putni trošak

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

Post Reply
Apsalar

#1 putni trošak

Post by Apsalar » 14/09/2013 00:00

Pozdrav, jel zna netko slučajno šta kaže zakon o plaćama i naknadama vezano za troškove prijevoza, konkretno SBK. Ima li neki limit do koliko kilometara plaćaju prijevoz? (čula sam da ima neki limit od 70 km)

sheikh

#2 Re: putni trošak

Post by sheikh » 14/09/2013 15:52

Ako si zaposlen u drugom mjestu, dobijaš vrijednost mjesečne karte u novcu koliko košta kod prevoznika.
preko 70km dobijaš naknadu za odvojen život koja je veća :)

Apsalar

#3 Re: putni trošak

Post by Apsalar » 14/09/2013 19:32

Radi se o poslu u školi. Nekoliko kolega iz udaljenijih mjesta unajmili su smještaj i dobivaju tzv 'vikend kartu', znači ne za svaki dan. Nikakve naknade za odvojeni život. Od mog mjesta prebivališta do radnog mjesta je jednim putem oko 73 km, znači preko limita, a drugim oko 63, s tim da ovim kracim nema redovite autobusne linije, ali ja i tako idem autom. Pokušavaju me ubijediti da se izjasnim da ću tu stanovati (znaju da imam rodbine, a i istina je da prespavam koji put), ali ti putni troškovi mi i jesu jednim djelom bili motivacija da privatim posao. Sta sad da radim? Zato me i zanima šta točno kaže u zakonu.

kadinica

#4 Re: putni trošak

Post by kadinica » 14/09/2013 23:28

Zaposleni u obrazovanju nisu državni službenici, na njih se ne odnosi pravo na naknadu troškova smještaja i odvojen život od porodice (inače, imaju pravo samo rukovodeći državni službenici).

Za oblast obrazovanja se primjenjuje Kolektivni ugovor (imaju posebno za osnovno i srednje obrazovanje), a njime je propisano samo da zaposleni ima pravo na nakndau troškova prijevoza ako mu je mjesto prebivališta i rada udaljeno najmanje 2 km.

Dakle, gleda se CIPS prijava, nije bitno što ponekad prespavaš kod rodbine.

Dalje, imaš pravo na naknadu troškova u visini mjesečne karte prijevoznika na toj relaciji. Dobiješ predračun i odneseš u školu uz zahtjev da ti se isplate troškovi prijevoza u novcu. Ostatak troškova pokrivaš sama (pretpostavljam da je gorivo skuplje od autobuske karte).

Apsalar

#5 Re: putni trošak

Post by Apsalar » 15/09/2013 09:41

Hvala na odgovoru!

Post Reply