Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

lolol

#1226 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by lolol »

frfi. wrote:mogu li pitati koja si struka?
zao mi je sto si u takvoj situaciji. to sto imas papir nazalost ne znaci nista.
jos savjet, ove kao sto su modem33 i ostali pametnjakovici jednostavno zaobidji i ne trosi energiju na raspravu.

motivirajuca prica: znam osobu koja je radila kao sekjuriti i posto je imao duge nocne smjene i ovo ono iskoristio je to vrijeme da uci programirati. toliko je bio uporan da je bas bas puno toga naucio i sada radi kao programer u nekoj firmi za sasvim ok platu. naravno, to nista nije bilo preko noci. i sam je sve postigao.
nikad nije kasno za nauciti nesto novo i na kraju krajeva - promijeniti struku.
Ma ekonomska struka ... hvala na motivirajucoj prici. Zalosno je to sto nekad ovaj posao necu moci ni staviti u CV :-( a moram primjetiti da ovdje ima dosta nezaposlenih (vjerovatno svi) ali niko se nije nasao da kaze, ma bravo i ja cu isto da radim bilo sta. Generalno, svi cekaju neku stelu i kukaju, a kad treba zapeti, neka nemoj sramota je.
modem33

#1227 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by modem33 »

lolol wrote:
modem33 wrote:
lolol wrote:Ali bas je ponizno kada te ljudi gledaju i kazu ti: "Aha radis u pekari, pa dooobro, bit ce bolje" a u biti misle: "Jao kako si nesposobna, nisi nista bolje mogla naci od pekare" ..... joooj bas je tesko, treba mi posao, nije meni problem ta pekara, ali znam da vrijedim vise, kako ici na posao i biti nesretan ...

Bosancerosi su ti u genima diskriminatorna i predatorska bica. Obicno te ovi koji nemaju skole podcjenjuju a svi se zaposlili stelom. Dobro je netko od navedenih komentatora rekao "odredi minimum svoj".... Ja sam svoj odredio .... Ne radim ispod 1000 KM ... Da hoce svi tako poslusati ... "ali nece" ... Jer je strah veci od napretka. 8-)
A izvini kajim cudom ti na ovoj temi? Odredio minimum i niko te sad nece za radnika? Pa nije mi to cilj, kazem ti potreban mi je novac koliko - toliko a i ubijam se u kuci, ne mogu vise .... zato nemam minimum. Samo mi je zao sto ce me ovi seljaci gledati s cuđenjem i kao Jadnica mora da radi u pekari, fuj! A upravu si za te pozicije da neobrazovani ljudi sa stelom rade gdje hoce, ali sta je tu je, nemam nista od toga da ih blatim i iscudžavam se, gledam svoj zivot i sta da od njega uradim korisno.

Znam ja sta tebe muci. Tebe muci "sta ce drugi reci i misliti". Sretno sa odlukom. 8-)
modem33

#1228 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by modem33 »

...........
frfi.

#1229 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by frfi. »

lolol wrote:
Ma ekonomska struka ... hvala na motivirajucoj prici. Zalosno je to sto nekad ovaj posao necu moci ni staviti u CV :-( a moram primjetiti da ovdje ima dosta nezaposlenih (vjerovatno svi) ali niko se nije nasao da kaze, ma bravo i ja cu isto da radim bilo sta. Generalno, svi cekaju neku stelu i kukaju, a kad treba zapeti, neka nemoj sramota je.
ekonomistima bas jeste zeznuto, zao mi je. znam za jednu super kvalitetnu osobu i vrijednu i pametnu koja vec skoro godinu trazi posao i salje gdje stigne. i tone psihicki. :-?
sa druge strane, nedavno je jedna druga osoba nasla posao u struci bas sa ekonomijom. placaju mizerno (500 ili 600) ali za pocetak je svugdje tako...

mislim da mozes naci poslove malo bolje placene od pekare. tipa hostesarenje, kakva prodavnica?(sredi cv u skladu sa zahtjevima za te poslove) u medjuvremenu uhvati se kurseva. ok, imas faks ali razlika je otici na razgovor i reci eto ja zavrsila i sad sjedim i eto ja zavrsila i otad sam naucila raditi u tom i tom programu i poboljsala znanje jos jednog jezika.
na netu imas hrpu toga: edx.org, lynda.com (tu moraju malo torenti proraditi), duolingo.com za jezike i tako.

i znam da je tesko. bas bas je tesko.
mali_balon

#1230 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

@lolo
A sto ti to iskustvo u pekari, trgovini, itd itd ne bi mogla staviti u CV. Svaki iole normalan poslodavac kada bi to vidio, skontao bi da si marljiva da hoces raditi i da nisi kompleksas.
Druga stvar, nikada ama bas nikada te ne treba biti stid reci gdje i sta radis, uvijek uzdignute glave reci gdje i sta radis, makar nisi parazit. Cuj neko te ponizno gleda, moras i ti malo odrasti sto se toga tice moras znati ako te neko ponizno gleda taj je manji covjek od tebe to je obicna gnjida i prazit. I cuj nesposobna, ti znas jesi li sposobana ili ne, ti si sama sebgi nasla taj posao, kakv god daje, ti posteno radis i zaradis.
Ja sam karijeru poceo sa 17 godina cistio WCe ( da vidis kako je veselo kada pjana guzica promasi solju a izleti mu i odzgo i odozdo pa to prenoci a ti ujutro to treba da cistis, nadam se da nisam bio previse slikovit :D ) i deverao oko smeca. Cekao bolju poziciju i docekao pa jos bolju pa jos bolju. A karijeru cistaca ne mogu staviti u CV jer je to bilo na crno i ne mogu dokazati a volio bi da je mogu staviti.

@modem33
Naravno u pravi si sto se sloge tice, ali jeben je vakat puno gladnih usta. Vec je bila ova diskusija nekoliko stranica u nazad i tad sam rekao da za ovakvu diskusiju treba otvoriti temu na politici. Tako hajd da se drzimo teme da ne bilo hladjenja u Banovicima
rasuta_riza

#1231 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by rasuta_riza »

mali_balon wrote:@lolo
A sto ti to iskustvo u pekari, trgovini, itd itd ne bi mogla staviti u CV. Svaki iole normalan poslodavac kada bi to vidio, skontao bi da si marljiva da hoces raditi i da nisi kompleksas.
Druga stvar, nikada ama bas nikada te ne treba biti stid reci gdje i sta radis, uvijek uzdignute glave reci gdje i sta radis, makar nisi parazit. Cuj neko te ponizno gleda, moras i ti malo odrasti sto se toga tice moras znati ako te neko ponizno gleda taj je manji covjek od tebe to je obicna gnjida i prazit. I cuj nesposobna, ti znas jesi li sposobana ili ne, ti si sama sebgi nasla taj posao, kakv god daje, ti posteno radis i zaradis.
Ja sam karijeru poceo sa 17 godina cistio WCe ( da vidis kako je veselo kada pjana guzica promasi solju a izleti mu i odzgo i odozdo pa to prenoci a ti ujutro to treba da cistis, nadam se da nisam bio previse slikovit :D ) i deverao oko smeca. Cekao bolju poziciju i docekao pa jos bolju pa jos bolju. A karijeru cistaca ne mogu staviti u CV jer je to bilo na crno i ne mogu dokazati a volio bi da je mogu staviti.
Dao Bog da poslodavci razmišljaju na taj način;
u većini slučajeva jesu kompleksaši koji su se samom sebi začudili to što jesu;
misliš da je ijedan cijenio moj CV; 2 srednje škole, rad na građevini-zidar, moler, radnik na traci u tvornici obuće, kopač kanala, vodio trgovinu i bio ujedno i prodavac, prevodilac na engleski jezik-certificirani, diplomirani pravnik sa položenim pravosudnim ispitom, vozačkom B i C kategorije, RVI,.. kad bih kojem to prezentirao, bježali kao đavo od križa!!! Zato jer su zazirali od mene, a to je da imam više i škole i zanata nego bilo koji od njih.
Radim trenutno, ali nekako tavorim jer su mi šefovi pajseri koji su tu po stranačko-vjerskoj poziciji to što jesu inače nisu niti za čuvanje nacrtanih ovaca, istina niti moja narav nije baš išla meni u korist, kolege su me voljele a šefovi mrzili i drago mi je zbog toga,.mrzim i ja njih.
Poenta je da ako sebe ne cijeniš, guziće ti svi (u svim sferama života, i ja sam to kasno shvatio na žalost). Pare jesu bitne za život, preživljvanje ali ako se spustiš a izgubiš svijest o samom sebi (trajno), tj. prihvatiš činjenicu da te jebe idiot 12 h dnevno za 500 KM mjesečno mada znaš da vrijediš mnogo više, ubij se-i ja ću,ako zapadnem u takvo stanje, a već sam bio blizu toga. Klasika priče; savijaj kičmu dobro je makar išta - e pa nije dobro !!! Savijam kičmu 20 g., niko me ni pfeninga i za šta nije isfinansirao, sve sam si sam plaćao još i kod kuće pomagao, pa i onda kad sam hrako krv od dlet prašine sa zidova a jutrom išao na faks, a ponajmanje država za koju sam i zdravlje ostavio, služio sam ne kao pas već kao gmaz, i ne želim to više. Hoću da budem plaćen onoliko koliko radim i koliko vrijedim a ne koliko se kom pederu racku digne, a on svaki vikend putuje za Milano da si namjesti frizuru, i rata vidio nije dok sam ja sa probušenim plućima bio u snijegu na minus 20, da me takva karina handri koja se vratila negdje na prelazu milenija!
Jer jebo takav život, iz prve ti ruke govorim.
Kada gledam ove Ukrajince koji drmaju Kijevom. divim im se i hvata me depra što nemamo ni 10% njihovog duha.
mali_balon

#1232 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Pa naravno da ni ja necu biti zadovoljan sa 500KM ali sta ja mogu, moram, ja bi najradije 5000KM ali ....
Mozemo ja i ti da se samo zapalimo na Trgu BiH 1 raja iz tramvaja bi rekla "aaaaaaa budalaaaaaa" auta bi malo zastala da vide u cemu je problem i produzili dalje.
Sve dok nam je politika preca od punog stomaka tako ce nam biti pa ti radio za 10000 ili 100KM umirao ili bio zdrav tako ce biti. Masa raje je prisiljena raditi za sitnu lovu, mora.
modem33

#1233 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by modem33 »

rasuta_riza wrote:
mali_balon wrote:@lolo
Kada gledam ove Ukrajince koji drmaju Kijevom. divim im se i hvata me depra što nemamo ni 10% njihovog duha.

Zato sto bi te nas bosanceros odmah prodao i ocinkario za malo vecu platu ako vidi "korist" preko tvojih mrtvih ledja.
Zato ovdje nece biti napretka dok se ne promijeni procenat misljenja na 51% u BiH-a poput razmisljanja komentatora "lajavi krelac" i slicnih njemu. 8-)

Hijenski gen da nesto "smuhne" je jaci od "dobra za kolektiv".
Potočna pastrmka

#1234 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Potočna pastrmka »

Ima li posla ljudi, najgore je što nezaposlenost utiče na psihu. :roll:

Slažem se da nema sluha za društvenu korist, ali ima sigurno dosta ljudi koji misle o društvenom interesu, ali su nažalost debela manjina. :-?
Natzi

#1235 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Natzi »

Image
_mufljuz_

#1236 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _mufljuz_ »

jebo mater vise s forumom
_mufljuz_

#1237 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by _mufljuz_ »

samo sam htio reci beton slika - ubila se za pulicera...
pogled dubok, samoca siroka, dno je tu, a marka velika....
svaka cast idejnom tvorcu na ovoj tuznoj ali inteligentnoj fotografiji....
elvis kao i uvijek kralj :thumbup:
ExNihilo
Nindža revizor

#1238 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by ExNihilo »

_mufljuz_ wrote:samo sam htio reci beton slika - ubila se za pulicera...
Slika je preuzeta iz spota Dubioze za pjesmu "Kokuz".

lolol

#1239 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by lolol »

Ovo sam pronasla na netu i zelim da podijelim s rajom :-)

Neki rade da bi preživeli, neki rade zato što moraju, a neki rade zato što im se to dopada. Najbolje je raditi posao koji volite, i to nije sreća kao što mnogi misle – to je odluka i trud da se pronađe i radi posao koji se voli. To je isto kao i brak, samo traje vremenski duže u toku jednog dana – u braku ste sa poslom, pa se postavlja pitanje da li želite dobar ili loš brak. Znajte da vam je posao “loš brak” kada jedva čekate da dođe petak, a tmurni ste što je uskoro ponedeljak…

Kada neko kaže da nema posao i da ne može da ga pronađe, ta osoba govori u stvari da ne može da pronađe posao koji bi želela da radi, ili misli da bi želela da radi, i to ne znači da nema posla! Posla ima koliko hoćete i u ovim krajevima, počevši od njive, preko prodaje, pa sve i do posla koji je cilj – jedino što možda nedostaje informacija o tome onima koji daju posao, ili je npr. taj posao u drugom mestu, ili sl.

Pre nekoliko godina sreo sam kolegu sa fakulteta koji mi je ispričao da je oženjen, ima troje dece, on i njegova žena ne rade i žive kod njegove tašte sa njenom penzijom. Pitao je da mu pronađem posao. Rekao sam mu da trenutno nemam ništa što znam da bi mogao da radi, ali slobodno može da ide da radi na selu – tada je bilo vreme setve, ili da krene u neku prodaju na procenat. Njegov odgovor: “Pa, nisam ja zato studirao da radim u njivi, ili da budem prodavac. Hoću posao u svojoj struci!” Onda sam mu rekao: “OK, to znači da nemaš toliki problem sa parama, kada možeš da biraš šta ćeš da radiš”…

Drugim rečima, onaj ko nije zaposlen ne radi zato što ne mora, jer da mora – pronašao bi prvi posao koji donosi novac za život! Sve ostalo su izgovori!

Nije problem ako nemate posao koji želite, samo bi bilo dobro da se takvo stanje nazove pravim imenom.
Kosato

#1240 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Kosato »

lolol wrote:
Pre nekoliko godina sreo sam kolegu sa fakulteta koji mi je ispričao da je oženjen, ima troje dece, on i njegova žena ne rade i žive kod njegove tašte sa njenom penzijom. Pitao je da mu pronađem posao. Rekao sam mu da trenutno nemam ništa što znam da bi mogao da radi, ali slobodno može da ide da radi na selu – tada je bilo vreme setve, ili da krene u neku prodaju na procenat. Njegov odgovor: “Pa, nisam ja zato studirao da radim u njivi, ili da budem prodavac. Hoću posao u svojoj struci!” Onda sam mu rekao: “OK, to znači da nemaš toliki problem sa parama, kada možeš da biraš šta ćeš da radiš”…

Drugim rečima, onaj ko nije zaposlen ne radi zato što ne mora, jer da mora – pronašao bi prvi posao koji donosi novac za život! Sve ostalo su izgovori!

Nije problem ako nemate posao koji želite, samo bi bilo dobro da se takvo stanje nazove pravim imenom.
takvi inace sa nece svasta da rade...takvi inace biraju poslove a kad dobiju neku priliku nije studirao da radi to i to ... ima nas koji bi radili za normalnu dnevnicu i posteno vrijeme to je sve sto mi trazimo (barem ja) necu da radim za malo para i puno vremena..
modem33

#1241 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by modem33 »

lolol wrote:Ovo sam pronasla na netu i zelim da podijelim s rajom :-)

Neki rade da bi preživeli, neki rade zato što moraju, a neki rade zato što im se to dopada. Najbolje je raditi posao koji volite, i to nije sreća kao što mnogi misle – to je odluka i trud da se pronađe i radi posao koji se voli. To je isto kao i brak, samo traje vremenski duže u toku jednog dana – u braku ste sa poslom, pa se postavlja pitanje da li želite dobar ili loš brak. Znajte da vam je posao “loš brak” kada jedva čekate da dođe petak, a tmurni ste što je uskoro ponedeljak…

Kada neko kaže da nema posao i da ne može da ga pronađe, ta osoba govori u stvari da ne može da pronađe posao koji bi želela da radi, ili misli da bi želela da radi, i to ne znači da nema posla! Posla ima koliko hoćete i u ovim krajevima, počevši od njive, preko prodaje, pa sve i do posla koji je cilj – jedino što možda nedostaje informacija o tome onima koji daju posao, ili je npr. taj posao u drugom mestu, ili sl.

.

Lupetas gluposti .... Bas mene zanima tko bi meni brao sljive ako je 1kg = 0,2 KM ? TI ?

Normalna racunica je da se ne isplati. To je bilo dobro kad je bilo 1kg = 0,7 KM
mali_balon

#1242 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Eh taj tvoj kolutajuci smajli perfektno objasnjava ovu glupost.
Svemirski Jebach

#1243 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Svemirski Jebach »

Gledajući iz perspektive poslodavca, oni se tako ponašaju jer im se može. Naravno, mislim na privatnike. Imao sam jedno vrijeme radnju u kojoj sam promijenio desetak radnika i gledao sam da ih ne izrabljujem. U godini dana sam u radnji op 8 kvadrata zaradio 20.000 KM, što je malo manje od 2.000 mjesečno. Plata radnika je bila 900 KM, sve je ovo u neto iznosima. Mogao sam naći čovjeka koji će raditi i za 400, ali me bilo Boga strah.
lolol

#1244 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by lolol »

Pre nekoliko godina sreo sam kolegu sa fakulteta koji mi je ispričao da je oženjen, ima troje dece, on i njegova žena ne rade i žive kod njegove tašte sa njenom penzijom. Pitao je da mu pronađem posao. Rekao sam mu da trenutno nemam ništa što znam da bi mogao da radi, ali slobodno može da ide da radi na selu – tada je bilo vreme setve, ili da krene u neku
prodaju na procenat. Njegov odgovor: “Pa, nisam ja zato studirao da radim u njivi, ili da budem prodavac. Hoću posao u svojoj struci!” Onda sam mu rekao: “OK, to znači da nemaš toliki problem sa parama, kada možeš da biraš šta ćeš da radiš”…

Dragi moji, znala sam ja da ce vama misljenja biti kontra ovog teksta, zato jer necete da radite. Evo i ja sam bila s vama u "istom klanu" sve do neki dan kad sam pocela da radim posao koji mi nije u struuci, i sta se desilo - šretna sam! Mislila sam jao kako cu ja, pa to su ljudi neskolovani oko mene i sl.međutim totalno me usrecuje spoznaja plate koju vi necete dobiti JER NEMA POSLA i totalmo me usrecuje sto cu prije na bilo kojem radnom mjestu pronaci sebi bolji posao nego sjedeci u stanu.
vjesticanametli

#1245 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by vjesticanametli »

lolol wrote:Ali bas je ponizno kada te ljudi gledaju i kazu ti: "Aha radis u pekari, pa dooobro, bit ce bolje" a u biti misle: "Jao kako si nesposobna, nisi nista bolje mogla naci od pekare" ..... joooj bas je tesko, treba mi posao, nije meni problem ta pekara, ali znam da vrijedim vise, kako ici na posao i biti nesretan ...
znam kako je biti nezaposlen i kuburila sam i sama, mjesecima nista u kucu nije uslo osim troskova :(
ali dosao je i tome kraj pa sam sada gdje jesam :) radila sam sve i svasta a nisam pitala je li u struci, radila za 300 KM pa za 400 hahahah kazu dobili ste povisicu a oni maslo i po guzici mazali, nije me bilo briga sta ce ko reci ili misliti, a pisala sam kad mi je puko film sta sam uradila na razgovoru :mrgreen: jebite se poslodavci :mrgreen:
ali ti si pekaru vec stavila na listu "poslova za jadnike" i ne razumijem zasto pitas da li bi mi radili u pekari...........ja bi radila i bila sam veoma blizu pekare iako sam bila na postdipl. :cry: fin. racunovodstvo, a na dobrinji kod kafica bila pekara i pisalo traze radnicu za 400 KM i ja fino usla i trazila sefa jel i kazu dodite sutra i ja super zadovoljna makar rezije da ubijem :) dosla kuci kad telefon zvoni.........javila se preko posao.ba i zovu prije pekare isto sutra na razgovor i ja odem al se nagovorim (valjda poravnila :D ) i kazu javimo se sutra ..........reko OK ima pekara jer se necete ni javiti ..........ne stigo ja do pekare zovu iz te firme da dodem ujutru na posao :D nakon 4 mjeseca presla u 2 firmu gdje sam i sada i 98% stvari se sredilo i uleglo na svoje mjesto konačno ali i radim ko konjo :-)

LM sta htjedoh reci :D idi i radi ako ti pare trebaju a ne pitaj na forumu o pekarama jer kifle jedemo svi i svima na dupe zine u 7 ujutru..........bice u toplom i ne kopas :-D a ti trazi dalje sebi bolje.........imas na netu i kao freelancer da radis ...........ja tu ubijem fine pare :D
SSemir

#1246 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by SSemir »

samo da vam javim, maloprije mi je postao doio rjesenje u kojem pise da nisam primljen na radno mjesto. i mogu se zaliti, jeej
stakasa

#1247 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by stakasa »

_mufljuz_ wrote:samo sam htio reci beton slika - ubila se za pulicera...
:D :D :D
lolol

#1248 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by lolol »

vjesticanametli wrote:
znam kako je biti nezaposlen i kuburila sam i sama, mjesecima nista u kucu nije uslo osim troskova :(
ali dosao je i tome kraj pa sam sada gdje jesam :) radila sam sve i svasta a nisam pitala je li u struci, radila za 300 KM pa za 400 hahahah kazu dobili ste povisicu a oni maslo i po guzici mazali, nije me bilo briga sta ce ko reci ili misliti, a pisala sam kad mi je puko film sta sam uradila na razgovoru :mrgreen: jebite se poslodavci :mrgreen:
ali ti si pekaru vec stavila na listu "poslova za jadnike" i ne razumijem zasto pitas da li bi mi radili u pekari...........ja bi radila i bila sam veoma blizu pekare iako sam bila na postdipl. :cry: fin. racunovodstvo, a na dobrinji kod kafica bila pekara i pisalo traze radnicu za 400 KM i ja fino usla i trazila sefa jel i kazu dodite sutra i ja super zadovoljna makar rezije da ubijem :) dosla kuci kad telefon zvoni.........javila se preko posao.ba i zovu prije pekare isto sutra na razgovor i ja odem al se nagovorim (valjda poravnila :D ) i kazu javimo se sutra ..........reko OK ima pekara jer se necete ni javiti ..........ne stigo ja do pekare zovu iz te firme da dodem ujutru na posao :D nakon 4 mjeseca presla u 2 firmu gdje sam i sada i 98% stvari se sredilo i uleglo na svoje mjesto konačno ali i radim ko konjo :-)

LM sta htjedoh reci :D idi i radi ako ti pare trebaju a ne pitaj na forumu o pekarama jer kifle jedemo svi i svima na dupe zine u 7 ujutru..........bice u toplom i ne kopas :-D a ti trazi dalje sebi bolje.........imas na netu i kao freelancer da radis ...........ja tu ubijem fine pare :D
Pa djelimo isto misljenje s tim da sam i ja shvatila da se trebam makruti iz kuce ako hocu posao, drugim rijecima - TREBAS IMATI BILO KAKV POSAO DA BI HTIO BOLJI POSAO! hahah i tom logikom sam i posla raditi u pekari i mogu ti reci da sam puuuno zadovoljnija nego sam mislila da ce to sve skupa izgledati. Naravno bolji posao jos uvijek trazim i rukama i nogama ali bar znam da cu dobiti platu a to puno znaci u trenutcima besposlice i besparice. Razlog zasto sam pitanje postavila na forum je to sto sam pocela misliti da sam jedina ja osoba koja bi radila u pekari a imam fax i onda sam htjela da mi se jave ovako ljudi s istim zivotnim pricama, i vjerujte da mi je pomoglo :-D A ko je suprotnog misljenja i ko nece da radi, njegova stvar, ja znam da ima ovih koji hoce, i nisam sama !!
Potočna pastrmka

#1249 Re: Jadi nas nezaposlenih

lolol, što ne častiš ? :izet: :D

Super. Ja dosad nisam imao priliku ni za pekaru. :roll:
Potočna pastrmka

#1250 Re: Jadi nas nezaposlenih

lolol, jel to s posla tipkaš ? :D
Post Reply