Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4201 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

_BataZiv_0809 wrote: 24/09/2021 15:20
Black swan wrote: 24/09/2021 15:16 I onda u cuzi zavrsis i svim medijima
Apsolutno.

A sef koji uzima procenat od svega i stoji iza svega daje izjavu za klix da ce se odlucno obracunati sa kriminalom :D
Neki ljudi tako rade godinama na svakom poslu. Ja ne bi mogao zaspat mirno realno. Tesko da ti sta uzmes sa strane, a da nadredjeni ne zna i da njemu ne kapne vise. Tako je na svakom poslu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4202 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Sve te stigne pa kad tad.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4203 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

_BataZiv_0809 wrote: 24/09/2021 15:22 Sve te stigne pa kad tad.
Pa oni i vole tu spiku, sve te stigne kad tad :mrgreen:. Dok raja mantra kako te sve stigne kad tad, do tad prodjose vozovi, hocu reci zivot :skoljka:.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4204 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

deogest wrote: 24/09/2021 15:12
Lajavikrelac wrote: 24/09/2021 15:11

Samo si zaboravio da se sa BH papirima čeka na termin skoro dvije godine u tim ulaznim poslovima što navodiš. Ja sam za 0 KM našao ulazni posao, ali sam čekao preko godinu i po na termin u ambasadi i onda sve ode u pm zbog ovog sranja....
Ne ceka vise, u Njemackoj, bar ne. Napravis termin svakog prvog, nekvalificirana radna snaga, za mjesec viza u pasosu. Nije kao prije. A za kvalificiranu i Blue Card ide jos lakse i brze. Isto je i za ostale zemlje.
Joj majke ti nemoj više! Znaš li po novim pravilnicima koliku netto/brutto platu ti moraju dati poslodavci za te NKV poslove po ugovoru da bi vizu dobio? Plate "na račun" u ugostiteljskom sektoru ti moraju biti po 2000-2200 eura, znaš kad ćeš to dobiti u startu? Nikad ili možda malo kasnije!

Blue Card ne može 99% ljudi naše radne snage da dobije, a nismo svi VKV vozači, građevinci ili električari koji su sada aktuelni za poslodavce.

Nemoj više lupetati živ bio, sve sam načine prostudirao i još uvijek ganjam odlazak preko bliže porodice!

Da je otići tako ko s prsta jednostavno, ova tema ne bi postojala nego bi svi pisali na temi o dijaspori...
Last edited by Lajavikrelac on 24/09/2021 15:28, edited 1 time in total.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#4205 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

Nema policajca koji ne uzima pare, a radi na granici. NEMA. Godisnje 1 fasuje otkaz ili suspenziju, rekao bih da sanse idu u prilog policajcima.
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4206 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote: 24/09/2021 15:26
deogest wrote: 24/09/2021 15:12

Ne ceka vise, u Njemackoj, bar ne. Napravis termin svakog prvog, nekvalificirana radna snaga, za mjesec viza u pasosu. Nije kao prije. A za kvalificiranu i Blue Card ide jos lakse i brze. Isto je i za ostale zemlje.
Joj majke ti nemoj više! Znaš li po novim pravilnicima koliku netto/brutto platu ti moraju dati poslodavci za te NKV poslove po ugovoru da bi vizu dobio? Plate "na račun" u ugostiteljskom sektoru ti moraju biti po 2000-2200 eura, znaš kad ćeš to dobiti u startu? Nikad ili možda malo kasnije!

Blue Card ne može 99% ljudi naše radne snage da dobije, a nismo svi VKV vozači, građevinci ili električari koji su sada aktuelni za poslodavce.

Nemoj više lupetati živ bio, sve sam načine prostudirao i još uvijek ganjam odlazak preko bliže porodice!
Budi malo flexibilan, ako trziste rada trazi tu radnu snagu, presaltaj se, jebi ga ti bi ko neka mlada da biras a nisi u poziciji da biras. Svaku godine si stariji i stariji :mrgreen:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4207 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Lajavikrelac wrote: 24/09/2021 15:26
deogest wrote: 24/09/2021 15:12

Ne ceka vise, u Njemackoj, bar ne. Napravis termin svakog prvog, nekvalificirana radna snaga, za mjesec viza u pasosu. Nije kao prije. A za kvalificiranu i Blue Card ide jos lakse i brze. Isto je i za ostale zemlje.
Joj majke ti nemoj više! Znaš li po novim pravilnicima koliku netto/brutto platu ti moraju dati poslodavci za te NKV poslove po ugovoru da bi vizu dobio? Plate "na račun" u ugostiteljskom sektoru ti moraju biti po 2000-2200 eura, znaš kad ćeš to dobiti u startu? Nikad ili možda malo kasnije!

Blue Card ne može 99% ljudi naše radne snage da dobije, a nismo svi VKV vozači, građevinci ili električari koji su sada aktuelni za poslodavce.

Nemoj više lupetati živ bio, sve sam načine prostudirao i još uvijek ganjam odlazak preko bliže porodice!

Da je otići tako ko s prsta jednostavno, ova tema ne bi postojala nego bi svi pisali na temi o dijaspori...
Koji je posao u pitanju bio? Ako je bransa gdje nije toliko potrebno, postoji mogucnost odbijenice. Poslovi kao sto su Lidl, DHL, McD prolaze bez ikakvih problema, 160 sati, 9.35 mislim da najniza satnica mora bit. DHL ima 14 eura, sto je preko 2300 eura bruto, i to prolazi isto odmah. Jedino ako si iznad 45 godina, onda moras imati preko 3000 bruto primanja ja mislim.

Pa pobogu ne lupetam ja to, nadji malo grupe koje broje po 100K ljudi na fejsu, procitaj iskustva. :lol:
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4208 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Sydnor wrote: 24/09/2021 15:27 Nema policajca koji ne uzima pare, a radi na granici. NEMA. Godisnje 1 fasuje otkaz ili suspenziju, rekao bih da sanse idu u prilog policajcima.
Da vas ispravim kolega, nema policajca koji radi a da ne uzima pare.
A vjesti su samo tako :mrgreen:.
MMM1977
Posts: 4414
Joined: 15/07/2009 12:56

#4209 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by MMM1977 »

Ja se u svoj firmi vodim nekim načelima da radnik mora biti zadovoljan, da i on treba otići na more, registrovati auto, kupiti odjeću, poslati djecu u školu, izaći sa društvom na kafu i slično, a ne samo ja i moja porodica. Stoga su i plate, radno vrijeme, godišnji odmori i svi ostali uslovi prilagođeni tome i svi bi trebali biti zadovoljni. Međutim, opet se počesto dešava da pojedini radnici kasne na posao ili nikako ne dođu, lažiraju bolovanja, pokušavaju da što manje rade i tako.

Nedavno sam otpustio takvih dvojicu, nakon 10 usmenih i 3 pismena upozorenja i eno ih danas okolo hodaju i pričaju kako im je plata kasnila, da prekovremeni nisu plaćeni itd. Valjda da opravdaju sebe.

I mnogo sam vidio situacija da radnik prokocka dobar dio svojih primanja pa ženi kući prijavi da je dobio minimalac. A žene kad krenu pričati... :-D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#4210 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Sydnor »

detroit-mercy wrote: 24/09/2021 15:33
Sydnor wrote: 24/09/2021 15:27 Nema policajca koji ne uzima pare, a radi na granici. NEMA. Godisnje 1 fasuje otkaz ili suspenziju, rekao bih da sanse idu u prilog policajcima.
Da vas ispravim kolega, nema policajca koji radi a da ne uzima pare.
A vjesti su samo tako :mrgreen:.
Ima pokoji omladinac kad tek pocne radit, pun elana i volje pa dok ga posao ne izludi nece pare :mrgreen: a ako ga stave u patrolu sa starijim policajcem onda ne smije ni stariji uzet. Znam, nudio sam, nisu htjeli :mrgreen:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4211 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

[mention]detroit-mercy[/mention] pa nije mi 18 godina i promaja u glavi da mogu da se prefabrikujem ko s poslom u nešto što je sad aktuelno :-)

Jbg išao sam u školu i učio, pa sad mogu da se jebem sa tim...eto sreće da sam ganjao zanat ili volan ko moj burazer. Onda su na njega kudili kako će bez škole kopati kanale i biti fukara bez škole. Sad moj buraz vozi kamion u DE i ganja meni sa faksom posao da idem gore, al jbg ja sam išao u školu i radio glavom pa je malo problem... :oops:
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4212 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote: 24/09/2021 15:36 @detroit-mercy pa nije mi 18 godina i promaja u glavi da mogu da se prefabrikujem ko s poslom u nešto što je sad aktuelno :-)

Jbg išao sam u školu i učio, pa sad mogu da se jebem sa tim...eto sreće da sam ganjao zanat ili volan ko moj burazer. Onda su na njega kudili kako će bez škole kopati kanale i biti fukara bez škole. Sad moj buraz vozi kamion u DE i ganja meni sa faksom posao da idem gore, al jbg ja sam išao u školu i radio glavom pa je malo problem... :oops:
NIje to nikakav problem, tebi je cilj da se dokopas Svabije, pa dokopaj se ko zidar, elektricar, vozac, nije bitno sta. Godinu ipo si vec izgubio, za to vrijeme si mogao biti superkvalifikovan vozac. Kad se dokopas Svabije ko vozac, onda burgijaj nesto u struci za koju mislis da bi trebao radit.
Pa jebo te, nes vozit space shutle pa ti sad treba neka super obuka.
Ovako gubis vrijeme i gluvaris vec par godina na ovoj temi. Nemoj misliti da ti govorim da si lijen ili nesto drugo, samo moras biti flexibilan, jebi ga ovaj svijet danas je takav.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#4213 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

Black swan wrote: 24/09/2021 15:16 I onda u cuzi zavrsis i svim medijima
Nisu danas uhapšeni oni koji su uzimali po 20 ojra da okrenu glavu, nego oni koji su uzimali po 20.000 KM da zaposle one koji će uzimati po 20 ojra.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4214 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

detroit-mercy wrote: 24/09/2021 15:42 NIje to nikakav problem, tebi je cilj da se dokopas Svabije, pa dokopaj se ko zidar, elektricar, vozac, nije bitno sta. Godinu ipo si vec izgubio, za to vrijeme si mogao biti superkvalifikovan vozac. Kad se dokopas Svabije ko vozac, onda burgijaj nesto u struci za koju mislis da bi trebao radit.
Pa jebo te, nes vozit space shutle pa ti sad treba neka super obuka.
Ovako gubis vrijeme i gluvaris vec par godina na ovoj temi. Nemoj misliti da ti govorim da si lijen ili nesto drugo, samo moras biti flexibilan, jebi ga ovaj svijet danas je takav.
Da bi bio superkvalifikovan moraš imati dokaze, tj diplomu određenog zanimanja. Prekvalifikacije ala radnički univerzitet niko ne jebe ni jedan posto. Sve i da prizanje košta para i vremena, a nemam na bacanje ni jedno ni drugo.

Drugo da bi bio KV vozač moram prvo položiti C kategoriju koju nemam, pa dalje kategorije, pa voziti pa tek onda COD 95 da bi tamo mogao da radim. Znaš li ti koliko to traje vremenski i koliko para košta? Da imam love za takve egzibicije, turio bi ih u kUFertu i riješio svoj problem zaposlenja.

Plus na to sve moram da bubam i polažem jezik na nivo B1 ko da ću da recitujem Getea i diskutujem o Hegelu umjesto da vozim ture ili šta već :-)

Ali lako je prdoklačiti kad si već tamo preko 15-20 godina kada su važila neka druga pravila...
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#4215 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote: 24/09/2021 15:51
detroit-mercy wrote: 24/09/2021 15:42 NIje to nikakav problem, tebi je cilj da se dokopas Svabije, pa dokopaj se ko zidar, elektricar, vozac, nije bitno sta. Godinu ipo si vec izgubio, za to vrijeme si mogao biti superkvalifikovan vozac. Kad se dokopas Svabije ko vozac, onda burgijaj nesto u struci za koju mislis da bi trebao radit.
Pa jebo te, nes vozit space shutle pa ti sad treba neka super obuka.
Ovako gubis vrijeme i gluvaris vec par godina na ovoj temi. Nemoj misliti da ti govorim da si lijen ili nesto drugo, samo moras biti flexibilan, jebi ga ovaj svijet danas je takav.
Da bi bio superkvalifikovan moraš imati dokaze, tj diplomu određenog zanimanja. Prekvalifikacije ala radnički univerzitet niko ne jebe ni jedan posto. Sve i da prizanje košta para i vremena, a nemam na bacanje ni jedno ni drugo.

Drugo da bi bio KV vozač moram prvo položiti C kategoriju koju nemam, pa dalje kategorije, pa voziti pa tek onda COD 95 da bi tamo mogao da radim. Znaš li ti koliko to traje vremenski i koliko para košta? Da imam love za takve egzibicije, turio bi ih u kUFertu i riješio svoj problem zaposlenja.

Plus na to sve moram da bubam i polažem jezik na nivo B1 ko da ću da recitujem Getea i diskutujem o Hegelu umjesto da vozim ture ili šta već :-)

Ali lako je prdoklačiti kad si već tamo preko 15-20 godina kada su važila neka druga pravila...
Koliko ti je godina ako nije tajna.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4216 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Poslao sam ti pp :)

Ti si koliko sam razumio u USA. E pa u Evropi za neke stvari važe sasvim druga pravila.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4217 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Boze, ovo je onaj sto kuka, sto su mu svi krivi i sto odlazi ima 5 godina a nikad otic. :lol:

Likovi 2.8 aplicirali (DHL, Rewe, Netto), 03.9 termin, viza u pasosu 10.09 bila. Eno ih u Njemackoj. Ne traze ni certifikat jezika cak za te poslove. Cuj ne moze se. :lol:

Prosipa demagogiju lik a nije upucen.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4218 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

deogest wrote: 24/09/2021 16:46 Boze, ovo je onaj sto kuka, sto su mu svi krivi i sto odlazi ima 5 godina a nikad otic. :lol:

Likovi 2.8 aplicirali (DHL, Rewe, Netto), 03.9 termin, viza u pasosu 10.09 bila. Eno ih u Njemackoj. Ne traze ni certifikat jezika cak za te poslove. Cuj ne moze se. :lol:

Prosipa demagogiju lik a nije upucen.
Ako je tako što je onda ovoliko nezaposlenih? Što svi ne zatraže termin i samo odu? Što ljudi idu na kurseve jezika? Misliš da nisam to već X puta čuo pa uvijek "nešto treba" i odjebaus? Što ljudi čekaju termine po godinu i više pa im propadnu ugovori? Nemoj više matere ti... :run:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4219 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Lajavikrelac wrote: 24/09/2021 17:23
deogest wrote: 24/09/2021 16:46 Boze, ovo je onaj sto kuka, sto su mu svi krivi i sto odlazi ima 5 godina a nikad otic. :lol:

Likovi 2.8 aplicirali (DHL, Rewe, Netto), 03.9 termin, viza u pasosu 10.09 bila. Eno ih u Njemackoj. Ne traze ni certifikat jezika cak za te poslove. Cuj ne moze se. :lol:

Prosipa demagogiju lik a nije upucen.
Ako je tako što je onda ovoliko nezaposlenih? Što svi ne zatraže termin i samo odu? Što ljudi idu na kurseve jezika? Misliš da nisam to već X puta čuo pa uvijek "nešto treba" i odjebaus? Što ljudi čekaju termine po godinu i više pa im propadnu ugovori? Nemoj više matere ti... :run:
Joj lika matere mi moje. Koliko ti puta moram rec, NE CEKAJU SE TERMINI PO 2 GODINE VISE. Da si upucen, znao bi za novi zakon o Zapadnom Balkanu, koji je stupio na snagu od 1.1.2021 a primjenjuje se od 1.7.2021. U Njemacku odes za mjesec dana kad nadjes poslodavca.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4220 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

deogest wrote: 24/09/2021 17:31 Joj lika matere mi moje. Koliko ti puta moram rec, NE CEKAJU SE TERMINI PO 2 GODINE VISE. Da si upucen, znao bi za novi zakon o Zapadnom Balkanu, koji je stupio na snagu od 1.1.2021 a primjenjuje se od 1.7.2021. U Njemacku odes za mjesec dana kad nadjes poslodavca.
Da li je tebi jasno da od 1.1. 2021 važe druga pravila? Prije toga si zakazao termin (jebi ga čekao se), nadješ poslodavca i kifeli. Sad nema termina ali moraš naći poslodavca, imati POTREBNU STRUKU, nostrifikovati diplomu, imati odgovarajuća primanja (većinom nerealna), potrebu za tim kadrom a nema ga na birou u DE, polagati jezik pa tek onda viza. To ti ne traže poslodavci (i realno boli ih qratz za tim) nego BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND!

Ne možeš aplicirati za posao vozača u brzoj pošti, a po struci si ekonomista. Je li ti malo jasnije?

Zbog novog zakona sam popušio odjebaus kod poslodavaca kod kojih sam gore našao posao! Ne samo ja neko još nekoliko ljudi što ti ovu priču mogu potvrditi!

Kontaš li imalo sada pametolog???

Jebo ja sebe glupa raspravljam se sa likom koji preporučuje da nezaposleni zarađuju pare ko Youtuberi :run:
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#4221 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by irac300 »

deogest wrote: 24/09/2021 16:46 Boze, ovo je onaj sto kuka, sto su mu svi krivi i sto odlazi ima 5 godina a nikad otic. :lol:

Likovi 2.8 aplicirali (DHL, Rewe, Netto), 03.9 termin, viza u pasosu 10.09 bila. Eno ih u Njemackoj. Ne traze ni certifikat jezika cak za te poslove. Cuj ne moze se. :lol:

Prosipa demagogiju lik a nije upucen.
Druže, evo ja te pitam kako možeš dobiti vizu kao NK radnik po proceduri za zapadni Balkan? Ja imam i B1 certifikat. Ne mogu primirisati terminu za vizu. Izbacuju termine svakog prvog i to traje 3 minute bukvalno. Prije se na lutriji moze dobiti nego termin za vizu.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4222 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

irac300 wrote: 24/09/2021 17:47
deogest wrote: 24/09/2021 16:46 Boze, ovo je onaj sto kuka, sto su mu svi krivi i sto odlazi ima 5 godina a nikad otic. :lol:

Likovi 2.8 aplicirali (DHL, Rewe, Netto), 03.9 termin, viza u pasosu 10.09 bila. Eno ih u Njemackoj. Ne traze ni certifikat jezika cak za te poslove. Cuj ne moze se. :lol:

Prosipa demagogiju lik a nije upucen.
Druže, evo ja te pitam kako možeš dobiti vizu kao NK radnik po proceduri za zapadni Balkan? Ja imam i B1 certifikat. Ne mogu primirisati terminu za vizu. Izbacuju termine svakog prvog i to traje 3 minute bukvalno. Prije se na lutriji moze dobiti nego termin za vizu.
Pa to stoji, vec sam pitao, ali nemojte govorit da se ceka 2 godine kad to nije vise slucaj. Ko aplicira po novom. Odradi auto fill, cim upadnes na stranicu dobio si termin.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4223 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

Lajavikrelac wrote: 24/09/2021 17:39
deogest wrote: 24/09/2021 17:31 Joj lika matere mi moje. Koliko ti puta moram rec, NE CEKAJU SE TERMINI PO 2 GODINE VISE. Da si upucen, znao bi za novi zakon o Zapadnom Balkanu, koji je stupio na snagu od 1.1.2021 a primjenjuje se od 1.7.2021. U Njemacku odes za mjesec dana kad nadjes poslodavca.
Da li je tebi jasno da od 1.1. 2021 važe druga pravila? Prije toga si zakazao termin (jebi ga čekao se), nadješ poslodavca i kifeli. Sad nema termina ali moraš naći poslodavca, imati POTREBNU STRUKU, nostrifikovati diplomu, imati odgovarajuća primanja (većinom nerealna), potrebu za tim kadrom a nema ga na birou u DE, polagati jezik pa tek onda viza. To ti ne traže poslodavci (i realno boli ih qratz za tim) nego BUNDESREPUBLIK DEUTSCHLAND!

Ne možeš aplicirati za posao vozača u brzoj pošti, a po struci si ekonomista. Je li ti malo jasnije?

Zbog novog zakona sam popušio odjebaus kod poslodavaca kod kojih sam gore našao posao! Ne samo ja neko još nekoliko ljudi što ti ovu priču mogu potvrditi!

Kontaš li imalo sada pametolog???

Jebo ja sebe glupa raspravljam se sa likom koji preporučuje da nezaposleni zarađuju pare ko Youtuberi :run:
Naravno da mozes aplicirat za postara iako si po struci ekonomista, ti zivi u zabludi da ne mozes, za DHL ne treba apsolutno nikakva skola. I ne treba ti nikakva nostrifikacija diplome kad ides za nekvalifikovanu radnu snagu. Postoje takodjer i mnoge prekvalifikacije, na Ausbildung odes jos i lakse.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#4224 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Gerro »

ima posla ko hoće da radi
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#4225 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by irac300 »

deogest wrote: 24/09/2021 17:49
irac300 wrote: 24/09/2021 17:47

Druže, evo ja te pitam kako možeš dobiti vizu kao NK radnik po proceduri za zapadni Balkan? Ja imam i B1 certifikat. Ne mogu primirisati terminu za vizu. Izbacuju termine svakog prvog i to traje 3 minute bukvalno. Prije se na lutriji moze dobiti nego termin za vizu.
Pa to stoji, vec sam pitao, ali nemojte govorit da se ceka 2 godine kad to nije vise slucaj. Ko aplicira po novom. Odradi auto fill, cim upadnes na stranicu dobio si termin.
Pa zato te i pitam jer vidim da nisi upucen. KV radna snaga sa nostrifikovanom diplomom i polozenim jezikom na B1 razini može izganjati vizu za jedan mjesec. NK nema šanse. DHL, Rewe itd. je samo ako imaš ugovor s njima i da bukvalno upadneš u sistem za vize u roku te tri minute.
Post Reply