Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#4126 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by STARx »

sitni svercer wrote: 23/08/2021 21:42
STARx wrote: 23/08/2021 17:55

Cese me mudo, a ono ti.. opet..
da si ucio skolu nebi te ceskalo nista :lol:
Ejs :lol:
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#4127 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hajvan »

belfy wrote: 15/08/2021 19:29 ovo postali jadi zaposlenih izgleda... mora da je nezaposlenima tesko i mucno citati sve ovo...
:lol: :thumbup:
sarajevo-x.com
Posts: 838
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#4128 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by sarajevo-x.com »

Ima li neko bilo kakva direktna ili indirektna iskustva sa radom za DOMOD :mrgreen:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#4129 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

sarajevo-x.com wrote: 11/09/2021 00:38 Ima li neko bilo kakva direktna ili indirektna iskustva sa radom za DOMOD :mrgreen:
Svaka druga nedjelja slobodan, početna plata 700 maraka. Zenica. Za druge gradove ne znam.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4130 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

sitni svercer wrote: 23/08/2021 13:29
STARx wrote: 23/08/2021 13:22

Ma odron firma. Traze vozace non stop, pa ko se upeca. Znam da dobiju jedan dan u mjesecu slobodno. Prekovremeni se podrazumijevaju. I kad nekome pricas, ka'e sto nije ucio skolu.. :lol:
nama je vazno da se ti nisi dao upecati jerbo da jesi ko bi to nama sad ovde na forumu tako slikoviti prico 8)
Ne kontam ljude koji uopste pristanu na takav vid robovlasnistva. Kakava budala moras bit da pristanes na poslu provest po 15 sati za tako mizernu cifru. Kad 700 KM podjelis sa tim satima, ne bude ti satnica marka. Pa ja ne bi ust'o za te pare. :lol:

Takvi ljudi nista bolje ni ne zasluzuju.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#4131 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by S4mpion »

Upravo mi jaran, vozač Centrotransa, reče da je Centrotrans nedavno objavio konkurs za prijem 20 vozača, ali im se niko nije javio, pa vraćaju penzionisane vozače nazad za volan.

Ne razumijem raju, neće da rade 25 dana mjesečno, po 15ak sati, za 1000 maraka. :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4132 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Daj ba nije valjda tako
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4133 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Juče mi zvoni telefon i zovu me iz ove BL kraft pivare gdje sam aplicirao prije par dana. Naime tražili su radnika u proizvodnji piva, što je meni zanimljiv posao i može se štošta naučiti korisno kako veli ovaj jedan tehnolog. Kaže meni glas sa druge strane jeste li vi taj i taj, reko jesam taj sam. Aplicirali ste za posao u proizvodnji piva, ali to mjesto je popunjeno, da li vas zanima upražnjeno mjesto konobara u restoranu :? :o Ne, ne zanima me nosanje tacne uopšte, prijavio sam se u pivarski zanat zato što me to zanima i htio bi ponešto novo naučiti! Hvala i prijatno!

Da napomenem da svako nekoiliko dana vrte oglas za upražnjeno mjesto konobara i nude se "odlični uslovi". Pitam se zašto... :roll:

PS: Oglas za radnika u proizvodnji je još aktuelan, a neko primljen :-)
markopd
Posts: 864
Joined: 01/12/2019 23:08

#4134 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Lajavikrelac wrote: 17/09/2021 16:03 Juče mi zvoni telefon i zovu me iz ove BL kraft pivare gdje sam aplicirao prije par dana. Naime tražili su radnika u proizvodnji piva, što je meni zanimljiv posao i može se štošta naučiti korisno kako veli ovaj jedan tehnolog. Kaže meni glas sa druge strane jeste li vi taj i taj, reko jesam taj sam. Aplicirali ste za posao u proizvodnji piva, ali to mjesto je popunjeno, da li vas zanima upražnjeno mjesto konobara u restoranu :? :o Ne, ne zanima me nosanje tacne uopšte, prijavio sam se u pivarski zanat zato što me to zanima i htio bi ponešto novo naučiti! Hvala i prijatno!

Da napomenem da svako nekoiliko dana vrte oglas za upražnjeno mjesto konobara i nude se "odlični uslovi". Pitam se zašto... :roll:

PS: Oglas za radnika u proizvodnji je još aktuelan, a neko primljen :-)
Jednostavno,pokušavaju na sve načine da pronađu nekoga da radi taj posao.Ne bi me čudilo da krenu sa puškama od vrata do vrata i tjeraju nezaposlene da rade šta oni odrede...
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#4135 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by RagibUzoriti »

STARx wrote: 15/08/2021 18:51
mali_balon wrote: 15/08/2021 18:21

Ma te firme su ovdje dusu dale da se izuci zanat nagel, dachser, dhl, gartner, walter, itd to su firme po 1000 kamiona i vise tu si samo broj....jbga kod nas firma mozda sad 200 kamion i gazda malo pa zove na kafu kad si u firmi, pita treba li sta ima li problema sa dispecerima na utovaru istovaru itd...ljudina....
A da ne govorim o jaknama, majcama, cipelama, gorivo sipaj na shellu, nit te pita koliko si nasuo ni sto si toliko nasuo, ako platis parking refundiraju ti, dispecer ti da nalog i to je to, bitno je da dodjes na vrijeme, ako be mozes javis, da ne pravis srnaja, bas moras biti idiot ili zestoko zajebat da te otjeraju.....
Jarane ja mislim da je to normalna poslovna ponuda, da te gleda ko covjeka, pa onda radnika. Ne trazi nas narod puno. Htz oprema, kad poderes pisljive rukavice da ti da nove. Da ne kupujes svojim parama jer ti smrad ne da. Isplata onoliko koliko ste se dogovorili, koliko pise na papiru. Prijava, osiguranje. Slobodan dan. Kad dodjes s ture od 10-15dana da imas dan dva tri odmora. Ovdje je normalno da kamion trosi izmedju 38 i 45 litara goriva, staro je to sve do zla boga. Pretovar, uzbrdice. Zaredas kolonu, a ne smijes stat sa strane jer te smrad odma zove da pita imal razlog sto stojis, ne mozes stici. Kad treba nasuti 1000l goriva srce ga pokosi. Trazis sa sleperom gdje je najjeftinije gorivo, jel ti naso da si nasuo za 10-15feninga skuplje za vratove se fata. Onda zaobilazenje autoputa, da ne placas cestarinu, je poseban slucaj bijede.. Pa kad zavrsis turu ide ti obracun. Tu te uvijek zakine za 100km. Natezanje, napetost..
Ima i druga strana medalje, gdje nasi obavezno vole crijevo i malo dizela sebi u kanister čvaknuti iz kamiona.
Malo po malo, par stotina litara mjesečno.

I kaže, ne odrobijaj ga
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4136 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

RagibUzoriti wrote: 17/09/2021 16:43 Ima i druga strana medalje, gdje nasi obavezno vole crijevo i malo dizela sebi u kanister čvaknuti iz kamiona.
Malo po malo, par stotina litara mjesečno.

I kaže, ne odrobijaj ga
Mene da handri gazda na gore navedene načine, ja bi mu krao gorivo na bure ne kanister! Govna škrta pohlepna! Šta je ovom mom šef u Manji radio dok je bio vozač, ja bi glavu otkinuo i šefu i gazdi. Jbt zvao ga subotom kad je slobodan u po bijela dana da ide kombijem po robu ili gdje već, jer je dobio službeni telefon na koji ne smije biti nedostupan i zato je vozio kombi kući. Ako se ne javlja ide odbijanje od plate. Kasnije su troškovi firme preveliki postali, jadan gazda duša jedna baš mi ga je žao :cry: , pa se dostavnim vozilima nije smjelo kući, nego te nazove iznenada i piči u firmu po kombi pa po robu....Jebem im ja svim mater pohlepnu!

Plata mu bila oko 650 KM tad. Ni bobe prekovremenog!
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#4137 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by RagibUzoriti »

Lajavikrelac wrote: 17/09/2021 17:00
RagibUzoriti wrote: 17/09/2021 16:43 Ima i druga strana medalje, gdje nasi obavezno vole crijevo i malo dizela sebi u kanister čvaknuti iz kamiona.
Malo po malo, par stotina litara mjesečno.

I kaže, ne odrobijaj ga
Mene da handri gazda na gore navedene načine, ja bi mu krao gorivo na bure ne kanister! Govna škrta pohlepna! Šta je ovom mom šef u Manji radio dok je bio vozač, ja bi glavu otkinuo i šefu i gazdi. Jbt zvao ga subotom kad je slobodan u po bijela dana da ide kombijem po robu ili gdje već, jer je dobio službeni telefon na koji ne smije biti nedostupan i zato je vozio kombi kući. Ako se ne javlja ide odbijanje od plate. Kasnije su troškovi firme preveliki postali, jadan gazda duša jedna baš mi ga je žao :cry: , pa se dostavnim vozilima nije smjelo kući, nego te nazove iznenada i piči u firmu po kombi pa po robu....Jebem im ja svim mater pohlepnu!

Plata mu bila oko 650 KM tad. Ni bobe prekovremenog!

Ja bolan pricam o soferima koji rade u inostranstvu i bez handrenja od strane gazde
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4138 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

E takve i treba nabiti nogom i iz firme i iz države! Samo nas brukaju okolo kada smo koliko-toliko došli na dobar glas kao radnici... :evil:
AsAmHa
Posts: 31
Joined: 01/01/2017 19:16

#4139 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by AsAmHa »

Pozdrav raja, pošto vidim ovdje najviše aktivnih(nažalost), kontam možda bih ovdje najprije mogao da dobijem odgovor.

Kakva je mogućnost da se osoba zaposli u drugom kantonu u kojem ne živi tj u kojem nema mjesto boravišta bez da vrši prebacivanje svih dokumenata.
Postoji li ta varijanta kod ugovora o djelu ili nešto tome slično?
McGradySA
Posts: 784
Joined: 24/02/2021 11:25

#4140 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by McGradySA »

Ne možete očekivati neke dobre poslove preko oglasa,bolji poslovi se dijele prijateljima i familiji "ispod stola".Možda je jedino u IT branši drugačije.
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8547
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#4141 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Pitar sa Kariba »

AsAmHa wrote: 17/09/2021 17:29 Pozdrav raja, pošto vidim ovdje najviše aktivnih(nažalost), kontam možda bih ovdje najprije mogao da dobijem odgovor.

Kakva je mogućnost da se osoba zaposli u drugom kantonu u kojem ne živi tj u kojem nema mjesto boravišta bez da vrši prebacivanje svih dokumenata.
Postoji li ta varijanta kod ugovora o djelu ili nešto tome slično?
Nemas tu nikakvih problema. Osim sto ces javne zdravstvene usluge morati koristiti u kantonu u kojem si prijavljen.
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#4142 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

RagibUzoriti wrote: 17/09/2021 17:15
Lajavikrelac wrote: 17/09/2021 17:00

Mene da handri gazda na gore navedene načine, ja bi mu krao gorivo na bure ne kanister! Govna škrta pohlepna! Šta je ovom mom šef u Manji radio dok je bio vozač, ja bi glavu otkinuo i šefu i gazdi. Jbt zvao ga subotom kad je slobodan u po bijela dana da ide kombijem po robu ili gdje već, jer je dobio službeni telefon na koji ne smije biti nedostupan i zato je vozio kombi kući. Ako se ne javlja ide odbijanje od plate. Kasnije su troškovi firme preveliki postali, jadan gazda duša jedna baš mi ga je žao :cry: , pa se dostavnim vozilima nije smjelo kući, nego te nazove iznenada i piči u firmu po kombi pa po robu....Jebem im ja svim mater pohlepnu!

Plata mu bila oko 650 KM tad. Ni bobe prekovremenog!

Ja bolan pricam o soferima koji rade u inostranstvu i bez handrenja od strane gazde
Jah eto like ce sa 2500eura plate krast gorivo....
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#4143 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by RagibUzoriti »

mali_balon wrote: 18/09/2021 10:03
RagibUzoriti wrote: 17/09/2021 17:15


Ja bolan pricam o soferima koji rade u inostranstvu i bez handrenja od strane gazde
Jah eto like ce sa 2500eura plate krast gorivo....
Hoće

Krast ce i kradu
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#4144 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by AtillaS »

Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#4145 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

mali_balon wrote: 18/09/2021 10:03
RagibUzoriti wrote: 17/09/2021 17:15


Ja bolan pricam o soferima koji rade u inostranstvu i bez handrenja od strane gazde
Jah eto like ce sa 2500eura plate krast gorivo....
Hoće. Nikad nije dovoljno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4146 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Nikad.

Pohlepa prestaje kad nam ilovaca napuni usta.
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#4147 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Ma ne mogu sve i da hoce jedino da probiju rezervoar ili da ga razvale na cepu....osim ako nemaju pumpu, kapacitet pluva od nekoliko bara pa da mogu povuc ili voze stare krsine od kamiona gdje ma cepu nema zasitina sitka
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4148 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Kad naglo promijenis uslove na bolje, ispocetka si sretan, sve ti valja, pristajes i na podredjen polozaj jer znas odakle si dosao i na sta se mozes vratiti. Traje to koji mjesec a onda krenu da te napadaju povecani prohtjevi :D
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#4149 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

_BataZiv_0809 wrote: 18/09/2021 11:35 Kad naglo promijenis uslove na bolje, ispocetka si sretan, sve ti valja, pristajes i na podredjen polozaj jer znas odakle si dosao i na sta se mozes vratiti. Traje to koji mjesec a onda krenu da te napadaju povecani prohtjevi :D
Upravo.
Nebozemlja
Posts: 800
Joined: 04/10/2020 17:20

#4150 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Nebozemlja »

_BataZiv_0809 wrote: 18/09/2021 11:35 Kad naglo promijenis uslove na bolje, ispocetka si sretan, sve ti valja, pristajes i na podredjen polozaj jer znas odakle si dosao i na sta se mozes vratiti. Traje to koji mjesec a onda krenu da te napadaju povecani prohtjevi :D
Tako je sa svim u životu. Stručnjaci to zovu "hedonistička adaptacija."
Post Reply