Porez na dohodak na freelancing?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

krajisnik_bih

#1751 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by krajisnik_bih » 25/07/2018 12:48

stobasja wrote:Friško stigao odgovor od PU mailom:

"Obrazac AMS-1035-Akontacija poreza po odbitku na druge samostalne djelatnosti na prihod iz inostranstva ne predviđa priznavanje rashoda u visini od 20% ostvarenog prihoda.

Prema članu 21. stav 2. Zakona o Poreznoj upravi Federacije BiH porezni obveznik nosi teret dokazivanja da određivanje porezne obaveze nije ispravno, te ćete u tom smislu nadležnoj poreznoj ispostavi predočiti svu relevantnu dokumentaciju kojom ćete dokazivati poreznu obavezu, ukoliko posjedujete istu. Ukoliko dokumentaciju više ne posjedujete, porez na dohodak će se obračunati na osnovu podataka dobivenih od banaka.

Mjesečno prijavljivanje vrši se u roku od 5 (pet) dana od dana primitka dohotka putem prijave Obrazac AMS-1035-Akontacija poreza po odbitku na druge samostalne djelatnosti na prihod iz inostranstva, što znači da ćete svaki put prilikom primitka dohotka predati obrazac AMS-1035, te će te na taj način za svakog isplatitelja predati zaseban obrazac AMS-1035.

U slučaju da je porez koji je također iskazan na Paypal računima plaćen u drugoj državi, potrebno je provjeriti da li su na snazi ugovori o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja. Pravna hijerarhija jasno predviđa da međunarodni ugovori imaju prednost u primjeni u odnosu na domaće propise. U slučaju da postoji potpisan Ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, rezidentnost i pravo oporezivanja se utvrđuje po odredbama tog Ugovora radi izbjegavanja dvostrukog oporezivanja. U slučaju da ne postoji Ugovor, porez na dohodak se utvrđuje po odredbama Zakona o porezu na dohodak.

Javni poziv je upućen na osnovu Zakona o porezu na dohodak koji se primjenjuje od 01.01.2009. godine i prema kojem su pozvani porezni obveznici bili dužni sami prijaviti oporezive prihode iz inostranstva. "

Najjače mi je ovo da za svakog isplatitelja moram predati zaseban obrazac (a nekad imam i po 20-30 kupaca mjesečno sa iznosima od 5,10, 20, 30 $). I to u roku od 5 dana od primitka dohotka.

Vrlo logično, nema šta
Znaci tebi su rekli ovih 20% rashoda mi moramo dokazati? Po toj logici isprintas taj clan zakona odneses dole i to je to umanjis si prihod za 20% prema tom zakonu i racunas zdravstvo i porez? Da ga ne racunas nikako je suludo. Sto se ovdje ne pozivaju na zakon ili pravilnik da nemamo pravo na ovo nego samo kazu obrazac nije predvidio?
Sto se tice ispunjavanja ams forme za ove sadasnje uplate to radis kad ti paypal "trehne" prvog sve novce samo napises paypal toliko i toliko ( banka ti je to vec konverziju napravila pises iznos taj ) i na to obracunas ostale stvari. Nemaju oni uvid u tvoje paypal transakcije klijenata i koliko ih i bolje da ovako radis

Averus

#1752 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Averus » 25/07/2018 13:00

visocicaguy wrote:
Hajvan wrote:
Averus wrote:Ako nije već postavljeno

Nebitno sad stranka ova, stranka ona, bitno je je*ati sve po spisku uhljebima koji preko sirotinje hoće da pune predizborne budžete.

Izvolite - Alemku na vrata, Kemalu Čauševiću na vrata, Keljmendiju i ostaloj "KREMI", pa se onda meni obratite!

:thumbup:
prestao sam ga slusati kada je rekao "a eto, problem sto je niksic zaposlio brata u autocestama... a on izgradio autoput"

dakle implicira dvije stvari:
1. da je OK sto je zaposlio brata u autocestama (nepotizam)
2. da je taj lik izgradio autoceste

ja ovo, nazalost, vidim kao populizam, odnosno nacin da dodje do glasova...

pri tome ne podrzavam ovu vlast uopce.

Pa valjda imaš dovoljno inteligencije da možeš odbaciti pro-stranačke poruke u clipu, a uvidjeti ono što je nama korisno na ovu temu.

visocicaguy

#1753 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by visocicaguy » 25/07/2018 13:07

Averus wrote:
visocicaguy wrote:
Hajvan wrote:
:thumbup:
prestao sam ga slusati kada je rekao "a eto, problem sto je niksic zaposlio brata u autocestama... a on izgradio autoput"

dakle implicira dvije stvari:
1. da je OK sto je zaposlio brata u autocestama (nepotizam)
2. da je taj lik izgradio autoceste

ja ovo, nazalost, vidim kao populizam, odnosno nacin da dodje do glasova...

pri tome ne podrzavam ovu vlast uopce.

Pa valjda imaš dovoljno inteligencije da možeš odbaciti pro-stranačke poruke u clipu, a uvidjeti ono što je nama korisno na ovu temu.
mogu, ne zelim.

ako on hoce da ga ja gledam (eventualno kazem ima pravo, bas tako, dam mu podrsku ili share-am), onda neka se potrudi da ne bude prikrivena stranacka propaganda. jer i moj klik i pregled se negdje broji.

Dasi

#1754 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Dasi » 25/07/2018 13:10

hujdur007 wrote: Druze i ti isto, nije uopste problem koliko ko zaradjuje.
Ali da ste na vrijeme plaćali porez kao što vas sleduje po zakonu ne bi sad kukali.
Drzava nam jeste nakaradna totalno, ali nikada nece ni ici nabolje ako ce se na svaki pokusaj zavodjenja reda traziti opravdanja u vidu kako slabo sta u drzavi funkcionise kako treba, pa gdje bas na meni nasli da sprovode red.
Borite se za svoja prava, ja nemam nista protiv, ali mi ide na zivce ova kuknjava kako su to pare koje je nekome rodbina slala, pa kao nesto sitno licnih stvari prodao na e-bayu, a za par godina preko 100 hiljada KM uplaceno na racun.
Pa cita li ovde iko ista?! Ljudi su isli (ne svi) u PU da se raspitaju i plate porez ali to nisu bili u stanju tada. Tek su prije koji mjesec donijeli pravilnik!

Steph

#1755 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Steph » 25/07/2018 13:12

Nisam nikada glasao za SDP, ali sada vjerovatno hoću. Jasno je meni da je donekle sve populistički i da je bitna stranka, ALI ovo je prvi put da vidim da se neka stranka bori i za nešto što neće biti korisno samo njenim članovima. Naravno, sve se to vrlo lako promijeni za 2/4 godine i tako će opet izgubiti ako počnu biti srati :mrgreen:

Mislim i da je Nikšić donedavno bio nezavistan kandidat i da je shvatio da tako ne može.

A i generalno mi je pun kurac SDA i svih ljudi povezanih s njima.

bosanka hercegovic

#1756 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by bosanka hercegovic » 25/07/2018 13:15

Znaci tebi su rekli ovih 20% rashoda mi moramo dokazati? Po toj logici isprintas taj clan zakona odneses dole i to je to umanjis si prihod za 20% prema tom zakonu i racunas zdravstvo i porez? Da ga ne racunas nikako je suludo. Sto se ovdje ne pozivaju na zakon ili pravilnik da nemamo pravo na ovo nego samo kazu obrazac nije predvidio?
Meni je naprosto nevjerovatno nešto što ovdje pročitam.....rashod od 20% se ne mora dokazavati, moraš dokazivati rashod samo ako se odlučiš na metod obračunavanja rashoda na osnovu dokumentacije....i ako si se odlučio na rashod u procentualnom iznosu onda 5 godina nemaš pravo preći na ovaj drugi obračun rashoda po dokumentaciji....( mada za ovaj ugovor o djelu imaš samo propisanih 20% rashoda koji ti se priznaju)

zato prije nego krenet u poreznu dobro iscitajate Zakon o porezu na dohodak, Zakon o doprinosima, Zakon o poreznoj upravi, Zakon o upravnom postupu...i podzakonske akte...markirajte čalnove koje se onose na vas slučaj...i uvijek kada vam nešto nalazu...pitajte....moliću lijepo da mi kažete po kojem članu, kojeg zakona sam ja to obavezan učiniti...

PS
Očito su u poreznu upravu nazaposljavali ove sa brzinskim školama...ja neki dan u sudu vadim neku potvrdu i stručna saradnica u sudu hoće da su Zakon o cestama i Zakon o cestovnom prijevozu stvari zapravo jedan te isti zakon, džaba moje pozivanje da su izasli u različitim službenim novinama...ona ne da preda se' ....ona je vlast :-)

un1ted

#1757 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by un1ted » 25/07/2018 13:21

Dasi wrote: Pa cita li ovde iko ista?! Ljudi su isli (ne svi) u PU da se raspitaju i plate porez ali to nisu bili u stanju tada. Tek su prije koji mjesec donijeli pravilnik!
Vec je bilo pitanje ovdje. Da li iko od nas koji su isli u PU imaju PISANU POTVRDU da ne mogu platiti?

krajisnik_bih

#1758 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by krajisnik_bih » 25/07/2018 13:21

bosanka hercegovic wrote:
Meni je naprosto nevjerovatno nešto što ovdje pročitam.....rashod od 20% se ne mora dokazavati, moraš dokazivati rashod samo ako se odlučiš na metod obračunavanja rashoda na osnovu dokumentacije....i ako si se odlučio na rashod u procentualnom iznosu onda 5 godina nemaš pravo preći na ovaj drugi obračun rashoda po dokumentaciji....( mada za ovaj ugovor o djelu imaš samo propisanih 20% rashoda koji ti se priznaju)

PS
Očito su u poreznu upravu nazaposljavali ove sa brzinskim školama...ja neki dan u sudu vadim neku potvrdu i stručna saradnica u sudu hoće da su Zakon o cestama i Zakon o cestovnom prijevozu stvari zapravo jedan te isti zakon, džaba moje pozivanje da su izasli u različitim službenim novinama...ona ne da preda se' ....oan je vlast :-)
Da ni meni to nije jasno ali po njihovom odgovoru ( kako sam razumio ) ispadne da je tako ili su se oni vezivali za ove druge rashode. Mene interesuje zasto ako nas tretiraju kako su napisali u svom javnom pozivu ( povremene samostalne djelatnosti ) ne priznaju 20% rashoda na obracun poreza za period 2015-2017 ili ne izadju sa saopstenjem da imate pravo na ovo jer je sad uzas sta ove lokalne PU rade ko muhe bez glave. Ovih 10% nisam nikad ni dovodio u pitanje ali NACIN jesam ( 4% zdravstvo, bez 20% rashoda samo plati na citav prihod ne pitaj nista ).

gaius

#1759 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by gaius » 25/07/2018 13:28

20% rashoda je priznato zakonom neovisno od toga je li prihod iz bih ili iz inostranstva.
Mogu oni pisati u pravilniku šta god hoće ali sve moje prijave, kao i do sada, će ići:

Dohodak = prihod - 20%
Zdravstveno = Dohodak x 4%
Osnovica za porez = Dohodak - Zdravstveno
Porez = Osnovica za porez x 10%

Baš kao što stoji u AUG-1031..

Plaćao do sada tako i nisu imali primjedbi. Plaćaću i od sad pa bujrum neka krenu na mene.

A ovo retroaktivno, folovi golovi, to je bio oporezovan prihod i ranije, a sva ova frka je obično neznanje ili predizborno preseravanje ravno onom šminkanju trotoara.

bosanka hercegovic

#1760 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by bosanka hercegovic » 25/07/2018 13:31

Da ni meni to nije jasno ali po njihovom odgovoru ( kako sam razumio ) ispadne da je tako ili su se oni vezivali za ove druge rashode. Mene interesuje zasto ako nas tretiraju kako su napisali u svom javnom pozivu ( povremene samostalne djelatnosti ) ne priznaju 20% rashoda na obracun poreza za period 2015-2017 ili ne izadju sa saopstenjem da imate pravo na ovo jer je sad uzas sta ove lokalne PU rade ko muhe bez glave. Ovih 10% nisam nikad ni dovodio u pitanje ali NACIN jesam ( 4% zdravstvo, bez 20% rashoda samo plati na citav prihod ne pitaj nista )
Zato što je ministrica finansija slabo čitala Zakon o porezu na dohodak kad je pisala Pravilnik, pa joj se potkala greška...grešku moraju ispraviti... treba uputit dopis Ministrastvu finansija da otklone grešku... nema smisla

Russki

#1761 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Russki » 25/07/2018 13:37

Fatajte se noge iz ove vukojebine.

Bavarian89

#1762 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Bavarian89 » 25/07/2018 13:38

Ovo je sve = trla baba lan, sto vi pisete. A najjaci su mi ovi sto se raduju tudjoj nesreci.

Ja sam dobio kovertu da moram platiti u roku od 30 dana. Hocu li platiti ? Necu. Zasto ? Prvo, nemam novca trenutno da platim, nek me salju u zatvor, apsurd mi je da u drzavi ima milijardu puta zaduzenijih i oni miruju a nasli su omladinu jebavat. Drugo, kad sam se isao raspitivati u poresku prije godinu i kusur gledali su me kao telad, u smislu hajd ti kuci imamo mi precih problema. Trece, ja mislim da ce ovo sve biti povuceno i da ce se nanovo regulisati.

Koliko sam shvatio dosta kolega dijeli isto razmisljanje, a ovaj Niksic, jasno mi je da hoce poene, ali na svaki protest koji organizuje ja cu da idem, a i vi bi kolege trebali. Pa kad vide taj skup omladine pred vladom, mozda im bude nesto jasnije, od koga traze retroaktivne pare.

DexterTZ

#1763 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by DexterTZ » 25/07/2018 13:45

Bavarian89 wrote:Ovo je sve = trla baba lan, sto vi pisete. A najjaci su mi ovi sto se raduju tudjoj nesreci.

Ja sam dobio kovertu da moram platiti u roku od 30 dana. Hocu li platiti ? Necu. Zasto ? Prvo, nemam novca trenutno da platim, nek me salju u zatvor, apsurd mi je da u drzavi ima milijardu puta zaduzenijih i oni miruju a nasli su omladinu jebavat. Drugo, kad sam se isao raspitivati u poresku prije godinu i kusur gledali su me kao telad, u smislu hajd ti kuci imamo mi precih problema. Trece, ja mislim da ce ovo sve biti povuceno i da ce se nanovo regulisati.

Koliko sam shvatio dosta kolega dijeli isto razmisljanje, a ovaj Niksic, jasno mi je da hoce poene, ali na svaki protest koji organizuje ja cu da idem, a i vi bi kolege trebali. Pa kad vide taj skup omladine pred vladom, mozda im bude nesto jasnije, od koga traze retroaktivne pare.
Tačno tako.Nemaju ni zakon o refinansiranju a uvode radikalne porezne reforme.Ponašaju se prema nekima bahato u smislu "ne zanima me,nađi pare ili ćeš vidjeti šta će biti s tobom..Stvori ih,posudi ne zanima nas" Porezni službenik treba da bdue ljubazan ( jel imaš,ok dobro ako nemaš evo da vidimo šta se može učiniti" a ne ovo lihvarenje građana. Sama poruka one djevojke dvjedoči kakvu represiju provode nad građanima. I ja se slažem,izađimo na proteste..Ako bude u Sarajevu još troje može sa mnom do Sarajeva.

Henry Chinaski

#1764 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Henry Chinaski » 25/07/2018 13:46

Muhamed Đakmić wrote:
Henry Chinaski wrote:Ovo je dobra prilika da se jedan dobar dio populacije koji do sad nije glasao i mislio je da problemi u državi nisu njihovi konačno probudi i izađe na glasanje.
Dok su drkali penzionere i radnike, vi ste smatrali da ste nedodirljive hadžije koje ne interesuje politika. Sad znate da nije pa se uzdam u vašu izlaznost u oktobru.

Ovi prijedlozi da se napusti banka ako dostavi podatke su djetinjasti jer sve banke moraju poštovati zakon. Glupo je i očekivati da se naplate porezi od velikih dužnika, kladionica i sl. jer se to neće desiti samo zato jer vi to želite. Način su masovni protesti (za koje znamo da su nemogući) ili mijenjenje vlasti na neke koji barem malo žele da pokrenu stvari.

Plakanje i prijetnje na forumu neće donijeti nikakvu korist, a sumnjam da ovdje ima spremnih na konkretniju akciju.
Ko dobije kovertu moraće platiti i to je to.
Ima i treći način, a to je emigracija. To je mjera o kojoj očito nisu razmišljali, a ima duple posljedice, smanjuje se količina novca koji dolazi u BiH, a istovremeno nema ni naplate poreza. A bit će sigurno problematična, pa pogledaj siromašnije zemlje tipa Bugarske koje mole Boga da dobiju ove freelancere i unesu nešto novca na tržište.
Naš problem i jeste u tome što svi biraju lakši način i bježanje. Niko nema muda da se suprotstavi nego je lakše otići.
Naravno da je i to rješenje ali meni bi bilo draže da mogu ovdje živjeti dobro nego da živim u Njemačkoj.

Samo jedno treba da bude jasno: Nije vlast kriva ni za odlazak ni ja poreze, a ni za sva sranja u kojima živimo. Ko želi da trpi, nije za žaljenje...

krajisnik_bih

#1765 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by krajisnik_bih » 25/07/2018 13:50

gaius wrote:20% rashoda je priznato zakonom neovisno od toga je li prihod iz bih ili iz inostranstva.
Mogu oni pisati u pravilniku šta god hoće ali sve moje prijave, kao i do sada, će ići:

Dohodak = prihod - 20%

Plaćao do sada tako i nisu imali primjedbi. Plaćaću i od sad pa bujrum neka krenu na mene.

A ovo retroaktivno, folovi golovi, to je bio oporezovan prihod i ranije, a sva ova frka je obično neznanje ili predizborno preseravanje ravno onom šminkanju trotoara.
Evo ti mog primjera nece da mi priznaju ovako i da mi priznaju obrazac ni da uplatim ( smatraju da porezni dohodak je onakav kakvim su ga oni obracunali tj citav prihod za 2015-2017 ), sta sad, da ih snimim kako odbijaju i da to saljem pufbih? :D. Uzas zivi.

DexterTZ

#1766 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by DexterTZ » 25/07/2018 13:53

krajisnik_bih wrote:
gaius wrote:20% rashoda je priznato zakonom neovisno od toga je li prihod iz bih ili iz inostranstva.

Dohodak = prihod - 20%

Evo ti mog primjera nece da mi priznaju ovako i da mi priznaju obrazac ni da uplatim ( smatraju da porezni dohodak je onakav kakvim su ga oni obracunali tj citav prihod za 2015-2017 ), sta sad, da ih snimim kako odbijaju i da to saljem pufbih? :D. Uzas zivi.
To je sve do porezne ispostave.Dok su u nekim ljubazni u drugim te za vrat hvataju.Pošalji poruku ministarstvu finansija odjelu za prikupljanje poreza.Porezna ti neće odgovoriti ili će ti dati šablonski odgovor.

Averus

#1767 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Averus » 25/07/2018 13:55

visocicaguy wrote:
mogu, ne zelim.

ako on hoce da ga ja gledam (eventualno kazem ima pravo, bas tako, dam mu podrsku ili share-am), onda neka se potrudi da ne bude prikrivena stranacka propaganda. jer i moj klik i pregled se negdje broji.

Image

:jbt:

DexterTZ

#1768 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by DexterTZ » 25/07/2018 14:00

Averus wrote:
visocicaguy wrote:
mogu, ne zelim.

Image

:jbt:
Čovjek je fino rekao.A kako bi se to ti izborio ? Evo ovako kao što ovdje raspravljamo na forumu.Jedini način je da napravimo kritičnu masu i da šaljemo poruke svima u institucijama,svim političkim strankama iz opozicije a i onvima na poziciji koje se ne oglašavaju jer su one ovo i zakuhale.Ako će SDP ovo izbistriti pa pomoći ljudima da bar riješe svoje obaveze na rate a ne da ih ucjenjuju i to je bolje od hedije koju ti da SDA.Politika je politika slažem se ali vi trebate gledati prvenstveno svoj interes u tome.Izvucite korist iz opozicije pa nek i ona izvuče od vas ako treba.Ovi vam uzimaju pare a ništa ne nude a kako je krenulo sa novim zakonom uzet će vam još 3x toliko.

kica

#1769 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by kica » 25/07/2018 14:10

Kolege, saljite emailove na PU i sve stranke da cete otici iz zemlje i sve prodati sto je na vama i vi i vasa porodica.

Kao i 50.000 ljudi kojima se spremaju porezi, i clanovi njihovog domacinstva.

Pa nek sebi racunaju poreze.

Hakiz

#1770 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by Hakiz » 25/07/2018 14:13

visocicaguy wrote: mogu, ne zelim.

Nije to prikrivena politička propaganda.

Čovjek je lijepo rekao da saopštenje koje je pročitao ide kao zvanično saopštenje SDP-a. Šta je tu prikriveno?

PeroVelikiZdero

#1771 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by PeroVelikiZdero » 25/07/2018 14:18

Kao sto su neki preporucili, jedini nacin je slati mailove.
Nemojte da vam bude tesko, svim strankama saljite mailove jer meni se cini da nema drugog nacina.

DexterTZ

#1772 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by DexterTZ » 25/07/2018 14:21

PeroVelikiZdero wrote:Kao sto su neki preporucili, jedini nacin je slati mailove.
Nemojte da vam bude tesko, svim strankama saljite mailove jer meni se cini da nema drugog nacina.
Ovo su mailovi koje su objavili na Facebooku.
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected].
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected].
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected].
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected].
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]et
** No links **[email protected].
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected].
[email protected].
[email protected]
[email protected]
[email protected]

visocicaguy

#1773 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by visocicaguy » 25/07/2018 14:23

Hakiz wrote:
visocicaguy wrote: mogu, ne zelim.

Nije to prikrivena politička propaganda.

Čovjek je lijepo rekao da saopštenje koje je pročitao ide kao zvanično saopštenje SDP-a. Šta je tu prikriveno?
Pa kazem, nisam gledao dalje od momenta kada je sarkasticno prokomentarisao da je zaposljavanje premijerovog brata bilo nesto sto kao nije vrijedno rasprave. istog momenta sam ukinuo video, pa dalje (recimo ovu sliku iznad sa kapom sdp-a) nisam ni imao priliku vidjeti i zakljuciti da nije prikriveno.

un1ted

#1774 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by un1ted » 25/07/2018 14:48

Pa naravno da nije prikrivreno, za se u kojoj je stranci. Šta je čudno? Svi se bore za fotelje, te zbog toga neke treba "nagraditi", a neke "kazniti". Da se "bori za tebe" jer je to eto kao moralno? U BIH?

bosanka hercegovic

#1775 Re: Porez na dohodak na freelancing?

Post by bosanka hercegovic » 25/07/2018 14:53

un1ted wrote:
Dasi wrote: Pa cita li ovde iko ista?! Ljudi su isli (ne svi) u PU da se raspitaju i plate porez ali to nisu bili u stanju tada. Tek su prije koji mjesec donijeli pravilnik!
Vec je bilo pitanje ovdje. Da li iko od nas koji su isli u PU imaju PISANU POTVRDU da ne mogu platiti?
Eto 18-togodišnjak, 20-togodišnjak se sjetio tražiti potvrdu o porezne.....ako imas 100 svjedoka i konsultantske porezne kuće da posvjedoče, a i sama porezna zna to...jer ništa nisu mogli zvanično poduzet dok nisu Zakon izmijenili Pravilnikom iz aprila odvwe godine...

Post Reply