Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
adsol
Posts: 18
Joined: 22/11/2020 18:56

#1076 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by adsol »

tri_poloski wrote: 06/07/2022 17:41
adsol wrote: 06/07/2022 17:34

Nemam, ali dobra ideja
Ne salju u Bosnu pa se snadji nekako. Mislim da mozes napraviti i digitalnu karticu na koju mozes povuci novac, a sa kojom mozes placati putem Google Pay ili Apple Pay ili cak podizati novac na beskarticnim bankomatima ako takvi postoje kod nas.
Znam, imam adresu u Njemackoj gdje mogu poslati. Ne mogu digitalnu bez da narucim fizicku. Hvala na pomoci.
adsol
Posts: 18
Joined: 22/11/2020 18:56

#1077 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by adsol »

Trappist wrote: 06/07/2022 17:25
adsol wrote: 06/07/2022 17:09 Pozdrav ekipa. Trebao bih neki novac primiti na PayPal. Na PayPalu mi je omoguceno auto withdrawal na Intesa Visa karticu, medjutim zadnji put kad mi je povlacilo Intesa je jos dozvoljavala. Ne vidim opciju da ugasim auto withdrawal, sta ce se desiti kada mi krene povlaciti na karticu? Imate li neki fazon kako da se izvuku pare na drugi nacin. Koristim Wise, ali mi ne da da se spojim sa svojim USD accountom.

Hvala

P.S. osoba koja radi u Intesa banci mi je rekla da je PayPal ukinut jer se banci ne da da kontrolise te transakcije u skladu sa zakonom o sprjecavanju pranja novca.
Jos malo pa nece dati ni na bankomat da odes bez njihovog dopustenja
Svaki put kad mi mail posalju sa anketom, napisem im ideja sta mogu uvesti, da bi barem se priblizili nivou usluga koje pruzaju banke u EU, ali naravno nista. Ali najgore je sto su sve banke slicne, pa nema covjek gdje i otici. Sramota je da je Moldavija prije nas uvela Apple Pay, a mi sa Albanijom, Makedonijom i Kosovom ostali zadnji bez Apple Pay u Evropi. Crnogorci vec 2,5 godine koriste Apple Pay.

Nedavno uveli uplatu na bankomatima, pa ne moram vise cekati u redu da kes ubacim na racun.

Obzirom da imaju jako puno neplasiranih para, kao i sve banke u BiH, onda udaraju po naknadama za koristenje njihovih usluga. Dionicari trazi dobit, a ne mogu ostvariti na kamatama. Ali da je bezobrazluk, jeste.

Aplikacija u septembru 2020. godine napokon updateovana, nakon one sramote od aplikacije. Umjesto da uzmu od svog vlasnika (PBZ) oni izmisljaju novu aplikaciju koja je hajmo reci dovoljno dobra. Zadnji update prije 7 mjeseci, jako neozbiljno.

Na bankomatima imaju beskontaktne citace koji nikad nisu proradili. Bilo bi dobro da imaju opciju da izaberem apoene koje zelim kada dizem novac.

Bilo bi dobro da naprave aplikaciju da korisnici mogu jedni drugima u real time slati novac, bez ukucavanja broja racuna.

Znaci nikakve revolucionarne ideje, samo prepisati i oni opet nepokretni. Shvatam ja da je trziste tradicionalno, ali naucite ljude, nisu se ni u EU rodili nauceni.
semsasuljakovic
Posts: 1999
Joined: 02/08/2015 21:30

#1078 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by semsasuljakovic »

Najgora banka ikad.
Sjećam se kad nisam mogao bračno uplatiti u Turskoj preko bookinga. Ne dopuštaju. Morao dati jaranu pare da uplati na Unicredit karticu i tako uspio platiti.
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#1079 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Johnny_x »

Da li je moguce podici novac sa shadow limita iako vec imam podignuto novca sa njega? Imam raspolozivo oko 1000 KM i da li ja to mogu podici iako sam vec dizao i imam 4 rate do kraja isplate?
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#1080 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Better Man »

Johnny_x wrote: 19/07/2022 14:16 Da li je moguce podici novac sa shadow limita iako vec imam podignuto novca sa njega? Imam raspolozivo oko 1000 KM i da li ja to mogu podici iako sam vec dizao i imam 4 rate do kraja isplate?
Možeš, sve dok imaš novca na shadow limitu. S tim da na podizanje gotovine plaćaš proviziju.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1081 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

Da sam znao da ovi lihvari ne znaju/neće da ponovo uspostave usluge s PayPal-om godinu prokletih dana ne bih se kod njih prebacio, bio glup da povjerujem studentskom paketu. Želim se prebaciti negdje drugo samo da ne moram ove majmune trpiti, mislio sam se prebaciti u novu MF Banku što su otvorili nedavno poslovnicu u Sarajevu no da pitam ovdje šta vi mislite koja mi je najbolja opcija? Želim da mogu primati novac što zaradim na paypal a da mi ne izbijaju pare iz džepa za to visokim cijenama održavanja računa.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#1082 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Pennywho wrote: 25/07/2022 20:53 Da sam znao da ovi lihvari ne znaju/neće da ponovo uspostave usluge s PayPal-om godinu prokletih dana ne bih se kod njih prebacio, bio glup da povjerujem studentskom paketu. Želim se prebaciti negdje drugo samo da ne moram ove majmune trpiti, mislio sam se prebaciti u novu MF Banku što su otvorili nedavno poslovnicu u Sarajevu no da pitam ovdje šta vi mislite koja mi je najbolja opcija? Želim da mogu primati novac što zaradim na paypal a da mi ne izbijaju pare iz džepa za to visokim cijenama održavanja računa.
Sparkasse
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1083 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

drug_profi wrote: 26/07/2022 00:12
Pennywho wrote: 25/07/2022 20:53 Da sam znao da ovi lihvari ne znaju/neće da ponovo uspostave usluge s PayPal-om godinu prokletih dana ne bih se kod njih prebacio, bio glup da povjerujem studentskom paketu. Želim se prebaciti negdje drugo samo da ne moram ove majmune trpiti, mislio sam se prebaciti u novu MF Banku što su otvorili nedavno poslovnicu u Sarajevu no da pitam ovdje šta vi mislite koja mi je najbolja opcija? Želim da mogu primati novac što zaradim na paypal a da mi ne izbijaju pare iz džepa za to visokim cijenama održavanja računa.
Sparkasse
Kako druže da dođem do Visa kartice sa njima? Da li samo zatražim kad želim otvoriti račun ili je specifićno vezana za neki paket? Također gdje se uzima ova potvrda o prebivalištu za visa karticu prema njihovoj stranici?
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#1084 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Ne znam brate sta komplikujes. Cips prijavnica, odes na salter, kazes da hoces visa debit radi Paypala i eto.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1085 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

drug_profi wrote: 26/07/2022 12:07 Ne znam brate sta komplikujes. Cips prijavnica, odes na salter, kazes da hoces visa debit radi Paypala i eto.
Komplikujem jer razmatram da uzmem njihov studentski račun, jer kao kažu da je samo 1 KM mjesečno ali nema veze. Skontao sam sve kod njih i raspitao se pa ću vidjeti da što prije se odjavim od ovih lihvara kod intese i odmah poslije toga u sparkasse poslije faksa.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1086 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

drug_profi wrote: 26/07/2022 12:07 Ne znam brate sta komplikujes. Cips prijavnica, odes na salter, kazes da hoces visa debit radi Paypala i eto.
Otvorih račun u Sparkasse, hvala ti brate puno i htio bih ovako samo da javim drugim zainteresovanim ljudima da sparkasse sada automatski daje Visu kao default karticu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#1087 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Pennywho wrote: 27/07/2022 11:47
drug_profi wrote: 26/07/2022 12:07 Ne znam brate sta komplikujes. Cips prijavnica, odes na salter, kazes da hoces visa debit radi Paypala i eto.
Otvorih račun u Sparkasse, hvala ti brate puno i htio bih ovako samo da javim drugim zainteresovanim ljudima da sparkasse sada automatski daje Visu kao default karticu.
:thumbup:
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#1088 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by isx »

Pennywho wrote: 25/07/2022 20:53 Da sam znao da ovi lihvari ne znaju/neće da ponovo uspostave usluge s PayPal-om godinu prokletih dana ne bih se kod njih prebacio, bio glup da povjerujem studentskom paketu. Želim se prebaciti negdje drugo samo da ne moram ove majmune trpiti, mislio sam se prebaciti u novu MF Banku što su otvorili nedavno poslovnicu u Sarajevu no da pitam ovdje šta vi mislite koja mi je najbolja opcija? Želim da mogu primati novac što zaradim na paypal a da mi ne izbijaju pare iz džepa za to visokim cijenama održavanja računa.
Kad govorite Paypal, definišite primanje/slanje. Može se platiti bez problema.
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1089 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

isx wrote: 27/07/2022 22:22
Pennywho wrote: 25/07/2022 20:53 Da sam znao da ovi lihvari ne znaju/neće da ponovo uspostave usluge s PayPal-om godinu prokletih dana ne bih se kod njih prebacio, bio glup da povjerujem studentskom paketu. Želim se prebaciti negdje drugo samo da ne moram ove majmune trpiti, mislio sam se prebaciti u novu MF Banku što su otvorili nedavno poslovnicu u Sarajevu no da pitam ovdje šta vi mislite koja mi je najbolja opcija? Želim da mogu primati novac što zaradim na paypal a da mi ne izbijaju pare iz džepa za to visokim cijenama održavanja računa.
Kad govorite Paypal, definišite primanje/slanje. Može se platiti bez problema.
Kod Intesa se kralju ne može, možeš slati ali kad dođe do primanja ti se sa parama možes poselamiti. Godinu dana i pet prokletih mjeseci od 5.2.2021. kada su i ukinuli primanje novca i nisu uspjeli uspostaviti usluge te niti im pada na pamet da kažu ljudima zašto su ih ukinuli i da li uopšte rade da ih vrate, lijenčine ljudske. Drago mi je da sam ih se otarasio, vjeruj ti meni, bolje je samo se prebaciti negdje drugdje nego čekati da čuskije padaju.
semsasuljakovic
Posts: 1999
Joined: 02/08/2015 21:30

#1090 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by semsasuljakovic »

Čekaj, imam sad jedno pitanje: primio sam novac na paypal, ali ga ne mogu povući na karticu. OK, nije problem. Ali ja i dalje imam taj novac, zar ne? Ako imam na paypalu 50 KM koje ne mogu povući na karticu, i desi se situacija da hoću putem paypala da kupim nešto od 70 KM. Da li će plaćanje ići na sljedeći način: skinut će mi ovih 50 KM sa paypala i povući 20 KM sa kartice, ili će opet povući svih 70 KM s kartice a na paypalu ostati 50 KM? Prvi slučaj mi je ok, pare ću iskoristiti tj. neće mi propasti, ali je drugi slučaj katastrofa i zaslužuje momentalno mijenjanje banke.
User avatar
xPaco1337
Posts: 1070
Joined: 30/09/2020 14:34

#1091 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by xPaco1337 »

semsasuljakovic wrote: 29/07/2022 07:46 Čekaj, imam sad jedno pitanje: primio sam novac na paypal, ali ga ne mogu povući na karticu. OK, nije problem. Ali ja i dalje imam taj novac, zar ne? Ako imam na paypalu 50 KM koje ne mogu povući na karticu, i desi se situacija da hoću putem paypala da kupim nešto od 70 KM. Da li će plaćanje ići na sljedeći način: skinut će mi ovih 50 KM sa paypala i povući 20 KM sa kartice, ili će opet povući svih 70 KM s kartice a na paypalu ostati 50 KM? Prvi slučaj mi je ok, pare ću iskoristiti tj. neće mi propasti, ali je drugi slučaj katastrofa i zaslužuje momentalno mijenjanje banke.
Pare ne mozes povuci sa PayPal-a na karticu i to ti je to,ja sam imao taj isti problem jer sam freelancao u to vrijeme kad je Intesa ukinula to.Tako da sam otvorio racun u Sparkasse,spojio karticu i povukao novac. Automatic transfer ti isto nece raditi tako da...

Sto se tice placanja ne znam za sada,ali prije nisi mogao placati paypalom,tacnije novcem koji imas na paypalu,samo karticom PREKO paypala se moglo placati.Ne znam sad kakvo je stanje
User avatar
Pennywho
Posts: 416
Joined: 27/06/2022 13:32
Location: Sarajevo

#1092 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Pennywho »

xPaco1337 wrote: 29/07/2022 07:54
semsasuljakovic wrote: 29/07/2022 07:46 Čekaj, imam sad jedno pitanje: primio sam novac na paypal, ali ga ne mogu povući na karticu. OK, nije problem. Ali ja i dalje imam taj novac, zar ne? Ako imam na paypalu 50 KM koje ne mogu povući na karticu, i desi se situacija da hoću putem paypala da kupim nešto od 70 KM. Da li će plaćanje ići na sljedeći način: skinut će mi ovih 50 KM sa paypala i povući 20 KM sa kartice, ili će opet povući svih 70 KM s kartice a na paypalu ostati 50 KM? Prvi slučaj mi je ok, pare ću iskoristiti tj. neće mi propasti, ali je drugi slučaj katastrofa i zaslužuje momentalno mijenjanje banke.
Pare ne mozes povuci sa PayPal-a na karticu i to ti je to,ja sam imao taj isti problem jer sam freelancao u to vrijeme kad je Intesa ukinula to.Tako da sam otvorio racun u Sparkasse,spojio karticu i povukao novac. Automatic transfer ti isto nece raditi tako da...

Sto se tice placanja ne znam za sada,ali prije nisi mogao placati paypalom,tacnije novcem koji imas na paypalu,samo karticom PREKO paypala se moglo placati.Ne znam sad kakvo je stanje
Sada ti je stanje isto, vjeruj. I ja sam se zanimao s tim kada sam još uvijek bio u Intesi i paypal mi je rekao da naša država ne da koristiti novac koji imaš na paypal da plaćaš išta. Samo možeš povući novac na karticu ili platiti karticom preko paypal, sa novcem na paypal računu ne možeš.
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#1093 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by akcija007 »

Ima promocija s njihovom mastercard.
Ako platis do 15 09 min 100 KM na POS u oni ti vrate 50 KM na karticu.
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1094 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Nista ja to ne vjerujem
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#1095 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by akcija007 »

Probat cu danas pa javim iduci mjesec kada mi izvod dodje . Samo sto cu im placati kamate po 12,90% na ovih 100 KM
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1096 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Kupio sam online preko centre
Ne vidim da sam ista dobio
A obecali su 25%
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#1097 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by akcija007 »

Ovo su na viber poslali:

Intesa Sanpaolo Banka i Mastercard pripremili su posebnu ponudu samo za vas.
Ukoliko u periodu od 15.08. do 15.09.2022. godine izvršite transakciju u minimalnom iznosu od 100 KM ili više, očekuje vas povrat novca u iznosu od 50 KM na vašu Mastercard karticu Intesa Sanpaolo Banke.

Banka će izvršiti povrat novca samo za prvu transakciju koju obavite u iznosu 100 KM ili više, najkasnije do
30.09.2022. godine.

Ponuda se odnosi na sve Mastercard transakcije, bilo da je kupovina na prodajnim mjestima, online kupovina ili
podizanje gotovine na bankomatima ili POS uređajima.

Transakcije koje će biti izuzete iz Ponude su:
MoneySend, transakcije refundacije, odnosno transfer novca bez kupovine proizvoda ili usluge, kao i transakcije koje se odnose na sve vrste kockanja, odnosno igre na sreću u smislu Zakona o igrama na sreću.

Vaša Intesa Sanpaolo Banka
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#1098 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

akcija007 wrote: 03/09/2022 09:43 Ima promocija s njihovom mastercard.
Ako platis do 15 09 min 100 KM na POS u oni ti vrate 50 KM na karticu.
Nije za svakog promocija.
Klijenti su podijeljeni po grupama.
Recimo moja kolegica je imala ponudu za jun, a ja sam dobio obavjest za ovu sad akciju.
Znaci moras biti pozvan.

Inace ona je dobila petobu nazad.
Ja sam koristio akciju i za punjenje AC TAG-a preko mastercard, a i prije dva-tri mjeseca je bilo da platis dva puta online bilo sta, ali domacem pravnom licu i vracaju ti 10 maraka. Znaci i rezije se pikaju i ultra punjenje, gloovo i sl.
Vratili. Sve ok.
User avatar
Truba
Posts: 81655
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1099 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

User avatar
Hyperthalamus
Posts: 637
Joined: 06/11/2015 21:16

#1100 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Hyperthalamus »

drug_profi wrote: 03/09/2022 20:27
akcija007 wrote: 03/09/2022 09:43 Ima promocija s njihovom mastercard.
Ako platis do 15 09 min 100 KM na POS u oni ti vrate 50 KM na karticu.
Nije za svakog promocija.
Klijenti su podijeljeni po grupama.
Recimo moja kolegica je imala ponudu za jun, a ja sam dobio obavjest za ovu sad akciju.
Znaci moras biti pozvan.

Inace ona je dobila petobu nazad.
Ja sam koristio akciju i za punjenje AC TAG-a preko mastercard, a i prije dva-tri mjeseca je bilo da platis dva puta online bilo sta, ali domacem pravnom licu i vracaju ti 10 maraka. Znaci i rezije se pikaju i ultra punjenje, gloovo i sl.
Vratili. Sve ok.
To vracanje 10 KM, nije bilo od banke, vec od mastercarda...sve banke su imale tu akciju...potrosis minimalno 2 KM, a oni ti vrate 10 KM.
Post Reply