OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#3126 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

zippoo87 wrote: 25/01/2023 22:16
Snake Eyes wrote: 25/01/2023 22:13

a jebo ga ti znaš da ganjaš.
Pa je li ja natjeram nekog da prodaje nesto po nekoj cijeni?
Ili ti?
Kakve gluposti pises,nevidjeno.
Nemoj me vise citirati,zivota ti.
Nisam rekao da ga natjeraš, nego da tragaš za takvim tj. tragaš za nepismenim seljakom koji ne zna vrijednost onoga što prodaje.
Tražiš seljaka ali kada te seljak navuče ili pokusa, ovdje se žališ.
Tvoj profil i metod dao bi se fino pročešljati ovdje na temi.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3127 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

ami8 wrote: 25/01/2023 22:25
zippoo87 wrote: 25/01/2023 22:14
Pa to i jeste najveci problem sa ovim seljoberima.
Zo samo gleda da sta uvali i da nekoga osteti...to nije ni ubog novca,nego seljoberi imaju taj poriv da uvijek nesto petljaji i lazu.
To je patologija.
Ne moue se vise nikome vjerovati,jako mali broj ljudi drzi do sebe i do obraza,ostalo je sve primitivna seljadija.Gade mi se.
Sve mi je jasno. Samo mi nije jasno kako je skupio više od 300 pozitivnih utisaka. Ne mogu da se peglam ali stvarno bih volio da postoji način da ga prijavim jer ima kompletna komunikacija dokumentovana i preko privatnih poruka na olx-u i preko vibera.
Pa vidi...covjek dugo prodaje polovnu robu i ima tu svega...problem je sto ne testira sve a slaze da je testirao.Pa ako bude neki problem,eto nudi kao povrat novca ali i to slaze.To su u principu sve nepismeni ljudi ali je cudno da i tako nepismeni znaju cijene svega i ne mozes im 1 KM spustiti cijenu,cak ni kada je roba ostecena.
Sto se prijave tice...mogao si kada si kupio robu i vidio da je ostecena,kliknuti na olxu "kupi artikal" i onda ostaviti negativan dojam.
Olx je samo posrednik i nece uraditi nista u ovakvim slucajevima...eventualno ce te usmjeriti na policiju.
Jos ako je komunikacija vodjena mimo olx poruka i njihovih servera,tek onda od toga nema nista...to sa vibera i ostalih trecih kanala ne priznaju uopste.
Pokusaj ga nazvati sa nekog treceg broja i kada se javi,pitaj ga gdje su tvoje pare i malo mu zaprijeti,neka ne spava mirno...nemas nekih opcija sa seljoberom.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3128 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Snake Eyes wrote: 25/01/2023 22:26
zippoo87 wrote: 25/01/2023 22:16

Pa je li ja natjeram nekog da prodaje nesto po nekoj cijeni?
Ili ti?
Kakve gluposti pises,nevidjeno.
Nemoj me vise citirati,zivota ti.
Nisam rekao da ga natjeraš, nego da tragaš za takvim tj. tragaš za nepismenim seljakom koji ne zna vrijednost onoga što prodaje.
Tražiš seljaka ali kada te seljak navuče ili pokusa, ovdje se žališ.
Tvoj profil i metod dao bi se fino pročešljati ovdje na temi.
A na osnovu cega ti po oglasu i usernameu,mozes zakljuciti da je neko seljak ??
Daj i mene uputi u to,pa da izbjegavam seljake i ove nepismene ?
A je li...pa ja smijem postaviti sta hocu i ovdje i bilo gdje a ti i tebi slicni,vi iza coska vrebate i serete ovako,kao ti meni sada.
Mogao bi i ja tebi svasta sada nagovoriti na osnovu ovih par postova ali nemam potrebu,ne zanima me tvoje misljenje.

Ubacio sam slike cisto da se ljudi paze i da znaju kakvi su sada prodavaci a ne da mi neko serucka,ovako kao ti.
User avatar
ami8
Posts: 443
Joined: 23/05/2010 19:01

#3129 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by ami8 »

zippoo87 wrote: 25/01/2023 22:32
ami8 wrote: 25/01/2023 22:25
Sve mi je jasno. Samo mi nije jasno kako je skupio više od 300 pozitivnih utisaka. Ne mogu da se peglam ali stvarno bih volio da postoji način da ga prijavim jer ima kompletna komunikacija dokumentovana i preko privatnih poruka na olx-u i preko vibera.
Pa vidi...covjek dugo prodaje polovnu robu i ima tu svega...problem je sto ne testira sve a slaze da je testirao.Pa ako bude neki problem,eto nudi kao povrat novca ali i to slaze.To su u principu sve nepismeni ljudi ali je cudno da i tako nepismeni znaju cijene svega i ne mozes im 1 KM spustiti cijenu,cak ni kada je roba ostecena.
Sto se prijave tice...mogao si kada si kupio robu i vidio da je ostecena,kliknuti na olxu "kupi artikal" i onda ostaviti negativan dojam.
Olx je samo posrednik i nece uraditi nista u ovakvim slucajevima...eventualno ce te usmjeriti na policiju.
Jos ako je komunikacija vodjena mimo olx poruka i njihovih servera,tek onda od toga nema nista...to sa vibera i ostalih trecih kanala ne priznaju uopste.
Pokusaj ga nazvati sa nekog treceg broja i kada se javi,pitaj ga gdje su tvoje pare i malo mu zaprijeti,neka ne spava mirno...nemas nekih opcija sa seljoberom.
Nije mi stvarno stalo do tih bijednih 25 maraka nego bih volio nekako da skrenem ljudima pažnju da se radi o klasičnoj seoskoj varalici. Sad, da mu na svaki artikal ostavim javnu poruku i to ne ide jer ako ne odgovori te se poruke ne vide. Poštenije bi bilo da je rekao "jbga, tako ti je kako ti je, nema povrata i zdravo", nego da slaže da će vratiti dio para pa se pravi budala, baš mrzim to. Al' eto bar ću nazvati majmuna pa malo popričati sa njim, onako pacifistički :D .
User avatar
Optimus09
Posts: 2995
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#3130 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Optimus09 »

Polovna tehnika je uvijek sumnjiva.
Izbjegavam maksimalno.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3131 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

ami8 wrote: 25/01/2023 22:59
zippoo87 wrote: 25/01/2023 22:32

Pa vidi...covjek dugo prodaje polovnu robu i ima tu svega...problem je sto ne testira sve a slaze da je testirao.Pa ako bude neki problem,eto nudi kao povrat novca ali i to slaze.To su u principu sve nepismeni ljudi ali je cudno da i tako nepismeni znaju cijene svega i ne mozes im 1 KM spustiti cijenu,cak ni kada je roba ostecena.
Sto se prijave tice...mogao si kada si kupio robu i vidio da je ostecena,kliknuti na olxu "kupi artikal" i onda ostaviti negativan dojam.
Olx je samo posrednik i nece uraditi nista u ovakvim slucajevima...eventualno ce te usmjeriti na policiju.
Jos ako je komunikacija vodjena mimo olx poruka i njihovih servera,tek onda od toga nema nista...to sa vibera i ostalih trecih kanala ne priznaju uopste.
Pokusaj ga nazvati sa nekog treceg broja i kada se javi,pitaj ga gdje su tvoje pare i malo mu zaprijeti,neka ne spava mirno...nemas nekih opcija sa seljoberom.
Nije mi stvarno stalo do tih bijednih 25 maraka nego bih volio nekako da skrenem ljudima pažnju da se radi o klasičnoj seoskoj varalici. Sad, da mu na svaki artikal ostavim javnu poruku i to ne ide jer ako ne odgovori te se poruke ne vide. Poštenije bi bilo da je rekao "jbga, tako ti je kako ti je, nema povrata i zdravo", nego da slaže da će vratiti dio para pa se pravi budala, baš mrzim to. Al' eto bar ću nazvati majmuna pa malo popričati sa njim, onako pacifistički :D .
Nazovi ga kao da si musterija za neki artikal,ispituj ga,peglaj,pokusaj i da ti posalje direktno (ne preko olxa) pa mu vrati,izbij mu 10 KM :lol:
Ja zadnjih par dana htio naruciti nekoliko stvari od ovih sanera sa olxa...dogovorimo sve,kazem posalji i obavezno na nalogu stavi da je dozvoljen uvid u sadrzaj...kaze ja svoje artikle ne da m pregledati prije placanja :lol:
Nazovem jednog sabana da mi pojasni logiku iza toga i zasto ne bi dozvolio uvid ako je sve kako je oglaseno,kaze meni neki vrate paket tako :lol: :lol:
Sto implicira da uvaljuje robu pa ko skonta,vrati mu

Najbolje je prije svake kupovine neceg polovnog sa olxa i od ovih nepismenih prodavaca,sam sa sobom rascistiti i halaliti taj iznos a OBAVEZNO uvijek traziti uvid u sadrzaj paketa,bez toga samo vratiti paket i to je to.Tu je odmah 90% zajeb a kada otvoris i pregledas,tu je jedno 50% jer ne mozes ti za 1 minutu testirati nista ali mozes barem vidjeti u kakvom je fizickom stanju i je li kako je oglaseno.Ovaj telefon sto sam danas vratio,iz prepiske od maloporije,je pored svih mana bio jos i iskrivljen...kao manje kriva banana .Kaze zena nosila telefon,garant u dzepu pa se savio jadnik od grmalja.Zene nose telefon u torbi i nisam od zenska nikada kupio iskrivljen telefon ,dok od muskih je svaki drugi iskrivljen i to naravno niko ne naglasi u oglasu.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3132 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Optimus09 wrote: 25/01/2023 23:01 Polovna tehnika je uvijek sumnjiva.
Izbjegavam maksimalno.
U BiH je sve sumnjivo kupovati...evo na drugoj temi,ljudi naruce nov televizor,dobiju polovan iz izloga,sa 1000+ radnih sati :D
Jednostavno kao ljudi smo stoka i zato nam je sve kao u stali...prljavo,smrdi,neuredno,nakaradno :D

Ja sam svakodnevno u komunikaciji sa raznim ljudima i bogami,sve goli brdjo i debil...ne mozes na normalna insana vise naletiti nigdje.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#3133 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

zippoo87 wrote: 25/01/2023 22:35
Snake Eyes wrote: 25/01/2023 22:26

Nisam rekao da ga natjeraš, nego da tragaš za takvim tj. tragaš za nepismenim seljakom koji ne zna vrijednost onoga što prodaje.
Tražiš seljaka ali kada te seljak navuče ili pokusa, ovdje se žališ.
Tvoj profil i metod dao bi se fino pročešljati ovdje na temi.
A na osnovu cega ti po oglasu i usernameu,mozes zakljuciti da je neko seljak ??
Daj i mene uputi u to,pa da izbjegavam seljake i ove nepismene ?
A je li...pa ja smijem postaviti sta hocu i ovdje i bilo gdje a ti i tebi slicni,vi iza coska vrebate i serete ovako,kao ti meni sada.
Mogao bi i ja tebi svasta sada nagovoriti na osnovu ovih par postova ali nemam potrebu,ne zanima me tvoje misljenje.

Ubacio sam slike cisto da se ljudi paze i da znaju kakvi su sada prodavaci a ne da mi neko serucka,ovako kao ti.
Image
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#3134 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by MarkoIvkovic »

Prodao sam procesor prosle godine u aprilu, koristen ali je radio i napisao u opisu u slucaju da ne radi ili bilo sta ne bude kao u opisu ili na slikama vracam novac, uslikao sve pinove, uslikao na racunaru da radi itd... ajde javio se lik kaze snimi video.da radi, da li je ikad OC nije bio, itd... lik naruci i prodje 6 mjeseci javlja mi se da vrati procesor kaze ne radi on ga kao tek sad probao :izet:
User avatar
Truba
Posts: 81027
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3135 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

:lol: bolidi
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#3136 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tindbe »

Da mu vratiš keš i na to dodaš još 20% zbog inflacije.
Ne budi papak
User avatar
madesa
Posts: 4182
Joined: 26/07/2013 02:37

#3137 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by madesa »

Prodajem nesto za 100 km i javi se neki i kaze moze li 50km. Kazem ja moze . Ni traga ni glasa. Mislim da ima ljudi koji na piku zive i kojim je to zivot.
User avatar
n+1
Posts: 6727
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3138 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Povazdan drlja OLX, nešto zapitkuje, nešto traži, a moli boga da ne nađe...bolest. :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46230
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3139 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Ateista »

Ima onih koji posalju bruku upita pa tek ako neko pristane da spusti cijenu onda razmisljaju treba li im to ili ne. :-)
User avatar
mirota
Posts: 2182
Joined: 11/01/2018 11:42

#3140 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mirota »

moja iskustva s pikom su odlicna, prodao preko 70 artikala, a kupio jos vise..nikad lose iskustvo, zaista :-) :izet: :izet:
bumerangss
Posts: 4440
Joined: 12/01/2015 16:47

#3141 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by bumerangss »

Jeste brzi

Za 4 min od objave artikls ima 7 pregleda i maximalan broj prijava :lol:
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3142 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

bumerangss wrote: 26/01/2023 14:07 Jeste brzi

Za 4 min od objave artikls ima 7 pregleda i maximalan broj prijava :lol:
:lol:
Boba po boba,nabere se.
Evo ja dobi 20 boba od onog sto sam mu vratio artikal 😂
Od olxa

Btw.meni neki radnik olxa u pozadini nulira prijqve.
Npr.prijavim nesto uredno i vidim nemam kredit za prijavu...odem ponovo na taj artikal,kada mogu ponovo prijaviti.Prijavim ponovo,ž i ako ode nekome drugom na provjeru,dobijem kredit i tako svaki dan.
Neki me debilko sabotira a nije uvijek bilo ovako 😂
Last edited by zippoo87 on 26/01/2023 14:54, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81027
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3143 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

svasta :mrgreen:
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3135
Joined: 22/07/2017 18:36

#3144 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Leopard_SA »

Kako uopste funkcionise prijava nekog artikla Olxu. Nekoliko artikala sam prijavio zbog pogresnog naslova(npr. BMW 320d, a u naslovu stoje gotovo sve verzije modela) i nisam dobio kredit
User avatar
Truba
Posts: 81027
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3145 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

nije opravdano bilo garant
ja sam dobio za dupli jednom i jos jednom ne sjecam se za sto
User avatar
n+1
Posts: 6727
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3146 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

zippoo87 wrote: 26/01/2023 14:52
bumerangss wrote: 26/01/2023 14:07 Jeste brzi

Za 4 min od objave artikls ima 7 pregleda i maximalan broj prijava :lol:
:lol:
Boba po boba,nabere se.
Evo ja dobi 20 boba od onog sto sam mu vratio artikal 😂
Od olxa

Btw.meni neki radnik olxa u pozadini nulira prijqve.
Npr.prijavim nesto uredno i vidim nemam kredit za prijavu...odem ponovo na taj artikal,kada mogu ponovo prijaviti.Prijavim ponovo,ž i ako ode nekome drugom na provjeru,dobijem kredit i tako svaki dan.
Neki me debilko sabotira a nije uvijek bilo ovako 😂
Spamaš administraciju.
bumerangss
Posts: 4440
Joined: 12/01/2015 16:47

#3147 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by bumerangss »

zippoo87 wrote: 26/01/2023 14:52
bumerangss wrote: 26/01/2023 14:07 Jeste brzi

Za 4 min od objave artikls ima 7 pregleda i maximalan broj prijava :lol:
:lol:
Boba po boba,nabere se.
Evo ja dobi 20 boba od onog sto sam mu vratio artikal 😂
Od olxa

Btw.meni neki radnik olxa u pozadini nulira prijqve.
Npr.prijavim nesto uredno i vidim nemam kredit za prijavu...odem ponovo na taj artikal,kada mogu ponovo prijaviti.Prijavim ponovo,ž i ako ode nekome drugom na provjeru,dobijem kredit i tako svaki dan.
Neki me debilko sabotira a nije uvijek bilo ovako 😂
I meni se to dešava da mi ne prihvate prijavu iz prvog nego id drugog pokušaja

Nekad pošalhem pusu misleći da je admin treba

Možda je iz drugog pokušaja admin gaj pa mi uvaži prijavu :lol:
bumerangss
Posts: 4440
Joined: 12/01/2015 16:47

#3148 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by bumerangss »

Truba wrote: 26/01/2023 15:10 nije opravdano bilo garant
ja sam dobio za dupli jednom i jos jednom ne sjecam se za sto
Ja se tako baš "namečim" na nečiji profil i prečešljam ga tako kvalitetno da mu upolovim broj oglasa :lol:

Najvolim prijaviti duple artikle
Ima tipova po 8 istih oglasa
Prijavljujem jedan po jedan da bi za svaku prijavu dobio 3 bobe :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5499
Joined: 04/08/2020 19:22

#3149 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by -Chesterfield- »

ami8 wrote: 25/01/2023 22:05 Volio bih jednog lika prijaviti ali ne vidim opciju na olx-u kako. Vidim ima preko 900 artikala, preko 300 pozitivnih i jedan negativan utisak, kontam da je ok. Kontaktirao ga u vezi ovog https://www.olx.ba/artikal/51328654/ext ... -12-230-v/
frižidera koji radi na 220/12V, kaže 100% ispravan, testirao ga, radi i na 220 i na 12V. Dobro, dogovorimo da pošalje, cijena 100 KM sa dostavom. Stigao frižider, probam u autu na 12V i radi, probam na 220V ne radi. Kontaktiram ga, kaže mora da je osigurač, hajde dobro rastavim ja jer je jednostavno, nema uopšte osigurača unutra, sve mu u komunikaciji preko vibera dokumentujem, pošaljem snimak. Pa se onda čudi, kao probao ga on na 220V a na 12V nije itd. Uglavnom da skratim, priznaje on da nije onako kako je opisano i kao vratiće mi 25 KM, dao mu broj računa, to je bilo prije desetak dana nije mi nikad uplatio povrat. Pošaljem mu poruku i pitam šta je problem, zašto ne uplati, uopšte lik ne odgovara. Mislim jebo 25 maraka, neću ja propasti ali me strašno nerviraju ti lažovi,petljanci koji ne drže do riječi a ovamo nakupio 300+ pozitivnih komentara.
Ne znam šta se žališ? Svi artikli su mu exstra... :D
User avatar
ami8
Posts: 443
Joined: 23/05/2010 19:01

#3150 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by ami8 »

-Chesterfield- wrote: 26/01/2023 18:30
ami8 wrote: 25/01/2023 22:05 Volio bih jednog lika prijaviti ali ne vidim opciju na olx-u kako. Vidim ima preko 900 artikala, preko 300 pozitivnih i jedan negativan utisak, kontam da je ok. Kontaktirao ga u vezi ovog https://www.olx.ba/artikal/51328654/ext ... -12-230-v/
frižidera koji radi na 220/12V, kaže 100% ispravan, testirao ga, radi i na 220 i na 12V. Dobro, dogovorimo da pošalje, cijena 100 KM sa dostavom. Stigao frižider, probam u autu na 12V i radi, probam na 220V ne radi. Kontaktiram ga, kaže mora da je osigurač, hajde dobro rastavim ja jer je jednostavno, nema uopšte osigurača unutra, sve mu u komunikaciji preko vibera dokumentujem, pošaljem snimak. Pa se onda čudi, kao probao ga on na 220V a na 12V nije itd. Uglavnom da skratim, priznaje on da nije onako kako je opisano i kao vratiće mi 25 KM, dao mu broj računa, to je bilo prije desetak dana nije mi nikad uplatio povrat. Pošaljem mu poruku i pitam šta je problem, zašto ne uplati, uopšte lik ne odgovara. Mislim jebo 25 maraka, neću ja propasti ali me strašno nerviraju ti lažovi,petljanci koji ne drže do riječi a ovamo nakupio 300+ pozitivnih komentara.
Ne znam šta se žališ? Svi artikli su mu exstra... :D
I to što kažeš :D :D :D :run:
Post Reply