Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#6626 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Maharadza wrote: 27/05/2022 15:21 Na svetoj srpskoj zemlji sve moRe, bajo moj. :oops:
Privatnoj zemlji...privatna svojina je svetinja...
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6627 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

sve je to šuplja i svjestan si toga

dokazi i činjenice ništa drugo

plaše narod defetističkim šupljim pričama o basnoslovnim troškovima suda (smiješno niske sume i sa sudijama se možeš dogovoriti da parnica ne traje dulje od lupam godine) i odvjetnika (s kojim se možeš ranije dogovoriti koliko će koštati)

kako gazda promijeni priču kad se pojavi odvjetnik
kako sam vratio zemlju od djeda koju je stric ukro nisam ni vidio suda ni odvjetnika sve preko maila i pošte
kako sam vratio bicikl samo sa savjetom odvjetnika

samo gledam gdje koga mogu tužit i zaprijetit :D

poznaniku gazda hrvat nije dao da ide na proslavu velike gospe
kako je stigla predtužba za kršenje vjerskih prava i sloboda (VG je u rangu Božića samo to ne znaju :D )
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6628 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote: 27/05/2022 15:32samo gledam gdje koga mogu tužit i zaprijetit :D
:lol:
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6629 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

ovdjetnici su mi na spid dajlu :D
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#6630 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

O'š mi biti žirant?
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6631 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

ja sam dobio opomenu pred otkaz jer sam objavio gotovi unos vijesti da nas je posjetila jedna delegacija
koja nije došla taj dan :D nego sutra :lol: čak 27 ljudi vidjelo objavu od toga 25 botova yahua googla i ostalih te ja
opomenu sam dobio 23 dana poslije...

a u pravilniku fino piše u roku od 8 dana
dakle odvjetnik kaže samo nek probaju nešto :D
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#6632 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Aj da ti objasnim sused:

Ja sam direktor PRIVATNE firme koji je juče preuzeo vodstvo i pristupio sam reorganizaciju i sistematizaciju u preduzeTJe (Srećko Šojić TM). Ukinuo sam radna mjesta "referent za saradnju sa stankama" gdje su radili ljudi sa SSS i podijelio im odjebaus, a pod gore navedenu reorganizaciju sam to mjesto preimenovao pod "menadžement za odnose sa javnošću", uvio u fancy oblandu nekog modernog preseravanja (koja uglavnom nemaju veze sa tim radnim mjestom) gdje javnim konkursom tražim osobe sa VSS i masterom (koje sam već uvalio po familijarno-jaranskoj liniji al nebitno) i ispunim uslove u skladu sa zakonom. Isto sranje samo drugo pakovanje i u skladu sa zakonom.

Za šta ćeš ti mene tužiti? Što si tehnološki višak koji ne ispunjava uslove radnog mjesta?
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6633 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

To je bolan drugo
Rekli ste lik je vakav nakav uradio to i to sto je licilo na nezakojito otpustanje

Otpustanje je bilo po zakonu
I cao
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#6634 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Black swan wrote: 27/05/2022 15:32 sve je to šuplja i svjestan si toga

dokazi i činjenice ništa drugo

plaše narod defetističkim šupljim pričama o basnoslovnim troškovima suda (smiješno niske sume i sa sudijama se možeš dogovoriti da parnica ne traje dulje od lupam godine) i odvjetnika (s kojim se možeš ranije dogovoriti koliko će koštati)

kako gazda promijeni priču kad se pojavi odvjetnik
kako sam vratio zemlju od djeda koju je stric ukro nisam ni vidio suda ni odvjetnika sve preko maila i pošte
kako sam vratio bicikl samo sa savjetom odvjetnika

samo gledam gdje koga mogu tužit i zaprijetit :D

poznaniku gazda hrvat nije dao da ide na proslavu velike gospe
kako je stigla predtužba za kršenje vjerskih prava i sloboda (VG je u rangu Božića samo to ne znaju :D )
Ne može u 4 dana i božić i uskrs i gospa itd. Potrošiš 4 dana na božić i uskrs, nećeš gospu, pa tuži, nema slobode duže od 4 dana :-D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6635 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Ommadawn »

Radnica tvornice obuće Kavat u Novom Travniku tužila firmu jer joj je dala otkaz zbog trudnoće.
Firma je pokušala tu da se izvuče kao da je ona kriva za nekoliko pari obuće s greškom, kao ona uzročnik, šta li…

Kako je sad to sve završilo, da li je uspjela išta - ne znam.
Ali tužiti treba.
Narod je isprepadan, zadovoljio se mrvicama a to ne valja.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6636 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Postoji nesto sto se zove besplatna pravna pomoc
Ne mozes potpisati
Uzeti otpremninu ili potpisati svoj otkaz i onda ici odvjetniku te pricati novinarima kako si nepravedno dobio otkaz
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#6637 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Black swan wrote: 27/05/2022 16:02 To je bolan drugo
Rekli ste lik je vakav nakav uradio to i to sto je licilo na nezakojito otpustanje

Otpustanje je bilo po zakonu
I cao
Vidiš kako ti znaš samo kad hoćeš :kiss: Jel ti stvarno misliš da takve firme prde u ladnu vodu onako i nemaju pravnu službu koja sve prečešlja? Zakon na nivou države je goli qratz koji je i osmišljen sa ciljem da bi neki mogli da obrću pare kako im je qrtzu ćeif.
Last edited by Lajavikrelac on 27/05/2022 16:26, edited 1 time in total.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#6638 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Ommadawn wrote: 27/05/2022 16:06 Radnica tvornice obuće Kavat u Novom Travniku tužila firmu jer joj je dala otkaz zbog trudnoće.
Firma je pokušala tu da se izvuče kao da je ona kriva za nekoliko pari obuće s greškom, kao ona uzročnik, šta li…

Kako je sad to sve završilo, da li je uspjela išta - ne znam.
Ali tužiti treba.
Narod je isprepadan, zadovoljio se mrvicama a to ne valja.
Firme kao što su pivara i telekom mogu da se vuku po sudovima sa tobom do sudnjeg dana. Tebe će to i da dobiješ na kraju koštati kao božija kiša skupo, a oni će na to potrošiti 0,00001% dnevnog profita. Dobiješ otkaz kao višak uz otpremninu od npr 3500 KM, a ti ćeš se vukući po sudovima naglaviti 5000 i više kad podvučes crtu. Još na to ćeš vrijeme i živce trošiti. Ovo je Bosna zemljak...
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#6639 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

Ommadawn wrote: 27/05/2022 16:06 Radnica tvornice obuće Kavat u Novom Travniku tužila firmu jer joj je dala otkaz zbog trudnoće.
Firma je pokušala tu da se izvuče kao da je ona kriva za nekoliko pari obuće s greškom, kao ona uzročnik, šta li…

Kako je sad to sve završilo, da li je uspjela išta - ne znam.
Ali tužiti treba.
Narod je isprepadan, zadovoljio se mrvicama a to ne valja.
Moj kolega dobio otkaz jer su ga uhvatili u krađi, trebalo mu neko ulje i on uzeo pola litra i stavio u kesu među prljavu odjeću i na kapiju, po belaju neko ga pregleda i hop ulje, otkaz.

Lik uzme advokata, tvrdio da nije znao, da mu je podmetnuto itd. 3 godine trajao proces, advokat ga nasavjetovao da se pravi i da je zbog toga mentalno loš, da mu je otac u međuvremenu umro jer se sikiro, bla bla bla. Ne da su ga morali vratit na posao, nego su mu isplatili sve plate za te 3 godine, kamate plus neke odštete itd.

Vratio se u firmu na velika vrata, kupio auto od 20 hiljada, eno ga zaebava se priča nema bolje firme, sve mi je dala. :D

I ne, nije državna služba nego privatnik i to jebeni kapitalista. Znam još neke ljude koje je morao vraćat na posao ali ne znam njihove priče, također sad je još 3-4 ljudi na Sudu sa njim zbog otkaza, za trojicu sigurno znam da će ga dobiti i da će morati da ih vrati nazad.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#6640 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote: 27/05/2022 16:13
Ommadawn wrote: 27/05/2022 16:06 Radnica tvornice obuće Kavat u Novom Travniku tužila firmu jer joj je dala otkaz zbog trudnoće.
Firma je pokušala tu da se izvuče kao da je ona kriva za nekoliko pari obuće s greškom, kao ona uzročnik, šta li…

Kako je sad to sve završilo, da li je uspjela išta - ne znam.
Ali tužiti treba.
Narod je isprepadan, zadovoljio se mrvicama a to ne valja.
Firme kao što su pivara i telekom mogu da se vuku po sudovima sa tobom do sudnjeg dana. Tebe će to i da dobiješ na kraju koštati kao božija kiša skupo, a oni će na to potrošiti 0,00001% dnevnog profita. Dobiješ otkaz kao višak uz otpremninu od npr 3500 KM, a ti ćeš se vukući po sudovima naglaviti 5000 i više kad podvučes crtu. Još na to ćeš vrijeme i živce trošiti. Ovo je Bosna zemljak...
Nego Lajavi, kako ovaj iz Beograda dodje za direktora i jos haman taslaci banjalucanke a ti rodjen tu pa corak :skoljka:
markopd
Posts: 882
Joined: 01/12/2019 23:08

#6641 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by markopd »

Sydnor wrote: 27/05/2022 16:36
Moj kolega dobio otkaz jer su ga uhvatili u krađi, trebalo mu neko ulje i on uzeo pola litra i stavio u kesu među prljavu odjeću i na kapiju, po belaju neko ga pregleda i hop ulje, otkaz.

Lik uzme advokata, tvrdio da nije znao, da mu je podmetnuto itd. 3 godine trajao proces, advokat ga nasavjetovao da se pravi i da je zbog toga mentalno loš, da mu je otac u međuvremenu umro jer se sikiro, bla bla bla. Ne da su ga morali vratit na posao, nego su mu isplatili sve plate za te 3 godine, kamate plus neke odštete itd.

Vratio se u firmu na velika vrata, kupio auto od 20 hiljada, eno ga zaebava se priča nema bolje firme, sve mi je dala. :D

I ne, nije državna služba nego privatnik i to jebeni kapitalista. Znam još neke ljude koje je morao vraćat na posao ali ne znam njihove priče, također sad je još 3-4 ljudi na Sudu sa njim zbog otkaza, za trojicu sigurno znam da će ga dobiti i da će morati da ih vrati nazad.
E zbog takvih kao što je tvoj kolega,ljudi masovno napuštaju ove prostore.Zauvijek. :run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6642 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote: 27/05/2022 16:07 Postoji nesto sto se zove besplatna pravna pomoc
Ne mozes potpisati
Uzeti otpremninu ili potpisati svoj otkaz i onda ici odvjetniku te pricati novinarima kako si nepravedno dobio otkaz
:thumbup:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#6643 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

detroit-mercy wrote: 27/05/2022 16:53 Nego Lajavi, kako ovaj iz Beograda dodje za direktora i jos haman taslaci banjalucanke a ti rodjen tu pa corak
Image
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6644 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Ommadawn »

detroit-mercy wrote: 27/05/2022 16:53
Lajavikrelac wrote: 27/05/2022 16:13
Firme kao što su pivara i telekom mogu da se vuku po sudovima sa tobom do sudnjeg dana. Tebe će to i da dobiješ na kraju koštati kao božija kiša skupo, a oni će na to potrošiti 0,00001% dnevnog profita. Dobiješ otkaz kao višak uz otpremninu od npr 3500 KM, a ti ćeš se vukući po sudovima naglaviti 5000 i više kad podvučes crtu. Još na to ćeš vrijeme i živce trošiti. Ovo je Bosna zemljak...
Nego Lajavi, kako ovaj iz Beograda dodje za direktora i jos haman taslaci banjalucanke a ti rodjen tu pa corak :skoljka:
Nije baš Lajavi prava osoba kojoj se to pitanje može postaviti.
Ili možda jeste, baš kao što se takvo pitanje može postaviti svugdje po Bosni.
Kako to da je Fadil Novalić došao u Sarajevo na funkciju kakvu obnaša a neko mnogo sposobniji i školovaniji, stoji ispred neke strane ambasade čekajući da ide što dalje.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#6645 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Ommadawn wrote: 27/05/2022 18:54
detroit-mercy wrote: 27/05/2022 16:53
Nego Lajavi, kako ovaj iz Beograda dodje za direktora i jos haman taslaci banjalucanke a ti rodjen tu pa corak :skoljka:
Nije baš Lajavi prava osoba kojoj se to pitanje može postaviti.
Ili možda jeste, baš kao što se takvo pitanje može postaviti svugdje po Bosni.
Kako to da je Fadil Novalić došao u Sarajevo na funkciju kakvu obnaša a neko mnogo sposobniji i školovaniji, stoji ispred neke strane ambasade čekajući da ide što dalje.
Da je bio sposobniji, bio bi Fadil umjesto Fadila.

Nije sposobnost samo znati svoj posao, biti stručan.

Sposobnost je i znati gdje biti i kada tu biti. Pa i to kada i u kojoj stranci biti i šta uraditi u toj stranci.

Da bi posato Fadil.
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#6646 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Evo ja nikada ne bi bio Fadil kljusina 😂

A nekome je to zivotni san i bavi se analnim alpinizmom decenijama ne bi li postao "fadil" 😂
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6647 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Ommadawn »

zippoo87 wrote: 27/05/2022 19:06 Evo ja nikada ne bi bio Fadil kljusina 😂

A nekome je to zivotni san i bavi se analnim alpinizmom decenijama ne bi li postao "fadil" 😂
Upravo tako.

Neko je spreman da ga karaju u guzicu, dok gleda kako mu istovremeno jebu mater da bi se dokopao neke određene funkcije.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#6648 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

zippoo87 wrote: 27/05/2022 19:06 Evo ja nikada ne bi bio Fadil kljusina 😂

A nekome je to zivotni san i bavi se analnim alpinizmom decenijama ne bi li postao "fadil" 😂
To samo znači da nisi sposoban biti Fadil.

Da li si sposoban za biti neko drugi, e to je potpuno drugo pitanje :lol: :wink:

Nisam ni ja sposoban biti Fadil, da jesam, ne bismo nas dvojica sada ovo pisali :wink:
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#6649 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Ommadawn wrote: 27/05/2022 19:10
zippoo87 wrote: 27/05/2022 19:06 Evo ja nikada ne bi bio Fadil kljusina 😂

A nekome je to zivotni san i bavi se analnim alpinizmom decenijama ne bi li postao "fadil" 😂
Upravo tako.

Neko je spreman da ga karaju u guzicu, dok gleda kako mu istovremeno jebu mater da bi se dokopao neke određene funkcije.
Sad, ko koga kara u guzicu kod nas, to je vec malo sira tema :mrgreen:.
Men' se cini da ovakvi ko Dilfas, karaju vec 30 godina i ne misle stati :skoljka:
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#6650 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Ommadawn »

detroit-mercy wrote: 27/05/2022 19:16
Ommadawn wrote: 27/05/2022 19:10

Upravo tako.

Neko je spreman da ga karaju u guzicu, dok gleda kako mu istovremeno jebu mater da bi se dokopao neke određene funkcije.
Sad, ko koga kara u guzicu kod nas, to je vec malo sira tema :mrgreen:.
Men' se cini da ovakvi ko Dilfas, karaju vec 30 godina i ne misle stati :skoljka:
Narod je ubijen u pojam da je to što imaju sve i boje se ponovo mijenjati nešto da im ne bi bilo gore nego što je danas.

Zato ima Fadil i slični njemu.

Ni oni poslije Tita nisu kurcu valjali, narod se pobunio, htio promjene, odabrao pogrešno, ostao i bez ono malo što je imao.

Sada ih strah.
Ko će protestovati?
Neko ko radi 10 sati, dođe kući, umoran, izdrkan, tamo žena, djeca, gleda ih i ako popusti gotovo je - ode sve helać.
Je li vrijedno rizikovati, flašu benzina, krpu pa udri na vlast?
Kad se to prevaziđe - onda možda i ima nade.
Post Reply