OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#2326 Re: PIK.ba-all about

Post by preselio na ahiret »

nlt wrote: 30/03/2022 20:16 Nema papirića, imam naravno onaj nalog. Ništa dat ću im još sutra pa ako ne bude opet doneseno zvat ću
mora da se dostavljac zaigro na bingu ili kerovima :-)
User avatar
nepass1
Posts: 9699
Joined: 06/07/2017 07:35

#2327 Re: PIK.ba-all about

Post by nepass1 »

Djecja kolica i krevetic evo dvije g ne mogu da prodam, znaci nema ni upita moze li nize. Stavim mob prodam za 3h, stavim ps4 prodam za 24h. I to moze li nize, ne moze, haj eto me za 1h da preuzmem.
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2328 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

Intimne stvari ne idu...
Kakav je jogi...

Ma previse se toga prodaje
A djece sve manje
Nece niko prvom djetetu kupiti polovno
A trece i cetvrto naslijedi od brace i sestara
Znaci trebas obicne ljude kojima je 2 u razmaku 10 godina al da su pali financinski :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2329 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

The BEN10 wrote: 01/04/2022 23:53
Black swan wrote: 01/04/2022 23:44 Da sam realizirao jos 2 transakcije ne bih imao mjesta u excel rubrikama

Mada mislim da ce april biti tanak
Nesto mi govori
Jel kasno, daj profil kupit ćemo 2 artikla ako već ganjaš rekorde. :-D
Koja pogreska artikli bili u drugom stanu :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2330 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

Eh sta dozivi jucer od balavca od 17-18 godina,da me proziva da sam mu uvalio nesto a ustvari on jadnik ne zna to koristiti.
Naime prodavao onu neku xiaomi band pametnu narukvicu,band 4c,kineska verzija,samo engleski i kineski ima od jezika.
Narukvica nova u originalnoj ambalazi,slike ubqcene originalne na oglas,detaljno opisano sve .Narukvica prije objave oglasa uparena i testirana ,imaju slike da je uparena.
Elem klinac dobio narukvicu ali ne zna upariti.Ja mu ostavio viber,rekao najmanje 5 puta,de javi mi se na viber,upalimo kameru i rijesim ti to za 5 minuta...i nije me nijednom nazvao.Onds poceo da pise da je neispravno,hoce da mi vrati,njega ne zanima nista,kineska slova nesto spominje,nadobudan klinac pravo,fol ide u elekzrotehnicku,maher za IT i elektroniku ,nema sanse da on to ne zna.
Kasnije mi poceo prijetiti kako ce me prijaviti za internet prevaru,kao vec je kontaktirao ocevog advokata 😂.
Ja mu rekao da sa djecom nemam sta pisati,ostavio broj i rekao da me nazove neko od njegovih roditelja,pa cu sa njima rijesiti problem.
Kakvih sve debila ima,narukvicu mu spustio na 35 KM i evo par dana me vec pegla kako ne moze upariti a radi pogresno.
Ja mu sve objasnim ali dzaba,on tjera svoje pogresno i kuka kako ne radi.
Inace ne prodajem djeci nista niti kupujem od djece ali ovog nisam pitao koliko ima godina.Od sada izgleda to mora biti obavezno pitanje kada se neko javi.
Picokland
Posts: 25
Joined: 20/05/2021 17:58

#2331 Re: PIK.ba-all about

Post by Picokland »

Pozdrav,

Kako vi rjesavate ove što vam kupe artikal i onda hoće vratiti? Ovaj artikal je vracen potpuno ispravan, medjutim kupac je tvrdio da je neispravan. Rečeno mu je da snimi on je rekao nema vremena, hoce samo novac nazad. Dalje ponudjena mu je zamjena i lik hladno kaze necu ta sran*a. Kao dobio je od prijatelja sad.
Vratio je artikal koji ne znam kako je uspio osteti ovako, kutija izderana, aktivirao 30 dana free za ovaj produkt. Bukvalno da ga ne možeš nikome više prodati a vrijedi 100KM.
Kako vi to rješavate?
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2332 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

Pa ako ti je ostetio,onda nisi trebao prihvatiti.
Ne mozes ni u radnji vratiti ako ostetis nesto ili dobiti zamjenu.

Najbolje je da u oglasu napises da ne vracas i da se kupac odluci hoce li kupiti ili nece.

Preko olxa je tesko i vracati nesto,jer dok platis opet postarinu,ne isplati se.

I meni nije problem da mi neko i vrati nesto,sko bude nesto sto nije nsvedeno u oglasu ali ako me neko pocne praviti budalom,kao mene sinoc onaj balavac,onda necu ni to.
Evo samo da dodam da me njegovi roditelji nisu zvsli danas.
Picokland
Posts: 25
Joined: 20/05/2021 17:58

#2333 Re: PIK.ba-all about

Post by Picokland »

Ma ja sam ovom nudio zamjenu, ne zeli hoce novac.
Kazem mu hajde ti meni snimi tu stvar, ona inace se spoji na aplikaciju. Kaze on nemam ja vremena za to izbrisao aplikaciju, ja cu doci po pare. Novi sam pa ne znam bas kako se postaviti ovakvima jer ovo je bukvalno da ti skine 100km iz dzepa, niti možeš više prodati kao novo a možda i nikako.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#2334 Re: PIK.ba-all about

Post by MarkoIvkovic »

...
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2335 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

Kupim knjigu za 4 marke na pijaci
I stavim 26
Ode brzom postom za banja luku neki preprodavac :mrgreen:
Ovo mi je do sada najveci omjer ulozeno dobiveno
Bez peglanja
Neki dan povijest neka omjer 3x
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#2336 Re: PIK.ba-all about

Post by MehmedPasaMoric »

Jedno pitanje koje i jeste i nije vezano za OLX, zna li neko jel se bas drasticno promijenila otkupna cijena zeljeza skoro? Prodajem jedab oldtimer gdje sam zapoceo restauraciju i u medjuvremenu odustao ali je osnova dobra... Cijena je simbolicna 1100 maraka i najvise mi se javljaju Romi koje uopste ne interesuje ni stanje automobila ni sta sam ja na njemu uradio nego nude 800 maraka na neivdjeno :? Znam da se nekad auto mogao prodati na otpadu za 300-400 maraka, ali sad kontam ako on meni nudi 800 tu garant ima preko hiljadu u zeljezu, bakru i aluminiju
User avatar
Rothmans
Posts: 2865
Joined: 21/11/2019 21:32

#2337 Re: PIK.ba-all about

Post by Rothmans »

MehmedPasaMoric wrote: 06/04/2022 17:05 Jedno pitanje koje i jeste i nije vezano za OLX, zna li neko jel se bas drasticno promijenila otkupna cijena zeljeza skoro? Prodajem jedab oldtimer gdje sam zapoceo restauraciju i u medjuvremenu odustao ali je osnova dobra... Cijena je simbolicna 1100 maraka i najvise mi se javljaju Romi koje uopste ne interesuje ni stanje automobila ni sta sam ja na njemu uradio nego nude 800 maraka na neivdjeno :? Znam da se nekad auto mogao prodati na otpadu za 300-400 maraka, ali sad kontam ako on meni nudi 800 tu garant ima preko hiljadu u zeljezu, bakru i aluminiju
80 kpf
avijon
Posts: 1533
Joined: 20/08/2012 22:10

#2338 Re: PIK.ba-all about

Post by avijon »

Jel oni sami zovu da mi pare dostave od kupca ili kako to ide ?
Poslano preko olx dostave kno BH express
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2339 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

donese ti postar zaduzen za tvoj rejon pare
ili ti ostavi zuti papiric da dodjes u postu


prodajem neki mobitel i vidim ostalo jos 20-ak dana oglasa
znaci mobiteli ne mogu ko prije stajati godinama???
kao i auta
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2340 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

Black swan wrote: 09/04/2022 13:14 donese ti postar zaduzen za tvoj rejon pare
ili ti ostavi zuti papiric da dodjes u postu


prodajem neki mobitel i vidim ostalo jos 20-ak dana oglasa
znaci mobiteli ne mogu ko prije stajati godinama???
kao i auta
Mogu stajati...
Mozes li uslikati to sto tebi pise da je ostalo 20ak dana oglasa ?
Imas mogucnost obnavljanja artikla svakih mjesec dana...pa jedino da ti to nije odbrojavanje,pa si pobrkao
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2341 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

aha
sad sam vidio da mi je bas mobitel oglas preko dozvoljenog broja artikala
možda to ima veze
i skinuo mi je bobe za objavu

sve sto zaradim beze potrosim
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2342 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

Black swan wrote: 09/04/2022 13:27 aha
sad sam vidio da mi je bas mobitel oglas preko dozvoljenog broja artikala
možda to ima veze
i skinuo mi je bobe za objavu

sve sto zaradim beze potrosim
To je to onda...preko dozvoljenog broja i to kosta.

Nego sada mi neko kliknu da kupi telefon,niti se javio da pita sta,nit ista ali malo mi je sumnjivo.
Tek registrovan korisnik,nista nije verifikovano,nema broja mobitela...poslao sam poruku da potvrdi narudzbu pa ima vremena do ponedjeljka 😃
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#2343 Re: PIK.ba-all about

Post by nlt »

Šta im je sa aplikacijom, zadnjih dana nije upotrebljivo nikako
Samo vrti, treba vječnost dok nešto otvorim
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2344 Re: PIK.ba-all about

Post by Truba »

Steka opasno i preko chromea
Nervira
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2345 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

Bilo je danas problema i sa aplikacijom i sa web stranicom...cak je bila i pala par minuta.
Od petka navecer je pocela aplikacija da steka i vrti a ni na webu nije bolja situacija...sinoc je bas bas sporo ucitavalo.

Neki je vrag u pozadini,moguce sa serverima.
Emojti
Posts: 171
Joined: 16/01/2022 14:59

#2346 Re: PIK.ba-all about

Post by Emojti »

Kako da nesto prodam, izdvojim artikal hebote ljudi ne mogu ni da ga nadju jer serveri stekaju non stop.
Katastrofa.
Vidio sam neki opk.ba postoji nova alternativa za OLX.
Daj boze da se probiju vremenom jer ovi zaklase s OLX kreditom. A artikli se utrostrucili odkako je korona kriza pocela.
Sve vise i vise shopova, profila i prodaja dziza iz Kine.
Objavis oglas i taj isti oglas u roku sat-dva bude zatrpan drugima.

Edit: u doba prije korone nisam mogao osvojit potraznju. Da nabavim 100 komada odma bi prodao, sad stoje danima.
radijator
Posts: 382
Joined: 25/01/2003 00:00

#2347 Re: PIK.ba-all about

Post by radijator »

Emojti wrote: 11/04/2022 11:16 Kako da nesto prodam, izdvojim artikal hebote ljudi ne mogu ni da ga nadju jer serveri stekaju non stop.
Katastrofa.
Vidio sam neki opk.ba postoji nova alternativa za OLX.
Daj boze da se probiju vremenom jer ovi zaklase s OLX kreditom. A artikli se utrostrucili odkako je korona kriza pocela.
Sve vise i vise shopova, profila i prodaja dziza iz Kine.
Objavis oglas i taj isti oglas u roku sat-dva bude zatrpan drugima.

Edit: u doba prije korone nisam mogao osvojit potraznju. Da nabavim 100 komada odma bi prodao, sad stoje danima.
U sustini, smeta ti konkurencija :-)
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2348 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

zippoo87 wrote: 09/04/2022 14:02
Black swan wrote: 09/04/2022 13:27 aha
sad sam vidio da mi je bas mobitel oglas preko dozvoljenog broja artikala
možda to ima veze
i skinuo mi je bobe za objavu

sve sto zaradim beze potrosim
To je to onda...preko dozvoljenog broja i to kosta.

Nego sada mi neko kliknu da kupi telefon,niti se javio da pita sta,nit ista ali malo mi je sumnjivo.
Tek registrovan korisnik,nista nije verifikovano,nema broja mobitela...poslao sam poruku da potvrdi narudzbu pa ima vremena do ponedjeljka 😃
Da sam sebe quotam.
Onaj novi korisnik sto mi je neki dan narucio mobitel bez ikakvih pitanja je prava musterija,danas mu je isporucen telefon a u medjuvremenu je verifikovao mobitel,mail
Emojti
Posts: 171
Joined: 16/01/2022 14:59

#2349 Re: PIK.ba-all about

Post by Emojti »

Meni su evo dvojica narucila artikle po 70 i 80 km, obojica preuzela. Jedan nije nista pitao, dok drugi samo kad ce bit na adresi i to je to.
Danas OLX nikako nije radio od 12 i 15 do nekih 15h.
Bas sam trazio jel samo za mene palo, i kako kazu stranice is up or down, pao je bio.

Platis taj OLX kredit, iskoristis ga da kupci nebi mogli doc do njega. Niti sam mogao odgovarat na poruke, nista.
A pogotovo u zadnje vrijeme koci cesto navecer i treba zaista dugo da ucita.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2350 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

Emojti wrote: 12/04/2022 23:26 Meni su evo dvojica narucila artikle po 70 i 80 km, obojica preuzela. Jedan nije nista pitao, dok drugi samo kad ce bit na adresi i to je to.
Danas OLX nikako nije radio od 12 i 15 do nekih 15h.
Bas sam trazio jel samo za mene palo, i kako kazu stranice is up or down, pao je bio.

Platis taj OLX kredit, iskoristis ga da kupci nebi mogli doc do njega. Niti sam mogao odgovarat na poruke, nista.
A pogotovo u zadnje vrijeme koci cesto navecer i treba zaista dugo da ucita.
I ja svaki oglas isticem,inace sansa za prodati je ravna statistickoj gresci :D
Ja sam skontao da nije do mene danas,sto se tice pada servera,jer sam probao prvo sa telefona sa windows 10 mobile...nece ni web ni aplikacija,probao sa androida,isti slucaj.

Zadnjih 7 dana stranica radi bas otezano i ovo je vec 2-3 put da pada server skroz i da su offline.
Prije su bile najave odrzavanja stranice a sada haman nema nista...samo ugase kada im se cefne a sto ti kazes,uredno kredite naplate i kada su offline.
Post Reply