Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3701 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Tomahawk11 »

sherbett wrote: 16/07/2020 10:45
medvjed23 wrote: 15/07/2020 21:37 dosta je do introvertnosti/ekstrovertnosti.. ja razumijem ako neko ko je društven, ko je često među ljudima uvijek ima posla.. ovaj te zovne tamo, onaj te preporuči vamo, radi tu, pomozi ovdje, i tako..

međutim, ako si samotnjak koji poslove traži preko oglasa, moguće je, ja to najbolje znam, da mjesecima pratiš oglase, da se javljaš na svaki za koji ispunjavaš uslove i da te niko ne zovne ni na razgovor, a kamoli šta drugo..
Medjede, hoces mi poslat svoj CV?
Kad nećeš mene, vodi njega preko grane.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#3702 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Tomahawk11 »

sherbett wrote: 16/07/2020 11:06
:lol:

Pa znas da si uvijek dobrodosao :kiss:
Znam, zezam te malo :smeker:

Naravno, za medu ne... :thumbup:
User avatar
medvjed23
Posts: 26832
Joined: 16/07/2010 13:49

#3703 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by medvjed23 »

sherbett wrote: 16/07/2020 10:45
medvjed23 wrote: 15/07/2020 21:37 dosta je do introvertnosti/ekstrovertnosti.. ja razumijem ako neko ko je društven, ko je često među ljudima uvijek ima posla.. ovaj te zovne tamo, onaj te preporuči vamo, radi tu, pomozi ovdje, i tako..

međutim, ako si samotnjak koji poslove traži preko oglasa, moguće je, ja to najbolje znam, da mjesecima pratiš oglase, da se javljaš na svaki za koji ispunjavaš uslove i da te niko ne zovne ni na razgovor, a kamoli šta drugo..
Medjede, hoces mi poslat svoj CV?
lične podatke znaš, dodaj još treću nagradu na poetskom konkursu musa ćazim ćatić, krah intelekta pri komunikaciji sa ljudima i eto ga..
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#3704 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Strpljiva »

medvjed23 wrote: 16/07/2020 14:47
sherbett wrote: 16/07/2020 10:45
medvjed23 wrote: 15/07/2020 21:37 dosta je do introvertnosti/ekstrovertnosti.. ja razumijem ako neko ko je društven, ko je često među ljudima uvijek ima posla.. ovaj te zovne tamo, onaj te preporuči vamo, radi tu, pomozi ovdje, i tako..

međutim, ako si samotnjak koji poslove traži preko oglasa, moguće je, ja to najbolje znam, da mjesecima pratiš oglase, da se javljaš na svaki za koji ispunjavaš uslove i da te niko ne zovne ni na razgovor, a kamoli šta drugo..
Medjede, hoces mi poslat svoj CV?
lične podatke znaš, dodaj još treću nagradu na poetskom konkursu musa ćazim ćatić, krah intelekta pri komunikaciji sa ljudima i eto ga..
:lol:

tacno ovaj forum odlican insight ukoliko zelis kvalitenog radnika. S medom mozes biti samo u plusu :thumbup:
User avatar
medvjed23
Posts: 26832
Joined: 16/07/2010 13:49

#3705 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by medvjed23 »

jest, možeš biti samo pozitivno iznenađen(a)
User avatar
Rothmans
Posts: 2865
Joined: 21/11/2019 21:32

#3706 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Rothmans »

Lajavikrelac wrote: 16/07/2020 10:37
Rothmans wrote: 15/07/2020 16:57
Lajavikrelac wrote: 15/07/2020 16:56 O siru i vojnoj muzici. Što?
Samo ti sjedi u kuci i slusaj vojnu muziku ,a zivot prolazi.
Pod jedan ja sam zaposlen, a pod dva svarno treba biti talentovano glup i raditi na unapređenju svog talenta izjavama u stilu kako posla ima za onoga ko hoće da radi dok je u ovom ekonomskom slomu hiljade ostalo bez posla i još koliko hiljada će ostati... :-?
Jos gluplji treba bit pa plasit ljude i prisjedat im na muku. A i bezobrazan si kolko si tezak, nick ti pase taman
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#3707 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Strpljiva »

sherbett wrote: 16/07/2020 17:33
Strpljiva wrote: 16/07/2020 15:03
medvjed23 wrote: 16/07/2020 14:47

lične podatke znaš, dodaj još treću nagradu na poetskom konkursu musa ćazim ćatić, krah intelekta pri komunikaciji sa ljudima i eto ga..
:lol:

tacno ovaj forum odlican insight ukoliko zelis kvalitenog radnika. S medom mozes biti samo u plusu :thumbup:
Medjed je superinteligentan tip, ima dobre klikere a uz to je i decentan. Ubio se za savjetnika iz sjene.
Kad ja budem netko, medjed ce biti to.
Zalosno je da takvi tipovi s diplomom pravnika bauljaju.

Medjede, sorry sto otkrivam tvoje privatne podatke
Po' foruma zna da je pravnik, ne otrkivas puno. Lijepo od tebe sto pomazes, sretno medi :thumbup:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#3708 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ExNihilo »

Čuj bauljaju. :facepalm:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50436
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3709 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Bloo »

Nedorecena si.
Bauljaju..po ulicama, pustim halama Agrokomerca, sumama....what...

Medo ne baulja, medo propada neiskoristen. :mrgreen:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3710 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by P308 »

medvjed23 wrote: 15/07/2020 21:37 dosta je do introvertnosti/ekstrovertnosti.. ja razumijem ako neko ko je društven, ko je često među ljudima uvijek ima posla.. ovaj te zovne tamo, onaj te preporuči vamo, radi tu, pomozi ovdje, i tako..

međutim, ako si samotnjak koji poslove traži preko oglasa, moguće je, ja to najbolje znam, da mjesecima pratiš oglase, da se javljaš na svaki za koji ispunjavaš uslove i da te niko ne zovne ni na razgovor, a kamoli šta drugo..
Taj sam :D Javio se na stotine oglasa, jedva da su me na par zvali.
Zadnjih godinu dana radio preko programa koji sufinansira Sluzba za zaposljavanje. Ne bih nikome preporucio, osim ako nije ocajan ili tek pocinje raditi. :sad: Ja sam bio ocajan :D Od kako je krenula kriza sa koronom, poslodavac nije htio/mogao da sufinansira dio plate tako da sam primao manje od 400 KM od aprila (do aprila nekih 700-750 KM). Ugovor, istice u septembru. Pitam se sta dalje :(
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#3711 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SaraFina »

Rizikovaću da ispadnem dezurna zloća, no buduće zanimanje ljudi bi trebali odabirati i shodno svojoj introvertnosti/ekstrovertnosti.

Ovim ne mislim ništa lično nikome poručiti. No za neke poslove moraš jednostavno biti društven, napadan, probitačan i od akcije.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3712 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

Naš obrazovni sistem proizvodi previše stručnog kadra društvenih nauka (pravo, ekonomija, političke nauke...).
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3713 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dezurni_ucenik »

Snake Eyes wrote: 16/07/2020 22:55 Naš obrazovni sistem proizvodi previše stručnog kadra društvenih nauka (pravo, ekonomija, političke nauke...).
A realno - nema prokletijih fakulteta od politickih nauka i pravnog faxa.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3714 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dezurni_ucenik »

SaraFina wrote: 16/07/2020 22:46 Rizikovaću da ispadnem dezurna zloća, no buduće zanimanje ljudi bi trebali odabirati i shodno svojoj introvertnosti/ekstrovertnosti.

Ovim ne mislim ništa lično nikome poručiti. No za neke poslove moraš jednostavno biti društven, napadan, probitačan i od akcije.
Haj ti prosjecnom bosancerosu prvo objasni sta znaci biti introvertan i ekstrovertan.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3715 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dezurni_ucenik »

Rothmans wrote: 15/07/2020 16:53 Ja ne razumijem kako zdrav prav covjek moze bit besposlen. Evo ja radim tezak poso, vozim i vukljarim i sve i opet mi dusa kad me neko zovne da mu stagod pomognem. Pa nosat ,nosat sta fali, samo nek kapa . Pretprosle sedmice , komsinki stan okrecio i prefarbo jedan prozor i hop - 2 joje
Ja misli da si ti jedan od onih sto cvikaju od radosti kad vide nekog sa diplomom fakulteta kako konobarisu. Jelde?
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#3716 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SaraFina »

dezurni_ucenik wrote: 16/07/2020 23:01
SaraFina wrote: 16/07/2020 22:46 Rizikovaću da ispadnem dezurna zloća, no buduće zanimanje ljudi bi trebali odabirati i shodno svojoj introvertnosti/ekstrovertnosti.

Ovim ne mislim ništa lično nikome poručiti. No za neke poslove moraš jednostavno biti društven, napadan, probitačan i od akcije.
Haj ti prosjecnom bosancerosu prvo objasni sta znaci biti introvertan i ekstrovertan.
Ima i toga.
A i obrazovni sustav je zreo za reformu. Ni dan danas nema nikakvih priprema u završnim razredima osnovne škole za edukaciju djece. Da prepoznaju svoje sklonosti. I odaberu srednju školu ili zanat. Meni je tragikomično kad mi neko kaze, odabrala/o gimnaziju jer nije znao šta bi dalje.. Isto je i sa tim gimnazijalcima. Fakulteti se biraju po ŠKBB osnovama.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3717 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

Ovo je kurčeva država koja nema strategiju apsolutno ni za šta. Država koja nema ekonomiju pa naravno nema ni strategiju školovanja kadra. Sedamnaest nivoa vlasti uliva nadu mladim ljudima da će se uhljebiti makar na nekom od nivoa pa se krvnički upisuju pravni i politički fakulteti :-)
Jezivo je koliko ima VSS kadra na birou :-) Najtužnije od svega je to što kadar koji se produkuje je nepripremljen za realne probleme, poslodavci to znaju i daju primat radnom iskustvu, nažalost, upravu su.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3718 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dezurni_ucenik »

SaraFina wrote: 16/07/2020 23:08
dezurni_ucenik wrote: 16/07/2020 23:01
SaraFina wrote: 16/07/2020 22:46 Rizikovaću da ispadnem dezurna zloća, no buduće zanimanje ljudi bi trebali odabirati i shodno svojoj introvertnosti/ekstrovertnosti.

Ovim ne mislim ništa lično nikome poručiti. No za neke poslove moraš jednostavno biti društven, napadan, probitačan i od akcije.
Haj ti prosjecnom bosancerosu prvo objasni sta znaci biti introvertan i ekstrovertan.
Ima i toga.
A i obrazovni sustav je zreo za reformu. Ni dan danas nema nikakvih priprema u završnim razredima osnovne škole za edukaciju djece. Da prepoznaju svoje sklonosti. I odaberu srednju školu ili zanat. Meni je tragikomično kad mi neko kaze, odabrala/o gimnaziju jer nije znao šta bi dalje.. Isto je i sa tim gimnazijalcima. Fakulteti se biraju po ŠKBB osnovama.
Ta djeca se MORAJU usmjeravati. MORA se znati jos u osnovnoj skoli sta ce upisati od fakulteta. Po meni, zestoka je fula po danasnjem vaktu upisivati gimnaziju. Nikakve koristi od toga.Nemas nikakvog zvanje. Ogroma kolicina nekakvog nebitnog znanja. Svasta te tjeraju da ucis a nista konkretno da naucis sto ce ti sutra trebati. Isto kao i drustvene nauke. Pravo? Politicke nauke? Trebalo bi ograniciti broj upisanih. Ovo sto se radi od kraja rata pa na vamo je katastrofa. Dopustas svakom da upise fax, uzimas mu pare i onda sutra mahanje sa biroa kao samo jedna od statisckih podataka. Te fakultete treba upisivati SAMO ako ti ZNAS da ces imati sigurnu stelu sutra kad zavrsis. U protivnom igras se sa ruskim ruletom. Ne bude li reforme, pravimo generacije buducih "zaposlenika" biroa tj. potencijalnih depresivaca.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3719 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dezurni_ucenik »

Snake Eyes wrote: 16/07/2020 23:15 Ovo je kurčeva država koja nema strategiju apsolutno ni za šta. Država koja nema ekonomiju pa naravno nema ni strategiju školovanja kadra. Sedamnaest nivoa vlasti uliva nadu mladim ljudima da će se uhljebiti makar na nekom od nivoa pa se krvnički upisuju pravni i politički fakulteti :-)
Jezivo je koliko ima VSS kadra na birou :-) Najtužnije od svega je to što kadar koji se produkuje je nepripremljen za realne probleme, poslodavci to znaju i daju primat radnom iskustvu, nažalost, upravu su.
Kurceva nego sta. U drzavi u kojoj profesionalni dudlac šiše postane kantonalni ministar, pa takvu drzavu mozes okarakterisati samo kao kurcevu.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3720 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

Ovo je obrazovni sistem koji ribu tjera da leti a pticu da pliva pod krinkom općeg obrazovanja :-)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#3721 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SaraFina »

dezurni_ucenik wrote: 16/07/2020 23:17
SaraFina wrote: 16/07/2020 23:08
dezurni_ucenik wrote: 16/07/2020 23:01

Haj ti prosjecnom bosancerosu prvo objasni sta znaci biti introvertan i ekstrovertan.
Ima i toga.
A i obrazovni sustav je zreo za reformu. Ni dan danas nema nikakvih priprema u završnim razredima osnovne škole za edukaciju djece. Da prepoznaju svoje sklonosti. I odaberu srednju školu ili zanat. Meni je tragikomično kad mi neko kaze, odabrala/o gimnaziju jer nije znao šta bi dalje.. Isto je i sa tim gimnazijalcima. Fakulteti se biraju po ŠKBB osnovama.
Ta djeca se MORAJU usmjeravati. MORA se znati jos u osnovnoj skoli sta ce upisati od fakulteta. Po meni, zestoka je fula po danasnjem vaktu upisivati gimnaziju. Nikakve koristi od toga.Nemas nikakvog zvanje. Ogroma kolicina nekakvog nebitnog znanja. Svasta te tjeraju da ucis a nista konkretno da naucis sto ce ti sutra trebati. Isto kao i drustvene nauke. Pravo? Politicke nauke? Trebalo bi ograniciti broj upisanih. Ovo sto se radi od kraja rata pa na vamo je katastrofa. Dopustas svakom da upise fax, uzimas mu pare i onda sutra mahanje sa biroa kao samo jedna od statisckih podataka. Te fakultete treba upisivati SAMO ako ti ZNAS da ces imati sigurnu stelu sutra kad zavrsis. U protivnom igras se sa ruskim ruletom. Ne bude li reforme, pravimo generacije buducih "zaposlenika" biroa tj. potencijalnih depresivaca.
Slazem se. Dobar zanat je zlata vrijedan. Nije nikakva sramota. Ali imaš ti tu i onaj naš da ne kazem sta, pa roditelj gura u bilo kakvo „Akademsko zvanje“ dijete radi svojih neostvarenih ambicija. A pocetak je gimnazija i eto ne zna sta će...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3722 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Jimmy McNulty »

Kad bi znali koje pare varioci klepaju :mrgreen: pola bi raje prekvalifikaciju napravili...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#3723 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SaraFina »

Jimmy McNulty wrote: 16/07/2020 23:31 Kad bi znali koje pare varioci klepaju :mrgreen: pola bi raje prekvalifikaciju napravili...
Ima bruka dobrih zanata. Da ne pominjem klasiku frizere i sl.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#3724 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

dezurni_ucenik wrote: 16/07/2020 23:22
Snake Eyes wrote: 16/07/2020 23:15 Ovo je kurčeva država koja nema strategiju apsolutno ni za šta. Država koja nema ekonomiju pa naravno nema ni strategiju školovanja kadra. Sedamnaest nivoa vlasti uliva nadu mladim ljudima da će se uhljebiti makar na nekom od nivoa pa se krvnički upisuju pravni i politički fakulteti :-)
Jezivo je koliko ima VSS kadra na birou :-) Najtužnije od svega je to što kadar koji se produkuje je nepripremljen za realne probleme, poslodavci to znaju i daju primat radnom iskustvu, nažalost, upravu su.
Kurceva nego sta. U drzavi u kojoj profesionalni dudlac šiše postane kantonalni ministar, pa takvu drzavu mozes okarakterisati samo kao kurcevu.
To je samo jedan primjer, hiljade je takvih! Pa na svim državnim jaslama mijenjaju pravilnike prilikom zapošljavanja kako uhljebljavaju rodbinu.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#3725 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dezurni_ucenik »

SaraFina wrote: 16/07/2020 23:29
Slazem se. Dobar zanat je zlata vrijedan. Nije nikakva sramota. Ali imaš ti tu i onaj naš da ne kazem sta, pa roditelj gura u bilo kakvo „Akademsko zvanje“ dijete radi svojih neostvarenih ambicija. A pocetak je gimnazija i eto ne zna sta će...




To su vec kompleksi, da u "njega dijet' " zavrsi bilo kakav fakultet samo da komsija pukne od zavisti. Mi generalno kao narod se samo ravnamo po tome sta ce prvi komsija reci.
Post Reply