OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1826 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 11:43
foxlife wrote: 31/05/2021 11:40
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 11:36

Problemi koje ti imaš na piku i na koje se često žališ upravo vuku korijene iz boldiranog.
Ranije si spomenuo dojmove, dojmovi na piku su dokaz a i nisu, treba ih znati tumačiti.
problemi koje ja imam na piku su da nemaju na stanju i to je jedino na sta sam se zalio sto nema veze sa boldiranim ni sa jednim ni sa drugim al nema veze ti tako mislis

ps. ok dojmovi su tu fifti fifti i nebitni u sustini al eto samo ih pomenuh onako sta ljudi misle o meni kao prodavcu i kao kupcu
Možda se nisi ti žalio ali drugi 100% jesu, čitaš i sam temu. Posebno na onoj drugoj o prevarantima.
pa vidi sta si napisao pa sam se na to i osvrnuo
rekao si da probleme koje ti imas i na koje se cesto zalis
ja ti rekao da nemam te probleme i ne zalim se


slazem se da neki imaju problema s tim
govorim da se mene moze kontaktirati i da se moze dogovoriti i na osnovu toga ne moze niko imati problema a isto tako je i kad sam kupac

procitaj zadnji dojam koji je ostavio prodavac pa ce ti biti jasnije kako kupujem npr
adsubzero
Posts: 2992
Joined: 08/02/2013 15:52

#1827 Re: PIK.ba-all about

Post by adsubzero »

un1ted wrote: 31/05/2021 11:07
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 10:55 Vlastita fotografija govori o stanju, posjedovanju kao i o samom prodavaču. Za sve što se može slikati, treba postaviti vlastitu fotografiju.
Ne slazem se. Ako nije narušen kvalitet uređaja i ako nema šta dodatno prikazati, generička fotografija je ok.

Reci mi, kako bi fotografisao fabrički vakumiran artikal koji prodaješ?
I ja isto ovo mislim, za neke stvari apsolutno nema potrebe da se slika.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1828 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 11:47 pa vidi sta si napisao pa sam se na to i osvrnuo
rekao si da probleme koje ti imas i na koje se cesto zalis
ja ti rekao da nemam te probleme i ne zalim se


slazem se da neki imaju problema s tim
govorim da se mene moze kontaktirati i da se moze dogovoriti i na osnovu toga ne moze niko imati problema a isto tako je i kad sam kupac

procitaj zadnji dojam koji je ostavio prodavac pa ce ti biti jasnije kako kupujem npr
Tvoj profil je OK u kontekstu namjera, jedino što ja ne kupujem sa takvih profila.
Imam svoje standarde kojih se držim i kada prodajem i kada kupujem, 95% mogućih problema sam uklonio određenim pravilima.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1829 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 11:55
foxlife wrote: 31/05/2021 11:47 pa vidi sta si napisao pa sam se na to i osvrnuo
rekao si da probleme koje ti imas i na koje se cesto zalis
ja ti rekao da nemam te probleme i ne zalim se


slazem se da neki imaju problema s tim
govorim da se mene moze kontaktirati i da se moze dogovoriti i na osnovu toga ne moze niko imati problema a isto tako je i kad sam kupac

procitaj zadnji dojam koji je ostavio prodavac pa ce ti biti jasnije kako kupujem npr
Tvoj profil je OK, jedino što ja ne kupujem sa takvih profila.
Imam svoje standarde kojih se držim i kada prodajem i kada kupujem, 95% mogućih problema sam uklonio određenim pravilima.
Ok tvoj je izbor hoces kupiti ili ne
Kao sto rekoh izgubio sam tebe kao kupca al ce neko kupiti kome treba i proci ce sigurno jeftinije od bilo kojeg prodavca kod kojeg bi eventialno kupio

Da mi je ovo primarni izvor zarade vjerovatno bih ulozio truda da sve predstavim kako treba al nije i zato i ovakve slike i opisi

Imam i ja svoje standarde i kada prodajem i kada kupujem zato i ono sa maglenkom i sa ostalim stvarima koje sam opisao

Meni je vazno da onaj koji kupi od mene ne bude prevaren na bilo koji nacin a kako ce neko ocjeniti moje oglase i sl mi je najmanje vazno iako to utice na eventualne prodaje

Al ipak znajuci vecinu kupaca na piku da prodaju napise guru neki svjetski za marketing imao bih poruke moze li nize i sl


Uglavnom razumijemo se ima gresaka koje meni licno ne igraju ulogu zbog bitnosti prodaje a tebi to smeta i ne zelis da s takvima poslovati
Bitno je samo da nisam prevarant
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1830 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 12:02
Meni je vazno da onaj koji kupi od mene ne bude prevaren na bilo koji nacin a kako ce neko ocjeniti moje oglase i sl mi je najmanje vazno iako to utice na eventualne prodaje

Uglavnom razumijemo se ima gresaka koje meni licno ne igraju ulogu zbog bitnosti prodaje a tebi to smeta i ne zelis da s takvima poslovati
Bitno je samo da nisam prevarant
Hoću ti reći da pošten čovjek uspije prevariti kupca iako to nije htio, uspije ga prevariti svojom traljavošću.
Slaba slika, slab opis, slaba komunikacija. Dođem ti na adresu, pogledam i vidim nešto što bih recimo vidio da su slike dobre.
Možda me nisi htio prevariti a možda si se nadao kada sam već došao da ću prelomiti i kupiti ali u svakom slučaju kupci to ne znaju niti ima potrebe da nagađaju kada mogu da vide na slikama i pročitaju u opisu.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1831 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 12:16
foxlife wrote: 31/05/2021 12:02
Meni je vazno da onaj koji kupi od mene ne bude prevaren na bilo koji nacin a kako ce neko ocjeniti moje oglase i sl mi je najmanje vazno iako to utice na eventualne prodaje

Uglavnom razumijemo se ima gresaka koje meni licno ne igraju ulogu zbog bitnosti prodaje a tebi to smeta i ne zelis da s takvima poslovati
Bitno je samo da nisam prevarant
Hoću ti reći da pošten čovjek uspije prevariti kupca iako to nije htio, uspije ga prevariti svojom traljavošću.
Slaba slika, slab opis, slaba komunikacija. Dođem ti na adresu, pogledam i vidim nešto što bih recimo vidio da su slike dobre.
Možda me nisi htio prevariti a možda si se nadao kada sam već došao da ću prelomiti i kupiti ali u svakom slučaju kupci to ne znaju niti ima potrebe da nagađaju kada mogu da vide na slikama i pročitaju u opisu.
Ok to je tvoje vidjenje
Ja prije nego sto bi ti dosao opisem ti preko telefona
Gospodine artikal je korišten evo odmah cu vam poslati slike ako mislite da je izgrebano i sl
Moze biti slaba slika i opsi al komunikacija ne moze nikako
Tako da ta fora kad si vec dosao pa ces prelomiti i kupiti kod mene ne postoji jer cu ti onda dati u pola cijene ako mislis da si prevaren
Konkretno maglenku da mislis da nije tako a da vidim da si normala dao bih ti besplatno

Da se razumijemo ne pravdam se nikome jer nemam potrebe samo ocito imamo drugacije vidjenje na te stvari
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1832 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

Shvatio sam ja tebe, nego zar nije lakse staviti svoje i kvalitetne slike za sve kupce nego da ti ljudi ponaosob traze iste ako su zainteresirani?
Pet puta posaljes slike nekom i onda rondas kako ljudi ne kupuju, kako su dokoni, kako im je dosadno, kako bi dzaba...
Vidim sliku koju si napravio u momentu dok si salto unazad radio, daj upola cijene.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1833 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 12:29 Shvatio sam ja tebe, nego zar nije lakse staviti svoje i kvalitetne slike za sve kupce nego da ti ljudi ponaosob traze iste ako su zainteresirani?
Pet puta posaljes slike nekom i onda rondas kako ljudi ne kupuju, kako su dokoni, kako im je dosadno, kako bi dzaba...
Vidim sliku koju si napravio u momentu dok si salto unazad radio, daj upola cijene.
ko kaze da rondam kako ne kupuju?
rondam na to da hoce svi nesto za dzaba a svoje cijene kao da je zlatno i to mi samo pokazuje da je preprodavac
da je neko ko nema artikala na prodaju pitao dao bih mu besplatno
i taj dio za ventilaciju da neko pita bilo bi vjerovatno u pola cijene cim bih vidio da nije preprodavac

i kad pitas meni nije lakse jer imam spaseno par slika i posaljem ko trazi ako vidim da je ozbiljan kupac
kao sto ti rece imas svoja pravila za prodaju i kupovinu a ja imam svoja i meni odlicno funkcionisu zasada
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1834 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 12:37
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 12:29 Shvatio sam ja tebe, nego zar nije lakse staviti svoje i kvalitetne slike za sve kupce nego da ti ljudi ponaosob traze iste ako su zainteresirani?
Pet puta posaljes slike nekom i onda rondas kako ljudi ne kupuju, kako su dokoni, kako im je dosadno, kako bi dzaba...
Vidim sliku koju si napravio u momentu dok si salto unazad radio, daj upola cijene.
ko kaze da rondam kako ne kupuju?
rondam na to da hoce svi nesto za dzaba a svoje cijene kao da je zlatno i to mi samo pokazuje da je preprodavac
da je neko ko nema artikala na prodaju pitao dao bih mu besplatno
i taj dio za ventilaciju da neko pita bilo bi vjerovatno u pola cijene cim bih vidio da nije preprodavac

i kad pitas meni nije lakse jer imam spaseno par slika i posaljem ko trazi ako vidim da je ozbiljan kupac
kao sto ti rece imas svoja pravila za prodaju i kupovinu a ja imam svoja i meni odlicno funkcionisu zasada
rondaju oko toga drugi a cesto sami uzrokuju ono sto ih nervira.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1835 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 12:41
foxlife wrote: 31/05/2021 12:37
Snake Eyes wrote: 31/05/2021 12:29 Shvatio sam ja tebe, nego zar nije lakse staviti svoje i kvalitetne slike za sve kupce nego da ti ljudi ponaosob traze iste ako su zainteresirani?
Pet puta posaljes slike nekom i onda rondas kako ljudi ne kupuju, kako su dokoni, kako im je dosadno, kako bi dzaba...
Vidim sliku koju si napravio u momentu dok si salto unazad radio, daj upola cijene.
ko kaze da rondam kako ne kupuju?
rondam na to da hoce svi nesto za dzaba a svoje cijene kao da je zlatno i to mi samo pokazuje da je preprodavac
da je neko ko nema artikala na prodaju pitao dao bih mu besplatno
i taj dio za ventilaciju da neko pita bilo bi vjerovatno u pola cijene cim bih vidio da nije preprodavac

i kad pitas meni nije lakse jer imam spaseno par slika i posaljem ko trazi ako vidim da je ozbiljan kupac
kao sto ti rece imas svoja pravila za prodaju i kupovinu a ja imam svoja i meni odlicno funkcionisu zasada
rondaju oko toga drugi a cesto sami uzrokuju ono sto ih nervira.
rondam ako je radnja i sl
valjda ti je to onda primarni biznis a ne usputni kao meni npr
ja nikad necu zamjeriti nekom covjeku ako napise samo prodajem dzezvu cak i bez slike
ako to isto uradi bosanski antikviteti doo normalno da cu zamjeriti

razlika izmedju mene i radnje je ogromna
zato kad pretrazujem npr filtriram na novo sa slikama i uglavnom izlaze radnje i tu se ocekuje kao sto rekoh nesto sto bi vidio i u izlogu
ja imam mozda 5-6 artikala od cega je 3 mozda novo bukvalno a ventilacijski otvor iako nov sam stavio polovan jer je otpakovan pa se na licu mjesta vidjeli da je pogresan i odmah stavio na pik zato i jesu slike takve
ostalo je polovno bez nekog velikog znacaja na funkcionalnost zato i nema nekih ekstra slika
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1836 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

Sve si pogresno shvatio :D , radnja moze da prodaje cak i bez slika. Ako je nesto novo, znas da je u fabrickom stanju a slika na internetu ima u izobilju da se informises kako izgleda, vecinom unaprijed to i znas. Slike su bitne bas kada mi prodajemo, da ljudi vide ima li promjena u odnosu na originalno stanje.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1837 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

pa po tebi sam pogresno shvatio po meni ti pogresno shvatas

ne ravna se svijet po tebi a ni po meni tako da ono sto je meni ucinkovito i pase mi ne mora tebi i obrnuto
slike su tu najmanje bitne za mene ako me zanima
mene zanima bas u radnji da ne bude kao sto sam ovdje pisao trazim x on mi nudi y jer ovaj nemaju ili su stavili sliku drugog modela itd
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#1838 Re: PIK.ba-all about

Post by un1ted »

Evo da ti slikam, da ti donesem, jos da ti umanjim cijenu. Treba li jos nesto? E da, da testiras jedno pola sata?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1839 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

ma ljudi ocekuju od polovnog novo u tome je problem
ja ako ne zelim takvo trazim novo i to je to
ono sto kupujem polovno ako mi je bitno trazit cu eventualno slike ili detaljniji opis preko telefona i uz takav kontakt 99% kupim jer vidim da neko ne vara
cim neko izbjegava bilo sta znas da ima neki problem i zato polovne stvari kupujem samo licno a nove uz posiljku
User avatar
Hunter96
Posts: 35
Joined: 04/11/2016 17:15

#1840 Re: PIK.ba-all about

Post by Hunter96 »

Nema smisla postavljati artikal sa losim kvalitetom slika ili bez slika i cekati da se neko javi da mu posaljes slike na Viber. Ako je artikl nov neotpakovan ne smeta da je slika sa interneta ali da pod detaljnim opisom bude sve navedeno. Ne mozes staviti PS4 PRO u naziv artikla na slici PS slim, a u detaljnom opisu kazes samo PS4.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1841 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

Ljudi ,morate shvatiti da u svemu sto radite pa i u objavljivanju artikala na olx,treba da postoje neka pravila i norme...pa cak i romi koji su nepismeni ,onako gramaticki nepismeno navedu par recenica o artiklu.

Dakle ako si odlucio da nesto stavis na olx,odlucio si da to prodas...ne kontam stavis oglas a ovamo govoris da ti nije stalo da prodas.
Onda u tom slucaju obrisi oglas i neces ni prodati...osim uzivo mozda nekome.

Slike i detaljni opis su glavna stavka na svakom oglasu i ako to dvoje nema,vecina ozbiljnih kupaca ce preskociti oglas,ukljucujuci i mene,jer ne zelim da se peglam i trazim dodatne slike i postavljam 10 dodatnih pitanja za artikal za koji sa slike ne mogu ni da vidim u kakvom je stanju.
Olx je sajt koji radi na cijeloj teritoriji BiH i vecina artikala se salje brzom postom...tako da ako nemas dobre slike i opis,gubis trziste a samim tim i potencijalne kupce,jer nece neko udaljen 100 km od tebe doci da pogleda uzivo artikal i skonta da je ostecen ili nefunkcionalan,jer je tebi bilo mrsko opisati stvarno stanje artikla.
I nema svako vremena da se dopisuje sa svakome i trazi dodatne slike i pojasnjenje...nekada ti treba nesto brzo da kupis,nemas ti dva dana za dopisivanje sa nekim.
A pola tih kada se javis za bolje slike i ne posalje slike...ja uvijek trazim na viber i patnja je to...ne znaju uslikati ono sto treba.
A ako hocete da odbijete svercere i ove sto im je dosadno na svojim artiklima,upravo morate sve detaljno uslikati i opisati,bukvalno da te nema sta vise pitati o artiklu,jer si ti sve opisao...moze te jedino pitati jos "koja je zadnja" :D

Ja sam prije 2 godine kada sam poceo aktivnije da prodajem,na pocetku stavljao ono par recenica u opis i slike su uvijek bile dobre i detaljne ali samo onih 7 besplatnih sam stavljao i na svaki artikal mi se javljalo svakakvih budala i onda mi dosadi odgovarati i nekada tako odbijem i mozda pravog kupca.

Tako da sam onda skontao da se malo posvetim objavi artikala...dakle,prvo napravim 20-30 dobrih fotki toga sto prodajem,uslikam detaljno sve,iz maksimalne blizine,onda opisem sve detaljno,ako ima ostecenje,navedem,ako je zakljucano nesto,navedem,ako je neka komponenta losa,navedem i na osnovu tog stanja stavim cijenu.Onda u detaljno postavim svih onih 30 slika,uloadujem negdje u punoj rezoluciji i objasnim sve,da li moze zamjena,ako moze koliko je artikal skuplji i sve ostalo.

Ovim sam smanjio broj spamera na svojim oglasima za 90% i vecinom se javljaju potencijalno zainteresovani ili zainteresovani,sa kojima se na kraju lako dogovorim i oko cijene,jer pravoj musteriji uvijek mogu sniziti cijenu,barem za dolazak za gorivo ili za postarinu i tako.

Dakle na piku radite stvari koje bi zeljeli da i drugi rade kada vi citate oglase...ako vas nervira nesto,nervira i onog drugog kada cita tvoj oglas,ako nema informacije o artiklu.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1842 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

Postavis oglas, nije ti stalo da prodas, javljaju ti se kupci kojima nije stalo da kupe pa nude u pola cijene, ako prodje, prodje.
Onda kukas na forumu kakvi su kupci.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1843 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

nisam rekao da mi nije stalo da prodam kad sam stavio oglas nego mi nije bitno jer mi to nije primarni izvor ni prihoda ni zarade
stavim nesto ako nekome treba
snake malo sada izvrces da bi ti ispao kao jedini ispravan al ok to govori o tebi ne o meni
onome kome je stalo da kupi pitat ce gdje mogu pogledati i sl a ako dobije pola cijene moze samo biti zadovoljniji
al nema veze ti tako ne razmisljas pa ti dzaba objasnjavam

zippo vidis li razliku izmedju mene i tebe ti to ozbiljno radis a meni je cisto da mi ne smeta a ako kome treba i dobro dodje ok je
ako mi bude smetalo a ne prodam bacit cu

ja od privatnih prodavaca ne ocekujem nista tako da tamo i ne trazim jer ne zelim polovno nego 99% stvari kupujem novo i zato ta prica ne radite ono sto ne zelite vidjeti ne pije vode
a za slanje posiljki jednostavno necu jer je to moj izbor i znam da sam smanjio broj potencijalnih kupaca al je to moj izbor jer mozda nemam vremena da saljem posiljke isto kao sto to isto ne ocekujem od privatnih profila ako kupujem

jbt stvarno vas ne kontam
je li moguce da svijet ravnate prema sebi?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1844 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 13:33 nisam rekao da mi nije stalo da prodam kad sam stavio oglas nego mi nije bitno jer mi to nije primarni izvor ni prihoda ni zarade
stavim nesto ako nekome treba
snake malo sada izvrces da bi ti ispao kao jedini ispravan al ok to govori o tebi ne o meni
onome kome je stalo da kupi pitat ce gdje mogu pogledati i sl a ako dobije pola cijene moze samo biti zadovoljniji
al nema veze ti tako ne razmisljas pa ti dzaba objasnjavam

zippo vidis li razliku izmedju mene i tebe ti to ozbiljno radis a meni je cisto da mi ne smeta a ako kome treba i dobro dodje ok je
ako mi bude smetalo a ne prodam bacit cu

ja od privatnih prodavaca ne ocekujem nista tako da tamo i ne trazim jer ne zelim polovno nego 99% stvari kupujem novo i zato ta prica ne radite ono sto ne zelite vidjeti ne pije vode
a za slanje posiljki jednostavno necu jer je to moj izbor i znam da sam smanjio broj potencijalnih kupaca al je to moj izbor jer mozda nemam vremena da saljem posiljke isto kao sto to isto ne ocekujem od privatnih profila ako kupujem

jbt stvarno vas ne kontam
je li moguce da svijet ravnate prema sebi?
Nije da ti nije stalo da prodaš, nego ti nije bitno da prodaš :D
Ne izvrćem vjeruj mi, tako to funkcioniše.
Svako ko nešto oglasi treba da to radi po nekim pravilima.
Za sebe si našao stotinu opravdanja zašto ti je opis slab, zašto su ti slike loše, za cijene po dogovoru, generičke slike...ne vidim da ih imaš za druge.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1845 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 13:44
foxlife wrote: 31/05/2021 13:33 nisam rekao da mi nije stalo da prodam kad sam stavio oglas nego mi nije bitno jer mi to nije primarni izvor ni prihoda ni zarade
stavim nesto ako nekome treba
snake malo sada izvrces da bi ti ispao kao jedini ispravan al ok to govori o tebi ne o meni
onome kome je stalo da kupi pitat ce gdje mogu pogledati i sl a ako dobije pola cijene moze samo biti zadovoljniji
al nema veze ti tako ne razmisljas pa ti dzaba objasnjavam

zippo vidis li razliku izmedju mene i tebe ti to ozbiljno radis a meni je cisto da mi ne smeta a ako kome treba i dobro dodje ok je
ako mi bude smetalo a ne prodam bacit cu

ja od privatnih prodavaca ne ocekujem nista tako da tamo i ne trazim jer ne zelim polovno nego 99% stvari kupujem novo i zato ta prica ne radite ono sto ne zelite vidjeti ne pije vode
a za slanje posiljki jednostavno necu jer je to moj izbor i znam da sam smanjio broj potencijalnih kupaca al je to moj izbor jer mozda nemam vremena da saljem posiljke isto kao sto to isto ne ocekujem od privatnih profila ako kupujem

jbt stvarno vas ne kontam
je li moguce da svijet ravnate prema sebi?
Nije da ti nije stalo da prodaš, nego ti nije bitno da prodaš :D
Ne izvrćem vjeruj mi, tako to funkcioniše.
Svako ko nešto oglasi treba da to radi po nekim pravilima.
Za sebe si našao stotinu opravdanja, ne vidim da ih imaš za druge.
izvrces jer ti je bitno da si upravu

koja su pravila prodaje? jel mogu ovakvu sliku postaviti? mogu
kad ne budu ukidali takve slike reci cu ti si upravu kao sto sam i rekao za neke stvari
nije bitno jer to mogu sutra baciti meni ne znaci nista tako da i tu brkas

za sebe sam nasao opravdanja koja su razumna za nekoga ko nije radnja
za koje druge da imam opravdanja?
za radnje koje sam pomenuo?
jesam se zalio na lika koji ima jednu sliku zvucnika? nisam zalio se da nije prihvatio narudzbu na koju sam kliknuo bez pitanja o artiklu

ocito ne zelis da procitas ono sto tebi ne ide u prilog al pokusavas naci nesto samo da bi dokazao kako si ti upravu

kao sto rekoh sve dok je dozvoljeno ovako oglasavati ja nemam zamjerku za fizicka lica a za radnje su druga pravila i to je to a u tome gresku snosi i sam olx

ps. vidim dodao si ovo za genericke slike cijene po dogovoru i sl

ako nadjes bilo gdje gdje se zalim na te stvari ja ti poklonim sta god zelis
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1846 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

foxlife wrote: 31/05/2021 13:50
izvrces jer ti je bitno da si upravu

koja su pravila prodaje? jel mogu ovakvu sliku postaviti? mogu
kad ne budu ukidali takve slike reci cu ti si upravu kao sto sam i rekao za neke stvari
nije bitno jer to mogu sutra baciti meni ne znaci nista tako da i tu brkas

za sebe sam nasao opravdanja koja su razumna za nekoga ko nije radnja
za koje druge da imam opravdanja?
za radnje koje sam pomenuo?
jesam se zalio na lika koji ima jednu sliku zvucnika? nisam zalio se da nije prihvatio narudzbu na koju sam kliknuo bez pitanja o artiklu

ocito ne zelis da procitas ono sto tebi ne ide u prilog al pokusavas naci nesto samo da bi dokazao kako si ti upravu

kao sto rekoh sve dok je dozvoljeno ovako oglasavati ja nemam zamjerku za fizicka lica a za radnje su druga pravila i to je to a u tome gresku snosi i sam olx

ps. vidim dodao si ovo za genericke slike cijene po dogovoru i sl

ako nadjes bilo gdje gdje se zalim na te stvari ja ti poklonim sta god zelis

Moje upise možeš doživjeti kao kritiku i pravdati se a možeš ih doživjeti kao savjet i popraviti buduće oglašavanje na OLX-u.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1847 Re: PIK.ba-all about

Post by foxlife »

Snake Eyes wrote: 31/05/2021 14:05
foxlife wrote: 31/05/2021 13:50
izvrces jer ti je bitno da si upravu

koja su pravila prodaje? jel mogu ovakvu sliku postaviti? mogu
kad ne budu ukidali takve slike reci cu ti si upravu kao sto sam i rekao za neke stvari
nije bitno jer to mogu sutra baciti meni ne znaci nista tako da i tu brkas

za sebe sam nasao opravdanja koja su razumna za nekoga ko nije radnja
za koje druge da imam opravdanja?
za radnje koje sam pomenuo?
jesam se zalio na lika koji ima jednu sliku zvucnika? nisam zalio se da nije prihvatio narudzbu na koju sam kliknuo bez pitanja o artiklu

ocito ne zelis da procitas ono sto tebi ne ide u prilog al pokusavas naci nesto samo da bi dokazao kako si ti upravu

kao sto rekoh sve dok je dozvoljeno ovako oglasavati ja nemam zamjerku za fizicka lica a za radnje su druga pravila i to je to a u tome gresku snosi i sam olx

ps. vidim dodao si ovo za genericke slike cijene po dogovoru i sl

ako nadjes bilo gdje gdje se zalim na te stvari ja ti poklonim sta god zelis

Moje upise možeš doživjeti kao kritiku i pravdati se a možeš ih doživjeti kao savjet i popraviti buduće oglašavanje na OLX-u.
tvoje upise pposebno zadnje vidim kao tvoj kompleks
tvoja prva 2-3 upisa su ok gdje si rekao ne svidja mi se to i mene odbija
to da li ja zelim popraviti oglasavanje ili zelim ostaviti isto je moja stvar a tvoja stvar je da li ti ovo gledas kao los oglas ili ne i da li za mene funkcionise ili ne
i ne pravdam se ja nikome nego iznosim svoju stranu vidjenja sto ti ne mozes shvatiti zato jer mislis da je jedino tvoje ispravno
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#1848 Re: PIK.ba-all about

Post by Naslovnica »

Meni je jedna od najfrustrirajućih stvari kada stave naslov "hjundaj" ili "hundai" umjesto hyundai, "briks" umjesto briggs i tome slično.
Jbte, prodaješ nešto ne znaš ispravno ni naziv napisati a očekuješ da neko to pronađe i kupi.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#1849 Re: PIK.ba-all about

Post by zippoo87 »

Zato mi i jesmo zadnji u svemu,jer niko nece da se edukuje i unaprijedi neki dio svog bica i postojanja.
Evo ovaj iznad,umjesto da je rekao,pokusati cu slijedeci oglas malo bolje urediti,on se ovdje dvije stranice opravdava i trazi izgovore za stvari koje radi lose a na koje mu je neko ukazao.

Onaj koji prodaje nesto,danas u dva klika moze nauciti kako se pise ispravno,tacno,naci sve podatke o necemu ili postaviti link barem da kupac sam pregleda specifikacije i tako.

Ima jedan lik na olxu,prodaje mobitele vecinom...pise CJENA,HUAVEI i tako...i boli njega sto je nepismen i sto kada neko trazi "huawei" njega nema u pretrazi :D
Nick na olx je "radnik202"

Jucer mi se javlja neko na olx,nudi mi samsung a10 sa 2 GB rama da kupim ,oglasena cijena 250 KM...polovan :D
novi 230 KM sa godinu garancije.

Odgovorim joj da po toj cijeni nece prodati i da se mogu najmanje 2 kupiti za 250 KM,kaze mogao si to i ljepse napisati :D
Opet ja kriv haha
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#1850 Re: PIK.ba-all about

Post by Snake Eyes »

Šverceri znaju tražiti te pogrešno napisane artikle očekujući da se radi o naivnom prodavaču koji kada ne zna kako napisati ne zna ni vrijednost onoga što prodaje. Nije isključeno da ovaj profil radnik202 glumi jednog takvog obrnutom logikom svjesnog odavanja naivca pokušavajući navući svježe švercere :D
Svi dojmovi su mu iz njegove regije s tim da su mu samo dva kao prodavaču od kojih je jedan negativan. Kada kupuje, kupuje iz ruke u ruku (ista regija), prodaje brzom dostavom. Ima 48 brzih dostava a samo devet završenih artikala, krije/briše završene artikle.
On je kupcu za artikal ostavio pozitivan dojam sredinom prošle godine a ovaj njemu negativan u februaru ove godine.
Pretpostavljam da je trebao poslati telefon kurir službom a ovaj odmah kliknuo KUPI. Predomislio se prodavač a ovaj kako je rijetko na piku ostavio dojam kada je vidio notifikaciju da treba ostaviti isti.

Previše vješto korištenje OLX-a da bih povjerovao da se radi o prodavaču koji ne zna napisati ispravno naziv artikla.

:lol:
Post Reply