Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#3876 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by soha96 »

Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:15
soha96 wrote: 03/05/2021 14:13
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:11

Koliko ima ljudi koji mogu posvetiti dvije godine učenju da bi zaradili prvi novac? Ne žive svi kod mame u podrumu. Za 2 godine možeš savladati bilo koju vještinu, a ovdje se priča kako ljude isčupati iz nezaposlenosti danas, pa nemojte onda dijeliti neozbiljne savjete.
Svako to moze sebi priustiti. Radi prvu smjenu u bingu i popodne radi na svojim projektima i izbori se za svoj zivot. Odvoji 2-3 godine zivota i zapni. Evo opet opravdanja mamini podrumi, i slicna opravdanja. :-)
Koliko si ti zaradio od streaminga?
Ponavljas se ko papagaj. Ne streamam ali sam zaradio na druge nacine na youtube desetine hiljada u zadnje 2 godine. Mimo toga radim na jos 2-3 stvari sa strane.
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#3877 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Henry David Thoreau »

soha96 wrote: 03/05/2021 14:18
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:15
soha96 wrote: 03/05/2021 14:13
Svako to moze sebi priustiti. Radi prvu smjenu u bingu i popodne radi na svojim projektima i izbori se za svoj zivot. Odvoji 2-3 godine zivota i zapni. Evo opet opravdanja mamini podrumi, i slicna opravdanja. :-)
Koliko si ti zaradio od streaminga?
Ponavljas se ko papagaj. Ne streamam ali sam zaradio na druge nacine na youtube desetine hiljada u zadnje 2 godine. Mimo toga radim na jos 2-3 stvari sa strane.
Dakle, ekipa koja ovdje predlaže streaming je kumulativno i kombinovano zaradila 0.00 KM od rješenja koje predlaže nezaposlenima. Čini mi se da je to važno naglasiti.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3878 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:14
deogest wrote: 03/05/2021 14:12
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:07

Pogledaj video prije nego komentiraš. Riječ je o kombinovanim prihodima. Uostalom, ovo što si napisao samo potvrđuje moju tezu: da bi zaradio na taj način moraš biti vrstan u contentu, produkciji, marketingu, i biznisu. A to je već daleko ozbiljniji i teži zadatak od "upali i zaradi", kako se ovdje predstavlja, pa i od pronalaska regularnog zaposlenja.
Njegova monetizacija na kanalu je cista nula. Kontent isto. Zarada na YT zavisi od vise faktora tako da pricat o tome mozemo do sutra. Mnogim momcima je YT, cak i na Balkanu promijenio zivot i to za 180 stepeni. To su cinjenice.

Naravno da imas neke od 20-30k subova koji nikad nece napredovat. Sve ti je kontent.

@Black swan, sto se tice toga, oprema jeste potrebna za pocetak, ali svi oni su krenuli od jednog monitora, neki obicni PC i slusalice. Sada vecinom dobiju sve to i besplatno od sponzora.

Ljudima ovdje je i dalje neobjasnjivo da neka influenserka ode npr u Grcku, dzaba spava, dzaba jede, dobije jos novac, sve za reklamu na IG. Pri tome nosi sat na ruci koji je isto tako od sponzora, pice koje pije, na slici nista nije slucajno. Dakle ljudi su spremni platiti covjeku da dodje, jede, spava i jos dobije dnevnicu za samo jednu sliku ili story na IG. To je zaista tako, kako god izgledalo glupo nama.

To kad pricas ljudima ovdje komentari su znamo kakvi, ali zato i jesmo tu gdje jesmo.
Prije 2 minute kažeš da nikad nisi čuo za njega, a sad da mu je kontent nula. Uspio si pregledati kontent u ove 2 minute?
Pa prelistao sam, po nazivima videa isto. Ima dosta neaktivnih subsa vjerovatno. Spominjati ga u bilo kojem kontekstu sa HCL je u najmanju ruku smijesno. HCL kad snima video prosjecno pregleda u prvih sat ima kao on subsa.

Ukucaj Shabuka onaj, iz Sar je lik, radi pored Youtube sa Korpu jer mu nije dovoljno, ima zenu, prodje mjesecno da plati kiriju i rezije, sto je sasvim dovoljno. Takodjer medju prvim je dobio od Targeta potpuno dzaba PS5 koji je prodao. Mnogi veci youtuberi nisu dobili Playstation 5 dzaba.

Tako da dosta tu igra ulogu kontent, sponzori, sreca. Glupo je raspravljati o ovome na forumu gdje 99 % likova ovdje se u zivotu nije javilo na strani konkurs. CV napisat na engleskom je vjerovatno misaona imenica.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3879 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:18
soha96 wrote: 03/05/2021 14:18
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:15

Koliko si ti zaradio od streaminga?
Ponavljas se ko papagaj. Ne streamam ali sam zaradio na druge nacine na youtube desetine hiljada u zadnje 2 godine. Mimo toga radim na jos 2-3 stvari sa strane.
Dakle, ekipa koja ovdje predlaže streaming je kumulativno i kombinovano zaradila 0.00 KM od rješenja koje predlaže nezaposlenima. Čini mi se da je to važno naglasiti.
Kome sam ja predlozio da pocne streamat? Nemoj da lazes bezveze, niko to nije naveo. Poenta citave price jeste ta da su nasi ljudi totalno negativni, skepticni, neobrazovani i lijeni da ista sami pokusaju. Pri tome jos ismijavaju svaki vid zarade jer kao "njima" izgleda smijesno i tesko za pocetak.

Syebao bi se na koji nacin uzimaju ljudi sve pare preko interneta.
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#3880 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Henry David Thoreau »

deogest wrote: 03/05/2021 14:19
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:14
deogest wrote: 03/05/2021 14:12

Njegova monetizacija na kanalu je cista nula. Kontent isto. Zarada na YT zavisi od vise faktora tako da pricat o tome mozemo do sutra. Mnogim momcima je YT, cak i na Balkanu promijenio zivot i to za 180 stepeni. To su cinjenice.

Naravno da imas neke od 20-30k subova koji nikad nece napredovat. Sve ti je kontent.

@Black swan, sto se tice toga, oprema jeste potrebna za pocetak, ali svi oni su krenuli od jednog monitora, neki obicni PC i slusalice. Sada vecinom dobiju sve to i besplatno od sponzora.

Ljudima ovdje je i dalje neobjasnjivo da neka influenserka ode npr u Grcku, dzaba spava, dzaba jede, dobije jos novac, sve za reklamu na IG. Pri tome nosi sat na ruci koji je isto tako od sponzora, pice koje pije, na slici nista nije slucajno. Dakle ljudi su spremni platiti covjeku da dodje, jede, spava i jos dobije dnevnicu za samo jednu sliku ili story na IG. To je zaista tako, kako god izgledalo glupo nama.

To kad pricas ljudima ovdje komentari su znamo kakvi, ali zato i jesmo tu gdje jesmo.
Prije 2 minute kažeš da nikad nisi čuo za njega, a sad da mu je kontent nula. Uspio si pregledati kontent u ove 2 minute?
Pa prelistao sam, po nazivima videa isto. Ima dosta neaktivnih subsa vjerovatno. Spominjati ga u bilo kojem kontekstu sa HCL je u najmanju ruku smijesno. HCL kad snima video prosjecno pregleda u prvih sat ima kao on subsa.

Ukucaj Shabuka onaj, iz Sar je lik, radi pored Youtube sa Korpu jer mu nije dovoljno, ima zenu, prodje mjesecno da plati kiriju i rezije, sto je sasvim dovoljno. Takodjer medju prvim je dobio od Targeta potpuno dzaba PS5 koji je prodao. Mnogi veci youtuberi nisu dobili Playstation 5 dzaba.

Tako da dosta tu igra ulogu kontent, sponzori, sreca. Glupo je raspravljati o ovome na forumu gdje 99 % likova ovdje se u zivotu nije javilo na strani konkurs. CV napisat na engleskom je vjerovatno misaona imenica.
Dakle, nisi mu gledao content. OK, to raniju izjavu čini besmislenom.

Nije uopće upitno da li postoje ljudi koji zarađuju značajne iznose preko YT/Twitcha i sličnih platformi, pa i kod nas. Pitanje je da li se njihov slučaj smije generalizirati i reći da je takav oblik zarade dostupan prosječnom čovjeku, što apsolutno nije slučaj.
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#3881 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Henry David Thoreau »

deogest wrote: 03/05/2021 14:21
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:18
soha96 wrote: 03/05/2021 14:18

Ponavljas se ko papagaj. Ne streamam ali sam zaradio na druge nacine na youtube desetine hiljada u zadnje 2 godine. Mimo toga radim na jos 2-3 stvari sa strane.
Dakle, ekipa koja ovdje predlaže streaming je kumulativno i kombinovano zaradila 0.00 KM od rješenja koje predlaže nezaposlenima. Čini mi se da je to važno naglasiti.
Kome sam ja predlozio da pocne streamat? Nemoj da lazes bezveze, niko to nije naveo. Poenta citave price jeste ta da su nasi ljudi totalno negativni, skepticni, neobrazovani i lijeni da ista sami pokusaju. Pri tome jos ismijavaju svaki vid zarade jer kao "njima" izgleda smijesno i tesko za pocetak.

Syebao bi se na koji nacin uzimaju ljudi sve pare preko interneta.
Citiram te:
deogest wrote: 03/05/2021 13:25
Lajavikrelac wrote: 03/05/2021 13:20
deogest wrote: 03/05/2021 12:57 Ne razumijem kako neko zavrsi cak i dva fakulteta i onda ceka kuci da ga neko zove. Pa na internetu danas mozete radit x poslova, samo je potreban engleski i nista vise. Neki ljudi su jednostavno nesnalazljivi i to je to. :roll:
Većina tih poslova na netu je usko specijalizovana u pojedinim oblastima, većinom se radi o IT branši. Takođe treba uzeti u obzir da su neprikosnoveni u radu na netu Indijci i Azijati, oni rade poslove i projekte za 50$, koje niko u Evropi i Americi neće ni pogledati ispod 300-400$. Freelancing je imao svoje zlatno vrijeme prije 10 godina, a znajući naše govnare sad će i to fino oporezovati kao i onaj manijak Vučić u Srbiji.
Iznenadio bi se kako sve i na koji nacin ljudi uzimaju pare na internetu. I to vec godinama. Nikakav fakultet nije potreban, vjerovao ili ne. :mrgreen:

Cak ti nekad ne treba ni jezik, recimo random lik od cca 30k subsa upali stream i za 2 sata uzme 500 eura, igrajuci igrice ili samo buljeci u ekran i pricajuci. :mrgreen:

Da ne govorim za affiliate i ostale poslove na netu, kao sto su posrednici za prodaju. Jednostavno dosta nasih ljudi nije obrazovano sto se tice toga i slusaju samo kad ima kazes kolika je zarada. :lol:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3882 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:25
deogest wrote: 03/05/2021 14:19
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:14

Prije 2 minute kažeš da nikad nisi čuo za njega, a sad da mu je kontent nula. Uspio si pregledati kontent u ove 2 minute?
Pa prelistao sam, po nazivima videa isto. Ima dosta neaktivnih subsa vjerovatno. Spominjati ga u bilo kojem kontekstu sa HCL je u najmanju ruku smijesno. HCL kad snima video prosjecno pregleda u prvih sat ima kao on subsa.

Ukucaj Shabuka onaj, iz Sar je lik, radi pored Youtube sa Korpu jer mu nije dovoljno, ima zenu, prodje mjesecno da plati kiriju i rezije, sto je sasvim dovoljno. Takodjer medju prvim je dobio od Targeta potpuno dzaba PS5 koji je prodao. Mnogi veci youtuberi nisu dobili Playstation 5 dzaba.

Tako da dosta tu igra ulogu kontent, sponzori, sreca. Glupo je raspravljati o ovome na forumu gdje 99 % likova ovdje se u zivotu nije javilo na strani konkurs. CV napisat na engleskom je vjerovatno misaona imenica.
Dakle, nisi mu gledao content. OK, to raniju izjavu čini besmislenom.

Nije uopće upitno da li postoje ljudi koji zarađuju značajne iznose preko YT/Twitcha i sličnih platformi, pa i kod nas. Pitanje je da li se njihov slučaj smije generalizirati i reći da je takav oblik zarade dostupan prosječnom čovjeku, što apsolutno nije slučaj.
Kako molim te prosjecnom covjeku nije dostupan ako imas normalan PC? Niko od njih nema nekakav cilj da se odmah obogati. Ali ja razumijem, dosta ljudi nema slifa za to, i to je normalno.

I sta si citirao? Nigdje ja nisam rekao ljudima da TREBAJU da rade kao streameri, ja sam samo spomenuo sve nacine zarade.

Mnogo si negativan, pesimistican, skeptican i sa takvim stavom ne vjerujem da prehranjujes porodicu. Ako imas partnericu, ne bi joj volio biti u kozi s covjekom koji razmislja na taj nacin.
talijan97
Posts: 311
Joined: 26/11/2019 18:18

#3883 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by talijan97 »

deogest wrote: 03/05/2021 12:57 Ne razumijem kako neko zavrsi cak i dva fakulteta i onda ceka kuci da ga neko zove. Pa na internetu danas mozete radit x poslova, samo je potreban engleski i nista vise. Neki ljudi su jednostavno nesnalazljivi i to je to. :roll:
Aj ne rise
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3884 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

talijan97 wrote: 03/05/2021 14:51
deogest wrote: 03/05/2021 12:57 Ne razumijem kako neko zavrsi cak i dva fakulteta i onda ceka kuci da ga neko zove. Pa na internetu danas mozete radit x poslova, samo je potreban engleski i nista vise. Neki ljudi su jednostavno nesnalazljivi i to je to. :roll:
Aj ne rise
Auuu, sto nam se neko pronasao. :thumbup: :lol:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#3885 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by soha96 »

Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:18
soha96 wrote: 03/05/2021 14:18
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:15

Koliko si ti zaradio od streaminga?
Ponavljas se ko papagaj. Ne streamam ali sam zaradio na druge nacine na youtube desetine hiljada u zadnje 2 godine. Mimo toga radim na jos 2-3 stvari sa strane.
Dakle, ekipa koja ovdje predlaže streaming je kumulativno i kombinovano zaradila 0.00 KM od rješenja koje predlaže nezaposlenima. Čini mi se da je to važno naglasiti.
Covjek je predlozio youtube kako sam ja shvatio, doduse nebitno. Znaci svi ovdje trebamo sve poslove magistrirati i na njima zaraditi milione pa da mozemo s pravom reci da su oni opcija za zaposlenje? I am out, nema vama pomoci. :-)
talijan97
Posts: 311
Joined: 26/11/2019 18:18

#3886 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by talijan97 »

deogest wrote: 03/05/2021 14:53
talijan97 wrote: 03/05/2021 14:51
deogest wrote: 03/05/2021 12:57 Ne razumijem kako neko zavrsi cak i dva fakulteta i onda ceka kuci da ga neko zove. Pa na internetu danas mozete radit x poslova, samo je potreban engleski i nista vise. Neki ljudi su jednostavno nesnalazljivi i to je to. :roll:
Aj ne rise
Auuu, sto nam se neko pronasao. :thumbup: :lol:
Činiš mi se kao jedan debil sa sportsport foruma.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50401
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#3887 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Bloo »

talijan97 wrote: 03/05/2021 14:58
deogest wrote: 03/05/2021 14:53
talijan97 wrote: 03/05/2021 14:51

Aj ne rise
Auuu, sto nam se neko pronasao. :thumbup: :lol:
Činiš mi se kao jedan debil sa sportsport foruma.
Mjesec
Vrijedanje.
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#3888 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Henry David Thoreau »

deogest wrote: 03/05/2021 14:31
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:25
deogest wrote: 03/05/2021 14:19

Pa prelistao sam, po nazivima videa isto. Ima dosta neaktivnih subsa vjerovatno. Spominjati ga u bilo kojem kontekstu sa HCL je u najmanju ruku smijesno. HCL kad snima video prosjecno pregleda u prvih sat ima kao on subsa.

Ukucaj Shabuka onaj, iz Sar je lik, radi pored Youtube sa Korpu jer mu nije dovoljno, ima zenu, prodje mjesecno da plati kiriju i rezije, sto je sasvim dovoljno. Takodjer medju prvim je dobio od Targeta potpuno dzaba PS5 koji je prodao. Mnogi veci youtuberi nisu dobili Playstation 5 dzaba.

Tako da dosta tu igra ulogu kontent, sponzori, sreca. Glupo je raspravljati o ovome na forumu gdje 99 % likova ovdje se u zivotu nije javilo na strani konkurs. CV napisat na engleskom je vjerovatno misaona imenica.
Dakle, nisi mu gledao content. OK, to raniju izjavu čini besmislenom.

Nije uopće upitno da li postoje ljudi koji zarađuju značajne iznose preko YT/Twitcha i sličnih platformi, pa i kod nas. Pitanje je da li se njihov slučaj smije generalizirati i reći da je takav oblik zarade dostupan prosječnom čovjeku, što apsolutno nije slučaj.
Kako molim te prosjecnom covjeku nije dostupan ako imas normalan PC? Niko od njih nema nekakav cilj da se odmah obogati. Ali ja razumijem, dosta ljudi nema slifa za to, i to je normalno.

I sta si citirao? Nigdje ja nisam rekao ljudima da TREBAJU da rade kao streameri, ja sam samo spomenuo sve nacine zarade.

Mnogo si negativan, pesimistican, skeptican i sa takvim stavom ne vjerujem da prehranjujes porodicu. Ako imas partnericu, ne bi joj volio biti u kozi s covjekom koji razmislja na taj nacin.
Nisam uopće pesimističan, nego realan, i ne dopuštam da ovdje muda pod bubrege prodaju ljudi koji sami nikada nisu zaradili marke na način koji proklamuju.

To što imaš PC (i konekciju) ne garantuje zaradu, nego garantuje da imaš bazične tehničke preduslove za stream, ali da bi od od tog stream zaradio moraš se uhvatiti u koštac sa ultrakompetativnim tržištem, te posjedovati niz vještina koje, ako ih već imaš, vjerovatno ti ionako osiguravaju dobro plaćen posao.

Drugim riječima, ta priča "ne moraš znati ni jezik", koja zaradu putem interneta predstavlja dječijim poslom, jednostavno nije ozbiljna. Jedina istina je da se zaraditi može, ali da ti trebaju ozbiljnije vještine nego što trebaju za tradicionalno zaposlenje, a čak i tada dobra doza djeteline sa četiri lista.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#3889 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 15:10
deogest wrote: 03/05/2021 14:31
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 14:25

Dakle, nisi mu gledao content. OK, to raniju izjavu čini besmislenom.

Nije uopće upitno da li postoje ljudi koji zarađuju značajne iznose preko YT/Twitcha i sličnih platformi, pa i kod nas. Pitanje je da li se njihov slučaj smije generalizirati i reći da je takav oblik zarade dostupan prosječnom čovjeku, što apsolutno nije slučaj.
Kako molim te prosjecnom covjeku nije dostupan ako imas normalan PC? Niko od njih nema nekakav cilj da se odmah obogati. Ali ja razumijem, dosta ljudi nema slifa za to, i to je normalno.

I sta si citirao? Nigdje ja nisam rekao ljudima da TREBAJU da rade kao streameri, ja sam samo spomenuo sve nacine zarade.

Mnogo si negativan, pesimistican, skeptican i sa takvim stavom ne vjerujem da prehranjujes porodicu. Ako imas partnericu, ne bi joj volio biti u kozi s covjekom koji razmislja na taj nacin.
Nisam uopće pesimističan, nego realan, i ne dopuštam da ovdje muda pod bubrege prodaju ljudi koji sami nikada nisu zaradili marke na način koji proklamuju.

To što imaš PC (i konekciju) ne garantuje zaradu, nego garantuje da imaš bazične tehničke preduslove za stream, ali da bi od od tog stream zaradio moraš se uhvatiti u koštac sa ultrakompetativnim tržištem, te posjedovati niz vještina koje, ako ih već imaš, vjerovatno ti ionako osiguravaju dobro plaćen posao.

Drugim riječima, ta priča "ne moraš znati ni jezik", koja zaradu putem interneta predstavlja dječijim poslom, jednostavno nije ozbiljna. Jedina istina je da se zaraditi može, ali da ti trebaju ozbiljnije vještine nego što trebaju za tradicionalno zaposlenje, a čak i tada dobra doza djeteline sa četiri lista.
Pa slazem se ja s tobom, ja sam samo naveo vid zarade, ne mora znacit da ces da uspijes. Uostalom, koji posao na pocetku ti garantuje neki uspjeh? Neku zaradu? Mozemo ovdje izlistat 50 poslova preko interneta, ali koji je fazon kad znamo da niko nece ni proguglat to.
Henry David Thoreau
Posts: 174
Joined: 25/09/2020 15:13
Location: Vrhbosna

#3890 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Henry David Thoreau »

deogest wrote: 03/05/2021 15:13
Henry David Thoreau wrote: 03/05/2021 15:10
deogest wrote: 03/05/2021 14:31

Kako molim te prosjecnom covjeku nije dostupan ako imas normalan PC? Niko od njih nema nekakav cilj da se odmah obogati. Ali ja razumijem, dosta ljudi nema slifa za to, i to je normalno.

I sta si citirao? Nigdje ja nisam rekao ljudima da TREBAJU da rade kao streameri, ja sam samo spomenuo sve nacine zarade.

Mnogo si negativan, pesimistican, skeptican i sa takvim stavom ne vjerujem da prehranjujes porodicu. Ako imas partnericu, ne bi joj volio biti u kozi s covjekom koji razmislja na taj nacin.
Nisam uopće pesimističan, nego realan, i ne dopuštam da ovdje muda pod bubrege prodaju ljudi koji sami nikada nisu zaradili marke na način koji proklamuju.

To što imaš PC (i konekciju) ne garantuje zaradu, nego garantuje da imaš bazične tehničke preduslove za stream, ali da bi od od tog stream zaradio moraš se uhvatiti u koštac sa ultrakompetativnim tržištem, te posjedovati niz vještina koje, ako ih već imaš, vjerovatno ti ionako osiguravaju dobro plaćen posao.

Drugim riječima, ta priča "ne moraš znati ni jezik", koja zaradu putem interneta predstavlja dječijim poslom, jednostavno nije ozbiljna. Jedina istina je da se zaraditi može, ali da ti trebaju ozbiljnije vještine nego što trebaju za tradicionalno zaposlenje, a čak i tada dobra doza djeteline sa četiri lista.
Pa slazem se ja s tobom, ja sam samo naveo vid zarade, ne mora znacit da ces da uspijes. Uostalom, koji posao na pocetku ti garantuje neki uspjeh? Neku zaradu? Mozemo ovdje izlistat 50 poslova preko interneta, ali koji je fazon kad znamo da niko nece ni proguglat to.
Sve je to super kad se igraš sa strane i nemaš račune za platiti, i djecu prehraniti. Nezaposlen čovjek vjerovatno nema ni internet konekcije ako ne živi kod mame u podrumu, kako već rekoh.

Dakle, priča ima smisla u kontekstu dodatne zarade, razvoja vještina, ili preduzetništva. Nema smisla u kontekstu rješavanja problema nezaposlenosti.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3891 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Sve sami Gejtsovi i CukenberZi :lol: majko moja mila.... :run:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3892 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

madner wrote: 03/05/2021 13:43 Logika koje ne konta da je isti gazda davao prije Corone 1000 i sada 600 a opet misli da je do gazde je nepobjediva. :D
A taj isti gazda ide dva puta na skijanje na Jahorinu ove sezone, komplet familijarno, pun pansion. Za plate nema, ali za gotivu mora biti... :oops:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#3893 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zrakomlat »

Lajavikrelac wrote: 03/05/2021 13:29 Šta mi predlažeš? Da u ozbiljnim godinama postanem gamer ili YouTube/Instagram influencer? Make up artist? Ovo je posrana Bosna nije Njemačka ili USA da milionima maglu prodaješ i bereš pare.


Ja mislio ovdje ima ozbiljnih ljudi... :-)
Eto ideje. Postaneš u ozbiljnim godinama make up artist koji nema pojma, nakaradno sminkaš modele ali praviš se da si ozbiljan u svom poslu. Klikat će raja iz zajebancije, ko Omču :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3894 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by madner »

Lajavikrelac wrote: 03/05/2021 15:47
madner wrote: 03/05/2021 13:43 Logika koje ne konta da je isti gazda davao prije Corone 1000 i sada 600 a opet misli da je do gazde je nepobjediva. :D
A taj isti gazda ide dva puta na skijanje na Jahorinu ove sezone, komplet familijarno, pun pansion. Za plate nema, ali za gotivu mora biti... :oops:
Jesi li ti ovih dana kupio nesto duplo skuplje od cijene, kako bi neko mogao imati vecu platu?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3895 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

madner wrote: 03/05/2021 16:35 Jesi li ti ovih dana kupio nesto duplo skuplje od cijene, kako bi neko mogao imati vecu platu?
Kakve to veze ima sa pričom? Kriza je, sve skupo, pa de zakini radnika da bi se moglo familijarno u hotel sa 4* ko u najbolja vremena. Radnici su ionako bijeda, navikli su, ha ja...TI ko vlada RS: godina stezanja kaiša i štednje narode moj, a kupio se novi vozni park i opremili kabineti luksuznim namještajem :-)
detroit-mercy
Posts: 16041
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3896 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Ako nije 5*, jebaji ga, i nije neki gazda onda :mrgreen:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#3897 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

detroit-mercy wrote: 03/05/2021 16:43 Ako nije 5*, jebaji ga, i nije neki gazda onda :mrgreen:
NeJma ih inače bi on, znam ga lično... :D
User avatar
sefket_ramadani
Posts: 457
Joined: 07/03/2018 18:22

#3898 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by sefket_ramadani »

soha96 wrote: 03/05/2021 13:39
sefket_ramadani wrote: 03/05/2021 12:21 mislis na ovog filozofa sto kaze treba ucit jezike, certifikati, kursevi i to :lol: :lol: :lol:

ovo se haris zahiragic zajebaje sa nama.
Jok sefkete, sjedi na kafi po cijeli dan i seri po strankama i uhljebima. Daleko ces dogurati :kiss:
uredu je filozofe :thumbup:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#3899 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by soha96 »

sefket_ramadani wrote: 03/05/2021 17:37
soha96 wrote: 03/05/2021 13:39
sefket_ramadani wrote: 03/05/2021 12:21 mislis na ovog filozofa sto kaze treba ucit jezike, certifikati, kursevi i to :lol: :lol: :lol:

ovo se haris zahiragic zajebaje sa nama.
Jok sefkete, sjedi na kafi po cijeli dan i seri po strankama i uhljebima. Daleko ces dogurati :kiss:
uredu je filozofe :thumbup:
Il si bos, il si hadzija :mrgreen:
sekikom
Posts: 6
Joined: 03/05/2021 17:26

#3900 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by sekikom »

Lijep pozdrav!
Kako sam nova na forumu pa se baš dobro ne snalazim, odlučila sam post napisati ovdje obzirom da me je na to natjerala cjelokupna situacija s koronom :D :D . Ovako, zanima me odakle "instagram trgovci" nabavljaju svoju odjeću za prodaju - tipa modni ormar Mostar- Banja LUka, Have2have. Kako ih je svaki dan sve više, a i cijene nisu baš ogromne, zanima me gdje pronalaze tako jeftinu odjeću i koji je način uvoza. Ne bih otvarala nikakav butik, nego isključivo za lične potrebe :-D :-D
Hvala Svima na odgovoru!!!!
Post Reply