zamrznuto meso 1982

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1 zamrznuto meso 1982

Post by Truba »

probao guglat ne ide

koliko kosta drzanje neceg zamrznutog 35 godina?
ekonomska opravdanost? skuplja pita od tepsije?
sigurno ima neka caka s jeftinim ledjenjem :mrgreen:
samo mi nis ne pada na pamet
:?
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#2 Re: zamrznuto meso 1982

Post by Last December »

Ma jok ba, neko je izmislio priču da naškodi komšiji. Ne postoji računica, osim ako je meso bilo na antarktiku ili himalajima.
Inače, konzervirano meso je moguće i ja sam vidio JNA konzerve iz 1978. na jednom okupljanju ekologa. Jeli ljudi bez problema, svi su živi još uvijek :D
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: zamrznuto meso 1982

Post by Truba »

kontam da nije dio neceg veceg...npr rashladni uredjaji neke elektrane pa onako neko stavi meso u hodnik :mrgreen:

ok konzerve
govorimo o"zivom mesu" :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27849
Joined: 20/03/2013 15:38

#4 Re: zamrznuto meso 1982

Post by Naslovnica »

Ja sam odavno da kupujem i jedem bilo šta od Bajre, Menproma, Semića i tako tih biznismena.
Bog te pita šta oni nama podvaljuju u svojim proizvodima, to nije vidjelo inspekcije ni kvaliteta. A i da je vidjelo inspekciju, to se bjanko ovjeri da je sve OK.
Meso i mesne prerađevine kod nas su KATASTROFA
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#5 Re: zamrznuto meso 1982

Post by probook »

Prica je smijesna - kao doslo meso u luku Bar ne zna se gdje, ne za se ko je poslao, ne zna se ko prevozi, ne zna se kome se prevozi, ne zna se ko istovar vrsi :-) Znaci ovo samo covjek sa sela moze povjerovati.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: zamrznuto meso 1982

Post by Truba »

i to bas u vrijeme kad se kolju pajceki

oce neko dobro da sjebe seljake koji su tovili svinje od 150 kila
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#7 Re: zamrznuto meso 1982

Post by Last December »

probook wrote:Prica je smijesna - kao doslo meso u luku Bar ne zna se gdje, ne za se ko je poslao, ne zna se ko prevozi, ne zna se kome se prevozi, ne zna se ko istovar vrsi :-) Znaci ovo samo covjek sa sela moze povjerovati.
Evo ja sam sa sela i ne vjerujem. Jel to hoćeš da kaže[ da smo mi sa sela glupi? :mrgreen: (priznajem da sam povjerovo na prvu, al nismo mi glupi sa sela jok ba) KOME SMETA JAK SELJAK?!?! :lol:

Ma ja više novinarima ne vjerujem ništa, pogotovo jer znam da većina radi za kiflu dnevno. Daš mu kiflu i kažeš piši ovo ba, tako i tako. Mada ne vjerujem ni inspekcijama al opet kontam da rade bar nešto, jebiga ne možeš cijeli dan igrat džepni bilijar i čekat platu, sigurno da i odrade nešto korisnog posla osim što izučavaju bosansku mitologiju.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#8 Re: zamrznuto meso 1982

Post by KB9 »

meso u klimaksu :mrgreen:
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#9 Re: zamrznuto meso 1982

Post by Last December »

Kod mene na selu pjevaju momci: "MOJA MALA FRIŽIDERU STARI, U TEBI SE MOJE MESO KVARI"
Slučajnost? I don't think so 8-)
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#10 Re: zamrznuto meso 1982

Post by probook »

Last December wrote:
probook wrote:Prica je smijesna - kao doslo meso u luku Bar ne zna se gdje, ne za se ko je poslao, ne zna se ko prevozi, ne zna se kome se prevozi, ne zna se ko istovar vrsi :-) Znaci ovo samo covjek sa sela moze povjerovati.
Evo ja sam sa sela i ne vjerujem. Jel to hoćeš da kaže[ da smo mi sa sela glupi? :mrgreen: (priznajem da sam povjerovo na prvu, al nismo mi glupi sa sela jok ba) KOME SMETA JAK SELJAK?!?! :lol:

Ma ja više novinarima ne vjerujem ništa, pogotovo jer znam da većina radi za kiflu dnevno. Daš mu kiflu i kažeš piši ovo ba, tako i tako. Mada ne vjerujem ni inspekcijama al opet kontam da rade bar nešto, jebiga ne možeš cijeli dan igrat džepni bilijar i čekat platu, sigurno da i odrade nešto korisnog posla osim što izučavaju bosansku mitologiju.
Mislio sam na stariju populaciju koja informacije samo dobija preko dnevnika u 19:30
uzgajivac
Posts: 536
Joined: 29/04/2013 14:51

#11 Re: zamrznuto meso 1982

Post by uzgajivac »

cijela priča je vjerovatno pokušaj Srbije da zaustavi uvoz iz inostranstva sada kada ima višak domaćeg mesa. nema razloga za zabrinutost, sve bi trebalo da se slegne tamo negdje poslije pravoslavne nove godine.
Post Reply