Jadi nas nezaposlenih

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderators: ExNihilo, anex

Potočna pastrmka

#1201 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Potočna pastrmka »

Malo ste otišli s nekim temama off topic, al dobro.

Ima li posla, tražite li ?

Zanima me koliko ovdje na forumu ima ljudi sa Masterom a da su bez posla, a koliko je VSS, SSS ?
Koliko to uopće igra ulogu, ili je štela sve.
stakasa

#1202 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by stakasa »

mali_balon wrote:
lolol wrote:Oni super oglasi su nenormalni, pa zenska osoba ni na jedan oglas se ne moze javiti a da iza ne stoji bekikreten kojem je glavni uslov zgodna i nagodna cccc. a ovamo kao izgleda normalan naizgled oglas. Buduci da s fakultetom ne mogu naci posao u struci, presla sam i na ov nize poslove ali jednostavno kreten do kretena .... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!
Pa u vecini oglasa za obrazovanje stoji SSS/VšS/VSS a neki dan gledam oglas kaze tehnicki sekretar VSS pravo :-) , 3 godine iskustva.
Moze im se da im se.
Pa sta ti je ovde cudno, zar nije ovo jedino normalno? VSS ne kaze puno, sta ce mu agronom na ovoj poziciji sekretara
Lajavikrelac

#1203 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Nije to ništa, cura apsolvent medicinskog faksa radi kao sekretarica u jednoj jačoj firmi :-) i treba dobiti stalni ugovor....pitam se ima li ekonomista na pozicijama akušera :roll: nakaradna država i pamet pa to ti je :run:
mali_balon

#1204 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

stakasa wrote:
mali_balon wrote:
lolol wrote:Oni super oglasi su nenormalni, pa zenska osoba ni na jedan oglas se ne moze javiti a da iza ne stoji bekikreten kojem je glavni uslov zgodna i nagodna cccc. a ovamo kao izgleda normalan naizgled oglas. Buduci da s fakultetom ne mogu naci posao u struci, presla sam i na ov nize poslove ali jednostavno kreten do kretena .... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!
Pa u vecini oglasa za obrazovanje stoji SSS/VšS/VSS a neki dan gledam oglas kaze tehnicki sekretar VSS pravo :-) , 3 godine iskustva.
Moze im se da im se.
Pa sta ti je ovde cudno, zar nije ovo jedino normalno? VSS ne kaze puno, sta ce mu agronom na ovoj poziciji sekretara
Nije, tehnicki sekretari ili po novom administrativni asistenti bi trebali biti SSS, VSS su za malo zahtjevnijih i odgovornijih poslova, jebi ga nisi bubao pravo 3 godine da bi se javljao ne telefon, pravio zapisnik, organizovao sastanke, i pazio da ne zafali kancelarijskog materijala. Ok, mozda ono tek sa faksa pa malo da se naucis tom kancelarijskom poslovanju, ali onda trebas ici dalje, jel tako, naravno tako bi to trebalo biti u utopiji.
Ali kod nas ovih sa VSS na pasja preskakala tako da ce jos malo za poziciju higijenicara traziti VSS, engleski, kompjutere i B kategoriju.

@pastrmka
Postao sam ono jukie, ako svakih 10 min ne provjerim mail i ove posa sajtove hoce mi nesta biti. Ja imam VSS, ali se ne nadam poslu sa VSS jer to VSS igra ulogu samo u drzavnim i malo jacim privatnim firmama za koje ti opet treba stela. VSS mi jeste pomoglo da me neke firme pozovu na razogovor, ali kad vidis opis poslova i kada ti na razogovru malo detaljnije kazu sta ti je posao vidis da to nema veze sa VSS, kao sto sam gore napisao za sve zivo se trazi VSS. Ja imam 2xKV, 1xSSS, i 1xVSS i opet nista bez stele. ALi jos nisam izgubio nadu mozda sta bude :D
Black swan

#1205 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Black swan »

Lajavikrelac wrote:Nije to ništa, cura apsolvent medicinskog faksa radi kao sekretarica u jednoj jačoj firmi :-) i treba dobiti stalni ugovor....pitam se ima li ekonomista na pozicijama akušera :roll: nakaradna država i pamet pa to ti je :run:
to je zato što su doktori zaštitili svoju struku i znanje
često se okome i na alternativce u liječenju i ostale koji im možda oduzimaju posao

na kraju krajeva nedobro liječenje rezultira smrću
dok medicinarka kao sekretarica može dobro djelovati a i ne mora...a rezultat je nekoliko sjebanih zadataka i noga

nije etički ali tako je... uvijek si se s gimnazijom mogao prebaciti u mašinsku ali nije moglo obratno :D

veći je problem što ona skoro džabe na državni račun završava fax a vamo nekome oduzima poso ko se za to školovao
Lajavikrelac

#1206 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Black swan wrote:veći je problem što ona skoro džabe na državni račun završava fax a vamo nekome oduzima poso ko se za to školovao
Upravo tako :thumbup:
lolol

#1207 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by lolol »

Lajavikrelac wrote:
Black swan wrote:veći je problem što ona skoro džabe na državni račun završava fax a vamo nekome oduzima poso ko se za to školovao
Upravo tako :thumbup:
A mozda bi i ona jadna da radi u svojoj struci ali nema stelu :D
Lajavikrelac

#1208 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Lajavikrelac »

Kojoj struci? Ona je apsolvent ne diplomirani doktor :-) valjda bi trebala da radi u zdravstvu a ne u firmi IT i marketing branše :-? San svakog doktora je da radi ko mastiljar u marketingu zato i studira toliko godina i secira leševe :-)
mali_balon

#1209 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Citam sad neki oglas, kaze pozicija je stolar pripravnik, znaci segrt, kaze poslati CV i motivaciono pismo :D
Boze dragi pa sta je ovo, cuj segrt treba da posalje motivaciono pismo, cudo jos nisu trazili finacijsku ponudu da posalje.
Kosato

#1210 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Kosato »

mali_balon wrote:Citam sad neki oglas, kaze pozicija je stolar pripravnik, znaci segrt, kaze poslati CV i motivaciono pismo :D
Boze dragi pa sta je ovo, cuj segrt treba da posalje motivaciono pismo, cudo jos nisu trazili finacijsku ponudu da posalje.

Nego ako nije tajna gdje si vidio taj oglas ? i koja firma ?

LP
nuki_cika

#1211 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by nuki_cika »

Ovdje i jeste najveći problem što svi rade tuđi posao(tj.posao za koji se nisu školovali).Zato se i ne treba čudit što se ne može naći bilo šta u svojoj struci ,jer su svi zaposleni ili stranački ili rodbinski :-)
mali_balon

#1212 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

Kosato wrote:
mali_balon wrote:Citam sad neki oglas, kaze pozicija je stolar pripravnik, znaci segrt, kaze poslati CV i motivaciono pismo :D

LP
http://beta.posao.ba/#!searchjobs;t=789 ... 0575982729
Kosato

#1213 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Kosato »

mali_balon wrote:
Kosato wrote:

LP
http://beta.posao.ba/#!searchjobs;t=789 ... 0575982729

Hvala Drug !

LP
Nisrin

#1214 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by Nisrin »

...
julisiz es grant

#1215 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by julisiz es grant »

Lajavikrelac wrote:Kojoj struci? Ona je apsolvent ne diplomirani doktor :-) valjda bi trebala da radi u zdravstvu a ne u firmi IT i marketing branše :-? San svakog doktora je da radi ko mastiljar u marketingu zato i studira toliko godina i secira leševe :-)
Pa obzirom koliko se guraju da rade kao razni menadžeri prodaje i slična sranja (trgovački putnici, dakle) u farmaceutskim firmama (jer neće da se jebu sa dedama i nanama po ambulantama) ne čudi me ni ta sekretarica. Eto koliko je to izokrenuto, završiš tako težak fakultet da bi prodavo lijekove...ma mrš u pičku! (Ne ti, nego takvi doktori :D )
S druge strane, gledajući ko sve danas završava medicinu, možda je i bolje da su mnogi takvi doktori što dalje od pacijenata.
modem33

#1216 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by modem33 »

julisiz es grant wrote:
Lajavikrelac wrote:Kojoj struci? Ona je apsolvent ne diplomirani doktor :-) valjda bi trebala da radi u zdravstvu a ne u firmi IT i marketing branše :-? San svakog doktora je da radi ko mastiljar u marketingu zato i studira toliko godina i secira leševe :-)
Pa obzirom koliko se guraju da rade kao razni menadžeri prodaje i slična sranja (trgovački putnici, dakle) u farmaceutskim firmama (jer neće da se jebu sa dedama i nanama po ambulantama) ne čudi me ni ta sekretarica. Eto koliko je to izokrenuto, završiš tako težak fakultet da bi prodavo lijekove...ma mrš u pičku! (Ne ti, nego takvi doktori :D )
S druge strane, gledajući ko sve danas završava medicinu, možda je i bolje da su mnogi takvi doktori što dalje od pacijenata.

Samo ljudi sa stelama roditelja doktora se mogu zaposliti po bolnicama + politika.... a najcesce takvi budu lose doktori. A oni ostali ..... valja im biti smecari po ulici. Zato su nam kamiondzije ekonomisti i racunovodje. 8-)
lolol

#1217 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by lolol »

Ja sam VSS i razmisljam da radim u pekari na prodaji, jer posla u struci nema? Kakvih ste vi misljenja po pitanju toga? Mislim, u pocetku sam padala polako, ono predavala za trgovca i sl.ali sad kada vidim da i tu ne prolazim, odlucila sam ici jos nize :-( Da li biste i vi to radili ili sam samo ja isfrustrirana neradom?
modem33

#1218 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by modem33 »

lolol wrote:Ja sam VSS i razmisljam da radim u pekari na prodaji, jer posla u struci nema? Kakvih ste vi misljenja po pitanju toga? Mislim, u pocetku sam padala polako, ono predavala za trgovca i sl.ali sad kada vidim da i tu ne prolazim, odlucila sam ici jos nize :-( Da li biste i vi to radili ili sam samo ja isfrustrirana neradom?

Ako placaju dobro npr. oko 1000 KM .... ja bih ti preporucio da prihvatis. :wink:
Ja isto radim svakakve poslove ALI uslov je "dobro placanje" i dogovor poslodavcem oko radnog vremena. Ja uvijek trazim 2 dana slobodnog vremena u sedmici. Nebitno je da li ce to biti vikend ili 2 radna dana odmora.

Cuvaj se nepismenih ljudi ..... boje se pismenih ljudi jer im kvaris percepciju konkurencije. Nepismeni ljudi se ponasaju isto mafija ..... po citavoj BIH-a imaju tu svoju neku rodbinu.
lolol

#1219 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by lolol »

modem33 wrote:
lolol wrote:Ja sam VSS i razmisljam da radim u pekari na prodaji, jer posla u struci nema? Kakvih ste vi misljenja po pitanju toga? Mislim, u pocetku sam padala polako, ono predavala za trgovca i sl.ali sad kada vidim da i tu ne prolazim, odlucila sam ici jos nize :-( Da li biste i vi to radili ili sam samo ja isfrustrirana neradom?

Ako placaju dobro npr. oko 1000 KM .... ja bih ti preporucio da prihvatis. :wink:
Ja isto radim svakakve poslove ALI uslov je "dobro placanje" i dogovor poslodavcem oko radnog vremena. Ja uvijek trazim 2 dana slobodnog vremena u sedmici. Nebitno je da li ce to biti vikend ili 2 radna dana odmora.

Cuvaj se nepismenih ljudi ..... boje se pismenih ljudi jer im kvaris percepciju konkurencije.
Ne razumijem ... svi u glas mozemo kukati o poslu, kako se nista ne moze naci isl, a ustvari ne moze se naci posao kojim smo zadovoljni... niko to nece priznati, ovi poslovi i"ispod casti" molim te lijepo to nikoo nece da radi ... daj covjece, plata 1000KM u pekari ...
mali_balon

#1220 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by mali_balon »

modem33 malo pretjeruje kao da nije svjestan situacije ili se pravi lud ili je dobre struke pa moze birati. Cuj uslov 2 dana slobodna u sedmici, pa i ja bi uslovljavao sa svim i svacim ali .... Bio sam ja nedvano na jednom razgovoru i kaze meni gazda palta tolika ja kazem ja bi toliko kaze meni gazda, hvala sto ste dosli, javit cemo vam se, posto jos kukam na ovoj temi znaci da me nisu zvali.

Sad da se malo spustimo na zemlju, prvo skontaj koji je minimum za koji bi radila, ono da si makar na nuli.
To oko trazenja posla u struci, koliko vidim nemas stele inace ne bi ovdje pisala, ako te je pritislo onda radi bilo sta ne biraj samo, kao sto sam rekao gledaj taj minimum. Zaboravi na struku i trazenja posla u struci rijetki su ti koji rade u struci, naravno ne odustaj ali neka ti to ne bude "teret".
modem33

#1221 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by modem33 »

lolol wrote:
modem33 wrote:

Cuvaj se nepismenih ljudi ..... boje se pismenih ljudi jer im kvaris percepciju konkurencije.
Ne razumijem ... svi u glas mozemo kukati o poslu, kako se nista ne moze naci isl, a ustvari ne moze se naci posao kojim smo zadovoljni... niko to nece priznati, ovi poslovi i"ispod casti" molim te lijepo to nikoo nece da radi ... daj covjece, plata 1000KM u pekari ...

Ti nemoj vjerovati .... ja sam vidjao svega i kako covjek koji nema zive veze ima neto platu 2200 KM mjesecno sa SSS-om a VSS 1700 KM (razliciti kriteriji) ..... Zivimo u zemlji ... gdje idioti i nepismena rodbina pisu apsurdna pravila. Ti nemoj vjerovati. Ja se borim da se to promijeni ali ne mogu sve sam jer ne postoji kolektivna svijest za opce dobro ... nego svi cekaju batman-a da rijesi hepekom. 8-)
lolol

#1222 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by lolol »

Ali bas je ponizno kada te ljudi gledaju i kazu ti: "Aha radis u pekari, pa dooobro, bit ce bolje" a u biti misle: "Jao kako si nesposobna, nisi nista bolje mogla naci od pekare" ..... joooj bas je tesko, treba mi posao, nije meni problem ta pekara, ali znam da vrijedim vise, kako ici na posao i biti nesretan ...
modem33

#1223 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by modem33 »

lolol wrote:Ali bas je ponizno kada te ljudi gledaju i kazu ti: "Aha radis u pekari, pa dooobro, bit ce bolje" a u biti misle: "Jao kako si nesposobna, nisi nista bolje mogla naci od pekare" ..... joooj bas je tesko, treba mi posao, nije meni problem ta pekara, ali znam da vrijedim vise, kako ici na posao i biti nesretan ...

Bosancerosi su ti u genima diskriminatorna i predatorska bica. Obicno te ovi koji nemaju skole podcjenjuju a svi se zaposlili stelom. Dobro je netko od navedenih komentatora rekao "odredi minimum svoj".... Ja sam svoj odredio .... Ne radim ispod 1000 KM ... Da hoce svi tako poslusati ... "ali nece" ... Jer je strah veci od napretka. 8-)
lolol

#1224 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by lolol »

modem33 wrote:
lolol wrote:Ali bas je ponizno kada te ljudi gledaju i kazu ti: "Aha radis u pekari, pa dooobro, bit ce bolje" a u biti misle: "Jao kako si nesposobna, nisi nista bolje mogla naci od pekare" ..... joooj bas je tesko, treba mi posao, nije meni problem ta pekara, ali znam da vrijedim vise, kako ici na posao i biti nesretan ...

Bosancerosi su ti u genima diskriminatorna i predatorska bica. Obicno te ovi koji nemaju skole podcjenjuju a svi se zaposlili stelom. Dobro je netko od navedenih komentatora rekao "odredi minimum svoj".... Ja sam svoj odredio .... Ne radim ispod 1000 KM ... Da hoce svi tako poslusati ... "ali nece" ... Jer je strah veci od napretka. 8-)
A izvini kajim cudom ti na ovoj temi? Odredio minimum i niko te sad nece za radnika? Pa nije mi to cilj, kazem ti potreban mi je novac koliko - toliko a i ubijam se u kuci, ne mogu vise .... zato nemam minimum. Samo mi je zao sto ce me ovi seljaci gledati s cuđenjem i kao Jadnica mora da radi u pekari, fuj! A upravu si za te pozicije da neobrazovani ljudi sa stelom rade gdje hoce, ali sta je tu je, nemam nista od toga da ih blatim i iscudžavam se, gledam svoj zivot i sta da od njega uradim korisno.
frfi.

#1225 Re: Jadi nas nezaposlenih

Post by frfi. »

mogu li pitati koja si struka?
zao mi je sto si u takvoj situaciji. to sto imas papir nazalost ne znaci nista.
jos savjet, ove kao sto su modem33 i ostali pametnjakovici jednostavno zaobidji i ne trosi energiju na raspravu.

motivirajuca prica: znam osobu koja je radila kao sekjuriti i posto je imao duge nocne smjene i ovo ono iskoristio je to vrijeme da uci programirati. toliko je bio uporan da je bas bas puno toga naucio i sada radi kao programer u nekoj firmi za sasvim ok platu. naravno, to nista nije bilo preko noci. i sam je sve postigao.
nikad nije kasno za nauciti nesto novo i na kraju krajeva - promijeniti struku.
Post Reply