Porez na dohodak na freelancing?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

PeroVelikiZdero

#1801 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by PeroVelikiZdero » 25/07/2018 16:48

Nema brige ljudi, nasi novci idu na nove zaposlene u poreznoj upravi.
Upravo u vecernjem gledam natjecaj za rad u poreznoj upravi.
haha, nevjerojatno

evo link na sliku

https://ibb.co/mP0TzT
Last edited by PeroVelikiZdero on 25/07/2018 21:08, edited 1 time in total.

PeroVelikiZdero

#1802 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by PeroVelikiZdero » 25/07/2018 16:52

un1ted wrote:
PeroVelikiZdero wrote: Evo ja sam prije 2 godine pokusao registrirsti dodatnu djelatnkzt sa mogucnoscu izvoza, rekli su mi da ne mogu.
Nedaju mi da legalno radim, sta sada?
Imas li pisanu potvrdu da su ti naveli da ne trebas placati porez?
Nisu mi naveli da ne moram placati porez nego su mi rekli da ne mogu otvoriti obrt za izvoz.
Znaci teoretski ja ne mogu uopce nista u inizemstvo prodavat jer nema u nas takvog obrta.
Jedina mogucnost je otvaranje firme, ali to ze mene neodrzivo a i za vecinu malih preproavaca.

Mi smo jos u 15 stoljecu.

Indigont

#1803 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Indigont » 25/07/2018 16:54

gaius wrote:
Pio prijavio 0 jer je to obaveza isplatioca koji nije iz bih pa za njega n3 vrijedi nas propis.
Zdravstveno je obaveza primaoca dohodka ionako samo kod domaćeg angažmana to u tvoje ime obustavlja i plaća isplatilac.

Nikakav ugovor nisu tražili ali su dobili pojasnjenje angažmana. I ovo što freelanceri rade je ugovor o djelu po zoo. Da nisu htjeli primiti dobili bi prijavu poštom i uplatu pa neka vide šta će s njom.

AMS obrazac je protivan zakonu. Ali obaveza postoji to je vrlo jasno i to od 2009.
Izgleda da je najpametnije fakat ovako kako ti uplacujes. Samo mi nije jasno kako si izbjegao i uplatu za zdravstveno. Kolona u AUG-1031 kaze Zdravstveno osiguranje na teret osiguranika (kolona 11 x 0,04)

Znaci ti samo uplatis 10% na "prihod minus rashod", zanemariš kolonu za zdravstveno i penziono i to je to?

freelancerusk

#1804 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by freelancerusk » 25/07/2018 16:56

PeroVelikiZdero wrote:
un1ted wrote:
PeroVelikiZdero wrote: Evo ja sam prije 2 godine pokusao registrirsti dodatnu djelatnkzt sa mogucnoscu izvoza, rekli su mi da ne mogu.
Nedaju mi da legalno radim, sta sada?
Imas li pisanu potvrdu da su ti naveli da ne trebas placati porez?
Nisu mi naveli da ne moram placati porez nego su mi rekli da ne mogu otvoriti obrt za izvoz.
Znaci teoretski ja ne mogu uopce nista u inizemstvo prodavat jer nema u nas takvog obrta.
Jedina mogucnost je otvaranje firme, ali to ze mene neodrzivo a i za vecinu malih preproavaca.

Mi smo jos u 15 stoljecu.
Meni su jednom rekli da nelegalno poslujem, kako da onda plaćam porez, da se moram hitno registrovati kao DOO

:lol: :lol: :lol:

neon-x

#1805 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by neon-x » 25/07/2018 17:02

Floyd_666
Zamijenio si me sa nekim ili nisi citao ovo sto pisem. Ovo se i mene direktno tice kao i sve ostale. Svi na prvom mjestu se brinemo o svojoj guzici i zato i jesam aktivan na ovoj temi. Dakle, slazem se s tobom, legitimni zahtjevi poput nejasnoca oko rashoda, licnog odbitka, zdravstva da, a zahtjevi prema PU da se u sustini ne postuje zakon nikako ne.

Rimes87
Ne poznajem stvarno kantonalne zakone ali neko je objasnio negdje vec da se ovi porezi na poklone odnose na jednokratne vece iznose. Dakle vec dvije manje uplate po zakonu se ne oporezuju. Tu ima i raznih stvari jos od stepena srodstva onih koji daju poklone itd.. Cisto sumnjam da ce neko ovo stvarno revnosno oporezivati.

Potpuno se slazem s tobom za sve ove stvari koje si nabrojao i to su neke stavke s kojima se treba ici u zahtjevima prema vlastima. Pogotovo za ljude koji su zaradili neke manje iznose da se vidi da im se izvadi porezna kartica i prizna licni odbitak. Medjutim vidjeli smo u obavijesti PU da idu sa kontrolama dohodaka iznad 10000 i to samo PayPal-a sad za sad sto je opet neka cifra iz koje se ima sta oporezovati uz omogucivanje isplate na rate.

PeroVelikiZdero
Prijatelju s tobom iskreno suosjecam, pogotovo jer sam i sam u slicnoj situaciji gdje sam imao ozbiljnijih rahoda i do 40% jer sam se bavio pored freelancingom i biznisom koji zahtjeva i ulaganje. Kao i ti sam htio otvoriti obrt ali me vec knjigovodja odbio od te ideje jer obrti ne mogu izvoziti dok se doo cinio preskupim i preglomaznim za ovakvu djelatnost pogotovo u to vrijeme.

Medjutim i tada kao i sada sam bio svjestan aktuelnih zakona i obaveze placanja poreza i da ce jednog dana se to sigurno morati platiti. Realno opet ovih 14% poreza na ukupne prihode su manji od svih troskova koje bih imao sa doo a mozda i sa obrtom.

Pokusavam samo biti objektivan koliko je to moguce i mislim da samo realnim zahtjevima mozemo urediti ovo kako treba za ubuduce.

krajisnik_bih

#1806 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by krajisnik_bih » 25/07/2018 17:14

neon-x wrote: Medjutim i tada kao i sada sam bio svjestan aktuelnih zakona i obaveze placanja poreza i da ce jednog dana se to sigurno morati platiti. Realno opet ovih 14% poreza na ukupne prihode su manji od svih troskova koje bih imao sa doo a mozda i sa obrtom.

Pokusavam samo biti objektivan koliko je to moguce i mislim da samo realnim zahtjevima mozemo urediti ovo kako treba za ubuduce.
Slazem se sa tobom ovo oko zdravstva ( retroaktivno naplacivati koliko je zakonito ) te nepriznavanja 20% rashoda je definitivno smjer po kojem se mora ici jer su legitimni.

PeroVelikiZdero

#1807 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by PeroVelikiZdero » 25/07/2018 17:21

neon-x wrote: Prijatelju s tobom iskreno suosjecam, pogotovo jer sam i sam u slicnoj situaciji gdje sam imao ozbiljnijih rahoda i do 40% jer sam se bavio pored freelancingom i biznisom koji zahtjeva i ulaganje. Kao i ti sam htio otvoriti obrt ali me vec knjigovodja odbio od te ideje jer obrti ne mogu izvoziti dok se doo cinio preskupim i preglomaznim za ovakvu djelatnost pogotovo u to vrijeme.

Medjutim i tada kao i sada sam bio svjestan aktuelnih zakona i obaveze placanja poreza i da ce jednog dana se to sigurno morati platiti. Realno opet ovih 14% poreza na ukupne prihode su manji od svih troskova koje bih imao sa doo a mozda i sa obrtom.

Ma da i zelim DOO otvoriti ne mogu jer sam u radnom odnosu. Ne mogu otvoriti doo na sebe ako sam u radnom odnosu.

Svaka zemlja u okruzenju ima godinama sve ovo rijeseno, zivimo u 21 stoljecu gdje se sve odvija preko interneta.
Velika vecina ljudi bi sigurno otvorila dodatni obrt ili nesto da im se omoguci, placali bi porez, evo i ja zelim placati ali da je sve regulirano.
Ovako oni mene tjeraju da idem u sivu zonu.
Po njima je najbolje da nitko u drzavi nista ne pokusava dodatno zaraditi

victom

#1808 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by victom » 25/07/2018 17:24

Siva zona je uvijek loša stvar.Ni vamo ni tamo.
Na crno je zato zakon.

Haris.ba

#1809 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Haris.ba » 25/07/2018 17:56

Doo ne mozes otvoriti ako si drzavni sluzbenik. Ili imas duga za prekrsaje. :mrgreen:

gaius

#1810 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by gaius » 25/07/2018 18:21

Indigont wrote:
gaius wrote:
Pio prijavio 0 jer je to obaveza isplatioca koji nije iz bih pa za njega n3 vrijedi nas propis.
Zdravstveno je obaveza primaoca dohodka ionako samo kod domaćeg angažmana to u tvoje ime obustavlja i plaća isplatilac.

Nikakav ugovor nisu tražili ali su dobili pojasnjenje angažmana. I ovo što freelanceri rade je ugovor o djelu po zoo. Da nisu htjeli primiti dobili bi prijavu poštom i uplatu pa neka vide šta će s njom.

AMS obrazac je protivan zakonu. Ali obaveza postoji to je vrlo jasno i to od 2009.
Izgleda da je najpametnije fakat ovako kako ti uplacujes. Samo mi nije jasno kako si izbjegao i uplatu za zdravstveno. Kolona u AUG-1031 kaze Zdravstveno osiguranje na teret osiguranika (kolona 11 x 0,04)

Znaci ti samo uplatis 10% na "prihod minus rashod", zanemariš kolonu za zdravstveno i penziono i to je to?
pa platio sam zdravstveno. Pio nisam.
Kod mene je poprilično visoka cifra tako da sam provjerio radi sebe. Inače savjetujem druge i uvijek sam sa suprotne strane poreznicima.

Dakle poprilično sam kvalifikovan za ovu priču. Ovo je oporezivo i što bi sad radnik koji ima platu 500 km plaćao jadnik a ostali ne bi. Treba plaćati poreze a glas se diže na izborima i protestima. Nije problem ovih 10 posto nego što alternative nema. Sve od zla oca od gore matere. Nestrucni neobrazovani pokvareni lopovi. Zelenim alternativa neko niksic zvani kako ću voditi državu ako brata n3 mogu zaposliti. Ili konsultant? Ili zeleni.

Ili ova iz hdz dodiku da procente. Stvarno smo žalosno i jadni ko nas vodi. Još me kozaric pozitivno iznenadio. Bosnje beskičmenjaci daj malo pasaluka i to je to.

Indigont

#1811 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Indigont » 25/07/2018 18:32

Zbunila me ova recenica "Zdravstveno je obaveza primaoca dohodka ionako samo kod domaćeg angažmana to u tvoje ime obustavlja i plaća isplatilac. " a kazes da si platio 4% za zdravstveno.

A ovo 4% za zdravstveno kod povr. samostalnih djelatnosti, dal je postojalo u zakonu prije aprila 2018?

gaius

#1812 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by gaius » 25/07/2018 18:34

Indigont wrote:Zbunila me ova recenica "Zdravstveno je obaveza primaoca dohodka ionako , samo kod domaćeg angažmana to u tvoje ime obustavlja i plaća isplatilac. " a kazes da si platio 4% za zdravstveno.
Fali mi zarez. Eto ga gore u quote tako da je sad jasnije.

Jeste postojalo je samo u zakonu o doprinosima a ne u zakonu o porezu na dohodak.
Last edited by gaius on 25/07/2018 18:35, edited 1 time in total.

Steph

#1813 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Steph » 25/07/2018 18:34

PeroVelikiZdero wrote:Nema brige ljudi, nasi novi idu na nove zaposlene u poreznoj upravi.
Upravo u vecernjem gledam natjecaj za rad u poreznoj upravi.
haha, nevjerojatno

evo link na sliku

https://ibb.co/mP0TzT
:lol: :lol: :lol: :lol:

Evo posla za forumske moraliste

stobasja

#1814 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by stobasja » 25/07/2018 19:04

bosanka hercegovic wrote:
Znaci tebi su rekli ovih 20% rashoda mi moramo dokazati? Po toj logici isprintas taj clan zakona odneses dole i to je to umanjis si prihod za 20% prema tom zakonu i racunas zdravstvo i porez? Da ga ne racunas nikako je suludo. Sto se ovdje ne pozivaju na zakon ili pravilnik da nemamo pravo na ovo nego samo kazu obrazac nije predvidio?
Meni je naprosto nevjerovatno nešto što ovdje pročitam.....rashod od 20% se ne mora dokazavati, moraš dokazivati rashod samo ako se odlučiš na metod obračunavanja rashoda na osnovu dokumentacije....i ako si se odlučio na rashod u procentualnom iznosu onda 5 godina nemaš pravo preći na ovaj drugi obračun rashoda po dokumentaciji....( mada za ovaj ugovor o djelu imaš samo propisanih 20% rashoda koji ti se priznaju)

zato prije nego krenet u poreznu dobro iscitajate Zakon o porezu na dohodak, Zakon o doprinosima, Zakon o poreznoj upravi, Zakon o upravnom postupu...i podzakonske akte...markirajte čalnove koje se onose na vas slučaj...i uvijek kada vam nešto nalazu...pitajte....moliću lijepo da mi kažete po kojem članu, kojeg zakona sam ja to obavezan učiniti...

PS
Očito su u poreznu upravu nazaposljavali ove sa brzinskim školama...ja neki dan u sudu vadim neku potvrdu i stručna saradnica u sudu hoće da su Zakon o cestama i Zakon o cestovnom prijevozu stvari zapravo jedan te isti zakon, džaba moje pozivanje da su izasli u različitim službenim novinama...ona ne da preda se' ....ona je vlast :-)
Kao što sam već rekla, ja prodajem handmade artikle i imam realne troškove materijala za svaki proizvod + shipping + naknade za web platformu itd. ali nemam većinu računa iz 2015.,2016. pa ni 2017.g. kojima bih dokazala rashode, što sam i navela u upitu koji sam poslala PU. Vjerovatno su zato napisali da moram dokazati da njihovo određivanje porezne obaveze nije ispravno (a to je ukupan prihod s Paypala), i da trebam predočiti svu relevantnu dokumentaciju kojom ću dokazivati svoju poreznu obavezu. Za one prihode za koje nemam dokumentaciju uzet će kao osnovu iznos dobiven od banke. 20% rashoda u mojoj verziji uopće ne postoji, koliko rashoda uspijem dokazati toliko će mi priznati ako sam dobro shvatila.

heat3

#1815 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by heat3 » 25/07/2018 19:13

512MB wrote:
reufjaha wrote:Ako je ovo protivno pravilima , nema veze blokirajte me al sam sretan da ce bar par ljudi vidjet ovo i pridruzit nam se

https://www.facebook.com/groups/204180190242836/

Vidimo se ;)
Super, taman da vas porezna ima svijuH na okupu :lol:
Bas mi je cudno zasto ljudi ovo rade. Vecina se nada da im nece stici koverta i da ce ih zaobici, a onda se pridruze grupi gdje svako moze da vidi njihove podatke...

heat3

#1816 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by heat3 » 25/07/2018 19:23

Henry Chinaski wrote:Ovo je dobra prilika da se jedan dobar dio populacije koji do sad nije glasao i mislio je da problemi u državi nisu njihovi konačno probudi i izađe na glasanje.
Dok su drkali penzionere i radnike, vi ste smatrali da ste nedodirljive hadžije koje ne interesuje politika. Sad znate da nije pa se uzdam u vašu izlaznost u oktobru.
Ma nista od ovog. Sta su to tacno penzioneri i radnici dobili od glasanja? Kada su bili u problemima, i njima su stranke obecavale rjesenja, a pogledaj ih gdje su sad. Nesto sumnjam da ce SDP, ako dodje na vlast, jednostavno da kaze: "Necemo mi da uzimamo ovih 10% od freelancera, ipak mi njih volimo, pa zasto bismo uzeli milione KM?"

Na kraju krajeva, ne moze od nas niko da garantuje da ovo sve i nije pocela od SDP-a ili neke druge stranke koja zeli da iskoristi nasu muku da bi dobila glasove. Ne znamo mi sta se desava iza zastora, ali znam da od mene glas nece da dobiju. Mozda jesam tvrdoglav, ali koliko se god ja slagao sa Damirom, vjerujem da svi znamo cilj njegovih videa.

Vidjet cemo kako ce se sve ovo zavrsiti, ali sumnjam da ce nama pomoci ikakva stranka.

hi-men

#1817 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by hi-men » 25/07/2018 19:27

heat3 wrote:
512MB wrote:
reufjaha wrote:Ako je ovo protivno pravilima , nema veze blokirajte me al sam sretan da ce bar par ljudi vidjet ovo i pridruzit nam se

https://www.facebook.com/groups/204180190242836/

Vidimo se ;)
Super, taman da vas porezna ima svijuH na okupu :lol:
Bas mi je cudno zasto ljudi ovo rade. Vecina se nada da im nece stici koverta i da ce ih zaobici, a onda se pridruze grupi gdje svako moze da vidi njihove podatke...
Mislim da neki ne svataju Poentu, Placati se MORA, ko ne zeli nece se nigdje ni javljati i stutit ce, stvar ja samo da nam dadnu Status i Prava, a ko vise izvuce iz drugih drzava novac to bolje za drzavu :)

crnoja

#1818 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by crnoja » 25/07/2018 20:26

stobasja wrote:
Kao što sam već rekla, ja prodajem handmade artikle i imam realne troškove materijala za svaki proizvod + shipping + naknade za web platformu itd. ali nemam većinu računa iz 2015.,2016. pa ni 2017.g. kojima bih dokazala rashode, što sam i navela u upitu koji sam poslala PU. Vjerovatno su zato napisali da moram dokazati da njihovo određivanje porezne obaveze nije ispravno (a to je ukupan prihod s Paypala), i da trebam predočiti svu relevantnu dokumentaciju kojom ću dokazivati svoju poreznu obavezu. Za one prihode za koje nemam dokumentaciju uzet će kao osnovu iznos dobiven od banke. 20% rashoda u mojoj verziji uopće ne postoji, koliko rashoda uspijem dokazati toliko će mi priznati ako sam dobro shvatila.
Spadaju li troskovi shippinga u rashod?

PeroVelikiZdero

#1819 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by PeroVelikiZdero » 25/07/2018 21:22

stobasja wrote:
Ja isto prodajem proizvode, ali meni su rekli da ne mogu prikazati rashode jer nemam nikakav obrt ili DOO.
Samo obrt ili DOO mogu prikazati rashode na nacin da prikazem postarinu, trosak artikla, materijala...

stobasja

#1820 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by stobasja » 25/07/2018 21:27

crnoja wrote:
stobasja wrote:
Spadaju li troskovi shippinga u rashod?
Trebali bi ali ne bi me iznenadilo da mi kažu drugačije kada odem kod svoje "tete" u poreznu. Neću nagađati, javit ću kako sam prošla.

kica

#1821 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by kica » 25/07/2018 21:30

Ogorčenje zbog naplate poreza na doznake iz inozemstva: Ovo je klasična otimačina!

Odluka Porezne uprave FBiH da oporezuje doznake iz inozemstva naišla je na oštre reakcije bh. dijaspore, ali i građana koji od tog novca preživljavaju u BiH. Predsjednik Svjetskog saveza dijaspore BiH Hasan Šehović kaže za „Avaz“ da je ovakva odluka iznenađujuća i razočaravajuća, jer su vlasti čak ranije govorile o uvođenju olakšica za slanje novca iz dijaspore, a sada su okrenule ploču.

Nije prihod

- Bilo je prijedloga da se uspostavi sistem koji bi išao preko Centralne banke BiH i da se dio tog novca izdvaja za investicione fondove koji bi bili osnova za ulaganje u projekte u domovini. A ovakva odluka Porezne uprave FBiH sasvim je suprotna od ovog prijedloga, jer neshvatljivo je da ako ja iz Turske pošaljem 100 KM u Sarajevo, taj neko ko prima taj novac mora državi dati deset KM - ističe Šehović.

On naglašava da se pomoć dijaspore ne može smatrati prihodom za bh. građane.

- Ovo je klasična otimačina, koju ja mogu povezati s predizbornom kampanjom. Katastrofa je jedina riječ kojom se ovo može opisati. Neko je u vlasti to lijepo sračunao. Ako dijaspora godišnje pošalje oko četiri milijarde KM, onda će se u budžet sliti dodatnih 400 miliona KM i eto njima para da sebi povećaju plaće – naglasio je Šehović.

Armin Alijagić, osnivač organizacije „Naša perspektiva“, čiji je primarni zadatak saradnja s dijasporom, naglašava za „Avaz“ da je novac koji bh. građani uglavnom dobivaju od rodbine iz inozemstva već opterećen troškovima koje nameću banke.

Nema opravdanja

- Bojim se da idemo u pogrešnom pravcu, otežavamo našoj dijaspori da se uključi u razvoj BiH. Vlast bi trebala imati za cilj da im olakša investiranje u domovinu, da ih na neki način privuče. A vrlo je zanimljivo da se ovakva odluka donosi u momentu kada određene političke stranke u BiH pozivaju dijasporu da učestvuje na izborima i da se aktivnije uključi u politički život – naglasio je Alijagić.

Damir Miljević, ekonomski analitičar, kaže za „Avaz“ da početak oporezivanja novca koji građani dobivaju iz inozemstva nema nikakvo opravdanje.

Miljević: Pokušava se izvući što više novca od građana

- Očito je da se pokušava izvući što više novca od građana BiH. Prema meni, u najsiromašnijoj zemlji na svijetu početi oporezivati novac od doznaka ravno je zločinu. Ako ćete oporezivati 300 eura koje je neko poslao nekoj nani u selu pored Tuzle, onda ste vi zločinac, a ne država - zaključuje Miljević.

Apetiti vlastodržaca

Miljević naglašava i da je ostvarivanje prihoda u inozemstvu koji se uplaćuju ovdje na račune, regulirano Zakonom o porezu na dohodak i oporezovano s deset posto. No, on kaže da je problem što Porezna uprava pored tih deset posto traži da se plati zdravstveno i penzijsko osiguranje kao da su ljudi u stalnom radnom odnosu, a možda nisu.

- Tako da sada imamo čitav galimatijas između postojećih propisa, zahtjeva Poreske uprave i apetita vlastodržaca koji bi da uzmu pare po svaku cijenu - ističe Miljević.

Reakcija Porezne uprave FBiH

U javnosti se digla bura i zbog oporezivanja freelancera, a na reakcije na njihov javni poziv za prijavu svih prihoda iz inozemstva, uključujući i poklonjeni novac, jučer je reagirala i Porezna uprava FBiH. Na ogorčenje i kritike zbog utjerivanja nameta, iz PUFBiH su odgovorili da nije riječ ni o kakvom novom porezu.

- Javni poziv upućen je na osnovu Zakona o porezu na dohodak koji se primjenjuje od 1. januara 2009. godine i prema kojem su pozvani porezni obveznici bili dužni sami prijaviti oporezive prihode iz inostranstva – naveli su iz PU.

https://avaz.ba/vijesti/bih/399879/ogor ... -otimacina

RasAlGhul

#1823 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by RasAlGhul » 25/07/2018 23:17

Joj @kica brata povampirio :lol: zbog 10 posto. Poreska od kako je svijeta i vijeka kandžija, i kandžijaće sve dok sunce grije! I drug mi je dobio kovertu da se javi u poresku, ne znam ništa za retroaktivno, mada godinu radi, piše neke tekstove na engleskom i ruskom u wordu i ekselu, dobro para, saće lagano plaćati :D

Indigont

#1824 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Indigont » 25/07/2018 23:18

Ako šalješ Adsense isplate čekom umjesto wire transfer direktno na bankovni račun, da li moraš platiti porez na isplatu čeka i da li oni mogu pratiti i isplate čekova?

bedakb

#1825 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by bedakb » 25/07/2018 23:39

Odgovor porezne je uvijek isti:
- Javni poziv upućen je na osnovu Zakona o porezu na dohodak koji se primjenjuje od 1. januara 2009. godine i prema kojem su pozvani porezni obveznici bili dužni sami prijaviti oporezive prihode iz inostranstva – naveli su iz PU.
A mi mozemo pjevat' borbene :D

https://www.youtube.com/watch?v=bNw6LwB1keU

Post Reply