Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3801 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Jebo te život da te jebo. :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3802 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Alfons Kauders »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja više u Dalmaciju ne putujem, a ni Hercegovinu. Neka hvala, neka ide ko mora.
neki
Posts: 6634
Joined: 17/02/2005 07:57

#3803 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by neki »

Mislim da je ovo hitna sanacija...u tunelu se javljaju problemi još otkako je uznapredovalo bušenje tunela na autoputu, ispod ovog..
Kompletna rekonstrukcija ovog tunela je najavljena za 2023.
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3804 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Alfons Kauders wrote: 05/07/2021 13:13Ja više u Dalmaciju ne putujem, a ni Hercegovinu. Neka hvala, neka ide ko mora.
Još malo i nećemo ni za Sarajevo kako oni komedijaši iz Živinica održavaju cestu. :D
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#3805 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by doktor78 »

Alfons Kauders wrote: 05/07/2021 12:59 Danas su počeli radovi na sanaciji tunela „Ivan“, na magistralnom putu Tarčin-Konjic, zbog čega se u vremenu od 08 do 20 sati saobraća jednom trakom, naizmjeničnim propuštanjem vozila. #BIHAMK #IVAN #stanjenacestama


:lol: :lol: :lol: :lol:
Pa valja kompenzirati to što je pušten promet kroz Crnaju. Misli Bošnjo da će relativno lako doći do Hercegovine, Dalmacije... E ne može, Bošnjo, navik'o si da se patiš, šteta bi bilo da ti se negdje malo olakša!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3806 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Alfons Kauders »

neki wrote: 05/07/2021 13:14 Mislim da je ovo hitna sanacija...u tunelu se javljaju problemi još otkako je uznapredovalo bušenje tunela na autoputu, ispod ovog..
Kompletna rekonstrukcija ovog tunela je najavljena za 2023.
Ma hitni kurac moj, vidiš da su krili od javnosti i počeli bez najave. Autocesta će biti gotova za godinu i kusur. Ovo je politika, ovo je Dragan Čović koji ispaljuje frustracije i "poruke" preko Ljube Pravdića.

I neka, pa ti glupi Bošnjo idi na more kod njih i kupuj Janu. :D
doktor78
Posts: 2987
Joined: 14/09/2006 11:02

#3807 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by doktor78 »

escobar__ wrote: 26/06/2021 16:13
Dio koji održava Sarajevoputevi je još i dobar, ono što je prepušteno SDP diletantima HIH iz Živinica je zaista sramno da sramotnije teško da može bit. Zato im i ovim putem jebem milu majku, i njima i radnicima, a posebno onim koji im već godinama daju posao održavanja dionice te ceste.
Kakav SDP, pa znaš li ko je direktor te firme?
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#3808 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Logovan »

Ma bježi, nisu normalni....
User avatar
mk ultra
Posts: 19239
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3809 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

kakva hitna intervencija... :-)

bilo je ovo najavljeno samo tiho i nisu ponavljali, al je fkt žalosno šta nam rade. i pusti 10 ljudi da nešto kopkaju i rade, a ovi pokupe posao u Sloveniji tamo ide u roku ovdje se kasni 2 godine.
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3810 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

doktor78 wrote: 05/07/2021 13:19
escobar__ wrote: 26/06/2021 16:13
Dio koji održava Sarajevoputevi je još i dobar, ono što je prepušteno SDP diletantima HIH iz Živinica je zaista sramno da sramotnije teško da može bit. Zato im i ovim putem jebem milu majku, i njima i radnicima, a posebno onim koji im već godinama daju posao održavanja dionice te ceste.
Kakav SDP, pa znaš li ko je direktor te firme?
Nije bitno, isti qrac. Znam da im je gradonačelnik jedno vrijeme bio SDP, pa sad prešao u SDA (pa pretpostavih da je i direktor ovog "preduzeća" SDPovac), slobodno zamijeni ovo gore sa 'SDA', nećeš me uvrijedit nimalo. :D
Last edited by escobar__ on 05/07/2021 13:23, edited 1 time in total.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3811 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by seoBIH »

Alfons Kauders wrote: 05/07/2021 13:18 Ovo je politika, ovo je Dragan Čović koji ispaljuje frustracije i "poruke" preko Ljube Pravdića.
Pa zahvaceni su istom mjerom, i juzni i sjeverni Bosanci i Hercegovci, kao i turisti s juga, tako i tursiti sa sjevera.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3812 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Alfons Kauders »

seoBIH wrote: 05/07/2021 13:23
Alfons Kauders wrote: 05/07/2021 13:18 Ovo je politika, ovo je Dragan Čović koji ispaljuje frustracije i "poruke" preko Ljube Pravdića.
Pa zahvaceni su istom mjerom, i juzni i sjeverni Bosanci i Hercegovci, kao i turisti s juga, tako i tursiti sa sjevera.
Pa nisu. Nije da turističke ture za Međugorje iz Dalmacije piče preko Ivana.

Uglavnom ko im jebe mater, Hrvatska će i ove godine ostati bez par hiljada iz mog džepa. Baš su me zajebali, ono, pravo. :lol:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3813 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote: 05/07/2021 13:21 kakva hitna intervencija... :-)

bilo je ovo najavljeno samo tiho i nisu ponavljali, al je fkt žalosno šta nam rade. i pusti 10 ljudi da nešto kopkaju i rade, a ovi pokupe posao u Sloveniji tamo ide u roku ovdje se kasni 2 godine.
Upravo. Nije hitno, već je politika. Već viđeno s Vrandukom i donekle Crnajom. Ovo veze s mozgom nema - čisto političko prepucavanje preko naših leđa.
User avatar
mk ultra
Posts: 19239
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#3814 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

Alfons Kauders wrote: 05/07/2021 13:25
mk ultra wrote: 05/07/2021 13:21 kakva hitna intervencija... :-)

bilo je ovo najavljeno samo tiho i nisu ponavljali, al je fkt žalosno šta nam rade. i pusti 10 ljudi da nešto kopkaju i rade, a ovi pokupe posao u Sloveniji tamo ide u roku ovdje se kasni 2 godine.
Upravo. Nije hitno, već je politika. Već viđeno s Vrandukom i donekle Crnajom. Ovo veze s mozgom nema - čisto političko prepucavanje preko naših leđa.
ma koci se ovim sve, ne samo bošnjaci...

propast ce i ovo jednog dana akobogda.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3815 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Alfons Kauders »

mk ultra wrote: 05/07/2021 13:27
Alfons Kauders wrote: 05/07/2021 13:25

Upravo. Nije hitno, već je politika. Već viđeno s Vrandukom i donekle Crnajom. Ovo veze s mozgom nema - čisto političko prepucavanje preko naših leđa.
ma koci se ovim sve, ne samo bošnjaci...

propast ce i ovo jednog dana akobogda.
Ko što rekoh, ovo je čista politika i ostajem pri tome. Ako nije, volio bih da neko pojasni zašto se najprometniji tunel prema jugu zatvara početkom jula, iako se kraj njeg gradi tunel na autocesti, tj. autocestom će se ovo zaobići i moglo se uraditi za godinu i po bez ikakvog ometanja saobraćaja.

Ovo je HDZ.

U jednu ruku mi je i drago jer znači da su primili kitu od delegacija SAD i EU. Neka plaču. :)
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#3816 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by van Basten »

Tako je ljubo... :izet: :izet: :izet: karaj nas kad god mozes jer mi ocito uzivamo u tome
costacurta
Posts: 3504
Joined: 05/05/2005 08:25

#3817 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Meni nikako nije jasno kojom logikom se vode inžinjeri saobraćaja prilikom odabira ovih lokacija za rekonstrukciju?
Evo npr trenutno na putu Tz-Orašje, umjesto da ukinu onaj semafor gdje se stvara najveći čep i gužva, oni prave kružni par stotina metara dalje na raskrsnici na kojoj nikad niti jedno auto nisam vidio da čeka osim autoškola koji tu manevrišu. Dok npr raskrsnice na Previlama, Tinji, Mramoru, D.Potoku, Hifa Srebrenik, Bingo Srebrenik, Ormanica-Gradačac su ruski rulet za uključiti se na magistralnu cestu.
Radi se istovremeno rekonstrukciju dva tunela na najfrekventnijim dijelovima magistralne ceste u špici sezone, sa nedovoljno ljudstva sa nedovoljno mehanizacije rekonstrukcija traje vječnost. Znam ja šta je u pitanju, malverzacije i sve mi je jasno ali je to postalo toliko očigledno da se više niti nalogodavci niti izvršioci poslova niti ne kriju niti nešto zataškavaju, već samo postave semafor ispred i tek par dana poslije obavijeste o radovima. Toliko bahaćenja je strašno!
Oni iz autocesta izdaju saopštenje "za malo da dobijemo dozvolu"! I to prođe skoro kao normalna vijest. Gdje su udruženja potrošača, gdje su novinari, gdje su državni istražitelji, gdje je javnost.......... :cry:
Jesmo u qurcu al neviđenom
User avatar
EmirTr
Posts: 189
Joined: 19/09/2020 09:16

#3818 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by EmirTr »

Evo jedan presjek stanja relacije Stolac - Neum, snimljeno u nedelju 04.07.2021.g.

mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#3819 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mistek »

Lijep video :thumbup: Još uvijek je ovo žestoka patnja. Dobra stvar je što ovi urađeni dijelovi predstavljaju vrh cestu, praktično je mogla biti kategorizirana kao brza cesta, bez problema. Doduše, vjerovatno bi za to trebali imati denivelisane raskrsnice, a ne isplati se :D S druge strane, bezveze je koliko se oteglo i koliko ima silazaka na stari put. Plus, bezveze je što ni ne rješavaju ovaj izlaz iz Stoca. Bude mi drago proći kroz Stolac, ali usporava vožnju, strašno.
User avatar
thekupus
Posts: 6789
Joined: 25/06/2011 22:38

#3820 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by thekupus »

mistek wrote: 08/07/2021 00:45 Lijep video :thumbup: Još uvijek je ovo žestoka patnja. Dobra stvar je što ovi urađeni dijelovi predstavljaju vrh cestu, praktično je mogla biti kategorizirana kao brza cesta, bez problema. Doduše, vjerovatno bi za to trebali imati denivelisane raskrsnice, a ne isplati se :D S druge strane, bezveze je koliko se oteglo i koliko ima silazaka na stari put. Plus, bezveze je što ni ne rješavaju ovaj izlaz iz Stoca. Bude mi drago proći kroz Stolac, ali usporava vožnju, strašno.

Odradiće oni obilaznicu stoca, al nije baš skroz jednostavno. Moraju napraviti most, otkupiti cijeli niz poljoprivrednih parcela u jedinom plodnom dijelu cijelog područja od kojih živi jedan dio Stočana. Onda dodatno, tačno gdje po projektu ide obilaznica prije 100 godina nađeno je veliko arheološko područje, pa ne možeš samo doći bagerima i to izvaliti, nije nimalo jednostavno. Zadnje, tu su i industrijske hale koje dijelom rade i u kojim posao ima jedan dio Stočana. Za tako mali grad koji umire veliki je udarac odjednom pokušati ih skloniti.

Radiće se obilaznica jer je cijeli ovaj projekt ceste prevelik da bi se samo taj dio ostavio neodrađen, ali će ga gurati da bude posljednji dio.
mistek
Posts: 3376
Joined: 23/05/2010 15:16

#3821 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mistek »

Ma znam da će se raditi, ali se moglo raditi uporedo :D A vala i ne znam da je toliko apokaliptično to što trebaju uraditi obilaznicom. Cestu treba provući pored željezare, gdje već postoji makadamski put. Na to ide most preko Bregave, koji ne bi trebalo da je uopšte strašan. Iza toga, cesta presjeca 3 ozbiljne njive u vrh glave i opet se kači na put koji već postoji, samo ga treba proširiti.

Eksproprijacija uključuje nešto više od 10.000 kvadrata zemlje u privatnom vlasništvu, 20 vlasnika. Nema rušenja nijednog objekta, nema obustave saobraćaja, teren najlakši mogući. Ne znam, meni ne djeluje komplikovano.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#3822 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

mistek wrote: 08/07/2021 02:32 Ma znam da će se raditi, ali se moglo raditi uporedo :D A vala i ne znam da je toliko apokaliptično to što trebaju uraditi obilaznicom. Cestu treba provući pored željezare, gdje već postoji makadamski put. Na to ide most preko Bregave, koji ne bi trebalo da je uopšte strašan. Iza toga, cesta presjeca 3 ozbiljne njive u vrh glave i opet se kači na put koji već postoji, samo ga treba proširiti.

Eksproprijacija uključuje nešto više od 10.000 kvadrata zemlje u privatnom vlasništvu, 20 vlasnika. Nema rušenja nijednog objekta, nema obustave saobraćaja, teren najlakši mogući. Ne znam, meni ne djeluje komplikovano.
Upravo, ne moze jednostavnija obilaznica od te kroz Stolac.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3823 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Alfons Kauders »

mistek wrote: 08/07/2021 00:45 Lijep video :thumbup: Još uvijek je ovo žestoka patnja. Dobra stvar je što ovi urađeni dijelovi predstavljaju vrh cestu, praktično je mogla biti kategorizirana kao brza cesta, bez problema. Doduše, vjerovatno bi za to trebali imati denivelisane raskrsnice, a ne isplati se :D S druge strane, bezveze je koliko se oteglo i koliko ima silazaka na stari put. Plus, bezveze je što ni ne rješavaju ovaj izlaz iz Stoca. Bude mi drago proći kroz Stolac, ali usporava vožnju, strašno.
Iskreno, kad sam vidio da je liku trebalo 55 minuta od raskrsnice u Stocu do silaska na Jadransku, samo mogu reći - neka hvala, radije ću na Doljane.

55 minuta za 45 kilometara je smiješno.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#3824 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by geralt »

Alfons Kauders wrote: 08/07/2021 11:46
mistek wrote: 08/07/2021 00:45 Lijep video :thumbup: Još uvijek je ovo žestoka patnja. Dobra stvar je što ovi urađeni dijelovi predstavljaju vrh cestu, praktično je mogla biti kategorizirana kao brza cesta, bez problema. Doduše, vjerovatno bi za to trebali imati denivelisane raskrsnice, a ne isplati se :D S druge strane, bezveze je koliko se oteglo i koliko ima silazaka na stari put. Plus, bezveze je što ni ne rješavaju ovaj izlaz iz Stoca. Bude mi drago proći kroz Stolac, ali usporava vožnju, strašno.
Iskreno, kad sam vidio da je liku trebalo 55 minuta od raskrsnice u Stocu do silaska na Jadransku, samo mogu reći - neka hvala, radije ću na Doljane.

55 minuta za 45 kilometara je smiješno.
Dobro, stajao je na vise mjesta, a vjerovatno je vozio sporije od prosjecnog vozaca da ga ne bi prozivali. Mislim da se realno moze preci za 45 minuta.

Stoji to da ima jos puno posla da se zavrsi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50217
Joined: 16/07/2012 16:00

#3825 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

Pa ja sam normalno za 50-70 minuta od Višića do parkinga u Neumu išao prije nego su počeli išta raditi. Ovisno dal stignem nekog ko me pegla ili je freestyle.
Ovim sad putem sigurno može za manje od 40 minuta.
Post Reply