Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
bb55
Posts: 48
Joined: 08/12/2015 12:48

#1826 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by bb55 »

Intervjui u februaru su trajali 2 dana, zaposleni su rekli da smo tako rasporedjeni.

Sto se tice ovog testiranja u utorak, ne vjerujem da su pozvali tacan broj kandidata, sta ako neko ne dodje, odustane i sl. Tako da ako su pozvali vise od 59 kandidata, opet nece svi proci.
dr0gg3r
Posts: 51
Joined: 25/05/2016 16:31

#1827 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by dr0gg3r »

Ima li iko ovdje da nije pozvan nikako od intervjua sa tri psihologa 2015-e godine? Jeste dobili odbijenicu? Jeste dobili bilo kakav odgovor? Kako smatrate da ste uradili feastove i intervju?

Pitam, jer sam ja odradio savrseno sve troje, pa se nadam da cemo mi nekom precicom do skolovanja. Nada umire posljednja. :D
Cenk1986
Posts: 67
Joined: 09/07/2014 11:52

#1828 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Cenk1986 »

Ja sam odradio testove vise nego odlicno...feast 2 gotovo bez greske...intervju,ne znamo ni sta traze,tako da intervju ne mogu reci jesam li bio dobar ili ne...dobio sam poziv na intervju sa 3 direktora,koji vecina znamo kako je smijesan bio...znam da je postojao spisak sa ukupnim rezultatima do intervjua sa direktorima i znam da se nakon tog intervjua spisak promjenio...na osnovu cega,to ne znam...razgovor sa direktorima je trajao 3 minute i sta su oni za 3 minute mogli ocjenjivati da utice da se ukupni rezultati mijenjaju,ce vjerovatno ostati misterija... intervju sa direktorima nije predvidjen u samom konkursu na pocetku,niti je taj korak uopste praksa ili standard u procesima selekcije kontrolora u drugim zemljama Evrope... ali nije ni praksa niti standard da proces selekcije traje 3 godine,pa tako...
soulmate
Posts: 9
Joined: 22/02/2017 17:52

#1829 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by soulmate »

Ocigledno da je sve ovdje neka farsa, ja poslije intervjua iz 2015. nisam dobio nikakvo saopstenje sto je veoma neprofesionalno sa njihove strane, jer su kao eto ozbiljna agencija. A ako nam je drzava pala na to da podobne umjesto sposobnih biraju "selekcijom" za koju nigdje nismo vidjeli pravilnika, za konkurs nismo vidjeli nigdje rang listu, nacin ocjenjivanja ili bilo cega, kandidate ne obavjestavaju zasto nisu prosli, ni da li su prosli, sve je neka misterija, onda mi stvarno nije cudo sto hiljade i hiljade mladih osoba napusta nasu lijepu drzavu. Toliko o onoj prici da je sve transparento, jest al sa potpuno zatamljenim staklima iza kog se nalazi BHANSA. Neka je sretno i svaka cast raji koja je uspjela da izgura sve do kraja normalnim putem, a ako postoji iko ko je prosao na kakav ilegalni put u konkursu, da Bog da mu pao sistem u najvecoj guzvi na radaru. Lijep pozdrav
LinconS
Posts: 29
Joined: 08/09/2016 12:50

#1830 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by LinconS »

Oni koji su pozvani za zadnje testiranje tj dns, su 99% primljeni, mi koji nismo pozvani odpadamo, takav info ja imam i ne nadam se nicemu dalje. Moving on :run:
Sretno raji koja ide na obuku a i cestitke nama koji smo dogurali do sad :D
User avatar
MrNobody
Posts: 33
Joined: 15/12/2013 14:02

#1831 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by MrNobody »

dr0gg3r wrote:Ima li iko ovdje da nije pozvan nikako od intervjua sa tri psihologa 2015-e godine? Jeste dobili odbijenicu? Jeste dobili bilo kakav odgovor? Kako smatrate da ste uradili feastove i intervju?

Pitam, jer sam ja odradio savrseno sve troje, pa se nadam da cemo mi nekom precicom do skolovanja. Nada umire posljednja. :D
Nikakve povratne informacije nisam dobio od intervjua iz decembra 2015-e godine tako da nisi jedini. Kad se sjetim umalo otkaz da dobijem u firmi jer sam otisao na intervju u Mostar, jedva mi dali slobodan dan u firmi.
ch1No0k
Posts: 19
Joined: 21/05/2015 11:23

#1832 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by ch1No0k »

Danas je na spisku bilo 68 osoba, medjutim 4 se nisu pojavile. Bilo je pismeno testiranje iz engleskog jezika, odmah poslije su poceli intervjui i trajat ce do petka. Niti danas nisu rekli nista više :-)
jovanovic_s
Posts: 16
Joined: 16/06/2015 17:44

#1833 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by jovanovic_s »

Kontam frustracije zbog ovolikog cekanja, a sto se poziva tice, odmah nam je receno da zovu samo one koji idu dalje... e sad ono sto ne razumijem, jeste kako znate da ste savrseno odradili testove? :? Neko Vam rekao? Ili prosto znate sta je tacno i sta je trebalo uraditi? :?:
Cenk1986
Posts: 67
Joined: 09/07/2014 11:52

#1834 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Cenk1986 »

jovanovic_s wrote:Kontam frustracije zbog ovolikog cekanja, a sto se poziva tice, odmah nam je receno da zovu samo one koji idu dalje... e sad ono sto ne razumijem, jeste kako znate da ste savrseno odradili testove? :? Neko Vam rekao? Ili prosto znate sta je tacno i sta je trebalo uraditi? :?:
Pa valjda je na FEAST testovima svima jasno bilo kad naprave gresku...pogotovo na FEAST 2...
jovanovic_s
Posts: 16
Joined: 16/06/2015 17:44

#1835 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by jovanovic_s »

Cenk1986 wrote::
Pa valjda je na FEAST testovima svima jasno bilo kad naprave gresku...pogotovo na FEAST 2...[/quote]

Pa ajde one sifre sto su iskakale se strane pa smo slusali na slusalice (FEAST 2)... Realno, ne mozes 100% znati... a i bilo sta drugo, ako znas da je pogresno, neces to uraditi...
Cenk1986
Posts: 67
Joined: 09/07/2014 11:52

#1836 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Cenk1986 »

jovanovic_s wrote:
Cenk1986 wrote::
Pa valjda je na FEAST testovima svima jasno bilo kad naprave gresku...pogotovo na FEAST 2...
Pa ajde one sifre sto su iskakale se strane pa smo slusali na slusalice (FEAST 2)... Realno, ne mozes 100% znati... a i bilo sta drugo, ako znas da je pogresno, neces to uraditi...[/quote]
Ne shvatam... ako si sproveo avione kroz sve tacke,ako nisi imao sudara i upozorenja za konflikte,ako si brojeve sabrao dobro... ne mozes znati da si dobro uradio?
SoftaBIH
Posts: 11
Joined: 10/08/2016 17:24

#1837 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by SoftaBIH »

Kakav je bio test iz engleskog? - Koliko pitanja, kojeg tipa?
I ko vam je sada držao intervju?
iz Mostara
Posts: 456
Joined: 08/04/2017 17:40

#1838 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by iz Mostara »

Cenk1986 wrote: Ne shvatam... ako si sproveo avione kroz sve tacke,ako nisi imao sudara i upozorenja za konflikte,ako si brojeve sabrao dobro... ne mozes znati da si dobro uradio?

Nastavak u sljedećoj epizodi, to be continued :D

Image
kutuzov
Posts: 5
Joined: 04/04/2017 12:49

#1839 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by kutuzov »

SoftaBIH wrote:Kakav je bio test iz engleskog? - Koliko pitanja, kojeg tipa?
I ko vam je sada držao intervju?
~60 pitanja upotreba engleskog
~20 slušanje
Pisanje - 20 rečenica
5 postavi pitanje na datu izjavnu rečenicu
Mislim da je to sve.

Česi su držali intervju.
ch1No0k
Posts: 19
Joined: 21/05/2015 11:23

#1840 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by ch1No0k »

Ukratko bio je standardni B1 test, gramatika, vokabular, slušanje, esej, intervju :-)
SoftaBIH
Posts: 11
Joined: 10/08/2016 17:24

#1841 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by SoftaBIH »

kutuzov wrote:
SoftaBIH wrote:Kakav je bio test iz engleskog? - Koliko pitanja, kojeg tipa?
I ko vam je sada držao intervju?
~60 pitanja upotreba engleskog
~20 slušanje
Pisanje - 20 rečenica
5 postavi pitanje na datu izjavnu rečenicu
Mislim da je to sve.

Česi su držali intervju.
Hvala na odgovoru.

Svima koji ste regularno došli do ove faze iskreno želim uspješno školovanje u Pragu. :bih:
A mi koji nismo pozvani, šta reći za organizaciju i netransparentnost :? svih dijelova konkursa tokom ove nepune 3 godine.
Sreća pa ne dadosmo otkaze ili ih ne dobismo zbog odlazaka u Mostar.
dr0gg3r
Posts: 51
Joined: 25/05/2016 16:31

#1843 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by dr0gg3r »

"Kandidati će tokom mjeseca maja biti obavješteni o rezultatima selekcije, a najuspješniji će biti pozvani na zaključenje Ugovora o stručnom osposobljavanju i stipendiranju."

Nisu rekli koje godine :D
SoftaBIH
Posts: 11
Joined: 10/08/2016 17:24

#1844 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by SoftaBIH »

dr0gg3r wrote:"Kandidati će tokom mjeseca maja biti obavješteni o rezultatima selekcije, a najuspješniji će biti pozvani na zaključenje Ugovora o stručnom osposobljavanju i stipendiranju."

Nisu rekli koje godine :D
Ovaj put je ove godine. :-)
Ima li vas sa 86. godištem da ste bili u ovoj zadnjoj fazi?
bb55
Posts: 48
Joined: 08/12/2015 12:48

#1845 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by bb55 »

SoftaBIH wrote: Ima li vas sa 86. godištem da ste bili u ovoj zadnjoj fazi?
Bilo je kandidata koji su '86. godiste; starijih takodje.
ch1No0k
Posts: 19
Joined: 21/05/2015 11:23

#1846 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by ch1No0k »

Danas su nas zvali, potpisivanje ugovora u Mostaru 24. maja, a Basic pocinje 29. maja u Mostaru :izet:
bubamara666
Posts: 14
Joined: 23/11/2015 19:06

#1847 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by bubamara666 »

Ljudi, ide li iko 24. iz BL ili okoline? Mogli smo se organizovati pa da idemo zajedno i podijelimo troskove. :D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1848 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by vješalica »

soulmate wrote:Ocigledno da je sve ovdje neka farsa, ja poslije intervjua iz 2015. nisam dobio nikakvo saopstenje sto je veoma neprofesionalno sa njihove strane, jer su kao eto ozbiljna agencija. A ako nam je drzava pala na to da podobne umjesto sposobnih biraju "selekcijom" za koju nigdje nismo vidjeli pravilnika, za konkurs nismo vidjeli nigdje rang listu, nacin ocjenjivanja ili bilo cega, kandidate ne obavjestavaju zasto nisu prosli, ni da li su prosli, sve je neka misterija, onda mi stvarno nije cudo sto hiljade i hiljade mladih osoba napusta nasu lijepu drzavu. Toliko o onoj prici da je sve transparento, jest al sa potpuno zatamljenim staklima iza kog se nalazi BHANSA. Neka je sretno i svaka cast raji koja je uspjela da izgura sve do kraja normalnim putem, a ako postoji iko ko je prosao na kakav ilegalni put u konkursu, da Bog da mu pao sistem u najvecoj guzvi na radaru. Lijep pozdrav

pa nisu džaba selekciju pravili i po nacionalnoj osnovi jer na testiranju su išle grupe kako se ko izjašnjavao nije se ništa miješalo
samo budale mogu vjerovati u konkurse ovakve prirode
samo napuhali priču o ozbiljnosti posla za levate a svoje gurbete provukli
vidjećeš kad bude se o tome pisalo i pričalo za 5-10 godina
seljačko stranačka posla
ch1No0k
Posts: 19
Joined: 21/05/2015 11:23

#1849 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by ch1No0k »

vješalica wrote:
soulmate wrote:Ocigledno da je sve ovdje neka farsa, ja poslije intervjua iz 2015. nisam dobio nikakvo saopstenje sto je veoma neprofesionalno sa njihove strane, jer su kao eto ozbiljna agencija. A ako nam je drzava pala na to da podobne umjesto sposobnih biraju "selekcijom" za koju nigdje nismo vidjeli pravilnika, za konkurs nismo vidjeli nigdje rang listu, nacin ocjenjivanja ili bilo cega, kandidate ne obavjestavaju zasto nisu prosli, ni da li su prosli, sve je neka misterija, onda mi stvarno nije cudo sto hiljade i hiljade mladih osoba napusta nasu lijepu drzavu. Toliko o onoj prici da je sve transparento, jest al sa potpuno zatamljenim staklima iza kog se nalazi BHANSA. Neka je sretno i svaka cast raji koja je uspjela da izgura sve do kraja normalnim putem, a ako postoji iko ko je prosao na kakav ilegalni put u konkursu, da Bog da mu pao sistem u najvecoj guzvi na radaru. Lijep pozdrav

pa nisu džaba selekciju pravili i po nacionalnoj osnovi jer na testiranju su išle grupe kako se ko izjašnjavao nije se ništa miješalo
samo budale mogu vjerovati u konkurse ovakve prirode
samo napuhali priču o ozbiljnosti posla za levate a svoje gurbete provukli
vidjećeš kad bude se o tome pisalo i pričalo za 5-10 godina
seljačko stranačka posla
Ne zelim nikog da pravdam, ali tesko je ocekivati da ljudi obave 5000 poziva za sve koji nisu prosli dalje (misleci na prva testiranja). Nemojte pricati o stelama, jer ja prvi radim sam za sebe, bez icije pomoci, cijeli zivot. Nemojte niciji uspjeh da narusavate vasim neuspjehom pricom o stelama. Kao sto momak gore rece, otac i mati mu sa srednjom skolom nezaposleni, moji su sa srednjom ali na srecu zaposleni, i da, sigurno ovakvi kao mi imamo veze na nivou drzavnih ministarstava ili BHANSA-e ...
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#1850 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by probook »

Ja sam 10000000% siguran da za kontrolora letenja nema stele. Ljudi moji nije to neki kancelarijski posao i mislite da bi ovi iz EU dali da avione na nebu kontrolisu neki nesposobni pa da sutra greskom sruse avion :-)
Post Reply