Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#4101 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by STARx »

mali_balon wrote: 15/08/2021 15:47
STARx wrote: 15/08/2021 15:30 Pricao mi brat. Radi u kompaniji zerjav. Vangabaritni prevoz. Dobije cifru koja je napisana, na racun. Prije toga bio u mega kr logistika, a prije toga u halilovocima za 70km dnevnicu.
Svima je cilj vrh europe. Hrvatska, slovenija je pocetna stanica. U njemacku direktno iz bosne ces tesko, vrlo tesko, otici. Samo radi papirologije i cekanja termina s nase strane.
A vangabariti to je vec druga stvar...
Sad je malo teze zbog korone sve se usporilo ali papiri se zavrsavaju za 2 do 6 mjeseci zavisi od drzave....u njemacku je lako uletetit....a moze uletiti i preko madzarske , ceske ili slovacke firme....
Neki dan na parkingu covjek dijeli vizitke za neku firmu plata na ruke 2800 prijava u njemackoj....
Imali smo mi poslodavca iz njemacke, dolazio ovdje u sarajevo.. Spreman bio covjek sve sto treba ispuniti, samo da dodje gore voziti. Samo termin kod nas je dobio za 14-16mjeseci, covjek odusto.. Zato dere gore po hrvatskoj, da dobije njihove papire pa onda dalje prema njemackoj. Mala je to cifra vjeruj mi, puno vise se moze zaraditi gore.. Pogotovo ako deres adr transport
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#4102 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

STARx wrote: 15/08/2021 15:53
mali_balon wrote: 15/08/2021 15:47
A vangabariti to je vec druga stvar...
Sad je malo teze zbog korone sve se usporilo ali papiri se zavrsavaju za 2 do 6 mjeseci zavisi od drzave....u njemacku je lako uletetit....a moze uletiti i preko madzarske , ceske ili slovacke firme....
Neki dan na parkingu covjek dijeli vizitke za neku firmu plata na ruke 2800 prijava u njemackoj....
Imali smo mi poslodavca iz njemacke, dolazio ovdje u sarajevo.. Spreman bio covjek sve sto treba ispuniti, samo da dodje gore voziti. Samo termin kod nas je dobio za 14-16mjeseci, covjek odusto.. Zato dere gore po hrvatskoj, da dobije njihove papire pa onda dalje prema njemackoj. Mala je to cifra vjeruj mi, puno vise se moze zaraditi gore.. Pogotovo ako deres adr transport
Znam i jos ako se uvali u firme koje voze one vjetro elektrane......adr zavisi kako koji i sta vozi jbga.....bolje mu je ostati u vangabaritima
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#4103 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by STARx »

mali_balon wrote: 15/08/2021 16:07 Znam i jos ako se uvali u firme koje voze one vjetro elektrane......adr zavisi kako koji i sta vozi jbga.....bolje mu je ostati u vangabaritima
Njegov zivot :D Sad za sad se vidjamo redovno, a dubljim zalazenjem ce to bit poljuljano sigurno. Jebi ga, ima i porodicu. Cilj je prebacit ih sve gore. Ovo ovdje je teska katastrofa. Ne znam za koju firmu ti radis, ja ih dole s halilovica znam sve.. Onda dole konjic, gebruder.. Sve je to tanko, vidis i sam u kakvom su stanju kamioni. Konstantno si u tovaru 40tona tezak, pretovar se podrazumijeva. Kvar kad prijavis ko da si mu jebo komplet familiju, naljuti se odma.. Dobro je vozati za malo ozbiljnije firme.. Merkator, pivara, kiseljak.. A ove firme tipa klas, gdje vozis 26dana za 1 dan slobodnog i imas 700km platu je smijurija..
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#4104 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Ma ja sam vani. Ne bi za nase radio nema sanse.....
Kod nas firma mjenja kamione na 500000Km, ili svakih 5g, servisi, kavrovi, gume, potorsnja goriva to niko ne gleda, napadnu te ako ne prijavis kvar ili gume.....primali novog kolegu kaze jel treba li ponijeti ruski kljuc mi mu se upisali od smjeha....
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#4105 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by STARx »

mali_balon wrote: 15/08/2021 16:47 Ma ja sam vani. Ne bi za nase radio nema sanse.....
Kod nas firma mjenja kamione na 500000Km, ili svakih 5g, servisi, kavrovi, gume, potorsnja goriva to niko ne gleda, napadnu te ako ne prijavis kvar ili gume.....primali novog kolegu kaze jel treba li ponijeti ruski kljuc mi mu se upisali od smjeha....
U sarajevu je opste rasulo sto se tice toga.. Kamioni leshevi sa par miliona na satu. Gume kad se krenu trosit kupi stvari, ko da ti utices na njihov vijek.. Puno mu dat 800 1000 za novu, tebe smara mjesec dana koliko on troskova ima.. Ruski se kod nas podrazumijeva, pa i ne podrazumijevalo kad su gume celstonke.. Jesil primjetio neki kvar, prijavio.. Nema, sto i jedno pitanje.. Kako, pa radio je jucer, ti ga vozis.. A na satu nema kamiona ispod milion.. Hoce da ti slozi osjecaj krivice, da ti platis od sebe

Ima jedna firma kuehne + nagel, vjerujem da je kod njih malo situacija pismenija, noviji kamioni.
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#4106 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

STARx wrote: 15/08/2021 16:55
mali_balon wrote: 15/08/2021 16:47 Ma ja sam vani. Ne bi za nase radio nema sanse.....
Kod nas firma mjenja kamione na 500000Km, ili svakih 5g, servisi, kavrovi, gume, potorsnja goriva to niko ne gleda, napadnu te ako ne prijavis kvar ili gume.....primali novog kolegu kaze jel treba li ponijeti ruski kljuc mi mu se upisali od smjeha....
U sarajevu je opste rasulo sto se tice toga.. Kamioni leshevi sa par miliona na satu. Gume kad se krenu trosit kupi stvari, ko da ti utices na njihov vijek.. Puno mu dat 800 1000 za novu, tebe smara mjesec dana koliko on troskova ima.. Ruski se kod nas podrazumijeva, pa i ne podrazumijevalo kad su gume celstonke.. Jesil primjetio neki kvar, prijavio.. Nema, sto i jedno pitanje.. Kako, pa radio je jucer, ti ga vozis.. A na satu nema kamiona ispod milion.. Hoce da ti slozi osjecaj krivice, da ti platis od sebe

Ima jedna firma kuehne + nagel, vjerujem da je kod njih malo situacija pismenija, noviji kamioni.
Ma te firme su ovdje dusu dale da se izuci zanat nagel, dachser, dhl, gartner, walter, itd to su firme po 1000 kamiona i vise tu si samo broj....jbga kod nas firma mozda sad 200 kamion i gazda malo pa zove na kafu kad si u firmi, pita treba li sta ima li problema sa dispecerima na utovaru istovaru itd...ljudina....
A da ne govorim o jaknama, majcama, cipelama, gorivo sipaj na shellu, nit te pita koliko si nasuo ni sto si toliko nasuo, ako platis parking refundiraju ti, dispecer ti da nalog i to je to, bitno je da dodjes na vrijeme, ako be mozes javis, da ne pravis srnaja, bas moras biti idiot ili zestoko zajebat da te otjeraju.....
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#4107 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by STARx »

mali_balon wrote: 15/08/2021 18:21

Ma te firme su ovdje dusu dale da se izuci zanat nagel, dachser, dhl, gartner, walter, itd to su firme po 1000 kamiona i vise tu si samo broj....jbga kod nas firma mozda sad 200 kamion i gazda malo pa zove na kafu kad si u firmi, pita treba li sta ima li problema sa dispecerima na utovaru istovaru itd...ljudina....
A da ne govorim o jaknama, majcama, cipelama, gorivo sipaj na shellu, nit te pita koliko si nasuo ni sto si toliko nasuo, ako platis parking refundiraju ti, dispecer ti da nalog i to je to, bitno je da dodjes na vrijeme, ako be mozes javis, da ne pravis srnaja, bas moras biti idiot ili zestoko zajebat da te otjeraju.....
Jarane ja mislim da je to normalna poslovna ponuda, da te gleda ko covjeka, pa onda radnika. Ne trazi nas narod puno. Htz oprema, kad poderes pisljive rukavice da ti da nove. Da ne kupujes svojim parama jer ti smrad ne da. Isplata onoliko koliko ste se dogovorili, koliko pise na papiru. Prijava, osiguranje. Slobodan dan. Kad dodjes s ture od 10-15dana da imas dan dva tri odmora. Ovdje je normalno da kamion trosi izmedju 38 i 45 litara goriva, staro je to sve do zla boga. Pretovar, uzbrdice. Zaredas kolonu, a ne smijes stat sa strane jer te smrad odma zove da pita imal razlog sto stojis, ne mozes stici. Kad treba nasuti 1000l goriva srce ga pokosi. Trazis sa sleperom gdje je najjeftinije gorivo, jel ti naso da si nasuo za 10-15feninga skuplje za vratove se fata. Onda zaobilazenje autoputa, da ne placas cestarinu, je poseban slucaj bijede.. Pa kad zavrsis turu ide ti obracun. Tu te uvijek zakine za 100km. Natezanje, napetost..
belfy
Posts: 7533
Joined: 06/08/2007 09:00

#4108 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by belfy »

ovo postali jadi zaposlenih izgleda... mora da je nezaposlenima tesko i mucno citati sve ovo...
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#4109 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Pa neka, pojedini se vec fataju za glavu i krpe za lizing ratu....ko ih jebe.....sjecam se kako su govorili podignes kamen izleti sofer.....a bit ce im jos gore...sada ce im voziti penzioneri.....

Eto imas sofera znas da je nase radno vrijeme 3x15h i 2x13h u 5 radnih dana u to ulazi voznja.....nonstop moras biti koncentrisan....i onda te jos nazovi gazda jebe.....brate zatjers ga u pm i ganjas firme koje rade vize madzarska, ceska, slovacka, tu su plate od 2200 do 3000eur zavisi....malo se uhodas naucis njemcki i trazis dalje ako hoces.....sto naseg majmuna da trpis...nek vozi sam pa nek stedi cuva i pazi...

Jbte nam u firmi samo kazu biraj sam sebi rutu niko te nista ne pita...pa ja nedavno "turisticki" iz italije preko svicarske za francusku, preko simplon prevoja na 2000m, prvo putarina svicarska skuplja, pa tranzit papiri, pa sam uspon i silazak sa planine kad preracunas gorivo kocnice itd itd....a mogo sam zobici.....niko mi nista nije reko...jos mi kazu poslji nam slika kamiona u alpama za firmu.....zamisli naseg gazdu pa objesio bi se.....

Evo bune ae zactavamo temu
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#4110 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by STARx »

Nemam ja problema na svom poslu, cim budu krenule trzavice mozemo se pozdraviti. Taj stav sam dao na startu. Kad nesto trazim, a treba mi za posla, to cu i da dobijem. Poslove izvrzavam po planu i programu. Za iste ocekujem da budem placen, da ne mislim hoce li i kad ce biti. Da mi se zna radno vrijeme, nemam apsolutno nikakve zelje da ostajem prekovremeno. Mogu li naci isti poso na drugom mjestu, a da mi bude bolje, ne mogu. Dok je uzajamnog postovanja, s moje strane nema problema.. Cuvam i pazim alat s kojim radim, ne ophodim se prema istom kao prema tudjem nego svom. Radna prostorija je apoteka, Samo smo se nadovezali na temu "ima posla ko hoce radit". Pravog posla nema. Izrabljivanja, naguzive, cijedjenja, nepostovanja, toga ima. Ja provjereno znam da radnici u "slabijim" ovlastenim servisima imaju skoro pa duplo manju platu od moje.. Kod bunje u lakirnici, koju uopste tad nije ni imao sad ne znam, radnik je radio za 600km.. Ako mislis da je ofarbat auto pickin dim, varas se.. i takvoj osobi dati 600.. :-)
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#4111 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by STARx »

mali_balon wrote: 15/08/2021 19:37 Pa neka, pojedini se vec fataju za glavu i krpe za lizing ratu....ko ih jebe.....sjecam se kako su govorili podignes kamen izleti sofer.....a bit ce im jos gore...sada ce im voziti penzioneri.....

Eto imas sofera znas da je nase radno vrijeme 3x15h i 2x13h u 5 radnih dana u to ulazi voznja.....nonstop moras biti koncentrisan....i onda te jos nazovi gazda jebe.....brate zatjers ga u pm i ganjas firme koje rade vize madzarska, ceska, slovacka, tu su plate od 2200 do 3000eur zavisi....malo se uhodas naucis njemcki i trazis dalje ako hoces.....sto naseg majmuna da trpis...nek vozi sam pa nek stedi cuva i pazi...

Jbte nam u firmi samo kazu biraj sam sebi rutu niko te nista ne pita...pa ja nedavno "turisticki" iz italije preko svicarske za francusku, preko simplon prevoja na 2000m, prvo putarina svicarska skuplja, pa tranzit papiri, pa sam uspon i silazak sa planine kad preracunas gorivo kocnice itd itd....a mogo sam zobici.....niko mi nista nije reko...jos mi kazu poslji nam slika kamiona u alpama za firmu.....zamisli naseg gazdu pa objesio bi se.....

Evo bune ae zactavamo temu
Brate Allahom ti se kunem nema ko da vozi ovdje. Zaposljavaju nepismene vozace, dovlace ih iz nekih pripizdina. U grasu kad se razboli vozac ta linija ne radi, nema ko da ga zamijeni. Vozaci centre izlaze ispod milje. 90% autobusa im je neispravno, zracni jastuci legli. U krivini se nagne strah te vozit iza njega, a kad vidis da ide prema tebi zivot ti proleti pred ocima. Ove seljacke firme da ne spominjem, tu je plafon 7 stoja. Vozis autobus pun ljudi, svjestan si mehanickog stanja vozila kojim upravljas. Prijavio si kvar milion puta, jednostavno ga ne zanima. Moras mislit i na te ljude, jedan kvar na ovjesu ili guma da pukne nema teorije da ga ne baci u stranu. Tebe ce teretit. Proslo je to vrijeme kad su govorili ispod svakog kamena vozac. Pismenih vozaca nema. Sto ima rade za dobre firme, ne planiraju napustati. Ovdje da skratis turu, a moras je platiti, glavu bi ti otkinuo zvocanjem i zivkanjem.. I tako je u skoro svakoj firmi. Guljenje, deracina, prekovremeni neplaceni.
McGradySA
Posts: 784
Joined: 24/02/2021 11:25

#4112 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by McGradySA »

Ovo je to o čemu sam pričao:

Image
Image

Bukvalno se isti oglasi ponove svaka 2-3 mjeseca.Kako to da im niko nije dobar? :?:
Karikaturist
Posts: 3548
Joined: 20/12/2020 10:03

#4113 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Karikaturist »

Reklama.
Ignorisati klosare.
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4114 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Ljudi ba fatajte se njemacke
User avatar
mbenz
Posts: 979
Joined: 18/06/2013 16:26

#4115 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mbenz »

jeste li ustali ? :)
sitni svercer
Posts: 986
Joined: 08/09/2018 14:43

#4116 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by sitni svercer »

mbenz wrote: 23/08/2021 12:25 jeste li ustali ? :)
vrijedni i kvalitetni radnik nece ni da ustane za sitnu paru a kamoli nesto drugo 8)
sitni svercer
Posts: 986
Joined: 08/09/2018 14:43

#4117 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by sitni svercer »

STARx wrote: 14/08/2021 18:38 Stanje u sarajevu, a vjerovatno u ostatku bosne je odron. Ta suplja nece omladina da radi zajebi. Hoce omladina da radi, samo nece vise za crkavicu koju ste navikli davat starudiji.. Radit ce za 5-6 stoja ko je primoran, nema hljeba jesti. U ovom gradu nema par privatnika koji daju pristojnu platu, radno vrijeme, prijavu, godisnji.. Ko god moze da ide nek ide i ne zali..
izgleda nisi savlado 1. lekciju iz modernog kapitalizma :izet:
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4118 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Bobi »

mali_balon wrote: 15/08/2021 19:37 bte nam u firmi samo kazu biraj sam sebi rutu niko te nista ne pita...pa ja nedavno "turisticki" iz italije preko svicarske za francusku, preko simplon prevoja na 2000m, prvo putarina svicarska skuplja, pa tranzit papiri, pa sam uspon i silazak sa planine kad preracunas gorivo kocnice itd itd....a mogo sam zobici.....niko mi nista nije reko...jos mi kazu poslji nam slika kamiona u alpama za firmu.....zamisli naseg gazdu pa objesio bi se.....
Hajd opet u februaru tu turu pa nam pošalji slike :mrgreen:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#4119 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by S4mpion »

STARx wrote: 15/08/2021 16:17
mali_balon wrote: 15/08/2021 16:07 Znam i jos ako se uvali u firme koje voze one vjetro elektrane......adr zavisi kako koji i sta vozi jbga.....bolje mu je ostati u vangabaritima
Njegov zivot :D Sad za sad se vidjamo redovno, a dubljim zalazenjem ce to bit poljuljano sigurno. Jebi ga, ima i porodicu. Cilj je prebacit ih sve gore. Ovo ovdje je teska katastrofa. Ne znam za koju firmu ti radis, ja ih dole s halilovica znam sve.. Onda dole konjic, gebruder.. Sve je to tanko, vidis i sam u kakvom su stanju kamioni. Konstantno si u tovaru 40tona tezak, pretovar se podrazumijeva. Kvar kad prijavis ko da si mu jebo komplet familiju, naljuti se odma.. Dobro je vozati za malo ozbiljnije firme.. Merkator, pivara, kiseljak.. A ove firme tipa klas, gdje vozis 26dana za 1 dan slobodnog i imas 700km platu je smijurija..
Pajdaš radio k'o vozač u Klasu nekoliko godina, zadnjih nekoliko mjeseci u pravilu je imao 1 slobodan dan mjesečno, a radilo se po 16 sati dnevno, pa i više, izađe u 4 ujutro, kući dođe naveče oko 9 i trči da odspava 5-6 sati, da ne bi sutra pogin'o na putu. Plata mu nije mogla preći 700KM.
Iako je imao 30 radnih dana mjesečno, vodili su da je 10ak dana bio na godišnjem ili slobodan, znači čovjek se polomi od posla, a u papirima slobodan. Kad je dao otkaz, tražili mu tahograf trake nazad, a ovaj ih, srećom, kopirao na vrijeme i kasnije ih tužio i uzet će ih uskoro 100%.
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#4120 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by STARx »

S4mpion wrote: 23/08/2021 13:19
STARx wrote: 15/08/2021 16:17

Njegov zivot :D Sad za sad se vidjamo redovno, a dubljim zalazenjem ce to bit poljuljano sigurno. Jebi ga, ima i porodicu. Cilj je prebacit ih sve gore. Ovo ovdje je teska katastrofa. Ne znam za koju firmu ti radis, ja ih dole s halilovica znam sve.. Onda dole konjic, gebruder.. Sve je to tanko, vidis i sam u kakvom su stanju kamioni. Konstantno si u tovaru 40tona tezak, pretovar se podrazumijeva. Kvar kad prijavis ko da si mu jebo komplet familiju, naljuti se odma.. Dobro je vozati za malo ozbiljnije firme.. Merkator, pivara, kiseljak.. A ove firme tipa klas, gdje vozis 26dana za 1 dan slobodnog i imas 700km platu je smijurija..
Pajdaš radio k'o vozač u Klasu nekoliko godina, zadnjih nekoliko mjeseci u pravilu je imao 1 slobodan dan mjesečno, a radilo se po 16 sati dnevno, pa i više, izađe u 4 ujutro, kući dođe naveče oko 9 i trči da odspava 5-6 sati, da ne bi sutra pogin'o na putu. Plata mu nije mogla preći 700KM.
Iako je imao 30 radnih dana mjesečno, vodili su da je 10ak dana bio na godišnjem ili slobodan, znači čovjek se polomi od posla, a u papirima slobodan. Kad je dao otkaz, tražili mu tahograf trake nazad, a ovaj ih, srećom, kopirao na vrijeme i kasnije ih tužio i uzet će ih uskoro 100%.
Ma odron firma. Traze vozace non stop, pa ko se upeca. Znam da dobiju jedan dan u mjesecu slobodno. Prekovremeni se podrazumijevaju. I kad nekome pricas, ka'e sto nije ucio skolu.. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4121 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Klasicni edukacijski fasizam
Sto nije ucio skolu
Sto nije bolji, ljepsi, visi pametniji

Sto nije arijevac
sitni svercer
Posts: 986
Joined: 08/09/2018 14:43

#4122 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by sitni svercer »

STARx wrote: 23/08/2021 13:22
S4mpion wrote: 23/08/2021 13:19

Pajdaš radio k'o vozač u Klasu nekoliko godina, zadnjih nekoliko mjeseci u pravilu je imao 1 slobodan dan mjesečno, a radilo se po 16 sati dnevno, pa i više, izađe u 4 ujutro, kući dođe naveče oko 9 i trči da odspava 5-6 sati, da ne bi sutra pogin'o na putu. Plata mu nije mogla preći 700KM.
Iako je imao 30 radnih dana mjesečno, vodili su da je 10ak dana bio na godišnjem ili slobodan, znači čovjek se polomi od posla, a u papirima slobodan. Kad je dao otkaz, tražili mu tahograf trake nazad, a ovaj ih, srećom, kopirao na vrijeme i kasnije ih tužio i uzet će ih uskoro 100%.
Ma odron firma. Traze vozace non stop, pa ko se upeca. Znam da dobiju jedan dan u mjesecu slobodno. Prekovremeni se podrazumijevaju. I kad nekome pricas, ka'e sto nije ucio skolu.. :lol:
nama je vazno da se ti nisi dao upecati jerbo da jesi ko bi to nama sad ovde na forumu tako slikoviti prico 8)
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#4123 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Bobi wrote: 23/08/2021 12:50
mali_balon wrote: 15/08/2021 19:37 bte nam u firmi samo kazu biraj sam sebi rutu niko te nista ne pita...pa ja nedavno "turisticki" iz italije preko svicarske za francusku, preko simplon prevoja na 2000m, prvo putarina svicarska skuplja, pa tranzit papiri, pa sam uspon i silazak sa planine kad preracunas gorivo kocnice itd itd....a mogo sam zobici.....niko mi nista nije reko...jos mi kazu poslji nam slika kamiona u alpama za firmu.....zamisli naseg gazdu pa objesio bi se.....
Hajd opet u februaru tu turu pa nam pošalji slike :mrgreen:
Hocu nije problem, makar se kocnice nece pregriajti...brzo :mrgreen: .....ma cisti se to nije to ko kod nas.....svicarci i svabe pahulje u zraku fataju....austrijanci ko i nasi je ciste dok pada osim na Brenneru
STARx
Posts: 2094
Joined: 24/11/2020 19:21

#4124 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by STARx »

sitni svercer wrote: 23/08/2021 13:29
STARx wrote: 23/08/2021 13:22

Ma odron firma. Traze vozace non stop, pa ko se upeca. Znam da dobiju jedan dan u mjesecu slobodno. Prekovremeni se podrazumijevaju. I kad nekome pricas, ka'e sto nije ucio skolu.. :lol:
nama je vazno da se ti nisi dao upecati jerbo da jesi ko bi to nama sad ovde na forumu tako slikoviti prico 8)
Cese me mudo, a ono ti.. opet..
sitni svercer
Posts: 986
Joined: 08/09/2018 14:43

#4125 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by sitni svercer »

STARx wrote: 23/08/2021 17:55
sitni svercer wrote: 23/08/2021 13:29
nama je vazno da se ti nisi dao upecati jerbo da jesi ko bi to nama sad ovde na forumu tako slikoviti prico 8)
Cese me mudo, a ono ti.. opet..
da si ucio skolu nebi te ceskalo nista :lol:
Post Reply