Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
no_sekirli
Posts: 4345
Joined: 02/10/2013 18:36

#7701 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by no_sekirli »

Sto je najgore, u ovom lancu uposlenih, treba i jedan NKV hamal, da bojler donese na lice mjesta, i stari odnese na mjesto odlaganja ili u staro zeljezo :D
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#7702 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

no_sekirli wrote: 12/02/2023 22:31 Sto je najgore, u ovom lancu uposlenih, treba i jedan NKV hamal, da bojler donese na lice mjesta, i stari odnese na mjesto odlaganja ili u staro zeljezo :D
Treba. Nema svako automobil.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#7703 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

zippoo87 wrote: 12/02/2023 22:28
Hakiz wrote: 12/02/2023 22:21

Keramičar, ako zatreba zamijeniti eventualno polomljene pločice dok si skidao/stavljao bojler.
E vas dvojica ste skolski primjer onih sto "pravi nauku od nicega "...ovo me jedino podsjeca da mozda u zivotu niste uzeli u ruke neki alat i uradili nesto :D

Kod mene da zamijenis bojler ti treba busilica (jer haman svaki nosac ima neke svoje rupe),kljuc/acu busilica da zavrnes seraf i serafciger,da zavrsnes serafe od struje.
A od znanja vodoinstalatera...trebas povezati dva crijeva za toplu i hladnu vodu i to je to.
Stvarno je nauka jebena...i vjerovatno zamjena bojlera treba biti nekih 500+ KM...jer trebas biti 6u1 po vama dvojici :lol:
Da si pratio tok razgovora shvatio bi zasto je to tako secirano.
Kada vec pominjes cijenu, koliko po tebi vrijedi posao zamjene bojlera?
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7704 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Hakiz wrote: 12/02/2023 22:32
no_sekirli wrote: 12/02/2023 22:31 Sto je najgore, u ovom lancu uposlenih, treba i jedan NKV hamal, da bojler donese na lice mjesta, i stari odnese na mjesto odlaganja ili u staro zeljezo :D
Treba. Nema svako automobil.
To u Sa nema brace roma ? :lol:
Pa kod mene taj bojler ne bi stajao duze od 10 minuta bacen ispred zgrade :lol:

A znaci ako racunamo i hamalu barem petoba...550 KM da zaokruzimo za zamjenu bojlera ? :lol:
Bojler 200 KM a zamjena bojlera 550 KM :lol:
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7705 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Snake Eyes wrote: 12/02/2023 22:37
zippoo87 wrote: 12/02/2023 22:28
E vas dvojica ste skolski primjer onih sto "pravi nauku od nicega "...ovo me jedino podsjeca da mozda u zivotu niste uzeli u ruke neki alat i uradili nesto :D

Kod mene da zamijenis bojler ti treba busilica (jer haman svaki nosac ima neke svoje rupe),kljuc/acu busilica da zavrnes seraf i serafciger,da zavrsnes serafe od struje.
A od znanja vodoinstalatera...trebas povezati dva crijeva za toplu i hladnu vodu i to je to.
Stvarno je nauka jebena...i vjerovatno zamjena bojlera treba biti nekih 500+ KM...jer trebas biti 6u1 po vama dvojici :lol:
Da si pratio tok razgovora shvatio bi zasto je to tako secirano.
Kada vec pominjes cijenu, koliko po tebi vrijedi posao zamjene bojlera?
30 KM je bila cijena godinama...sada je 50 KM plafon cijena za 30 minuta posla.
Svako ko trazi vise je cista pljacka.
Naravno neces zvati majstora iz drugog grada.
Ako placate 200+ KM,doci cu ja sa drugog kraja BiH da vam to odradim za te pare i opet ce mi se isplatiti...pa PM za dogovor :lol:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#7706 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

zippoo87 wrote: 12/02/2023 22:39
Snake Eyes wrote: 12/02/2023 22:37

Da si pratio tok razgovora shvatio bi zasto je to tako secirano.
Kada vec pominjes cijenu, koliko po tebi vrijedi posao zamjene bojlera?
30 KM je bila cijena godinama...sada je 50 KM plafon cijena za 30 minuta posla.
Svako ko trazi vise je cista pljacka.
Naravno neces zvati majstora iz drugog grada.
Ako placate 200+ KM,doci cu ja sa drugog kraja BiH da vam to odradim za te pare i opet ce mi se isplatiti...pa PM za dogovor :lol:
Da li govorimo o majstoru koji radi na crno ili o obrtu koji ima par uposlenika?
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7707 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Snake Eyes wrote: 12/02/2023 22:40
zippoo87 wrote: 12/02/2023 22:39

30 KM je bila cijena godinama...sada je 50 KM plafon cijena za 30 minuta posla.
Svako ko trazi vise je cista pljacka.
Naravno neces zvati majstora iz drugog grada.
Ako placate 200+ KM,doci cu ja sa drugog kraja BiH da vam to odradim za te pare i opet ce mi se isplatiti...pa PM za dogovor :lol:
Da li govorimo o majstoru koji radi na crno ili o obrtu koji ima par uposlenika?
Svi oni imaju obrte ali svi rade na crno.
Nadji mi ti majstora koji ce ti dati fiskalni racun za tu uslugu,ja cu ti dva puta toliko dati na kafu.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#7708 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

zippoo87 wrote: 12/02/2023 22:41
Snake Eyes wrote: 12/02/2023 22:40

Da li govorimo o majstoru koji radi na crno ili o obrtu koji ima par uposlenika?
Svi oni imaju obrte ali svi rade na crno.
Nadji mi ti majstora koji ce ti dati fiskalni racun za tu uslugu,ja cu ti dva puta toliko dati na kafu.
Pa zamjenu bojlera sam ja spomenuo kao dokaz omalovazavanja usluzne djelatnosti ali unutar obrta, unutar firme a ne kao rad na crno. Svojim zadnjim upisima samo si potvrdio zasto je ovdje tesko otvoriti firmu. Ali i ti, kao i drugi, rado bi otisli u Njemacku gdje tvoj rad vise cijene a ovdje i sam pišaš po njemu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#7709 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Haris.ba »

Podsjeti me ovo na lokacije u Becu gdje ljudi mogu besplatno da ostave stare stvari da se uzmu.

Jer, cim izneses ispred zgrade bojler ide prijava od komsija.

Kod nas ide u potok....

Ima i u Sarajevu naselja gdje nema kontejnera da mozes baciti, ili staviti pored. I odmah ide prijava sa slikom posto se snima. :idea:
zippoo87 wrote: 12/02/2023 22:37 Pa kod mene taj bojler ne bi stajao duze od 10 minuta bacen ispred zgrade
Last edited by Haris.ba on 12/02/2023 22:59, edited 1 time in total.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7710 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Snake Eyes wrote: 12/02/2023 22:45
zippoo87 wrote: 12/02/2023 22:41

Svi oni imaju obrte ali svi rade na crno.
Nadji mi ti majstora koji ce ti dati fiskalni racun za tu uslugu,ja cu ti dva puta toliko dati na kafu.
Pa zamjenu bojlera sam ja spomenuo kao dokaz omalovazavanja usluzne djelatnosti ali unutar obrta, unutar firme a ne kao rad na crno. Svojim zadnjim upisima samo si potvrdio zasto je ovdje tesko otvoriti firmu. Ali i ti, kao i drugi, rado bi otisli u Njemacku gdje tvoj rad vise cijene a ovdje i sam pišaš po njemu.
Ti se stvarno provaljujes na ovoj temi i nije prvi put i gledas samo da kome sta suknes i zavuces.
Dakle po tebi je satnica od 100 KM za uslugu promjene bojlera mala cijena ?
Danas promijenis 5 bojlera...dobar si 500 KM za dan.
To je tebi potcjenjivanje rada ?

A rad vrijedi onoliko koliko je neko spreman platiti to...meni da dodjes i kazes da je promjena bojlera 200 KM...ja bi ti se lijepo zahvalio i rekao da je skupo i trazio dalje ili sam sebi zamijenio.
Ne mogu ja raditi za 800 KM cijeli mjesec a placati posao od 30 minuta 200 KM...nema logike.

Sto se obrta tice i rada na crno...ja kada zovnem majstora,ocekujem i racun za uslugu,ali nikada u zivotu za ovu uslugu ga nisam dobio.
Znaci opet je do mene...a ti mi evo pokazi fiskalni racun za usluge zanatlija za koje si ti dobio fiskalni racun.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7711 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Haris.ba wrote: 12/02/2023 22:56 Podsjeti me ovo na lokacije u Becu gdje ljudi mogu besplatno da ostave stare stvari da se uzmu.

Jer, cim izneses ispred zgrade bojler ide prijava od komsija.

Kod nas ide u potok....

Ima i u Sarajevu naselja gdje nema kontejnera da mozes baciti, ili staviti pored. I odmah ide prijava sa slikom posto se snima. :idea:
zippoo87 wrote: 12/02/2023 22:37 Pa kod mene taj bojler ne bi stajao duze od 10 minuta bacen ispred zgrade
Ja cekam mjesec april...kod nas u gradu je to mjesec cistoce i budu postavljeni kontejneri u svim ulicama za kabasti otpad i mozes sve bacati tada,ne moras selektovati.
Imam pola sprata raznoraznog smeca i kutija i svega na spratu...sada kada su majstori radili,sve rokali na pola sobe a okolo zidova oslobodili prostor da rade...pa biti ce jedan kontejner najmanje napunjen samo od mene :lol: :lol:

Ma ne baca se ni kod nas u gradu smece pored ili negdje a sve sto ima ikakvu vrijednost,mozes sam odnijeti na otpad i prodati metal,akumulatore ,bojler,kucanske aparate...a ako neko i baci,romi pokupe u roku od par minuta...prije ce to romi odvuci,nego ce ko uslikati :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#7712 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Haris.ba »

zippoo87 wrote: 12/02/2023 23:01 Ja cekam mjesec april...kod nas u gradu je to mjesec cistoce i budu postavljeni kontejneri u svim ulicama za kabasti otpad i mozes sve bacati tada,ne moras selektovati.
Imam pola sprata raznoraznog smeca i kutija i svega na spratu...sada kada su majstori radili,sve rokali na pola sobe a okolo zidova oslobodili prostor da rade...pa biti ce jedan kontejner najmanje napunjen samo od mene
Ja kad sam se raspitivao za kabasti otpad, tada su mi u Radu objasnili da to ne ukljucuje gradjevinski otpad. Tako, ne znam.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#7713 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

zippoo87 wrote: 12/02/2023 22:58
Snake Eyes wrote: 12/02/2023 22:45

Pa zamjenu bojlera sam ja spomenuo kao dokaz omalovazavanja usluzne djelatnosti ali unutar obrta, unutar firme a ne kao rad na crno. Svojim zadnjim upisima samo si potvrdio zasto je ovdje tesko otvoriti firmu. Ali i ti, kao i drugi, rado bi otisli u Njemacku gdje tvoj rad vise cijene a ovdje i sam pišaš po njemu.
Ti se stvarno provaljujes na ovoj temi i nije prvi put i gledas samo da kome sta suknes i zavuces.
Dakle po tebi je satnica od 100 KM za uslugu promjene bojlera mala cijena ?
Danas promijenis 5 bojlera...dobar si 500 KM za dan.
To je tebi potcjenjivanje rada ?

A rad vrijedi onoliko koliko je neko spreman platiti to...meni da dodjes i kazes da je promjena bojlera 200 KM...ja bi ti se lijepo zahvalio i rekao da je skupo i trazio dalje ili sam sebi zamijenio.
Ne mogu ja raditi za 800 KM cijeli mjesec a placati posao od 30 minuta 200 KM...nema logike.

Sto se obrta tice i rada na crno...ja kada zovnem majstora,ocekujem i racun za uslugu,ali nikada u zivotu za ovu uslugu ga nisam dobio.
Znaci opet je do mene...a ti mi evo pokazi fiskalni racun za usluge zanatlija za koje si ti dobio fiskalni racun.
Kako sada za zamjenu pet bojlera ispade da zaradis 500KM a fino si rekao da je cijena zamjene 50KM i da je sve preko pljacka? Jebe te matematika.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7714 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Haris.ba wrote: 12/02/2023 23:04
zippoo87 wrote: 12/02/2023 23:01 Ja cekam mjesec april...kod nas u gradu je to mjesec cistoce i budu postavljeni kontejneri u svim ulicama za kabasti otpad i mozes sve bacati tada,ne moras selektovati.
Imam pola sprata raznoraznog smeca i kutija i svega na spratu...sada kada su majstori radili,sve rokali na pola sobe a okolo zidova oslobodili prostor da rade...pa biti ce jedan kontejner najmanje napunjen samo od mene
Ja kad sam se raspitivao za kabasti otpad, tada su mi u Radu objasnili da to ne ukljucuje gradjevinski otpad. Tako, ne znam.
Nemam gradjevinskog otpada,nego moj "otpad" sa sprata...na gornjem spratu imam tri sobe neuseljene i u svakoj sobi ima necega...stare odjece,kutija od televizora i elektronike,stolica,kofera,raznih cajeva,alata,nekih masina,stolova,parketa,flasa i tegli za zimnicu i cega sve ne :D
Vidjeti cu sta sve ima kada budem cistio :lol:
User avatar
Optimus09
Posts: 3083
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#7715 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Optimus09 »

Zovnes elektricara da ti zamijeni bojler kao ja,ne vodoinstalatera :D
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7716 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Snake Eyes wrote: 12/02/2023 23:08
zippoo87 wrote: 12/02/2023 22:58

Ti se stvarno provaljujes na ovoj temi i nije prvi put i gledas samo da kome sta suknes i zavuces.
Dakle po tebi je satnica od 100 KM za uslugu promjene bojlera mala cijena ?
Danas promijenis 5 bojlera...dobar si 500 KM za dan.
To je tebi potcjenjivanje rada ?

A rad vrijedi onoliko koliko je neko spreman platiti to...meni da dodjes i kazes da je promjena bojlera 200 KM...ja bi ti se lijepo zahvalio i rekao da je skupo i trazio dalje ili sam sebi zamijenio.
Ne mogu ja raditi za 800 KM cijeli mjesec a placati posao od 30 minuta 200 KM...nema logike.

Sto se obrta tice i rada na crno...ja kada zovnem majstora,ocekujem i racun za uslugu,ali nikada u zivotu za ovu uslugu ga nisam dobio.
Znaci opet je do mene...a ti mi evo pokazi fiskalni racun za usluge zanatlija za koje si ti dobio fiskalni racun.
Kako sada za zamjenu pet bojlera ispade da zaradis 500KM a fino si rekao da je cijena zamjene 50KM i da je sve preko pljacka? Jebe te matematika.
Racunao sam satnicu...2x30 minuta po 50 KM=100 KM sat pa koliko uspijes bojlera zamijeniti...a eto ti smatras da je 50 KM ispod svake cijene,pa cemo reci da je neka "realna" cijena 100 KM za jedan bojler za sat vremena posla...ako je radno vrijeme 8 sati,mozes 5 bojlera zamijeniti .
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#7717 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

10 KM sat je 80 KM dnevnica.

80x22 radna dana je mjesečno 1.760 KM.

20 KM satnica bi bila 3.500 KM. Daj za zdravstveno, penziono i porez, ostane ti barem 2.500.

Materijal, amortizacija itd se, naravno, dodatno naplate koliko je njihov stvarni trošak, računamo samo rad.

100 KM sat? Previše. I 50 je puno.

Sa druge strane, niko ti ne garantuje da ćeš imati svaki radni dan 8 sati posla.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7718 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Pa neces samo jednu operaciju raditi...ako si vodoinstalater,radis sve oko tog zanata i posla i nabere se tu finih para ko to radi.
Ko je bolji,pedantniji,odgovorniji,nije problem da je skuplji 10-20% ali ne mozes ba zavaljivati i racunati svaku sitnicu 100+ KM i jos biti aljkav.
Evo kazem,nikada u zivotu niko od tih majstora mi nije dao racun a znam da svi imaju obrte.Jos zaradjuju i na materijalu od 5-15% ,zavisno gdje kupuju,jer svi imaju kartice u bau centrima sa kojima imaju popust.Neki rade i kompenzacije pa izvuku 50% kesa samo na materijalu,plus ruke.

Ko ne zna kako ovo funkcionise i kolike se pare uzimaju,bolje da ne pise uopste i da se ne provaljuje...a mogu imati isto toliko,malo manje i da sve prijavljuju i daju racune.Jos ce ozbiljnije izgledati kod musterija,kada daju fiskalni i imati ce jos vise posla.
User avatar
ANamelessGhoul
Posts: 1086
Joined: 23/02/2020 14:50

#7719 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ANamelessGhoul »

kad god ti kazu u firmi mi smo jedna velika porodica nece na dobro, odmah los znak :lol:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7720 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

O jebo vas bojler o čemu se polemiše ljebe mekani :-)

Fala bogu da ćeš kada nešto ugrađuješ uraditi da to izgleda kako dolikuje, nećeš izbušiti zid ili ubaciti šarafe i spovesti kablove da sve visi okolo i da izgleda kao da je trocijevac imao bojevo gađanje...:roll: Mislio sam na budale koje hoće da im razvodiš struju profesionalno, postavljaš kompletne vodovodne instalacije, polijepiš keramiku + prateći radovi i još da imaš položeno za šleper. To nigdje ne radi jedan čovjek na objektu, zato i postoje ekipa jebemliga :-? Taj što se u sve pomalo razumije može da naknadno napravi štetu boli glava! Pa kod mene je na kući odvod kanalizacije dunđerski odrađen tako da se svako malo začepi, radili nestručni stručnjaci, pa sad da se to ispravi treba iskopati pola kuće i dvorišta... :run:

Mislio sam konkretno na firme gdje radiš po četiri posla, u većini slučajeva dijametralno suprotna i totalni oksimoron sa traženom pozicijom.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7721 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Evo jednog dobrog primjera radne pozicije "švicarski nožić" :-?
Spoiler
Show
Image
I onda skontaš da je to tako jer se u HR službu uvaljuju kume, rodice, sestre, sisata frizerka i guzata konobarica koje taslačiš povremeno, ali eto, ipak neko mora i da zna ponešto da radi u vezi sa pozicijom tako da raspišeš ovakav konkurs :oops: Od kadrovske štambilj službe se napravi egzaktna nauka... :-) :run:

PS: I na to još nisi tu da ostaneš nego da mijenjaš trudnjaču :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 17263
Joined: 31/03/2019 14:56

#7722 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

briga o zadovoljstvu zaposlenog? vjerovatno jebačke prirode :lol:
Dany97
Posts: 238
Joined: 25/06/2017 15:50

#7723 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Dany97 »

Valjda i odje mogu pitati,ne znam za drugi pf....
Dao sam prije par dan otiske za rad u Njemackoj preko Slovenije,poslodavca imam,sve obezbjedjeno,ali posto se oko posla malo izmjenilo (da ne duzim i navodim razloge sada...) radio bi ko metalac,brusenje,sjecenje i ostalo sl.A posto nemam velikog iskustva oko toga htjeo bi (dok sam jos ovde) da nadjem neki poslic tog kalibra gdje bi pokupio sto je vise moguce prakse/iskustva,ali nisam siguran sta da kazem i upitam poslodavca?...Pa molim za savjet...
Da jednostavno pitam da li primaju (pomocne) radnike i kazem da nemam iskustva,da zelim raditi i dobiti iskustva,ali i da cekam papire...tj nisam siguran da li odobrenje ili odbijenicu,i s tim ukoliko bude odbijenica kazem da ostajem raditi,jest da bi mozda poglupo bilo pitati za posao u mojoj situaciji,ali nemam druge...Cak i da mi pola plate ili malo ispod isplati,odgovaralo bi mi,bitno mi je i zaraditi,ali u ovom trenutku bitnije dobiti iskustva/prakse....
Tako da svaki savjet je dobro dosao 😁😅.
zippoo87
Posts: 15642
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7724 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Dany97 wrote: 16/02/2023 23:40 Valjda i odje mogu pitati,ne znam za drugi pf....
Dao sam prije par dan otiske za rad u Njemackoj preko Slovenije,poslodavca imam,sve obezbjedjeno,ali posto se oko posla malo izmjenilo (da ne duzim i navodim razloge sada...) radio bi ko metalac,brusenje,sjecenje i ostalo sl.A posto nemam velikog iskustva oko toga htjeo bi (dok sam jos ovde) da nadjem neki poslic tog kalibra gdje bi pokupio sto je vise moguce prakse/iskustva,ali nisam siguran sta da kazem i upitam poslodavca?...Pa molim za savjet...
Da jednostavno pitam da li primaju (pomocne) radnike i kazem da nemam iskustva,da zelim raditi i dobiti iskustva,ali i da cekam papire...tj nisam siguran da li odobrenje ili odbijenicu,i s tim ukoliko bude odbijenica kazem da ostajem raditi,jest da bi mozda poglupo bilo pitati za posao u mojoj situaciji,ali nemam druge...Cak i da mi pola plate ili malo ispod isplati,odgovaralo bi mi,bitno mi je i zaraditi,ali u ovom trenutku bitnije dobiti iskustva/prakse....
Tako da svaki savjet je dobro dosao 😁😅.
Samo reci da trazis posao i da plata nije bitna...odmah ce te angazovati.
Ostale detalje oko eventualnog odlaska nemoj ni spominjati...najlakse je napustiti a poznavajuci nase izrabljivace,vjerovatno ces raditi na crno par mjeseci svakako i ako te primi.
Dany97
Posts: 238
Joined: 25/06/2017 15:50

#7725 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Dany97 »

zippoo87 wrote: 17/02/2023 00:00 Samo reci da trazis posao i da plata nije bitna...odmah ce te angazovati.
Ostale detalje oko eventualnog odlaska nemoj ni spominjati...najlakse je napustiti a poznavajuci nase izrabljivace,vjerovatno ces raditi na crno par mjeseci svakako i ako te primi.
To mi je i potrebno 😁,onda jedino spomenuti odlazak ukoliko kazu da nikako ne primaju rad na crno.
Post Reply