Kako zaraditi prvi milion?

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Mario979
Posts: 278
Joined: 08/12/2013 21:35

#1 Kako zaraditi prvi milion?

Post by Mario979 »

:?: Čitam temu Poljine Hils, i mislim kako bi bilo lijepo kupiti jednu od tih rezidencijalnih vila i roštiljati sa pogledom na Sarajevo.
Ali za to zadovoljstvo je potrebno par miliona, zna li neko kako se može zaraditi prvi milion. Skonto sam da je tajna uspijeha upravo u tom prvom milionu.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#2 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by razonoda »

Da bi vidio Sarajevo sa tog klizista, moras se rijesiti SMOGA. A to nece biti zadugo.Ako dodjes do tog misliona, neces ostati u BIH. :-D
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#3 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by almir90 »

Šta će ti bolan milioni, čaba se sikirati, ko bi nosao tu glavu sa sobom, da ti se razni kriminalci nakače na vrat. :lol:
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#4 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Altsa »

Pitaj njega :D

Image
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#5 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by _mufljuz_ »

da ti dam kljuceve od sefa iz 1995.e u kojem je bilo par miliona za srebrenicke zrtve?

tako su izmedju ostalog i nastali "kontroverzni" biznismeni i politicari, ili ces da ti dam npr par miliona dolara koje su dobila djeca koja su bila kod Gadafija pa dodjose Ganic i Silajdzic i nestase pare, ili ces mozda pare iz fonda za bosnjacki institut u kojem je bilo nekoliko miliona paa onako bez halabuke nestalo?

samo biraj kako zelis da dobijes milion.....

i da - kljucno je da promijenis ime u Naser, ako ti se posreci mozes biti prvi drugi ili treci..... sva trojica su milioneri.....
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#6 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by shibonja »

Ovako,posadi vocnjak sa jabukama,sacekaj par godina i kad krene davat rod,ti svaki dan uberi vrecu ,pa na ledja i pravac pijaca,kad prodas sve jabuke kupi jos zemlje na koju ces posaditi jos jabuka,i tako ces uduplati zaradu,kroz 30 godina velike su sanse da postanes milioner ako se posvetis poslu,i nebudes trosio na gluposti,do tada ces vec imati oko 60 godina i imat svoj zeljeni milion!
Garantujem uspjeh,samo sto je malo ko spreman da radi ovako,svi hoce prvi milion za najdalje mjesec dana a to se moze desiti jednom u 10 000 000 slucajeva..
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#7 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by razonoda »

shibonja wrote:Ovako,posadi vocnjak sa jabukama,sacekaj par godina i kad krene davat rod,ti svaki dan uberi vrecu ,pa na ledja i pravac pijaca,kad prodas sve jabuke kupi jos zemlje na koju ces posaditi jos jabuka,i tako ces uduplati zaradu,kroz 30 godina velike su sanse da postanes milioner ako se posvetis poslu,i nebudes trosio na gluposti,do tada ces vec imati oko 60 godina i imat svoj zeljeni milion!
Garantujem uspjeh,samo sto je malo ko spreman da radi ovako,svi hoce prvi milion za najdalje mjesec dana a to se moze desiti jednom u 10 000 000 slucajeva..
Jest,da nije BIH ,kad ti komsija zapali vocnjak iz ljubomore.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#8 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by DaffyDuck »

_mufljuz_ wrote:da ti dam kljuceve od sefa iz 1995.e u kojem je bilo par miliona za srebrenicke zrtve?

tako su izmedju ostalog i nastali "kontroverzni" biznismeni i politicari, ili ces da ti dam npr par miliona dolara koje su dobila djeca koja su bila kod Gadafija pa dodjose Ganic i Silajdzic i nestase pare, ili ces mozda pare iz fonda za bosnjacki institut u kojem je bilo nekoliko miliona paa onako bez halabuke nestalo?

samo biraj kako zelis da dobijes milion.....

i da - kljucno je da promijenis ime u Naser, ako ti se posreci mozes biti prvi drugi ili treci..... sva trojica su milioneri.....
:thumbup:
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#9 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Ringhio »

'Ta ce ti tolike pare ? Gdje ces s njima ?

Ako si jake fizicke gradje, imas zivaca, i mozes radit ko konj, naftne busotine, pogotovo one gore sjeverno dje vladaju -40 temperature, mozes ganjati i krabotine i tu je dobar kes, elem nece biti za mjesec, ali ce biti za jedno 2-3 godine, ako znas s parama :)
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#10 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Kinesko prkno »

Mario979 wrote::?: Čitam temu Poljine Hils, i mislim kako bi bilo lijepo kupiti jednu od tih rezidencijalnih vila i roštiljati sa pogledom na Sarajevo.
Ali za to zadovoljstvo je potrebno par miliona, zna li neko kako se može zaraditi prvi milion. Skonto sam da je tajna uspijeha upravo u tom prvom milionu.
Nista lakse,usijeces milion trklji,svaku prodas po marku i imas milion maraka.Imas jos kakvih pitanja vezano za ekonomiju?
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#11 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Leo_alfa »

Cini mi se da ce se ovdje moci procitati svakakve ideje, osim za zaraditi milion :mrgreen:. Uostalom, kako mozes ocekivati da ces dobiti ideju na forumu za obogatiti se?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#12 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by SaraFina »

Ja sam gledala reportazu i stručnjaci tvrde da su plantaze orahovog drveta tj sadnja najbolja investicija za budućnost ako si mlad čovjek ....sve drugo poput krušaka, jabuka zemljoradnje ili stočarstva je mukotrpan posao.

Orasi su budućnost :thumbup:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#13 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Danguba »

Kila orahove jezgre 20 kaema...no dobro, isplati se samo treba malo cekati. :-)

Ja sam cuo da je covjek postao milioner uvozeci iz Kine USB stickove i memori karte. Tamo ih je placao po 1€ a svi znamo koliko kostaju ovdje.
Sitno, velika kolicina a dobra zarada. :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#14 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by SaraFina »

Danguba wrote:Kila orahove jezgre 20 kaema...no dobro, isplati se samo treba malo cekati. :-)

Ja sam cuo da je covjek postao milioner uvozeci iz Kine USB stickove i memori karte. Tamo ih je placao po 1€ a svi znamo koliko kostaju ovdje.
Sitno, velika kolicina a dobra zarada. :D

Kazem ja posao za budućnost i za potomstvo.

Nazalost moraš čekati.

Ali nisu zahtjevni to je najvaznije kao šljive, kruške, jabuke, trešnje i sl..
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#15 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Leo_alfa »

Kad malo bolje razmislis milion i nije tako velika lova. Jeste nama koji zivimo "prosjecan" zivot u Bosni, ali kad bi imali tolike pare to bi bilo taman dovoljno da nastavimo zivjeti kako vec zivimo (ako ne racunamo bilo kakve prihode) do kraja zivota uz neki manji luksuz koji bi sebi mogli priustiti.
Mario979
Posts: 278
Joined: 08/12/2013 21:35

#16 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Mario979 »

Leo_alfa wrote:Cini mi se da ce se ovdje moci procitati svakakve ideje, osim za zaraditi milion :mrgreen:. Uostalom, kako mozes ocekivati da ces dobiti ideju na forumu za obogatiti se?
Nije mi to bio cilj, a oni koji imaju ideje za prvi milion nisu sigurno na ovom forumu.
Poenta je u tome da ovi domaći milioneri kažu sve ću objasniti samo nepitajte za prvi milion.
Zato zapitajmo se otkud im prvi milion?
Svi ti tajkuni ratni i poratni ?
odakle im lova?
Mario979
Posts: 278
Joined: 08/12/2013 21:35

#17 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Mario979 »

Altsa wrote:Pitaj njega :D

Image
Jer dogodine u ovo doba on će biti milioner.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#18 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by sema911s »

Danguba wrote:Kila orahove jezgre 20 kaema...no dobro, isplati se samo treba malo cekati. :-)

Ja sam cuo da je covjek postao milioner uvozeci iz Kine USB stickove i memori karte. Tamo ih je placao po 1€ a svi znamo koliko kostaju ovdje.
Sitno, velika kolicina a dobra zarada. :D

memorija jeste jeftina al ako uzems veliku kolicinu, ali dok platis carine,poreze, policiju,granicnu, cijena se popenje na 5e po komadu,. jedino da imas nekoga da to progura,

ko ima para u januaru su u kini veliki sajmovi, tada zapadnjaci dolaze da biraju robuu i cijenu su daleko nize nego normalnim danima,., samo problem je sto kineza ima mnogo tada i nemozes sve stic obici,.,

imas par ljudi na balkanu koji uvoze mobilne telefone, tablete kupuju srasno jeftino prepakuju ovdje i uzimaju dobre pare,., samo da to radis moras bit u politici jer oni trenutno ne placaju pune iznose(normala),.,.,
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#19 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Leo_alfa »

Mario979 wrote:
Leo_alfa wrote:Cini mi se da ce se ovdje moci procitati svakakve ideje, osim za zaraditi milion :mrgreen:. Uostalom, kako mozes ocekivati da ces dobiti ideju na forumu za obogatiti se?
Nije mi to bio cilj, a oni koji imaju ideje za prvi milion nisu sigurno na ovom forumu.
Poenta je u tome da ovi domaći milioneri kažu sve ću objasniti samo nepitajte za prvi milion.
Zato zapitajmo se otkud im prvi milion?
Svi ti tajkuni ratni i poratni ?
odakle im lova?
Pa sverc-komerc, stela, korupcija, nepotizam, stranka, privatizacija, mafija, lova iz evropskih fondova, drzavna zaduzenja, namjestanje projekata, neplacanje obaveza drzavi, a ni plata (iskoristavanje radnika), uvoz, uvoz, uvoz, pa opet preprodaja i onda dobiju plaketu kao uspjesan menadzer, direktor, zahvalnicu od lokalnog kluba koju drze iznad svog radnog stola u office-u jer nemaju nikakvo zvanje...
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#20 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by animals »

Svi milioneri su poceli kao peraci sudja..tako da..
idi trazi negdje da peres sudje..
Mario979
Posts: 278
Joined: 08/12/2013 21:35

#21 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Mario979 »

Leo_alfa wrote:
Mario979 wrote:
Nije mi to bio cilj, a oni koji imaju ideje za prvi milion nisu sigurno na ovom forumu.
Poenta je u tome da ovi domaći milioneri kažu sve ću objasniti samo nepitajte za prvi milion.
Zato zapitajmo se otkud im prvi milion?
Svi ti tajkuni ratni i poratni ?
odakle im lova?
Pa sverc-komerc, stela, korupcija, nepotizam, stranka, privatizacija, mafija, lova iz evropskih fondova, drzavna zaduzenja, namjestanje projekata, neplacanje obaveza drzavi, a ni plata (iskoristavanje radnika), uvoz, uvoz, uvoz, pa opet preprodaja i onda dobiju plaketu kao uspjesan menadzer, direktor, zahvalnicu od lokalnog kluba koju drze iznad svog radnog stola u office-u jer nemaju nikakvo zvanje...

Konkretno imena i prvi milion.

npr
Lijanovic?
Radoncic?
,.....
User avatar
Leo_alfa
Posts: 2458
Joined: 06/11/2013 18:33
Location: Pale Blue Dot

#22 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Leo_alfa »

Ne kontam zasto to mene pitas.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#23 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Danguba »

sema911s wrote:
memorija jeste jeftina al ako uzems veliku kolicinu, ali dok platis carine,poreze, policiju,granicnu, cijena se popenje na 5e po komadu,. jedino da imas nekoga da to progura,

ko ima para u januaru su u kini veliki sajmovi, tada zapadnjaci dolaze da biraju robuu i cijenu su daleko nize nego normalnim danima,., samo problem je sto kineza ima mnogo tada i nemozes sve stic obici,.,

imas par ljudi na balkanu koji uvoze mobilne telefone, tablete kupuju srasno jeftino prepakuju ovdje i uzimaju dobre pare,., samo da to radis moras bit u politici jer oni trenutno ne placaju pune iznose(normala),.,.,
Nema sanse da memory karta ili usb u svim svojim troskovima nagura na 5 puta vecu cijenu ALI da i nagura na to u maloprodaji je 10-15 ili 20 Eura pa ti racunaj na milion komada koja je to zarada. O tome se radi.

Zarada je na sitnim i atraktivnim stvarima a ne na regalima ili kamionima.

Nekada sam imao butik. Najvecu zaradu sam imao na donjem vesu i potkosuljama a najmanju na kabastim stvarima(bunde, kaputi, odijela ma kako atraktivni bili).

Proizvodnja namjestaja je unosan posao ali trazi veca ulaganja za pocetak.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#24 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Danguba »

Mario979 wrote:
Leo_alfa wrote:Cini mi se da ce se ovdje moci procitati svakakve ideje, osim za zaraditi milion :mrgreen:. Uostalom, kako mozes ocekivati da ces dobiti ideju na forumu za obogatiti se?
Nije mi to bio cilj, a oni koji imaju ideje za prvi milion nisu sigurno na ovom forumu.
Poenta je u tome da ovi domaći milioneri kažu sve ću objasniti samo nepitajte za prvi milion.
Zato zapitajmo se otkud im prvi milion?
Svi ti tajkuni ratni i poratni ?
odakle im lova?
Pa ti sam dade odgovor.
Onaj ko je bio blize partiji taj je mogao da bira sta ce uzeti za male pare.
Kraj price.
Megiddo
Posts: 396
Joined: 01/06/2014 23:37

#25 Re: Kako zaraditi prvi milion?

Post by Megiddo »

Znate kako ona ide? Ko hoće nadje način, ko neće nadje izgovor. :)
Post Reply