OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#3201 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by -Chesterfield- »

Ja upravo ažurirao Email adresu. Da mi se ne bi desilo isto.
Od osam Email adresa ni jedna nije bila za OLX.
Ja zaboravio za ovaj Email i ne sjećam se šifre...
User avatar
JMGuti
Posts: 356
Joined: 26/04/2010 23:25

#3202 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by JMGuti »

zippoo87 wrote: 01/02/2023 23:02

Pa nisi valjda napravio neki random mail samo da se registrujes na olx ?
Valjda imas par mailova koje koristis za razna logovanja i sve je tu.Tako je barem kod mene...aktivna dva maila imam i jos 1-2 od nekada prije ali i za njih znam sifre ako zatrebaju.I sve mi je tu na tim mailovima onda...ukucam u pretragu i nadjem sto mi treba.

Sto se administracije tice,odgovoriti ce ti sutra vjerovatno...ne rade po noci :D
Meni su uvijek odgovorili do sada
Imam svoj jedan mail koji sam koristio pri prvoj registraciji i koristim ga za sve ostalo. Novi sam mail napravio za ovaj novi profil na Olx.ba. Ali ako ne rade navečer onda će vjerovatno ujutro odgovoriti.
tap3ah75 wrote: 01/02/2023 23:09 Jbga tako mozeš reći da je bilo koji profil tvoj i da si zaboravio podatke.
Ma ne, ja sam već napisao da mi uopće pristup profilu ni ne treba, pretpostavljam da oni kao administratori mogu proslijediti podatke tj. ime profila s kojim sam ja dogovaraju prodaju knjiga. Ja imam njegovo ime i prezime, čovjek je više puta uplaćivao na račun za knjige, ali se ne mogu sjetiti uopće naziva njegovog profila. Sva konverzacija se vodila isključivo kroz poruke. Čak sam im u mailu poruke i opisao, dao i broj računa koji je naveden u konverzaciji, svoje, ime brata na kome je račun prvi bio i sve ostalo. Znači meni samo treba njegov ili profil ili broj telefona, moj profil mi nije ni važan
n+1 wrote: 01/02/2023 23:18 Pa dobro, mogu ga naći po ličnim podacima ili adresi, ako je upisao iste.
Da, imaju svi moji podaci, ime i prezime, adresa, broj računa, sve je navedeno bilo u tim porukama. Vidjet ćemo ujutro, valjda će odgovoriti.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3203 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

Svako ko proslijedi podatak koji nije javan cini u najmanju ruku neki prekrsaj vezan za zakon o zastiti informacija.

Zamisli meni chmoljo posalje tvoje privatne poruke, jer sam upratio na temi da si s nekim pisao :D (a taj sada promijenio nick)
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3204 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Opet situacija sa nekom budalom sa olxa.

Zove me sinoc za artikal,pa kaze javiti ce se opet dok vidi sa ocem.
Naravno ne javi se citav dan a dogovorili se da mi se javi i potvrdi.

Kad zove veceras u pola 8...kaze eto kupio bi ali ne moze on doci,da li bi mu ja dovukao to kuci...20ak km od mene udaljeno.
Kazem ne mogu sada,sto nisi javio prije pa da se organizujem ...reko ako ti odgovara mogu sutra oko podne dovuci,iako nije praksa da ja to odvlacim i ganjam.Kaze odgovara mi.

Kad veceras u 9 poruka,"hej kupio sam ja drugi telefon,ne trebas dolaziti" ...ja da mu odgovorim na poruku,majmun me blokirao :lol:

Eto svakakvih pacenika tamo
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3205 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

laserShow wrote: 02/02/2023 08:40 Svako ko proslijedi podatak koji nije javan cini u najmanju ruku neki prekrsaj vezan za zakon o zastiti informacija.

Zamisli meni chmoljo posalje tvoje privatne poruke, jer sam upratio na temi da si s nekim pisao :D (a taj sada promijenio nick)
O čemu ti?
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3206 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

sad sam u posti "digo frku"
dajte mi moje pare ba sta me maltretirate
vidite da sam prekladjen curi mi nos
postar bi mi trebao pare ostavljati na adresi a ne ja nosim pakete u postu i idem u postu po pare
ne bih da je 4000 a ne 40-ak maraka

ne znam u cemu je problem okrenem se i sjednem na onu klupicu i cekam pare
100 nakih pitanja

svaki ama bas svaki put kazem odsad samo uplata na racun i onda slanje
i svaki put me popusti
jebote zivot moje pare moram objasnjavat kad ko gdje i zasto je ostavio onu zuti papirc

neki dan odem predam mladoj nekoj koki kaze sta cu ja s ovim
gleda blijedo

ovu svoje pare ŠOV MI D MANI
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3207 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Sve su gori i gori. Nedavno poštar donosi pare na vrata, nakon što sam se žalio OLX da nisam primio novac DVIJE SEDMICE, i još frajer poče rondati: nije ovo moj posao, ne bih ja trebao donositi pare, nemamo ljudi.

Boli me k ba, što meni to objašnjavaš. Ukinite brzu poštu ako je niste sposobni realizovati kako treba.
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#3208 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by sarajevo-x.com »

Posta kao i svako javna ustanova je puna nepotrebnih uhljeba po kancelarijama i izmisljenih pozicija a u "pogonu"gdje se obavlja posao nedostaje ljudi a i tu dolaze ljudi preko veze i istih tih uhljeba kojima je mrsko zivjeti a kamoli raditi
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3209 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

nisam se odavno natezao
a nisam ni sada samo sam prekinuo komunikaciju i rekao nemam ja zivaca da pricam s vama ocu svoje pare
prestanite me maltretirati
ajd da je ona iza onog stakla nego neka im sefica pa je udaljena 4 5 metara

tu mi rodjak radi bio sam obziran prema njemu nisam htio frku praviti ali i on je zastranio
dođe mi neke pare :D a i nema ga pola godine

uglavnom vise nemam obzira ni prema kome

jutros sam bio red do ceste jebote valjda banke ne rade pa svi pohrlili u postu subotom da plate

2vocifren broj onih transakcija plavih imam
svaki put kazem necu vise... ali ima ljudi vjeruju samo tome... a i nece da se peglaju
a kupac je uvijek u pravu
imam samo jednu plavu bobu kad sam ja kupovao neke knjige i to je to
sva ostalo musterije
sjecam se jednom cd bijelo dugme cini mi se 12 km on klikne da plati 20 :roll:

21 godinu se ja natežem s poštama... sjećam se prva pošiljka divx filmova iz zagreba ja bio u budimpesti salju mi sms stigao zuti paketic
znaci 2002 je to bila..od divxa preko stripova do sad knjiga
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3210 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Ima ih i kod mene u posti svakakvih.
Vecinom su dobri i pozitivna iskustva ali naletim nekada i na jednu mutavu salterusu,koja veze o zivotu nema a radi tamo na uplatama/isplatama i kada dodjem da podignem otkupninu,nekada se sva pogubi,ne moze naci ime...grijesi uvijek i kada bude western union i tako...kad god je ona na salteru,neka drama bude :D

Na drugim salterima gdje radi brza posta,vecinom znaju dobro svoj posao i nema tu problema...jedino me skoro jedan nesto uzeo pozurivati...jos subota bila,dosao ja licno da dignem paket umjesto postara i ima naznaka da mogu otvoriti i pogledati paket i ja tako gledam 2 minute,kad on me poce pozurivati,te nemas ti to sta toliko gledati i tu sam mu odbrusio i spustio ga,usuti se odmah.Iza mene bila jos jedna osoba...reko uzmi nju radi dok ja ne pogledam,kaze ne mogu tako a drugi covjek koji tu radi,uredno uzme druge stranke dok ja pogledam paket par minuta i nikada ne drami :D

Ovim kuririma sto mi dolaze kuci,uvijek ostavim na kafu 2 KM ono sto ostane od postarine kusura i ovaj jedan me uvijek ispostuje da na miru pregledam
Ali kada on ode na bolovanje ili godisnji,dodje jedan stariji smoto ,uh i sa njim je drama...ne zna gdje udara :D

Tako da je manje vise svima nama koji sa ovim deveramo isto.
Mene samo izvlaci sto mi je posta 500m udaljena i ako nesto zapne,skoknem i rijesim sve i ne cekam uvijek postare ni da odnesu ni donesu ni pare da dobijem.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3211 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

zippoo87 wrote: 04/02/2023 14:52 ka da mogu otvoriti i pogledati paket i ja tako gledam 2 minute,kad on me poce pozurivati,te nemas ti to sta toliko gledati i tu sam mu odbrusio i spustio ga,
A znas li ti da pravilo kaze da samo mozes vizualno pogledati, bez interakcije sa sadrzajem paketa :D

Tako sam imao situaciju da je postar dopustio da se telefon otpakuje (a ne samo uvid), izvadi i isproba. Pa kada su ga ostetili, iz poste nadoknadili, jer nisu postovali vlastita pravila.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3212 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

I meni je posta 500 koraka udaljena
Al se zato uvijek iznerviram
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#3213 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Naslovnica »

Počinje razgovor...
ON: Poz 250 da dodzem po njih

JA: Može
bla, bla, bla, kakve su, ovakve su, daj još slika, evo slika...uglavnom se dogovorimo za 250...
JA: Važi! Javite mi u petak kada Vam tačno odgovara da se nađemo, da bih mogao planirati. Ako me ne nazovete do petka u 19h, nazvaću ja Vas. Ugodan dan.
Ne javlja se, pošaljem ja poruku...
JA: Veče, samo da provjerim da li ste još uvijek zainteresirani za gume?
ON: Ne znam druze izaci ce me puno opet kad bi mogle na 200 dosao bi sad odmah
JA: Pa vi ste već ponudili 250, ja pristao, sada i to puno nego ako može za 200?
Nema od toga ništa, vidim ja.
LP i sretno.
Neću da budem nekulturan, ali tačno mi dođe da ga pošaljem u 3 lijepe i blokiram. Švercerski profil, prodaje smećarske gume dot 2012, cjenkao bi se sa mnom za haman nove gume i ako može kako da ih dobije za četvrtinu cijene, još da mu ih dovezem ako mi bude usput.
Pljuc.
Neš sada nikako.
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3214 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

laserShow wrote: 04/02/2023 14:54
zippoo87 wrote: 04/02/2023 14:52 ka da mogu otvoriti i pogledati paket i ja tako gledam 2 minute,kad on me poce pozurivati,te nemas ti to sta toliko gledati i tu sam mu odbrusio i spustio ga,
A znas li ti da pravilo kaze da samo mozes vizualno pogledati, bez interakcije sa sadrzajem paketa :D

Tako sam imao situaciju da je postar dopustio da se telefon otpakuje (a ne samo uvid), izvadi i isproba. Pa kada su ga ostetili, iz poste nadoknadili, jer nisu postovali vlastita pravila.
Pa ako je nesto sto ce se ostetiti pogledom,ona necu ni slati postom ili kupovati postom :lol: :lol:
Nemam sta ostetiti ako uzmem u ruku i pogledam vizuelno ...ne mogu ja za 2 minute valjda testirati nesto ...i uvijek sam i vratio paket kada je vizuelno osteceno nesto a nije bilo ni spomenuto od prodavca.Nisam nikada vratio ako je nesto neispravno "ispod haube" jer to mogu utvrditi tek kasnije kada testiram i provjerim sve detaljno.
Naravno da je veliki rizik na ovaj nacin kupovati,posebno tehniku i nije da se i ja ne zeznem nekada i kupim srot ali to je sracunati rizik i imam nepisano pravilo do koliko KM narucujem preko poste...onoliko koliko mogu halaliti ako me neko zavali.
Za ostalo licna kupovina.
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#3215 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

Slazem se ja s tobom da je jako rizicno kupovati, samo ti kazem sta kaze pravilo pošte. Mozes vizualno pogledati, bez ikakve interakcije sa samim sadrzajem posiljke. Tvoja ljutnja na pozurivanje nema uporiste u pravilima, ima u tvojoj zelji da tacno provjeris ono sto si narucio, ali takva usluga ne postoji.

Ja sam im cesto predlagao tako nesto, da uvedu pregled artikla uz naplatu, gdje se npr mobitel moze testirati uz prisustvo kurira etc.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3216 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Truba wrote: 04/02/2023 14:32 nisam se odavno natezao
a nisam ni sada samo sam prekinuo komunikaciju i rekao nemam ja zivaca da pricam s vama ocu svoje pare
prestanite me maltretirati
ajd da je ona iza onog stakla nego neka im sefica pa je udaljena 4 5 metara

tu mi rodjak radi bio sam obziran prema njemu nisam htio frku praviti ali i on je zastranio
dođe mi neke pare :D a i nema ga pola godine

uglavnom vise nemam obzira ni prema kome

jutros sam bio red do ceste jebote valjda banke ne rade pa svi pohrlili u postu subotom da plate

2vocifren broj onih transakcija plavih imam
svaki put kazem necu vise... ali ima ljudi vjeruju samo tome... a i nece da se peglaju
a kupac je uvijek u pravu
imam samo jednu plavu bobu kad sam ja kupovao neke knjige i to je to
sva ostalo musterije
sjecam se jednom cd bijelo dugme cini mi se 12 km on klikne da plati 20 :roll:

21 godinu se ja natežem s poštama... sjećam se prva pošiljka divx filmova iz zagreba ja bio u budimpesti salju mi sms stigao zuti paketic
znaci 2002 je to bila..od divxa preko stripova do sad knjiga
Ti si ono u Istocnom Sarajevu?
User avatar
Tananarive
Posts: 902
Joined: 22/04/2021 14:45

#3217 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Tananarive »

laserShow wrote: 28/01/2023 11:44 meni samo nije jasno kako mislis prijaviti lika s kojim si pricao na viberu?

Daj mi profil da i ja tebe onda prijavim, lako cemo za viber. Zeni cu staviti tvoj nick i s njom se malo porjeckat :lol:
stavi ti njoj šta drugo i nema svađe :izet: :lol:
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#3218 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Hebote sad gledam ... imam 135 realizovanih brzih dostava.
Samo prodaja - nikad nisam ništa kupio
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3219 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

tap3ah75 wrote: 04/02/2023 16:43 Hebote sad gledam ... imam 135 realizovanih brzih dostava.
Samo prodaja - nikad nisam ništa kupio
Kapitalisto.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3220 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

ja sam jednom kupio dobro se sjećam šetao gradom Jajcom i pregovaro s nekom ženom u tuzli samo jednom sam kupio bio neki komplet
jer mi se ono 8 ne isplati vala...kad kupujem jeftine artikle tojest knjige

oni obicni kupljeni 200 završeni 370 a dojmova 500
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3221 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Snake Eyes wrote: 04/02/2023 15:57
Truba wrote: 04/02/2023 14:32 nisam se odavno natezao
a nisam ni sada samo sam prekinuo komunikaciju i rekao nemam ja zivaca da pricam s vama ocu svoje pare
prestanite me maltretirati
ajd da je ona iza onog stakla nego neka im sefica pa je udaljena 4 5 metara

tu mi rodjak radi bio sam obziran prema njemu nisam htio frku praviti ali i on je zastranio
dođe mi neke pare :D a i nema ga pola godine

uglavnom vise nemam obzira ni prema kome

jutros sam bio red do ceste jebote valjda banke ne rade pa svi pohrlili u postu subotom da plate

2vocifren broj onih transakcija plavih imam
svaki put kazem necu vise... ali ima ljudi vjeruju samo tome... a i nece da se peglaju
a kupac je uvijek u pravu
imam samo jednu plavu bobu kad sam ja kupovao neke knjige i to je to
sva ostalo musterije
sjecam se jednom cd bijelo dugme cini mi se 12 km on klikne da plati 20 :roll:

21 godinu se ja natežem s poštama... sjećam se prva pošiljka divx filmova iz zagreba ja bio u budimpesti salju mi sms stigao zuti paketic
znaci 2002 je to bila..od divxa preko stripova do sad knjiga
Ti si ono u Istocnom Sarajevu?
nemam ja živaca da pričam s vama
:mrgreen:

ja bih volio da sam lik koji može ignoirati poruke i ne odgovarati
da sam žensko bio bih radodajka
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3222 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

formirao sam 4 profila
koja je njihova politika bojim se da me ne banuju
uglavnom ne petljam s pik profilima

jedan profil je za sirotinju, tu najviše problema s mojom rajom
drugi za bogatune tu se niko en javlja
moj klasični profil koji nusi sigurnost i dobru uslugu
te svaštara :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3223 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Truba wrote: 04/02/2023 17:34
Snake Eyes wrote: 04/02/2023 15:57

Ti si ono u Istocnom Sarajevu?
nemam ja živaca da pričam s vama
:mrgreen:

ja bih volio da sam lik koji može ignoirati poruke i ne odgovarati
da sam žensko bio bih radodajka
Kontam da nemas problema sa postom zbog nadleznosti nad regijom, pa da tu neke gluposti nastaju. Ja sa bh expressom apsolutno nemam nikakvih problema.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3224 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Imam problema sto ljudi nece da sute i rade

Dakle donesem isprintan olx papir i zuti listic na kojem sve pise plus dam osobnu

Plus sam los kisem i curi nos

Sta imate drobit pitat?

Kakva naucna fantastika
Ama bas svaki put proljev dobijem kad moram u postu...prije je bilo i u banku :mrgreen:
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#3225 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by shape of despair »

lik se javlja da mi kupi artikal al haj daj bankovnu karticu da ti uplatim pa ce kurir neki PDP dostave to pokupiti. Nista od toga,ti klikni na kupi i ja saljem,jednostavno. Ne javlja se vise
Post Reply