Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#826 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

vjeshalica wrote: 30/03/2021 23:06
drug_profi wrote: 30/03/2021 21:40
Vjesalice ako ti to ne kontas sama, ja ti ne mogu objasniti, jer ce nas odvesti u sfere koje su vrlo osjetljive.
Uglavnom suština je da kupovinom mobitela za keš (novac u gotovini izvađen iz novčanika i prebrojan na pultu) prodavac tebi obračuna cijenu bez PDV i bankarske provizije (3-5% po transakciji). Izda ti račun koji nije fiskalni, i učini te sretnim jer si mobitel nabavila po cijeni koja je niža oko 20% od one koju bi platila da si izvukla karticu, pa čak i platila odjednom, a ne u ratama.
Ja stvarno ne znam zasto imas potrebu da na apsolutno svakoj temi moj upis iskomentarises putem svojih projekcija i nabacis neke kontre pokusavajuci da nekoga ovdje napravis retardom?

Ti se mozes referisati da radnja gore pomenuta moze prodati za kes telefon uz nekakav nota racun i dati mu jeftinije u odnosu na shadow gdje ce platiti vise.

Ja se referisem na to da postoji mogucnost da ce platiti umjesto 500KM kesa, mozda 550 preko shadow opcije, ne samo u toj radnji nego mozda jos negdje na drugom mjestu.

Postoje radnje koje regularne racune izdaju, ali ako placas shadow varijantom obracunaju tu neku nazovi kamatu to je minorna neka razlika nije drasticna, isto tako imas radnje koje ne obracunavaju nikakvu "kamatu" kad placas shadow varijantom. To je poenta mog upisa na temi na osnovu iskustva a ne na osnovu zelje da me ti napravis retardom. Dakle do radnje je.
Drugarice, pogresno si me shvatila, a vjerovatno sam i ja pogresno razumio sta ti zelis reci.
Nevazno sad. Naravno da te ne smatram retardom i nikad se nikome na taj nacin i ne obracam, cak i da u sebi mislim tako.
Uvazvam svako ljudsko bice, i ono koje nesto zna i ono koje ne zna (naucice). Svako također ima pravo na svoj stav, dok god ga moze nekim argumentom podrzati.
Uglavnom, lako je uporediti cijenu i zbir rata na Shadow. Pa ce svako doci do zakljucka sta je bolje.
Ja npr. placam registraciju auta na 12 rata i dodje me potpuno isto kao da sam je platio gengama.
Zavisi i od robe i od radnje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#827 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Sanjarko »

drug_profi wrote: 30/03/2021 22:56 Nemas sta znat.
Cuvaj je dobro, kao prvo. To je novac.
Kao drugo, imaj broj telefona koji je napisan na kartici sitnim slovima u svom telefonu da mozes odmah javiti banci ako ti kartica nestane, ili ako imas problem sa placanjem.
Trece, PIN broj zapamti, ne zapisuj.
Dobro znamo nesto. Jesmo duduci za sto sta, ali znamo ipak nesto. Koji broj telefona mislis? Nase brojeve telefona smo im dali. Memorisao sam broj druge banke, Intese nisam jer ne znam broj. Stara je samo na njoj, bio i rahmetli stari. PIN naravno da cemo zapamtit.

Htjeli malo nesta na njih uzet. Meni patike i staroj neku obucu. Posto ja godinama nosim patike od oko 35 km s plasticnim dzonom. Htjeli uzet malo bolje s pjenastim dzonom.
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#828 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Better Man »

Shadow limit je za plaćanje na rate i nema nikakve provizije i kamate. Jedino u Domodu ne možeš kupiti nešto da plaćaš na rate i da platiš normalnu cijenu, već plaćaš višu cijenu nego za keš, što je nebuloza.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#829 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Za obucu je ista cijena

A za tehniku cesto veca 10%

Sve zavisi od radnje
User avatar
vjeshalica
Posts: 16993
Joined: 31/03/2019 14:56

#830 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by vjeshalica »

Sanjarko wrote: 30/03/2021 23:38
drug_profi wrote: 30/03/2021 22:56 Nemas sta znat.
Cuvaj je dobro, kao prvo. To je novac.
Kao drugo, imaj broj telefona koji je napisan na kartici sitnim slovima u svom telefonu da mozes odmah javiti banci ako ti kartica nestane, ili ako imas problem sa placanjem.
Trece, PIN broj zapamti, ne zapisuj.
Dobro znamo nesto. Jesmo duduci za sto sta, ali znamo ipak nesto. Koji broj telefona mislis? Nase brojeve telefona smo im dali. Memorisao sam broj druge banke, Intese nisam jer ne znam broj. Stara je samo na njoj, bio i rahmetli stari. PIN naravno da cemo zapamtit.

Htjeli malo nesta na njih uzet. Meni patike i staroj neku obucu. Posto ja godinama nosim patike od oko 35 km s plasticnim dzonom. Htjeli uzet malo bolje s pjenastim dzonom.
Image

evo broj sa njihove web stranice
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#831 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by channel10 »

Black swan wrote: 31/03/2021 11:03 Za obucu je ista cijena

A za tehniku cesto veca 10%

Sve zavisi od radnje
Tehnika se kupuje na.ekupi.ba i nema kamata..
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#832 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Tesla Edison »

Better Man wrote: 31/03/2021 11:01 Shadow limit je za plaćanje na rate i nema nikakve provizije i kamate. Jedino u Domodu ne možeš kupiti nešto da plaćaš na rate i da platiš normalnu cijenu, već plaćaš višu cijenu nego za keš, što je nebuloza.
Koliko znam to je zabranjeno raditi.
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#833 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Better Man »

TESLA_EDISON wrote: 31/03/2021 11:33
Better Man wrote: 31/03/2021 11:01 Shadow limit je za plaćanje na rate i nema nikakve provizije i kamate. Jedino u Domodu ne možeš kupiti nešto da plaćaš na rate i da platiš normalnu cijenu, već plaćaš višu cijenu nego za keš, što je nebuloza.
Koliko znam to je zabranjeno raditi.
Eto Domod to radi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#834 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Stvarno ljudi ko s Marsa pali...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#835 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Sanjarko »

vjeshalica wrote: 31/03/2021 11:05
Sanjarko wrote: 30/03/2021 23:38
drug_profi wrote: 30/03/2021 22:56 Nemas sta znat.
Cuvaj je dobro, kao prvo. To je novac.
Kao drugo, imaj broj telefona koji je napisan na kartici sitnim slovima u svom telefonu da mozes odmah javiti banci ako ti kartica nestane, ili ako imas problem sa placanjem.
Trece, PIN broj zapamti, ne zapisuj.
Dobro znamo nesto. Jesmo duduci za sto sta, ali znamo ipak nesto. Koji broj telefona mislis? Nase brojeve telefona smo im dali. Memorisao sam broj druge banke, Intese nisam jer ne znam broj. Stara je samo na njoj, bio i rahmetli stari. PIN naravno da cemo zapamtit.

Htjeli malo nesta na njih uzet. Meni patike i staroj neku obucu. Posto ja godinama nosim patike od oko 35 km s plasticnim dzonom. Htjeli uzet malo bolje s pjenastim dzonom.
Image

evo broj sa njihove web stranice
:kakoste:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16993
Joined: 31/03/2019 14:56

#836 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by vjeshalica »

channel10 wrote: 31/03/2021 11:31
Black swan wrote: 31/03/2021 11:03 Za obucu je ista cijena

A za tehniku cesto veca 10%

Sve zavisi od radnje
Tehnika se kupuje na.ekupi.ba i nema kamata..
Telefone nemaju koliko vidim na web stranici osim futrola.

Npr Tehnomag ima razlicite cijene kad se placa na rate i kešom.
Technoshop regularno nema uvecanu cijenu kad je na rate. Kupovala neku sitnu pizdariju prije mjesec.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#837 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by channel10 »

Imaju sve zivo.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16993
Joined: 31/03/2019 14:56

#838 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by vjeshalica »

channel10 wrote: 31/03/2021 17:57 Imaju sve zivo.
Meni nije izbacilo moguce da je do trazilice na telefonu. 🤔
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#839 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by channel10 »

vjeshalica wrote: 31/03/2021 19:04
channel10 wrote: 31/03/2021 17:57 Imaju sve zivo.
Meni nije izbacilo moguce da je do trazilice na telefonu. 🤔
Izvolite :)
https://www.ekupi.ba/bs/Elektronika/Mob ... ni/c/10087
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#840 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by IcedFlame »

Placanje na rate zavisi od prodavnice do prodavnice, nema pravila. Oni kod kojih se cijene razlikuju za keš i na rate, to pokrivaju popustom za gotovinu. Dakle, nije cijena veca na rate, nego je manja za keš :D
Tako je konkretno navedeno recimo u Imtecu ili Nextu.
Mobitel shopovi su poznati po drugoj cijeni kad plaćaš kešom, jer nema fiskalnog računa. Ne znam šta se desi kad tražiš fiskalni račun a plaćaš gotovinom, jer mobitele u zadnjih 10 godina kupujem direktno od Kineza.
Brothers music shop i Artist prodavnice muzicke opreme imaju istu cijenu, bilo da se placa odjednom ili na rate, uz uredan fiskalni račun.
Registracija auta u Uniqa osiguranju, takodje ista cijena na rate.

Nego, nakon 11 godina, razmišljam i ja o alternativi. Postoji li banka
sa Visa karticom i da Paypal primanje novca radi, da postoji elektronsko bankarstvo na kojem uplate i isplate ne kasne po 2 dana i izgledaju kao da sam 3-4 transakcije napravio u nedjelju u 23:38 i u isto vrijeme podigao novac sa dva razlicita bankomata na različitim krajevima grada, da me nece peglati pozivima, da necu biti zadnji u kancelariji kojem je legla plata, da ima ovaj ekvivalent shadow limitu, da ima vise bankomata od Intese (ovo i nije tesko), i da mi nece za svaku glupost trebati milion papira?

Dodatni plus je ako ne prave razliku (i posebno naplaćuju) elektronsko bankarstvo i mobilno bankarstvo, ako imaju u ponudi i dodatno Mastercard revolving karticu, daju limit od 3 plate, ne naplaćuju odrzavanje ako nema transakcija, ne mijenjaju uslove poslovanja svaka 2 mjeseca.

Raiffeisen jedino ne dolazi u obzir, iz vjerskih razloga, sve i da zadovoljava sve navedene uslove.
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#841 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Koliko znam Visu daje jos Sparkasse. Za ostalo sto te zanima ne znam, ali ja nisanim da se tamo prebacim.
I trebate znati da su kamate na dozvoljeni minus na tekucem ako je Master kartica oko 15%. Na Visi je 12,5%
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#842 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Daz »

Kao novi klijent banke sam definitivno razocaran. Povecanje cijene usluga elektronskog bankarstva, cjenovnik svako 3 mjeseca, neuskladjenost sms notifikacija i prometa, sta ce mi sms ako mi obavijest dodje posle 3 sata. Knjizenje u mb aplikaciji u 23.12h!! Naplata usluge obracuna limita 10 km..hej obracuna. Pa sve ide automatski...

Pusticu ih jos malo i onda idem...
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#843 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Ci-Nick »

Daz wrote: 08/04/2021 16:28 Kao novi klijent banke sam definitivno razocaran. Povecanje cijene usluga elektronskog bankarstva, cjenovnik svako 3 mjeseca, neuskladjenost sms notifikacija i prometa, sta ce mi sms ako mi obavijest dodje posle 3 sata. Knjizenje u mb aplikaciji u 23.12h!! Naplata usluge obracuna limita 10 km..hej obracuna. Pa sve ide automatski...

Pusticu ih jos malo i onda idem...
Šalju raznorazne obavjesti ali ništa o poskupljenju usluga.
Ja tek jučer primjetio da mi na plaćanje računa od 11,60 KM uzeše marku.
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#844 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Trappist »

Ci-Nick wrote: 09/04/2021 08:10
Daz wrote: 08/04/2021 16:28 Kao novi klijent banke sam definitivno razocaran. Povecanje cijene usluga elektronskog bankarstva, cjenovnik svako 3 mjeseca, neuskladjenost sms notifikacija i prometa, sta ce mi sms ako mi obavijest dodje posle 3 sata. Knjizenje u mb aplikaciji u 23.12h!! Naplata usluge obracuna limita 10 km..hej obracuna. Pa sve ide automatski...

Pusticu ih jos malo i onda idem...
Šalju raznorazne obavjesti ali ništa o poskupljenju usluga.
Ja tek jučer primjetio da mi na plaćanje računa od 11,60 KM uzeše marku.
Slao im poruke na fb da sam razocaran tim potezom, ni habera. Prije su vazda na mail slali neke upitnike da li smo zadovoljni uslugama, a nisu nijedan evo poslali od poskupljenja. Bas supacki od njih.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#845 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Od male i intimne gospodarske banke gdje smo se svi znali
postali smo clanovi nemuste i meni bezimene UPI
Koja je potom postala intesa sanpaolo te se izgubila ona draz i intima gospodarske banke :(
Polako sve nestaje

Gledam guzve na bankomatima...inteza uvijek slobodna
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#846 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

RFB je promijenila direktora jer se suočila sa najgorim rejtingom na trzistu i glasom da su bezdusne sjecikese, narocito u doba pandemije.

Intesa je sljedeca koja ce dospjeti na listu nepozeljnih kod građana.

Ukinuli Paypal, jedini povecali cijene transakcija mobilnim bankarstvom, pa sad dođe skoro kao da sam na šalter otišao, uz najskuplje cijene paketa usluga, uz uvođenje tarifa za obnovu limita... sjecikese, sta drugo!
Pokusavao sam da se dogovorim za moratorij prosle godine jer smo ostali bez jedne plate u kuci pred samo proglasenje pandemije.
Odbijen sam jer je mjesec ranije prestao radni odnos. Ignorisuci cinjenicu da je gubitak posla pred pandemiju i u pandemiji ista stvar jer se do novog posla ne moze doci u lockdownu. I to su mi naravno saopstili vedrim i radosnim glasom.

Onda me neka jadnica slavodobitno nazove u jesen i kaze vi ste nas vip klijent i dodijelili smo vam osobnog bankara.
Mrš, ne zovite me više nikad!
Ja jedva živ ostao do jeseni, vadio iz penzionog šteka da bih namirio dug prema banci.

I evo sad ovo poskupljenje. Qurac vam više.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#847 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

A imas stek :mrgreen:

Ja sam se navikao da bukvalno ne jedem, hodam u dronjcima, ne posjedujem nista :mrgreen:
Pa nemam problema s bankom

Samo da je zdravlja i srece jos ovo malo 20 godina da se prozivi
User avatar
drug_profi
Posts: 50201
Joined: 16/07/2012 16:00

#848 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Black swan wrote: 09/04/2021 10:41 A imas stek :mrgreen:

Ja sam se navikao da bukvalno ne jedem, hodam u dronjcima, ne posjedujem nista :mrgreen:
Pa nemam problema s bankom

Samo da je zdravlja i srece jos ovo malo 20 godina da se prozivi
Pa nakon 35 godina staza plus honorarnih poslova, investiranja dobrog i loseg, svako bi trebao imati stek za penziju.
Eto ja ga imao ali ga vise pola nemam.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#849 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Znaci jos malo i mirovina

Ajde da je duga i velika

Ja odbrojavam do svoje :mrgreen: jos 24 godine :(
Natalna karta i genetika kazu da cu riknuti cim prestanem primati placu preko inteze :cry: i krenem mirovinu
Ci-Nick
Posts: 5070
Joined: 15/03/2015 17:38

#850 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Ci-Nick »

Black swan wrote: 09/04/2021 10:13 Od male i intimne gospodarske banke gdje smo se svi znali
postali smo clanovi nemuste i meni bezimene UPI
Koja je potom postala intesa sanpaolo te se izgubila ona draz i intima gospodarske banke :(
Polako sve nestaje

Gledam guzve na bankomatima...inteza uvijek slobodna
Ja sam postao korisnik usluga banke kad je bila UPI, sad već daleke 2003. godine.
Radi se o poslovnici u Zenici. Do direktora te UPI banke sam mogao stići svaki dan i bez najave.
Dakle odnos je bio da ne može biti bolji, svi uposleni su me poznavali i mogao sam dosta toga telefonom odraditi.
Intesa kad je preuzela, prvo što je uradila, smjenila direktora... Tuga...
Sad sam još uvijek u istoj banci zbog par uposlenika koji su ostali ali nije to više ni blizu one usluge.
Post Reply