Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4226 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

irac300 wrote: 24/09/2021 17:53
deogest wrote: 24/09/2021 17:49

Pa to stoji, vec sam pitao, ali nemojte govorit da se ceka 2 godine kad to nije vise slucaj. Ko aplicira po novom. Odradi auto fill, cim upadnes na stranicu dobio si termin.
Pa zato te i pitam jer vidim da nisi upucen. KV radna snaga sa nostrifikovanom diplomom i polozenim jezikom na B1 razini može izganjati vizu za jedan mjesec. NK nema šanse. DHL, Rewe itd. je samo ako imaš ugovor s njima i da bukvalno upadneš u sistem za vize u roku te tri minute.
Dobiti ugovor od poslodavca nije nikakav problem za te poslove. Javi se direktno na DHL, McD, poslat ce ti ugovor poslije 3-4 maila. Onda ganjaj termin i to je to. Mozes otici i u Njemacku, javiti se u DHL, Lidl i za jedan dan se vratiti sa ugovorom u Bosnu. Ovo je 100 % provjereno.

Moze se dakle, kako drugi mogu! Bolje je nego prije, kad je svaka budala koja i nije imala ugovor zakazivala termine i onda se cekalo 2 godine.

Najlakse je rec, ne moze, zato smo tu gdje jesmo. Ko ima zelje, od ove godine i odlazi.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4227 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Nema druge nego da ovog genijalca i savjetnika za vize spojim sa ovom trojicom što su popušili odjebaus iz njemačke ambasade. Samo ovaj jedan ima nezgodnu narav i tešku ruku pa se spremi na vrijeme...

Čovjek se polomio da uganja sve de ide gore, nostrifikovao diplomu, položio jezik i kad je napokon dobio posrani termin dobije odjeb da mu je mala plata. Uložio žalbu na odluku, opet hvataj red za termin i zbog toga svega mu poslodavac odustao od ugovora - neće da se jebe sa birokratijom. Kad nije slom živaca dobio, tri dana pio od muke šta je vremena i para slupao u sve...

Eto hajde njemu pa mu tako pričaj i javi mi se kako si prošao :evil:
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#4228 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by irac300 »

deogest wrote: 24/09/2021 17:56
irac300 wrote: 24/09/2021 17:53
Pa zato te i pitam jer vidim da nisi upucen. KV radna snaga sa nostrifikovanom diplomom i polozenim jezikom na B1 razini može izganjati vizu za jedan mjesec. NK nema šanse. DHL, Rewe itd. je samo ako imaš ugovor s njima i da bukvalno upadneš u sistem za vize u roku te tri minute.
Dobiti ugovor od poslodavca nije nikakav problem za te poslove. Javi se direktno na DHL, McD, poslat ce ti ugovor poslije 3-4 maila. Onda ganjaj termin i to je to. Mozes otici i u Njemacku, javiti se u DHL, Lidl i za jedan dan se vratiti sa ugovorom u Bosnu. Ovo je 100 % provjereno.

Moze se dakle, kako drugi mogu! Bolje je nego prije, kad je svaka budala koja i nije imala ugovor zakazivala termine i onda se cekalo 2 godine.

Najlakse je rec, ne moze, zato smo tu gdje jesmo. Ko ima zelje, od ove godine i odlazi.
Imam dva ugovora, treci mi propao. Je l' razumiješ da je teško upasti u sistem za zakazivanje viza? Puste par minuta i tada nagrne na hiljade aplikanata. I tako svakog prvog.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4229 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by deogest »

irac300 wrote: 24/09/2021 18:00
deogest wrote: 24/09/2021 17:56

Dobiti ugovor od poslodavca nije nikakav problem za te poslove. Javi se direktno na DHL, McD, poslat ce ti ugovor poslije 3-4 maila. Onda ganjaj termin i to je to. Mozes otici i u Njemacku, javiti se u DHL, Lidl i za jedan dan se vratiti sa ugovorom u Bosnu. Ovo je 100 % provjereno.

Moze se dakle, kako drugi mogu! Bolje je nego prije, kad je svaka budala koja i nije imala ugovor zakazivala termine i onda se cekalo 2 godine.

Najlakse je rec, ne moze, zato smo tu gdje jesmo. Ko ima zelje, od ove godine i odlazi.
Imam dva ugovora, treci mi propao. Je l' razumiješ da je teško upasti u sistem za zakazivanje viza? Puste par minuta i tada nagrne na hiljade aplikanata. I tako svakog prvog.
Podijelili ljudi 2 termina do sada, 2 bila prva u mjesecu, sta ti je propalo? Pa McD je cekao ljude po 2 godine, a da ne ceka 2,3 mjeseca. Potrudi se i otici ces. Ovdje ljudi traze posao a mole Boga da ga ne nadju, standardno.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4230 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

deogest wrote: 24/09/2021 18:00 Sad mjesas kvalificiranu i nekvalificiranu radnu snagu opet. Ti si jedan veliki demagog koji ovdje godinama obitava i nista u zivotu nisi postigao, vec samo kukas. Ne vrijedis ti ni 2 marke s takvim razmisljanjem.
Jesi li ti maloprije pričao kako nekvalifikovani ljudi idu u DE za par dana????
deogest wrote: 24/09/2021 16:46 Likovi 2.8 aplicirali (DHL, Rewe, Netto), 03.9 termin, viza u pasosu 10.09 bila. Eno ih u Njemackoj. Ne traze ni certifikat jezika cak za te poslove. Cuj ne moze se.
De malo sa teme odjebi u skokovima, ne staj na muku narodu. Rekao bi ti ja još ponešto al neću da me banuju.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#4231 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by irac300 »

deogest wrote: 24/09/2021 18:01
irac300 wrote: 24/09/2021 18:00
Imam dva ugovora, treci mi propao. Je l' razumiješ da je teško upasti u sistem za zakazivanje viza? Puste par minuta i tada nagrne na hiljade aplikanata. I tako svakog prvog.
Podijelili ljudi 2 termina do sada, 2 bila prva u mjesecu, sta ti je propalo? Pa McD je cekao ljude po 2 godine, a da ne ceka 2,3 mjeseca. Potrudi se i otici ces. Ovdje ljudi traze posao a mole Boga da ga ne nadju, standardno.
Znaš šta, pokušao sam ti objasniti na fin način da ne kontaš razliku viza za zapadni Balkan i viza po novom zakonu. Ako ti stvarno misliš da neko ne želi raditi u Njemačkoj a izdavao se para i para na kurseve jezika, papirologiju onda si ili glup ili samo drzak i bezobrazan da bi ispao sveznalica na pišljivom forumu.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#4232 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Gerro »

ma boli leoreya qrac, on zarađuje 16 dolara po satu
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4233 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

@irac300 da je samo to za čekanje problem bilo bi podnošljivo, nego te sad još i jebe u ambasadi sa još bruku gluposti. Kažem ti odbilo čovjeka koji je imao sve potrebno jer mu je mala plata, dok je uganjao termin za žalbu i ostalo, poslodavac digao ruke....Meni prvom su dali odjebaus zbog novih uslova za zapošljavanje.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#4234 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by irac300 »

Lajavikrelac wrote: 24/09/2021 18:11 @irac300 da je samo to za čekanje problem bilo bi podnošljivo, nego te sad još i jebe u ambasadi sa još bruku gluposti. Kažem ti odbilo čovjeka koji je imao sve potrebno jer mu je mala plata, dok je uganjao termin za žalbu i ostalo, poslodavac digao ruke....Meni prvom su dali odjebaus zbog novih uslova za zapošljavanje.
Ma znam brate sve, nego nisam ulazio dublje u probleme sa kojima se čovjek susreće. Al' džaba objašnjavati kada neko neće da razumije.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#4235 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by AtillaS »

Za dublji ulazak u probleme treba ponijeti Glock.
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#4236 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Ja samo znam, iz prica sa svabama, da im fali radnika svih vrsta i kalibara......evo npr dok sam ja, prije 3g, cupao da idem da vozim za njemacke firme bez njemackog nisi mogao prismrdit......sad moze i engleski i ruski i jugo....moze cekat i 2g na vizu....sad sve moze.....masa gradjeviskih radova ide sporo jer nema radnika.....
Bitno je doci a kasnije se otvara milion mogucnosti, ali to je ono sto je jebeno....probajte druge zemlje.....svugdje fali radne snage
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4237 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by El_comadante »

meni je zanimljivo, govore kako raja odlazi u velikim borjevima pa čak nekoliko stotina hiljada godišnje, a broje nezaposelnih barem u kantonu Sarajevu nepada u tom obimu. pa valjda je neko otišao i sa biroa u tu Njemačku.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#4238 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

AtillaS wrote: 24/09/2021 21:29 Za dublji ulazak u probleme treba ponijeti Glock.
Luger.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#4239 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

El_comadante wrote: 25/09/2021 09:13 meni je zanimljivo, govore kako raja odlazi u velikim borjevima pa čak nekoliko stotina hiljada godišnje, a broje nezaposelnih barem u kantonu Sarajevu nepada u tom obimu. pa valjda je neko otišao i sa biroa u tu Njemačku.
Odlaze ljudi koji već imaju posao, a ne zapošljavaju nove sa biroa, nego one koji su ostali opterete više za istu platu. Dok i oni ne odu.

A onda će kukati kako ljudi neće da rade.
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#4240 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Da dobro zapazeno
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1584
Joined: 11/06/2011 07:36

#4241 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Kiki_Musampa »

Hakiz wrote: 25/09/2021 10:44
El_comadante wrote: 25/09/2021 09:13 meni je zanimljivo, govore kako raja odlazi u velikim borjevima pa čak nekoliko stotina hiljada godišnje, a broje nezaposelnih barem u kantonu Sarajevu nepada u tom obimu. pa valjda je neko otišao i sa biroa u tu Njemačku.
Odlaze ljudi koji već imaju posao, a ne zapošljavaju nove sa biroa, nego one koji su ostali opterete više za istu platu. Dok i oni ne odu.

A onda će kukati kako ljudi neće da rade.
Možete me mrziti za ono što ću napisati,ali 70% nezaposlenih u BiH nema radne navike,i teško da će se bilo gdje zaposliti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65587
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#4242 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

@Hakiz

Ima takvih slucajeva ali ne objasnjavaju bas cijelu pricu.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#4243 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Hakiz »

_BataZiv_0809 wrote: 25/09/2021 10:51 @Hakiz

Ima takvih slucajeva ali ne objasnjavaju bas cijelu pricu.
Ma, karikiram. Ali nije da nije :lol:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#4244 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

mali_balon wrote: 25/09/2021 08:30 Ja samo znam, iz prica sa svabama, da im fali radnika svih vrsta i kalibara......evo npr dok sam ja, prije 3g, cupao da idem da vozim za njemacke firme bez njemackog nisi mogao prismrdit......sad moze i engleski i ruski i jugo....moze cekat i 2g na vizu....sad sve moze.....masa gradjeviskih radova ide sporo jer nema radnika.....
Bitno je doci a kasnije se otvara milion mogucnosti, ali to je ono sto je jebeno....probajte druge zemlje.....svugdje fali radne snage
Sve jasno buraz, ali taj ulaz u državu je najveći sex. Kad njega dobiješ poslije sve ide daleko lakše...Posla ima ko u priči, al država jebe ulaznom vizom. Ovim novim zakonom tek zakomplikovali i zapetljali sve :run:

Ali neki ljudi to ne mogu skontati pa ga jebi...
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#4245 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Lajavikrelac wrote: 25/09/2021 11:11
mali_balon wrote: 25/09/2021 08:30 Ja samo znam, iz prica sa svabama, da im fali radnika svih vrsta i kalibara......evo npr dok sam ja, prije 3g, cupao da idem da vozim za njemacke firme bez njemackog nisi mogao prismrdit......sad moze i engleski i ruski i jugo....moze cekat i 2g na vizu....sad sve moze.....masa gradjeviskih radova ide sporo jer nema radnika.....
Bitno je doci a kasnije se otvara milion mogucnosti, ali to je ono sto je jebeno....probajte druge zemlje.....svugdje fali radne snage
Sve jasno buraz, ali taj ulaz u državu je najveći sex. Kad njega dobiješ poslije sve ide daleko lakše...Posla ima ko u priči, al država jebe ulaznom vizom. Ovim novim zakonom tek zakomplikovali i zapetljali sve :run:

Ali neki ljudi to ne mogu skontati pa ga jebi...
Bit ce i dalje tesko dok god ima rumuna i bugara koji vec imaju eu papire.......zato kazem ima drugih zemalja.....jbg mozda preko dezele...navodno da se brze dolazi do njemacke ako vec imas u nekoj od clanica radnu vizu tj boravak..
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#4246 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Kiki_Musampa wrote: 25/09/2021 10:51
Hakiz wrote: 25/09/2021 10:44

Odlaze ljudi koji već imaju posao, a ne zapošljavaju nove sa biroa, nego one koji su ostali opterete više za istu platu. Dok i oni ne odu.

A onda će kukati kako ljudi neće da rade.
Možete me mrziti za ono što ću napisati,ali 70% nezaposlenih u BiH nema radne navike,i teško da će se bilo gdje zaposliti.
Pa radne navike se sticu, ali kako ih stici kad nema posla ili je mizerna plata...radne navike stice sretan i zadovoljan radnik a ne rob.....tako da ti ta spika ne drzi vode....tu spiku plasiraju kvaz sveznalice, menadzercici wannabe, neko ko nije okusio realnost potrage za poslom.....itd itd mogo bi nabrajat do sutra
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4247 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by El_comadante »

Hakiz wrote: 25/09/2021 10:44
El_comadante wrote: 25/09/2021 09:13 meni je zanimljivo, govore kako raja odlazi u velikim borjevima pa čak nekoliko stotina hiljada godišnje, a broje nezaposelnih barem u kantonu Sarajevu nepada u tom obimu. pa valjda je neko otišao i sa biroa u tu Njemačku.
Odlaze ljudi koji već imaju posao, a ne zapošljavaju nove sa biroa, nego one koji su ostali opterete više za istu platu. Dok i oni ne odu.

A onda će kukati kako ljudi neće da rade.
to vrijedi, možda, za privatne firme, ali šta je sa državnim? pogotovo oivm sa buđeta jer je njima svejedno za posao dok su na buđetu.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#4248 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by El_comadante »

Kiki_Musampa wrote: 25/09/2021 10:51
Hakiz wrote: 25/09/2021 10:44

Odlaze ljudi koji već imaju posao, a ne zapošljavaju nove sa biroa, nego one koji su ostali opterete više za istu platu. Dok i oni ne odu.

A onda će kukati kako ljudi neće da rade.
Možete me mrziti za ono što ću napisati,ali 70% nezaposlenih u BiH nema radne navike,i teško da će se bilo gdje zaposliti.
tačno u određenoj mjeri medjutim ima i do uslova rada. kreni od sebe da li bi ti radio za 600 KM samo jedan dan u sedmici slobodan, masa prekovreni neplačenih sati, sedmica do dvije godišnje, a takvih je firmi najviše.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#4249 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by soha96 »

Lajavikrelac wrote: 25/09/2021 11:11
mali_balon wrote: 25/09/2021 08:30 Ja samo znam, iz prica sa svabama, da im fali radnika svih vrsta i kalibara......evo npr dok sam ja, prije 3g, cupao da idem da vozim za njemacke firme bez njemackog nisi mogao prismrdit......sad moze i engleski i ruski i jugo....moze cekat i 2g na vizu....sad sve moze.....masa gradjeviskih radova ide sporo jer nema radnika.....
Bitno je doci a kasnije se otvara milion mogucnosti, ali to je ono sto je jebeno....probajte druge zemlje.....svugdje fali radne snage
Sve jasno buraz, ali taj ulaz u državu je najveći sex. Kad njega dobiješ poslije sve ide daleko lakše...Posla ima ko u priči, al država jebe ulaznom vizom. Ovim novim zakonom tek zakomplikovali i zapetljali sve :run:

Ali neki ljudi to ne mogu skontati pa ga jebi...
Mozes li otici prvo za Sloveniju ili tako nesto? Pa da se poslije lakse srede papiri nakon rada u EU godinu dana.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#4250 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by suspect_zero »

AtillaS wrote: 24/09/2021 21:29 Za dublji ulazak u probleme treba ponijeti Glock.
Ti izgleda sve probleme završavaš sa glokom :oops:
Post Reply