Payoneer kartica

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
porfabor
Posts: 10
Joined: 06/07/2016 16:57

#476 Re: Payoneer kartica

Post by porfabor »

Imam pitanje moguće da će se ponoviti i da će neko malo se iznervirati ali ne nađoh odgovor u prethodnim postovima ( ili je malo zastarjela info) :sax:

Pitanje je sljedeće: kako se najviše isplati podizati lovu za moj slučaj?

Slučaj sljedeći: znači radim povremeni freelencing. Kompanija u kojoj radim je u Americi plaćaju samo u dolarima i na Payoner račun. Neće biti prevelika suma i ne znam koliko dugo će uplaćivati možda par mjeseci možda bude posla čitavu iduću godinu a možda bude pauza od aprila do Novembra helem ja računam nekih 2-3k $ do aprila. Uglavnom zanima me formulacija što se tiče ovih naknada što uzimaju što za transakciju što banke na bankomatima, pa ako može neko da napiše gdje je najisplativije dizati na kojem bankomatu, i ako neko može napisati detaljno šta je fiksno u troškovima, a šta je varijabilno i za bankomat i za trgovine. U obzir dolaze i bankomati iz Republike Srpske (živim relativno blizu pa mogu skoknuti jednom mjesečno i tamo). Što se tiče trgovina namirnice, gorivo i garderoba se uglavnom plati karticom, ali prvih 1000-1500 KM planiram dići na bankomatu a ostalo mogu i preko trgovina trošiti ako se više isplati ( a koliko sam uspio uhvatiti više se isplati).

Kakva je situacija sad sa karticama. Nije bilo problema kao prošle godine? Sad će mi leći nekih 50$ i koliko sam vidio da šalju karticu tek nakon zarađenih 100$? Koliko se otprilike čeka dostava kartice u BiH?

Fala svima koji nađu strpljenja da odgovore :bih: :bih:
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#477 Re: Payoneer kartica

Post by mirsek »

porfabor wrote: 13/12/2021 16:41 Imam pitanje moguće da će se ponoviti i da će neko malo se iznervirati ali ne nađoh odgovor u prethodnim postovima ( ili je malo zastarjela info) :sax:

Pitanje je sljedeće: kako se najviše isplati podizati lovu za moj slučaj?

Slučaj sljedeći: znači radim povremeni freelencing. Kompanija u kojoj radim je u Americi plaćaju samo u dolarima i na Payoner račun. Neće biti prevelika suma i ne znam koliko dugo će uplaćivati možda par mjeseci možda bude posla čitavu iduću godinu a možda bude pauza od aprila do Novembra helem ja računam nekih 2-3k $ do aprila. Uglavnom zanima me formulacija što se tiče ovih naknada što uzimaju što za transakciju što banke na bankomatima, pa ako može neko da napiše gdje je najisplativije dizati na kojem bankomatu, i ako neko može napisati detaljno šta je fiksno u troškovima, a šta je varijabilno i za bankomat i za trgovine. U obzir dolaze i bankomati iz Republike Srpske (živim relativno blizu pa mogu skoknuti jednom mjesečno i tamo). Što se tiče trgovina namirnice, gorivo i garderoba se uglavnom plati karticom, ali prvih 1000-1500 KM planiram dići na bankomatu a ostalo mogu i preko trgovina trošiti ako se više isplati ( a koliko sam uspio uhvatiti više se isplati).

Kakva je situacija sad sa karticama. Nije bilo problema kao prošle godine? Sad će mi leći nekih 50$ i koliko sam vidio da šalju karticu tek nakon zarađenih 100$? Koliko se otprilike čeka dostava kartice u BiH?

Fala svima koji nađu strpljenja da odgovore :bih: :bih:
Karticu salju odmah a naplate od pristiglih zarada na racun. Kartica uglavnom dodje za 10-15 dana mada oni stave da je rok dostave do 45 dana.
Fiksne su uglavnom naknade od payoneera, nase banke uzimaju oko 5% provizije od dignute sume, ukupno platis manje od 10% svih naknada na podignutu sumu. Izaberes u opcijama na bankomatima da dizes bez konverzije da bi dobio bolji kurs..
Whatever[]
Posts: 83
Joined: 25/11/2017 22:54

#478 Re: Payoneer kartica

Post by Whatever[] »

porfabor wrote: 13/12/2021 16:41 Imam pitanje moguće da će se ponoviti i da će neko malo se iznervirati ali ne nađoh odgovor u prethodnim postovima ( ili je malo zastarjela info) :sax:

Pitanje je sljedeće: kako se najviše isplati podizati lovu za moj slučaj?

Slučaj sljedeći: znači radim povremeni freelencing. Kompanija u kojoj radim je u Americi plaćaju samo u dolarima i na Payoner račun. Neće biti prevelika suma i ne znam koliko dugo će uplaćivati možda par mjeseci možda bude posla čitavu iduću godinu a možda bude pauza od aprila do Novembra helem ja računam nekih 2-3k $ do aprila. Uglavnom zanima me formulacija što se tiče ovih naknada što uzimaju što za transakciju što banke na bankomatima, pa ako može neko da napiše gdje je najisplativije dizati na kojem bankomatu, i ako neko može napisati detaljno šta je fiksno u troškovima, a šta je varijabilno i za bankomat i za trgovine. U obzir dolaze i bankomati iz Republike Srpske (živim relativno blizu pa mogu skoknuti jednom mjesečno i tamo). Što se tiče trgovina namirnice, gorivo i garderoba se uglavnom plati karticom, ali prvih 1000-1500 KM planiram dići na bankomatu a ostalo mogu i preko trgovina trošiti ako se više isplati ( a koliko sam uspio uhvatiti više se isplati).

Kakva je situacija sad sa karticama. Nije bilo problema kao prošle godine? Sad će mi leći nekih 50$ i koliko sam vidio da šalju karticu tek nakon zarađenih 100$? Koliko se otprilike čeka dostava kartice u BiH?

Fala svima koji nađu strpljenja da odgovore :bih: :bih:
Prvozija je uvijek ista, na svim bankomatima 3-3,5% za konverziju+2,5€/3,5$. Kada kupuješ nešto onda ti ne uzmu ovu naknadu.
Moraš primiti 100$ dolara od firme koja je registrovana na payoneeru da bi ti poslali karticu, oko mjesec dana treba da stigne.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#479 Re: Payoneer kartica

Post by mirsek »

Whatever[] wrote: 15/12/2021 18:24
porfabor wrote: 13/12/2021 16:41 Imam pitanje moguće da će se ponoviti i da će neko malo se iznervirati ali ne nađoh odgovor u prethodnim postovima ( ili je malo zastarjela info) :sax:

Pitanje je sljedeće: kako se najviše isplati podizati lovu za moj slučaj?

Slučaj sljedeći: znači radim povremeni freelencing. Kompanija u kojoj radim je u Americi plaćaju samo u dolarima i na Payoner račun. Neće biti prevelika suma i ne znam koliko dugo će uplaćivati možda par mjeseci možda bude posla čitavu iduću godinu a možda bude pauza od aprila do Novembra helem ja računam nekih 2-3k $ do aprila. Uglavnom zanima me formulacija što se tiče ovih naknada što uzimaju što za transakciju što banke na bankomatima, pa ako može neko da napiše gdje je najisplativije dizati na kojem bankomatu, i ako neko može napisati detaljno šta je fiksno u troškovima, a šta je varijabilno i za bankomat i za trgovine. U obzir dolaze i bankomati iz Republike Srpske (živim relativno blizu pa mogu skoknuti jednom mjesečno i tamo). Što se tiče trgovina namirnice, gorivo i garderoba se uglavnom plati karticom, ali prvih 1000-1500 KM planiram dići na bankomatu a ostalo mogu i preko trgovina trošiti ako se više isplati ( a koliko sam uspio uhvatiti više se isplati).

Kakva je situacija sad sa karticama. Nije bilo problema kao prošle godine? Sad će mi leći nekih 50$ i koliko sam vidio da šalju karticu tek nakon zarađenih 100$? Koliko se otprilike čeka dostava kartice u BiH?

Fala svima koji nađu strpljenja da odgovore :bih: :bih:
Prvozija je uvijek ista, na svim bankomatima 3-3,5% za konverziju+2,5€/3,5$. Kada kupuješ nešto onda ti ne uzmu ovu naknadu.
Moraš primiti 100$ dolara od firme koja je registrovana na payoneeru da bi ti poslali karticu, oko mjesec dana treba da stigne.
Ne moras nista primiti da bi ti poslali karticu. Meni poslali cim sam potvrdio adresu i identitet preko nekog racuna i licne karte, tek otvoren bio racun na payoneeru. Kartica stigla za manje od 15 dana.
Whatever[]
Posts: 83
Joined: 25/11/2017 22:54

#480 Re: Payoneer kartica

Post by Whatever[] »

mirsek wrote: 15/12/2021 18:44
Whatever[] wrote: 15/12/2021 18:24

Prvozija je uvijek ista, na svim bankomatima 3-3,5% za konverziju+2,5€/3,5$. Kada kupuješ nešto onda ti ne uzmu ovu naknadu.
Moraš primiti 100$ dolara od firme koja je registrovana na payoneeru da bi ti poslali karticu, oko mjesec dana treba da stigne.
Ne moras nista primiti da bi ti poslali karticu. Meni poslali cim sam potvrdio adresu i identitet preko nekog racuna i licne karte, tek otvoren bio racun na payoneeru. Kartica stigla za manje od 15 dana.
Kad je to bilo?
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#481 Re: Payoneer kartica

Post by mirsek »

Whatever[] wrote: 15/12/2021 19:07
mirsek wrote: 15/12/2021 18:44
Ne moras nista primiti da bi ti poslali karticu. Meni poslali cim sam potvrdio adresu i identitet preko nekog racuna i licne karte, tek otvoren bio racun na payoneeru. Kartica stigla za manje od 15 dana.
Kad je to bilo?
Prije par mjeseci..
Whatever[]
Posts: 83
Joined: 25/11/2017 22:54

#482 Re: Payoneer kartica

Post by Whatever[] »

mirsek wrote: 15/12/2021 19:32
Whatever[] wrote: 15/12/2021 19:07

Kad je to bilo?
Prije par mjeseci..
https://community.payoneer.com/en/discu ... oneer-card
https://www.quora.com/How-can-I-request ... Payoneer-9
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#483 Re: Payoneer kartica

Post by mirsek »

Nemam pojma sto nisu to pravilo ispostovali kod mene, mozda su promijenili pravila od maja.
Registruj se na Payoneer preko neke freelancing platforme, npr. Upworka, mozda su tada drugaciji uslovi.
Ja sam dobio karticu na kucna vrata prije nego sam jednu marku dobio na payoneer.
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#484 Re: Payoneer kartica

Post by tindbe »

mirsek wrote: 15/12/2021 20:25
Nemam pojma sto nisu to pravilo ispostovali kod mene, mozda su promijenili pravila od maja.
Registruj se na Payoneer preko neke freelancing platforme, npr. Upworka, mozda su tada drugaciji uslovi.
Ja sam dobio karticu na kucna vrata prije nego sam jednu marku dobio na payoneer.
Poznaniku također nisu dali karticu dok nije primio taj minimalni iznos.
Prošli mjesec otvorio račun.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#485 Re: Payoneer kartica

Post by mirsek »

tindbe wrote: 15/12/2021 23:55
mirsek wrote: 15/12/2021 20:25 Nemam pojma sto nisu to pravilo ispostovali kod mene, mozda su promijenili pravila od maja.
Registruj se na Payoneer preko neke freelancing platforme, npr. Upworka, mozda su tada drugaciji uslovi.
Ja sam dobio karticu na kucna vrata prije nego sam jednu marku dobio na payoneer.
Poznaniku također nisu dali karticu dok nije primio taj minimalni iznos.
Prošli mjesec otvorio račun.
Jel preko upworka ili neke druge freelance platforme otvorio payoneer, mozda je to kvaka sto je kod mene proslo ?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#486 Re: Payoneer kartica

Post by soha96 »

Kartica se mogla dobiti bez ikakvih primljenih sredstava ako otvoris racun preko partnera kao sto rece forumas iznad. Znaci npr upwork. I kad ti legne prva uplata skinu ti iznos za karticu. Ne znam kako je sad.
porfabor
Posts: 10
Joined: 06/07/2016 16:57

#487 Re: Payoneer kartica

Post by porfabor »

soha96 wrote: 16/12/2021 10:12 Kartica se mogla dobiti bez ikakvih primljenih sredstava ako otvoris racun preko partnera kao sto rece forumas iznad. Znaci npr upwork. I kad ti legne prva uplata skinu ti iznos za karticu. Ne znam kako je sad.
E jbg da sam znao mogla je sada doći. Uglavnom sad moram čekati 100$. Iduća uplata tek 15 pa će se spojiti izgleda tri "plate".

Hvala raja na savjetima :izet:
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#488 Re: Payoneer kartica

Post by tindbe »

mirsek wrote: 16/12/2021 07:39 Jel preko upworka ili neke druge freelance platforme otvorio payoneer, mozda je to kvaka sto je kod mene proslo ?
E vidiš, u pravu si, otvorio je klasičan račun, bez platformi.
Dobro se sjećam da sam i ja preko neke platforme i dobio karticu i digao prvih zarađenih $50 bez problema. :-D
MikicaDiler
Posts: 1
Joined: 20/12/2021 11:22

#489 Re: Payoneer kartica

Post by MikicaDiler »

Koji je najbolji bankomat u RS za podizanje novca trenutno? Procitao sam bas dosta kontradiktornih informacija na forumu pa kontam da je najbolje ja da pitam za sebe.
Nocturnal
Posts: 12
Joined: 05/09/2020 15:40

#490 Re: Payoneer kartica

Post by Nocturnal »

Kad se dize sa payoneer kartice bankomat pita da li da uradi konverziju ili ne? Sta se vise isplati po vasem iskustvu i kako tacno rade obje opcije?
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#491 Re: Payoneer kartica

Post by mirsek »

Nocturnal wrote: 20/01/2022 13:35 Kad se dize sa payoneer kartice bankomat pita da li da uradi konverziju ili ne? Sta se vise isplati po vasem iskustvu i kako tacno rade obje opcije?
Neka ne radi konverziju, tako ces najbolji kurs dobiti.
Arkec Zgotiva
Posts: 132
Joined: 13/11/2012 14:24

#492 Re: Payoneer kartica

Post by Arkec Zgotiva »

Nekad davno sam koristio Payoneer za freelancing uplate, i vidim da mi je kartica istekla prije 3 godine iako mi je account jos aktivan. Nemam povezan uopste Payoneer sa nasim bankovnim racunom, pa me zanima ako je neko bio u slicnoj situaciji, da li se sad mora spajati svakako sa bankovnim racunom ili samo moraju novi accounti? Trebao bih neku sitnu lovu primiti, pa ne znam da li da trazim novu karticu ako se mora spajati i samim tim porez placati ili da probam drugi servis poput Wise.
User avatar
canvra888
Posts: 4115
Joined: 09/07/2021 15:03

#493 Re: Payoneer kartica

Post by canvra888 »

Arkec Zgotiva wrote: 26/01/2022 18:58 Nekad davno sam koristio Payoneer za freelancing uplate, i vidim da mi je kartica istekla prije 3 godine iako mi je account jos aktivan. Nemam povezan uopste Payoneer sa nasim bankovnim racunom, pa me zanima ako je neko bio u slicnoj situaciji, da li se sad mora spajati svakako sa bankovnim racunom ili samo moraju novi accounti? Trebao bih neku sitnu lovu primiti, pa ne znam da li da trazim novu karticu ako se mora spajati i samim tim porez placati ili da probam drugi servis poput Wise.
Ne moraju se stari accounti spajati s bankom, i kod mene je takva situacija bila.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#494 Re: Payoneer kartica

Post by the_stick »

Zasto payoneer pri registraciji trazi da se unese lokalni bankovni racun?
Diverse
Posts: 476
Joined: 03/04/2021 12:20

#495 Re: Payoneer kartica

Post by Diverse »

Good point.
Last edited by Diverse on 19/04/2022 13:54, edited 1 time in total.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#496 Re: Payoneer kartica

Post by mirsek »

the_stick wrote: 10/02/2022 16:16 Zasto payoneer pri registraciji trazi da se unese lokalni bankovni racun?
Otvori preko upworka ili fiverra, nece ti traziti bankovni racun.
the_stick
Posts: 1170
Joined: 16/02/2002 00:00

#497 Re: Payoneer kartica

Post by the_stick »

xyz
User avatar
Amomiman
Posts: 508
Joined: 26/04/2011 17:24

#498 Re: Payoneer kartica

Post by Amomiman »

Jel mi iz BiH ne možemo otvoriti eurski račun na Payoneer?

Usput, postoje li neke valjane alternative za Payoneer?
mysticaladin
Posts: 1
Joined: 04/03/2022 16:21

#499 Re: Payoneer kartica

Post by mysticaladin »

Amomiman wrote: 01/03/2022 21:57 Jel mi iz BiH ne možemo otvoriti eurski račun na Payoneer?

Usput, postoje li neke valjane alternative za Payoneer?
Možeš naručiti Eursku karticu, meni došla neki dan.

Elem, može li update na kojim bankama je moguće podizati novac sa USD karticom? Recimo, ja znam da još uvijek može Ziraat, BBI, Intesa (kod njih su bankomati retardirani, nemaju opciju drugi iznos, možeš samo uzet 100, 200, 300 ili 400 KM) i ne znam za neku drugu. Ima li još neka?

Nedavno su mi odbijali NLB, Unicredit, Raiffeisen, Sparkasse.

Šta je sa Addiko, MF, Union, ProCredit, Asa, Nova Banka? Zna li neko?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#500 Re: Payoneer kartica

Post by soha96 »

mysticaladin wrote: 04/03/2022 16:26
Amomiman wrote: 01/03/2022 21:57 Jel mi iz BiH ne možemo otvoriti eurski račun na Payoneer?

Usput, postoje li neke valjane alternative za Payoneer?
Možeš naručiti Eursku karticu, meni došla neki dan.

Elem, može li update na kojim bankama je moguće podizati novac sa USD karticom? Recimo, ja znam da još uvijek može Ziraat, BBI, Intesa (kod njih su bankomati retardirani, nemaju opciju drugi iznos, možeš samo uzet 100, 200, 300 ili 400 KM) i ne znam za neku drugu. Ima li još neka?

Nedavno su mi odbijali NLB, Unicredit, Raiffeisen, Sparkasse.

Šta je sa Addiko, MF, Union, ProCredit, Asa, Nova Banka? Zna li neko?
Na Addiko dizem uvijek, sve okej.
Post Reply