Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7476 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Na to sam i mislio. Ti si stranac državljanin non-EU zemlje i takvo mijenjanje poslova i ugovora je teško, gotovo neizvodivo. Kad te prijavi poslodavac za posao čeka odobrenje i dozvolu čak po mjesec-dva zbog usrane birokratije. Daš otkaz u junu i možeš čekati do polovine avgusta za odobrenje da počneš na drugom mjestu...
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7477 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

To je moderno ropstvo o kojem pricaju
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7478 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _BataZiv_0809 »

Prekarni rad
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4178
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#7479 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by skrbavi-admin »

malo zapadnoevropskog fensi ropstva....

usudim se upitat "sefa" o prekovremenim satima za neki usrani brainwashing trening edukaciju - da vidis reakcije sunce ti poljubim.

prvo je bio "fin" - "moze" nije problem, zatrazi mi approval ja approve i to je to....

poslije 10 minuta ide email al sad samo meni - za 8 mjeseci imas DUZAN KOMPANIJI 8 RADNIH DANA KOJE SU TI BILE PLACENI A NISI RADIO :lol: ja WTF :-) :shock:
naravno huja me spuca - odgovorim pitanjem JESAM LI JA PRAVIO SHIFTPLAN? ILI VI? ODAKLE TI DANI? JEL TO GOSPODINE DRZITE U RUKAVU AKO SLUCAJNO ZATREBA DA SE OBRACUNATE SA NEPRIJATNIM PODREDJENIMA KOJI POSTAVLJAJU NEPRIJATNA PITANJA , :lol:

kad sam pitao kolegu je l bilo ovo prosle godine - kaje nije :lol:

naravno poslije 7 dana iza tog incidenta dobio sam PERFORMANCE IMPROVEMENT PLAN uz prisustvo HRa.... imam 5. sastanak za par dana tako da cu najvjerovatnije da se upisem na temu uskoro :lol:

samo da kazem kao rezime njegovog revansizma i osvetnistva da sam ni kriv ni duzan radio 26 dana u Decembru u sred Evrope..... eto 5 dana slobodnih imo :lol:

uglavnom pušitragiĆar uskoro :lol: :run:
ne valja se raspravljat sa sefom - ne budes fin namah :lol:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7480 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Image
Ovi su šampioni :-) Ljudi traže referenta transporta, da vodi brigu o voznom parku, vozačima, servisu, papirologiji, logerima itd. Naravno, treba imati iskustvo i znanje, ali...ako je moguće da ima C kategoriju kako bi povemeno mogao uletiti kao vozač na liniju ili odvesti kamion u servis i slično :lol: Kako vele nisu nikoga našli da im ispunjava uslove, pa su voljni da ponude polaganje C kategorije o trošku firme, a zauzvrat da potpišeš petogodišnji ugovor o radu :-) Naime, direktor bi da ima iskusnog administrativnog rukovodioca, koji bi povremeno razvozio robu kamionom :mrgreen: Hvala Bogu nije niko lud da pristane, pošto se radi o Krajina Klasu Saše Trivića, poznatom izrabljivaču i robovlasniku koji već debelo kuburi sa radnom snagom koja od njega bježi ko đavo od tamjana... :run:
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7481 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Truba »

Kod nas nema radis to i to
Poso spisak a b c d...30 poslova citava abeceda
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#7482 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

Svi sto nude polaganje vozackog povezu te sa ugovorom. Vozacki za C je oko 1000KM, CE 1500. Centrotrans, Globtour nema vozaca pa radi na principu, platicu ti polaganje (u njihovoj AŠ) koje je za D oko 2000KM ili mozda par stoja manje, ali ti spuca ugovor 5000KM i jos nesto nadoda. I pukne te na gradsku liniju da gines 16h sa 1500, mozda ni cijelih toliko sto podrazumijeva da ocistis vozilo tj budes cistacica, tenkujes i takvog ga urednog razduzis. Nabije ti i kupovinu uniforme koju platis ti pola, a pola firma(tako je bilo) za gluposti i javasluk dobijes štiklicu u guzicu.
Doduse moze po gradu jer graCki ne podlijezu taho kontroli radnog vremena. Treba im uvesti taho u gradsku pa nek kurcu sviraju,muda nek slusaju. Heheh i kazu nemaju vozaca...nek vam vozaju lole iz Bangladeša i Ðibutija...
I najvaznije od svega, treba povratiti obavezu imanja tzv drzavnog ispita odnosno III stepena SSS, zvanja VMV jer su to ukinuli nekad prosle godine jer ne mogu da se dokopaju vozaca odose vani. Prde im kamioni i autobusi nema ko da vozi. Kreteni jedni,samo im treba sto vise otežati,da crknu jer njima nije bilo vazno prije par godina kako ce i koga zajebati i userendat mu se u zivot.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7483 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Ma boli me vršnjak za kamionskom kategorijom :izet: da sam htio vrtiti volan, ne bi se školovao i ulagao u sebe...Mene lično zvali na telefon da dodjem u prostorije i nudili mi ovaj dil, velim ja ne zanima me polaganje ničega više, nije meni 20 godina ja sam svoje ispolagao :oops: Kamion me nikada interesovao ni najmanje, a kada sam ja bio klapac ne sjećam se ama baš nikoga od svoje generacije i raje iz naselja da je polagao za kamion :? Za kamion su polagali mahom likovi koji su bili na vi sa školom i učenjem, pa čisto da imaju neko zvanje ili oni iz ruralnih krajeva gdje se vozao traktor, šticar ili tamić u sječi šume pa je to bilo pod normalno...Raja iz grada je polagala B i A kategoriju za motor.

Velim ja ovom delegatu na razgovoru, možeš naći nemali broj ljekara, pravnika, ekonomistu da vozi vikendom motor, ali da ćeš ove pobrojane naći da voze kamion - nećeš ;-)
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#7484 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote: 27/01/2023 15:10 Ma boli me vršnjak za kamionskom kategorijom :izet: da sam htio vrtiti volan, ne bi se školovao i ulagao u sebe...Mene lično zvali na telefon da dodjem u prostorije i nudili mi ovaj dil, velim ja ne zanima me polaganje ničega više, nije meni 20 godina ja sam svoje ispolagao :oops: Kamion me nikada interesovao ni najmanje, a kada sam ja bio klapac ne sjećam se ama baš nikoga od svoje generacije i raje iz naselja da je polagao za kamion :? Za kamion su polagali mahom likovi koji su bili na vi sa školom i učenjem, pa čisto da imaju neko zvanje ili oni iz ruralnih krajeva gdje se vozao traktor, šticar ili tamić u sječi šume pa je to bilo pod normalno...Raja iz grada je polagala B i A kategoriju za motor.

Velim ja ovom delegatu na razgovoru, možeš naći nemali broj ljekara, pravnika, ekonomistu da vozi vikendom motor, ali da ćeš ove pobrojane naći da voze kamion - nećeš ;-)
Lajavi, koja je tvoja profesija ili bolje receno sta imas od skole?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7485 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Akademija za film i metalne predmete iz Čajniča.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#7486 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

Cula sam za tebe da si vrh bio.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#7487 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Snake Eyes »

Čovjek ide osam godina u osnovnu školu i na kraju hoćeš li da okrećeš volan, ma mrš stoko nepismena, nek ti dijete vozi kamion.
bumerangss
Posts: 4440
Joined: 12/01/2015 16:47

#7488 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by bumerangss »

Snake Eyes wrote: 27/01/2023 16:55 Čovjek ide osam godina u osnovnu školu i na kraju hoćeš li da okrećeš volan, ma mrš stoko nepismena, nek ti dijete vozi kamion.
Pa sto to je bas fin gospidski posao
Ne krampaš, ne fizikaneriš, sjediš u bijeloj košulii i kravati. Nabere se i bakšiša
Plata znatno veca nego u 90% državnih firmi sa SSS

E jbg završio neki fax pravo ili FPN ihoce samo u kancelariju :-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#7489 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

bumerangss wrote: 27/01/2023 17:12
Snake Eyes wrote: 27/01/2023 16:55 Čovjek ide osam godina u osnovnu školu i na kraju hoćeš li da okrećeš volan, ma mrš stoko nepismena, nek ti dijete vozi kamion.
Pa sto to je bas fin gospidski posao
Ne krampaš, ne fizikaneriš, sjediš u bijeloj košulii i kravati. Nabere se i bakšiša
Plata znatno veca nego u 90% državnih firmi sa SSS

E jbg završio neki fax pravo ili FPN ihoce samo u kancelariju :-)
to mozda u autobusu sa kravatom i kosuljom,al u kamionu samo mozes imat zutu jaknu retrorefleksivnu,i irgatsko odijelo :lol: i tamo nema bakšiša,samo koliko te slijeduje + eventualno dnevnice,plata mozda jeste veca ali zato vrijeme ti je požderano i nemaš ga
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7490 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

bumerangss wrote: 27/01/2023 17:12 Pa sto to je bas fin gospidski posao
Ne krampaš, ne fizikaneriš, sjediš u bijeloj košulii i kravati. Nabere se i bakšiša
Plata znatno veca nego u 90% državnih firmi sa SSS

E jbg završio neki fax pravo ili FPN ihoce samo u kancelariju

E jesi struĆnjak svaka Ćast! Ima li zajebanijeg i težeg posla od vozača kamiona kod nas? Šta misliš zašto nema vozača? Svi bi u kancelariju?

Znaš kad si vozač kamiona, dođeš ujutro prije 6 na utovar robe, a nemali broj puta je i ti utovaraš, pa onda po putnom nalogu pičiš po terenu i razvoziš robu...Nema platforme - rampe na kamionu? Nikakav problem! Paletar pa guraj do kraja da viljuškar dohvati...ako je manji teret (gajbe hljeba npr) može to i ručno ;-) Jebeš se sa drotovima, jebeš se sa krševima od kamiona na trulim gumama koje su odavno za smeće, jebeš se sa stizanjem na vrijeme...I još povrh svega, dođeš u firmu oko 5 sati i onda imaš seks još jedno dva sata u vidu sređivanja papira i otpremnica, da bi to šef samo služio u fasciklu i odnio u racunovodstvo...

Drug mi je radio kao vozač kod ovih levata gore, razvozio peciva i sirovine od 6 ujutro pa do 8-9 naveče :-) Još ga šef i vikendom zovne nekad da pokupi ponešto, sat-dva posla, a ne smiješ da se ne javiš na službeni telefon odbija se od plate. A imao platu 680 KM tad....

I kažu nema šofera...neće niko da vozi... :roll:
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#7491 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by detroit-mercy »

Lajavikrelac wrote: 27/01/2023 15:58 Akademija za film i metalne predmete iz Čajniča.
Ozbiljno te pitam, nije te valjda sramota reci sta si zavrsio :skoljka:.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7492 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Jest :oops:

Kušulju, kravatu i odijelce imaš ako voziš ministra ili međunarodnu autobusku liniju. Ja bi ovo prvo vrlo rado prihvatio :kiss:
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#7493 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

khm....neko na sofere I oko sofera.....da vam jenu kazem.ilo dvije tri......nikad se ne zna gdje ce vas odvesti putevi gospodnji.....radio sam ja sve I svasta pa sam I neke visoke skole zavrsio....ali posto nemas poznanstva stranku ili rodbinu onda se ufati volana diplomu uokviri I gledaj je I jebi sebi sve zivo na sta si potrosio vrijeme zivce I pare I koje komplekse sam morao trpiti na ispitima......
doso na jedan razgovor meni lik rece pa jbte to samo jos astronaut nisi bio, reko blizu sam da I to zavrsim zlu netrebalo
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7494 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Sve to stoji drug, ali nemam C kategoriju i ne zanima me uopšte! Do prije koju godinu je bilo ispod svakog drveta ima šofer, vozi cijeli dan za 600 KM, ko te jebe što nisi škole učio sad tovari....e, a kad su se granice otvorile i isti ti vozači otišli raditi za 2500 eura - kuku lele nema ko da radi :cry:

Ko je prije 10 godina mogao znati da će kamiondžija biti tražen kao i programer??? Pa da si to izjavio tamo 2008 godine ljudi bi mislili da se drogiraš nečim pa te pucaju tripovi :-) :run:
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#7495 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Lajavikrelac wrote: 28/01/2023 15:28 Sve to stoji drug, ali nemam C kategoriju i ne zanima me uopšte! Do prije koju godinu je bilo ispod svakog drveta ima šofer, vozi cijeli dan za 600 KM, ko te jebe što nisi škole učio sad tovari....e, a kad su se granice otvorile i isti ti vozači otišli raditi za 2500 eura - kuku lele nema ko da radi :cry:

Ko je prije 10 godina mogao znati da će kamiondžija biti tražen kao i programer??? Pa da si to izjavio tamo 2008 godine ljudi bi mislili da se drogiraš nečim pa te pucaju tripovi :-) :run:

kakav programer u moje vrijeme pa ko je znao flopy unacit taj se smatro bil gejcom, taj je bio u rangu nasinih strucnjaka

moram vozit nemam druge.....dotako sam dno I moram....nije da ja sada volim volan nego moram.....pa vec ako cu se patiti odo gdje je patnja placena jbga.....I ja bi volio da mogu da biram I cekam ali .....
User avatar
n+1
Posts: 6726
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#7496 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by n+1 »

mali_balon wrote: 28/01/2023 15:34
Lajavikrelac wrote: 28/01/2023 15:28 Sve to stoji drug, ali nemam C kategoriju i ne zanima me uopšte! Do prije koju godinu je bilo ispod svakog drveta ima šofer, vozi cijeli dan za 600 KM, ko te jebe što nisi škole učio sad tovari....e, a kad su se granice otvorile i isti ti vozači otišli raditi za 2500 eura - kuku lele nema ko da radi :cry:

Ko je prije 10 godina mogao znati da će kamiondžija biti tražen kao i programer??? Pa da si to izjavio tamo 2008 godine ljudi bi mislili da se drogiraš nečim pa te pucaju tripovi :-) :run:

kakav programer u moje vrijeme pa ko je znao flopy unacit taj se smatro bil gejcom, taj je bio u rangu nasinih strucnjaka

moram vozit nemam druge.....dotako sam dno I moram....nije da ja sada volim volan nego moram.....pa vec ako cu se patiti odo gdje je patnja placena jbga.....I ja bi volio da mogu da biram I cekam ali .....
Skupio si para dosad. Možeš sada čekati i birati. :P
mali_balon
Posts: 11230
Joined: 12/09/2012 09:57

#7497 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

n+1 wrote: 28/01/2023 16:22
mali_balon wrote: 28/01/2023 15:34


kakav programer u moje vrijeme pa ko je znao flopy unacit taj se smatro bil gejcom, taj je bio u rangu nasinih strucnjaka

moram vozit nemam druge.....dotako sam dno I moram....nije da ja sada volim volan nego moram.....pa vec ako cu se patiti odo gdje je patnja placena jbga.....I ja bi volio da mogu da biram I cekam ali .....
Skupio si para dosad. Možeš sada čekati i birati. :P
fali mi jos koja godina do miliona pa pravim benzinsku I prst u uho
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#7498 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjeshalica »

mali_balon wrote: 28/01/2023 05:15 khm....neko na sofere I oko sofera.....da vam jenu kazem.ilo dvije tri......nikad se ne zna gdje ce vas odvesti putevi gospodnji.....radio sam ja sve I svasta pa sam I neke visoke skole zavrsio....ali posto nemas poznanstva stranku ili rodbinu onda se ufati volana diplomu uokviri I gledaj je I jebi sebi sve zivo na sta si potrosio vrijeme zivce I pare I koje komplekse sam morao trpiti na ispitima......
doso na jedan razgovor meni lik rece pa jbte to samo jos astronaut nisi bio, reko blizu sam da I to zavrsim zlu netrebalo
Ja da se pitam, zabranila bi uvoz radne snage, otamo iz firaunije. Tako treba govnodavce, bizMIŠmene pojebati da propadnu da oni sami idu kumiti da rade ili da se uhvate svih onih poslova koje su nudili nekome za ništa od plate. Nek im se sjebe sve što su stekli, hhhhhh kako došlo tako otišlo.... :lol:
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7499 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Baš će ovi firauni raditi za kilo banana mjesečno :lol: sve se bojim....ima da se ufate noge kad vide gdje su došli :run:
bumerangss
Posts: 4440
Joined: 12/01/2015 16:47

#7500 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by bumerangss »

Plata vozacu centre je oko 1750 sa dodatcima
I nose tole na peglu i košulju i kravatu i na svim gradskim linijama cak i za Turkušiće :-D

Traže vozace i oni im placaju polaganje vizackog sve samo da rade jer uskoro ce nas vozati iz bangladesa sirije indije...
Post Reply