Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5476 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

u državnim je gužva i oni su tako 150 170 i rade do 16.00
lupam ili do 16.30
to je opet da se ne može raditi ako imaš obitelj za manje od nekih 500 - 600 ako imaš malu djecu koja ne mogu sama otići u školu
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5477 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

mirsek wrote: 22/11/2021 12:48 Svi u BIH sa platama do 1000 KM, 100% se finansijski bolje prolazi u Njemackoj/Austriji, sta god radio , makar radio na pumpi ili u restoranu.
Uraditi prekvalifikaciju na trazena zanimanja, skupiti industrijske certifikate i put pod noge.
ja to vako kažem
ko će isti posao raditi u njemačkoj nek ide

ostali nek odvagaju...

teško je iz ureda na benzinsku
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5478 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Black swan wrote: 22/11/2021 13:50
mirsek wrote: 22/11/2021 12:48 Svi u BIH sa platama do 1000 KM, 100% se finansijski bolje prolazi u Njemackoj/Austriji, sta god radio , makar radio na pumpi ili u restoranu.
Uraditi prekvalifikaciju na trazena zanimanja, skupiti industrijske certifikate i put pod noge.
ja to vako kažem
ko će isti posao raditi u njemačkoj nek ide

ostali nek odvagaju...

teško je iz ureda na benzinsku
Ko da je samo do plata. Znam x osoba koji su imali veoma visoku platu, cak i za standarde u Njemackoj, pa su opet citave porodice otisle. Do sistema je, da djetetu obezbjedis normalan zivot, da odrasta u normalnoj okolini. Do zdravstva, da ti dijete ne zavrsi u komi kad ode na rutinsku operaciju, zubaru i slicno. Razloga je mnogo vise.

Ovdje se uvijek moze vratit, uvijek ce te cekat isto. Prijatelj mi je rekao, kad dodjem ovdje, obidjem roditelje 2-3 dana, vidim se s jaranima i vidim zasto sam otisao. Pametnom dosta.
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#5479 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mirsek »

Black swan wrote: 22/11/2021 13:50
mirsek wrote: 22/11/2021 12:48 Svi u BIH sa platama do 1000 KM, 100% se finansijski bolje prolazi u Njemackoj/Austriji, sta god radio , makar radio na pumpi ili u restoranu.
Uraditi prekvalifikaciju na trazena zanimanja, skupiti industrijske certifikate i put pod noge.
ja to vako kažem
ko će isti posao raditi u njemačkoj nek ide

ostali nek odvagaju...

teško je iz ureda na benzinsku
Jest, ali benzinska je tamo samo pocetak za vrijedne i odgovorne radnike.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#5480 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by skafiskafsnjak »

deogest wrote: 22/11/2021 13:57
Black swan wrote: 22/11/2021 13:50

ja to vako kažem
ko će isti posao raditi u njemačkoj nek ide

ostali nek odvagaju...

teško je iz ureda na benzinsku
Ko da je samo do plata. Znam x osoba koji su imali veoma visoku platu, cak i za standarde u Njemackoj, pa su opet citave porodice otisle. Do sistema je, da djetetu obezbjedis normalan zivot, da odrasta u normalnoj okolini. Do zdravstva, da ti dijete ne zavrsi u komi kad ode na rutinsku operaciju, zubaru i slicno. Razloga je mnogo vise.

Ovdje se uvijek moze vratit, uvijek ce te cekat isto. Prijatelj mi je rekao, kad dodjem ovdje, obidjem roditelje 2-3 dana, vidim se s jaranima i vidim zasto sam otisao. Pametnom dosta.

100%
Potpis
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5481 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Bas to, ko normalan i sposoban, ko nauci jezik, radi recimo tamo na benzinskoj 5 godina? Pa to je do tebe. Za pocetak tamo je dobar svaki posao. Ne mozes ocekivat prvi posao u uredu ako nemas nikakve kvalifikacije svakako.

Ako ostanes na istom za 5 godina u jednoj tako razvijenoj zemlji punoj mogucnosti, onda je to do tebe, nije do Njemacke.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#5482 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by hadzinicasa »

Black swan wrote: 22/11/2021 13:49 u državnim je gužva i oni su tako 150 170 i rade do 16.00
lupam ili do 16.30
to je opet da se ne može raditi ako imaš obitelj za manje od nekih 500 - 600 ako imaš malu djecu koja ne mogu sama otići u školu
do 17:00 rade obdanista koliko znam, no nebitno, slazem se da treba napraviti racunicu, no to nije bila poanta mog upisa.
ja sam govorila o ljudima koji nemaju posla i nemaju sta jesti, nemaju alternativu, niti ikoga da ih hrani ni izdrzava (vec oni trebaju nekoga izdrzavati).
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#5483 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by skafiskafsnjak »

deogest wrote: 22/11/2021 13:59 Bas to, ko normalan i sposoban, ko nauci jezik, radi recimo tamo na benzinskoj 5 godina? Pa to je do tebe. Za pocetak tamo je dobar svaki posao. Ne mozes ocekivat prvi posao u uredu ako nemas nikakve kvalifikacije svakako.

Ako ostanes na istom za 5 godina u jednoj tako razvijenoj zemlji punoj mogucnosti, onda je to do tebe, nije do Njemacke.
Fazon je sto i sa takvim mozes lijepo zivjeti...imas priliku za dodatni posao.od.450eur mjesecno itd itd.
Ja ev radim na pocetnom 2 g 😁
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#5484 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by moonca »

Za dijete,zavisi od uzrasta.. moze biti traumaticno, pogotovo ako su starija.. iznad 10..11 godina starosti... uklapanje u novu sredinu, jezik...

Svaka druga familija ima problem, bar s jednim djetetom.. nazalost..
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5485 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

skafiskafsnjak wrote: 22/11/2021 14:03
deogest wrote: 22/11/2021 13:59 Bas to, ko normalan i sposoban, ko nauci jezik, radi recimo tamo na benzinskoj 5 godina? Pa to je do tebe. Za pocetak tamo je dobar svaki posao. Ne mozes ocekivat prvi posao u uredu ako nemas nikakve kvalifikacije svakako.

Ako ostanes na istom za 5 godina u jednoj tako razvijenoj zemlji punoj mogucnosti, onda je to do tebe, nije do Njemacke.
Fazon je sto i sa takvim mozes lijepo zivjeti...imas priliku za dodatni posao.od.450eur mjesecno itd itd.
Ja ev radim na pocetnom 2 g 😁
Znam lika, njemu zena radila posao koji bas ono je bio tezi i nije ga volila, blizu minimalca bila placena. Nakon godinu i nesto presla na drugi teil zeit, i plus uzela nebenjob (to par sati odradi sedmicno samo i malo vikend) i ne zna sta ce od slobodnog vremena, a ima i djece, a isto para dobija. :lol:

Poenta je bitno je se snaci, sto je u takvoj drzavi mnogo lakse nego ovdje.
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#5486 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by maliq53 »

mirsek wrote: 22/11/2021 12:48 Svi u BIH sa platama do 1000 KM, 100% se finansijski bolje prolazi u Njemackoj/Austriji, sta god radio , makar radio na pumpi ili u restoranu.
Uraditi prekvalifikaciju na trazena zanimanja, skupiti industrijske certifikate i put pod noge.
Za sta konkretno se prekvalifikovati i koje skupljat certifikate? Ja kao ekonomist koji bi trebao magistrirat ubrzo se ovdje nikako ne vidim. Trenutno ganjam freelance posao (photo i video obrada), ali zaista slabo, na upworku se ubi saljuci proposale pa niko ni makar da odgovori, cak im posaljem i primjer kako sam to odradio, ili njima cak doradim do pola sliku pa posaljem ovako to izgleda itd itd. Sumnjam da se tu moze nesta postici vise, imam osjecaj da cu uvijek morati biti donji, moljakat da ti se neko smiluje. Onda fiverr, kako da napravim zanimljiv portfolio koji izgleda profesionalno, za sad imam neki pocetni portfolio tako sto radim/nalazim neke stvari za zamisljene klijente. Tesko da cu tako napraviti dobar portfolio da ce me neko na fiverru trazit' itd itd.Pa ja mislim i da dvije godine odvojim za to, rezultati bi bili prosjecni ako ne i ispod prosjecni. Kako god, definitivno sam poceo gledat' ka vani. Njemacki sam cak malo i ucio, pa cu se tome jos vise posvetiti, ali za sta se prekvalifikovat, to slabo poznajem, gdje gledat'....
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5487 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

maliq53 wrote: 22/11/2021 14:09
mirsek wrote: 22/11/2021 12:48 Svi u BIH sa platama do 1000 KM, 100% se finansijski bolje prolazi u Njemackoj/Austriji, sta god radio , makar radio na pumpi ili u restoranu.
Uraditi prekvalifikaciju na trazena zanimanja, skupiti industrijske certifikate i put pod noge.
Za sta konkretno se prekvalifikovati i koje skupljat certifikate? Ja kao ekonomist koji bi trebao magistrirat ubrzo se ovdje nikako ne vidim. Trenutno ganjam freelance posao (photo i video obrada), ali zaista slabo, na upworku se ubi saljuci proposale pa niko ni makar da odgovori, cak im posaljem i primjer kako sam to odradio, ili njima cak doradim do pola sliku pa posaljem ovako to izgleda itd itd. Sumnjam da se tu moze nesta postici vise, imam osjecaj da cu uvijek morati biti donji, moljakat da ti se neko smiluje. Onda fiverr, kako da napravim zanimljiv portfolio koji izgleda profesionalno, za sad imam neki pocetni portfolio tako sto radim/nalazim neke stvari za zamisljene klijente. Tesko da cu tako napraviti dobar portfolio da ce me neko na fiverru trazit' itd itd.Pa ja mislim i da dvije godine odvojim za to, rezultati bi bili prosjecni ako ne i ispod prosjecni. Kako god, definitivno sam poceo gledat' ka vani. Njemacki sam cak malo i ucio, pa cu se tome jos vise posvetiti, ali za sta se prekvalifikovat, to slabo poznajem, gdje gledat'....
Ne moras se prekvalifikovat, odradi nostrifikaciju diplome, nauci jezik samo dobro, da imas certifikat i kreni od nizih poslova tipa Mek, posta i tako. I onda kad ti se otvori trziste rada, vrlo lagano mozes da dobijes posao u nekooj manjoj firmi i u ofisu da radis. Naravno da kao ni pravnici, neces raditi drzavni posao, ni oko suda nista, ali kod nekog privatnika sto drzi firmu mozes lagano raditi u racunovodstvu ili tako nesto.
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5488 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by drndalo »

Sara03 wrote: 22/11/2021 12:01
suspect_zero wrote: 21/11/2021 23:04 Kredit za stambeno, nedaj Bože kakve teže bolesti i eventualno auto (ako je posao previše daleko) ostali prohtijevi jok....jbt., krene mi kukat o karticama, dugovima, preklapanjima a kupila nakit u Pandori, kozmetiku i parfeme u Inomi, odjeća mora biti brendirana jer je sve ostalo bezveze :oops: ...a radi u apoteci :-)

Porasli raji apetiti, postali alavi i robovi materijalnog.
Živa istina, pogledati pod: vozni park. Mora se imati dobar bibi, makar za kifle ne ostalo. :D

Odeš u Francusku, svako treće auto Twingo. :lol:
I meni je trece auto Twingo... Malo da dodam ulja na vatru... :roll:

Bio i zaposlen, i nezaposlen, znam iz raznih uglova gledati u grah.
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#5489 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

maliq53 wrote: 22/11/2021 14:09
mirsek wrote: 22/11/2021 12:48 Svi u BIH sa platama do 1000 KM, 100% se finansijski bolje prolazi u Njemackoj/Austriji, sta god radio , makar radio na pumpi ili u restoranu.
Uraditi prekvalifikaciju na trazena zanimanja, skupiti industrijske certifikate i put pod noge.
Za sta konkretno se prekvalifikovati i koje skupljat certifikate? Ja kao ekonomist koji bi trebao magistrirat ubrzo se ovdje nikako ne vidim. Trenutno ganjam freelance posao (photo i video obrada), ali zaista slabo, na upworku se ubi saljuci proposale pa niko ni makar da odgovori, cak im posaljem i primjer kako sam to odradio, ili njima cak doradim do pola sliku pa posaljem ovako to izgleda itd itd. Sumnjam da se tu moze nesta postici vise, imam osjecaj da cu uvijek morati biti donji, moljakat da ti se neko smiluje. Onda fiverr, kako da napravim zanimljiv portfolio koji izgleda profesionalno, za sad imam neki pocetni portfolio tako sto radim/nalazim neke stvari za zamisljene klijente. Tesko da cu tako napraviti dobar portfolio da ce me neko na fiverru trazit' itd itd.Pa ja mislim i da dvije godine odvojim za to, rezultati bi bili prosjecni ako ne i ispod prosjecni. Kako god, definitivno sam poceo gledat' ka vani. Njemacki sam cak malo i ucio, pa cu se tome jos vise posvetiti, ali za sta se prekvalifikovat, to slabo poznajem, gdje gledat'....
pa ne moras se prekvalifikovati, mozes raditi nesta za sta ne treba neka struka i ganjas da negdje uletis da si u struci, uglavnom imas izbora.....lupam radis na pumpi 2g a u medjuvremenu polazes sta treba da ti taj master priznaju u njemackoj......a svabo kada vidi da ti hoces da radis sam ce te poslati na prekvalifikaciju, njemackoj nedostaje radne snage svih profila
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5490 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Stan nije tako lako uzeti, ali ako se ima bolji posao na neodredjeno i neogranicen boravak i rade oboje, zasto da ne onda? Pa rata kredita te dodje mozda cak i manje od kirije u Minhenu. A tvoj stan. Drugo, ti si tamo osiguranjima zasticen, cak i da dobijes otkaz, lako nadjes drugi posao.

Sto se auta tice, to se slazem, odmah kupe tamo auto, ali nije ni to nedostizno s vremenom, da ne budes rob auta i da fino zivis. Imas recimo 2 djece, ti imas na 2 djecja doplatka pravo do 18 godine, pa da dajes samo na ratu auta 2 ta doplatka, ti neces osjetit.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#5491 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by skafiskafsnjak »

deogest wrote: 22/11/2021 14:17 Stan nije tako lako uzeti, ali ako se ima bolji posao na neodredjeno i neogranicen boravak i rade oboje, zasto da ne onda? Pa rata kredita te dodje mozda cak i manje od kirije u Minhenu. A tvoj stan. Drugo, ti si tamo osiguranjima zasticen, cak i da dobijes otkaz, lako nadjes drugi posao.

Sto se auta tice, to se slazem, odmah kupe tamo auto, ali nije ni to nedostizno s vremenom, da ne budes rob auta i da fino zivis. Imas recimo 2 djece, ti imas na 2 djecja doplatka pravo do 18 godine, pa da dajes samo na ratu auta 2 ta doplatka, ti neces osjetit.
Ja nakon 2g nemam auto jos :roll:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#5492 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

skafiskafsnjak wrote: 22/11/2021 14:31
deogest wrote: 22/11/2021 14:17 Stan nije tako lako uzeti, ali ako se ima bolji posao na neodredjeno i neogranicen boravak i rade oboje, zasto da ne onda? Pa rata kredita te dodje mozda cak i manje od kirije u Minhenu. A tvoj stan. Drugo, ti si tamo osiguranjima zasticen, cak i da dobijes otkaz, lako nadjes drugi posao.

Sto se auta tice, to se slazem, odmah kupe tamo auto, ali nije ni to nedostizno s vremenom, da ne budes rob auta i da fino zivis. Imas recimo 2 djece, ti imas na 2 djecja doplatka pravo do 18 godine, pa da dajes samo na ratu auta 2 ta doplatka, ti neces osjetit.
Ja nakon 2g nemam auto jos :roll:
Sve zavisi, znam lika koji ima zenu, on radi oko 25 minuta vozom od mjesta gdje zivi, a zena isto samo na drugu stranu. 2 mjesecne vozne, izracunali da ih jeftinije dodje auto na finansirung. :D
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#5493 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mirsek »

maliq53 wrote: 22/11/2021 14:09
mirsek wrote: 22/11/2021 12:48 Svi u BIH sa platama do 1000 KM, 100% se finansijski bolje prolazi u Njemackoj/Austriji, sta god radio , makar radio na pumpi ili u restoranu.
Uraditi prekvalifikaciju na trazena zanimanja, skupiti industrijske certifikate i put pod noge.
Za sta konkretno se prekvalifikovati i koje skupljat certifikate? Ja kao ekonomist koji bi trebao magistrirat ubrzo se ovdje nikako ne vidim. Trenutno ganjam freelance posao (photo i video obrada), ali zaista slabo, na upworku se ubi saljuci proposale pa niko ni makar da odgovori, cak im posaljem i primjer kako sam to odradio, ili njima cak doradim do pola sliku pa posaljem ovako to izgleda itd itd. Sumnjam da se tu moze nesta postici vise, imam osjecaj da cu uvijek morati biti donji, moljakat da ti se neko smiluje. Onda fiverr, kako da napravim zanimljiv portfolio koji izgleda profesionalno, za sad imam neki pocetni portfolio tako sto radim/nalazim neke stvari za zamisljene klijente. Tesko da cu tako napraviti dobar portfolio da ce me neko na fiverru trazit' itd itd.Pa ja mislim i da dvije godine odvojim za to, rezultati bi bili prosjecni ako ne i ispod prosjecni. Kako god, definitivno sam poceo gledat' ka vani. Njemacki sam cak malo i ucio, pa cu se tome jos vise posvetiti, ali za sta se prekvalifikovat, to slabo poznajem, gdje gledat'....
Za prevalifikaciju sam vise mislio na ove sa SSS pa da se prekvalifikuju za neka zanimanja koja su trazena vani, da idu na ove ili slicne programe pa neka se cak i placaju.
https://www.klix.ba/biznis/besplatna-ob ... /191227084
Industrijski certifikati da budes jos konkurentniji u nekoj oblasti, zavisi od oblasti kojom se hoces baviti.
Photo i video obrada nema tesku barijeru ulaska, puno ljudi moze da se bavi sa tim pa ti je i konkurencija ogromna.
Ti kao ekonomista bolje da ganjas nesto oko business intelligence ili data analytics poslova jer si tu u startu vise trzisno konkurentan sa zavrsenom ekonomijom. I onda zavrsi par kurseva, obradi par data setova, analiziraj i izvedi zakljucke i to postavi u portfolio, pocni se prijavljivati na prakse u BIH ili pocni freelance ganjati po nekoj jeftinoj tarifi za pocetak na upworku. Doci ce to polako na svoje jer znam npr. kolege iz ekonomske branse koje su otisli u programerske vode i sada bukvalno moraju da odbijaju pozive za razgovor oko posla na upworku i to za satnice 30-40 USD jer jednostavno nemaju vremena da i to rade pored redovnog posla.
Last edited by mirsek on 22/11/2021 14:45, edited 1 time in total.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#5494 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sara03 »

drndalo wrote: 22/11/2021 14:15
Sara03 wrote: 22/11/2021 12:01
Živa istina, pogledati pod: vozni park. Mora se imati dobar bibi, makar za kifle ne ostalo. :D

Odeš u Francusku, svako treće auto Twingo. :lol:
I meni je trece auto Twingo... Malo da dodam ulja na vatru... :roll:

Bio i zaposlen, i nezaposlen, znam iz raznih uglova gledati u grah.
Šta? :|

Mislim da se nismo razumjeli. Hoću reći da je našim ljudima imperativ vozati dobro auto, po cijenu izlaska iz okvira trenutnih mogućnosti. Odeš preko granice i vidiš da uglavnom nisu opterećeni time, voza se svašta.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#5495 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by skafiskafsnjak »

deogest wrote: 22/11/2021 14:35
skafiskafsnjak wrote: 22/11/2021 14:31

Ja nakon 2g nemam auto jos :roll:
Sve zavisi, znam lika koji ima zenu, on radi oko 25 minuta vozom od mjesta gdje zivi, a zena isto samo na drugu stranu. 2 mjesecne vozne, izracunali da ih jeftinije dodje auto na finansirung. :D
I ja radim 30km udaljeno :mrgreen:
Al jbg necu da kupujem kantu neku, a necu ni da se zavaljujem hahah. Strpljen spasen
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5496 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Vani u gradu se ne isplati imati kola
Kod nas ako nemas kola mozes umrijeti ili izgubit posao zbog kasnjenja
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#5497 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by suspect_zero »

Sara03 wrote: 22/11/2021 14:42
drndalo wrote: 22/11/2021 14:15

I meni je trece auto Twingo... Malo da dodam ulja na vatru... :roll:

Bio i zaposlen, i nezaposlen, znam iz raznih uglova gledati u grah.
Šta? :|

Mislim da se nismo razumjeli. Hoću reći da je našim ljudima imperativ vozati dobro auto, po cijenu izlaska iz okvira trenutnih mogućnosti. Odeš preko granice i vidiš da uglavnom nisu opterećeni time, voza se svašta.
Baš tako, auto nije luksuz nego potreba u ovakvom gradu gdje ne postoji normalan gradski prevoz...što kaže Komi, samo kasniš i gubiš sate dok uganjaš prevoz.
Ali auto ne mora biti "mrcina"...služi da te odveze od tačke A do tačke B.
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5498 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by drndalo »

Sara03 wrote: 22/11/2021 14:42
drndalo wrote: 22/11/2021 14:15

I meni je trece auto Twingo... Malo da dodam ulja na vatru... :roll:

Bio i zaposlen, i nezaposlen, znam iz raznih uglova gledati u grah.
Šta? :|

Mislim da se nismo razumjeli. Hoću reći da je našim ljudima imperativ vozati dobro auto, po cijenu izlaska iz okvira trenutnih mogućnosti. Odeš preko granice i vidiš da uglavnom nisu opterećeni time, voza se svašta.
Ma vidis da se zezam... Sasvim slucajno se potrefilo ovo za Twinga... :mrgreen:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6105
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#5499 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Black swan wrote: 22/11/2021 14:50 Vani u gradu se ne isplati imati kola
Kod nas ako nemas kola mozes umrijeti ili izgubit posao zbog kasnjenja
Da se složim sa tobom. Prije godinu i nešto dana auto mi bio na popravci i vraćao se autobusom kući sa drugog kraja grada. Čekao autobus duže od sat vremena, kad nema đaka većini prevoznika se ne isplati poluprazan bus voziti :-)

E sad ti objasni šefu ili gazdi što kasniš na posao, imaće puno razumijevanja... :-)
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5500 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Ili zuris u hitnu

A kako da te shvati onaj koji nikad nije isao busom ili tramvajom
Post Reply