Payoneer kartica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
canvra888
Posts: 4111
Joined: 09/07/2021 15:03

#351 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

thewicked wrote: 16/07/2021 22:15 Pokusao da platim u radnji, kako sam primjetio ono u sta mi ubacuje karticu, terminal to zovete jel, je bio od Uni Credit banke.
Nisam mogao da platim, kartica odbijena.
Pise declined, neispravna kartica

Ako bi neko mogao da pojasni bilo bi super, naravno imao sam dovoljno novca na kartici Payoneer USD.

I mene interesuje ovo za podizanje na bankomatima.

Usput, koja situacija ? Ne moze tebe niko da nadje ako dizes na bankomatu pare, ako prebacujes na bankovni racun to je druga prica.
Citao sam kao nesto zastrasuju ljude, ramizli glavom, dodje Payoneeru zahtjev od neke poreske uprave iz drzave 54 svjeta, mislis da ce oni da se bakcu sa tim ? Sta ce Srbija da uradi da ih blokira ? Nidje veze, ne mogu nikako, tako da oladi.
Mogu samo banke da podignu proviziju al onda ce biti jedna banka koja ce staviti nisku proviziju i svi ce kod njih ici i eto im para tako da lagano.

Mene eto samo interesuje koji bankomat koje banke je sad najbolji.
Sto se tice bankomata, ja mislim da je i sad konsenzus da je Addiko najbolji. Ja sam ih licno zvao neki dan i kako sam razumio oko 5.5% je provizije sa njihove strane (i jos plus taj 1% od Payoneera?) - sto bi trebalo izaci na oko 6.5% (ovo je ugrubo sve). To mi ima logike, jer mi se nedavno javio jedan lik koji kaze da mu je prije dva mjeseca za 1000 KM podignutih skinulo 1062 KM sa racuna. Ja jos nisam dizao jer se lomim i dalje da li da obnavljam svoju karticu, bas iz gore pomenutog razloga sto se tice Srbije.

Eh sad, sto se tice Payoneera i porezne u Srbiji - u teoriji, sve sto si rekao ima logike i slazem se ja upotpunosti s tobom, ali to je sve u teoriji. Sjecas se da je Payoneer prosle godine mijenjao TOS i zahtijevao dodatnih verifikacija, da li je to sve bas slucajno bilo? Mislim, sve sto ti kazes ima logike, kad bi Payoneer odgovarao na zahtjeve poreznih svih drzava da kompromituju informacije svojih klijenata - njihovo postojanje gubi smisao. Oni i postoje u velikom dijelu bas iz tog razloga, da nemaju doticaja s poreznom. Mada mene licno vec malo plasi sama cinjenica da se porezna Srbije (a mislim da ce i nasa eventualno, ako nije vec) pocela zanimati za Payoneer. Meni barem unosi to neki nemir, jos posebno sa cinjenicom da je Payoneer mijenjao TOS i stavise je i naveo da bi na izricit zahtjev dostavio informacije doticnoj upravi. Eh sad, sta se pod izricitim zahtjevom smatra, to ne znamo. Znam samo da bi zadnje sto bih volio vidjeti je plava koverta sa obracunatim zateznim kamatama od 20% od transakcije na koju sam i zaboravio :-?
thewicked
Posts: 42
Joined: 08/04/2014 11:25

#352 Re: Payoneer kartica

Post by thewicked »

Jbg tako je kako je , ne daj se drug :)
Ja sam nasao u Austriji do 11.000 eura godisnje se ne placa porez tako da sam tamo pa eto da znate i vi ostali.
A i generalno nije tesko naci nekog iz druge drzave da vam pripomogne da otvorite racun tamo gdje su povlastice bolje
Uglavnom, da pitam

Kad na bankomatu dizes pare, trebalo bi da pise koliko ce da ti isplati i da trazi da potvrdis jel da ?
Mislim obici sve bankomate pa da vidim kakva je situacija :)
sale07
Posts: 1282
Joined: 18/05/2018 12:28

#353 Re: Payoneer kartica

Post by sale07 »

Bosnae wrote: 08/06/2021 13:03 Koliko sam primjetio, promjenile su se stvari oko provizija sa Payoneerom. 3-5% je sa provizija na PoS (prije nije bilo koliko se sjecam). Za bankomate, RFB uzima 8%, Addiko 7% cini mi se, Unicredit 5.77%, ne znam za ostale. Lagano se blizi granica od 10%. Ako se jos uracuna da Payoneer skine 1% od uplate na racun.
Vecina govori da je Addiko najbolji, al po ovom ispade Unicredit :roll:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#354 Re: Payoneer kartica

Post by seoBIH »

canvra888 wrote: 19/07/2021 14:56 sto bi trebalo izaci na oko 6.5%
Jos otrpilike 5% i 100% legalan.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#355 Re: Payoneer kartica

Post by soha96 »

seoBIH wrote: 29/07/2021 10:01
canvra888 wrote: 19/07/2021 14:56 sto bi trebalo izaci na oko 6.5%
Jos otrpilike 5% i 100% legalan.
Evo im jos 20% na kafu samo da se ne peglam sa nasim bankama.
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#356 Re: Payoneer kartica

Post by pajero »

Meni je samo glupo sto ako nisi koristio karticu 6 mjeseci oni je blokiraju iako na njoj pise da vrijedi do 10/22. Nemam stalne uplate, par puta godisnje, al nisam znao to pravilo. Sada sam morao traziti drugu karticu...i navodno ceka se mjesec dana! :evil:
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#357 Re: Payoneer kartica

Post by Loki2k9 »

kazo wrote: 24/06/2021 10:28 Pozdrav,

koliko se isplati otvoriti payoneer nalog obzirom da su i oni sada dosta digli provizije? Do sada sam primao uplatu na PayPal, fee je postao visok i najveci problem je 30 dana cekanja da novac bude available.
Koliki je sada fee na Paypalu? Nekad je bilo cca. 5,4%.
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#358 Re: Payoneer kartica

Post by pajero »

Danas sam dobio Payoneer karticu. Aktivirao sam je i dobio PIN. Kartica je povezana sa mojim EUR balansom na kojem imam vec nesto €. Ali na kartici pise 0,00€. Kako da prebacim novac sa balansa na karticu?Ili iako pise 0 mogu trositi i dizati sa bankomata pa ce se to uzimati sa balansa?
User avatar
canvra888
Posts: 4111
Joined: 09/07/2021 15:03

#359 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

pajero wrote: 07/08/2021 16:24 Danas sam dobio Payoneer karticu. Aktivirao sam je i dobio PIN. Kartica je povezana sa mojim EUR balansom na kojem imam vec nesto €. Ali na kartici pise 0,00€. Kako da prebacim novac sa balansa na karticu?Ili iako pise 0 mogu trositi i dizati sa bankomata pa ce se to uzimati sa balansa?
Ja koliko sam upoznat da je bas taj slucaj, znaci iako za karticu pise 0, trosis i dizes i uzima se sa balansa. Neka me neko ispravi ako grijesim
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#360 Re: Payoneer kartica

Post by tindbe »

Ima negdje opcija top-up, koju treba uključitim kako bi novac s balansa bio dostupan i na kartici.
To su uveli nekad prošle godine, čini mi se.
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#361 Re: Payoneer kartica

Post by pajero »

tindbe wrote: 09/08/2021 16:09 Ima negdje opcija top-up, koju treba uključitim kako bi novac s balansa bio dostupan i na kartici.
To su uveli nekad prošle godine, čini mi se.
Upravo tako. Moras staviti ON Top-up da bi ti prebacilo na karticu sa balansa. :thumbup:
thewicked
Posts: 42
Joined: 08/04/2014 11:25

#362 Re: Payoneer kartica

Post by thewicked »

Evo ja cu pomoci drugari jer ste vi meni

Code: Select all

Naime digao sam novac na bankomatu UniCredit jer sam nasao njihove tarife na internetu i cinili su mi se najeftiniji, prvo nemojte pogrjesiti jer samo za pokusaj podizanja payoneer uzima 1$, drugo birate uvjek opciju bez konverzije jer u tom slucaju payoneer radi konverziju po njihovim tarifama, ako birate sa konverzijom to znaci da banka ciji je bankomat radi konverziju i njihove(banka ciji je bankomat) tarife su uvjek losije, al uvjek, isto prije podizanja pojavi se ekran potvrde na kom pise koliko ce vam ko skinuti, meni je unicredit skinuo 7 km ne bitno koliko vi podignete uvjek je taj iznos, to je flat fee, e sad na payoneeru mi ne pise koliko su mi oni skinuli za dizanje na bankomatu 

Ako neko zna gdje tacno pise koliko payoneer uzima za podizanje na bankomatima , dajte link da se procita, nemoj mi ovo "mislim vjerovatno ovo ono"
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#363 Re: Payoneer kartica

Post by Diverse »

...
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#364 Re: Payoneer kartica

Post by musicman80 »

thewicked wrote: 14/08/2021 17:16 Evo ja cu pomoci drugari jer ste vi meni

Code: Select all

Naime digao sam novac na bankomatu UniCredit jer sam nasao njihove tarife na internetu i cinili su mi se najeftiniji, prvo nemojte pogrjesiti jer samo za pokusaj podizanja payoneer uzima 1$, drugo birate uvjek opciju bez konverzije jer u tom slucaju payoneer radi konverziju po njihovim tarifama, ako birate sa konverzijom to znaci da banka ciji je bankomat radi konverziju i njihove(banka ciji je bankomat) tarife su uvjek losije, al uvjek, isto prije podizanja pojavi se ekran potvrde na kom pise koliko ce vam ko skinuti, meni je unicredit skinuo 7 km ne bitno koliko vi podignete uvjek je taj iznos, to je flat fee, e sad na payoneeru mi ne pise koliko su mi oni skinuli za dizanje na bankomatu 

Ako neko zna gdje tacno pise koliko payoneer uzima za podizanje na bankomatima , dajte link da se procita, nemoj mi ovo "mislim vjerovatno ovo ono"
Moze li ovo pomoci: https://www.payoneer.com/about/fees/
Whatever[]
Posts: 83
Joined: 25/11/2017 22:54

#365 Re: Payoneer kartica

Post by Whatever[] »

thewicked wrote: 14/08/2021 17:16 Evo ja cu pomoci drugari jer ste vi meni

Code: Select all

Naime digao sam novac na bankomatu UniCredit jer sam nasao njihove tarife na internetu i cinili su mi se najeftiniji, prvo nemojte pogrjesiti jer samo za pokusaj podizanja payoneer uzima 1$, drugo birate uvjek opciju bez konverzije jer u tom slucaju payoneer radi konverziju po njihovim tarifama, ako birate sa konverzijom to znaci da banka ciji je bankomat radi konverziju i njihove(banka ciji je bankomat) tarife su uvjek losije, al uvjek, isto prije podizanja pojavi se ekran potvrde na kom pise koliko ce vam ko skinuti, meni je unicredit skinuo 7 km ne bitno koliko vi podignete uvjek je taj iznos, to je flat fee, e sad na payoneeru mi ne pise koliko su mi oni skinuli za dizanje na bankomatu 

Ako neko zna gdje tacno pise koliko payoneer uzima za podizanje na bankomatima , dajte link da se procita, nemoj mi ovo "mislim vjerovatno ovo ono"
Uzima 3.5% + 2.5€. Nije bitno koji je bankomat, na svim je ista provizija.

Imaš mastercard converter, staviš 3.5% i posle dodaš 2.5€ i to je to.
User avatar
canvra888
Posts: 4111
Joined: 09/07/2021 15:03

#366 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

Whatever[] wrote: 18/08/2021 14:52
thewicked wrote: 14/08/2021 17:16 Evo ja cu pomoci drugari jer ste vi meni

Code: Select all

Naime digao sam novac na bankomatu UniCredit jer sam nasao njihove tarife na internetu i cinili su mi se najeftiniji, prvo nemojte pogrjesiti jer samo za pokusaj podizanja payoneer uzima 1$, drugo birate uvjek opciju bez konverzije jer u tom slucaju payoneer radi konverziju po njihovim tarifama, ako birate sa konverzijom to znaci da banka ciji je bankomat radi konverziju i njihove(banka ciji je bankomat) tarife su uvjek losije, al uvjek, isto prije podizanja pojavi se ekran potvrde na kom pise koliko ce vam ko skinuti, meni je unicredit skinuo 7 km ne bitno koliko vi podignete uvjek je taj iznos, to je flat fee, e sad na payoneeru mi ne pise koliko su mi oni skinuli za dizanje na bankomatu 

Ako neko zna gdje tacno pise koliko payoneer uzima za podizanje na bankomatima , dajte link da se procita, nemoj mi ovo "mislim vjerovatno ovo ono"
Uzima 3.5% + 2.5€. Nije bitno koji je bankomat, na svim je ista provizija.

Imaš mastercard converter, staviš 3.5% i posle dodaš 2.5€ i to je to.
Je li ovo samo sto se tice Payoneerove strane? Trebam sad opet naruciti Payoneer karticu pa se raspitujem oko ovog odavno. Zvao licno Addiko banku, rekli mi da uzimaju 5.5% od stranih kartica. Je l to znaci da sveukupno platis oko 9% provizije?

Jesi li slucajno dizao u skorije vrijeme na nekom bankomatu?
Whatever[]
Posts: 83
Joined: 25/11/2017 22:54

#367 Re: Payoneer kartica

Post by Whatever[] »

canvra888 wrote: 18/08/2021 20:33
Whatever[] wrote: 18/08/2021 14:52

Uzima 3.5% + 2.5€. Nije bitno koji je bankomat, na svim je ista provizija.

Imaš mastercard converter, staviš 3.5% i posle dodaš 2.5€ i to je to.
Je li ovo samo sto se tice Payoneerove strane? Trebam sad opet naruciti Payoneer karticu pa se raspitujem oko ovog odavno. Zvao licno Addiko banku, rekli mi da uzimaju 5.5% od stranih kartica. Je l to znaci da sveukupno platis oko 9% provizije?

Jesi li slucajno dizao u skorije vrijeme na nekom bankomatu?
Nema nikakve druge provizije, dizao sam na nekoliko bankomata i uvijek isto...odbijao sam da banka radi konverziju.
User avatar
canvra888
Posts: 4111
Joined: 09/07/2021 15:03

#368 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

Whatever[] wrote: 18/08/2021 22:35
canvra888 wrote: 18/08/2021 20:33

Je li ovo samo sto se tice Payoneerove strane? Trebam sad opet naruciti Payoneer karticu pa se raspitujem oko ovog odavno. Zvao licno Addiko banku, rekli mi da uzimaju 5.5% od stranih kartica. Je l to znaci da sveukupno platis oko 9% provizije?

Jesi li slucajno dizao u skorije vrijeme na nekom bankomatu?
Nema nikakve druge provizije, dizao sam na nekoliko bankomata i uvijek isto...odbijao sam da banka radi konverziju.
Nemas pojma koliko si me obradovao ako je fakat samo 3.5% :D Izvini sto te smaram pitanjima, mozes li mi samo jos reci jesu l ta dizanja bila bas nedavno (zadnji mjesec, dva) i na kojem bankomatu najcesce dizes?
Whatever[]
Posts: 83
Joined: 25/11/2017 22:54

#369 Re: Payoneer kartica

Post by Whatever[] »

canvra888 wrote: 19/08/2021 05:54
Whatever[] wrote: 18/08/2021 22:35

Nema nikakve druge provizije, dizao sam na nekoliko bankomata i uvijek isto...odbijao sam da banka radi konverziju.
Nemas pojma koliko si me obradovao ako je fakat samo 3.5% :D Izvini sto te smaram pitanjima, mozes li mi samo jos reci jesu l ta dizanja bila bas nedavno (zadnji mjesec, dva) i na kojem bankomatu najcesce dizes?
Prošle sedmice dizao
User avatar
Paper_girl
Posts: 183
Joined: 25/01/2015 13:41

#370 Re: Payoneer kartica

Post by Paper_girl »

Payoneer karticu ne prihvata nekoliko bankomata, kao da je ostecena ili invalidna, iako je account validan i lijezu uplate, sta raditi? Moze neko postati link kome se obratiti?
Greska na bankomatu je nakon sto mi trazi pin, da je nevazaca ili tako nesto, ne sjecam se
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#371 Re: Payoneer kartica

Post by pinkman »

Paper_girl wrote: 06/09/2021 23:09 Payoneer karticu ne prihvata nekoliko bankomata, kao da je ostecena ili invalidna, iako je account validan i lijezu uplate, sta raditi? Moze neko postati link kome se obratiti?
Greska na bankomatu je nakon sto mi trazi pin, da je nevazaca ili tako nesto, ne sjecam se
Mozda banke blokiraju?
User avatar
Paper_girl
Posts: 183
Joined: 25/01/2015 13:41

#372 Re: Payoneer kartica

Post by Paper_girl »

pinkman wrote: 06/09/2021 23:24
Paper_girl wrote: 06/09/2021 23:09 Payoneer karticu ne prihvata nekoliko bankomata, kao da je ostecena ili invalidna, iako je account validan i lijezu uplate, sta raditi? Moze neko postati link kome se obratiti?
Greska na bankomatu je nakon sto mi trazi pin, da je nevazaca ili tako nesto, ne sjecam se
Mozda banke blokiraju?
Ne znam, prvi put ovako da odbija, ali ne vjerujem da je neispravna jer prihvati pin i tek kad povlačim novac, odbije
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#373 Re: Payoneer kartica

Post by soha96 »

Paper_girl wrote: 07/09/2021 22:00
pinkman wrote: 06/09/2021 23:24

Mozda banke blokiraju?
Ne znam, prvi put ovako da odbija, ali ne vjerujem da je neispravna jer prihvati pin i tek kad povlačim novac, odbije
Probaj na Addiko bankomat, uvijek tu dizem bez problema. Nekidan probao na cini mi se nlb ili je neka druga i imao sam slican problem kao ti.
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#374 Re: Payoneer kartica

Post by pajero »

soha96 wrote: 07/09/2021 22:59
Paper_girl wrote: 07/09/2021 22:00
Ne znam, prvi put ovako da odbija, ali ne vjerujem da je neispravna jer prihvati pin i tek kad povlačim novac, odbije
Probaj na Addiko bankomat, uvijek tu dizem bez problema. Nekidan probao na cini mi se nlb ili je neka druga i imao sam slican problem kao ti.
Ja sam dizao na Unicredit bankomatima nije bilo problema.
cb1994
Posts: 86
Joined: 25/01/2020 22:58

#375 Re: Payoneer kartica

Post by cb1994 »

Ljudi, htjedoh da vas pitam nešto pa ako je ko voljan da odgovori bilo bi super, mada prečešljaću ja još temu svakako.

Hoću da napravim Payoneer account i da naručim njihovu karticu. E sad imam tu 2 pitanja:

1. Imam Addiko Mastercard (ali to je tekući račun, ne devizni, iako nekim čudom ja mogu da povlačim na njega i sa PayPala ali mi PP prebaci odmah u našu valutu). Pretpostavljam da to ne bi funkcionisalo sa ovom karticom, moram otići i napraviti devizni, je l' da?

2. Kad se dobije ta njihova kartica (kroz 10,15,30 dana) je l' se sa njom može regularno plaćati u našoj valuti u prodavnicama, itd. I da li se može sa bilo kog bankomata povlačiti bez problema?

Mislim da već znam odgovor na ovo drugo pitanje ali čisto da pitam. Hvala unaprijed. :)
Post Reply