Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#7551 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

To su placeni clanci prevarantskih sibicara i fisfirica sa stangom u dupetu.
konami666
Posts: 2495
Joined: 11/05/2015 21:57

#7552 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by konami666 »

zippoo87 wrote: 29/01/2023 18:53
konami666 wrote: 29/01/2023 08:17

Pa valjda se to unaprijed dogovori i stavi u ugovor :) ako je u ugovoru radno vrijeme 8 sati, treba i napisati ima li prekovremenog i koliko je plaćeno. Isto tako i smještaj.
Prvo,ugovor je kao i u BiH onaj...radno vrijeme 8 sati po 5 dana a ti u spici sezone,sigurno se to postuje po ugovoru 😂😂

Drugo,dogovoris se ti sve ,radno vrijeme,platu,baksis i sve to ali kada odes tamo,u praksi ne bude nista od toga...uvijek fali radnika,kada potjera posao,da ima jos toliko radnika malo je ,pa onda seronje od vlasnika...isto kao i kod nas ovdje...sve je to u pet deka.
E sada ti mozes odmah i napustiti ali sve na svoju stetu...jer ti samo da dodjes tu,treba oko 500 KM da ulozis a ako se odmah i vratis,dodaj jos 100 za kartu
Dakle samo se jos vise ukopas.

I smjestaj ce ti njih 99% slagati ,jer sve sto valja se renta a ono sto ostane je za radnike,pa skontaj sam sta i kako.
Problem je sto ljudi iz Bosne a i sa zapadnog balkana sebe ne poštuju pa će pustiti da ih iskorištava neka džukela. Kad bi svi ti sto idu u hrvatsku ili bilo gdje drugo počeli slagati tužbe vidio bi kako stvari dolaze na svoje. Najlakše je slegnuti ramenima i reci šta ćeš, tako ti je to.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7553 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Problem je što su u Hrvatskoj ljudi sa zapadnog Balkana i BIH doslovno niža kasta,iako smo do juče živjeli u istoj državi.

Možeš se žaliti, al Nailovoj materi! Dobiješ nogu u dupe iz države odmah čim se pobuniš, a njihove institucije boli qrac za nižom kastom iz "trećih zemalja". Još ako si po nesreći Srbin.... :skoljka:
konami666
Posts: 2495
Joined: 11/05/2015 21:57

#7554 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by konami666 »

Lajavikrelac wrote: 31/01/2023 16:44 Problem je što su u Hrvatskoj ljudi sa zapadnog Balkana i BIH doslovno niža kasta,iako smo do juče živjeli u istoj državi.

Možeš se žaliti, al Nailovoj materi! Dobiješ nogu u dupe iz države odmah čim se pobuniš, a njihove institucije boli qrac za nižom kastom iz "trećih zemalja". Još ako si po nesreći Srbin.... :skoljka:
Zakon je za sve isti. Evo ova priča za vozača, satro 10 dana probni rad. Nisam nigdje na svijetu čuo da negdje radiš za džabe. Pa to prvo kada bi 11-ti dan otkucao a nisu pare na računu ili kako to već ide oko plaćanja, ja bi nazvao gazdu i rekao ode ti kombi/autobus šta već u dijelove. Pa se ti gazda jebi. Problem je na balkanu to sto većina trpi to omalovažavanje i oni koji nisu tako građeni skontaju da im je lakše otići iz zemlje.
mali_balon
Posts: 11358
Joined: 12/09/2012 09:57

#7555 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

konami666 wrote: 31/01/2023 17:40
Lajavikrelac wrote: 31/01/2023 16:44 Problem je što su u Hrvatskoj ljudi sa zapadnog Balkana i BIH doslovno niža kasta,iako smo do juče živjeli u istoj državi.

Možeš se žaliti, al Nailovoj materi! Dobiješ nogu u dupe iz države odmah čim se pobuniš, a njihove institucije boli qrac za nižom kastom iz "trećih zemalja". Još ako si po nesreći Srbin.... :skoljka:
Zakon je za sve isti. Evo ova priča za vozača, satro 10 dana probni rad. Nisam nigdje na svijetu čuo da negdje radiš za džabe. Pa to prvo kada bi 11-ti dan otkucao a nisu pare na računu ili kako to već ide oko plaćanja, ja bi nazvao gazdu i rekao ode ti kombi/autobus šta već u dijelove. Pa se ti gazda jebi. Problem je na balkanu to sto većina trpi to omalovažavanje i oni koji nisu tako građeni skontaju da im je lakše otići iz zemlje.
pa prije su mogli I trazili su dzabni probni rad....
a nismo svi istih sudbina, neko mora I to prihvaiti....najlakse je tudjim ku.... gloginje mlatit.....evo prihvatio si poso odradio 10 dana love nema, prijetis otkazom hoces kuci a nemas love, a dispecer te parkiro u nekoj pripizdini u sred njemacke, nit imas interneta potrosio, nit imas para, imas pola hljeba I argetu, a gazdu boli neka stvar zna da nemas para I da moras kombijem nazad, a on ceka povratnu turu pa da te spusti kuci
I sta ti bi prodo komb u djelove, pa nije to divlji zapad, gdje kome kako ne znas nikog.....
gresku je uradio sto nije zvao policiju I sve prijavio znas kad bi opet kakvu dozvolu firma za EU dobila....
zippoo87
Posts: 15480
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7556 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

konami666 wrote: 31/01/2023 16:14
zippoo87 wrote: 29/01/2023 18:53

Prvo,ugovor je kao i u BiH onaj...radno vrijeme 8 sati po 5 dana a ti u spici sezone,sigurno se to postuje po ugovoru 😂😂

Drugo,dogovoris se ti sve ,radno vrijeme,platu,baksis i sve to ali kada odes tamo,u praksi ne bude nista od toga...uvijek fali radnika,kada potjera posao,da ima jos toliko radnika malo je ,pa onda seronje od vlasnika...isto kao i kod nas ovdje...sve je to u pet deka.
E sada ti mozes odmah i napustiti ali sve na svoju stetu...jer ti samo da dodjes tu,treba oko 500 KM da ulozis a ako se odmah i vratis,dodaj jos 100 za kartu
Dakle samo se jos vise ukopas.

I smjestaj ce ti njih 99% slagati ,jer sve sto valja se renta a ono sto ostane je za radnike,pa skontaj sam sta i kako.
Problem je sto ljudi iz Bosne a i sa zapadnog balkana sebe ne poštuju pa će pustiti da ih iskorištava neka džukela. Kad bi svi ti sto idu u hrvatsku ili bilo gdje drugo počeli slagati tužbe vidio bi kako stvari dolaze na svoje. Najlakše je slegnuti ramenima i reci šta ćeš, tako ti je to.
Hoces li mi platiti advokata u drugoj drzavi pa ako dobijemo,podijelimo odstetu ?
Evo sada ce ljeto,mozemo odmah tuziti
konami666
Posts: 2495
Joined: 11/05/2015 21:57

#7557 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by konami666 »

mali_balon wrote: 31/01/2023 19:22
konami666 wrote: 31/01/2023 17:40

Zakon je za sve isti. Evo ova priča za vozača, satro 10 dana probni rad. Nisam nigdje na svijetu čuo da negdje radiš za džabe. Pa to prvo kada bi 11-ti dan otkucao a nisu pare na računu ili kako to već ide oko plaćanja, ja bi nazvao gazdu i rekao ode ti kombi/autobus šta već u dijelove. Pa se ti gazda jebi. Problem je na balkanu to sto većina trpi to omalovažavanje i oni koji nisu tako građeni skontaju da im je lakše otići iz zemlje.
pa prije su mogli I trazili su dzabni probni rad....
a nismo svi istih sudbina, neko mora I to prihvaiti....najlakse je tudjim ku.... gloginje mlatit.....evo prihvatio si poso odradio 10 dana love nema, prijetis otkazom hoces kuci a nemas love, a dispecer te parkiro u nekoj pripizdini u sred njemacke, nit imas interneta potrosio, nit imas para, imas pola hljeba I argetu, a gazdu boli neka stvar zna da nemas para I da moras kombijem nazad, a on ceka povratnu turu pa da te spusti kuci
I sta ti bi prodo komb u djelove, pa nije to divlji zapad, gdje kome kako ne znas nikog.....
gresku je uradio sto nije zvao policiju I sve prijavio znas kad bi opet kakvu dozvolu firma za EU dobila....
Sve ja to razumijem, ne pada svakome kasika u med i mnogi nemaju izbora. Ali ako se već upuštaš u takav rizik to jest neplaćeni probni rad još u inostranstvu, moraš biti spreman i za najgori scenario, tj.da te supak gazda neće ni platiti nakon tog probnog roka. Ne znam sada kakva su pravila kod vozača, da li se dobijaju pare unaprijed ili kako već ali na zapadu je standard da je Plata svakog 20-28og u mjesecu, zavisno od zemlje do zemlje. Ti ako si počeo 29og januara npr nećeš biti placen do 20-28 februara.
Druga stvar sto mi je glupa je recimo da ovaj momak je imao dogovoreno da bude placen nakon 7-10 dana. Sedmi dan je trebao nazvati šefa ili koga već i pitati ga kada će biti placen i da ako ne bude placen vraća kući na desert dan u podne. On radio 14 dana, potrošio sve sto je imao umjesto da se uputio Nazad.
konami666
Posts: 2495
Joined: 11/05/2015 21:57

#7558 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by konami666 »

zippoo87 wrote: 31/01/2023 20:16
konami666 wrote: 31/01/2023 16:14

Problem je sto ljudi iz Bosne a i sa zapadnog balkana sebe ne poštuju pa će pustiti da ih iskorištava neka džukela. Kad bi svi ti sto idu u hrvatsku ili bilo gdje drugo počeli slagati tužbe vidio bi kako stvari dolaze na svoje. Najlakše je slegnuti ramenima i reci šta ćeš, tako ti je to.
Hoces li mi platiti advokata u drugoj drzavi pa ako dobijemo,podijelimo odstetu ?
Evo sada ce ljeto,mozemo odmah tuziti
Neću naravno, to se udruzi sa ostalim ljudima koji idu tamo da rade i unajmite advokata, prvi sat je besplatan, iskoristite da se dogovorite da vas zastupa ako nekoga od vas krene poslodavac da zajebava. Svi odvojite X novca od Plate koji ostavljate/uplacujete za nedaj boze advokatska usluge. Pokreneš grupu ili udruženje za sve one koji idu ljeti raditi u hrvatsku sa jednim ciljem: da spriječite iskorištavanje od strane hrvatskih poslodavaca. Pa bi vidio kada ih krenu stizati tužbe kako bi se uozbiljili.
Zar nije super ideja?
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7559 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

ovako sam ja to radio

uzeo sam guglat na advokatskoj komori 10 različitih odvjetnika koji su blizu toga grada
ali ipak daleko u susjednom da nisu u talu s lokalnim kadabahijama i domorodcima
poslao sam 10 mailova
2 neispravna
samo je 3 odgovorilo na moj prijedlog ( da me zastupaju u tom i tom sporu)

s 1 sam nastavio komunikaciju i evo zastupa me godinama jer se slučaj razdvoji na dva dijela plus korona

vase je pravo da pitate cijene i da vam se odmah kaže ( meni jej tužba bila oko 200 km i mogao sam je naplatiti kad pobijedim što nisam učinio jer nas je bilo 5 pa smo dijelili troškove)

pokušaj... besplatni su savjeti
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#7560 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by McGradySA »

konami666 wrote: 31/01/2023 17:40 Nisam nigdje na svijetu čuo da negdje radiš za džabe.
Skoro pa standardna praksa u Sarajevu, naročito na "nižim" pozicijama. Kao deder dođi odradi sedmicu-dvije na crno da vidimo da li ti nama odgovaraš. Jer na Balkanu posao nije samo posao, već se stalno i iznova moraš dokazivati, pa još ako je tu i nacionalistički i religijski faktor...
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7561 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

da...to stalno dokazivanje
bez napretka i poboljšanja uvjeta
je bolest našeg društva

a neplaćanje probnog rada je drugi par čarapa... to baš ako ti je stalo da se zaposliš a nećeš šta izgubiti ako sjediš kući (ne plaćaš gorivo i tome slično)
zippoo87
Posts: 15480
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7562 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

konami666 wrote: 01/02/2023 07:22
zippoo87 wrote: 31/01/2023 20:16
Hoces li mi platiti advokata u drugoj drzavi pa ako dobijemo,podijelimo odstetu ?
Evo sada ce ljeto,mozemo odmah tuziti
Neću naravno, to se udruzi sa ostalim ljudima koji idu tamo da rade i unajmite advokata, prvi sat je besplatan, iskoristite da se dogovorite da vas zastupa ako nekoga od vas krene poslodavac da zajebava. Svi odvojite X novca od Plate koji ostavljate/uplacujete za nedaj boze advokatska usluge. Pokreneš grupu ili udruženje za sve one koji idu ljeti raditi u hrvatsku sa jednim ciljem: da spriječite iskorištavanje od strane hrvatskih poslodavaca. Pa bi vidio kada ih krenu stizati tužbe kako bi se uozbiljili.
Zar nije super ideja?
Vidi se da nemas iskustva ni prakse u ovakvim situacijama.Ne moze se to rjesavati u hodu ,jedino sistematski kako si spomenuo,preko nekog udruzenja ali za to trebas biti drzavljanin te drzave pa se ganjati.
Sezonac kada dodje,ima boravisnu dozvolu na 3-6 mjeseci i to mu je uslov da dodje raditi.Tek kada dodjes,odradis skoro mjesec tek tada pocnes dobijati papire za potpis ugovora,otvoris racun u banci za platu,dobijes iz policije radnu dozvolu i ostalo.Administracija u Hr je ocajno spora,gora od nase.
E sada taj mjesec dodje kao probni rad,dok ne dobijes sve papire za platu,ti faktocki jos nisi ni zaposlen.Potpis ugovora ti daju dan pred platu a ugovor je obicni genericki kao i kod nas ovi...radnih 40 sati sedmicno 😂

Uglavnom,tesko je da ti sam mozes nesto uraditi,jer nemas vremena.
konami666
Posts: 2495
Joined: 11/05/2015 21:57

#7563 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by konami666 »

zippoo87 wrote: 01/02/2023 11:17
konami666 wrote: 01/02/2023 07:22

Neću naravno, to se udruzi sa ostalim ljudima koji idu tamo da rade i unajmite advokata, prvi sat je besplatan, iskoristite da se dogovorite da vas zastupa ako nekoga od vas krene poslodavac da zajebava. Svi odvojite X novca od Plate koji ostavljate/uplacujete za nedaj boze advokatska usluge. Pokreneš grupu ili udruženje za sve one koji idu ljeti raditi u hrvatsku sa jednim ciljem: da spriječite iskorištavanje od strane hrvatskih poslodavaca. Pa bi vidio kada ih krenu stizati tužbe kako bi se uozbiljili.
Zar nije super ideja?
Vidi se da nemas iskustva ni prakse u ovakvim situacijama.Ne moze se to rjesavati u hodu ,jedino sistematski kako si spomenuo,preko nekog udruzenja ali za to trebas biti drzavljanin te drzave pa se ganjati.
Sezonac kada dodje,ima boravisnu dozvolu na 3-6 mjeseci i to mu je uslov da dodje raditi.Tek kada dodjes,odradis skoro mjesec tek tada pocnes dobijati papire za potpis ugovora,otvoris racun u banci za platu,dobijes iz policije radnu dozvolu i ostalo.Administracija u Hr je ocajno spora,gora od nase.
E sada taj mjesec dodje kao probni rad,dok ne dobijes sve papire za platu,ti faktocki jos nisi ni zaposlen.Potpis ugovora ti daju dan pred platu a ugovor je obicni genericki kao i kod nas ovi...radnih 40 sati sedmicno 😂

Uglavnom,tesko je da ti sam mozes nesto uraditi,jer nemas vremena.
Pa nije bas to potpuno tačno, nisam sezonski radnik ali kada sam se prvi put otisnuo na zapad 2010-e, u Skandinaviju tacnije, imao sam radnu dozvolu. I tu je isto Skandinavac poslodavac pokušao da me zezne neuplacujuci neke police osiguranja koje je trebao uplaćivati i to gdje sam ja sa fakultetom i strukom u deficitu. Kada sam to saznao rekao sam mu, on se pravio mutav. I ja sam kontaktirao udruženje koje se bavi tim stvarima i sve se riješilo na moje dobro, plus dodatni troškovi i odštete. U međuvremenu dok se to dešavalo, odlučio sam preci u drugu firmu prvobitno zbog bolje ponude a također i jer nisam htio da radim sa šupkom. Poznajem dosta ljudi, ne samo iz ex yu nego i iz ostalih zemalja svijeta gdje poslodavci pokušaju da te zajebu neplačajuci neke stvari. I neki slegnu ramenima i kažu jebiga, tako je kako je dok drugi kažu jebi ti mater svoju, pare na sunce inače ćemo da se ganjamo.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#7564 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

Lajavikrelac wrote: 31/01/2023 12:59 Svi ti što tako kukaju iz glasa i po medijima skreću pažnju na sebe i "tešku situaciju sa radnom snagom" su listom prevaranti i deklarisana đubrad. Ja ne znam ni jednog robovlasnika i kuvanog govneta od čovjeka da se okolo ne žali na ljenost i loše radnike, a ovamo mu ti isti zaradili milion radom na crno za socijalu od zvijezde do zvijezde...
Izvini sad vidim post...heheh kuvano govno :lol: :thumbup:
Dinstana govna :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7565 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Image
zippoo87
Posts: 15480
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7566 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Radis a para nemas.
Cudo nevidjeno 😁
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7567 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Atal opet promijenio ekipu
3 dana cekas vodu
Rasulo
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#7568 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

Izgleda da ce Njemacka priznati sve kategorije vozacke iz BiH, krasna vijest. :zvijezda:
mali_balon
Posts: 11358
Joined: 12/09/2012 09:57

#7569 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

vjeshalica wrote: 05/02/2023 12:23 Izgleda da ce Njemacka priznati sve kategorije vozacke iz BiH, krasna vijest. :zvijezda:
ovo je za mustuluka ali mislim da nije do njemacke nego do nasih, nece da potpisu sporazum sa svabama nije nikad bilo do svaba
.....znaju da bi nasto totalno egzodus ne bi imao ko vozit ni kod nas a ni kod hrvata a ni kod slovenaca....
to potpisuje ministar, trgovine I ekonomskih odnosa BIH...a to je "srpsko ministarstvo" a znamo da imaju jak prevoznicki lobi
e sad mozda se nesta promjenilo
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7570 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

U BL su počeli da ucjenjuju konobare po lokalima potpisivanjem izjave kako neće napustiti poslodavca i otići na sezonu... :-)

Meni kolega ponudio posao u dostavi pića, lokali su u pitanju, premium vina i žesta, zaduži se kedi i razvoze narudžbe...Neradna nedelja (6 radnih dana), plata milja i sto (kao ako se pokažeš raste :roll: ), prijava itd...haj reko da vidim, da ne kaže da neću...E sad kada sam došao u firmu, dočekali me ko mesiju jbt :lol: samo su mene čekali! Pored ovoga što mi je jaran prenio ima još i malo sređivanja magacina (stigo ćumur :mrgreen: ), kičma-trans utovara i istovara robe po potrebi i na to sve još moram voditi brigu o naplati robe kešovinom i žiralom :shock: :? Ona šuplja priča mi smo ekipa, tim snova, pomažemo jedni drugima, uskačemo po potrebi jedni drugima :roll: ...Kada zagusti zna se ostati sat-dva duže (skoro uvijek po mom iskustvu :oops: ), a kada sezona bašti krene i posao navali ima i neka lafo pomjerena cjelodnevna međusmjena budibogsnama kakva :-)

Reko sretno sa nalaženjem multipraktik budale dobrih leđa za te pare :run:

Prepisana priča od prošle firme...
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#7571 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

Previše smajlija u jednom postu.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7572 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Ja, i?
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#7573 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by n+1 »

Lajavikrelac wrote: 05/02/2023 15:20 U BL su počeli da ucjenjuju konobare po lokalima potpisivanjem izjave kako neće napustiti poslodavca i otići na sezonu... :-)

Meni kolega ponudio posao u dostavi pića, lokali su u pitanju, premium vina i žesta, zaduži se kedi i razvoze narudžbe...Neradna nedelja (6 radnih dana), plata milja i sto (kao ako se pokažeš raste :roll: ), prijava itd...haj reko da vidim, da ne kaže da neću...E sad kada sam došao u firmu, dočekali me ko mesiju jbt :lol: samo su mene čekali! Pored ovoga što mi je jaran prenio ima još i malo sređivanja magacina (stigo ćumur :mrgreen: ), kičma-trans utovara i istovara robe po potrebi i na to sve još moram voditi brigu o naplati robe kešovinom i žiralom :shock: :? Ona šuplja priča mi smo ekipa, tim snova, pomažemo jedni drugima, uskačemo po potrebi jedni drugima :roll: ...Kada zagusti zna se ostati sat-dva duže (skoro uvijek po mom iskustvu :oops: ), a kada sezona bašti krene i posao navali ima i neka lafo pomjerena cjelodnevna međusmjena budibogsnama kakva :-)

Reko sretno sa nalaženjem multipraktik budale dobrih leđa za te pare :run:

Prepisana priča od prošle firme...
Jesi li ostao barem 2 dana?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7574 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Ne pada mi na pamet, već sam to radio. Istovari, natovari, odnesi, pa ukrug...kad završiš sa vozanjem, aj u magacin stigla roba preslaguj, slaži, popisuj...Dvije tone preko ruku dnevno, pa još i da se sa parama i dužnicima jebem...aha da...

Ipak ću ja sa kolegom ko asistent, ne pucaju leđa ako ništa...
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#7575 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

mali_balon wrote: 05/02/2023 14:24
vjeshalica wrote: 05/02/2023 12:23 Izgleda da ce Njemacka priznati sve kategorije vozacke iz BiH, krasna vijest. :zvijezda:
ovo je za mustuluka ali mislim da nije do njemacke nego do nasih, nece da potpisu sporazum sa svabama nije nikad bilo do svaba
.....znaju da bi nasto totalno egzodus ne bi imao ko vozit ni kod nas a ni kod hrvata a ni kod slovenaca....
to potpisuje ministar, trgovine I ekonomskih odnosa BIH...a to je "srpsko ministarstvo" a znamo da imaju jak prevoznicki lobi
e sad mozda se nesta promjenilo
Ja bi voljela ima par info ali treba zvanicno sacekati.
Nek nastane egzodus, samo treba jacu kontru udariti,zabraniti uposljavanje firaunije da ne bi spustali cijenu rada ovdje pa kome ne odgovara nek zabije kljuc u bravu odnosno supcic. Hehe svako hoce da je bizmišmen preko tudje kicme.
Post Reply