Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
cb1994
Posts: 86
Joined: 25/01/2020 22:58

#1051 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by cb1994 »

Pozdrav, ljudi. Je l' radi opet PayPal sa Intesinim karticama, zna li iko? Čuo sam da radi opet, pa rekoh da provjerim da ne zna ko ovdje koliko ima istine u tome.
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#1052 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Daz »

Radi li kod vas m-intesa app? Nesto se desava, pise mi interna greska..
bob_1921
Posts: 585
Joined: 12/10/2018 10:09

#1053 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by bob_1921 »

Daz wrote: 06/04/2022 19:58 Radi li kod vas m-intesa app? Nesto se desava, pise mi interna greska..
Nije m intesa al sam oko 7,8 pokusao platiti online i nije mi onaj code sms-om dolazio pa kontam da im je nesto sistem stao :)
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1054 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

kažu kolege pojavili se neki misteriozni odljevi
kao zadnja cifra što ste plaćali karticom

treba to provjerit

jel se kome još dogodilo?
User avatar
drug_profi
Posts: 50527
Joined: 16/07/2012 16:00

#1055 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Desi se s vremena na vrijeme kad u nekom lancu trgovina njihova baza pobudali.
Desilo mi se dva puta, a oba puta su bili krivi POS-ovi RF banke, tj. njihov server koji je ponovio nalog nakon 24 sata.
Samo nazvao intesu i sve se rijesilo.
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1056 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

imam toliko para da ne znam jesu li mi skinuli :D
moram Ćekati izvješće sljedeći mjesec na majl
User avatar
drug_profi
Posts: 50527
Joined: 16/07/2012 16:00

#1057 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Black swan wrote: 12/05/2022 11:52 imam toliko para da ne znam jesu li mi skinuli :D
moram Ćekati izvješće sljedeći mjesec na majl
A SMS obavijesti? Najkorisnija stvar uz m-banking.
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1058 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Eh nemam ni to :mrgreen:
Staromodan sam :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 50527
Joined: 16/07/2012 16:00

#1059 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Black swan wrote: 12/05/2022 12:26 Eh nemam ni to :mrgreen:
Staromodan sam :lol:
Pa SMS ti je najbolji nacin da odmah uocis odlive kad se dese. Par minuta nakon transakcije dobijes poruku od banke.
I lijepo odmah nazoves i zavrseno. Za par dana pare nazad.
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1060 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Bome stoju digli
Vraceno je

Vidim ja nesto nije logicno...al nisam alarmirao jer je okrugao broj pa se "slagalo"
Sami su vratili vidim sad imam 100 vise nego jucer
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#1061 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by isx »

Jel ko probao preko mintese i opcije eplati platiti račun bh telekoma? Kako da računi stižu na aplikaciju?
User avatar
reboot
Posts: 510
Joined: 08/05/2018 18:03

#1062 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by reboot »

isx wrote: 05/06/2022 16:09 Jel ko probao preko mintese i opcije eplati platiti račun bh telekoma? Kako da računi stižu na aplikaciju?
Ja plaćam već duži period radi uredno. Uđi u aplikaciju, ePlati i u vrhu imaš opciju da dodaš za šta da ti stiže. Daje ti da uneseš identifikacioni broj sa računa i tjt. Onda ti naredni mjesec dođe notifikacija kad bude dostupan novi račun.
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#1063 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by isx »

reboot wrote: 05/06/2022 16:16
isx wrote: 05/06/2022 16:09 Jel ko probao preko mintese i opcije eplati platiti račun bh telekoma? Kako da računi stižu na aplikaciju?
Ja plaćam već duži period radi uredno. Uđi u aplikaciju, ePlati i u vrhu imaš opciju da dodaš za šta da ti stiže. Daje ti da uneseš identifikacioni broj sa računa i tjt. Onda ti naredni mjesec dođe notifikacija kad bude dostupan novi račun.
Znači samo odaberem telekom i ukucam broj računa i on automatski povuče podatke o ugovoru i dolaze svi naredni računi na aplikaciji?

Do sada sam račune plaćao pješke putem uzorka koji je spremljen.
User avatar
reboot
Posts: 510
Joined: 08/05/2018 18:03

#1064 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by reboot »

isx wrote: 05/06/2022 20:54
reboot wrote: 05/06/2022 16:16

Ja plaćam već duži period radi uredno. Uđi u aplikaciju, ePlati i u vrhu imaš opciju da dodaš za šta da ti stiže. Daje ti da uneseš identifikacioni broj sa računa i tjt. Onda ti naredni mjesec dođe notifikacija kad bude dostupan novi račun.
Znači samo odaberem telekom i ukucam broj računa i on automatski povuče podatke o ugovoru i dolaze svi naredni računi na aplikaciji?

Do sada sam račune plaćao pješke putem uzorka koji je spremljen.
Tako je, odabereš BH Telekom, imaš sliku šta treba da upišeš sa računa i tjt. Ja tako plaćam Telekom i struju.
semsasuljakovic
Posts: 1995
Joined: 02/08/2015 21:30

#1065 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by semsasuljakovic »

Ponovo negativno iskustvo s ovim govnima. Ponovo dokaz da su najgora banka s kojom sam ikad radio (proklet bio dan kad na poslodavac natjera da pređemo kod njih).

Elem, ženi mi treba potvrda o žiro računu (papir na kojem piše ime i prezime i broj žiro računa) radi porodiljne naknade.
I odem na šalter sa njenom karticom i ličnom kartom, reko molim vas da mi izdate to i to, žena je kući s malom bebom, ne može ona doći. Kaže izvinite ali ne možemo, mora ona lično doći, takva je politika banke.
Pa reko zašto, šta je problem izdati potvrdu s brojem žiro računa, taj broj se ni za šta ne može zloupotrijebiti. Kakvi, neće ni da čuju, ne može i to je to.

I sad žena koja se jedva kreće zbog posljedica porođaja, mora lično otići na noge ovim govnima radi tako bezazlene potvrde.

Prokleti bili i dabogda propali.
User avatar
Reglan
Posts: 4839
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#1066 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Reglan »

semsasuljakovic wrote: 29/06/2022 14:10 Ponovo negativno iskustvo s ovim govnima. Ponovo dokaz da su najgora banka s kojom sam ikad radio (proklet bio dan kad na poslodavac natjera da pređemo kod njih).

Elem, ženi mi treba potvrda o žiro računu (papir na kojem piše ime i prezime i broj žiro računa) radi porodiljne naknade.
I odem na šalter sa njenom karticom i ličnom kartom, reko molim vas da mi izdate to i to, žena je kući s malom bebom, ne može ona doći. Kaže izvinite ali ne možemo, mora ona lično doći, takva je politika banke.
Pa reko zašto, šta je problem izdati potvrdu s brojem žiro računa, taj broj se ni za šta ne može zloupotrijebiti. Kakvi, neće ni da čuju, ne može i to je to.

I sad žena koja se jedva kreće zbog posljedica porođaja, mora lično otići na noge ovim govnima radi tako bezazlene potvrde.

Prokleti bili i dabogda propali.
Jesi ikad cuo za zakon o zastiti licnih podataka?
semsasuljakovic
Posts: 1995
Joined: 02/08/2015 21:30

#1067 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by semsasuljakovic »

Reglan wrote: 29/06/2022 14:11
Jesi ikad cuo za zakon o zastiti licnih podataka?
Ako ponovo pročitaš moj post, shvatit ćeš da je tvoj komentar potpuno promašen.
User avatar
Reglan
Posts: 4839
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#1068 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Reglan »

semsasuljakovic wrote: 29/06/2022 14:14
Reglan wrote: 29/06/2022 14:11
Jesi ikad cuo za zakon o zastiti licnih podataka?
Ako ponovo pročitaš moj post, shvatit ćeš da je tvoj komentar potpuno promašen.
Razumijem ljutnju ali ta sluzbenica ne smije dati nijedan podatak osim klijentu. Na tvoju zalost, ali je tako.
tomhagen
Posts: 355
Joined: 16/10/2017 14:43

#1069 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by tomhagen »

Reglan wrote: 29/06/2022 14:18
semsasuljakovic wrote: 29/06/2022 14:14

Ako ponovo pročitaš moj post, shvatit ćeš da je tvoj komentar potpuno promašen.
Razumijem ljutnju ali ta sluzbenica ne smije dati nijedan podatak osim klijentu. Na tvoju zalost, ali je tako.
sluzbenica ti je mogla dati taj papir jedino da si sa sobom imao punomoc zene da mozes u ime nje traziti
User avatar
hare_1989
Posts: 337
Joined: 14/06/2022 13:38

#1070 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by hare_1989 »

semsasuljakovic wrote: 29/06/2022 14:10 Ponovo negativno iskustvo s ovim govnima. Ponovo dokaz da su najgora banka s kojom sam ikad radio (proklet bio dan kad na poslodavac natjera da pređemo kod njih).

Elem, ženi mi treba potvrda o žiro računu (papir na kojem piše ime i prezime i broj žiro računa) radi porodiljne naknade.
I odem na šalter sa njenom karticom i ličnom kartom, reko molim vas da mi izdate to i to, žena je kući s malom bebom, ne može ona doći. Kaže izvinite ali ne možemo, mora ona lično doći, takva je politika banke.
Pa reko zašto, šta je problem izdati potvrdu s brojem žiro računa, taj broj se ni za šta ne može zloupotrijebiti. Kakvi, neće ni da čuju, ne može i to je to.

I sad žena koja se jedva kreće zbog posljedica porođaja, mora lično otići na noge ovim govnima radi tako bezazlene potvrde.

Prokleti bili i dabogda propali.
Ovdje su u potpunosti u pravu. Shodno Zakonu u zaštiti ličnih podataka, banka ti ne smije reći apsolutno ništa, što se ne odnosi samo na tebe. Tvoj brak za banku ne postoji. Ima samo osoba A i osoba B i situacija gdje je osoba A tražila podatke za osobu B i naravno da ih nije dobila. Čak to što si imao njezinu ličnu i karticu, mogao si, po zakonu, završiti u zatvoru i krivično odgovarati. Mislim to se ne primjenjuje kod nas, ali je zakonski zabranjeno posjedovati tuđe dokumente bez odobrenja ili punomoći 8) .

E kad smo kod punomoći, da bi dobio to što želiš, moraš imati sudski ovjerenu punomoć, što opet iziskuje hodanje do suda i čekanje na ovjeru i potpis.

Kako god, naopaka smo država, koja strahuje da je rusi neće hakovati, a pisaća mašina nam zadnji krik tehnologije. I taj debilizam da se traži potvrda za naknadu. Svugdje je dovoljno dati prvu stranu Ugovora o računu, gdje stoji broj računa, samo eto oni traže potvrdu. Čisti D.E.B.I.L.I.Z.A.M.
adsol
Posts: 18
Joined: 22/11/2020 18:56

#1071 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by adsol »

Pozdrav ekipa. Trebao bih neki novac primiti na PayPal. Na PayPalu mi je omoguceno auto withdrawal na Intesa Visa karticu, medjutim zadnji put kad mi je povlacilo Intesa je jos dozvoljavala. Ne vidim opciju da ugasim auto withdrawal, sta ce se desiti kada mi krene povlaciti na karticu? Imate li neki fazon kako da se izvuku pare na drugi nacin. Koristim Wise, ali mi ne da da se spojim sa svojim USD accountom.

Hvala

P.S. osoba koja radi u Intesa banci mi je rekla da je PayPal ukinut jer se banci ne da da kontrolise te transakcije u skladu sa zakonom o sprjecavanju pranja novca.
tri_poloski
Posts: 58
Joined: 13/03/2018 13:41

#1072 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by tri_poloski »

adsol wrote: 06/07/2022 17:09 Pozdrav ekipa. Trebao bih neki novac primiti na PayPal. Na PayPalu mi je omoguceno auto withdrawal na Intesa Visa karticu, medjutim zadnji put kad mi je povlacilo Intesa je jos dozvoljavala. Ne vidim opciju da ugasim auto withdrawal, sta ce se desiti kada mi krene povlaciti na karticu? Imate li neki fazon kako da se izvuku pare na drugi nacin. Koristim Wise, ali mi ne da da se spojim sa svojim USD accountom.

Hvala

P.S. osoba koja radi u Intesa banci mi je rekla da je PayPal ukinut jer se banci ne da da kontrolise te transakcije u skladu sa zakonom o sprjecavanju pranja novca.
Imas li Wise Visa karticu?
Trappist
Posts: 4268
Joined: 12/09/2020 08:52

#1073 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Trappist »

adsol wrote: 06/07/2022 17:09 Pozdrav ekipa. Trebao bih neki novac primiti na PayPal. Na PayPalu mi je omoguceno auto withdrawal na Intesa Visa karticu, medjutim zadnji put kad mi je povlacilo Intesa je jos dozvoljavala. Ne vidim opciju da ugasim auto withdrawal, sta ce se desiti kada mi krene povlaciti na karticu? Imate li neki fazon kako da se izvuku pare na drugi nacin. Koristim Wise, ali mi ne da da se spojim sa svojim USD accountom.

Hvala

P.S. osoba koja radi u Intesa banci mi je rekla da je PayPal ukinut jer se banci ne da da kontrolise te transakcije u skladu sa zakonom o sprjecavanju pranja novca.
Jos malo pa nece dati ni na bankomat da odes bez njihovog dopustenja
adsol
Posts: 18
Joined: 22/11/2020 18:56

#1074 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by adsol »

tri_poloski wrote: 06/07/2022 17:22
adsol wrote: 06/07/2022 17:09 Pozdrav ekipa. Trebao bih neki novac primiti na PayPal. Na PayPalu mi je omoguceno auto withdrawal na Intesa Visa karticu, medjutim zadnji put kad mi je povlacilo Intesa je jos dozvoljavala. Ne vidim opciju da ugasim auto withdrawal, sta ce se desiti kada mi krene povlaciti na karticu? Imate li neki fazon kako da se izvuku pare na drugi nacin. Koristim Wise, ali mi ne da da se spojim sa svojim USD accountom.

Hvala

P.S. osoba koja radi u Intesa banci mi je rekla da je PayPal ukinut jer se banci ne da da kontrolise te transakcije u skladu sa zakonom o sprjecavanju pranja novca.
Imas li Wise Visa karticu?
Nemam, ali dobra ideja
tri_poloski
Posts: 58
Joined: 13/03/2018 13:41

#1075 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by tri_poloski »

adsol wrote: 06/07/2022 17:34
tri_poloski wrote: 06/07/2022 17:22

Imas li Wise Visa karticu?
Nemam, ali dobra ideja
Ne salju u Bosnu pa se snadji nekako. Mislim da mozes napraviti i digitalnu karticu na koju mozes povuci novac, a sa kojom mozes placati putem Google Pay ili Apple Pay ili cak podizati novac na beskarticnim bankomatima ako takvi postoje kod nas.
Post Reply