Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2828
Joined: 14/01/2019 04:56

#4576 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Porodice Foht »

7 miliona KM Novaliceva vlada daje za izgradnju i rekonstrukciju cesta. Zanimljivo kome...

"Za rekonstrukciju pristupne saobraćajnice na magistralnu cestu Stolac - Neum, planirano je 550.000 KM. Sredstva u iznosu od 600.000 KM predviđena su za sanaciju ulica Branilaca grada, ulice 1. Bataljona i dijela ulice Rasima Terzića u općini Gradačac. U istu svrhu planirano je 350.000 KM za pristupne ceste na magistralnom putu Neum - Stolac, te 500.000 KM za lokalne ceste Bukovica - Roško Polje na području općine Tomislavgrad.

Za izgradnju spojne ceste u zoni Bara na području Općine Čitluk, bit će izdvojeno 500.000 KM. Tri miliona KM planirano je za sanaciju lokalnih cesta Dobrič - Bile i Trn Belušine na području općine Široki Brijeg, te 1.500.000 KM za sanaciju regionalnih cesta u Posavskom kantonu. Navedeni iznosi namijenjeni su za izvođenje radova i nadzor." :shock:

Pa ovo ne bi ni Dragance s Radobolje bolje raspodijelio. Hoce li ista dati za ceste u USK, na onom pravcu Lukavac-Tuzla u TK koji je uzasan... :?
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#4577 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by studeni76 »

Ma ne treba, mi iz TK ne lobiramo dovoljno!
User avatar
Haris.ba
Posts: 24845
Joined: 08/09/2005 20:08

#4578 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Haris.ba »

studeni76 wrote: 30/03/2023 18:26 Ma ne treba, mi iz TK ne lobiramo dovoljno!
Vozio se Tuzla Lukavac. Kakva je ono cesta. Zubi ispadaju.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#4579 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by tindbe »

To ja zovem projektima od državnog (entitetskog?) značaja!!
Seoske ceste >>> magistrala M-17.1 (Žepče - Živinice)
Hvala vladi što misli na nas.
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#4580 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by studeni76 »

Haris.ba wrote: 30/03/2023 18:31
studeni76 wrote: 30/03/2023 18:26 Ma ne treba, mi iz TK ne lobiramo dovoljno!
Vozio se Tuzla Lukavac. Kakva je ono cesta. Zubi ispadaju.
Nije od strateskog znacaja kao ove ceste na podrucju ŠBa! Zadovoljava potrebe stanovnistva
User avatar
Laertes
Posts: 4253
Joined: 08/01/2015 18:25

#4581 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Laertes »

studeni76 wrote: 30/03/2023 19:15
Haris.ba wrote: 30/03/2023 18:31

Vozio se Tuzla Lukavac. Kakva je ono cesta. Zubi ispadaju.
Nije od strateskog znacaja kao ove ceste na podrucju ŠBa! Zadovoljava potrebe stanovnistva
Hvala Manituu za lokalnu cestu kroz Bistarac. Samo nemojte puno širiti dalje.
Dr Arsla
Posts: 1186
Joined: 05/01/2013 16:16

#4582 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Dr Arsla »

Prije će svako selo u Zap Hercegovini dobiti kružni tok i obilaznicu nego da se rekonstruise mag cesta od Šićkog do Puračića. Al naravno krivi smo mi sami sebi što je tako, hoće da bas ubijede
costacurta
Posts: 3514
Joined: 05/05/2005 08:25

#4583 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Dr Arsla wrote: 30/03/2023 20:08 Prije će svako selo u Zap Hercegovini dobiti kružni tok i obilaznicu nego da se rekonstruise mag cesta od Šićkog do Puračića. Al naravno krivi smo mi sami sebi što je tako, hoće da bas ubijede
Rek'o Irfan "Slagalo ga" za tu dionicu s višijeh nivoa, on se izvinuo građanima jer hin je slagao, šta biste vi više?!
Imamo novu desnu traku od Građevinske do Mejdana pa gasajmo svi ko jedan!!
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#4584 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by studeni76 »

Laertes wrote: 30/03/2023 19:59
studeni76 wrote: 30/03/2023 19:15

Nije od strateskog znacaja kao ove ceste na podrucju ŠBa! Zadovoljava potrebe stanovnistva
Hvala Manituu za lokalnu cestu kroz Bistarac. Samo nemojte puno širiti dalje.
Ma I nju su sfuserili kod onog starog Doma u Bistarcu. Habajuci sloj pukao na par mjesta već.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24845
Joined: 08/09/2005 20:08

#4585 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Haris.ba »

Laertes wrote: 30/03/2023 19:59
studeni76 wrote: 30/03/2023 19:15

Nije od strateskog znacaja kao ove ceste na podrucju ŠBa! Zadovoljava potrebe stanovnistva
Hvala Manituu za lokalnu cestu kroz Bistarac. Samo nemojte puno širiti dalje.
Ma ne zelim ici kroz Bistarac. Odmah me vrati na neka prijasnja vremena. :D
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4586 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by zippoo87 »

Najgori put u drzavi je Tuzla-Lukavac-Gracanica-Doboj.
Znaci put propadne nakon 3 mjeseca od polaganja novog asfalta...nevjerovatno je koliko se nekvalitetno radi ovaj put i koja firma tu ukrade jedno 80% budzeta za izgradnju puta.
Prosle godine je napravljen potpuno novi asfalt kroz Miricinu i eno vec je poceo propadati i udubio se tamo gdje idu tockovi.
A da ne pricam o pucanju asfalta mjesec dana nakon krpljenja.Dakle ljudi lagano ubace jedno 3% katrana u sljunak i opale po putu,krpe rupe...prva kisa i sve ispucalo vec.Ono nigdje drugo nisam vidio da se onako lose radi i krade lopatom.Ne znam ko je nadzorni organ ali mozes komotno sve te firme i vlasnike im u zatvor pozatvarati,do jednog onako naslijepo...kakva je to bagra.

Jesenas isto radili nekih 200 m na ulazu u Tuzlu,onaj dio pored Zade i prema TE...znaci samo sto su postavili asfalt,gore na onom prevoju (brdeljku) odmah skliznuo asfalt u stranu i pukao...ne znam je li bio par dana...pa su to nanovo zakrpili...dakle nov asfalt i odmah krpljen.Ko ide tim dijelom,ima fleka se fino vidi,to sto je krpljeno.

Meni je nevjerovatno da niko nikada od politicara nije pokrenuo ovu temu ni pitanje a nevjerovatno je bitno i sa strane sigurnosti a i ekonomicnosti...jer dok jedan svabo promijeni lafete na svom autu,mi moramo 3 puta to isto promijeniti za isti predjeni put.
Onda sahtove kako kod nas ugradjuju...to ili je izdignuto ili je propalo 15 cm u asfalt...u svakom slucaju skaces .
Onda onaj put od semafora u Lukavcu do ulaska gore u centar,do autobuske...i ono je ocajno.

Bukvalno na cijelom TK nema nigdje 5km dobrog puta ....strahota.
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#4587 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by studeni76 »

Tacno tako.
Al ko nam je kriv kad ne lobiramo. A u strategiju razvoja ne ulazimo
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#4588 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by doktor78 »

zippoo87 wrote: 30/03/2023 23:15 Najgori put u drzavi je Tuzla-Lukavac-Gracanica-Doboj.
Znaci put propadne nakon 3 mjeseca od polaganja novog asfalta...nevjerovatno je koliko se nekvalitetno radi ovaj put i koja firma tu ukrade jedno 80% budzeta za izgradnju puta.
Prosle godine je napravljen potpuno novi asfalt kroz Miricinu i eno vec je poceo propadati i udubio se tamo gdje idu tockovi.
A da ne pricam o pucanju asfalta mjesec dana nakon krpljenja.Dakle ljudi lagano ubace jedno 3% katrana u sljunak i opale po putu,krpe rupe...prva kisa i sve ispucalo vec.Ono nigdje drugo nisam vidio da se onako lose radi i krade lopatom.Ne znam ko je nadzorni organ ali mozes komotno sve te firme i vlasnike im u zatvor pozatvarati,do jednog onako naslijepo...kakva je to bagra.

Jesenas isto radili nekih 200 m na ulazu u Tuzlu,onaj dio pored Zade i prema TE...znaci samo sto su postavili asfalt,gore na onom prevoju (brdeljku) odmah skliznuo asfalt u stranu i pukao...ne znam je li bio par dana...pa su to nanovo zakrpili...dakle nov asfalt i odmah krpljen.Ko ide tim dijelom,ima fleka se fino vidi,to sto je krpljeno.

Meni je nevjerovatno da niko nikada od politicara nije pokrenuo ovu temu ni pitanje a nevjerovatno je bitno i sa strane sigurnosti a i ekonomicnosti...jer dok jedan svabo promijeni lafete na svom autu,mi moramo 3 puta to isto promijeniti za isti predjeni put.
Onda sahtove kako kod nas ugradjuju...to ili je izdignuto ili je propalo 15 cm u asfalt...u svakom slucaju skaces .
Onda onaj put od semafora u Lukavcu do ulaska gore u centar,do autobuske...i ono je ocajno.

Bukvalno na cijelom TK nema nigdje 5km dobrog puta ....strahota.
:thumbup:
Sa akcentom na dionicu Puračić-Lukavac-Šićki. Ono zvati magistralnim putem je uvreda inteligenciji i zdravom razumu.
The BEN10
Posts: 7568
Joined: 19/09/2011 09:03

#4589 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by The BEN10 »

Porodice Foht wrote: 30/03/2023 13:35 7 miliona KM Novaliceva vlada daje za izgradnju i rekonstrukciju cesta. Zanimljivo kome...

"Za rekonstrukciju pristupne saobraćajnice na magistralnu cestu Stolac - Neum, planirano je 550.000 KM. Sredstva u iznosu od 600.000 KM predviđena su za sanaciju ulica Branilaca grada, ulice 1. Bataljona i dijela ulice Rasima Terzića u općini Gradačac. U istu svrhu planirano je 350.000 KM za pristupne ceste na magistralnom putu Neum - Stolac, te 500.000 KM za lokalne ceste Bukovica - Roško Polje na području općine Tomislavgrad.

Za izgradnju spojne ceste u zoni Bara na području Općine Čitluk, bit će izdvojeno 500.000 KM. Tri miliona KM planirano je za sanaciju lokalnih cesta Dobrič - Bile i Trn Belušine na području općine Široki Brijeg, te 1.500.000 KM za sanaciju regionalnih cesta u Posavskom kantonu. Navedeni iznosi namijenjeni su za izvođenje radova i nadzor." :shock:

Pa ovo ne bi ni Dragance s Radobolje bolje raspodijelio. Hoce li ista dati za ceste u USK, na onom pravcu Lukavac-Tuzla u TK koji je uzasan... :?
Bravo za post, odlično primijećeno.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10565
Joined: 10/03/2022 22:16

#4590 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by ZoomZoomKiwi »

Zbog blokade M-17 i posljedično petlje Zenica Jug na A1 ovo vam je alternativa ko već mora da prolazi pored/kroz Zenicu.
EFD22 wrote: 31/03/2023 15:18 Obratite pažnju na crvene i bordo dijelove, tu se bukvalno stoji, još sad kad krene raja s posla. Ako se ne mora, bolje da ne idete nigdje.

https://goo.gl/maps/UYDSC46NBPCAzev1A
Put će vam trajati nekih pola sata duže, al' eto jebiga, šta je tu je.

Izbjegavajte izlazak na M17 na petlji Radakovo, nego idite GGM-om do petlje Blatuša, jer je u Radakovu sveopšti kolaps.
costacurta
Posts: 3514
Joined: 05/05/2005 08:25

#4591 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Svi koji idu Južnom kroz Tuzlu u smijeru ka Pasareli kod mosta sa kipovima obratite pažnju jer je izvođač ostavio dvije rupe/fleke otkrivene, nezavršene i bez znaka upozorenja. Ostaćete bez točkova jer je kiša prekrila rupe i ne vide se, obzirom da inžinjerska visokosofisticirana firma izvođač ne radi vikendom očekujem da vulkanizer kod Jalske ima pune ruke posla.
I moram da se osvrnem na do sad završenu "sanaciju". Pa ima li nadzora jbte dan?! Pa jel realno da su toliko nesposobni, jednu jbenu fleku nisu sposobni da uvaljaju da auto ne trese i ne skače ko po njivi!! :evil:
User avatar
mk ultra
Posts: 19517
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4592 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

zippoo87 wrote: 30/03/2023 23:15 Najgori put u drzavi je Tuzla-Lukavac-Gracanica-Doboj.
Znaci put propadne nakon 3 mjeseca od polaganja novog asfalta...nevjerovatno je koliko se nekvalitetno radi ovaj put i koja firma tu ukrade jedno 80% budzeta za izgradnju puta.
Prosle godine je napravljen potpuno novi asfalt kroz Miricinu i eno vec je poceo propadati i udubio se tamo gdje idu tockovi.
A da ne pricam o pucanju asfalta mjesec dana nakon krpljenja.Dakle ljudi lagano ubace jedno 3% katrana u sljunak i opale po putu,krpe rupe...prva kisa i sve ispucalo vec.Ono nigdje drugo nisam vidio da se onako lose radi i krade lopatom.Ne znam ko je nadzorni organ ali mozes komotno sve te firme i vlasnike im u zatvor pozatvarati,do jednog onako naslijepo...kakva je to bagra.

Jesenas isto radili nekih 200 m na ulazu u Tuzlu,onaj dio pored Zade i prema TE...znaci samo sto su postavili asfalt,gore na onom prevoju (brdeljku) odmah skliznuo asfalt u stranu i pukao...ne znam je li bio par dana...pa su to nanovo zakrpili...dakle nov asfalt i odmah krpljen.Ko ide tim dijelom,ima fleka se fino vidi,to sto je krpljeno.

Meni je nevjerovatno da niko nikada od politicara nije pokrenuo ovu temu ni pitanje a nevjerovatno je bitno i sa strane sigurnosti a i ekonomicnosti...jer dok jedan svabo promijeni lafete na svom autu,mi moramo 3 puta to isto promijeniti za isti predjeni put.
Onda sahtove kako kod nas ugradjuju...to ili je izdignuto ili je propalo 15 cm u asfalt...u svakom slucaju skaces .
Onda onaj put od semafora u Lukavcu do ulaska gore u centar,do autobuske...i ono je ocajno.

Bukvalno na cijelom TK nema nigdje 5km dobrog puta ....strahota.
Neka stave vagu :thumbup:

Srecom nisam odavno
Jer kad krenu ogranicenja od izlaska iz Lukavca do Doboja, ne mozes ni 40kmh razviti
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4593 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Normala kad je svaka nelegalna kuća sagrađena tik pokraj magistralne ceste automatski naselje.

Žalosno je što se tom cestom brže vozilo 1999. godine nego danas, to ponajbolje govori o napretku postignutom u protekle dvije decenije.
costacurta
Posts: 3514
Joined: 05/05/2005 08:25

#4594 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

escobar__ wrote: 01/04/2023 08:57 Normala kad je svaka nelegalna kuća sagrađena tik pokraj magistralne ceste automatski naselje.

Žalosno je što se tom cestom brže vozilo 1999. godine nego danas, to ponajbolje govori o napretku postignutom u protekle dvije decenije.
I jučer sam imao verbalni konflikt sa jednim "pažljivim" šoferom, kod muzičke radar i njih dvojica u lijevoj i desnoj traci voze 35-40. Pa mamu vam nenormalno zašto ne poštuješ ograničenje?! Ne bude mi mrsko stanem pored patrole i pitam ih ima li u zakonu mogućnost kažnjavanja ovih što boze "defanzivno"? Odgovor je bio NE. Osim teretnih vozila koja prave kolone. Kolegica veli neki dan je drajvala 60 i iza nje kolona prema Zenici, ona se smijala jer joj je otac rekao da svi iza nje joj spominju majku. A ona kaže da ona samo vozi oprezno :cry: :roll:
zippoo87
Posts: 15614
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4595 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by zippoo87 »

+10 km/h iznad ogranicenja na satu je u stvarnosti nekih +5km/h i nece te skiniti radar i kada svi tako voze,onda to bas bude lijepo.
Ja nikada ne mezetim toliko sporo,uvijek sam na brzini ogranicenja...max +10 i to je to a ako neko hoce da me pretice na pravcu i tamo gdje nije opasno,bujrum.
Ja preticem samo kada moram i drzim rastojanje uvijek...nisam nerovozni i debilni sofer.
Zato i nemam problema evo skoro 2 decenije
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4596 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Volim Bosnu
Posts: 69
Joined: 05/06/2022 14:46

#4597 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Volim Bosnu »

Hrvati kara.u Bošnjake i na vade..Bosnjaci pune budzet a podrucja gdje zive Hrvati se izgrađuju novcem iz tog budzeta...Bosnjaci su maloumnici,to su cinjenice i vlast i opozcija i kompletna nacija,,,koliko nas Hrvati pljačkaju to nije u historiji zabiljezeno,,hebes i drzavu u federaciju,,,,,ja sam za bosnjački entitet,,neka se skinu vise s nase grbace,,,,,,infrastruktura Livna i Duvna je Amerika za TK i USK....mi njih finansiramo a oni nas tuku gdje stignu,pisaju po dzamijama,seru...izem ti tu direkciju za ceste i autoceste.MATER vam svima hebem..a svim bosnjačkim stranlama takođe hebem mamu, i bosanskim i bosnjačkim
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5951
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#4598 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by studiorum_tuzlaensis »

Narod tih kantona jednostavno voli pesinluk. Ne krivi stranke, već ljude. A dodatno, federalno ministarstvo prometa i komunikacija je HDZ prćija vec dugi niz godina. To je stvarno manji problem jer su operativci u Ministarstvu i jedni i drugi.

Veći problem Bosnjaka je nepismenost i nezainteresovanost lokalnih zajednica za kapitalne projekte ovog tipa. Općine i Kantoni treba da odrade sve, rijese zemlju, dozvole, cak i projekte, a FBiH realizuje i dotira pare po spremnosti. Ubrzo cemo imati i obilaznicu M-5 oko Kiseljaka sa tunelom zahvaljući tome sto je lokalna zajednica isto sve zavrsila.

Neće ti Livnjak ili Posušak praviti i lobirati za obilaznicu oko Tešnja ili Kladnja. Mućni glavom Bosnjo i biraj pametnije ljude na lokalnom nivou (ako ih ima uopće da nisu vani?)


Evo ti par stereotipa:
Prosječni Bošnjo možda ima najciscu kucu bez fasade, al iza praga i međe su već blato govna i rupe na cesti.

Prosječni Hrvat možda ima manje cistu kuću od Bošnje, al mu je zato okolina u kojoj živi kudikamo pismenija.

Da se uvjeris u ovo, dovoljno je malo sjesti u auto i voziti se po BiH
costacurta
Posts: 3514
Joined: 05/05/2005 08:25

#4599 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

studiorum_tuzlaensis wrote: 01/04/2023 16:37 Narod tih kantona jednostavno voli pesinluk. Ne krivi stranke, već ljude. A dodatno, federalno ministarstvo prometa i komunikacija je HDZ prćija vec dugi niz godina. To je stvarno manji problem jer su operativci u Ministarstvu i jedni i drugi.

Veći problem Bosnjaka je nepismenost i nezainteresovanost lokalnih zajednica za kapitalne projekte ovog tipa. Općine i Kantoni treba da odrade sve, rijese zemlju, dozvole, cak i projekte, a FBiH realizuje i dotira pare po spremnosti. Ubrzo cemo imati i obilaznicu M-5 oko Kiseljaka sa tunelom zahvaljući tome sto je lokalna zajednica isto sve zavrsila.

Neće ti Livnjak ili Posušak praviti i lobirati za obilaznicu oko Tešnja ili Kladnja. Mućni glavom Bosnjo i biraj pametnije ljude na lokalnom nivou (ako ih ima uopće da nisu vani?)


Evo ti par stereotipa:
Prosječni Bošnjo možda ima najciscu kucu bez fasade, al iza praga i međe su već blato govna i rupe na cesti.

Prosječni Hrvat možda ima manje cistu kuću od Bošnje, al mu je zato okolina u kojoj živi kudikamo pismenija.

Da se uvjeris u ovo, dovoljno je malo sjesti u auto i voziti se po BiH
Sve tačno :thumbup:
Samo još dodati stanje grobalja vs mezarja :roll:
Činjenica nepobitna je da smo mi uhljupi i volimo nered, nesklad, neorganizovanost, ciganluk....jednoga dana kad dočekamo da sve funkcioniše po PSu mi ćemo kolabirat jer ne znamo funkcionisati po PSu
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4600 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

studiorum_tuzlaensis wrote: 01/04/2023 16:37 Narod tih kantona jednostavno voli pesinluk. Ne krivi stranke, već ljude. A dodatno, federalno ministarstvo prometa i komunikacija je HDZ prćija vec dugi niz godina. To je stvarno manji problem jer su operativci u Ministarstvu i jedni i drugi.

Veći problem Bosnjaka je nepismenost i nezainteresovanost lokalnih zajednica za kapitalne projekte ovog tipa. Općine i Kantoni treba da odrade sve, rijese zemlju, dozvole, cak i projekte, a FBiH realizuje i dotira pare po spremnosti. Ubrzo cemo imati i obilaznicu M-5 oko Kiseljaka sa tunelom zahvaljući tome sto je lokalna zajednica isto sve zavrsila.

Neće ti Livnjak ili Posušak praviti i lobirati za obilaznicu oko Tešnja ili Kladnja. Mućni glavom Bosnjo i biraj pametnije ljude na lokalnom nivou (ako ih ima uopće da nisu vani?)


Evo ti par stereotipa:
Prosječni Bošnjo možda ima najciscu kucu bez fasade, al iza praga i međe su već blato govna i rupe na cesti.

Prosječni Hrvat možda ima manje cistu kuću od Bošnje, al mu je zato okolina u kojoj živi kudikamo pismenija.

Da se uvjeris u ovo, dovoljno je malo sjesti u auto i voziti se po BiH
Apsolutno tačno. :thumbup: Ne mora se čak ni po državi vozat, Tuzlaci konkretno mogu otići do Par Sela (naseljeno isključivo katoličkim, hrvatskim stanovništvom) i već se tu primjeti razlika između tamošnjih i kuća i okućnica u susjednim Dubravama. Žalosno je ali je tako.

A kod Bošnjaka klasika vazda krivac neko drugi.
Post Reply