IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

nivla

#2151 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by nivla » 31/01/2018 22:20

seman wrote:
drag_gost wrote: Code Line Solutions: http://codelinesolutions.com/
Đe su ovi? Koji sprat? Nisam ih upratio dosad, neki novi možda?
direktor im odavno radi u avaz twist toweru, haman da se alfa energy podijelio na dvije firme jer i ostala lica developera su manje vise poznata kao uposleni alfa energy

drag_gost

#2152 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by drag_gost » 01/02/2018 00:25

seman wrote:
drag_gost wrote: Code Line Solutions: http://codelinesolutions.com/
Đe su ovi? Koji sprat? Nisam ih upratio dosad, neki novi možda?
2-3 godine postoje. 1 sprat.

Puf

#2153 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by Puf » 02/02/2018 08:19

Zna li iko ista o ovoj firmi : http://east.ba

Rekao bi da je svedska i da rade obicne web stranice (gledajuci portfolio)... Da li je iko radio kod njih, isao na razgovor, ima neke informacije?

drag_gost

#2155 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by drag_gost » 03/02/2018 14:11

Zna li iko kakvi su ovi: ground.ba ?

Vidim u footeru novosarajevo.ba da su oni radili stranicu, a kada pogledam whois na nic.ba neki Ahmed Vila je vlasnik.

Averus

#2156 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by Averus » 05/02/2018 21:10

Ljudi, koja je cijena po satu za web dizajnere (dizajn+SEO optimizacija) u USA?

Koliko se može naplatiti jednoj američkoj firmi za kompletnu web stranicu od a do ž?

Samo hosting i domena je njihova

underground

#2157 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by underground » 05/02/2018 21:50

Da oni zele da placaju americke satnice, ne bi tebe angazovali sigurno...ti reci svoju cijenu sa kojom bi bio zadovoljan i to je to :)

Averus

#2158 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by Averus » 05/02/2018 22:26

underground wrote:Da oni zele da placaju americke satnice, ne bi tebe angazovali sigurno...ti reci svoju cijenu sa kojom bi bio zadovoljan i to je to :)
Naravno da neću navesti američku satnicu, ali moram znati i nju da bih mogao realnu cijenu ponuditi.
Isto je tako bilo sa sistemskom administracijom, gdje sam rekao $20/sat i pičim zaradu bez ikakvih problema

Sad hoću da uvučem prijatelja koji je vrsni web dizajner, ali nije do sad imao priliku raditi sa amerikancima u americi, pa "ispipavamo", da bismo ponudili nekih 50%

TRANCE

#2159 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by TRANCE » 06/02/2018 01:30

Averus wrote:
underground wrote:Da oni zele da placaju americke satnice, ne bi tebe angazovali sigurno...ti reci svoju cijenu sa kojom bi bio zadovoljan i to je to :)
Naravno da neću navesti američku satnicu, ali moram znati i nju da bih mogao realnu cijenu ponuditi.
Isto je tako bilo sa sistemskom administracijom, gdje sam rekao $20/sat i pičim zaradu bez ikakvih problema

Sad hoću da uvučem prijatelja koji je vrsni web dizajner, ali nije do sad imao priliku raditi sa amerikancima u americi, pa "ispipavamo", da bismo ponudili nekih 50%
Web developeri imaju prosječnu satnicu $34.69.
https://www.bls.gov/oes/current/oes151134.htm

Za web dizajnere nema službenih podataka, ali možda mogu poslužiti podaci za "Multimedia Artists and Animators", koji imaju satnicu $34.71.
https://www.bls.gov/oes/current/oes271014.htm

Što znači da bi $17 bio ok iznos ako ima solidno iskustvo.

Puf

#2160 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by Puf » 06/02/2018 08:10

TRANCE wrote:
Averus wrote:

Web developeri imaju prosječnu satnicu $34.69.
https://www.bls.gov/oes/current/oes151134.htm

Za web dizajnere nema službenih podataka, ali možda mogu poslužiti podaci za "Multimedia Artists and Animators", koji imaju satnicu $34.71.
https://www.bls.gov/oes/current/oes271014.htm

Što znači da bi $17 bio ok iznos ako ima solidno iskustvo.
Zaokruzi ti to na 20$

mirsek

#2161 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by mirsek » 08/02/2018 10:31

Kad bi birali izmedju ponuda za posao od Klike, Mistrala i MOP-a sta bi i zbog cega izabrali tj. kojim bi se kriterijima vodili?

hekaton

#2162 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by hekaton » 08/02/2018 11:49

mirsek wrote:Kad bi birali izmedju ponuda za posao od Klike, Mistrala i MOP-a sta bi i zbog cega izabrali tj. kojim bi se kriterijima vodili?
* Ciljevi firme, trenutni projekti i klijenti
* Plata neto (naravno da se uzme u obzir na koji iznos si prijavljen)
* Mogucnost napredovanja (ne onaj supljak iz oglasa nego da ti kaze koliko godisnje je spreman odvojiti na tvoje usavrsavanje, odlaske na konferencije, knjige, kurseve, certifikate)
* Mogucnost flexibilnog radanog vremena i rada od kuce
* Iznos koji ce ti dati da potrosis na periferiju kad dodjes na novo radno mjesto (Novi macbook pro, dva dellova monitora min 24")

Uporedio bih sta svaka od firmi nudi za navedene stavke i onda se odlucio :)

kindlas

#2163 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by kindlas » 08/02/2018 12:24

mirsek wrote:Kad bi birali izmedju ponuda za posao od Klike, Mistrala i MOP-a sta bi i zbog cega izabrali tj. kojim bi se kriterijima vodili?
Od te 3 sta god da odaberes neces pogrijesiti. Moja neka licna rang lista bi bila:
1. MOP
2. Mistral
3. Klika

arman1

#2164 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by arman1 » 08/02/2018 12:41

kindlas wrote:
Od te 3 sta god da odaberes neces pogrijesiti. Moja neka licna rang lista bi bila:
1. MOP
2. Mistral
3. Klika
1. Klika
2. Mistral
3. MoP

mirsek

#2165 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by mirsek » 08/02/2018 12:52

Hvala svima na odgovorima. Moze li samo pojasnjenje od @arman1 i @kindlas po kojem kriteriju su napravili listu ?

arman1

#2166 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by arman1 » 08/02/2018 13:37

mirsek wrote:Hvala svima na odgovorima. Moze li samo pojasnjenje od @arman1 i @kindlas po kojem kriteriju su napravili listu ?
Za kliku od par osoba koje poznajem(neke i rade tamo) znam kakava je firma. Poprilično korektni vlasnici(ima ih više). Fino okruženje, solidna primanja i firma koja se intenzivno razvija.
Za Mistral jer je već veliki sistem, glasina je da su otvorili 1 ili 2 svoje kčerke firme. Isto pristojna firma i rad kod njih u IT sektoru je dobra referenca u CV-u.
MoP je na trećem mjestu zato što nisam previše čuo za njih i mislim da sam načuo da odnosi unutar nisu baš HI.

kindlas

#2167 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by kindlas » 08/02/2018 16:04

Kao i kod kolege @arman1, moja rang lista je na osnovu onoga sto licno znam i kakav sam utisak stekao. On ne zna puno o MOPu pa ih je stavio na trece mjesto, ja znam jako puno i znam kakvi su uslovi (bolji nego u Kliki i Mistralu) tako da sam ih stavio na prvo mjesto :)
Sto se tice Mistrala, sasvim solidna firma (sa jako kulturnim i cool direktorom koji ide na kafe sa uposlenicima kao svojom rajom i slicno), plate korektne, projekti isto tako, nista svemirsko ali isto tako sasvim dobro za profesionalni razvoj osobe koja zeli napredovati u IT karijeri.
O stanju u Kliki ne znam bas previse (iako znam solidan broj ljudi tamo) ali mi se cini da su najbolji za juniore a za seniore kakvi su uslovi nisam bas siguran.

mirsek

#2168 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by mirsek » 08/02/2018 16:12

kindlas wrote:Kao i kod kolege @arman1, moja rang lista je na osnovu onoga sto licno znam i kakav sam utisak stekao. On ne zna puno o MOPu pa ih je stavio na trece mjesto, ja znam jako puno i znam kakvi su uslovi (bolji nego u Kliki i Mistralu) tako da sam ih stavio na prvo mjesto :)
Sto se tice Mistrala, sasvim solidna firma (sa jako kulturnim i cool direktorom koji ide na kafe sa uposlenicima kao svojom rajom i slicno), plate korektne, projekti isto tako, nista svemirsko ali isto tako sasvim dobro za profesionalni razvoj osobe koja zeli napredovati u IT karijeri.
O stanju u Kliki ne znam bas previse (iako znam solidan broj ljudi tamo) ali mi se cini da su najbolji za juniore a za seniore kakvi su uslovi nisam bas siguran.
Mozes li malo detaljnije oko MOP-a, kakvi su za juniore, da li imaju internshipe kao Klika i Mistral i da li su oni placeni, znam da su im prostori onako tamniji i skuceniji nego u Kliki. Gdje su bolje plate za juniore, u Kliki ili MOP-u ? U Kliki internship rade na pravim projektima pa pretpostavljam da onda imaju i neku platicu tokom internshipa.

mirsek

#2169 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by mirsek » 08/02/2018 16:14

arman1 wrote:
mirsek wrote:Hvala svima na odgovorima. Moze li samo pojasnjenje od @arman1 i @kindlas po kojem kriteriju su napravili listu ?
Za kliku od par osoba koje poznajem(neke i rade tamo) znam kakava je firma. Poprilično korektni vlasnici(ima ih više). Fino okruženje, solidna primanja i firma koja se intenzivno razvija.
Za Mistral jer je već veliki sistem, glasina je da su otvorili 1 ili 2 svoje kčerke firme. Isto pristojna firma i rad kod njih u IT sektoru je dobra referenca u CV-u.
MoP je na trećem mjestu zato što nisam previše čuo za njih i mislim da sam načuo da odnosi unutar nisu baš HI.
Znas li da li je i koliko internship placen u Kliki jer koliko sam cuo rade na pravim a ne skolskim projektima, znas li kolike su im plate juniora ?

kindlas

#2170 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by kindlas » 08/02/2018 18:13

mirsek wrote:
kindlas wrote:Kao i kod kolege @arman1, moja rang lista je na osnovu onoga sto licno znam i kakav sam utisak stekao. On ne zna puno o MOPu pa ih je stavio na trece mjesto, ja znam jako puno i znam kakvi su uslovi (bolji nego u Kliki i Mistralu) tako da sam ih stavio na prvo mjesto :)
Mozes li malo detaljnije oko MOP-a, kakvi su za juniore, da li imaju internshipe kao Klika i Mistral i da li su oni placeni, znam da su im prostori onako tamniji i skuceniji nego u Kliki. Gdje su bolje plate za juniore, u Kliki ili MOP-u ? U Kliki internship rade na pravim projektima pa pretpostavljam da onda imaju i neku platicu tokom internshipa.
MOP je dobar za bilo koga :) (a ne radim tamo da ne bude da reklamiram :)), imali su neki oblik internshipa koliko znam i mislim da je bio placen (najbolje da im posaljes mail i pitas).

Ako si junior onda mislim da je Klika najbolja za tebe, pogotovo ako mislis preko internshipa do posla jer cesto zaposljavaju praktikante (oni i Atlant, s tim da je u Atlantu internship neplacen).

Sto se tice plata mislim da je MOP neprikosnoven po prosjeku plata kad poredis sa drugim firmama (ovo govorim vecinom za seniore) samo nisam siguran koliko su juniori placeni.

RasAlGhul

#2171 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by RasAlGhul » 08/02/2018 19:05

MOP

Prejaka firma, plate iznad prosjeka u IT branši u Bosni, prijavljen si na punu platu koju dogovoriš plus topli i prevoz normalno, besplatan parking u Importaneu, besplatna teretana u Importaneu, ali mislim da sad sele pa ne znam kako će biti na novoj lokaciji,

Nema ono prijave te na milju i dvjesto i još ti 800 daju na ruke, nisu balijanderska firma kao Atlant pa ti kovertu daju svakog prvog u mjesecu!
Rade najviše u Scali, ima i Jave i svega po malo!

kindlas

#2172 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by kindlas » 08/02/2018 21:40

RasAlGhul wrote:
MOP

Prejaka firma, plate iznad prosjeka u IT branši u Bosni, prijavljen si na punu platu koju dogovoriš plus topli i prevoz normalno, besplatan parking u Importaneu, besplatna teretana u Importaneu, ali mislim da sad sele pa ne znam kako će biti na novoj lokaciji,

Nema ono prijave te na milju i dvjesto i još ti 800 daju na ruke, nisu balijanderska firma kao Atlant pa ti kovertu daju svakog prvog u mjesecu!
Da, jos jedna od dobrih stvari u MOPu.

nivla

#2173 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by nivla » 08/02/2018 22:19

RasAlGhul wrote:
MOP

od ovih sto je pitao MoP, jer su ljudi i vise nego posteni, a plata koju developeri prime je full prijavljena i nema koverti, zato jesu u zvanicnim platama iznad prosjeka u IT sektoru
sto se tice atlant bh naveden kao jedna od glavnih firmi u akciji zadruga, sto samo potvrdjuje price koje kruze o kovertama i neplacenim punim doprinosima, interesantno je pogledati i u kojim firmama rade ljudi u listi pod istragom

hekaton

#2174 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by hekaton » 08/02/2018 22:34

nivla wrote:
RasAlGhul wrote:
MOP

od ovih sto je pitao MoP, jer su ljudi i vise nego posteni, a plata koju developeri prime je full prijavljena i nema koverti, zato jesu u zvanicnim platama iznad prosjeka u IT sektoru
sto se tice atlant bh naveden kao jedna od glavnih firmi u akciji zadruga, sto samo potvrdjuje price koje kruze o kovertama i neplacenim punim doprinosima, interesantno je pogledati i u kojim firmama rade ljudi u listi pod istragom
hmm gdje si upratio da je atlant povezan sa zadrugom :shock:
EDIT: Evo ovdje se spominje pravno lice ATLANT BH
http://www.zurnal.info/novost/20957/obj ... tu-zadruga

liaar

#2175 Re: IT Poslodavci u BiH - Utisci, komentari . . .

Post by liaar » 08/02/2018 22:54

Nego, ima l' šta za NSoft ? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Post Reply