Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Mishelinke
Posts: 2360
Joined: 16/01/2023 10:01

#4551 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Mishelinke »

Škobo Habu wrote: 26/02/2023 12:12
costacurta wrote: 26/02/2023 09:52

Kakvo opravdanje za ovo imaš?
Jel realno da pravdaš 30 godina javašluka?
Ovo gdje su poginuli su Čevljanovići dio puta koji je "izdrotan" i gdje grip ne postoji ni po suhom vremenu, a kamoli po blažnom kolobozu. a to tako stoji deceniju. Da je sreće odgovorni bi već odavno visio.
Jedino što čuješ iz BIHAMKa i MUPa je da "prilagodiš brzinu uslovima". Koja je to brzina koja mi garantuje sigurno zaustavljanje na putu na kojem GRIP NE POSTOJI?
"Gdje kamiondžije voze nedjeljom" te diskredituje iz daljnje rasprave. :roll:
Dionica od Semizovca do Olova, znači Srednje, Čevljanovići, Nišići, Krivajevići, sigurno je u samom vrhu po broju saobraćajnih nezgoda i poginuli na BH cestama.

I ono što je najgore u svemu: niko ne čini ništa da se ta dionica dovede u red. Alijići bacaju milione u tunel Hranjen, dok se od Sarajeva do Tuzle vozi, izuzimajući Karauli, trasom koju je probila bivša JNA. Izetbegović, Novalić i slično SDA smeće, za to vrijeme, priča bajke o napretku, a istina je da se vozi kozijom stazom. Padne snijeg na Nišićima - pola Tuzlanskog kantona odsječeno od centra države.
Ono nije cesta, ono je kozija staza.

Napraviti usporedbu između ceste Sarajevo - Mostar i Sarajevo - Tuzla

Ova prva je autoput u odnosu na drugu.

Ako već neće napraviti brzu cestu, neka onda izvrše rehabilitaciju postojeće. Neka postave novu modernu promjenljivu signalizaciju, neka presvuku novi asfalt duž čitave dionice, neka postave nove bankine i onda će ta cesta biti više nego zadovoljavajuća. Trenutno je u rangu makadama i to onog lošijeg.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4552 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

zippoo87 wrote: 27/02/2023 17:12 Eto taj izvor sada nekako samo izvuci iz tunela i eto novih 10ak litara vode za pice.Ako neimari budu i to znali uraditi.
Kod mene u centru grada,covjek isto pravio zgradu i naleti na izvor vode i nisu se uspili dogovoriti investitor i grad i voda ide u kanalizaciju.A ovamo ulazu desetine novih KM za druge busotinen za vodu.
To samo u BiH ima.

A sto se tice ovog tunela,ono malo sto sam upratio i ovo wto tramvajtrojka proziva SDA je da su poceli busiti tunel bez ikakvih prethodnih istrazivanja i analize terena i onda se desava to sto we desava
Kako se inace istrazi voda na ovoj dubini?

Fino i za Prenj kazu, mozemo nesto istraziti, ali mi pojma ne mozemo imati, sta cemo tamo da pronadjemo.

A vezano za izvoriste:

Izgradnjom tunela Hranjen sve izvjesnija priča o nalazištu vode za snabdijevanje kompletnog Goražda
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#4553 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

So What! wrote: 27/02/2023 17:01 Vecina tunela se suoci s podzemnim vodama, nikad ne znas na sta ces naletit.
Kako sam shvatio, nikad se tunel ne projektuje da prolazi ispod poznatog vodotoka, a narocito ne da duzinom prati taj vodotok.
Pricam sta sam cuo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#4554 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

-Chesterfield- wrote: 27/02/2023 17:09 Šta znači intenzivirane pripreme?
Pa ono znaš, generalna proba, uvjezbavanje koreografija kad novinari dođu, vozanje mašina tamovamo, itakoto...
Dr Arsla
Posts: 1187
Joined: 05/01/2013 16:16

#4555 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Dr Arsla »

drug_profi wrote: 27/02/2023 20:42
So What! wrote: 27/02/2023 17:01 Vecina tunela se suoci s podzemnim vodama, nikad ne znas na sta ces naletit.
Kako sam shvatio, nikad se tunel ne projektuje da prolazi ispod poznatog vodotoka, a narocito ne da duzinom prati taj vodotok.
Pricam sta sam cuo.
Kolko se ja sjećam prošle godine je bilo govora baš na temu tunela Ne(Hranjen) da je neki pametnjaković radi navodnih ušteda izmijenio trasu tunela tj. približio ga rijeci. I sad se čude od kud podzemne vode
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4556 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by BarbaDue »

So What! wrote: 27/02/2023 17:23
zippoo87 wrote: 27/02/2023 17:12 Eto taj izvor sada nekako samo izvuci iz tunela i eto novih 10ak litara vode za pice.Ako neimari budu i to znali uraditi.
Kod mene u centru grada,covjek isto pravio zgradu i naleti na izvor vode i nisu se uspili dogovoriti investitor i grad i voda ide u kanalizaciju.A ovamo ulazu desetine novih KM za druge busotinen za vodu.
To samo u BiH ima.

A sto se tice ovog tunela,ono malo sto sam upratio i ovo wto tramvajtrojka proziva SDA je da su poceli busiti tunel bez ikakvih prethodnih istrazivanja i analize terena i onda se desava to sto we desava
Kako se inace istrazi voda na ovoj dubini?

Fino i za Prenj kazu, mozemo nesto istraziti, ali mi pojma ne mozemo imati, sta cemo tamo da pronadjemo.

A vezano za izvoriste:

Izgradnjom tunela Hranjen sve izvjesnija priča o nalazištu vode za snabdijevanje kompletnog Goražda
Jednim metkom dva zeca, GŽ ovim projektom dobije tunel i vodu sa kojom se pati evo od '92.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4557 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

drug_profi wrote: 27/02/2023 20:42
So What! wrote: 27/02/2023 17:01 Vecina tunela se suoci s podzemnim vodama, nikad ne znas na sta ces naletit.
Kako sam shvatio, nikad se tunel ne projektuje da prolazi ispod poznatog vodotoka, a narocito ne da duzinom prati taj vodotok.
Pricam sta sam cuo.
Tu ima istine, ali ovdje bas i nije bilo poznato da ima neki aktivan tok vode. Manje vise u kontinentalnoj Bosni u svakoj busotini ces je pronaci to nam je primarno blagodat, samo u projektima ovakve vrste je donekle prokletstvo. U Hercegovini vec nije bilo tih problema, eventualno bi tamo na pecinu mogli naici, a i to je tesko pogoditi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#4558 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

So What! wrote: 28/02/2023 00:20
drug_profi wrote: 27/02/2023 20:42

Kako sam shvatio, nikad se tunel ne projektuje da prolazi ispod poznatog vodotoka, a narocito ne da duzinom prati taj vodotok.
Pricam sta sam cuo.
Tu ima istine, ali ovdje bas i nije bilo poznato da ima neki aktivan tok vode. Manje vise u kontinentalnoj Bosni u svakoj busotini ces je pronaci to nam je primarno blagodat, samo u projektima ovakve vrste je donekle prokletstvo. U Hercegovini vec nije bilo tih problema, eventualno bi tamo na pecinu mogli naici, a i to je tesko pogoditi.
Pa prvi kilometar tunela sa sjevera ide ispod toka Čemernice. Ako se voda na površini skuplja u nekom smjeru, vrlo logično je očekivati da se isto dešava i u podzemlju. Ne znam gdje su našli ovaj izvor, da li ispod korita ili negdje drugo, ali eto i ja bih kao laik rekao da ce sigurno biti vode u rupi.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4559 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

drug_profi wrote: 28/02/2023 00:46Pa prvi kilometar tunela sa sjevera ide ispod toka Čemernice. Ako se voda na površini skuplja u nekom smjeru, vrlo logično je očekivati da se isto dešava i u podzemlju. Ne znam gdje su našli ovaj izvor, da li ispod korita ili negdje drugo, ali eto i ja bih kao laik rekao da ce sigurno biti vode u rupi.
Evo jedan, zanimljiv slucaj iz susjedstva. Mislim ocekivan ishod s obzirom da se mjesto zove Jezerine.

Prije nego se nakacite na cinjenicu sto je Euro-Asfalt izvodjac, znajte da ovaj tunel nit je ova kompanija projektovala niti ga je narucila, dakle samo izvodi radove, vjerovatno bi se desilo bilo kome u ovoj situaciji.

Umesto kolima, kroz tunel - čamcem: Izgradnju saobraćajnice između Berana i Kolašina usporile podzemne vode
Image

Fotografije koje svedoče o tome, tačnije o još jednoj poplavi u tunelu čija gradnja nikako da se završi, objavio je na svom fejsbuk-profilu Boris Raonić iz Građanske alijanse.

- Radovi je trebalo da budu završeni pre pola godine, a da se potom, sa završetkom puta gradi žičara koja povezuje ski-centre "Kolašin 1450" i "Kolašin 1600". Ali, niko se nije setio da ispita teren, posao je prihvatila firma iz BiH. Kada su počeli da rade, videli su da ima podzemnih voda dotoka 200 litara u sekundi - napisao je Raonić, koji navodi da je pad tunela promenjen da bi išao prema planiranoj mHE, čitav projekat će stajati više od 50 miliona.

Raonić ističe da je izvođač radova blizak jednoj partiji u BiH, koja ima sestrinsku firmu u Crnoj Gori. Reč je o kompaniji "Euro-asfalt" iz Sarajeva, čiji je vlasnik Hamid Ramić, jedan od finansijera SDA. U Crnoj Gori se "šuška" da je Ramić donator i Bošnjačke stranke, čiji je kadar Osman Nurković, doskorašnji ministar saobraćaja i pomorstva, u vreme čijeg mandata je "Euro asfalt" u Crnoj Gori dobio poslove vredne čak 60 miliona evra!

Image

Predsednik opštine Kolašin Milosav Bulatović nedavno je objasnio da je "Euro-asfalt" imao dosta problema sa vodom koja se pojavila prilikom probijanja tunela, što je usporilo radove.

- Ipak, izvođači radova su korišćenjem najmodernijih tehnologija uspeli da saniraju ove probleme. Od ukupno 2.800 metara dužine tunela Klisura dosada je probijeno 2.600. Očekuje se da kompletno probijanje tunela bude završeno u aprilu ove godine - kazao je tada Bulatović, koji je tvrdio da se završetak kompletnih radova, prema najavama investitora i izvođača radova, prema osnovom ugovoru, ukupne vrednosti 34,7 miliona evra može očekivati u decembru ove godine.
Novosti
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#4560 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

U tom smislu današnji sastanak je bio prilika da se dobiju i informacije o fazi realizacije u kojoj se nalazi izgradnja autoputa od Tuzle prema Brčkom.

Autocesta prema Brčkom je u poodmakloj fazi izrade :shock: projektnih rješenja i pripremamo elaborat eksproprijacije za prvu dionicu“, kazao je Džafić ističući zadovoljstvo činjenicom da nema opstrukcija i da je prostorno planska dokumentacija već spremna. :lol:

Premijer Halilagić je podcrtao da su ovi projekti od krucijalnog značaja za razvoj Tuzlanskog kantona i da im kao projektima nultog prioriteta Vlada Tuzlanskog kantona posvećuje punu pažnju. :lol: :izet:

Uz premijera Halilagića i ministricu Ajšić, današnjem sastanku je prisustvovao i ministar trgovine, turizma i saobraćaja Mustafa Šakić, te savjetnici premijera Hasan Fehratović i Jasminko Mahovkić, sekretar Ministarstva prostornog uređenja i zaštite okolice Emir Softić i šef odsjeka za transport u Ministarstvu trgovine turizma i saobraćaja Bilal Tulumović, saopćeno je iz Odjeljenja za informiranje TK.
jebivjetri

doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#4561 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by doktor78 »

De vi asfaltirajte cestu do Lukavca i Puračića, da se ne odvaljuju točkovi pri vožnji, a lako ćemo za autoputeve i brze ceste...
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#4562 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

doktor78 wrote: 28/02/2023 10:56 De vi asfaltirajte cestu do Lukavca i Puračića, da se ne odvaljuju točkovi pri vožnji, a lako ćemo za autoputeve i brze ceste...
:lol:
A neki dan ovaj balvan golobradi kmeči kako su ga ispalili ovi isti sa kojima je sastančio jučer za dionicu od Šićkog do Lulavca :lol:
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4563 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Smijesna mi je eksplozija tekstova u nekoliko posljendih dana o brzim cestama po FBiH, spominjalo se i USK, vise varijanti kroz TK, kao i onaj autoput Tuzla - Sarajevo, na kojem Faruk Hadzic zaradjuje lajkove na drustvenim mrezama.

Iskreno teski debilizam, od politicara me ne iznenadjuje, ali nemam adekvatan termin da opisem novinare koji to uredno prenose i spektakularno najavljuju.
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4564 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by sumirprimus »

tramvajtrojka wrote: 27/02/2023 16:37
sumirprimus wrote: 27/02/2023 15:19

da ne pertjeraju s pripremama? moze se ko premorit prije pocetka radova?
Image

nemoj bogati da sda vise i lopatu zakoga gledaj hranjena moze covjek ribnjak il rafting u njemu organizovati :lol: :lol: :-)
sad jedan tarantinovski zaplet i mutacija covjecje ribice u hranjen tunelu u opasno cudoviste povezano sa alienima, dok u njemu boravi ekipa ronilaca našnl điografika istrazujuc supljine ispujnene vodom :lol:
sumirprimus
Posts: 81632
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4565 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by sumirprimus »

tramvajtrojka wrote: 27/02/2023 16:54
zippoo87 wrote: 27/02/2023 16:51 Sta je ovo u PM??
Rijeka tece kroz tunel?
Image
Image

jedan dio tunela im je u potpunosti potopljen zbog ovog izvora :roll: , u ostatku kao rade nesta
pa dobro , posto je ovaj tunel svkako skup, odlucili su odjednom i vodu provuc kroz njeg i ostale instalacije, nadam se da su plin i struja i telkom malo sigurniji :D
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4566 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

So What! wrote: 28/02/2023 13:34 Iskreno teski debilizam, od politicara me ne iznenadjuje, ali nemam adekvatan termin da opisem novinare koji to uredno prenose i spektakularno najavljuju.
Top
Novinarstvo i ova žgadija što na bosanskim portalima k'o fol piše neke tekstove se u putu nisu sreli. Ista hrpa imbecila je kolektivno prenijela vijest da se roaming između EU i naše zemlje ukida, vijest koja nije tačna i koju je vrlo lahko provjeriti u par klikova mišem.
PaulTracy
Posts: 695
Joined: 12/05/2021 00:19

#4567 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by PaulTracy »

costacurta wrote: 28/02/2023 10:51
U tom smislu današnji sastanak je bio prilika da se dobiju i informacije o fazi realizacije u kojoj se nalazi izgradnja autoputa od Tuzle prema Brčkom.

Autocesta prema Brčkom je u poodmakloj fazi izrade :shock: projektnih rješenja i pripremamo elaborat eksproprijacije za prvu dionicu“, kazao je Džafić ističući zadovoljstvo činjenicom da nema opstrukcija i da je prostorno planska dokumentacija već spremna. :lol:

Premijer Halilagić je podcrtao da su ovi projekti od krucijalnog značaja za razvoj Tuzlanskog kantona i da im kao projektima nultog prioriteta Vlada Tuzlanskog kantona posvećuje punu pažnju. :lol: :izet:

Uz premijera Halilagića i ministricu Ajšić, današnjem sastanku je prisustvovao i ministar trgovine, turizma i saobraćaja Mustafa Šakić, te savjetnici premijera Hasan Fehratović i Jasminko Mahovkić, sekretar Ministarstva prostornog uređenja i zaštite okolice Emir Softić i šef odsjeka za transport u Ministarstvu trgovine turizma i saobraćaja Bilal Tulumović, saopćeno je iz Odjeljenja za informiranje TK.
jebivjetri

"Autocesta prema Brčkom je u poodmakloj fazi izrade PROJEKTNIH RJEŠENJA".

A neko je izgleda shvatio fa je autocesta u poodmakloj fazi izrade 🙄🙄🙄
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#4568 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

PaulTracy wrote: 28/02/2023 19:33
costacurta wrote: 28/02/2023 10:51 jebivjetri

"Autocesta prema Brčkom je u poodmakloj fazi izrade PROJEKTNIH RJEŠENJA".

A neko je izgleda shvatio fa je autocesta u poodmakloj fazi izrade 🙄🙄🙄
Zato su tu takvi ko ti da nas educiraju,
Pazi ovo mačak:

Oktobar 2019:
Vlada FBiH usvojila je odluku o kapitalnim transferima javnim poduzećima- izgradnju autocesta i brzih cesta” u iznosu od 270.000.000 KM utvrđenih proračunom, a odluka je objavljena u Službenim novinama.


Nadalje, predviđena je izgradnja poddionica Šićki Brod – Đurđevik na trasi ceste Tuzla -Sarajevo u iznosu od 40.000.000 KM.
Oktobar 2020:
Definiranje projektnog zadatka za brzu cestu ili autoput na relaciji Tuzla - Brčko prioritetni ja zadatak, kako bi JP Autoceste Federacije Bosne i Hercegovine do kraja ove godine pokrenule proceduru izrade glavnog projekta, rečeno je na današnjem sastanku posvećenom deblokadi Tuzlanskog kantona, sa akcentom na trasu prema Brčkom i Europskoj uniji,
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#4569 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Teška saobraćajna nesreća dogodila se u tuzlanskom naselju Husino u kojoj su učestvovala dva putnička automobila.

Kako doznaje portal Crna-Hronika povrijeđene su tri osobe koje su zbrinute na UKC Tuzla. O stepenu povreda aktera saobraćajne nesreće još uvijek nemamo informaciju.
Ovo je na novoj obilaznici, Šićki ĐžurĐževik :lol:
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#4570 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Grean »

vecernji.ba

18.03.2023.

10 milijuna KM za izgradnju brze ceste Mostar – Široki Brijeg – Grude - RH


Vlada Federacije BiH je na sjednici u Sarajevu, na prijedlog Federalnog ministarstva prometa i komunikacija, usvojila Program utroška sredstava „Kapitalni transferi javnim preduzećima – Transfer za izgradnju autocesta, brzih cesta, magistralnih i drugih cesta“ u iznosu od 147.600.000 KM, utvrđenih ovogodišnjim Proračunom FBiH ovom ministarstvu. U okviru ovog Programa bit će financirano ukupno 11 projekata na području Federacije BiH.

Za izgradnju autoceste Orašje – Tuzla, dionica Maoča – Tuzla (Lot V Čanići – Tuzla), u dužini od osam kilometara, planirano je 10.000.000 KM. Također je 10.000.000 KM predviđeno za izgradnju poddionice Šićki Brod – Đurdevik na trasi ceste Tuzla – Sarajevo. Sredstva su namijenjena za projektovanje i eksproprijaciju, te građevinske radove i nadzor.

Sredstva od 9.000.000 KM predviđeno je izgradnju brze ceste Bihać – Cazin – Kladuša – Republika Hrvatska, dionica Bihać – Cazin, poddionica Kamenica – Bisovac u dužini od sedam kilometara, te 10.000.000 KM za izgradnju brze ceste Mostar – Široki Brijeg – Grude - granica Republike Hrvatske. Sredstva su namijenjena za projektiranje i eksproprijaciju.

Za izgradnju brze ceste Lašva – Nević Polje planirano je 42.000.000 KM, te 2.000.000 KM za dionicu prolaz kroz poslovnu zonu Vitez (LOT 4) na brzoj cesti Lašva – Nević Polje. Sredstva su namjenjena za projektovanje, eksproprijaciju, građevinske radove i nadzor. Također je za izgradnju brze ceste Lašva – Travnik – Jajce, dionica Nević Polje – Turbe, u dužini od 10,8 kilometara planirano 3.000.000 KM, i to za projektovanje.

Sredstva u iznosu od 46.600.000 KM planirana su za izgradnju brze ceste Prača – Goražde, Lot 1 i Lot 2 (Tunel Hranjen 5,5 km i trasa BC 12,9 km), i to za eksproprijaciju, građevinske radove i nadzor.
Osam milijuna KM bit će izdvojeno za eksproprijaciju, građevinske radove i nadzor tokom izgradnje južne obilaznice Mostara (četiri milijuna KM) i pristupne ceste Varda – Rodoč (četiri milijuna KM).

Za projekt izgradnje gradskog autoputa u Sarajevu, dionica Stup – Buća Potok – Pofalići – Velešići – Bentbaša planirana su tri milijuna KM, a sredstva su namjenjena za studije, projektiranje i revizije.
Danas usvojenim Programom, planirana su četiri milijuna KM za rekonstrukciju i sanaciju ceste Kreševo – Kiseljak, od čega su dva milijuna KM namjenjena za eksproprijaciju i projektiranje, te dva milijuna KM za građevinske radove i nadzor.
Dio odobrenih sredstava za ove projekte nalazi se na posebnom računu za financiranje kapitalnih infrastrukturnih projekata u okviru Jedinstvenog računa Trezora, dok će se ostatak potrebnih sredstava osiguravati sukcesivno u skladu sa potrebama.
FYI

Hranjen No1 a odma iza ide Lasva
User avatar
Haris.ba
Posts: 24862
Joined: 08/09/2005 20:08

#4571 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Haris.ba »

Nesta malo ceprkaju oko trece trake oko Nisica. Neki podzid rade.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4572 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Opet Grad Tuzla finansira rekonstrukciju južne gradske saobraćajnice, inače magistralne ceste M4 (čini mi se).

Je li to ono đubre od preduzeća JP Ceste Federacije diglo ruke od te ceste pa evo već drugi put Tuzla finansira njenu rekonstrukciju ili?
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#4573 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

escobar__ wrote: 28/03/2023 04:56 Opet Grad Tuzla finansira rekonstrukciju južne gradske saobraćajnice, inače magistralne ceste M4 (čini mi se).

Je li to ono đubre od preduzeća JP Ceste Federacije diglo ruke od te ceste pa evo već drugi put Tuzla finansira njenu rekonstrukciju ili?
Ovu dionicu što saniraju Direkcija CFBiH im je ustupila na upravljanje i održavanje.
Cestotehnik radi. 100k vrijednost rafova. Bato moj :-) Asfalt će biti debljine liske. 100k na rekonstrukciju toliko duge dionice, i ovim izvođačem radova jednostavno mora da bude predobro :lol:
User avatar
Laertes
Posts: 4255
Joined: 08/01/2015 18:25

#4574 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Laertes »

costacurta wrote: 28/03/2023 21:04
escobar__ wrote: 28/03/2023 04:56 Opet Grad Tuzla finansira rekonstrukciju južne gradske saobraćajnice, inače magistralne ceste M4 (čini mi se).

Je li to ono đubre od preduzeća JP Ceste Federacije diglo ruke od te ceste pa evo već drugi put Tuzla finansira njenu rekonstrukciju ili?
Ovu dionicu što saniraju Direkcija CFBiH im je ustupila na upravljanje i održavanje.
Cestotehnik radi. 100k vrijednost rafova. Bato moj :-) Asfalt će biti debljine liske. 100k na rekonstrukciju toliko duge dionice, i ovim izvođačem radova jednostavno mora da bude predobro :lol:
Odakle dokle se radi? Inače izbjegavam južnu, samo kad moram.
costacurta
Posts: 3515
Joined: 05/05/2005 08:25

#4575 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Laertes wrote: 28/03/2023 21:14
costacurta wrote: 28/03/2023 21:04

Ovu dionicu što saniraju Direkcija CFBiH im je ustupila na upravljanje i održavanje.
Cestotehnik radi. 100k vrijednost rafova. Bato moj :-) Asfalt će biti debljine liske. 100k na rekonstrukciju toliko duge dionice, i ovim izvođačem radova jednostavno mora da bude predobro :lol:
Odakle dokle se radi? Inače izbjegavam južnu, samo kad moram.
Od Građevinske do Brčanske. Trenutno su kod Higijene sa "drotanjem". Semafori ne rade kod Mejdana i Hemijske al ujutro je katastrofa gužva obzirom da su isti madafakars zatvorili put uz Gradinu i svi idu na Brčansku.
Post Reply