Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
toci
Posts: 34
Joined: 06/10/2014 16:57

#851 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by toci »

AdnanF wrote:Dobio poziv za feast testiranje 18.11. Da li ima još neko iz Gracanice i okoline da ide za taj datum....
Drug jesul te zvali il samo postom poslali. Dobro je da jos pozivaju. Ja ima da obijelim dok dobijem il poziv il odbijenicu :shock:
AdnanF
Posts: 7
Joined: 10/10/2014 21:55

#852 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by AdnanF »

toci wrote:
AdnanF wrote:Dobio poziv za feast testiranje 18.11. Da li ima još neko iz Gracanice i okoline da ide za taj datum....
Drug jesul te zvali il samo postom poslali. Dobro je da jos pozivaju. Ja ima da obijelim dok dobijem il poziv il odbijenicu :shock:
Ja sam dobio poziv postom...
Vincent_Chase
Posts: 143
Joined: 11/09/2008 11:22

#853 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Vincent_Chase »

Pozdrav,
evo malo da vam dam informacija sa testa :)

U biti necu vam moci reci nista novo.

testiraju dvije grupe dnevno po 15 ljudi tj 30 ukupno.

testiranje ce se vrsiti do 19.12 i rezultati ce tek onda biti objavljeni tj. pozivat ce se ponovo telefonom i pismeno.

Planirani feast 2 ce krenuti od polovine januara. eto toliko o datumima.

sto se tice samog testa. sve kao dosad napisano...ne mozete nauciti...ne mozete se pripremiti...samo se dobro odmorite i opusteno. test traje 2,5 sati i ima bukvalno nekoliko stotina pitanja....tako da kada zavrsite nemate pojma kako ste uradili :) isto tako neka pitanja su vremenski ogranicena i ne mogu se stici dokraja uraditi....eto toliko...ne znam jos sta da vam napisem....


may the force be with you :)
mate is mate
Posts: 47
Joined: 28/08/2014 10:52

#854 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by mate is mate »

Znaci radi se na racunalu,sve na engleskom...... jeli imalo slicno sa zadacima aplikacije od 35$?
Vincent_Chase
Posts: 143
Joined: 11/09/2008 11:22

#855 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Vincent_Chase »

engleski apsolutno... ko ima bilo kakvih problema sa engleskim, ne znam na koji nacin ce poloziti ovo iskreno...

sve na racunaru...

aplikacija...hm..ono sto sam vidio na netu...slicno ali ne bas isto....nema nekih testova inteligancije itd...ali zato ima slusanja sa slusalicama itd...

mislim da aplikacija moze pripremiti za vrstu i tip testiranja ali zadaci nisu isti koliko sam vidio

pozz
mate is mate
Posts: 47
Joined: 28/08/2014 10:52

#856 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by mate is mate »

hvala u svakom slucaju
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#857 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by desperate housewife »

Hajd kad vec nisu svi skrti da kazu sledece ako zele:

1. na onoj aplikaciji ima 8-9 razlicitih segmenata testa, zainma me ako je neko radio test i vidio aplikaciju, dali su na ovom feast 1 zastupljeni svi segmenti?

2. dali ima pitanja sa orjentacijom u prostoru i releveantno na kompas? Ovo se i moze spremiti ako neko zeli... u feast 1 ili 2 ta pitanja MORAJU biti

reci te slobodno sto vise informacija, nit ce te sebi olaksat niti otezat.. kome je sudjeno sudjeno mu je.. taman kroz iglene usi .. a oni ce svakako gledat da imaju 40-50 ljudi koji zadovoljavaju kriterije jer onda ce neki otpadati na intervju-u, neki na zdravstvenom, neki ce sigurno i sami da odustanu...
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#858 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by desperate housewife »

perfect_guy wrote:
desperate housewife wrote:ma il' su popadali ili su malo skrti :D

ovo drugo je likely to happen :)
ili su iz anse rekli da se ne smije pričati o tome :oops:
Eto mi smo povjerljivi strasno...

Rekli su nam i da nema korupcije u drzavnim institucijama, da nema kradje i lopovluka u politici.. sve su nam rekli..
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#859 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by drndalo »

desperate housewife wrote: reci te slobodno sto vise informacija, nit ce te sebi olaksat niti otezat..
Ali bi ti izgleda sebi da olaksas time sto bi da znas vise nego sto su znali oni koji su prvi isli...?
desperate housewife wrote: Eto mi smo povjerljivi strasno...
Povjerljivi ili ne, moraces i ti potpisati papir da te mogu nategnuti 1kEUR ako budes pricala okolo...
omgitsme
Posts: 16
Joined: 22/10/2014 22:07

#860 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by omgitsme »

Znate li jos nekoga da jos nije dobio poziv za FEAST, a ni odbijenicu da nije prošao englesk?
BB_Kiddo
Posts: 3
Joined: 06/11/2014 18:45

#861 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by BB_Kiddo »

Ja sam nova na forumu, takođe nisam dobila ni pismo ni poziv.
Nekoliko puta sam zvala Bhansu da pitam da li je izbor kandidata završen međutim ili se ne javljaju ili nemaju tu informaciju.
Već sam se prestala nadat pozitivnom ishodu iako sam prilično sigurna da sam test iz eng uradila dobro.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#862 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Pasiflora »

omgitsme wrote:Znate li jos nekoga da jos nije dobio poziv za FEAST, a ni odbijenicu da nije prošao englesk?
Da, znam :(
BB_Kiddo wrote:Ja sam nova na forumu, takođe nisam dobila ni pismo ni poziv.
Nekoliko puta sam zvala Bhansu da pitam da li je izbor kandidata završen međutim ili se ne javljaju ili nemaju tu informaciju.
Već sam se prestala nadat pozitivnom ishodu iako sam prilično sigurna da sam test iz eng uradila dobro.
vidi ovo:
Vincent_Chase wrote:Pozdrav,
evo malo da vam dam informacija sa testa :)

U biti necu vam moci reci nista novo.

testiraju dvije grupe dnevno po 15 ljudi tj 30 ukupno.

testiranje ce se vrsiti do 19.12 i rezultati ce tek onda biti objavljeni tj. pozivat ce se ponovo telefonom i pismeno.

Planirani feast 2 ce krenuti od polovine januara. eto toliko o datumima.

may the force be with you :)
Bezstelni
Posts: 144
Joined: 06/10/2014 15:27

#863 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by Bezstelni »

.
Last edited by Bezstelni on 11/12/2014 22:30, edited 1 time in total.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20556
Joined: 12/08/2013 12:51

#864 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by insaneinthebrain »

omgitsme wrote:Znate li jos nekoga da jos nije dobio poziv za FEAST, a ni odbijenicu da nije prošao englesk?
nisam ni ja dobio nikakvu informaciju. bar da znam na cemu sam :roll:
mitabl
Posts: 12
Joined: 20/10/2014 09:46

#865 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by mitabl »

insaneinthebrain wrote:
omgitsme wrote:Znate li jos nekoga da jos nije dobio poziv za FEAST, a ni odbijenicu da nije prošao englesk?
nisam ni ja dobio nikakvu informaciju. bar da znam na cemu sam :roll:
nisam ni ja dobio nista a dva momka koji su radili sa mnom engleski dobili odbijenice postom. ko ce im znati
BB_Kiddo
Posts: 3
Joined: 06/11/2014 18:45

#866 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by BB_Kiddo »

Happy Hunger Games! And may the odds be ever in your favor...
LBlues
Posts: 33
Joined: 05/08/2014 18:51

#867 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by LBlues »

:lol: :bih:
BB_Kiddo wrote:Happy Hunger Games! And may the odds be ever in your favor...
hans kastorp
Posts: 55
Joined: 04/07/2014 11:13

#868 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by hans kastorp »

Vincent_Chase wrote:Pozdrav,


testiraju dvije grupe dnevno po 15 ljudi tj 30 ukupno.

testiranje ce se vrsiti do 19.12 i rezultati ce tek onda biti objavljeni tj. pozivat ce se ponovo telefonom i pismeno.

Planirani feast 2 ce krenuti od polovine januara. eto toliko o datumima.



may the force be with you :)
Pozdrav! Jesi li ove informacije (o terminima) dobio od instruktora ili ? zaista se sve do 19.decembra testira?
Ako se svaki dan testira, to onda dođe oko 1000 ljudi.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#869 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by perfect_guy »

hans kastorp wrote:
Pozdrav! Jesi li ove informacije (o terminima) dobio od instruktora ili ? zaista se sve do 19.decembra testira?
Ako se svaki dan testira, to onda dođe oko 1000 ljudi.
nama je danas pomenuto samo za rezultate da su iza 20.12.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#870 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by drndalo »

Tada su rezultati jer nece da saopstavaju ni ljudima iz prvih tura, a koji poloze, dok svi ostali ne stignu na red za testiranje...
hans kastorp
Posts: 55
Joined: 04/07/2014 11:13

#871 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by hans kastorp »

Aha, ok, hvala. Ništa, valja čekati. :thumbup:
User avatar
desperate housewife
Posts: 476
Joined: 25/09/2010 13:47

#872 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by desperate housewife »

drndalo wrote:
desperate housewife wrote: reci te slobodno sto vise informacija, nit ce te sebi olaksat niti otezat..
Ali bi ti izgleda sebi da olaksas time sto bi da znas vise nego sto su znali oni koji su prvi isli...?
desperate housewife wrote: Eto mi smo povjerljivi strasno...
Povjerljivi ili ne, moraces i ti potpisati papir da te mogu nategnuti 1kEUR ako budes pricala okolo...

ma tipicna suplja...
majmumee44
Posts: 2
Joined: 05/11/2014 22:52

#873 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by majmumee44 »

Pozdrav buduce kolege, kako teku pripreme za testiranje? Ima li neko da je skinuo onu aplikaciju peko app storea, kako se tu snalazite? Hajde da se medjusobno savjetujemo oko aplikacije, ako imate neke cake kako lakse rjesiti neke oblasti,pisite
polisofisa
Posts: 32
Joined: 08/11/2014 12:26

#874 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by polisofisa »

majmumee44 wrote:Pozdrav buduce kolege, kako teku pripreme za testiranje? Ima li neko da je skinuo onu aplikaciju peko app storea, kako se tu snalazite? Hajde da se medjusobno savjetujemo oko aplikacije, ako imate neke cake kako lakse rjesiti neke oblasti,pisite
Opameti se drugar. Šta misliš prođeš testiranje "na guzove" (što je nemoguće) i postaneš nesposobni kontrolor. Ne mogu nekad da vjerujem kako naš svijet razmišlja. Kao da je to testiranje neka igra i ovi iz Eurocontrola su tu kao negativci koje mi trebamo zaje*at. Brate, testiranje ovakvo kakvo je cijenim strašno, jer znaju oni, ali i ti, da li si za tog posla ili ne. Uopšte sebi ne stvaram pritisak baš iz tog razloga. Naspavajte se i pravac testiranje, bez priprema, bez ičeg.

Ja sam 12.11. u 9 sati. Zna li neko da li ima jeftinog prenoćišta u blizini, pošto ne bih da ustajem u 4 sata zbog putovanja?
polisofisa
Posts: 32
Joined: 08/11/2014 12:26

#875 Re: Kontrolori zracnog saobracaja-posao

Post by polisofisa »

I da... Prema eurocontrolu, gornja granica starosti je 24 bez izuzetaka i da stariji ne mogu pristupiti FEAST-u. Jest nekulturno, ali kakvi ste vi s godinama? Ja imam 26 u dupetu. :)
Post Reply