Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Officer Crabtree
Posts: 3504
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#7426 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Officer Crabtree »

Pa kako ću dokazati da nemam?
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7427 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Officer Crabtree wrote: 09/01/2023 19:47 Pa kako ću dokazati da nemam?
Forumski receno...susramlje :D
Blamiras se a pokusavas kao nesto dokazati.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 4178
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistanski Dikitaturistan

#7428 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by skrbavi-admin »

Lajavikrelac wrote: 09/01/2023 13:50
Officer Crabtree wrote: 08/01/2023 20:53 Zašto bih, ja se slažem sa tim stavom a ti ne.

Ja imam dugogodišnje iskustvo kojim ovu tvrdnju mogu potkrijepiti.

Al da sad diskutujem oko toga nema potrebe, nisam tražio ništa za to što sam se složio s njim.

Pozdrav.
Da imaš dugogodišnje iskustvo kao što tvrdiš, znao bi da neradnike, levate i zabušante uvijek neko čuva "odozgo". Sad da li je to vlasnik, direktor, političar ili jak poslovni partner, ali sigurno je da se neko pravi budala i hvata krivinu na očigled svih u firmi zato što mu je to dozvoljeno ..
1000000%
Officer Crabtree
Posts: 3504
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#7429 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Officer Crabtree »

zippoo87 wrote: 09/01/2023 19:58
Officer Crabtree wrote: 09/01/2023 19:47 Pa kako ću dokazati da nemam?
Forumski receno...susramlje :D
Blamiras se a pokusavas kao nesto dokazati.
Zašto se blamiram, što sam lajlao nečije mišljenje?

Kakvo susramlje, jebe se meni šta ti misliš o meni.

Ja se slažem da tim šta je čovjek napisao a zaboli mene hoćeš li ti ili nećeš.

Samo iz ovih dosadašnjih upisa, ne vidim da bogzna znaš šta se u kolektivima te vrste radi i kako je to posloženo.

Al eto jebiga ja došao na temi nezaposlenih govoriti kako je u firmama.

Odoh se sad susramiti.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7430 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

markopd wrote: 09/01/2023 18:13

Ja sam se nagledao gorih i bezobraznijih stvari od strane poslodavaca,neke sam već pisao ovde,ali situacija je stvarno nikad gora po tom pitanju.Ne pričam toliko o visini plate,koliko o uslovima rada i međuljudskim (ne)odnosima kod istih.Pogotovo akcenat na ugostiteljski sektor,gdje je situacija stvarno nikad gora i pri tome ne mislim na onu već izlizanu floskulu "nema ko da radi" koja se plasira po društvenim mrežama i medijima unazad 10-ak godina.Prijatelj mi radi u komercijali za kanal kafića i kaže da vlasnici više ne žele nikakva ulaganja niti pare,samo da im je bilo kakvog radnika naći.

Nažalost,to je posljedica većine bahatih i arogantnih "drvosječa" (biću blag),koje do juče nije imao pas za šta da ujede,a danas glumi biznismena i glavnu facu po čaršiji.Prodaju neku malu parcelu od pokojne rodbine,digne pet kredita i napravi isto toliko pozajmica i misli da mu je neko dužan raditi 300 sati mjesečno za minimalac i ide kroz grad i viče "narod neće da radi,lijena omladina".Takvima želim što bržu propast i da ih zahvati najveća bijeda koja postoji.

Postoje izuzeci,svaka im čast skidam kapu,ali ih je toliko malo i danas trpe ogromne posljedice zbog ovih gore navedenih.Ove sezone bosanskim gazdama neka su na pomoći svi mogući sveci i sveštenici,ko preživi pričaće. :-)
I opet su te iste gazde sve bahatije i bezobraznije...umjesto da je suprotno. Uslovi rada sve gori: izrabljivanje, mobing, nepotizam, maltretiranje, ucjenjivanje radnika, rad na crno kao u i "najsretnijim vremenima" za naše gazde od 2000-2016 vođenih parolom "ako nećeš ti, ima ko hoće".

Trebam li dodati da je 99% oglasa za posao obična reklama i promocija, i da za iole normalnije radno mjesto (da ne puca kičma) treba veza kao i prije 10-15 godina..?
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7431 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Officer Crabtree wrote: 09/01/2023 20:15
zippoo87 wrote: 09/01/2023 19:58

Forumski receno...susramlje :D
Blamiras se a pokusavas kao nesto dokazati.
Zašto se blamiram, što sam lajlao nečije mišljenje?

Kakvo susramlje, jebe se meni šta ti misliš o meni.

Ja se slažem da tim šta je čovjek napisao a zaboli mene hoćeš li ti ili nećeš.

Samo iz ovih dosadašnjih upisa, ne vidim da bogzna znaš šta se u kolektivima te vrste radi i kako je to posloženo.

Al eto jebiga ja došao na temi nezaposlenih govoriti kako je u firmama.

Odoh se sad susramiti.
Ne znas ti puno toga ocito.
Eto niko od nas nije nikada radio,ne znamo mi sta je firma,kolektiv,sef,gazda,direktor...to samo ti i neki vanzemaljci znate...jbga tesko je otpustiti neradnika a jos je teze nagraditi radnika,gdje ces radnika nagraditi,to je bogohuljenje.
Ali ovo vazi samo u ovim usranim drzavama gdje su takvi kao ti "HR" struĆnjaci.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7432 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Lajavikrelac wrote: 09/01/2023 20:21
markopd wrote: 09/01/2023 18:13

Ja sam se nagledao gorih i bezobraznijih stvari od strane poslodavaca,neke sam već pisao ovde,ali situacija je stvarno nikad gora po tom pitanju.Ne pričam toliko o visini plate,koliko o uslovima rada i međuljudskim (ne)odnosima kod istih.Pogotovo akcenat na ugostiteljski sektor,gdje je situacija stvarno nikad gora i pri tome ne mislim na onu već izlizanu floskulu "nema ko da radi" koja se plasira po društvenim mrežama i medijima unazad 10-ak godina.Prijatelj mi radi u komercijali za kanal kafića i kaže da vlasnici više ne žele nikakva ulaganja niti pare,samo da im je bilo kakvog radnika naći.

Nažalost,to je posljedica većine bahatih i arogantnih "drvosječa" (biću blag),koje do juče nije imao pas za šta da ujede,a danas glumi biznismena i glavnu facu po čaršiji.Prodaju neku malu parcelu od pokojne rodbine,digne pet kredita i napravi isto toliko pozajmica i misli da mu je neko dužan raditi 300 sati mjesečno za minimalac i ide kroz grad i viče "narod neće da radi,lijena omladina".Takvima želim što bržu propast i da ih zahvati najveća bijeda koja postoji.

Postoje izuzeci,svaka im čast skidam kapu,ali ih je toliko malo i danas trpe ogromne posljedice zbog ovih gore navedenih.Ove sezone bosanskim gazdama neka su na pomoći svi mogući sveci i sveštenici,ko preživi pričaće. :-)
I opet su te iste gazde sve bahatije i bezobraznije...umjesto da je suprotno. Uslovi rada sve gori: izrabljivanje, mobing, nepotizam, maltretiranje, ucjenjivanje radnika, rad na crno kao u i "najsretnijim vremenima" za naše gazde od 2000-2016 vođenih parolom "ako nećeš ti, ima ko hoće".

Trebam li dodati da je 99% oglasa za posao obična reklama i promocija, i da za iole normalnije radno mjesto (da ne puca kičma) treba veza kao i prije 10-15 godina..?
Pogresno je da radnik ocekuje da ce se los gazda popraviti.
Nece jer ne moze...ljudi se ne mogu promijeniti na taj nacin.

Jedino neke nove generacije,mladje koji su imali kontakta sa civilizacijom i vidjeli i dozivjeli neke drugacije radne prakse i odnose medju ljudima mogu te iste prakse uvesti u svoje firme.

Gazda Medo Brundo ce do smrti ostati Medo Brundo...nece ga manjak radnika promijeniti,vjerujte mi.
Govno nikada nece biti cokolada,ma u kakvu ga ambalazu upakovao...uvijek smrdi.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7433 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7435 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Traze samo 20 sretnika :D
A organizuju i prevoz iz drugih gradova da dodju na prezentaciju i upoznaju se .
Vaše kvalifikacije:
Fizička izdržljivost
Ne kontam to...kao da traze naucnike i inzinjere a ne fizicke radnike.


https://www.klix.ba/biznis/posao-u-njem ... MPfPXyJOQ
Prezentacije će biti održane u terminima od 9, 11, 13 i 16 sati, a nakon svake prezentacije, zainteresirani kandidati će obaviti razgovor sa predstavnicima kompanije te će na licu mjesta moći aplicirati na željenu radnu poziciju. Za zainteresirane učesnike iz drugih gradova, organiziran je i besplatan prevoz iz Banja Luke, Tuzle i Mostara, a obavezna je prijava na e-mail: [email protected] s obzirom na to da je broj mjesta ograničen.

Više informacija o uslovima i radnim pozicijama možete pogledati OVDJE.

Bilo da ste student, tek ste započeli poslovnu karijeru ili jednostavno mijenjate branšu, kompanija AeroGround daje priliku da se afirmišete u potpuno novom profesionalnom okruženju. Također, ističu kako čine sve da vam olakšaju prilagodbu gdje god je to moguće - od traženja stana do penzionog osiguranja.

"Čekamo vas 3. i 4. februara u hotelu Hills u Sarajevu, a neka München bude vaša naredna destinacija, jer tražimo nove kolege koji će otvoreno i sa entuzijazmom, zajedno sa nama, oblikovati budućnost AeroGrounda", poručuju iz kompanije.
sarajevo-x.com
Posts: 838
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#7436 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by sarajevo-x.com »

Dobra im domena e mail adrese :mrgreen:
User avatar
n+1
Posts: 6727
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#7437 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by n+1 »

Jeste li se prijavili?
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7438 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 11/01/2023 00:34 Jeste li se prijavili?
na priredbu ,je li ? :lol:
[email protected]

Mozda se i prijavim a izvagati cu da li vrijedi prvo otici do Tz pa onda iz Tz do Sa tim nekim njihovim prevozom,pa nazad opet i kuci onda :lol:

Da bi imati srece na lutriji,ne bi ni trebali ovi posrednici...ides direktno lagano.
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#7439 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Meni to tukne na prevaru...vidim isti oglas ima i Workforce :-?
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7440 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Ne vjerujem da je prevara, samo iz iskustva ja nikada nisam volio ici raditi preko posrednika.
Najbolje je ako se moze direktno kako dogovoriti...mislim ono o uslovima posla i svega lazu svi...i posrednici i gazde/poslodavci direktno ali opet ove agencije zive od provizije i boli njih kako ce tebi biti poslije...oni uzmu svoje i sa tobom su zavrsili a ti se pati poslije.

Ja bi se mogao i direktno ubaciti tamo u De ,naravno na preporuku prijatelja ali dzaba mi sve ako nemam vize...prvo viza pa onda je puno lakse za sve ostalo.
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#7441 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Pa jbga ako ti posrednik (dze Pise da je posrednik, ja mislim da je firma koja radi za aerodrom) sve srednje pa i vizu onda ides, ovo samo da bude odskočna daska tkz ulazni posto i dok ne skontas sistem i seme onda nakon 2g ides na bolji posao,.....a uvijek se mozda vratiti....
User avatar
n+1
Posts: 6727
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#7442 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by n+1 »

Ako ste i u ovom našli manu, nemojte više ni tražiti. :D
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7443 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

mali_balon wrote: 11/01/2023 19:40 Pa jbga ako ti posrednik (dze Pise da je posrednik, ja mislim da je firma koja radi za aerodrom) sve srednje pa i vizu onda ides, ovo samo da bude odskočna daska tkz ulazni posto i dok ne skontas sistem i seme onda nakon 2g ides na bolji posao,.....a uvijek se mozda vratiti....
Pa da...tako bi to trebalo funkcionisati.
P.S. nikakvu ja manu nisam nasao ,samo sam rekao kakvo je iskustvo sa posrednickim firmama.
Samo mi malo cudno ovo da traze 20 ljudi samo a navodno na aerodromima fale hiljade ljudi.
Neki dan citam i za Deutsche Bahn...da i njima treba desetine hiljada radnika raznih profila...i da ce mijenjati neku politiku zaposljavanja,kao navodno nece njemacki vise biti obavezan,nego ce za neke pozicije moci i engleski jezik.
Ne znam ima li istine u tome.
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#7444 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

zippoo87 wrote: 11/01/2023 20:24
mali_balon wrote: 11/01/2023 19:40 Pa jbga ako ti posrednik (dze Pise da je posrednik, ja mislim da je firma koja radi za aerodrom) sve srednje pa i vizu onda ides, ovo samo da bude odskočna daska tkz ulazni posto i dok ne skontas sistem i seme onda nakon 2g ides na bolji posao,.....a uvijek se mozda vratiti....
Pa da...tako bi to trebalo funkcionisati.
P.S. nikakvu ja manu nisam nasao ,samo sam rekao kakvo je iskustvo sa posrednickim firmama.
Samo mi malo cudno ovo da traze 20 ljudi samo a navodno na aerodromima fale hiljade ljudi.
Neki dan citam i za Deutsche Bahn...da i njima treba desetine hiljada radnika raznih profila...i da ce mijenjati neku politiku zaposljavanja,kao navodno nece njemacki vise biti obavezan,nego ce za neke pozicije moci i engleski jezik.
Ne znam ima li istine u tome.
Ma ima istine jer sada već na pumpama na autoputu oko većih gradova sa nekim radnicima mozes samo ne engleskom da se sporazumis....a da ne govorimo o ukrajinskim izbjeglicama koje pri zaposljavanju imaju sva prava ko EU drzavljani.....za vozače kamiona u nekim firmama već 2 3 godine jezik nije uslov.....
mali_balon
Posts: 11231
Joined: 12/09/2012 09:57

#7445 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Lajavikrelac wrote: 11/01/2023 11:51 Meni to tukne na prevaru...vidim isti oglas ima i Workforce :-?
Jbga organizuju prevoz u Sarajevo iz ostalih gradova, koja prevara bi trebala biti, ili koji tip....znamo svi da se lova ne daje nikada unaprijed.....
User avatar
Romeo 80
Posts: 4335
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#7446 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Romeo 80 »

Image

Otprilike je to tako kad se prvi poslovi traze :-) Ne ponovilo se :roll:
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#7447 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by zippoo87 »

Romeo 80 wrote: 11/01/2023 21:12 Image

Otprilike je to tako kad se prvi poslovi traze :-) Ne ponovilo se :roll:
U BiH je tako i kasnije...iskustvo i znanje ti nista ne znaci,jer u svakoj firmi kod nas pocinjes od nule i "dokazujes" se :lol:
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#7448 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by simbabimba »

Zna li neko da li su poceli intervjui za ASA bolnicu, je li iko aplicirao znate li ista? hvala
User avatar
ElRe
Posts: 10585
Joined: 12/12/2011 11:28

#7449 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ElRe »

Da li neko zna kakvi su uslovi u Rotana Bosmal hotelu?
Dany97
Posts: 235
Joined: 25/06/2017 15:50

#7450 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Dany97 »

Mozda nije pitanje za ovu temu,ali da i ovde pitam nego da mozda otvaram novu...
Ugl,zelim otici traziti posao,da li bilo nesto oko metala (brusenje itd) ili drvna industrija,ali ne znam kako bi pitao heh (jeste mozda malo glupavo pitanje),posto nemam broja od gazde,u tom slucaju da li otici direktno kod njega (ukoliko bude tu) i jednostavno ga pitati da li prima radnike,fazon da sam procuo isl,ili pitati radnike za njegov broj pa ga preko telefona pitati isto....
A posto ni iskustva nemam nekog,jeli najbolje reci kako jeste....
Post Reply