Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4026 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Haris.ba wrote: 09/08/2021 09:34
howdy wrote: 09/08/2021 09:30 jebes tu vrstu plemenitosti dok ti je TK u infrastrukturnoj blokadi, za pare koje ce skrsit da povezu 30k stanovnika se mogla uradit treca, spora traka na putu Tz-Sa. projekt je namijenjen isisavanju novca odnosno najobicnijoj pljacki
Koliko se ono godina radila Karaula? :D
7-8

Ali imaj na umu da smo mi mala zemlja tek izašla iz rata + radimo po teškom terenu. :D
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#4027 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mistek »

Na Karauli je u junu 2014. izvođač uveden u posao, a svi radovi su završeni u novembru 2019. :D Mada, u septembru 2016. je otvorena ona dionica s tunelom Karaula, a ovo u periodu 2016-2019. je zajebancija :)
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4028 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

mistek wrote: 09/08/2021 12:06 Na Karauli je u junu 2014. izvođač uveden u posao, a svi radovi su završeni u novembru 2019. :D Mada, u septembru 2016. je otvorena ona dionica s tunelom Karaula, a ovo u periodu 2016-2019. je zajebancija :)
Damn, a bio napisao 4-5 godina. :D Hvala na korekciji.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24397
Joined: 08/09/2005 20:08

#4029 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Haris.ba »

5 godina je radjeno 4 km ceste na Karauli i kostalo je oko 40 miliona. :bih:

Znaci, moglo bi se za tunel Hranjen rekonstuirati Sarajevo - Tuzla. :D
Jest da bi trebalo jedno 100 godina, ali barem bi posao imali i unuci.
User avatar
Matzan
Posts: 7008
Joined: 16/01/2015 13:25

#4030 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Matzan »

....
Last edited by Matzan on 26/01/2022 01:59, edited 1 time in total.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#4031 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

escobar__ wrote: 09/08/2021 12:17
mistek wrote: 09/08/2021 12:06 Na Karauli je u junu 2014. izvođač uveden u posao, a svi radovi su završeni u novembru 2019. :D Mada, u septembru 2016. je otvorena ona dionica s tunelom Karaula, a ovo u periodu 2016-2019. je zajebancija :)
Damn, a bio napisao 4-5 godina. :D Hvala na korekciji.
19.04. 2021.
Danas su počeli građevinski radovi na sanaciji saobraćajnice u ulici Mirze Delibašića u Tuzli, zbog čega je došlo do izmjene u režimu saobraćaja. Radovi će biti provedeni u dva dijela, a ukupna vrijednost iznosi 470 hiljada KM. Rok za završetak radova je 105 dana. |
Za neupućene radi se o dionici od nekih 150-200m maksimalno, smijalo se i staro i mlado kad je rečeno da će im trebati 105 dana za završetak radova.
Danas je 112. dan i naravno još uvijek nije urađeno, pripremili su za asfaltiranje, valjda sutra, ali su ostavili tako visoke i oštre ivice da je to strahota.
Hoću reći, 105 dana nije bilo dovoljno da polože 150m cijevi. E to je SDPov primjer kako može drugačije, bolje, jednostavnije od SDA....... aha, kako da ne.
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4032 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Dovoljno je provozat se tuzlanskim naseljima van uže gradske jezgre i postane savršeno jasno kako s njima može drukčije. :D Mislim da ima kvalitetnijeg makadama od npr. ceste koja vodi ka Kojšinu. :lol:
Teufik
Posts: 4839
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#4033 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Teufik »

Zdravo svima. Planiram na Peljesac krajem mjeseca pa bih isao preko Stoca za Neum ovim novim putem, pa me zanima posto planiram po noci voziti kakav je put? Ako neko moze da podijeli iskustvo. Hvala
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4034 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Imaš desetak kilometara stare ceste (onaj dio iz pravca Stoca je poprilično uzak) ali nije toliko strašno ako nisi mentalno retardiran za volanom. Nekih cca. 4 kilometra je taj najuži dio (iz pravca Stoca do one raskrsnice za Neum/Svitavu), ostalo je kako-tako dovoljno za mimoići se.

Meni je varijanta preko Stoca čak i bolja jer imaš manje kilometara vožnje po staroj cesti.

Ostatak ceste fantastičan. :thumbup:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4035 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Alfons Kauders »

costacurta wrote: 09/08/2021 22:49
escobar__ wrote: 09/08/2021 12:17

Damn, a bio napisao 4-5 godina. :D Hvala na korekciji.
19.04. 2021.
Danas su počeli građevinski radovi na sanaciji saobraćajnice u ulici Mirze Delibašića u Tuzli, zbog čega je došlo do izmjene u režimu saobraćaja. Radovi će biti provedeni u dva dijela, a ukupna vrijednost iznosi 470 hiljada KM. Rok za završetak radova je 105 dana. |
Za neupućene radi se o dionici od nekih 150-200m maksimalno, smijalo se i staro i mlado kad je rečeno da će im trebati 105 dana za završetak radova.
Danas je 112. dan i naravno još uvijek nije urađeno, pripremili su za asfaltiranje, valjda sutra, ali su ostavili tako visoke i oštre ivice da je to strahota.
Hoću reći, 105 dana nije bilo dovoljno da polože 150m cijevi. E to je SDPov primjer kako može drugačije, bolje, jednostavnije od SDA....... aha, kako da ne.
120 metara, da budemo precizniji. :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4036 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Alfons Kauders »

mistek wrote: 09/08/2021 12:06 Na Karauli je u junu 2014. izvođač uveden u posao, a svi radovi su završeni u novembru 2019. :D Mada, u septembru 2016. je otvorena ona dionica s tunelom Karaula, a ovo u periodu 2016-2019. je zajebancija :)
Tačno, s tim da je prvi vijadukt sa sjeverne strane urađen i prije 2014. Zapravo i prije 2010 ako se dobro sjećam, ima mu sigurno 15 godina.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#4037 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

:sax:
escobar__ wrote: 10/08/2021 05:33 Dovoljno je provozat se tuzlanskim naseljima van uže gradske jezgre i postane savršeno jasno kako s njima može drukčije. :D Mislim da ima kvalitetnijeg makadama od npr. ceste koja vodi ka Kojšinu. :lol:
Ima 15 dana kako su presjekli magistralu kod Mejdana, rade tek sad sanaciju odvoda nakon poplava od prije od više od godine dana. I samo da napomenem da im godina dana nije bila dovoljna da zamijene parket u velikoj dvorani :roll:
Živim na Mosniku i horor mi je svaki dan, ali voli to izgleda ovaj narod, ljute se ovako uz kafu, sve inžinjeri i stručnjaci ali čim ih pitaš ko je kriv a to idu objašnjenja od Bakira, Fadila, Milorada...... samo pjesnika im ne diraj.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4038 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by sumirprimus »

jebga carko vama pjesnik za sve kriv, poredit lokalne projekte, mogucnost, finansije i masineriju sa ovim federalnim je tragicno a ne smijesno.
eto u zivinicama je nacelnik sposoban, nek razjebe uz magistralu sva ona privatna ukljucenja, prije no sto spoje famoznu sicki djurdjevik dionicu, hoce al malo morgen. al u zivnicama je bolje jelde.
mislim, ima jasko milion mahana i davno je trebo ici i doci neko mladji i s novom energijom apsolutno, al zivim za dan, kad ce vam ovi novokomponovani sve preuzet i onda nema kukanja, suti brale i trpi. a nije to tako daleko :thumbup: :bih:
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4039 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Ponovo pročitaj naslov teme, s razumijevanjem.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#4040 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

sumirprimus wrote: 10/08/2021 09:20 jebga carko vama pjesnik za sve kriv, poredit lokalne projekte, mogucnost, finansije i masineriju sa ovim federalnim je tragicno a ne smijesno.
eto u zivinicama je nacelnik sposoban, nek razjebe uz magistralu sva ona privatna ukljucenja, prije no sto spoje famoznu sicki djurdjevik dionicu, hoce al malo morgen. al u zivnicama je bolje jelde.
mislim, ima jasko milion mahana i davno je trebo ici i doci neko mladji i s novom energijom apsolutno, al zivim za dan, kad ce vam ovi novokomponovani sve preuzet i onda nema kukanja, suti brale i trpi. a nije to tako daleko :thumbup: :bih:
O ovoj pojavi i fenomenu ja pričam.
Kakve bolan Živinice?
Kod Mejdanske džamije CG su raskopali cestu pa ima ni sam ne znam koliko dugo tako stoji.
ViK što iskopa to i stoji raskopano mjesecima poslije.
Semaforizacija i haos na Batvi i kod Livnice?
Prokopana tranšea kod Mejdana,
Cestotehnik je eksluzivni izvođač svih radova po gradu, iz ne znam kog razloga. Kvalitet urađenih poslova je stravičan. Voziš li se ti po gradu?
I btw ima skoro 8 mjeseci kako nam.je kanton crvene boje. Dešava li se išta?
De ba
Teufik
Posts: 4839
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#4041 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Teufik »

@escobar__
Hvala na infu :thumbup:
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4042 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by sumirprimus »

costacurta wrote: 10/08/2021 09:36
sumirprimus wrote: 10/08/2021 09:20 jebga carko vama pjesnik za sve kriv, poredit lokalne projekte, mogucnost, finansije i masineriju sa ovim federalnim je tragicno a ne smijesno.
eto u zivinicama je nacelnik sposoban, nek razjebe uz magistralu sva ona privatna ukljucenja, prije no sto spoje famoznu sicki djurdjevik dionicu, hoce al malo morgen. al u zivnicama je bolje jelde.
mislim, ima jasko milion mahana i davno je trebo ici i doci neko mladji i s novom energijom apsolutno, al zivim za dan, kad ce vam ovi novokomponovani sve preuzet i onda nema kukanja, suti brale i trpi. a nije to tako daleko :thumbup: :bih:
O ovoj pojavi i fenomenu ja pričam.
Kakve bolan Živinice?
Kod Mejdanske džamije CG su raskopali cestu pa ima ni sam ne znam koliko dugo tako stoji.
ViK što iskopa to i stoji raskopano mjesecima poslije.
Semaforizacija i haos na Batvi i kod Livnice?
Prokopana tranšea kod Mejdana,
Cestotehnik je eksluzivni izvođač svih radova po gradu, iz ne znam kog razloga. Kvalitet urađenih poslova je stravičan. Voziš li se ti po gradu?
I btw ima skoro 8 mjeseci kako nam.je kanton crvene boje. Dešava li se išta?
De ba
da zivnice, kao svijetli primjer sa sovjim nacelnikom u svemu i svacemu u zadnje vrijeme ,slicna prica po drustvenim mrezama, lokalnog karaktera. zadnja je bila mescini lidl, hej lidl, a divlji zapad sa ulazom na magistralni put tz sa i nikom nista. :lol: :-)
nije bas sve ni cestotehnik, zavisi i od kategorizacije puteva, nije sve u gradu lokalnog karaktera, ima i sarajke zivnice, ima i jate ima firmi :)
to sto je kanton sada crven nista nama u tz ne znaci..
glavni problem tuzle je sto je davno prerasla svoje infrastrukturalne kapacitete, a sa postojecim kapacitetma to ne moze kako treba ispratit.
kad je skoro bila prica o dizanju komunalne naknade za par maraka digla se kuka i motika, nema sta se nije pricalo, i napadalo dok se nije ukimnulo za par maraka, a hoec narod da je ko u njemackoj :lol: :-)
kakav narod takva i vlast, takva i infrastruktura.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4043 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by sumirprimus »

mislim dzaba se trvimo izmejdu sebe a nemamo nikakve koristi, osim ako nemas licnog interesa haha, ali hajde da pretpostavimo da nemas i da gledas ocima obicnog gradjanina kao i ja, kome smetaju svi nedostaci i nepravilnosti, nemas ti nekog ni izbora u niskogradnji realno. posto je tema putevi.
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4044 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by sumirprimus »

i gdje je problem, dje je zapelo, po meni generalno u bosni, hem nemas kapaciteta u ljudstvu i mehanizaciji, hem si s parama kratak, hem i to sto imas zajebes, i dobijes sto dobijes, bosanske puteve, od lokalnog do federalnog nivoa i autoputeva.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#4045 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Apatija i mrtvilo.
Nisam puko niti crnjačim već realno gledam. Pišem uglavnom na ovim temama i na politici, kritikujem jer želim bolje sebi i svojoj djeci. Ništa više.
Ali sam ne mogu ništa, ljudi ne žele izgleda drugačije, svejedno im je sve što se dešava oko njih. U jednu ruku ih razumijem jer Nema odgovornosti, nema države da zaštiti, da sprovede u djelo, krade se nemilice, uništava se bez straha od sankcija i bolje je ćutati jer ako progovoriš tu je Nataša da ti priprijeti prstom da ćeš visiti na bilbordu isl.
To što je Tz prerasla cestovne kapacitete i trenutne potrebe je izazov i nije to tolika enigma ali bgmi sa nekompetentnim ljudima i kadrovima stvara se haos koji se pravda nedostatkom prostora, nenadležnostima, nedostatkom novca, smanjenim kapacitetima itd bla bla sranjima.
Nema pritiska javnosti, nešto i što novinari objave brzo se baci pod tepih ili i ako se pokrenu istrage najčešće se to vrati kao bumerang onom ko se usudio da pokrene priču još bude i ismijan od te iste javnosti zbog koje se i kreće u istraživanje (ona cura i afera sa diplomama u Bihaću npr).
Zato imaš Hranjene, ZZ, milion lotova na Vc, 100km urađenih u upotrebi i 4 milijarde potrošenog novca, direktora AC "Ja, i?!" bez truna obraza, morala, bivših ministara a sada uspješnih obrtnika i agronoma ili savjetnika u vladi sa imovinom milionske vrijednosti, bez da se iko zaebe da pita "odakle ti?". I tu leži sva mudtolija, samo da neko ima muda tj da se neko konačno počne baviti svojim poslom i pita odgovorne "Odakle ti?" sve bi bilo drugačije.
Al hajd.
Nek puca i nek krade samo nek je naš
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4046 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by sumirprimus »

neces nista promijenit samo sebe nerviras bezze, to ti kazem :)
cuvaj zdravlje, i auto po rupama. :D
p.s raskrsnica kod mupa i ulica m.d se asfaltira od ranog jutra :D
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#4047 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

sumirprimus wrote: 10/08/2021 10:43 neces nista promijenit samo sebe nerviras bezze, to ti kazem :)s
cuvaj zdravlje, i auto po rupama. :D
p.s raskrsnica kod mupa i ulica m.d se asfaltira od ranog jutra :D
:thumbup:
Na istoj smo mi talasnoj, to znam.
A daće Bog da im ostane koja lopata da bace i kod Mejdana. Sramota je ono brate, toliko je stranaca u gradu, a nepropisno obilježeno, udari dvije fleke šta te košta pa ti tranšei i prave gužve do kipova u obije trake.
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4048 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Ma samo ne treba sve posmatrat kroz prizmu stranke i imat neke subjektivne dojmove i osjećaje po pitanju bilo čega - ovkao se raja kod nas začas uvrijedi kad im diraš svetinje (SDA, SDP, PDA i metastaze) i kad ukazuješ na ono šta očigledno ne valja - a ne valja.

Ne očekujem ja rang Norveške ali se može uradit barem minimum minimuma - npr. kad lokalni Vodovod vrši iskope po cesti bilo bi lijepo da se mjesto radova označi da ne ulijećemo u katakombe i ne odvaljujemo točkove. :D Za to ne treba bit neki genije ni maher, a ne treba ni nešto puno para, postavi znak i čunjeve i deri.
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#4049 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

escobar__ wrote: 10/08/2021 12:06 Ma samo ne treba sve posmatrat kroz prizmu stranke i imat neke subjektivne dojmove i osjećaje po pitanju bilo čega - ovkao se raja kod nas začas uvrijedi kad im diraš svetinje (SDA, SDP, PDA i metastaze) i kad ukazuješ na ono šta očigledno ne valja - a ne valja.
Ovako to prevedeno u praksi izgleda:
Tužilaštvo Kantona Sarajevo donijelo je naredbu da se neće provoditi istraga protiv tužilaca i uposlenika Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, povodom komentara zamjenika glavnog tužioca ovog Tužilaštva Jezdimira Spasojevića na društvenoj mreži Facebook u kojma je ukazivao na navodne nezakonitosti određenih  tužilaca i zaposlenika.

U odluci se navodi da je, nakon obavljenih provjera prijavljenih radnji, utvrđeno da  nema osnova sumnje da su prijavljeni  počinili krivično djelo te da prijavljeno djelo nije krivično djelo.
Ili u prevodu,
Podigneš optužnicu protiv jednog a za isto krivično djelo protiv drugog nastupila zastara i nea problema, sve udure :lol:
Taj rad:

User avatar
EmirTr
Posts: 189
Joined: 19/09/2020 09:16

#4050 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by EmirTr »

Teufik wrote: 10/08/2021 07:39 Zdravo svima. Planiram na Peljesac krajem mjeseca pa bih isao preko Stoca za Neum ovim novim putem, pa me zanima posto planiram po noci voziti kakav je put? Ako neko moze da podijeli iskustvo. Hvala
Evo stanje od 07.07.2021.g. snimio sam kompletnu relaciju:

Post Reply