Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#4151 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

Sto se mene tice, balvane treba oboriti na put za Tuzlu... :mrgreen: Ja nemam vise prijatelje u drugim kantonima. :lol:
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4152 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by zippoo87 »

Tuzlanski kanton ima najgore puteve u BiH ...firma koja odrzava te puteve "ceste federacije" bukvalno samo krpi put ,i to ga ne krpi ni asfaltom,nego ne znam sta je ono...bijelo bude kada zakrpe i kroz mjesec dana odmah pocne da puca,jer nema katrana nikako u sebi.
Put Doboj - Tuzla ...nema dijela koji nije unisten a i novi asfalt gdje su postavili ljetos,eno vec poceo propadati,jer radovi ne da se izvode katastrofalno,nego meni stvarno nije jasno kako ono neko pusti u upotrebu i bez ikakve garancije...asfalt u Miricini postavljen ljetos,vec popucao i vec se osjete vibracije po njemu a asfalt koji je postavljen prosle godine,vec je za zamjenu.

Ima li kome da se ovo prijavi,da se zali,ova gradjevinska mafija je gora od ove politicke (mada su u talu obje) ali ovi klepaju vece pare.
Kod nas se milijarde izdvajaju za puteve a mi niti imamo autoputa,niti imamo brzih cesta,magistralne su nam najgore u svijetu...pa gdje zavrsava sav taj novac ?

Mislim da je ovo jedno od kljucnih pitanja kojima bi se barem opozicioni politicari trebali poceti baviti...katastrofa.
User avatar
mk ultra
Posts: 19225
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4153 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

zippoo87 wrote: 29/01/2022 00:36 Tuzlanski kanton ima najgore puteve u BiH ...firma koja odrzava te puteve "ceste federacije" bukvalno samo krpi put ,i to ga ne krpi ni asfaltom,nego ne znam sta je ono...bijelo bude kada zakrpe i kroz mjesec dana odmah pocne da puca,jer nema katrana nikako u sebi.
Put Doboj - Tuzla ...nema dijela koji nije unisten a i novi asfalt gdje su postavili ljetos,eno vec poceo propadati,jer radovi ne da se izvode katastrofalno,nego meni stvarno nije jasno kako ono neko pusti u upotrebu i bez ikakve garancije...asfalt u Miricini postavljen ljetos,vec popucao i vec se osjete vibracije po njemu a asfalt koji je postavljen prosle godine,vec je za zamjenu.

Ima li kome da se ovo prijavi,da se zali,ova gradjevinska mafija je gora od ove politicke (mada su u talu obje) ali ovi klepaju vece pare.
Kod nas se milijarde izdvajaju za puteve a mi niti imamo autoputa,niti imamo brzih cesta,magistralne su nam najgore u svijetu...pa gdje zavrsava sav taj novac ?

Mislim da je ovo jedno od kljucnih pitanja kojima bi se barem opozicioni politicari trebali poceti baviti...katastrofa.
Neka vagaju kamione pa da vidimo koliko ce trajati...
User avatar
mk ultra
Posts: 19225
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4154 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

drug_profi wrote: 29/01/2022 00:25 Sto se mene tice, balvane treba oboriti na put za Tuzlu... :mrgreen: Ja nemam vise prijatelje u drugim kantonima. :lol:
Prekrizio prijatelje druge kantonalnosti :lol:
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4155 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Sve belaje na stranu, ali zadnjih godina sam imao priliku češće se voziti regionalnim cestama u Tuzlanskom kantonu, te npr. ceste R460 (Gračanica - Srnice - Vučkovci) ili R461 (Soko - Srebrenik) su dovedene u rang magistralnih cesta.

Širok format, solidna signalizacija, samo što zbog brdovitog terena nešto više krivudaju, ali u suštini mnogo bolje nego čak pojedine dionice nekih magistralnih pravac.
User avatar
DrugaGimnazija
Posts: 1016
Joined: 13/10/2006 17:30

#4156 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by DrugaGimnazija »

zippoo87 wrote: 29/01/2022 00:36 Tuzlanski kanton ima najgore puteve u BiH ...firma koja odrzava te puteve "ceste federacije" bukvalno samo krpi put ,i to ga ne krpi ni asfaltom,nego ne znam sta je ono...bijelo bude kada zakrpe i kroz mjesec dana odmah pocne da puca,jer nema katrana nikako u sebi.
Put Doboj - Tuzla ...nema dijela koji nije unisten a i novi asfalt gdje su postavili ljetos,eno vec poceo propadati,jer radovi ne da se izvode katastrofalno,nego meni stvarno nije jasno kako ono neko pusti u upotrebu i bez ikakve garancije...asfalt u Miricini postavljen ljetos,vec popucao i vec se osjete vibracije po njemu a asfalt koji je postavljen prosle godine,vec je za zamjenu.

Ima li kome da se ovo prijavi,da se zali,ova gradjevinska mafija je gora od ove politicke (mada su u talu obje) ali ovi klepaju vece pare.
Kod nas se milijarde izdvajaju za puteve a mi niti imamo autoputa,niti imamo brzih cesta,magistralne su nam najgore u svijetu...pa gdje zavrsava sav taj novac ?

Mislim da je ovo jedno od kljucnih pitanja kojima bi se barem opozicioni politicari trebali poceti baviti...katastrofa.
Kako to da CFBiH nista ne rade? Ko onda pravi sve ovo?

Image

Image

Image

Image

A, garant se vecina projekata radi u KS, mozda bi njima trebalo malo smanjiti da bude vise za ove druge projekte?! Mozda sta pretekne i Tuzli... ;)
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4157 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by zippoo87 »

U odnosu na novac koji imaju,slabo se radi ali nije to poenta bila,nego NEKVALITET uradjenog posla.
Je li tebi normalno da novi asfalt propadne za 6 mjeseci?
Je li ti normalno da se put krpi nekom masom koja nije asfalt,bez katrana ...samo zaliju rupu ,predju jednom zabicom i vozi dalje.
Ta zakrpa propadne odmah nakon prve kise i popuca sve,jer nema vezivnog materijala.

Dakle kradu 90% novca na cestogradnji a za ostalih 10% nam prave ove konjske staze i makadame.
Bolji Titin makadam iz 1950. Nego sadasnje magistrale...mene sramota sa kakvim krimosima i olosom dijelim zemlju.

I jos jedna opaska...tebi je ocito isto Ceste FBiH i Autoceste FBiH...jer ovo su slike sa izgradnje autoputa a puteve radi drugo javno preduzece
User avatar
Login77777
Posts: 8544
Joined: 18/05/2021 09:11

#4158 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Login77777 »

@DrugaGimnazija

Rade tamo gdje zive Hrvati. Sve slike sto si postavio to pokazuju.
RandomAndCasual
Posts: 361
Joined: 02/06/2020 22:39

#4159 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by RandomAndCasual »

Login77777 wrote: 06/02/2022 11:27 @DrugaGimnazija

Rade tamo gdje zive Hrvati. Sve slike sto si postavio to pokazuju.
Rade gdje koalicioni partner SDA, HDZ ima vlast.

I gdje sama SDA josh uvjek ima vlast naravno.


Ostalima chuna, kazna sto su "pogresno" glasali
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#4160 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

RandomAndCasual wrote: 06/02/2022 11:56
Login77777 wrote: 06/02/2022 11:27 @DrugaGimnazija

Rade tamo gdje zive Hrvati. Sve slike sto si postavio to pokazuju.
Rade gdje koalicioni partner SDA, HDZ ima vlast.

I gdje sama SDA josh uvjek ima vlast naravno.


Ostalima chuna, kazna sto su "pogresno" glasali
meni to govori da se gradi samo tamo gdje nema nepozvanih ociju i noseva da njuskaju gdje su otisle pare.
User avatar
mk ultra
Posts: 19225
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4161 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

zippoo87 wrote: 06/02/2022 11:25 U odnosu na novac koji imaju,slabo se radi ali nije to poenta bila,nego NEKVALITET uradjenog posla.
Je li tebi normalno da novi asfalt propadne za 6 mjeseci?
Je li ti normalno da se put krpi nekom masom koja nije asfalt,bez katrana ...samo zaliju rupu ,predju jednom zabicom i vozi dalje.
Ta zakrpa propadne odmah nakon prve kise i popuca sve,jer nema vezivnog materijala.

Dakle kradu 90% novca na cestogradnji a za ostalih 10% nam prave ove konjske staze i makadame.
Bolji Titin makadam iz 1950. Nego sadasnje magistrale...mene sramota sa kakvim krimosima i olosom dijelim zemlju.

I jos jedna opaska...tebi je ocito isto Ceste FBiH i Autoceste FBiH...jer ovo su slike sa izgradnje autoputa a puteve radi drugo javno preduzece
Evo posto mi nisi odgovorio na prosli post
Vagaju li kamione u TK?

Neka stave onaj sistem sa kamerom na 3 mjesta, ljubace, duboki potok i bistarac

Roll vaga sa kamerom
1kg pretovara 10KM
Imat ce te najjace puteve u drzavi

Nema asfalta koji drzi osovinsko opterecenje vece od 12T, to zaboravi, a vagaju oni vise ;-)

I taj kriminal u kojem kamiondzije po TK lome puteve oa onda od nasih para krpe i prave da bi oni opet jahali i jebali... To je jos gora opcija
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4162 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by zippoo87 »

mk ultra wrote: 06/02/2022 21:46
zippoo87 wrote: 06/02/2022 11:25 U odnosu na novac koji imaju,slabo se radi ali nije to poenta bila,nego NEKVALITET uradjenog posla.
Je li tebi normalno da novi asfalt propadne za 6 mjeseci?
Je li ti normalno da se put krpi nekom masom koja nije asfalt,bez katrana ...samo zaliju rupu ,predju jednom zabicom i vozi dalje.
Ta zakrpa propadne odmah nakon prve kise i popuca sve,jer nema vezivnog materijala.

Dakle kradu 90% novca na cestogradnji a za ostalih 10% nam prave ove konjske staze i makadame.
Bolji Titin makadam iz 1950. Nego sadasnje magistrale...mene sramota sa kakvim krimosima i olosom dijelim zemlju.

I jos jedna opaska...tebi je ocito isto Ceste FBiH i Autoceste FBiH...jer ovo su slike sa izgradnje autoputa a puteve radi drugo javno preduzece
Evo posto mi nisi odgovorio na prosli post
Vagaju li kamione u TK?

Neka stave onaj sistem sa kamerom na 3 mjesta, ljubace, duboki potok i bistarac

Roll vaga sa kamerom
1kg pretovara 10KM
Imat ce te najjace puteve u drzavi

Nema asfalta koji drzi osovinsko opterecenje vece od 12T, to zaboravi, a vagaju oni vise ;-)

I taj kriminal u kojem kamiondzije po TK lome puteve oa onda od nasih para krpe i prave da bi oni opet jahali i jebali... To je jos gora opcija
Svakako da stoji i to da pretovareni kamioni stete put ali ne moze kamion povuci dva puta vecu kolicinu od dozvoljene .
Ja znam sta pricam,barem za puteve na TK i to nema veze sa kamionima.
Na semaforu u Lukavcu je recimo put propao od tezine kamiona,dok skrecu u Lukavac i dok cekaju na semaforu...lijepo propali tockovi 20cm ali na ostalom dijelu puta TUzla -Doboj je javasluk teski u izvedbi firmi koje odrzavaju put i nadzornog organa,koji su u talu.
Prvo put se ne moze onoliko krpiti...iskruze 1m2 i zaliju nekom masom koja ni izgledom ne podsjeca na asfalt.
Onda tampon...kada iskopaju rupu,tu ispod ne stavljaju rizlu,nego samo zaliju tom masom nekom...bijelo bude nakon "asfaltiranja".
Pukotine koje budu na spoju starog i novog asfalta nikada u zivotu nisu katranom zalili.
Granulacija "asfalta" tri puta krupnija nego smije biti i nego je po projektu.
Kada rade nanovo asfalt i asfaltiraju sve redom...tampon bude duplo manji od "projektnog"...asfalt isto...kao i sastav asfalta...onda ne nabiju tampon dobro i na dijelovima asfalta pod tezinom kamiona ,samo sklizne pola asfalta u bankinu...ovog imas na tek postavljenom asfaltu,ne starijem od godinu dana.
itd itd itd
Kriminala i kradje ima 90%...za onih 10% ugrade i materijal i gorivo i radnike i sve...
Jbte po projektu metar asfalta kosta kao da se radi onaj americki sistem...gdje betoniraju tri ploce ispod,da ne propadne asfalt a samo dva gornja sloja koji se habanu mijenjaju :lol:

Evo da napisem i primjer dobrog asfalta...gdje je kvalitetnije uradjeno.
Ulaz u Tuzlu iz pravca Lukavca...dakle od dijela prije petlje Sicki...pa do ulaska u grad Tz kod Aide a onda i cijela sjeverna magistrala...put nema niti jedne rupe ili ulegnuca ili puknuca...a radjeno je poprilicno davno.
Ovaj dio odrzava grad Tuzla a magistralu "Ceste FBiH"
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#4163 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by tindbe »

@zippoo87

Šta tek reć za onaj put do Husina, od južne magistrale...
Par kilometara puta gdje dušu preznojim.
Pogotovo kad se ide prema Tuzli, ima jedna oštra krivina na desno, iza koje ima dobar brežuljak na asfaltu. Ko ne poznaje taj dio, može pravo dobro najebat.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#4164 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Haris.ba »

zippoo87 wrote: 06/02/2022 11:25

I jos jedna opaska...tebi je ocito isto Ceste FBiH i Autoceste FBiH...jer ovo su slike sa izgradnje autoputa a puteve radi drugo javno preduzece
Mislim da su ono slike nove magistrale prema Neumu. Nije autoput.
mk ultra wrote: 29/01/2022 12:21
drug_profi wrote: 29/01/2022 00:25 Sto se mene tice, balvane treba oboriti na put za Tuzlu... :mrgreen: Ja nemam vise prijatelje u drugim kantonima. :lol:
Prekrizio prijatelje druge kantonalnosti :lol:
Hahahaha :thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4165 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

DrugaGimnazija wrote: 05/02/2022 22:30
Kako to da CFBiH nista ne rade? Ko onda pravi sve ovo?

A, garant se vecina projekata radi u KS, mozda bi njima trebalo malo smanjiti da bude vise za ove druge projekte?! Mozda sta pretekne i Tuzli... ;)
Radi CFBiH, pogotovo otkako su dobili ovaj novac od Svjetske Banke, samo je problem sto su im priroteti drugaciji, pa je Hercegovina, ova gdje HDZ vlada, dobila primat na projekte, dok ostali kantoni dobivaju dosta skromnije projekte.

Ako uzmemo da ZDK ima u toku izgradnju koridora Vc, u SBK se nesto vrti oko tog projekta brze ceste kroz Lasvu, najveci problem ostaju USK i TK.

USK se tradicionalno iseljava, dok je TK za prilike BiH u 2021. godini jos uvijek teritorija ove drzave koja obecava, sto zbog naseljenosti, sto zbog razvijene privrede, sto zbog brojne dijaspore, sto generalno zbog resursa koje ova drzava posjeduje tamo kao sto su rudnici i termoelektrana.

Tamo su problem pasivni politicari i onako neka generalna bezmudost u inicijativi da se nesto promjeni. Tuzla trenutno ima i finu vladu (ako izuzmemo nuzni PDA), pa imam osjecaj da oni nesto rade, ali Grad Tuzla sa Jasminom na celu je toliko tuzna, da ne razumijem ljude tamo, kako ne zele promjenu neku u svom gradu.

Najozbiljniji poslijeratni cestovni projekat u Tuzli je bio svakako taj Zapadni prilaz, gdje bukvalno Grad Tuzla se godinama nije pokrenula da rijesi onih par kriticnih tacaka da ta cesta napokon pocne liciti na nesto.

Kad se vozim prema Lukavcu, tacno se vidi, kako se Zapadni prilaz moze prosiriti prema Lukavcu i koliko ima prostora haman do Devetaka.

Vlada FBiH je u zadnje vrijeme je tek pokrenula pricu o toj brzoj cesti prema Orasju, a to je tek u blagim povojima i cisto sumnjam u prve masine na toj trasi u sljedecih deset godina, dok prvi konkretniji projekat na podrucju TK, obilaznica Zivinica bi mogla biti realnost, ali meni mirise da ce se taj projekat toliko dugo graditi, da ce biti poput drugog Hranjena.
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#4166 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by zippoo87 »

tindbe wrote: 07/02/2022 03:26 @zippoo87

Šta tek reć za onaj put do Husina, od južne magistrale...
Par kilometara puta gdje dušu preznojim.
Pogotovo kad se ide prema Tuzli, ima jedna oštra krivina na desno, iza koje ima dobar brežuljak na asfaltu. Ko ne poznaje taj dio, može pravo dobro najebat.
Eh to je tek katastrofa,rupa na rupi i neravnine i brezuljci.Nije mi jasno da Tuzla to nikada nije sredila,nema onde ni 2 km puta.Prosao sam nedavno tim dijelom od Tz do Husina...ludnica.
Trappist
Posts: 4235
Joined: 12/09/2020 08:52

#4167 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Trappist »

Nadjem ovo iz juna 2021: "Od 1. jula, samo u razdoblju od 20 sati navečer do pet ujutro, saobraćaj bi se kroz tunel odvijao jednom trakom naizmjenično, kako si se izvodili preostali radovi na rekonstrukciji tunela.
Ovakav, brži režim saobraćaja kroz tunel zadržao bi se sve do završetka radova, odnosno do izgradnje kratkih mostova prije tunela sa obje strane.
"Smatramo da je ovo dobra informacija za sve koji koriste ovaj putni pravac, jer znači da nakon 30. lipnja više uopće neće biti ograničenja prometa u dnevnim satima."

I onda su od devetog mjeseca vratili jednom trakom i i dalje je tako...Je li moguce da onaj tunelcic onoliko dugo rade ?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4168 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Tesla Edison »

RandomAndCasual wrote: 06/02/2022 11:56 Ostalima chuna, kazna sto su "pogresno" glasali
Pa za sve imaju posljedice, tako i za pogrešan glas. Uzročno-posljedična veza. Kad se nauče ispravno glasati, biće i puteva :mrgreen:

Vidiš kako se vaspita i Sarajevo. Pogrešno glasanje, ode ponder. Narod mora naučiti da za svaki pogrešan potez slijede posljedice :wink: :mrgreen:
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#4169 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by sumirprimus »

Tesla Edison wrote: 09/02/2022 10:37
RandomAndCasual wrote: 06/02/2022 11:56 Ostalima chuna, kazna sto su "pogresno" glasali
Pa za sve imaju posljedice, tako i za pogrešan glas. Uzročno-posljedična veza. Kad se nauče ispravno glasati, biće i puteva :mrgreen:

Vidiš kako se vaspita i Sarajevo. Pogrešno glasanje, ode ponder. Narod mora naučiti da za svaki pogrešan potez slijede posljedice :wink: :mrgreen:
e vidis nas tako prevaspitavaju jos od rata.
no ostatak rodoljubive bosne tad sutio dobro im bilo ,sad dosli na red. sta ces...
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#4170 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Prije nekoliko dana na dijelu magistralnog puta Tuzla – Doboj, na dionici Lukavac – Puračić (do mosta na Spreči) postavljena je nova tabla ograničenja brzine.

Od sada, najveća brzina koju možete ostvariti, a da ne budete kažnjeni je 40km/h.

Do prije nekoliko dana dozvoljena brzina je bila 80km/h.

Sada ćete ovim putem imati situaciju da iz Puračića vozite 80km/h, nakon čega je dozvoljena brzina 50km/h na raskrsnice prema GIKIL-u, nakon toga dozvoljena brzina je 80km/h, a samo stotinjak metara dalje, morate usporiti na 40km/h i tom brzinom voziti 1500m.
:lol:

Jel se 'vako Fadile modernizuju putevi na TKu?
User avatar
mk ultra
Posts: 19225
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4171 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

costacurta wrote: 10/02/2022 21:05
Prije nekoliko dana na dijelu magistralnog puta Tuzla – Doboj, na dionici Lukavac – Puračić (do mosta na Spreči) postavljena je nova tabla ograničenja brzine.

Od sada, najveća brzina koju možete ostvariti, a da ne budete kažnjeni je 40km/h.

Do prije nekoliko dana dozvoljena brzina je bila 80km/h.

Sada ćete ovim putem imati situaciju da iz Puračića vozite 80km/h, nakon čega je dozvoljena brzina 50km/h na raskrsnice prema GIKIL-u, nakon toga dozvoljena brzina je 80km/h, a samo stotinjak metara dalje, morate usporiti na 40km/h i tom brzinom voziti 1500m.
:lol:

Jel se 'vako Fadile modernizuju putevi na TKu?
Pa isto ti je kad dođeš dalje
Lohinja, gracanica, pribava, brijesnice, stanic rijeka, konstantno 40-50 radar uglavnom... F U J
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4172 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

costacurta wrote: 10/02/2022 21:05
Prije nekoliko dana na dijelu magistralnog puta Tuzla – Doboj, na dionici Lukavac – Puračić (do mosta na Spreči) postavljena je nova tabla ograničenja brzine.

Od sada, najveća brzina koju možete ostvariti, a da ne budete kažnjeni je 40km/h.

Do prije nekoliko dana dozvoljena brzina je bila 80km/h.

Sada ćete ovim putem imati situaciju da iz Puračića vozite 80km/h, nakon čega je dozvoljena brzina 50km/h na raskrsnice prema GIKIL-u, nakon toga dozvoljena brzina je 80km/h, a samo stotinjak metara dalje, morate usporiti na 40km/h i tom brzinom voziti 1500m.
:lol:

Jel se 'vako Fadile modernizuju putevi na TKu?
🤣🤣😁

Gubave, lopovske balijetine. Popljačkalo sve živo, ceste svelo na kozje staze, a onda na ono malo jada što i liči na neku kao cestu postave ograničenje 40 km/h. :lol: :lol:
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#4173 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by studeni76 »

Umjesto da tretiraju uzrok oni peglaju posljedice! I sve ovo zbog transporta otpada iz Sisedzama :-)
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4174 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Na području TK ne peglaju ništa već sviraju ***** i postavljaju ova ograničenja širom kantona kako bi dodatno usporili ionako sjeban saobraćaj.

Mislim da u državi danas nema lošijih cesta od onih na području TK. Mrtva trka kuda je gore voziti iz Tuzle, ka Sarajevu, ka Doboju ili ka Brčkom. Sad su već toliko loše da ih možeš poredit s onim ratnim.
Last edited by anex on 08/05/2022 08:34, edited 1 time in total.
Reason: Vulgarnost
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#4175 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Haris.ba wrote: 14/02/2022 21:48
escobar__ wrote: 14/02/2022 21:46 Na području TK ne peglaju ništa već sviraju kurcu i postavljaju ova ograničenja širom kantona kako bi dodatno usporili ionako sjeban saobraćaj.

Mislim da u državi danas nema lošijih cesta od onih na području TK. Mrtva trka kuda je gore voziti iz Tuzle, ka Sarajevu, ka Doboju ili ka Brčkom. Sad su već toliko loše da ih možeš poredit s onim ratnim.
TK je cudo. :D
Ali, mrtva trka sa USK po zapustenosti.

Znas li mozda sta je sa trasom Orasje Tuzla? Nesta oko Srebrenika se protive?
Bejagi :lol:

Isto djeca, nit trase planirane, nit prijedloga nit naznake ni nagovještaja da bi se išta moglo početi raditi oni se nešto kao protive :-)
Cirkus.
Sad ovo okosmjene vlade taman će dobro doći Fadilu da keže et taman sam bio ozbiljno odlučio da počnem da planiram da sjednemo da se dogovaramo....... :lol:
Post Reply