Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4026 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

markopd wrote: 02/06/2021 14:32
McGradySA wrote: 02/06/2021 08:40 Zna li ko šta je fazon sa ovim oglasima koji se često ponavljaju?Montana traži ljude za obuku,roštiljdžije,dostavljače i iste oglase ponove svaka tri mjeseca.Također je slična praksa kod braće Mujanić i hotela Sunce,ako ne zadržavaju radnike kako dobiju pare od biroa.
Loši uslovi rada ili ovo što si rekao sa Zavodom i podsticajima,a možda čak i oboje.Svašta ljudima pada na pamet,pogotovo ovim našim "genijalnim gazdama".Koliko sam samo čuo takvih,koji na podsticajima "grabe" novac,a sa radnikom im je najlakše izaći u kraj.Većina njih sami napuste,ali ako je radnik baš "tvrdoglav" i ne napušta,onda kreće mobing da se svim mogućim sredstvima radnik primora da napusti posao.

Kad već spominjemo ugostiteljstvo,imam dosta prijatelja koji su radili u toj oblasti i iskustva koja sam čuo nisu nimalo dobra.Mogu da razumijem nekog da je primoran,prinuđen na neko vrijeme uzeti tacnu,ali ono što sam čuo jednom riječju me podsjeća na logoraške uslove,da ne kažem težu riječ.Ovde ne etiketiram sve vlasnike ug.objekata.Ima ih poštenih i korektnih kao recimo ovaj Brajlović,ali njih je kao "kap u moru" i to su ljudi koji su već dovoljno zaradili za sebe i nisu pohlepni.

Navešću samo jedan primjer bahatog ponašanja ugostitelja prema nekome koje ispao korektan do kraja,ovo bi bilo dobro pročitaju svi oni koji bi se bavili ovim poslom ili se već bave.Poznanik od jednog mog kolege,školovani konobar radio u dosta ug.objekata u gradu Banjaluci.Bio je nevjerovatno spretan i brz,na svadbama dobijao najveći broj gostiju i uvijek najviše bakšiša,pohvale na sve strane.U zadnjem lokalu u kojem je radio oko godinu dana,gazda bio oduševljen jer mu je iznosio posao za "dva čovjeka".Lokal se nalazi na jako dobroj lokaciji i jako su česte gužve,zbog čega mnogi nisu spojili ni dva radna dana a neki su odbijali i da dođu.Imao je njega i još jednog starijeg koji je samo čekao papire za inostranstvo.Onda došla korona,starijem kolegi odgođen odlazak,dok je trajalo zatvaranje nije otpuštao.Onda kada se sve otvorilo u maju i kada je bilo dosta radnika koji nisu otišli raditi sezonu na moru,odluči da nogira možda najboljeg konobara u gradu,kako bi doveo neku mladu radnicu koja nije mogla da se poredi sa tim čovjekom u poslu.Nakon svega ovog,čovjek skoro doživio nervni slom jer je imao djecu,ženu i dva kredita.Danas,taj čovjek radi kao šofer u DE i zakleo se da nikad tacne u ruke više ne uzima,iako mu je to struka

Onda ne treba da nas čudi što fali kuvara,konobara,barista,zašto nema radnika i zašto ljudi bježe od takvih privatnika pa i od države.Ovo je materijal za Nadrealista,a ne realan život i stanje u kojem se nalazimo.
Jel pricas o Brajlovicu kod kojeg moras baksis konobaru davati da gazda ne vidi jer inace im uzima baksis :mrgreen:.
Brajlovic moralna vertikala :-) :-) :-)
08022013
Posts: 52
Joined: 25/07/2018 09:46

#4027 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by 08022013 »

xPaco1337 wrote: 07/06/2021 19:06
08022013 wrote: 07/06/2021 15:45 Jedno pitanje: Gdje u Sarajevu mogu dobiti validnu potvrdu o poznavanju rada na računaru a da je cijena do 50 KM? Vidim oglase za testiranje ali je cijena obično oko 100 maraka. Imam potvrdu iz Poliglota ali na njoj piše samo Excel i Word, ne znam da li će to prilikom apliciranja na konkurse za državnu službu smatrati dovoljnim.
Ne kontam pitanje ? Pa pokazes im da znas ili objasnis sta znas.To mi je najjace neke kvazi diplome za uzimanje para,kao ovo za poznavanje jezika isto,pa odem i pricam sa ljudima na X jeziku i vide jel ga znam :-)
Ne kontam ni ja tvoj "savjet". Na konkursima u državnoj služi posjedovanje te potvrde je eliminatorno i bez nje ne možeš doći do te faze da im objasniš šta znaš.
08022013
Posts: 52
Joined: 25/07/2018 09:46

#4028 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by 08022013 »

perfect_guy wrote: 07/06/2021 18:22
08022013 wrote: 07/06/2021 15:45 Jedno pitanje: Gdje u Sarajevu mogu dobiti validnu potvrdu o poznavanju rada na računaru a da je cijena do 50 KM? Vidim oglase za testiranje ali je cijena obično oko 100 maraka. Imam potvrdu iz Poliglota ali na njoj piše samo Excel i Word, ne znam da li će to prilikom apliciranja na konkurse za državnu službu smatrati dovoljnim.
http://www.netlab.ba/
Vidio sam za njih, ali nisam siguran jesu li legalni. Ne piše im ni adresa firme na službenoj stranici.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#4029 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Iker C »

Svaki konobar kod Seja Brajlovica samoincijativno preda baksis gazdi jer zna da ce Sejo taj novac podijeliti sirotinji. Kod Seja Brajlovica radnik je na prvom mjestu, a vidjeli smo i za Bajram da svakom radniku da 50 KM i baklavu. Smjene kod Seje Brajlovica su korektne za razliku od drugih gazdi, radi se po 12 sati dnevno ni minit duze se ne ostaje i ima se pravo na jedan dan slobodan svako drugu sedmicu. Dakle radnicka prava se postuju i to mu niko ne moze prigovoriti.
Sejo Brajlovic pusta radnike i na godisnji odmor, 10 dana svake godine i regres od 100 KM.
U izboru za najposlodavca svake godine je u vrhu a vec godinama je i na listi top menadjera u regionu.
User avatar
aCme
Posts: 3431
Joined: 23/04/2010 01:06

#4030 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by aCme »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
xPaco1337
Posts: 1031
Joined: 30/09/2020 14:34

#4031 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by xPaco1337 »

08022013 wrote: 07/06/2021 20:20
perfect_guy wrote: 07/06/2021 18:22
08022013 wrote: 07/06/2021 15:45 Jedno pitanje: Gdje u Sarajevu mogu dobiti validnu potvrdu o poznavanju rada na računaru a da je cijena do 50 KM? Vidim oglase za testiranje ali je cijena obično oko 100 maraka. Imam potvrdu iz Poliglota ali na njoj piše samo Excel i Word, ne znam da li će to prilikom apliciranja na konkurse za državnu službu smatrati dovoljnim.
http://www.netlab.ba/
Vidio sam za njih, ali nisam siguran jesu li legalni. Ne piše im ni adresa firme na službenoj stranici.
Imaju favicon od Wordpressa,logicno da je neka ubleha :izet:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4032 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dr_Evil »

Iker C wrote: 07/06/2021 20:27 Svaki konobar kod Seja Brajlovica samoincijativno preda baksis gazdi jer zna da ce Sejo taj novac podijeliti sirotinji. Kod Seja Brajlovica radnik je na prvom mjestu, a vidjeli smo i za Bajram da svakom radniku da 50 KM i baklavu. Smjene kod Seje Brajlovica su korektne za razliku od drugih gazdi, radi se po 12 sati dnevno ni minit duze se ne ostaje i ima se pravo na jedan dan slobodan svako drugu sedmicu. Dakle radnicka prava se postuju i to mu niko ne moze prigovoriti.
Sejo Brajlovic pusta radnike i na godisnji odmor, 10 dana svake godine i regres od 100 KM.
U izboru za najposlodavca svake godine je u vrhu a vec godinama je i na listi top menadjera u regionu.
Dok ovo ne procitah tita mi mislio sam da je Sejo zaprave dobar poslovadac.

1. Odakle njemu pravo da baksis uzima, i nije njegovo da dijeli sirotinji ono sta nije njegovo. To sam dao konobaru, ne gazdi.
2. Bajram banka, svaka cast
3. Smjena 12 sati i slobodan dan svako drugu sedmicu, pa bolje bilo na golom otoku.
4. 10 dana godisnji :D majka mu stara pa vise su u ratu iz vojske pustali

I sve dok ovo napisah skontah da si ironican, halali :D
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4033 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dr_Evil »

08022013 wrote: 07/06/2021 15:45 Jedno pitanje: Gdje u Sarajevu mogu dobiti validnu potvrdu o poznavanju rada na računaru a da je cijena do 50 KM? Vidim oglase za testiranje ali je cijena obično oko 100 maraka. Imam potvrdu iz Poliglota ali na njoj piše samo Excel i Word, ne znam da li će to prilikom apliciranja na konkurse za državnu službu smatrati dovoljnim.
Ako nemas stelu, ne vadi dzaba potvrde, ne bacaj pare :D.

Cuj potvrda za poznavanje rada na kompjuteru, pa cemu onda informatika u skoli sve one godine. Iskopiraj svjedocanstvo srednje i osnovne pa prilozi.

NIkad se nacudit sta pitaju
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#4034 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sara03 »

Uh, koliko ima fakultetski obrazovanih ljudi, a opet informatički nepismeni. To se diplomski i magistarski rad šalju na obradu i doradu, ne zna se fusnota ubaciti, prored misaona imenica. O Excelu da ne pričamo.

Nije poznavanje rada na računaru otvoriti Word i kucati. :)
markopd
Posts: 869
Joined: 01/12/2019 23:08

#4035 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Razumljivo je da traže potvrdu ako je neko završio srednju školu ili fakultet gdje informatike skoro da i nema(medicina,trogodišnji stepeni itd.),podržavam takvu odluku pa makar taj bio i najveći ekspert za računare.
Međutim,moj prijatelj koji je završio za Računalnog tehničara dolazi u situacije kada je za posao potrebno poznavanje Office paketa da mora imati potvrdu?Pa kud ćeš veće potvrde od završene škole i struke,čovjek zna programske jezike i rad u njima,šta je Office za njega...Za mene je to suludo kada ti sa takvom završenom SSS traže potvrdu o banalnim stvarima.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4036 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by drndalo »

Koji dio Formalnog iz oglasa ne razumijes...?

Ako pise uslov Potvrda o znanju racunara, moras roditi potvrdu, ili ispadas u predkvalifikacijama...

Ja sam jednom konkurisao u jednu drzavnu agenciju. 2 pozicije za IT, i 2 administrativne, drustvenog smjera... Iako sam u poslovima oglasenim kao za skolu drustvenog smjera imao >10 god iskustva, dobijem odgovor da nisam zadovoljio uslov drustvenog smjera...

Za obje IT pozicije, iako nisam imao nista zvanicnog IT iskustva, posto sam zavrsio 2 Gimnaziju, zovnu me na testiranje, jer imam propisanu skolu.

Na kraju je primljena ona s najvecim sifonima...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4037 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dr_Evil »

drndalo wrote: 08/06/2021 19:37 Koji dio Formalnog iz oglasa ne razumijes...?

Ako pise uslov Potvrda o znanju racunara, moras roditi potvrdu, ili ispadas u predkvalifikacijama...

Ja sam jednom konkurisao u jednu drzavnu agenciju. 2 pozicije za IT, i 2 administrativne, drustvenog smjera... Iako sam u poslovima oglasenim kao za skolu drustvenog smjera imao >10 god iskustva, dobijem odgovor da nisam zadovoljio uslov drustvenog smjera...

Za obje IT pozicije, iako nisam imao nista zvanicnog IT iskustva, posto sam zavrsio 2 Gimnaziju, zovnu me na testiranje, jer imam propisanu skolu.

Na kraju je primljena ona s najvecim sifonima...
Ne razumijem taj da neko trazi obrazovanoj osobi potvrdu o poznavanju rada na kompjuteru. I to jos za drzavnu sluzbu. Onda neka na pocetku svakog oglasa napisu, posto smo napravili obrazovni sistem po mjeri naseg bega da nam omladina bude glupa ko da je sudinica iz Zimbabve, treba nam potvrda da ste naucili taj predmet koji ste polozili.

E to mi drug nije jasno.

A drugo mi nije jasno, ko je ikad dobio posao u drzavnoj bez stele, i ako imas stelu sto ce ti ta potvrda ikako. Ako nemas, zasto uopste trosis vrijeme na to
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4038 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dr_Evil »

Sara03 wrote: 08/06/2021 11:45 Uh, koliko ima fakultetski obrazovanih ljudi, a opet informatički nepismeni. To se diplomski i magistarski rad šalju na obradu i doradu, ne zna se fusnota ubaciti, prored misaona imenica. O Excelu da ne pričamo.

Nije poznavanje rada na računaru otvoriti Word i kucati. :)
Vjerujem ja tebi to, ali zar ce mi potvrda o poznavanju rada na kompjuteru zaista potvrditi da znam raditi, kada vec srednja i fakultet koji takodjer potvrdjuju eto nisu.

Dajte ljudi, kolega dobio posao kao vatrogasac, imao stelu rekli mu otidji u neko selo(znam koje) i tamo ce ti taj i taj napisati potvrdu da si bio vatrogasac volonter 5 godina i da imas iskustva, a srednju ces kupiti u Logosu.

Eto, ima sve potvrde potrebne
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4039 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by drndalo »

Pa upravo o tome i pricamo. Glupo kao i 1000000 stvari kod nas ali je zakonski tako, dok se ne promijeni...

U onom mom primjeru od ranije, formalno sam cak kontao i da mogu proci kao "drustveni". Hebga, Gimnazija... Kad ono cvrc.

U svakom slucaju, cak i kada imas stelu, papir (makar i iz sela Veselo) mora biti s pecatom... Da bude sve po zakonu...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4040 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dr_Evil »

drndalo wrote: 09/06/2021 08:12 Pa upravo o tome i pricamo. Glupo kao i 1000000 stvari kod nas ali je zakonski tako, dok se ne promijeni...

U onom mom primjeru od ranije, formalno sam cak kontao i da mogu proci kao "drustveni". Hebga, Gimnazija... Kad ono cvrc.

U svakom slucaju, cak i kada imas stelu, papir (makar i iz sela Veselo) mora biti s pecatom... Da bude sve po zakonu...
A nece se nikad promijeniti, jer oni moraju da osiguraju posao za 100.000 stranackih salterusa koje ce da pucaju pecate.

Ne znam ljudi, nisam bio bez posla od 2011, ali sam u medjuvremenu tri puta mjenjao. Drzite se, ustrajte i nema druge.Ispast ce vec nesto dobro. Odoh sa teme da vam ne smetam
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4041 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by drndalo »

Ja sam od 2012 3x ostao bez posla, i evo nasao pocetkom godine treci put... Jebga, nije lako ali se nekako nadje.

Ne moras ici sa teme, ali pokusaj ljudima nesto korisno reci, savjet dati ako imas, umjesto sto se ibretimo na poznate stvari.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12170
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4042 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dr_Evil »

drndalo wrote: 09/06/2021 08:30 Ja sam od 2012 3x ostao bez posla, i evo nasao pocetkom godine treci put... Jebga, nije lako ali se nekako nadje.

Ne moras ici sa teme, ali pokusaj ljudima nesto korisno reci, savjet dati ako imas, umjesto sto se ibretimo na poznate stvari.
A jedini koristan savjet je gdje neko trazi radnika, ostalo je sve bezveze. Radis, zaradjujes, u nekom trenutku ne mozes vise gledati oko sebe stvari i razgulis iz drzave, i onda opet vani radis i zaradjujes dok i toga ne bude preko glave. To je prica mog zivota.

Jedini koristan savjet moze biti uciti jal tehniku jal medicinu, nazalost je tako. Previse sam ja pesimistican.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#4043 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by yasaq »

dr_Evil wrote: 08/06/2021 10:11
08022013 wrote: 07/06/2021 15:45 Jedno pitanje: Gdje u Sarajevu mogu dobiti validnu potvrdu o poznavanju rada na računaru a da je cijena do 50 KM? Vidim oglase za testiranje ali je cijena obično oko 100 maraka. Imam potvrdu iz Poliglota ali na njoj piše samo Excel i Word, ne znam da li će to prilikom apliciranja na konkurse za državnu službu smatrati dovoljnim.
Ako nemas stelu, ne vadi dzaba potvrde, ne bacaj pare :D.

Cuj potvrda za poznavanje rada na kompjuteru, pa cemu onda informatika u skoli sve one godine. Iskopiraj svjedocanstvo srednje i osnovne pa prilozi.

NIkad se nacudit sta pitaju
ništa bez kursa vjeruj mi. Mene su odbili na konkursu za Vladu FBiH jer nisam dostavio uvjerenje o poznavanju rada na računaru. A u diplomi iz srednje mi piše zvanje Elektrotohničar računarske tehnike i automatike i pri tome dostavio uvjerenje o radu od bivšeg poslodavca da sam bio IT podrška u firmi od preko 50+ računara, servera itd. :roll: Žalio se , napisao da oni ovim odbijanjem ne priznaju svoj obrazovni sistem, ali na kraju pojeo vuk magarca.
McGradySA
Posts: 786
Joined: 24/02/2021 11:25

#4044 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by McGradySA »

yasaq wrote: 09/06/2021 08:43

ništa bez kursa vjeruj mi. Mene su odbili na konkursu za Vladu FBiH jer nisam dostavio uvjerenje o poznavanju rada na računaru. A u diplomi iz srednje mi piše zvanje Elektrotohničar računarske tehnike i automatike i pri tome dostavio uvjerenje o radu od bivšeg poslodavca da sam bio IT podrška u firmi od preko 50+ računara, servera itd. :roll: Žalio se , napisao da oni ovim odbijanjem ne priznaju svoj obrazovni sistem, ali na kraju pojeo vuk magarca.
Ja imam diplomu sa kursa za Word,Excel i Power Point ali neke prastare organizacije koja više ni ne postoji.Da li moram sad to ponovo polagati?
Last edited by McGradySA on 09/06/2021 09:00, edited 1 time in total.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#4045 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by yasaq »

McGradySA wrote: 09/06/2021 08:59
yasaq wrote: 09/06/2021 08:43

ništa bez kursa vjeruj mi. Mene su odbili na konkursu za Vladu FBiH jer nisam dostavio uvjerenje o poznavanju rada na računaru. A u diplomi iz srednje mi piše zvanje Elektrotohničar računarske tehnike i automatike i pri tome dostavio uvjerenje o radu od bivšeg poslodavca da sam bio IT podrška u firmi od preko 50+ računara, servera itd. :roll: Žalio se , napisao da oni ovim odbijanjem ne priznaju svoj obrazovni sistem, ali na kraju pojeo vuk magarca.
Ja imam diplomu sa kursa za Word,Excel i Power Point ali neke prastaru organizacije koja više ni ne postoji.Da li moram sad to ponovo polagati?
ma vjeruj mi da ne znam. ja sam tada završio sa državnim organima za sva vremena, a 99% da će proći. Vjerujem da oni nemaju pojma da koliko se promijenilo verzija MS Offica od tada!
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4046 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by drndalo »

McGradySA wrote: 09/06/2021 08:59
yasaq wrote: 09/06/2021 08:43

ništa bez kursa vjeruj mi. Mene su odbili na konkursu za Vladu FBiH jer nisam dostavio uvjerenje o poznavanju rada na računaru. A u diplomi iz srednje mi piše zvanje Elektrotohničar računarske tehnike i automatike i pri tome dostavio uvjerenje o radu od bivšeg poslodavca da sam bio IT podrška u firmi od preko 50+ računara, servera itd. :roll: Žalio se , napisao da oni ovim odbijanjem ne priznaju svoj obrazovni sistem, ali na kraju pojeo vuk magarca.
Ja imam diplomu sa kursa za Word,Excel i Power Point ali neke prastare organizacije koja više ni ne postoji.Da li moram sad to ponovo polagati?
Naravno da ne. Ako imas papir s pecatom, udri...
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#4047 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by CherryLips »

...
Android Knego
Posts: 1555
Joined: 13/03/2012 08:11

#4048 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Android Knego »

Ne znam je li iko ikad gledao konkurse koje raspisuje Porezna uprava. Jedan od uslova je da se traži min. 10 mjeseci radnog staža. To traži ova stavka:

Dokaz o radnom stažu (potvrdu ili uvjerenje poslodavaca kod kojih je kandidat radio ili trenutno radi ili uvjerenje porezne ispostave ovjereno pečatom i potpisom nadležne osobe u kojem su tačno naznačeni periodi prijave i odjave kandidata ili uvjerenje Zavoda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO/MIO).

Hajd dobro, malo peglanja, ali šta se može. Međutim, ovo ne mogu vjerovati da traže:

Uz uvjerenje Zavoda za penzijsko i invalidsko osiguranje o podacima registrovanim u matičnoj evidenciji nadležne institucije obavezno je dostavljanje potvrde koja razjašnjava šifre zanimanja iz uvjerenja (listinga), tako da se može
vidjeti sa kojom stručnom spremom je kandidat radio.


Je li se ovo neko zaebava ili stvarno traže ovakve stvari za nekog administrativnog radnika sa SSS???
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4049 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Ne treba radit ispod 60 KM dnevnice, jel tako?
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#4050 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Rothmans »

Android Knego wrote: 23/07/2021 00:32 Ne znam je li iko ikad gledao konkurse koje raspisuje Porezna uprava. Jedan od uslova je da se traži min. 10 mjeseci radnog staža. To traži ova stavka:

Dokaz o radnom stažu (potvrdu ili uvjerenje poslodavaca kod kojih je kandidat radio ili trenutno radi ili uvjerenje porezne ispostave ovjereno pečatom i potpisom nadležne osobe u kojem su tačno naznačeni periodi prijave i odjave kandidata ili uvjerenje Zavoda za penzijsko i invalidsko osiguranje (PIO/MIO).

Hajd dobro, malo peglanja, ali šta se može. Međutim, ovo ne mogu vjerovati da traže:

Uz uvjerenje Zavoda za penzijsko i invalidsko osiguranje o podacima registrovanim u matičnoj evidenciji nadležne institucije obavezno je dostavljanje potvrde koja razjašnjava šifre zanimanja iz uvjerenja (listinga), tako da se može
vidjeti sa kojom stručnom spremom je kandidat radio.


Je li se ovo neko zaebava ili stvarno traže ovakve stvari za nekog administrativnog radnika sa SSS???
Onog ko ce dobiti posao u poreznoj ovo ne tangira
Post Reply