Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

Ljuska_u_BaklaFi

#1276 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

lolol wrote:
mali_balon wrote:Eh evo mene, ne odradih ni probnih 7 dana dobio sam otkaz :D . Kaze gazda da nije taj posao za mene, reko OK hvala na ukazanoj prilici.
Kao sto rece @vlado sad znam da ima gore puno gore. Samo cu reci da je posao bio na otpadu :D .
Aj neee i ja sam na probnom radu trenutno ... nekako sam se nadala da su rijetki ti sto ih ne prime poslije probnog rada? Pa je li tebi to odgovaralo ili si i ti sam vidio da to nije za tebe? Al ozbiljno? Ja nekako vjerujem da je ovo za mene i bas nebi da me ne prime :(
Ne brini lolol, u vecini slucajeva te prime nakon probnog rada, mislim da je mali_balon u toku probnog shvatio da ponuđeno ipak nije za njega. Ne opterecuj se sada time "sta ako me ne prime" nego ulozi snagu u dokazivanje... :)
Sretno !
mali_balon

#1277 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Oni to nazivaju obukom, naravno to nije ni O od obuke, nego rintas one poslove koje niko nece, ja sam radio sto mi je poslovadja naredio, a kad sam to odradio pokazao sam samoinicijativu :D i sam nesta raduckao tj. razvrstavao plasticni otpad. Problem je bio sto ja nisam znao gdje koja plastika ide, jer nesta ide u presu, nesta na sredere e sad ako neki komad negdje zaluta u najboljem slucaju ga sklonis u najgorem sjebes masinu.
Ja sam trebao raditi kao vozac i trebao sam raditi na kamionima ali kad nema poslo sa kamionima radim sve ostalo, sto mi je bilo OK, iz gazdine perspektive, sto bi me placao da sjedim kao mogu nesta i raditi pored toga sto sam sofer. Doduse jesam vozao, kolica.
Meni su rekli da je tih 7 dana obuke neplaceno (ali su mi platili tri dnevnince), pa onda ako bi zadovoljio dobio bi taj probni ugovor od tri mjeseca, pa tek onda zaposljenje za stalno.
Gazda me skontao u 2 dana da ja nisam za tog posla :D , kaze nisi zadovoljio zahtjevima pozicije na koji si primljen, reko kako cu zadovoljiti kad sam samo kolica vozao :D . ma reko nije problem hvala i dovidjenja.

Jedno iskusvto vise, a ponasanje robova i gazde pa menadzmenta i robova, pa gazde i menadzmenta o tom se moze roman napisati. Koji smo mi misevi i beskicmenjaci, to sam znao ....ali to je vec druga tema

@baklava
Naravno a sam shvatio da to nije za mene, ali sam takodje shvatio da trenutno nema bolje i radio sam najbolje sto mogu, vjerovatno sam trebao gadzi selam sa 100m metara nazivati trcati po krugu dok je on tu a kad ode sjesti i cesati muda. A ja radio istim tempom kad je tu i kad ga nema.
Sto je meni najbitnije nisam nista zasrao nit sam se posvadjao, nit sam ikog ruzno pogledao ili sta ruzno rekao. Svi smo razliciti ljudi necu da se zamar sto se nima gazdi svidio, nek mu je sa srecom.
frfi.

#1278 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by frfi. »

ja sam jednom failala na probnom radu. nakon toga mislim da sam samo plakala 15 dana :-) tada sam preuzela full odgovornost na sebe i samo sebi ponavljala kako si mogla biti tako glupa
sada vidim da i nije bilo bas full do mene.. zahvalna sam i na tom iskustvu jer me je dosta prizemljilo i djelomicno pripremilo na dalja osvajanj :D

tvoje je da das sve od sebe pogotovo ako si nasla posao koji ti se svidja. i to je to :)
lolol

#1279 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by lolol »

frfi. wrote:ja sam jednom failala na probnom radu. nakon toga mislim da sam samo plakala 15 dana :-) tada sam preuzela full odgovornost na sebe i samo sebi ponavljala kako si mogla biti tako glupa
sada vidim da i nije bilo bas full do mene.. zahvalna sam i na tom iskustvu jer me je dosta prizemljilo i djelomicno pripremilo na dalja osvajanj :D

tvoje je da das sve od sebe pogotovo ako si nasla posao koji ti se svidja. i to je to :)
imas PP :D
Lajavikrelac

#1280 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Image

:shock:
ExNihilo
Nindža revizor

#1281 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ExNihilo »

Lajavikrelac wrote:Image

Kada sam ja to govorio na ovoj temi, poznati forumski stručnjaci su se smijali.
Last edited by ExNihilo on 05/02/2014 22:50, edited 1 time in total.
mali_balon

#1282 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Sta ces kad smo jaci od Svice :D
semirizsvemira

#1283 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by semirizsvemira »

Niko ne ide u Norvesku . Citao neki dan, zove Norveska
mali_balon

#1284 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

semirizsvemira wrote:Niko ne ide u Norvesku . Citao neki dan, zove Norveska
Jah, jedva nas cekaju eno salju aviJone po nas.
UltrasNaBaterije
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#1285 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by UltrasNaBaterije »

doprinosi na platu i porez na dohodak su dvije odvojene stvari, kad se sabere sve isto izađe, kod nas je taj porez 10% a u VB 32 % itd...

a vi forumski stručnjaci se još smiješniji.
moke33-sa

#1286 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by moke33-sa »

ja 14 .02.idem u banja luku na razgovor za posao na brodu, ako ima neko jos iz sarajeva neka se javi mozemo zajedno... :run:
Black swan

#1287 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Black swan »

koliko imaš god?
i do koje godine primaju?
moke33-sa

#1288 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by moke33-sa »

Black swan wrote:koliko imaš god?
ma godine nisu problem nisu me ni pitali za godine,ali ne znam da li si se ti prijavila-o na oglas za posao kod njih,mislim da ne mozes ako nisi prije toga poslala CV,ako hoces mogu ti dati broj da nazoves i pitas pa ako moze ok.
JThomas

#1289 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by JThomas »

UltrasNaBaterije wrote:doprinosi na platu i porez na dohodak su dvije odvojene stvari, kad se sabere sve isto izađe, kod nas je taj porez 10% a u VB 32 % itd...

i još nema doprinosa "iz plate", što sve treba sabrati/pomnožiti da bi se dobilo ukupno opterećenje plate. ni radnika ni poslodavca nije briga šta je "na platu", šta je "iz plate", šta je porez, šta je budžetski a šta vanbudžetski prihod...
Muuky

#1290 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Muuky »

Diplomirao 31.7.2013 kad je i tema napravljena i evo još uvek na birou :@ HEBEM TI DRŽAVU !!
Sreća pa sam snalazim kako umem i znam ,prodajem i što imam i nemam xD
mali_balon

#1291 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

JThomas wrote:
UltrasNaBaterije wrote:doprinosi na platu i porez na dohodak su dvije odvojene stvari, kad se sabere sve isto izađe, kod nas je taj porez 10% a u VB 32 % itd...

i još nema doprinosa "iz plate", što sve treba sabrati/pomnožiti da bi se dobilo ukupno opterećenje plate. ni radnika ni poslodavca nije briga šta je "na platu", šta je "iz plate", šta je porez, šta je budžetski a šta vanbudžetski prihod...
Ekzekli, radnika birga koliko je na ruke, kada radnik bude zadovoljan platom mozda se nekad i upita koliko to on "dobije mimo ruke"
JThomas

#1292 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by JThomas »

a poslodavca koliko se njemu ukupno skida sa računa da bi radnik dobio iznos x na ruke.
Black swan

#1293 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Black swan »

da su manji doprinosi plate bi opet iste bile
tako da...
frx

#1294 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by frx »

moke33-sa wrote:
Black swan wrote:koliko imaš god?
ma godine nisu problem nisu me ni pitali za godine,ali ne znam da li si se ti prijavila-o na oglas za posao kod njih,mislim da ne mozes ako nisi prije toga poslala CV,ako hoces mogu ti dati broj da nazoves i pitas pa ako moze ok.
ako moze taj broj da zovem... onda ti javim za put :D
SSemir

#1295 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SSemir »

ExNihilo wrote:

Kada sam ja to govorio na ovoj temi, poznati forumski stručnjaci su se smijali.
smesniji si ti "strucnjak" ako se slazes sa ovim. stvarno vjerujes da su ukupni doprinosi u npr. spaniji, svega 3-4% ??
ExNihilo
Nindža revizor

#1296 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ExNihilo »

Da si barem otvorio studiju vidio bi da se pravi jasna razlika između dvije kategorije. Da si barem otvorio temu, vidio bi da sam o tome i tamo pisao. Isto važi za znalca SSemira.
SSemir

#1297 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SSemir »

tvrdis da su u bih najveci doprinosi u europi, svoju tvrdnju si dokazao slikom, i jos se pravio pametan pa pokusao da ismijavas druge "forumske strucnjake", i ja ti kazem kako si ti sam ispao smijesan i kako nije istina ovo sto ti pokusavas reci, i jos se idalje pokusavas praviti pametan pa kobajagi" da si bar procitao.." .
smijesan si ako mislis da su u bosni najveci doprinosi u europi, smijesan si ako mislis da su kod nas ukupni doprinosi samo ovoliko koliko je navedeno na ovoj slici (jer su veci), smijesan si ako mislis da su kod ostalih ovako malo doprinosi. toliko

nikad ne pametujem po forumu niti druge pokusavam da ismijavam, jer je forum samo ubijanje vremena, ali kada se nadje neko ovako pametan da proziva i ismijava ostale, a pojma nema sta pise, tada me nesto vuce da odgovorim i ja :kiss:
ho oponopono

#1298 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ho oponopono »

Muuky wrote:Diplomirao 31.7.2013 kad je i tema napravljena i evo još uvek na birou :@ HEBEM TI DRŽAVU !!
Sreća pa sam snalazim kako umem i znam ,prodajem i što imam i nemam xD

...samo?! :D

...ih čekaj dok doguraš 5 godinica, pak otupićeš na to!
ExNihilo
Nindža revizor

#1299 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ExNihilo »

SSemir wrote:tvrdis da su u bih najveci doprinosi u europi, svoju tvrdnju si dokazao slikom, i jos se pravio pametan pa pokusao da ismijavas druge "forumske strucnjake", i ja ti kazem kako si ti sam ispao smijesan i kako nije istina ovo sto ti pokusavas reci, i jos se idalje pokusavas praviti pametan pa kobajagi" da si bar procitao.." .
smijesan si ako mislis da su u bosni najveci doprinosi u europi, smijesan si ako mislis da su kod nas ukupni doprinosi samo ovoliko koliko je navedeno na ovoj slici (jer su veci), smijesan si ako mislis da su kod ostalih ovako malo doprinosi. toliko

nikad ne pametujem po forumu niti druge pokusavam da ismijavam, jer je forum samo ubijanje vremena, ali kada se nadje neko ovako pametan da proziva i ismijava ostale, a pojma nema sta pise, tada me nesto vuce da odgovorim i ja :kiss:
Sve što si napisao, drugi levati (slični tebi) već su pisali na temi koju sam linkao. S obzirom da sam njima odgovorio, možeš jednostavno otvoriti temu, isčitati, pa zaključiti zašto kažem da si levat i složiti se s tom konstatacijom. Da to uradiš, vidio bi da tvrdnju nisam "dokazivao slikom", nego postavljenom KPMG studijom. Alternativno, možeš argumentirati zašto nisam u pravu, s tim da se puko ponavljanje rečenica "nisi u pravu" i "smiješan si" ne kvalificira kao argument kod iole racionalnih osoba.

Dakle, zašto nisam u pravu? Gdje su doprinosi veći? Hajmo konkretno.
SSemir

#1300 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SSemir »

otvorio sam i malo presaltao onu temu, i tamo su te ismijali ljudi, i tamo si bio drzak i vrijedjao druge bas kao i ovdje, koristio svakakve uvredljive izraze, bahato smatras sebe najpametnijim a sve ostale glupim...imas sve karakteristike osobe kojima ja ne zelim posvecivati trenutke svog zivota. ne pada mi na pamet pisati ti vise nista :kiss:
Post Reply