Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
nirmela85
Posts: 42
Joined: 13/11/2014 16:18

#1076 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by nirmela85 »

Nazalost niste u pravu :) Jos u konkursu koji je izasao za obuku je navedeno, da onaj koji zavrsi uspjesno obuku odmah dobija ugovor na neodredjeno... ;-) (jeste da ce ljudi padati i u toku obuke, ali eto, ko je zavrsi, ima posao)

By the way, maloprije sam sa feast-a, i ne znam zasto neko govori da je toliko tesko... uopste nije. barem ne meni.
Jeste da malo glava zaboli od razmisljanja, ali vec toliko je ok :)

Pozz za sve, i naravno ako nekome nesto mogu pomoci, neka mi se slobodno javi
Vincent_Chase
Posts: 143
Joined: 11/09/2008 11:22

#1077 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Vincent_Chase »

Pozz svima...

evo ovako: informacije koje ja imam su sljedece. FEAST se mora proci cijeli tj. ukoliko padnes samo jedan dio...npr. engleski, ili kocka, ili onaj test za reflekse...pa si cijeli FEAST... jer na kraju rezultat je samo "prosao" ili "pao" tj... ne mozes jedan dio uraditi super a drugi slabo pa da se to izjednaci...

Informacija koju sam ja cuo (preko kolega koji su upoznati sa dosadasnjim rezultatima) jeste da do sada prolaznost nekih cca 15%.....
rezultate ce javljati nakon 19tog tj. pretpostavljam od 22.12.

znaci od ovih 1000 koji su radili test...neka se 150 nada da ce proci u drugi krug....taj krug krece od polovine januara (FEAST 2).


pozz i sretno svima
maajstor
Posts: 12
Joined: 06/08/2011 15:41

#1078 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by maajstor »

A da li ima neko fin od ovih sto su polagali feast test da kazu iz kojih se dijelova sastoji,mislim sta se otprilike radi u kojem?

Hvala unaprijed :)
Cenk1986
Posts: 67
Joined: 09/07/2014 11:52

#1079 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Cenk1986 »

Vincent_Chase wrote:Pozz svima...

evo ovako: informacije koje ja imam su sljedece. FEAST se mora proci cijeli tj. ukoliko padnes samo jedan dio...npr. engleski, ili kocka, ili onaj test za reflekse...pa si cijeli FEAST... jer na kraju rezultat je samo "prosao" ili "pao" tj... ne mozes jedan dio uraditi super a drugi slabo pa da se to izjednaci...

Informacija koju sam ja cuo (preko kolega koji su upoznati sa dosadasnjim rezultatima) jeste da do sada prolaznost nekih cca 15%.....
rezultate ce javljati nakon 19tog tj. pretpostavljam od 22.12.

znaci od ovih 1000 koji su radili test...neka se 150 nada da ce proci u drugi krug....taj krug krece od polovine januara (FEAST 2).


pozz i sretno svima
Da li znas otprilike koliko je procentualno uspjesno dovoljno uraditi svaki dio da bi se zadovoljio kriterij za prolaz?
Vincent_Chase
Posts: 143
Joined: 11/09/2008 11:22

#1080 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Vincent_Chase »

Da li znas otprilike koliko je procentualno uspjesno dovoljno uraditi svaki dio da bi se zadovoljio kriterij za prolaz?[/quote]

Iskreno nemam pojma :( mogu samo nagadjati da je to otprilike 60-70 posto. Ali ima onih testova sa brzinom i refleksima..to..ko zna kako racunaju :)
Bezstelni
Posts: 144
Joined: 06/10/2014 15:27

#1081 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Bezstelni »

.
Last edited by Bezstelni on 11/12/2014 22:15, edited 1 time in total.
Vincent_Chase
Posts: 143
Joined: 11/09/2008 11:22

#1082 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Vincent_Chase »

Bezstelni wrote:Niko ne zna rezultate testova dok se ne oglasi Eurocontrol nakon posljednjeg kandidata.
Da se ne prosipamo, jer te tvrdnje potvrđuju ono što sam pisao - tj. da admini laprtaju i ono što treba i ono što ne treba.
Zar ti mislis da ljudi (ne svi, nego komisija i bh ansi) vec ne znaju rezultate onih koji su polagali do sada? Sta mislis da ce oni saznati tek kad se svi testiraju?

Ne testira i ne javlja ti rezultate euro control nego bh ansa i oni samo koriste platformu/server i test koji je razvio eurocontrol... tako da nisi upravu. Rezultati onih koji su polagali su vec gotovi, samo naravno nece bh anda da javlja da bi bilo fer prema ostalima.

Ovo je kao kad sam pisao da su poceli zvati telefonom...pa se raja na ovom forumu shprdala...a na kraju se ispostavilo kao tacno.
Bezstelni
Posts: 144
Joined: 06/10/2014 15:27

#1083 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Bezstelni »

.
Last edited by Bezstelni on 11/12/2014 22:15, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 22818
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1084 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by drndalo »

Opet nisi uzeo lijekove ? Malo preozbiljno shvatas napisano... Hajd' ponovo procitaj, al' ovaj put sa razumijevanjem...
Bezstelni
Posts: 144
Joined: 06/10/2014 15:27

#1085 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Bezstelni »

.
Last edited by Bezstelni on 11/12/2014 22:15, edited 1 time in total.
jahac96
Posts: 471
Joined: 06/03/2012 14:18

#1086 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by jahac96 »

mene samo zanima koliko je ljudi bilo na testiranju engleskog, jer sam cuo da su testirali citav dan u onoj ogromnoj sali pa me zanima broj haha i koliko je polozilo taj test :S
Vincent_Chase
Posts: 143
Joined: 11/09/2008 11:22

#1087 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Vincent_Chase »

jahac96 wrote:mene samo zanima koliko je ljudi bilo na testiranju engleskog, jer sam cuo da su testirali citav dan u onoj ogromnoj sali pa me zanima broj haha i koliko je polozilo taj test :S

Engleski testiralo se cca 2500 (tako cuo), polozilo tj pozvano na feast cca 950... pozz
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1088 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by perfect_guy »

jahac96 wrote:mene samo zanima koliko je ljudi bilo na testiranju engleskog, jer sam cuo da su testirali citav dan u onoj ogromnoj sali pa me zanima broj haha i koliko je polozilo taj test :S
čitav dan, i to i u Sarajevu i Mostaru i BL
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#1089 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by hodža »

Imal' jos jedan test poslije ovog ?
Vincent_Chase
Posts: 143
Joined: 11/09/2008 11:22

#1090 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Vincent_Chase »

hodža wrote:Imal' jos jedan test poslije ovog ?
Ima
FEAST II

Nakon toga sistematski pa razgovor
nirmela85
Posts: 42
Joined: 13/11/2014 16:18

#1091 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by nirmela85 »

Ljudi, da li neko zna na koji ce nacin javiti rezultate FEAST I testa?

Na njihovoj stranici, kovertom, pozivom...?

I ima li iko ikakvih novih informacija?? Vidim zatisje :) Pozz za sve vas
Vincent_Chase
Posts: 143
Joined: 11/09/2008 11:22

#1092 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Vincent_Chase »

nirmela85 wrote:Ljudi, da li neko zna na koji ce nacin javiti rezultate FEAST I testa?

Na njihovoj stranici, kovertom, pozivom...?

I ima li iko ikakvih novih informacija?? Vidim zatisje :) Pozz za sve vas

Oni koji poloze ce dobiti poziv telefonom (da im se kaze datum FEAST II) i naravno vjerujem da ce poslati kovertu tako da ima pismeni trag.

Oni koji NE poloze...misilm da ce biti obavjesteni samo kovertom da nisu polozili.

Ne vjerujem da ce biti ista na web-site tj. sigurno nece biti imena onih koji su prosli tj pali. Mozda samo jave kada krece FEAST II....
nirmela85
Posts: 42
Joined: 13/11/2014 16:18

#1093 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by nirmela85 »

Vincent_Chase wrote:
nirmela85 wrote:Ljudi, da li neko zna na koji ce nacin javiti rezultate FEAST I testa?

Na njihovoj stranici, kovertom, pozivom...?

I ima li iko ikakvih novih informacija?? Vidim zatisje :) Pozz za sve vas

Oni koji poloze ce dobiti poziv telefonom (da im se kaze datum FEAST II) i naravno vjerujem da ce poslati kovertu tako da ima pismeni trag.

Oni koji NE poloze...misilm da ce biti obavjesteni samo kovertom da nisu polozili.

Ne vjerujem da ce biti ista na web-site tj. sigurno nece biti imena onih koji su prosli tj pali. Mozda samo jave kada krece FEAST II....

Da. I ja sam pretpostavila slicno. Bilo bi lijepo kada bi javili i onima koji su pali. Cisto da covjek zna da se ne nada dalje :) Hvala na odgovoru, i drzim fige svima :)
harph
Posts: 65
Joined: 08/12/2011 22:08

#1094 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by harph »

Mene danas zvali da jave da sam prosao FEAST I, kazu kontaktirace me opet telefonom i pismeno za FEAST II. Sretno ljudi !
User avatar
ferratilis
Posts: 7278
Joined: 25/11/2013 16:48

#1095 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by ferratilis »

harph wrote:Mene danas zvali da jave da sam prosao FEAST I, kazu kontaktirace me opet telefonom i pismeno za FEAST II. Sretno ljudi !
Čestitam druže, nije ono lako položit :D

ja kad sam radio one kocke, mozak me zabolio, a kad su bile one boje i brojevi pola sam promašio :lol: tako da sad respektujem svakog ko položi :D
dallia
Posts: 11
Joined: 05/04/2013 21:20

#1096 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by dallia »

harph wrote:Mene danas zvali da jave da sam prosao FEAST I, kazu kontaktirace me opet telefonom i pismeno za FEAST II. Sretno ljudi !

Cestitam...svaka cast! Kojeg si datuma polagao FEAST?
Vincent_Chase
Posts: 143
Joined: 11/09/2008 11:22

#1097 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Vincent_Chase »

harph wrote:Mene danas zvali da jave da sam prosao FEAST I, kazu kontaktirace me opet telefonom i pismeno za FEAST II. Sretno ljudi !
Svaka cast... ja kontam koga zovnu do bozica polozio je... koga ne...neka ceka pismo i "zahvalu na ucescu" :)
hans kastorp
Posts: 55
Joined: 04/07/2014 11:13

#1098 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by hans kastorp »

harph wrote:Mene danas zvali da jave da sam prosao FEAST I, kazu kontaktirace me opet telefonom i pismeno za FEAST II. Sretno ljudi !
Iskrene čestitke, stvarno svaka čast! :thumbup:
bronhibombona
Posts: 23
Joined: 23/10/2014 16:36

#1099 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by bronhibombona »

harph wrote:Mene danas zvali da jave da sam prosao FEAST I, kazu kontaktirace me opet telefonom i pismeno za FEAST II. Sretno ljudi !
Kralju :D čestitke, kapa do poda :!:
User avatar
hodža
Posts: 4522
Joined: 28/07/2011 02:23
Location: Rajvosa

#1100 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by hodža »

:thumbup:

Kojeg datuma si radio Feast ?
Post Reply