Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6104
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7526 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Ja i moj pogani jezik :mrgreen: Ma zajebavam se, hoće ovaj kolega da povremeno idem sa njim kao prevodilac i asistent, radi za strance. Ono, na dnevnicu je za sad pa ako šta ispadne za stalno vidjećemo :) Vozi ko je raspoložen i trijezan :D
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6104
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7527 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

ShnjaZZZ wrote: 29/01/2023 12:32 Nisam većeg nehljebara od tebe odavno vidio.
Ne bi skontao sprdnju da te za dupe ujede...
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#7528 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

Hajde sta fali nek guzica vidi puta, sto bi se reklo
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6104
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7529 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Aj bar to ..ma ništa specijalno dva puta sedmično u vr' glave, al eto da se ne kaže ponudio mu neće...Doduše navozao sam se i komercijale i putovanja tako da mi to nije ništa spektakularno ni novo...
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#7530 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Matijevic_Vlado »

bumerangss wrote: 29/01/2023 09:26
Matijevic_Vlado wrote: 29/01/2023 08:10

Mda. Koliko sati mora raditi i da li mu se od plate odbilo za to jeftino odijelo? I koliko godina moraju raditi da odrade tu placenu vozacku? Pitaj ih i to drugi put pa nam javi.
Hahaha pa sta hoces da đabe polažeš vozački :lol:

Prijateljica mi radi kao med sestra u Domu zdravlja i kaže da je od firme zadnji put dobila klompe prije 15 godina a uniformu u kojoj mora biti nije dobila nikad za 22 god staža!
Tako da iako je platio odjelo platio ga je za sebe, nije šefa obukao :-)
Hahaha ja necu, meni ne treba placati. Nek tebi plati makar B kategoriju i obavezno odijelo nek ti poklone.
Znam da nemas veze sa tom bransom al smanji dozivljaj, nije uspjeh zaduziti plasticne pantole i kosulju u cts, i sto ti mislis da im neko pokloni vozacku, kako ti kazes placaju im vozacku.
Citaj sta pise vjesalica i mali balon.
Izrabljivaci koje su takve kao sto si ti prevarili time sto su vozacima prodali plasticnu odjecu i u tvojim ocima ih sredili.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#7531 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Matijevic_Vlado »

Lajavikrelac wrote: 29/01/2023 12:35 Ja i moj pogani jezik :mrgreen: Ma zajebavam se, hoće ovaj kolega da povremeno idem sa njim kao prevodilac i asistent, radi za strance. Ono, na dnevnicu je za sad pa ako šta ispadne za stalno vidjećemo :) Vozi ko je raspoložen i trijezan :D
Ako taj kolega hoce da ima i doktora u autu, ono za ne daj Boze, moze me kontaktirati. Mogu nekada i voziti kad se vas dvojica umorite. Dalek je to put do Bg i Zg.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6104
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7532 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Imaću te u vidu :wink: pogotovo ako se zapijemo :kiss:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#7533 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

Lajavikrelac wrote: 29/01/2023 12:38
ShnjaZZZ wrote: 29/01/2023 12:32 Nisam većeg nehljebara od tebe odavno vidio.
Ne bi skontao sprdnju da te za dupe ujede...
Ni sam nisi znao da si se zajebavao, kako da mi znamo.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6104
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7534 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Ma sigurno bi ja vozao direktore i guzonje okolo i još se hvalio javno... :lol: Ložim malo narod jebo ga ti ..
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#7535 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

Matijevic_Vlado wrote: 29/01/2023 13:00
Hahaha ja necu, meni ne treba placati. Nek tebi plati makar B kategoriju i obavezno odijelo nek ti poklone.
Znam da nemas veze sa tom bransom al smanji dozivljaj, nije uspjeh zaduziti plasticne pantole i kosulju u cts, i sto ti mislis da im neko pokloni vozacku, kako ti kazes placaju im vozacku.
Citaj sta pise vjesalica i mali balon.
Izrabljivaci koje su takve kao sto si ti prevarili time sto su vozacima prodali plasticnu odjecu i u tvojim ocima ih sredili.
Pojedincima je teško za shvatiti. Kod Centre nema ništa džaba.
Prvo, plata od 1600,1700(vanjski) znači da ti radiš u njegovom režimu rada,a ne kako ti misliš si planirao. Što znači da iz grada možeš vrlo lako otići +50km ili obratno, jer kad ti kaže da pokupiš vozilo, onda nema priče "ja sam došao iz Frankfurta prije pola sata".
Kod njih jedan vozač radi za 2, tu je opis poslova čistačica ispod 10h dnevnog angažmana (prosjek) zaboravi. Zato što je sjeo lik i izračunao kako mu se isplati jednog harati, umjesto dvoje plus čistačica. Da ne govorim o naplati karata,vucaranju kofera(vanjska) i briga oko vozila. PVC odijelo je nebitno u priči, jer to je ugovorna obaveza i tako kod njih je firma uređena za dress code.Uniforma nazovi kako hoćeš.To nije džaba,kao ni vozačka, jer to oni tebi "plate" tj kreditiraju te, ali te jebu kroz radne obaveze. Teško mu je to shvatiti. Napr u Grasu to nije slučaj, oni imaju radno vrijeme 8h ili 7,30+30min, nezz sad tačno, i ne može se desiti da ti vintaš za dvojicu,već imaš svoj red vožnje i marš na liniju,kad završiš idi u pm ako hoćeš.Doduše i manja je plata,ali je vrijeme rada korektno i po zakonu.Može se desiti da negdje uletiš nekoga da zamjeniš ili slično ili da prdiš u pripravnosti. To nećeš doživiti kod Čenge.Ima da voziš kako te zovnu, ili napr ko Globtur(istu ponudu imaju obuke i ugovora-principi) koji ima pravilo da skarta autobus heftečno jer drlja šofer do Indonezije i nazad, krepava od umora na nogama.I to je nekom provincijalcu atraktivno jer za bolje ne zna. Prvo ne možeš objasniti da je za svako zanimanje normirano radno vrijeme,ali ova drzava i jeste raselila ljude upravo zbog toga. Jer radis sve ono sto te ne sljeduje ili preko onoga sto imas. Zato sam rekla nedavno u postovima,treba im na gradsku uvesti taho i nek zabiju svojih 16h u šupčić.Da sve staviš po strani, i da imaš platu 5000KM, lik ne može da shvati da voza ljude na dugom putu,ne daj bože slijetanja i pogibija i svega.Za te stvari ćeš glat otići u prdekanu,a firma nastaviti po starom.
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#7536 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

vjeshalica wrote: 29/01/2023 12:23
mali_balon wrote: 29/01/2023 12:04
znam, sve si u pravu, ali oni I ciljaju na neke ljude tuznih sudbina.....ili ove iz zabacenih sredina....jbga nije 1000KM ista u KS I gluhoj bukovici.....
Ima jos jedan veoma bitan detalj, sto niko nije napisao, a radi se o slijedecem.

Izmjene Zobsa su im na ruku dosle(organizovalo se to) da sa B mozes na D i imati 24 godine.
Zamisli dodje osoba polozi sa 22 godine B, i sa 24 D fakticki kao pocetnik i das mu 50 ljudi da vozi ili u gradu harmonikaša,ili ga handris sa dva vremena radna danas?
To stari vozaci iskusni ne bi radili od sebe, ljudi nisu svjesni ko ih sve voza.
cuj to nisam znao, u moj vakat moralo se imatin3 ili 5g staza sa C da mozes polagati za D, ovako nesta je bilo ne sjecam se......jbte pa jos malo nek ukinu I vozacki ispit za te kategorije
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#7537 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

mali_balon wrote: 29/01/2023 13:53
cuj to nisam znao, u moj vakat moralo se imatin3 ili 5g staza sa C da mozes polagati za D, ovako nesta je bilo ne sjecam se......jbte pa jos malo nek ukinu I vozacki ispit za te kategorije
Ti si onda neki birvaktilni vozac :mrgreen:
Jasta, ima par godina to se uvelo. Katastrofa.
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#7538 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

vjeshalica wrote: 29/01/2023 16:12
mali_balon wrote: 29/01/2023 13:53
cuj to nisam znao, u moj vakat moralo se imatin3 ili 5g staza sa C da mozes polagati za D, ovako nesta je bilo ne sjecam se......jbte pa jos malo nek ukinu I vozacki ispit za te kategorije
Ti si onda neki birvaktilni vozac :mrgreen:
Jasta, ima par godina to se uvelo. Katastrofa.
birvaktile polozio pa vozio pa se zakleo da necu nikad za volan pa pogazio zakletvu :mrgreen: gladna usta ne jebu zakletve
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4384
Joined: 01/05/2010 19:03

#7539 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Digla_da_kreci »

mali_balon wrote: 29/01/2023 16:33 birvaktile polozio pa vozio pa se zakleo da necu nikad za volan pa pogazio zakletvu :mrgreen: gladna usta ne jebu zakletve
Ovo me podsjeti, jednom sam cula da su tako grupa nasih bosanaca otisli u inostranstvo raditi kod nekog arapa, turcina, nemam pojma. I sad, rade oni vec drugi, treci mjesec a plate neJma. :D Kad god pitaju, gazda samo vice insallah bice. :D I ovima vise pukne film, kod kuce im zena i djeca gladni, i odu mu svi dzuture na vrata da im plati iste sekunde. Poceo gazda opet inshallat, a oni ce njemu: nece nama tvoje inshallah platiti racune i nahranit porodicu, daj pare na sunce odmah. I bgm se prepao gazda i platio im. :D
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#7540 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

Digla_da_kreci wrote: 29/01/2023 17:30
mali_balon wrote: 29/01/2023 16:33 birvaktile polozio pa vozio pa se zakleo da necu nikad za volan pa pogazio zakletvu :mrgreen: gladna usta ne jebu zakletve
Ovo me podsjeti, jednom sam cula da su tako grupa nasih bosanaca otisli u inostranstvo raditi kod nekog arapa, turcina, nemam pojma. I sad, rade oni vec drugi, treci mjesec a plate neJma. :D Kad god pitaju, gazda samo vice insallah bice. :D I ovima vise pukne film, kod kuce im zena i djeca gladni, i odu mu svi dzuture na vrata da im plati iste sekunde. Poceo gazda opet inshallat, a oni ce njemu: nece nama tvoje inshallah platiti racune i nahranit porodicu, daj pare na sunce odmah. I bgm se prepao gazda i platio im. :D
Divna i poučna priča.
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#7541 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by bumerangss »

Image

Da se meni kako uvaliti u ove pijace tržnice :-D
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#7542 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

eh da je babi mudo bio bi dzed...ili da naplacujes stolove na pijaci...ilo da mi se uvalit da budem negdje portir n neku drzavnu agenciju ili organ ne bi opstinu tu je previse posla i dodira sa narodom...
ili domar u nekoj osnovnoj skoli ili vrticu....
nemam abmbicija nit zivaca a I sve mi ide na k.... tako da mislim da su gore navedene pozicije kao izmisljene za mene
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7543 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

konami666 wrote: 29/01/2023 08:17
zippoo87 wrote: 26/01/2023 14:49 Mogu potvrditi sve sto taj drug kaze.
U principu treba biti spreman da ovi sa kojima ugovaras lazu sve...raditi ces u prosjeku 12 sati svaki dan a smjestaj je lutrija,sta te zapadne ali na boljim lokacijama i vecim gradovima sve sto iole valja se renta a za radnike budu ili podrumi ili nesto udaljeno par km od radnog mjesta.
Pa valjda se to unaprijed dogovori i stavi u ugovor :) ako je u ugovoru radno vrijeme 8 sati, treba i napisati ima li prekovremenog i koliko je plaćeno. Isto tako i smještaj.
Prvo,ugovor je kao i u BiH onaj...radno vrijeme 8 sati po 5 dana a ti u spici sezone,sigurno se to postuje po ugovoru 😂😂

Drugo,dogovoris se ti sve ,radno vrijeme,platu,baksis i sve to ali kada odes tamo,u praksi ne bude nista od toga...uvijek fali radnika,kada potjera posao,da ima jos toliko radnika malo je ,pa onda seronje od vlasnika...isto kao i kod nas ovdje...sve je to u pet deka.
E sada ti mozes odmah i napustiti ali sve na svoju stetu...jer ti samo da dodjes tu,treba oko 500 KM da ulozis a ako se odmah i vratis,dodaj jos 100 za kartu
Dakle samo se jos vise ukopas.

I smjestaj ce ti njih 99% slagati ,jer sve sto valja se renta a ono sto ostane je za radnike,pa skontaj sam sta i kako.
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#7544 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

kme kme kmeee kmeee
koje je smece od covjeka ovaj damir to je za ne povjerovati

https://www.klix.ba/biznis/privreda/dok ... /230127132


https://crna-hronika.info/video-prevare ... sta/138670
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#7545 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by emotivac »

mali_balon wrote: 30/01/2023 09:24 kme kme kmeee kmeee
koje je smece od covjeka ovaj damir to je za ne povjerovati

https://www.klix.ba/biznis/privreda/dok ... /230127132


https://crna-hronika.info/video-prevare ... sta/138670
Komšija moj vozio za njega mada sam mu ja govorio da ne ide, al' uporan, mjesec dana, nije mu ništa htio platiti, kao navodno probni rad, potrošio svojih 500 KM feninga mu nije dao, šta da mu čovjek radi. Čudi me da do sad nije naletio na neku budalu...
User avatar
Leverage
Posts: 9442
Joined: 27/05/2018 16:32

#7546 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Leverage »

Odlično, sve se vraća seoskim Bezosima, vozat će ih oni sami.
User avatar
ShnjaZZZ
Posts: 756
Joined: 29/11/2022 19:46

#7547 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ShnjaZZZ »

Moj mali komšija radi za "RGB" firmu iz Srednje Bosne, mislim da su iz Bile ili Viteza. On prezadovoljan uslovima, kaže gazda super, možeš se dogovorit sa njim kako hoćeš. Ako ti je volja možeš radit koliko hoćeš dobro ćeš i zaradit, a ako hoćeš možeš bukvalno od pon do pet samo plata je naravno malo manja.

Eto ako znate nekog, preporučite mu. Naravno, riječ je o kamionima i vozanju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#7548 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

mali_balon wrote: 30/01/2023 09:24 kme kme kmeee kmeee
koje je smece od covjeka ovaj damir to je za ne povjerovati

https://www.klix.ba/biznis/privreda/dok ... /230127132


https://crna-hronika.info/video-prevare ... sta/138670
Vidi se na njima da su prevarantski salabajzeri, a Damir nista teze od kasike podigo nije, samo se bavi prevarama. Nema tu nikakvih diploma po autoskolama, niz neistina iznijeli sa ciljem da prevare levate misleci da ce brzo i lako do posla, uz naravno rad za dzaba.
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7549 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

mali_balon wrote: 30/01/2023 09:24 kme kme kmeee kmeee
koje je smece od covjeka ovaj damir to je za ne povjerovati

https://www.klix.ba/biznis/privreda/dok ... /230127132


https://crna-hronika.info/video-prevare ... sta/138670
Vidim sa slike poznata mi ova larbnja od nekud i sada malo googlao i skontam da sam se i ja isao jednom prijaviti za posao dispecera u ovoj firmi,prije 3-4 godine...valjda kada su tek pocinjali :-D
Isti ovaj seronja bio,Damir...i meni i prijatelju isto tako dao papir da popunimo i nikada se vise nije ni javio.
Ugleda na slici sjediste firme...pa skonta da sam bio tu a zgrada nije jos bila ni dovrsena skroz,nije bila ofarbana u ovu zeleno bijelu boju.
Znaci dobro je da me nisu vise zvali a moguce da sam spominjao i da bi mogao voziti...pa bi mogao izvisiti kao i ovaj decko .
Mamicu im ebem seljacku...ovaj Damir je seljance par ekselans,zavija kada prica :-D
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6104
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7550 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Svi ti što tako kukaju iz glasa i po medijima skreću pažnju na sebe i "tešku situaciju sa radnom snagom" su listom prevaranti i deklarisana đubrad. Ja ne znam ni jednog robovlasnika i kuvanog govneta od čovjeka da se okolo ne žali na ljenost i loše radnike, a ovamo mu ti isti zaradili milion radom na crno za socijalu od zvijezde do zvijezde...
Post Reply