OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
tap3ah75
Posts: 5924
Joined: 07/09/2009 14:14

#3076 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Šta znači kad piše dva dana zaredom!


Razduženje pošiljke iz dostave
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3077 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

boshniak wrote: 22/01/2023 11:47
zippoo87 wrote: 21/01/2023 15:10

Je li ovo pises za postojece stanje ili sta ce nam doci sa ovim redizajnom olxa??

Kazes izdavanja su poskupila 20% a vec su poskupila od prije par mjeseci,pa je ovo dodatno poskupljenje,je li ?
Bas fino...vidili da mogu klepati lovu,pa malo im,daj jos.
Pišem za trenutno stanje. Za nadati se da će doći nešto bolje. Takođe editor detaljnog opisa im je trenutno katastofa.
Hah navikao sam se na editor mada nije neka sreca.
Sli ono sto im je isto bug u mobilnoj aplikaciji,ako recimo napravis oglas na kompu i editujes slova,promijenis boje i ostalo...kada udjes sa telefona i editujes pod detaljno,sve ti ponisti sto si uredjivao i ostanu samo slova .🙄
Tako da ne smijem editovati oglas sa telefona,jer ce mi sve pokvariti.
tap3ah75
Posts: 5924
Joined: 07/09/2009 14:14

#3078 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Mene zeza i kad na kompu sa mozilom editujem. To se isto desi.
Sa Chrome bude ok
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3079 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

tap3ah75 wrote: 22/01/2023 14:49 Mene zeza i kad na kompu sa mozilom editujem. To se isto desi.
Sa Chrome bude ok
Ja sam na microsoft edge(chromium) i takojer nema problema a mozilu vec odavno ne koristim ali je svakako glupost teska ovaj bug.
sarajevo-x.com
Posts: 838
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#3080 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by sarajevo-x.com »

User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3081 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Zalosno je kad nema opcije za rubriku sf knjige
User avatar
Quaresma
Posts: 6650
Joined: 19/07/2010 16:37

#3082 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Quaresma »

kako mene nervira, kad ljudi odu offline cim napisem privatnu poruku i nikako se ne vracaju online.

pa jebo majku jel se bavis ovim poslom oko prodaje ili ne.
User avatar
n+1
Posts: 6727
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#3083 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Mene nervira kad im je OLX kao chat.

Ćao

i onda šuti, čega da ti odgovoriš.

:lol:

A nerviraju me i ovi što te požuruju. Ne odgovoriš 5 minuta, odmah nervozan, sumnjiči, pita jesi tu i hoćeš li odgovoriti? :lol:

Patopsihologija OLX, doktorski rad.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#3084 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Mene nerviraju pitanja uopce. Sve sto bi pravog kupca zanimalo vec mi je navedeno u objavi oglasa.

Prodavao sam jednom vise komada istog polovnog artikla.
Kaze lik, proberi mi, ok, ja mu proberem.
Nadjemo se, uze u ruku, ok, koja je cijena? Rekoh 75KM.
Kaze, na oglasu ti pise 70KM?
Probiranje prijatelju, probiranje je 5KM.

Posteno rece lik i plati.
User avatar
Quaresma
Posts: 6650
Joined: 19/07/2010 16:37

#3085 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Quaresma »

n+1 wrote: 23/01/2023 17:32 Mene nervira kad im je OLX kao chat.

Ćao

i onda šuti, čega da ti odgovoriš.

:lol:

A nerviraju me i ovi što te požuruju. Ne odgovoriš 5 minuta, odmah nervozan, sumnjiči, pita jesi tu i hoćeš li odgovoriti? :lol:

Patopsihologija OLX, doktorski rad.
ma ne volim ni ja dopisivanja, ako ima nesto sto trazim, odmah saljem direktne poruke.

jutros jednom saljem poruku, evo ga nema ga online 8 sati. drugom saljem poruku nema ga preko sat vremena online.

ja ne znam stvarno sto uopste ulazim na ovo gofno i nerviram se bezeveze, pored toliko nerviranja koliko sam ih do sad imao.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3421
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#3086 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by anex »

Kad?
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3087 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Quaresma wrote: 23/01/2023 17:46
n+1 wrote: 23/01/2023 17:32 Mene nervira kad im je OLX kao chat.

Ćao

i onda šuti, čega da ti odgovoriš.

:lol:

A nerviraju me i ovi što te požuruju. Ne odgovoriš 5 minuta, odmah nervozan, sumnjiči, pita jesi tu i hoćeš li odgovoriti? :lol:

Patopsihologija OLX, doktorski rad.
ma ne volim ni ja dopisivanja, ako ima nesto sto trazim, odmah saljem direktne poruke.

jutros jednom saljem poruku, evo ga nema ga online 8 sati. drugom saljem poruku nema ga preko sat vremena online.

ja ne znam stvarno sto uopste ulazim na ovo gofno i nerviram se bezeveze, pored toliko nerviranja koliko sam ih do sad imao.
Hahaha ovo je bas iritirajuce.
Meni se jucer javlja lik,ja trazio neke SSDove tamo nekada krajem oktobra i htio od njega kupiti polovne,oba htio uzeti i nije pristao spustiti cijenu po 5 KM i ok.Kasnije ja nove kupio u radnji po 30 KM komad ...no nebitno to.
Kada jucer stize poruka,kaze hoces li kupiti SSDove,spustio na moju ponudjenu cijenu :lol: :lol:

Pa reko,sto mi nisi prodao kada su mi trebali,sada ne trebaju :lol:

Ja gledam da sve bitne karakteristike artikla istaknem,uslikam svaki dio i ubacim na link dodatnih 20-30 slika,opisem stanje sve i navedem sve sta dodje uz uredjaj i tako.Mene stvarno nemas sta dodatno pitati,jedino spustati cijenu i to je to :D

Ali ja gledam kako ja radim i kako radi ostalih 99% prodavaca...niti ima opisa kakvog,slike ili nikakve ili mutne,u mracnom prostoru,katastrofa.Jako cesto pogresno napisan model onog cega prodaje,nekima skrenem paznju da nije to taj model,dobijem blok :lol: ,itd,itd
Tamo je stvarno ludnica i jako je tesko sa nepismenim ljudima komunicirati.

Vidjeti cemo na sta ce liciti ova nova verzija...da barem jedna od dvije verzije bude necemu...bilo mobilna app ili desktop web .
User avatar
hopi
Posts: 5593
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3088 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by hopi »

gledam neka auta, fensi skupa, a nema opisa ili napiše zvati na tel. Pa jarane prodaješ auto od 30 000KM, i ti nisu u stanju napisati neki kraći opis.
Pa navedi fino model, godinu, koji motor, mjenjač, pobroji opremu, stanje, servise, gume itd itd. Ja ne znam da li bi uopće takav oglas uzeo za ozbiljno.
Ok ti ćeš naravno sve to pogledati priliko kupovine auto, ali neozbiljno oglas izlgleda.
Pa ja da prodajem jednu polovnu papuču bi neki opis stavio a ne nešto od 30 tisuća maraka.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3089 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

hopi wrote: 23/01/2023 20:00 gledam neka auta, fensi skupa, a nema opisa ili napiše zvati na tel. Pa jarane prodaješ auto od 30 000KM, i ti nisu u stanju napisati neki kraći opis.
Pa navedi fino model, godinu, koji motor, mjenjač, pobroji opremu, stanje, servise, gume itd itd. Ja ne znam da li bi uopće takav oglas uzeo za ozbiljno.
Ok ti ćeš naravno sve to pogledati priliko kupovine auto, ali neozbiljno oglas izlgleda.
Pa ja da prodajem jednu polovnu papuču bi neki opis stavio a ne nešto od 30 tisuća maraka.
Pa upravo je to problem.Neozbiljan pristup,neozbiljan oglas i odmah znas da je neki salabajzer.
Kada ga upitas zasto nema nikakvih podataka,kaze ozbiljan kupac nazove i dodje pogleda.
Kao da svi zivimo u krugu od 1000m i eto ga,skoknes da pogledas i to je to.
Ljudi nisu svjesni koliko dobre slike prodaju robu...to ko skonta i nadje nacin da svoju robu sto bolje uslika i prezentuje,roba ide kao halva...nebitno sta prodajes,jer ce se tvoj oglas isticati u masi ispodprosjecnih.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3090 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by konektovan »

Oglas objavljen sredinom decembra.
Ja: Pozz. Da li je mobitel dostupan?? Hvala
Olx profil: Možda.......


Pa hebem ti sve od do... :-)
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3091 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

zippoo87 wrote: 23/01/2023 21:24
hopi wrote: 23/01/2023 20:00 gledam neka auta, fensi skupa, a nema opisa ili napiše zvati na tel. Pa jarane prodaješ auto od 30 000KM, i ti nisu u stanju napisati neki kraći opis.
Pa navedi fino model, godinu, koji motor, mjenjač, pobroji opremu, stanje, servise, gume itd itd. Ja ne znam da li bi uopće takav oglas uzeo za ozbiljno.
Ok ti ćeš naravno sve to pogledati priliko kupovine auto, ali neozbiljno oglas izlgleda.
Pa ja da prodajem jednu polovnu papuču bi neki opis stavio a ne nešto od 30 tisuća maraka.
Pa upravo je to problem.Neozbiljan pristup,neozbiljan oglas i odmah znas da je neki salabajzer.
Kada ga upitas zasto nema nikakvih podataka,kaze ozbiljan kupac nazove i dodje pogleda.
Kao da svi zivimo u krugu od 1000m i eto ga,skoknes da pogledas i to je to.
Ljudi nisu svjesni koliko dobre slike prodaju robu...to ko skonta i nadje nacin da svoju robu sto bolje uslika i prezentuje,roba ide kao halva...nebitno sta prodajes,jer ce se tvoj oglas isticati u masi ispodprosjecnih.
Prodace ga svejedno
Zasto da se pegla :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3092 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

A ko garantuje da ce prodati ? :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 7747
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#3093 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by kabal1337 »

hopi wrote: 23/01/2023 20:00 gledam neka auta, fensi skupa, a nema opisa ili napiše zvati na tel. Pa jarane prodaješ auto od 30 000KM, i ti nisu u stanju napisati neki kraći opis.
Pa navedi fino model, godinu, koji motor, mjenjač, pobroji opremu, stanje, servise, gume itd itd. Ja ne znam da li bi uopće takav oglas uzeo za ozbiljno.
Ok ti ćeš naravno sve to pogledati priliko kupovine auto, ali neozbiljno oglas izlgleda.
Pa ja da prodajem jednu polovnu papuču bi neki opis stavio a ne nešto od 30 tisuća maraka.
navedes sve, i onda te debil nazove da te pita sve to sto pise u oglasu.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#3094 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Bolje ne navodit, nek se drugi nervira.
User avatar
Optimus09
Posts: 2995
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#3095 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Optimus09 »

Ako ne pise koliko je graviran,preskacem oglas 8-)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4178
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#3096 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by skrbavi-admin »

ako vam je za utjehu.... isti je ciganluk i na zapadu.... :mrgreen:

prodavo ja udarni odvrtac.... jel kaze neprodano jos uvijek, jest.... nema dalje price :lol:

trazim dio za auto, imate li taj i taj dio i kad se moze preuzet i gdje.... ima.... dalje nema odgovora.... :lol:

o bacanju sa cijenama da ne pricam.... posto je polovan motoric za brisac kaje 45 eura.... odem na silux 80 maraka nov :lol:

da navedem i jednog kralja... javim se posto je maf kaze 10 eura jel ispravan kaze coek ne znam....ja cu vama poslat ako bude valjo posaljite mi na racun.... ako ne nikom nista :shock: posla coek unaprijed bez placanja....testiram ko i radi.... posaljwm mu i na kafu
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3097 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by boshniak »

Otprilike će izgledati ovako, vidim da je urađen rebrenindig i drugih OLX stranica
https://www.olx.ro/
https://www.olx.bg/
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3098 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

skrbavi-admin wrote: 23/01/2023 22:01 ako vam je za utjehu.... isti je ciganluk i na zapadu.... :mrgreen:

prodavo ja udarni odvrtac.... jel kaze neprodano jos uvijek, jest.... nema dalje price :lol:

trazim dio za auto, imate li taj i taj dio i kad se moze preuzet i gdje.... ima.... dalje nema odgovora.... :lol:

o bacanju sa cijenama da ne pricam.... posto je polovan motoric za brisac kaje 45 eura.... odem na silux 80 maraka nov :lol:

da navedem i jednog kralja... javim se posto je maf kaze 10 eura jel ispravan kaze coek ne znam....ja cu vama poslat ako bude valjo posaljite mi na racun.... ako ne nikom nista :shock: posla coek unaprijed bez placanja....testiram ko i radi.... posaljwm mu i na kafu
:lol: :lol: :lol:
Ti si ustvari njemu ispao i tester i musterija...a on poslao,pa ako radi,potencijalno ce dobiti pare,ako ne radi,opet nije na gubitku :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#3099 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Zaboravio si reći to da ni u jednom scenariju nije ga prevario. Taj prodavac jeste kralj.
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#3100 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Ateista »

Ja sam imao jednog lika sa kojim sam nesto mijenjao, zavrseno i sve ok. Nakon nekog vremena to sto sam dobio u zamjenu okacim na pik da prodam ili mijenjam, javlja mi se opet isti taj lik i nudi mi nesto drugo u zamjenu za to isto sto sam od njega pazario, reko hvala ne odgovara mi. Poslije toga je bar 6-7 puta mi se javljao i nudio nesto za zamjenu za to isto, jos kao prica eto kao htio bi to opet da ima, najvise mu odgovara. Kazem mu ja da mi nista od toga sto nudi ne odgovara za zamjenu, ali ako hoce za kes moze kupiti, nista naravno.
Nakon nekog vremena mi opet nudi nesto za zamjenu, vidim nesto sto bi mi moglo odgovarati i kazem da me to zanima, koliko cijeni i slicno, znaci pitam ga da on predlozi uslove zamjene i onda na to ne odgovori. :-)
Mislim da mi se i poslije toga javljao i da sam ga ignorisao.
Post Reply