Bitcoin & crypto svijet

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
HowForWhom
Posts: 5506
Joined: 29/11/2015 22:33

#15076 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by HowForWhom »

A mi koji imamo to vec na nekim walletima ili "berzama"?

Cekamo svakako bolja vremena?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15077 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Dozer »

moee wrote: 30/06/2022 14:51 Luna je krahirala totalno i napravljen je novi blockchain Terra 2.0 (nova Luna).

Stara Luna je promijenila ime u Luna Classic (LUNC) i svima je urađena konverzija LUNA---->LUNC. Također je svima koji su držali staru Lunu dodijeljen određen broj novih tokena Terra 2.0 (ovisno o vremenu kad je kupljena stara).

Sada se radi na modelu da se nekim spaljivanjem smanji broj tokena LUNC, jer sa ovim brojem je nemoguće da cijena dođe i do 0.01$...

Većina je zijanila dobro lovu, nažalost.
Tacno. Ostaje da se vidi sta ce biti s LUNC-om...
HowForWhom wrote: 30/06/2022 15:01 A mi koji imamo to vec na nekim walletima ili "berzama"?

Cekamo svakako bolja vremena?
Koje "to"? LUNA ili LUNC?
LUNA je i dalje u padu, a LUNC se trenutno vrti na 4 nule... Ako eventualno nesto uspiju s LUNC-om, mozda nesto i bude od neke love. A mislim da je LUNA done forewer. Ovo su jos samo neki trzaji, ali sumnjam da ce se tu ista uspjeti.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15078 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Dozer »

Za sve kopace Pi Network-a - obavezno registrujte broj telefona, a zatim i KYC. Mislim da je vecini vec dosao poziv za KYC. Bez toga vam se moze desiti da izgubite sve nakupljeno.

KYC radite iz Pi Browsera.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#15079 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Horcrux »

Dozer wrote: 30/06/2022 16:04 Za sve kopace Pi Network-a - obavezno registrujte broj telefona, a zatim i KYC. Mislim da je vecini vec dosao poziv za KYC. Bez toga vam se moze desiti da izgubite sve nakupljeno.

KYC radite iz Pi Browsera.
Zar je taj scam jos aktivan?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15080 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Dozer »

azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#15081 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by azdralovic »

Horcrux wrote: 30/06/2022 16:26
Dozer wrote: 30/06/2022 16:04 Za sve kopace Pi Network-a - obavezno registrujte broj telefona, a zatim i KYC. Mislim da je vecini vec dosao poziv za KYC. Bez toga vam se moze desiti da izgubite sve nakupljeno.

KYC radite iz Pi Browsera.
Zar je taj scam jos aktivan?
jos uvijek cekam da mi neko objasni zasto ljudi ovo nazivaju scam ? nula ulaganja u app si imao, od cega su te tacno skemali ?

ako je do licnih podataka, vise ih prikupi oglas za lanac za motorke na fejsbuku
User avatar
HowForWhom
Posts: 5506
Joined: 29/11/2015 22:33

#15082 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by HowForWhom »

Dozer wrote: 30/06/2022 16:02
moee wrote: 30/06/2022 14:51 Luna je krahirala totalno i napravljen je novi blockchain Terra 2.0 (nova Luna).

Stara Luna je promijenila ime u Luna Classic (LUNC) i svima je urađena konverzija LUNA---->LUNC. Također je svima koji su držali staru Lunu dodijeljen određen broj novih tokena Terra 2.0 (ovisno o vremenu kad je kupljena stara).

Sada se radi na modelu da se nekim spaljivanjem smanji broj tokena LUNC, jer sa ovim brojem je nemoguće da cijena dođe i do 0.01$...

Većina je zijanila dobro lovu, nažalost.
Tacno. Ostaje da se vidi sta ce biti s LUNC-om...
HowForWhom wrote: 30/06/2022 15:01 A mi koji imamo to vec na nekim walletima ili "berzama"?

Cekamo svakako bolja vremena?
Koje "to"? LUNA ili LUNC?
LUNA je i dalje u padu, a LUNC se trenutno vrti na 4 nule... Ako eventualno nesto uspiju s LUNC-om, mozda nesto i bude od neke love. A mislim da je LUNA done forewer. Ovo su jos samo neki trzaji, ali sumnjam da ce se tu ista uspjeti.
Opcenito mislim na kripto valute.

Nemam Lunc nista
Son1
Posts: 1213
Joined: 24/07/2012 16:29

#15083 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Son1 »

azdralovic wrote: 01/07/2022 08:27
Horcrux wrote: 30/06/2022 16:26

Zar je taj scam jos aktivan?
jos uvijek cekam da mi neko objasni zasto ljudi ovo nazivaju scam ? nula ulaganja u app si imao, od cega su te tacno skemali ?

ako je do licnih podataka, vise ih prikupi oglas za lanac za motorke na fejsbuku
Kako si nulu ulozio, nulu ces i hajrovat
Majnanje tako sto kliknes button u aplikaciji
Lol
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15084 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Dozer »

Son1 wrote: 01/07/2022 12:24
azdralovic wrote: 01/07/2022 08:27

jos uvijek cekam da mi neko objasni zasto ljudi ovo nazivaju scam ? nula ulaganja u app si imao, od cega su te tacno skemali ?

ako je do licnih podataka, vise ih prikupi oglas za lanac za motorke na fejsbuku
Kako si nulu ulozio, nulu ces i hajrovat
Majnanje tako sto kliknes button u aplikaciji
Lol
To je ta logika ljudi koji ne kontaju sta, kako, zasto.... :D
Ali - uvijek su spremni da popljuju i kritikuju :D

Znas li da se BTC 2008. i 2009. godine dijelio u igricama kao nagrada za pobjedu? For FREE.
Zamisli, niko nista nije ulozio, a na kraju, ko je sacuvao, i te kako hajrov'o :D
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#15085 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by azdralovic »

Son1 wrote: 01/07/2022 12:24
azdralovic wrote: 01/07/2022 08:27

jos uvijek cekam da mi neko objasni zasto ljudi ovo nazivaju scam ? nula ulaganja u app si imao, od cega su te tacno skemali ?

ako je do licnih podataka, vise ih prikupi oglas za lanac za motorke na fejsbuku
Kako si nulu ulozio, nulu ces i hajrovat
Majnanje tako sto kliknes button u aplikaciji
Lol
i sta je tu scam?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15086 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Dozer »

Ogovorili iz centrale Raiffeisena
Dear Sir,

Thank you very much for bringing this issue to our attention. We hereby acknowledge the receipt of your complaint.

Kindly be informed that Raiffeisen Bank International AG is not involved in the daily business of our network banks and we regret to inform you that we cannot help you further with your request.

However, please note that we have already forwarded your concern to the responsible colleagues, who will have a look into the matter and revert to you directly.

Thank you very much for your understanding!

Best regards,

Raiffeisen Bank International
Group Complaints Management
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#15087 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by azdralovic »

Dozer wrote: 01/07/2022 13:34 Ogovorili iz centrale Raiffeisena
Dear Sir,

Thank you very much for bringing this issue to our attention. We hereby acknowledge the receipt of your complaint.

Kindly be informed that Raiffeisen Bank International AG is not involved in the daily business of our network banks and we regret to inform you that we cannot help you further with your request.

However, please note that we have already forwarded your concern to the responsible colleagues, who will have a look into the matter and revert to you directly.

Thank you very much for your understanding!

Best regards,

Raiffeisen Bank International
Group Complaints Management
Ma da, iako su grupa, oni se vode sa tim da je svaka zemlja samostalna... isti odgovor su imali i na pitanje za naknade za podizanje na bankomatima grupe
zigzag
Posts: 5608
Joined: 18/04/2014 11:26

#15088 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by zigzag »

to se kaže ... diskretno pomnožen sa ništicom

još je to dobro.

u našoj banci bi te zvali da dođeš da zatvoriš račun i nestaneš iz banke.
Iceplayer
Posts: 188
Joined: 24/02/2017 22:13

#15089 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Iceplayer »

azdralovic wrote: 01/07/2022 14:05
Dozer wrote: 01/07/2022 13:34 Ogovorili iz centrale Raiffeisena

Ma da, iako su grupa, oni se vode sa tim da je svaka zemlja samostalna... isti odgovor su imali i na pitanje za naknade za podizanje na bankomatima grupe
Znači mogu da nam rade šta god hoće, i treba kad narod dozvoljava :-)
Son1
Posts: 1213
Joined: 24/07/2012 16:29

#15090 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Son1 »

Dozer wrote: 01/07/2022 13:20
Son1 wrote: 01/07/2022 12:24
Kako si nulu ulozio, nulu ces i hajrovat
Majnanje tako sto kliknes button u aplikaciji
Lol
To je ta logika ljudi koji ne kontaju sta, kako, zasto.... :D
Ali - uvijek su spremni da popljuju i kritikuju :D

Znas li da se BTC 2008. i 2009. godine dijelio u igricama kao nagrada za pobjedu? For FREE.
Zamisli, niko nista nije ulozio, a na kraju, ko je sacuvao, i te kako hajrov'o :D
Kao ljud koji ne konta kako zasto, imam pravo valjda da iznesem misljenje.
Fokusirao si se na prvi dio o ulogu, a ne na drugi da je ovo jedan neodrziv i potpuno besmislen sistem.
“Ulaganjem” nule moze se naravno preko airdropova i sl uzeti neka vrijednost.
Medjutim Sta to Pi rijesava da dobije bilo kakvu vrijednost?
U whitepaperu i na stranici stavljaju nekakve predikcije o vrijednosti bez ikakvog osnova, obicno lupanje za “ljude koji ne kontaju sta, kako, zasto”.
Svi koji koriste aplikaciju pruzaju sansu pi devovima da zarade (kroz reklame i ostalo), dok zauzvrat dobivaju neku imaginarnu pi naknadu, koja vjerovatno nikad nece biti listana, niti ce doci vrijeme za naplatu.

@azdralovic ako tebi vrijeme koje odvajas na personalized ads i data koju im poklanjas nije vrijedno, ne znaci da i drugi tako razmisljaju.

Ono sto meni nije jasno, jeste kako mozes biti zainteresovan za crypto, a u isto vrijeme podrzavati blockchain Pi koji i nema blockchaina.

Da Bog da vi milione uzeli od MLM like referrala, al dabogda da tako i bude.

Zivi bili :bih:
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#15091 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by diablobih »

Pa mozete kupiti bsv direktno karticom i onda swapati za druge coinse koje zelite.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#15092 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Bullet Tooth Tony »

Dozer wrote: 29/06/2022 11:10
Nazalost, ali sve dok se ljudski mentalni sklop ne bude odvojio od materijalizma izrazenog u novcu i drugim vrijednostima, mi kao vrsta necemo moci naprijed. Zapravo, trenutno kao vrsta srljamo u propast.
Par zar se ti nisi hvalio da kao imas 4 apartmana na bjelasnici, milione u biGtojnu... Mi luzeri i tako to..

Zasto nas vodis u propast :lol: :lol:
Iceplayer
Posts: 188
Joined: 24/02/2017 22:13

#15093 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Iceplayer »

Uzima li rf proviziju na kupovinu dionica?
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15094 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Dozer »

Bullet Tooth Tony wrote: 02/07/2022 15:29
Dozer wrote: 29/06/2022 11:10
Nazalost, ali sve dok se ljudski mentalni sklop ne bude odvojio od materijalizma izrazenog u novcu i drugim vrijednostima, mi kao vrsta necemo moci naprijed. Zapravo, trenutno kao vrsta srljamo u propast.
Par zar se ti nisi hvalio da kao imas 4 apartmana na bjelasnici, milione u biGtojnu... Mi luzeri i tako to..

Zasto nas vodis u propast :lol: :lol:
Nesto si fulio.... Ja se nisam tako nikad hvalio.
sev7n
Posts: 22
Joined: 06/02/2021 21:06

#15095 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by sev7n »

Meni nije jasno kako neko i nakon 3 godine kako se taj Pi "majna" misli da će od toga biti nešto.
Sam veliki red flag je njihova aplikacija, izgleda kao da ju je dijete od 5 godina kreiralo, kako zbog dizajna tako zbog optimizacije. Za aplikaciju koja navodno ima 35 miliona korisnika bi očekivao nekakvu ozbiljnost lmao.

Također ta prazna obećanja, "idemo na market kad se prikupi xx miliona korisnika aplikacije", i onda kad "dobiju" taj broj korisnika, "a neki problemi tamo vamo, kad se skupi još par miliona onda idemo".

Verifikacija broja na aplikaciji se mora odraditi tako da TI pošalješ sms na neki tamo belgijski broj, i za svaki sms ti uzme 0.3€. Svaka ozbiljnija kompanija kad želi da verifikuješ broj, oni tebi pošalju na sms kod koji ćeš upisat u njihovu aplikaciju, i ne naplaćuju ti ništa verifikaciju. Kad sam imao to instalirano na nagovor jarana, rako ajde da verifikujem broj, pošaljem jednom sms, skinu mi pare sa računa al i dalje na app piše da nisam verifikovao, pošaljem još 2x, skinu pare još 2x, al ništa nije verifikovano.
Kažu da 35 miliona korisnika aplikacije imaju, al eto reći ćemo da je realan broj korisnika 5 miliona, i nek svaki pošalje po jedan sms od 0.3€ da si "verifikuje" broj, to je 1.5mil€ u džepu skamera iza Pi aplikacije + sve dodatno zarada od reklama na aplikaciji.

Tako da zaključak, od Pi projekta će biti zarade, ali samo za kreatore tog skama, a za vas "majnere" i dalje samo pusta obećanja o tome kako će se uskoro na tržište, kako će jedan Pi vrijedit minimalno 1$ i slično. Nema džabe ni kod stare babe.
User avatar
laserShow
Posts: 4053
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#15096 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by laserShow »

Sto se pija tice, naravno da je scam, a oni koji ne vjeruju, hajde eto neka izadje konacno na berzu, prica se o tome koliko ono? Sta ce se desiti?

Zamisli cijena 1$, pa ista bi sletila na 0.0000001$ kad krenu svi prodavati :D
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#15097 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by azdralovic »

Son1 wrote: 02/07/2022 10:55
Dozer wrote: 01/07/2022 13:20
To je ta logika ljudi koji ne kontaju sta, kako, zasto.... :D
Ali - uvijek su spremni da popljuju i kritikuju :D

Znas li da se BTC 2008. i 2009. godine dijelio u igricama kao nagrada za pobjedu? For FREE.
Zamisli, niko nista nije ulozio, a na kraju, ko je sacuvao, i te kako hajrov'o :D
Kao ljud koji ne konta kako zasto, imam pravo valjda da iznesem misljenje.
Fokusirao si se na prvi dio o ulogu, a ne na drugi da je ovo jedan neodrziv i potpuno besmislen sistem.
“Ulaganjem” nule moze se naravno preko airdropova i sl uzeti neka vrijednost.
Medjutim Sta to Pi rijesava da dobije bilo kakvu vrijednost?
U whitepaperu i na stranici stavljaju nekakve predikcije o vrijednosti bez ikakvog osnova, obicno lupanje za “ljude koji ne kontaju sta, kako, zasto”.
Svi koji koriste aplikaciju pruzaju sansu pi devovima da zarade (kroz reklame i ostalo), dok zauzvrat dobivaju neku imaginarnu pi naknadu, koja vjerovatno nikad nece biti listana, niti ce doci vrijeme za naplatu.

@azdralovic ako tebi vrijeme koje odvajas na personalized ads i data koju im poklanjas nije vrijedno, ne znaci da i drugi tako razmisljaju.

Ono sto meni nije jasno, jeste kako mozes biti zainteresovan za crypto, a u isto vrijeme podrzavati blockchain Pi koji i nema blockchaina.

Da Bog da vi milione uzeli od MLM like referrala, al dabogda da tako i bude.

Zivi bili :bih:
iphone ne dozvoljava tracking za ads bez da dozvolis
User avatar
diablobih
Posts: 8252
Joined: 28/12/2015 02:17

#15098 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by diablobih »

Koliko ja znam samo pitas stranice da te ne "prate", nije da skroz zabranis.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15099 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Dozer »

azdralovic wrote: 04/07/2022 09:12
Son1 wrote: 02/07/2022 10:55

Kao ljud koji ne konta kako zasto, imam pravo valjda da iznesem misljenje.
Fokusirao si se na prvi dio o ulogu, a ne na drugi da je ovo jedan neodrziv i potpuno besmislen sistem.
“Ulaganjem” nule moze se naravno preko airdropova i sl uzeti neka vrijednost.
Medjutim Sta to Pi rijesava da dobije bilo kakvu vrijednost?
U whitepaperu i na stranici stavljaju nekakve predikcije o vrijednosti bez ikakvog osnova, obicno lupanje za “ljude koji ne kontaju sta, kako, zasto”.
Svi koji koriste aplikaciju pruzaju sansu pi devovima da zarade (kroz reklame i ostalo), dok zauzvrat dobivaju neku imaginarnu pi naknadu, koja vjerovatno nikad nece biti listana, niti ce doci vrijeme za naplatu.

@azdralovic ako tebi vrijeme koje odvajas na personalized ads i data koju im poklanjas nije vrijedno, ne znaci da i drugi tako razmisljaju.

Ono sto meni nije jasno, jeste kako mozes biti zainteresovan za crypto, a u isto vrijeme podrzavati blockchain Pi koji i nema blockchaina.

Da Bog da vi milione uzeli od MLM like referrala, al dabogda da tako i bude.

Zivi bili :bih:
iphone ne dozvoljava tracking za ads bez da dozvolis
A, i sama Pi aplikacija ima mogucnost iskljucenja reklama (Ads), sto je kod mene i iskljuceno, tako da ja nikad ne vidim ni jednu.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15100 Re: Bitcoin & crypto svijet

Post by Dozer »

laserShow wrote: 03/07/2022 12:48 Sto se pija tice, naravno da je scam, a oni koji ne vjeruju, hajde eto neka izadje konacno na berzu, prica se o tome koliko ono? Sta ce se desiti?

Zamisli cijena 1$, pa ista bi sletila na 0.0000001$ kad krenu svi prodavati :D
A koja bi bila logika kreiranja Testnet-a, zajebavanja sa silnim serverima po svijetu, placanja Third-party KYC verifikatora (sad su napravili svoj), pravljenja Mainet-a (upravo se pusta u pogon i za 15-ak dana krece prebacivanje nakupljenih Pi na njega) - ako se ne planira izaci na berze?

Koja je tu zarada kreatora bez ovoga na kraju?

Ovo je isto kao da kazete da je neko nacrtao odlican auto, ponudio ga putem reklama i na druge nacine svijetu unaprijed, ljudi se registrovali za kupovinu kad se auto proizvede, a onda - nema auta. "Proizvodjac" placao marketing, dizajnere, developere, itd., i na kraju nema auta, a samim tim ni profita, jer niko nije uplatio nikakav depozit.
Post Reply