaznu za ono za šta drugi nisu...


Ja ću samo napisati ljudima koji se bave ili imaju namjeru da se bave freelancom...

Preračunajte se koliko godišnje zarađujete ili bi mogli zaraditi, da li je to konstanto ili povremeno i o kolikim se iznosima radi...i odvagajte šta ćete da radite...nikoga ne slušajte osim sami sebe.

Što se tiće poreza i odbitaka:

- Imate pravo na 300 KM mjesečno vlastitog neoporezovanog odbitka ( 3600 KM godišnje)
- imate pravo ako ste oženjeni/udati ( ako vam braćni drug nije zaposlen) 150 KM mjesečno odbitka ( 1800 KM godišnje)
- Imate pravo na prvo dijete 150 KM mjesečno odbitka (ako imate dijete) (1800 KM godišnje)
- imate pravo na drugo dijete 210 KM mjesečno odbitka ( 2520 KM godišnje)
- imate pravo na treće i svako sljedeće dijete 270 KM mjesečno ( 3240 KM godišnje )
- imate pravo za drugog člana uže porodice 90 KM mjesečno ( 1080 KM )
- imate pravo za utvrđenu invalidnost poreznog obveznika (sebe) i svakog člana uže porodice koje porezni obveznik izdržava 90 KM mjesečno (1080 KM godišnje)

Izdržavanim članovima uže porodice i izdržavanom djecom smatraju
se fizička lica čiji dohodak i drugi prihodi koji se ne smatraju dohotkom u godini
za koju se utvrđuje porez na dohodak ne prelaze iznos osnovnog ličnog odbitka.

Djecom se smatraju djeca koju roditelji, staratelji, usvojitelji, poočimi i
pomajke izdržavaju i djeca za koju roditelj plaća alimentaciju.
Porezna uprava Federacije Bosne i Hercegovine 4

Drugim izdržavanim članovima uže porodice smatraju se roditelji
poreznog obveznika i roditelji njegovog bračnog druga, te preci i potomci u pravoj
liniji ukoliko žive u zajedničkom domaćinstvu s poreznim obveznikom.

Napravite poreznu karticu ako je nemate...i onda na kraju godine sve ono što ste tokom mjeseci platili, a na što imate pravo za povrat država vam vrati ( osim onih 4% zdravstva)

Što znači ako neko ko radi samo freelance i ima porodicu recimo suprugu i dvoje djece. Godišnje ima pravo na neoporezovano 9720 KM

Naravno zbog nakaradnog sistema freelanceri moraju platiti porez odmah bez odbitka, ali kada ispunite godišnju prijavu i poravnate godinu vrati vam se ono na šta imate pravo...isto kao i radnicima koji su zaposleni ovdje u našoj državi.

NE SLUŠAJTE MENE NI NIKOGA DRUGOG....SAMO ODVAGAJTE SVE DOSTUPNE INFORMACIJE I ODLUČITE ZA SEBE...

AKO STE DOVOLJNO INTELIGENTNI DA PRONAĐETE POSAO NA KRAJU SVIJETA IZ OVE NAŠE VUKOJEBINE, ONDA STE SPOSOBNI I DA MISLITE SVOJOM GLAVOM...

Sportski pozdrav :bih: :bih: :bih:
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#5614 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by BadSanta »

Hmmm...ali ko ustvari ima pravo na tih 300KM mjesecno odbitaka? Imam li ja pravo na to kao fizicko lice koje nije registrovalo taj nekakav obrt (citaj povremeno prevodim i zaradjujem dzeparac ispod 300 mjesecno, nisu normalni) ili se za tih 300KM odbitka trebaju ispuniti odredjeni uvjeti? I ako da, koji?

btw, poreznu karticu imam
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#5615 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by sinus »

BadSanta wrote: 03/02/2021 11:20 Hmmm...ali ko ustvari ima pravo na tih 300KM mjesecno odbitaka? Imam li ja pravo na to kao fizicko lice koje nije registrovalo taj nekakav obrt (citaj povremeno prevodim i zaradjujem dzeparac ispod 300 mjesecno, nisu normalni) ili se za tih 300KM odbitka trebaju ispuniti odredjeni uvjeti? I ako da, koji?

btw, poreznu karticu imam
Pod uslovom da nisi već zaposlen/a imaš pravo na sve odbitke koji su gore navedeni ( ako ispunjavaš uslove). Ako si već zaposlen/a ne možeš imati dva odbitka od 300 KM.

Za 300 KM ispunjavaš uslov samim time jer postojiš kao živo biće...(zbog toga se i zove lični odbitak)

Za svaku drugu stavku koja je gore navedena moraš da ispuniš uslov, a to je: budeš oženjen/udat, da imaš djecu itd...To su jedini uslovi.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5616 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by victom »

sinus wrote: 03/02/2021 11:03 Nije da se hvalim, ali ja sam za puno kraće vrijeme zaradio više od 150.000 KM i platio sam porez (možda sam glup, možda nisam)
Definitvno ova prva opcija
sinus wrote: 03/02/2021 11:03 Nemoj govoriti ljudima da ne plaćaju...
Štaš ti meni pričat šta ja da govorim. Govoriću šta hoću.
Ti im govori da plaćaju, ja ću im govorit da ne plaćaju.. pa nek sami odluče
Čuj, da plaćam neki fiktivni selektivni preko noći izmišljeni porez.
Last edited by victom on 01/03/2021 01:28, edited 10 times in total.
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#5617 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by sandra01 »

sinus wrote: 03/02/2021 11:03
victom wrote: 31/01/2021 12:19
soha96 wrote: 31/01/2021 11:54

Bilo koji iznos moras prijaviti. Poenta je ako je to primanje one time payment ili neka sica jednom ili dva puta godisnje, to ti niko nece pratiti. Ako primas svaki mjesec onda ti ne gine placanje. Jedino ako ti uplacuje neko 10 KM mjesecno :D
A šta je sa teško upošljivim osobama, ženama koje žive same?
I zašto se freelancerima oporezuje dohodak do 800KM a osobama je su u radnom odnosu taj iznos nije oporezovan?
Mislim da se u drugom slučaju radi o diskriminaciji.
ma jok... ja lencam 15 godina, nisam feninga dao... ... eno Fikret pokro milione, došo na suđenje, osmjeh od uha do uha... zna čoek nema države... ne plaćajte ništa dok se država ne reformiše iz korjena...
Jesi li u tih 15 godina od freelanc-anja zaradio barem 150.000 KM ?

Nije da se hvalim, ali ja sam za puno kraće vrijeme zaradio više od 150.000 KM i platio sam porez ( možda sam glup, možda nisam) vrijeme će da pokaže...

Nemoj govoriti ljudima da ne plaćaju...Reci šta ti radiš ali nemoj govoriti da ne plaćaju...Jer znamo da nećeš ti platiti kaznu ili ja ili neko treći ili za nekoga ko te poslušao pa popušio tu istu kaznu.

Kod nas se zbog metra drva ide u zatvor ako si sitna riba...

To što ti govoriš je isto kao kada se na nekom mjestu godinama parkiraju ljudi, a na istome je zabranjeno i niko ne dobija kaznu...Ali ipak u tih nekoliko godina neko naleti na raspoloženog policajca za kažnjavanje i popuši kaznu za ono za šta drugi nisu...


Ja ću samo napisati ljudima koji se bave ili imaju namjeru da se bave freelancom...

Preračunajte se koliko godišnje zarađujete ili bi mogli zaraditi, da li je to konstanto ili povremeno i o kolikim se iznosima radi...i odvagajte šta ćete da radite...nikoga ne slušajte osim sami sebe.

Što se tiće poreza i odbitaka:

- Imate pravo na 300 KM mjesečno vlastitog neoporezovanog odbitka ( 3600 KM godišnje)
- imate pravo ako ste oženjeni/udati ( ako vam braćni drug nije zaposlen) 150 KM mjesečno odbitka ( 1800 KM godišnje)
- Imate pravo na prvo dijete 150 KM mjesečno odbitka (ako imate dijete) (1800 KM godišnje)
- imate pravo na drugo dijete 210 KM mjesečno odbitka ( 2520 KM godišnje)
- imate pravo na treće i svako sljedeće dijete 270 KM mjesečno ( 3240 KM godišnje )
- imate pravo za drugog člana uže porodice 90 KM mjesečno ( 1080 KM )
- imate pravo za utvrđenu invalidnost poreznog obveznika (sebe) i svakog člana uže porodice koje porezni obveznik izdržava 90 KM mjesečno (1080 KM godišnje)

Izdržavanim članovima uže porodice i izdržavanom djecom smatraju
se fizička lica čiji dohodak i drugi prihodi koji se ne smatraju dohotkom u godini
za koju se utvrđuje porez na dohodak ne prelaze iznos osnovnog ličnog odbitka.

Djecom se smatraju djeca koju roditelji, staratelji, usvojitelji, poočimi i
pomajke izdržavaju i djeca za koju roditelj plaća alimentaciju.
Porezna uprava Federacije Bosne i Hercegovine 4

Drugim izdržavanim članovima uže porodice smatraju se roditelji
poreznog obveznika i roditelji njegovog bračnog druga, te preci i potomci u pravoj
liniji ukoliko žive u zajedničkom domaćinstvu s poreznim obveznikom.

Napravite poreznu karticu ako je nemate...i onda na kraju godine sve ono što ste tokom mjeseci platili, a na što imate pravo za povrat država vam vrati ( osim onih 4% zdravstva)

Što znači ako neko ko radi samo freelance i ima porodicu recimo suprugu i dvoje djece. Godišnje ima pravo na neoporezovano 9720 KM

Naravno zbog nakaradnog sistema freelanceri moraju platiti porez odmah bez odbitka, ali kada ispunite godišnju prijavu i poravnate godinu vrati vam se ono na šta imate pravo...isto kao i radnicima koji su zaposleni ovdje u našoj državi.

NE SLUŠAJTE MENE NI NIKOGA DRUGOG....SAMO ODVAGAJTE SVE DOSTUPNE INFORMACIJE I ODLUČITE ZA SEBE...

AKO STE DOVOLJNO INTELIGENTNI DA PRONAĐETE POSAO NA KRAJU SVIJETA IZ OVE NAŠE VUKOJEBINE, ONDA STE SPOSOBNI I DA MISLITE SVOJOM GLAVOM...

Sportski pozdrav :bih: :bih: :bih:
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#5618 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by sandra01 »

A šta je sa teško upošljivim osobama, ženama koje žive same?
I zašto se freelancerima oporezuje dohodak do 800KM a osobama je su u radnom odnosu taj iznos nije oporezovan?
Mislim da se u drugom slučaju radi o diskriminaciji.
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#5619 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by sinus »

victom wrote: 03/02/2021 13:53
sinus wrote: 03/02/2021 11:03 Nije da se hvalim, ali ja sam za puno kraće vrijeme zaradio više od 150.000 KM i platio sam porez (možda sam glup, možda nisam)
Definitvno ova prva opcija
sinus wrote: 03/02/2021 11:03 Nemoj govoriti ljudima da ne plaćaju...
Štaš ti meni pričat šta ja da govorim. Govoriću šta hoću.
Ti im govori da plaćaju, ja ću im govorit da ne plaćaju.. pa nek sami odluče
Čuj, da plaćam neki fiktivni selektivni preko noći izmišljeni porez.
Ma gdje si JEBENI nisam te prepoznao...Bil se pobio možda, ili da izmjerimo ko ima veći...

E ja ti pameti svaka ti čast...

Gdje prestaje normalna komunikacija, tu počinje victom...
shheff
Posts: 694
Joined: 22/07/2013 14:11

#5620 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by shheff »

Pravo na odbitak od 300 ili više je moguć sam za one mjesece u godini u kojima ste imali prihode.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5621 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by victom »

sinus wrote: 03/02/2021 14:48
victom wrote: 03/02/2021 13:53
sinus wrote: 03/02/2021 11:03 Nije da se hvalim, ali ja sam za puno kraće vrijeme zaradio više od 150.000 KM i platio sam porez (možda sam glup, možda nisam)
Definitvno ova prva opcija
sinus wrote: 03/02/2021 11:03 Nemoj govoriti ljudima da ne plaćaju...
Štaš ti meni pričat šta ja da govorim. Govoriću šta hoću.
Ti im govori da plaćaju, ja ću im govorit da ne plaćaju.. pa nek sami odluče
Čuj, da plaćam neki fiktivni selektivni preko noći izmišljeni porez.
Ma gdje si JEBENI nisam te prepoznao...Bil se pobio možda, ili da izmjerimo ko ima veći...

E ja ti pameti svaka ti čast...

Gdje prestaje normalna komunikacija, tu počinje victom...
hajd ti fino sa šerifom na kafu, pa palamudite zajedno o fiktivnim i selektivnim porezima
Last edited by victom on 01/03/2021 01:28, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5622 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by victom »

:sretan:

najmrži su mi ovi što su platili "porez", pa sad kukaju kako i drugi trebaju plaćat.. KO VAS TJERO ?
Donio si odluku, sad živi s njom.
Ja sam donio odluka da ne plaćam, i živim s tim... šta pametuješ drugim
Last edited by victom on 01/03/2021 01:28, edited 4 times in total.
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#5623 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by sinus »

victom wrote: 03/02/2021 14:54
sinus wrote: 03/02/2021 14:48
victom wrote: 03/02/2021 13:53
Definitvno ova prva opcija



Štaš ti meni pričat šta ja da govorim. Govoriću šta hoću.
Ti im govori da plaćaju, ja ću im govorit da ne plaćaju.. pa nek sami odluče
Čuj, da plaćam neki fiktivni selektivni preko noći izmišljeni porez.
Ma gdje si JEBENI nisam te prepoznao...Bil se pobio možda, ili da izmjerimo ko ima veći...

E ja ti pameti svaka ti čast...

Gdje prestaje normalna komunikacija, tu počinje victom...
hajd ti fino sa šerifom na kafu, pa palamudite zajedno o fiktivnim i selektivnim porezima
Oooo pa gdje si DUHOVITI nisam te prepoznao :skoljka:
shheff
Posts: 694
Joined: 22/07/2013 14:11

#5624 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by shheff »

victom wrote: 03/02/2021 15:02
shheff wrote: 03/02/2021 14:54 Pravo na odbitak od 300 ili više je moguć sam za one mjesece u godini u kojima ste imali prihode.
Šerif pod nickom Shheff :D
hahahaaaaaaaaaaa
Gasim ovaj nick def. nedostatak inspiracije me kostao poređenja doticnom uhljebskom konjinom.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#5625 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by victom »

shheff wrote: 03/02/2021 15:09
victom wrote: 03/02/2021 15:02
shheff wrote: 03/02/2021 14:54 Pravo na odbitak od 300 ili više je moguć sam za one mjesece u godini u kojima ste imali prihode.
Šerif pod nickom Shheff :D
hahahaaaaaaaaaaa
Gasim ovaj nick def. nedostatak inspiracije me kostao poređenja doticnom uhljebskom konjinom.
ma neka te.. šalio sam se.. znam da nisi Šerif...
Last edited by victom on 01/03/2021 01:28, edited 2 times in total.
Post Reply