Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#4001 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by soha96 »

zippoo87 wrote: 20/05/2021 22:48
soha96 wrote: 20/05/2021 22:39
Lajavikrelac wrote: 20/05/2021 18:38 Što bi ti ja post prijavio :?

De nešto ljudima pametno i smisleno predloži, pošto i ti pajdo klepate lovu iz snova streamingom i YouTube klipovima, pa de i nama prebaci te mudrosti... :oops:
Pun ti internet foruma, tutoriala, e knjige. Izvoli druze i edukuj se. On bi da mu neko na gotovo donese i prebaci mudrosti za koje se ljudi godinama muce dok uspiju :run:
Stvarno se nekada preseravas na ovoj temi...necu da ulazim u diskusiju,ali nadji ba sebi neku drugu temu i sprdaj se,nije da ih nemas.
Ovdje nisi produktivan i smaras ljude koji citaju temu.
Pusti te price,tutorijale i gluposti...dodjes gazdi koji je kriminalac,boli ba njega za tehnikom,tehnologijom,naukom,internetom,olaksicama,zastitom na radu...on gleda samo da sta i koga klepi i ukrade sta,smulja...zahebe radnika,drzavu,poslovnog partnera koji mu je dao materijal na odgodu i tako.
Ti ocito u zivotu nisi radio vise od 2 razlicita posla pa nemas pojma kako stvari funkcionisu.Pa nisu oni ljudi na TVu sto strajkuju iz Krivaje,iz rudnika i ostali sami sebi pokrali plate ,doprinose i ostalo...neko je to drugi njima uradio i neko te kriminalce stiti od politike.

Pusti tu suplju stvarno...ako si nasao nacin da lagano zaradjujes lovu,to je super ali de ti te svoje cake pokazi jos nekome,nauci jos nekoga,pa da i neko drugi isto zaradjuje od svog rada i kreativnosti...napravi neku firmu pa zaposli jos koga i tako.

I ovdje pisu ljudi iz raznih gradova BiH...nisu svi iz Sarajeva i da imaju milion mogucnosti...razmisli malo o stvarima o kojima pises.
Covjece on je mene prozvao i pita da mu neko prebaci mudrosti, wtf?

Sto se tice ostalog pojma nemam odakle si to izvukao, ja sam sve to isto pisao sto ti sad nabaca u jedan post al eto nek ti bude..
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4002 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

soha96 wrote: 20/05/2021 23:20
zippoo87 wrote: 20/05/2021 22:48
soha96 wrote: 20/05/2021 22:39

Pun ti internet foruma, tutoriala, e knjige. Izvoli druze i edukuj se. On bi da mu neko na gotovo donese i prebaci mudrosti za koje se ljudi godinama muce dok uspiju :run:
Stvarno se nekada preseravas na ovoj temi...necu da ulazim u diskusiju,ali nadji ba sebi neku drugu temu i sprdaj se,nije da ih nemas.
Ovdje nisi produktivan i smaras ljude koji citaju temu.
Pusti te price,tutorijale i gluposti...dodjes gazdi koji je kriminalac,boli ba njega za tehnikom,tehnologijom,naukom,internetom,olaksicama,zastitom na radu...on gleda samo da sta i koga klepi i ukrade sta,smulja...zahebe radnika,drzavu,poslovnog partnera koji mu je dao materijal na odgodu i tako.
Ti ocito u zivotu nisi radio vise od 2 razlicita posla pa nemas pojma kako stvari funkcionisu.Pa nisu oni ljudi na TVu sto strajkuju iz Krivaje,iz rudnika i ostali sami sebi pokrali plate ,doprinose i ostalo...neko je to drugi njima uradio i neko te kriminalce stiti od politike.

Pusti tu suplju stvarno...ako si nasao nacin da lagano zaradjujes lovu,to je super ali de ti te svoje cake pokazi jos nekome,nauci jos nekoga,pa da i neko drugi isto zaradjuje od svog rada i kreativnosti...napravi neku firmu pa zaposli jos koga i tako.

I ovdje pisu ljudi iz raznih gradova BiH...nisu svi iz Sarajeva i da imaju milion mogucnosti...razmisli malo o stvarima o kojima pises.
Covjece on je mene prozvao i pita da mu neko prebaci mudrosti, wtf?

Sto se tice ostalog pojma nemam odakle si to izvukao, ja sam sve to isto pisao sto ti sad nabaca u jedan post al eto nek ti bude..
Vidis da je depresivac pomijesao nesto, ja mu naveo jedan vid zarade, on bez da je ista zivo pokusao mene proglasio youtuberom. :lol: :lol:

On je jedan od onih sto ocekuje sve na gotovo, jadno li je zensko s takvom osobom. :thumbup:

Misli se na onog gore brkatog depresivca, ne na vas dvojicu. :izet:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#4003 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by soha96 »

Ma ne znam, nisam nista rekao ljudima nit hocu da pristajem na muku. Tegoba je ovdje ista postici i moras imati i dosta srece.

Samo sam htio odgovoriti njemu na zahtjev da neko treba prenijeti mudrost. Pa da je tako lagano da samo procitas negdje i pocnes zaradjivati svi bi to radili.
McGradySA
Posts: 785
Joined: 24/02/2021 11:25

#4004 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by McGradySA »

Evo i ja se pridružujem klubu nezaposlenih.Od jučer sam na birou,barem imam 6 mjeseci pravo na naknadu sa biroa da za sada ne načinjem ušteđevinu.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4005 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by El_comadante »

belfy wrote: 20/05/2021 22:23
El_comadante wrote: 20/05/2021 21:10
Black swan wrote: 20/05/2021 20:34 Najbolje je neki zanat ako imalo predznanja imas
Struja voda laminat...zidanje
I lagano
Jbg
Lako je pametovati ali...ko ima slifa treba pokusati
dobro sad je ovde i pitanje konkurencije, a da li ima mjesta za sviju?
za sviju uvijek je vjerovatno teze od svih onih koji koriste ispravno rijeci kao sto su... recimo "sve". doduse kakva nam je drzava mozda je sada vise cijenjeno "sviha".
naravno treba ukazati na pravopisnu grešku ali ne na način koji ti radiš, vrijeđaš, podcjenjuješ, imputiraš, itsl.
smijesni_ste
Posts: 5966
Joined: 09/10/2009 16:46

#4006 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by smijesni_ste »

El_comadante wrote: 21/05/2021 17:13
belfy wrote: 20/05/2021 22:23
El_comadante wrote: 20/05/2021 21:10

dobro sad je ovde i pitanje konkurencije, a da li ima mjesta za sviju?
za sviju uvijek je vjerovatno teze od svih onih koji koriste ispravno rijeci kao sto su... recimo "sve". doduse kakva nam je drzava mozda je sada vise cijenjeno "sviha".
naravno treba ukazati na pravopisnu grešku ali ne na način koji ti radiš, vrijeđaš, podcjenjuješ, imputiraš, itsl.
Ma dočepao se inostranstva pa sada kaki po drugima, doduše nije jedini, ima ih na bacanje u posljednje vrijeme na forumu, jedva čekaju da nekog "otresu"

Samo ignore...
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4007 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Ma bitno je da se razumijemo
McGradySA wrote: 21/05/2021 08:24 Evo i ja se pridružujem klubu nezaposlenih.Od jučer sam na birou,barem imam 6 mjeseci pravo na naknadu sa biroa da za sada ne načinjem ušteđevinu.
Sta bi?

Najboljr je kad svoju ljubav pretocite u biznis
Samo rijetkima to uspijeva...
Npr biciklizam...pa otvore biznis s prodajom bicikala
Ili orezivanje vocnjaka...pa lagano po oglasima...
Ko moze oko kuce uzgajat sta...koke nosilje tovljenje...
Ne znam nisam pametan
Najgore je kad nisi bas drustven a u gradu u stanu nemas poso
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#4008 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Henry David Thoreau »

Black swan wrote: 21/05/2021 18:43 Ma bitno je da se razumijemo
McGradySA wrote: 21/05/2021 08:24 Evo i ja se pridružujem klubu nezaposlenih.Od jučer sam na birou,barem imam 6 mjeseci pravo na naknadu sa biroa da za sada ne načinjem ušteđevinu.
Sta bi?

Najboljr je kad svoju ljubav pretocite u biznis
Samo rijetkima to uspijeva...
Npr biciklizam...pa otvore biznis s prodajom bicikala
Ili orezivanje vocnjaka...pa lagano po oglasima...
Ko moze oko kuce uzgajat sta...koke nosilje tovljenje...
Ne znam nisam pametan
Najgore je kad nisi bas drustven a u gradu u stanu nemas poso
Što je ti ne pretočiš?
McGradySA
Posts: 785
Joined: 24/02/2021 11:25

#4009 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by McGradySA »

Black swan wrote: 21/05/2021 18:43

Sta bi?

Najboljr je kad svoju ljubav pretocite u biznis
Samo rijetkima to uspijeva...
Npr biciklizam...pa otvore biznis s prodajom bicikala
Ili orezivanje vocnjaka...pa lagano po oglasima...
Ko moze oko kuce uzgajat sta...koke nosilje tovljenje...
Ne znam nisam pametan
Najgore je kad nisi bas drustven a u gradu u stanu nemas poso
Firma izgubila glavnog dobavljača,prodaja slabija zbog viših cijena.
A nemam zemlje niti znam sijati.Stan u gradu imam :D
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4010 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Pa nemoj tako...samo pricam iskustva ljudi i sto bih ja volio...
Ne mogu pretociti jer moji hobiji nisu isplativi
A i nrmam petlje potegnuti privatni biznis

Ja bih volio da se razumijrm u zanate ali ne ide pokusavao sam zidat popravljat...nece
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4011 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

McGradySA wrote: 21/05/2021 18:49
Black swan wrote: 21/05/2021 18:43

Sta bi?

Najboljr je kad svoju ljubav pretocite u biznis
Samo rijetkima to uspijeva...
Npr biciklizam...pa otvore biznis s prodajom bicikala
Ili orezivanje vocnjaka...pa lagano po oglasima...
Ko moze oko kuce uzgajat sta...koke nosilje tovljenje...
Ne znam nisam pametan
Najgore je kad nisi bas drustven a u gradu u stanu nemas poso
Firma izgubila glavnog dobavljača,prodaja slabija zbog viših cijena.
A nemam zemlje niti znam sijati.Stan u gradu imam :D
Ja bih zapalio za njemacku u tih 6 mjeseci
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4012 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Black swan wrote: 21/05/2021 18:43 Ma bitno je da se razumijemo
McGradySA wrote: 21/05/2021 08:24 Evo i ja se pridružujem klubu nezaposlenih.Od jučer sam na birou,barem imam 6 mjeseci pravo na naknadu sa biroa da za sada ne načinjem ušteđevinu.
Sta bi?

Najboljr je kad svoju ljubav pretocite u biznis
Samo rijetkima to uspijeva...
Npr biciklizam...pa otvore biznis s prodajom bicikala
Ili orezivanje vocnjaka...pa lagano po oglasima...
Ko moze oko kuce uzgajat sta...koke nosilje tovljenje...
Ne znam nisam pametan
Najgore je kad nisi bas drustven a u gradu u stanu nemas poso
U Posavini u jesen, u vrijeme svinjokolje, vazda u oglasima bilo "koljem pokucama" :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4013 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Ko prati grupu na facebooku majstori bih i majstori sarajevo moze vidjeti kako majstori objavljuju slike pokosenih i orezanih vocnjaka...

Moj susjed vatrogasac radi upravo to...tovi koke, uzgaja plastenike, kosi, susjed ima konja kojim ore sirotinji za cvaju :mrgreen:
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#4014 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by belfy »

smijesni_ste wrote: 21/05/2021 17:15
El_comadante wrote: 21/05/2021 17:13
belfy wrote: 20/05/2021 22:23

za sviju uvijek je vjerovatno teze od svih onih koji koriste ispravno rijeci kao sto su... recimo "sve". doduse kakva nam je drzava mozda je sada vise cijenjeno "sviha".
naravno treba ukazati na pravopisnu grešku ali ne na način koji ti radiš, vrijeđaš, podcjenjuješ, imputiraš, itsl.
Ma dočepao se inostranstva pa sada kaki po drugima, doduše nije jedini, ima ih na bacanje u posljednje vrijeme na forumu, jedva čekaju da nekog "otresu"

Samo ignore...
koji si sad ti? da me nisi pomijesao sa nekim?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6104
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4015 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

https://www.mojposao.ba/#!job;t=voditel ... bstate=all

Ala uslova pa ni Elon Musk ovo ne bi zadovoljio :-) inače ovo se nekada zvalo referent u kadrovskoj službi, nikakva zvijerka, ali sad napraviše nauku od toga u pm... :roll:
McGradySA
Posts: 785
Joined: 24/02/2021 11:25

#4016 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by McGradySA »

Lajavikrelac wrote: 23/05/2021 13:06 https://www.mojposao.ba/#!job;t=voditel ... bstate=all

Ala uslova pa ni Elon Musk ovo ne bi zadovoljio :-) inače ovo se nekada zvalo referent u kadrovskoj službi, nikakva zvijerka, ali sad napraviše nauku od toga u pm... :roll:
baš me zanima tipla za ovakve vrste poslova
User avatar
drndalo
Posts: 22735
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4017 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by drndalo »

Pa ovo bas ne bi trebao biti Referent nego Sef Kadrovske...
McGradySA
Posts: 785
Joined: 24/02/2021 11:25

#4018 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by McGradySA »

Zna li ko šta je fazon sa ovim oglasima koji se često ponavljaju?Montana traži ljude za obuku,roštiljdžije,dostavljače i iste oglase ponove svaka tri mjeseca.Također je slična praksa kod braće Mujanić i hotela Sunce,ako ne zadržavaju radnike kako dobiju pare od biroa.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#4019 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by BadSanta »

Imam isto pitanje za call centar CMS kod Bosmala? Dosta često traže radnike, a iako sam se vec 4 puta prijavila u zadnjih par mjeseci preko posao.ba (a imam iskustva), nikad nisu zvali?

Sam budala možda? :izet: Kako se ljudi ovdje zaposle?
markopd
Posts: 868
Joined: 01/12/2019 23:08

#4020 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

McGradySA wrote: 02/06/2021 08:40 Zna li ko šta je fazon sa ovim oglasima koji se često ponavljaju?Montana traži ljude za obuku,roštiljdžije,dostavljače i iste oglase ponove svaka tri mjeseca.Također je slična praksa kod braće Mujanić i hotela Sunce,ako ne zadržavaju radnike kako dobiju pare od biroa.
Loši uslovi rada ili ovo što si rekao sa Zavodom i podsticajima,a možda čak i oboje.Svašta ljudima pada na pamet,pogotovo ovim našim "genijalnim gazdama".Koliko sam samo čuo takvih,koji na podsticajima "grabe" novac,a sa radnikom im je najlakše izaći u kraj.Većina njih sami napuste,ali ako je radnik baš "tvrdoglav" i ne napušta,onda kreće mobing da se svim mogućim sredstvima radnik primora da napusti posao.

Kad već spominjemo ugostiteljstvo,imam dosta prijatelja koji su radili u toj oblasti i iskustva koja sam čuo nisu nimalo dobra.Mogu da razumijem nekog da je primoran,prinuđen na neko vrijeme uzeti tacnu,ali ono što sam čuo jednom riječju me podsjeća na logoraške uslove,da ne kažem težu riječ.Ovde ne etiketiram sve vlasnike ug.objekata.Ima ih poštenih i korektnih kao recimo ovaj Brajlović,ali njih je kao "kap u moru" i to su ljudi koji su već dovoljno zaradili za sebe i nisu pohlepni.

Navešću samo jedan primjer bahatog ponašanja ugostitelja prema nekome koje ispao korektan do kraja,ovo bi bilo dobro pročitaju svi oni koji bi se bavili ovim poslom ili se već bave.Poznanik od jednog mog kolege,školovani konobar radio u dosta ug.objekata u gradu Banjaluci.Bio je nevjerovatno spretan i brz,na svadbama dobijao najveći broj gostiju i uvijek najviše bakšiša,pohvale na sve strane.U zadnjem lokalu u kojem je radio oko godinu dana,gazda bio oduševljen jer mu je iznosio posao za "dva čovjeka".Lokal se nalazi na jako dobroj lokaciji i jako su česte gužve,zbog čega mnogi nisu spojili ni dva radna dana a neki su odbijali i da dođu.Imao je njega i još jednog starijeg koji je samo čekao papire za inostranstvo.Onda došla korona,starijem kolegi odgođen odlazak,dok je trajalo zatvaranje nije otpuštao.Onda kada se sve otvorilo u maju i kada je bilo dosta radnika koji nisu otišli raditi sezonu na moru,odluči da nogira možda najboljeg konobara u gradu,kako bi doveo neku mladu radnicu koja nije mogla da se poredi sa tim čovjekom u poslu.Nakon svega ovog,čovjek skoro doživio nervni slom jer je imao djecu,ženu i dva kredita.Danas,taj čovjek radi kao šofer u DE i zakleo se da nikad tacne u ruke više ne uzima,iako mu je to struka

Onda ne treba da nas čudi što fali kuvara,konobara,barista,zašto nema radnika i zašto ljudi bježe od takvih privatnika pa i od države.Ovo je materijal za Nadrealista,a ne realan život i stanje u kojem se nalazimo.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12162
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#4021 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by dr_Evil »

markopd wrote: 02/06/2021 14:32

Onda ne treba da nas čudi što fali kuvara,konobara,barista,zašto nema radnika i zašto ljudi bježe od takvih privatnika pa i od države.Ovo je materijal za Nadrealista,a ne realan život i stanje u kojem se nalazimo.
To je nas slavenski robovlasnicki mentalitet, jebi ga slaveni. Ako nisi rob onda izgleda zelis da budes rimljanin. Na svu srecu nismo svi isti :)
Kroz stoljeća Slaveni, bljedunjavi doseljenici sa sjevera, postali su na Mediteranu simbol za robove. Bili su miroljubivi, prilagodljivi, samozatajni, savršena posluga. Rimljani su za roba koristili dva međusobno slična izraza: servus i sclavus. Lako vam je prepoznati riječi o kojima se radi. Iz prve je vremenom nastao izraz za određenog potlačenog pripadnika balkanske populacije, dok je drugi izraz, koji se udomaćio za sve Slavene (čitaj roblje) raspadom Zapadnog Rimskog Carstva dobio više oblika: sclavus, sciavus, schiavus.

Po starom rimskom pozdravu: 'servus humillimus, Domine spectabilis!' (ponizni sam sluga, velikodušni gospodaru) izraz sciavus (šćiavus) prerastao je u danas poznao 'ciao', dok je originalni izgovor sclavus izgubio tvrdo K i postao obični Slavus/Slaven. -
Postojali su Sclavii ilitiga Servii koji su živjeli u okolici i zaleđu Dioklecijanove palače i grada koji je nastao oko nje, na obali Jadrana. Da bi se međusobno razlikovali od drugih srodnih Slavena, ovi su za sebe koristili izraz 'prigradski', 'oni oko utvrde', a utvrda je u starom slavenskom jeziku zvučala otprilike chorwat (korvat ili horvat), izraz i danas postoji u jezicima sjevernijih Slavena. Praktično, jedna široka skupina plemena robova (Slavii) koje su regionalno dijelili na servii robove i ove prigradske chorwat robove, moguće da su se međusobno razlikovali u zanatima u kojima je koja skupina prednjačila -
Zanimljivo je da su Rimljani jednu rijeku u ovom području zvali Bassana, a dolinu te rijeke Bathinus. S vremenom su i žitelji ovog područja, baš kao Servii i Chorwati dobili zaseban naziv Bassanes, a regija u rimsko doba nazivana Bathinus, u srednjem vijeku postala je jednostavno poput i rijeke Bassana/Bosna.
08022013
Posts: 52
Joined: 25/07/2018 09:46

#4022 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by 08022013 »

Jedno pitanje: Gdje u Sarajevu mogu dobiti validnu potvrdu o poznavanju rada na računaru a da je cijena do 50 KM? Vidim oglase za testiranje ali je cijena obično oko 100 maraka. Imam potvrdu iz Poliglota ali na njoj piše samo Excel i Word, ne znam da li će to prilikom apliciranja na konkurse za državnu službu smatrati dovoljnim.
User avatar
BadSanta
Posts: 387
Joined: 30/11/2011 22:43
Location: Sarajevo

#4023 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by BadSanta »

Koliko se sjećam ja sam jedno vrijeme uspješno predavala potvrdu(Word, Excel) za konkurs u državnoj službi.
Sjećam se da sam prije predaje nazvala kontakt broj naveden u konkursu i pitala hoce li ove potvrde biti dovoljne kao
dokaz poznavanja rada na comp, pa mi je neka teta rekla da je to dovoljno.

Možda da i ti probaš nazvati da bezze ne daješ novac?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#4024 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by perfect_guy »

08022013 wrote: 07/06/2021 15:45 Jedno pitanje: Gdje u Sarajevu mogu dobiti validnu potvrdu o poznavanju rada na računaru a da je cijena do 50 KM? Vidim oglase za testiranje ali je cijena obično oko 100 maraka. Imam potvrdu iz Poliglota ali na njoj piše samo Excel i Word, ne znam da li će to prilikom apliciranja na konkurse za državnu službu smatrati dovoljnim.
http://www.netlab.ba/
User avatar
xPaco1337
Posts: 1025
Joined: 30/09/2020 14:34

#4025 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by xPaco1337 »

08022013 wrote: 07/06/2021 15:45 Jedno pitanje: Gdje u Sarajevu mogu dobiti validnu potvrdu o poznavanju rada na računaru a da je cijena do 50 KM? Vidim oglase za testiranje ali je cijena obično oko 100 maraka. Imam potvrdu iz Poliglota ali na njoj piše samo Excel i Word, ne znam da li će to prilikom apliciranja na konkurse za državnu službu smatrati dovoljnim.
Ne kontam pitanje ? Pa pokazes im da znas ili objasnis sta znas.To mi je najjace neke kvazi diplome za uzimanje para,kao ovo za poznavanje jezika isto,pa odem i pricam sa ljudima na X jeziku i vide jel ga znam :-)
Post Reply