Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dzeko1
Posts: 812
Joined: 18/09/2012 13:55

#1201 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by dzeko1 »

Postoji li neki drugostepeni organ unutar banke kome je moguce podnijeti zalbu, prigovor, kako god? U 10.mjesecu 2021. godine otplacena revolving kartica sa limitom od 500km, imam i potvrdu iz banke o uplati, 502 km, i tad podnesen zahtjev za zatvaranje kartice, i ista je fizicki ostala kod njih. Prosli petak podnesen zahtjev za zatvaranje kompletnog racuna, i isti nisu htjeli zatvoriti dok se nije uplatilo 449km po osnovu gore navedene revolving kartice, koja fizicki nije ni bila kod mene, skoro sve skinuto sa debitne. Na to sve oni odgovaraju tuzite, nije do nas. Savjeti?
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#1202 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by addem »

dzeko1 wrote: 27/03/2023 11:22 Postoji li neki drugostepeni organ unutar banke kome je moguce podnijeti zalbu, prigovor, kako god? U 10.mjesecu 2021. godine otplacena revolving kartica sa limitom od 500km, imam i potvrdu iz banke o uplati, 502 km, i tad podnesen zahtjev za zatvaranje kartice, i ista je fizicki ostala kod njih. Prosli petak podnesen zahtjev za zatvaranje kompletnog racuna, i isti nisu htjeli zatvoriti dok se nije uplatilo 449km po osnovu gore navedene revolving kartice, koja fizicki nije ni bila kod mene, skoro sve skinuto sa debitne. Na to sve oni odgovaraju tuzite, nije do nas. Savjeti?
Dobro su ti rekli tuzi ih. Odes kod advokata i posavjetujes se vidis koliko kosta. Ako si siugran i ako mozes dokazati tuzis ih proces ce trajati al na kraju neces morati nista placati. Ako nisi u pravu onda bolje plati sad ovo sto ti traze.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10608
Joined: 10/03/2022 22:16

#1203 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by ZoomZoomKiwi »

Nakon podnošenja zahtjeva za zatvaranje te kartice, jesi li dobio ikakav odgovor? Potvrdu, raskid ugovora ili nešto? Ili makar potvrdu o deponovanju kartice?
User avatar
dzeko1
Posts: 812
Joined: 18/09/2012 13:55

#1204 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by dzeko1 »

Za to bih se morao zaroviti u papire, našao sam potvrdu o uplati na revolving, i tog dana je ostala u banci, fizicki, nisam siguran za taj papir. Placeno u petak ponovo, po toj istoj kartici, koja nije mogla ni biti koristena, obzirom da je bila kod njih.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#1205 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Kartica se ne uzima/ne ostavlja. Pred klijentom se prereze makazama kad se ponistava.
User avatar
dzeko1
Posts: 812
Joined: 18/09/2012 13:55

#1206 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by dzeko1 »

Mislim da je nisu prerezali prilikom podnosenja zahtjeva, ipak je to bilo prije skoro dvije godine, ali svejedno stanje na kartici je trebalo biti nulirano, limit je bio 500, jedna rata skinuta, znaci oko 480km duga + neke naknade, tako da je uplata bila 502 km. Sad godinu i po kasnije, 450 km duga na toj kartici. Wtf, u mojoj banci, u kojoj su sve to i radili, nece ni da pricaju, odmah te otkantaju svojim bahatim i arogantnim ponašanjem, zato pitam za neki drugostepeni organ, ili glavna neka banka, da im se pokušam obratiti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#1207 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

dzeko1 wrote: 27/03/2023 11:54 Mislim da je nisu prerezali prilikom podnosenja zahtjeva, ipak je to bilo prije skoro dvije godine, ali svejedno stanje na kartici je trebalo biti nulirano, limit je bio 500, jedna rata skinuta, znaci oko 480km duga + neke naknade, tako da je uplata bila 502 km. Sad godinu i po kasnije, 450 km duga na toj kartici. Wtf, u mojoj banci, u kojoj su sve to i radili, nece ni da pricaju, odmah te otkantaju svojim bahatim i arogantnim ponašanjem, zato pitam za neki drugostepeni organ, ili glavna neka banka, da im se pokušam obratiti.
Imaš ovo na njihovoj stranici.
https://intesasanpaolobanka.ba/o-banci/slusamo-vas-100/

A pokušaj naći nekog advokata koji bi ti dao besplatan savjet.
Ako bi išao u parnicu, to te košta, ali ako dobiješ, tuženi će platiti sve troškove, a može se zatražiti i naknada za duševnu bol i stres.
semsasuljakovic
Posts: 2004
Joined: 02/08/2015 21:30

#1208 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by semsasuljakovic »

Šuplja priča.
Ko bi ostavio karticu bez da potpiše ugovor o prekidu korištenja iste, osim ako nije prvi put zakoračio u banku?
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1209 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by Truba »

Akcija na orocenje 0.60% :lol:

I bankomat trazi po 5 puta sifru prije je samo 1
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#1210 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by made_in_sarajevo »

Kakva je intesa za koristiti licno i kao pravno lice, placanje faktura, predracuna, primjerak uplatnice i tako to, kako funckionise internet bankarstvo, mobilno? Trenutno sam u asa (sber nekad) i ovo je svaki mjesec sve gore u asi, nesposobni malo je reci. Ja se sve cudio sto radnici sbera pobjegose prvom prilikom.
User avatar
reboot
Posts: 512
Joined: 08/05/2018 18:03

#1211 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by reboot »

made_in_sarajevo wrote: 14/04/2023 21:25 Kakva je intesa za koristiti licno i kao pravno lice, placanje faktura, predracuna, primjerak uplatnice i tako to, kako funckionise internet bankarstvo, mobilno? Trenutno sam u asa (sber nekad) i ovo je svaki mjesec sve gore u asi, nesposobni malo je reci. Ja se sve cudio sto radnici sbera pobjegose prvom prilikom.
Meni su kao fizickom licu odlični. Aplikacija im je dobra, jedina mana je što ti transakciju prikaže detaljno poslije par dana tek i nekad zeza cache memorija pa ti pogrešno stanje na računu prikazuje. Ostalo je okej, plaćanja, finger print, sve možeš putem aplikacije blokirati, provjeriti pin itd.

ISP Elba sam koristio kratko dok je bio probni period, nije mi nešto. To je za korištenje online bankarstva preko računara.

Za pravna lica ne znam.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#1212 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Mobilna aplikacija je prilicno dobra. Podrska također. ELBA nisam koristio.
sahbazzz
Posts: 332
Joined: 19/07/2020 12:27

#1213 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by sahbazzz »

made_in_sarajevo wrote: 14/04/2023 21:25 Kakva je intesa za koristiti licno i kao pravno lice, placanje faktura, predracuna, primjerak uplatnice i tako to, kako funckionise internet bankarstvo, mobilno? Trenutno sam u asa (sber nekad) i ovo je svaki mjesec sve gore u asi, nesposobni malo je reci. Ja se sve cudio sto radnici sbera pobjegose prvom prilikom.
Ja nemam nekih problema, koristim ih i kao fizicko lice ali i za obrt. Kreiranje naloga, pregledavanje/filtriranje naloga, imas i uplatnice da printas koliko znam, prebacivanje deviza itd, sve ok funkcionise. Interfejs mi je isto skroz ok, dosta pregledno i logicno napravljeno. Nisam imao nijedan problem u dvije godine, iskustvo 4/5.

Ne znam sad koliko toga tebi treba, ali evo za ove neke osnovne stvari ja mogu preporucit Intesu. Jedino ne znam kako ti se cine iznosi za odrzavanje racuna i Elbe, meni je 15KM mjesecno pa sad ne znam da li je to puno ili malo u odnosu na ostale banke.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#1214 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by made_in_sarajevo »

sahbazzz wrote: 15/04/2023 00:33
made_in_sarajevo wrote: 14/04/2023 21:25 Kakva je intesa za koristiti licno i kao pravno lice, placanje faktura, predracuna, primjerak uplatnice i tako to, kako funckionise internet bankarstvo, mobilno? Trenutno sam u asa (sber nekad) i ovo je svaki mjesec sve gore u asi, nesposobni malo je reci. Ja se sve cudio sto radnici sbera pobjegose prvom prilikom.
Ja nemam nekih problema, koristim ih i kao fizicko lice ali i za obrt. Kreiranje naloga, pregledavanje/filtriranje naloga, imas i uplatnice da printas koliko znam, prebacivanje deviza itd, sve ok funkcionise. Interfejs mi je isto skroz ok, dosta pregledno i logicno napravljeno. Nisam imao nijedan problem u dvije godine, iskustvo 4/5.

Ne znam sad koliko toga tebi treba, ali evo za ove neke osnovne stvari ja mogu preporucit Intesu. Jedino ne znam kako ti se cine iznosi za odrzavanje racuna i Elbe, meni je 15KM mjesecno pa sad ne znam da li je to puno ili malo u odnosu na ostale banke.
Pa vodjenje racuna i elba bi ustedio, sad u asi mi je 22KM za firmu, isto samo racun i elba nikakvih kartica i kredita na firmi nema. Meni je placanje sve unutar bih, jel brzo prebaci pare sa firme na licni racun unutar banke u bilo koje vrijeme ovo od 8 do 4?

Posto bi uzimao kredit kod njih da zatvorim asu, kazu kamata je za KM vezana nije za euribor. Iz banke kazu da si sigurica naspram euribora, ali sad ova silna skakanja sto su bila, jesu li fakat sigurniji i da je tacna prica kako treba centralna banka pasti da bi se intesa sjebala onda sa kamatama?
akcija007
Posts: 2857
Joined: 17/05/2008 23:50

#1215 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by akcija007 »

@sahbazzz @made_in_sarajevo Vjerovatno Intesa ne uzima za promjenljivost euribor vec prosjecne kamatne stope koje objavljuje CBBH
Promjenljivi dio kamatne stope predstavlja prosjek kamatnih stopa na depozite stanovnistva sa dogovorenim dospjecem za depozite u KM i depozite sa valutnom klauzulom depozite u EUR i depozite u stranoj valuti uzet na dan 31 03 u godini.
Kamatne stope na depozite stanovnistva se racunaju od strane Centralne banke BiH i objavljuju prema kalendaru statistickih objava Centralne banke od 1-og do 7-og u mjesecu.

Vjerovatno si mislio u ovom kontekstu kada si spomenuo Centralnu i Intesu. Ako propadne Centralna sve pada a ne samo Intesa. KM sto ces imati u novcaniku nece vise vrijediti KM na racunu isto nista a kredit moras vratiti jer ti je s deviznom klauzulom u EUR-ima.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#1216 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by made_in_sarajevo »

akcija007 wrote: 15/04/2023 10:20 @sahbazzz @made_in_sarajevo Vjerovatno Intesa ne uzima za promjenljivost euribor vec prosjecne kamatne stope koje objavljuje CBBH
Promjenljivi dio kamatne stope predstavlja prosjek kamatnih stopa na depozite stanovnistva sa dogovorenim dospjecem za depozite u KM i depozite sa valutnom klauzulom depozite u EUR i depozite u stranoj valuti uzet na dan 31 03 u godini.
Kamatne stope na depozite stanovnistva se racunaju od strane Centralne banke BiH i objavljuju prema kalendaru statistickih objava Centralne banke od 1-og do 7-og u mjesecu.

Vjerovatno si mislio u ovom kontekstu kada si spomenuo Centralnu i Intesu. Ako propadne Centralna sve pada a ne samo Intesa. KM sto ces imati u novcaniku nece vise vrijediti KM na racunu isto nista a kredit moras vratiti jer ti je s deviznom klauzulom u EUR-ima.

Jel sta povoljnije naspram euribora najvise u slucaju ovih skakanja kamata kao sto je sad bilo?
akcija007
Posts: 2857
Joined: 17/05/2008 23:50

#1217 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by akcija007 »

Ha to niko ne zna. Treba li da je povoljnije jer uzima kamatu na stednju koji su nize od kamata na kredite. Ali mislim da se tu banka sa svojom marzim ugradjuje
sahbazzz
Posts: 332
Joined: 19/07/2020 12:27

#1218 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by sahbazzz »

made_in_sarajevo wrote: 15/04/2023 07:01
sahbazzz wrote: 15/04/2023 00:33
Ja nemam nekih problema, koristim ih i kao fizicko lice ali i za obrt. Kreiranje naloga, pregledavanje/filtriranje naloga, imas i uplatnice da printas koliko znam, prebacivanje deviza itd, sve ok funkcionise. Interfejs mi je isto skroz ok, dosta pregledno i logicno napravljeno. Nisam imao nijedan problem u dvije godine, iskustvo 4/5.

Ne znam sad koliko toga tebi treba, ali evo za ove neke osnovne stvari ja mogu preporucit Intesu. Jedino ne znam kako ti se cine iznosi za odrzavanje racuna i Elbe, meni je 15KM mjesecno pa sad ne znam da li je to puno ili malo u odnosu na ostale banke.
Pa vodjenje racuna i elba bi ustedio, sad u asi mi je 22KM za firmu, isto samo racun i elba nikakvih kartica i kredita na firmi nema. Meni je placanje sve unutar bih, jel brzo prebaci pare sa firme na licni racun unutar banke u bilo koje vrijeme ovo od 8 do 4?

Posto bi uzimao kredit kod njih da zatvorim asu, kazu kamata je za KM vezana nije za euribor. Iz banke kazu da si sigurica naspram euribora, ali sad ova silna skakanja sto su bila, jesu li fakat sigurniji i da je tacna prica kako treba centralna banka pasti da bi se intesa sjebala onda sa kamatama?
Mislim da ce ti brzo prebacivati, meni dohodak isplati bukvalno kroz sat vremena, nekad i krace, pretpostavljam da je razlog to sto je u pitanju racun kod njih. Naloge za doprinose i te stvari instantno odradi (niko nivo rizika).

Za ovaj drugi dio fakat ne znam, ja imam kredit ali fiksnu kamatnu stopu, tako da o tome fakat znam isto koliko i o nuklearnoj fizici :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#1219 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Ja sa Intese prebacujem novac na račune u drugim bankama unutar radnog vremena.
Nekad zna ostati za sutra ako je nalog izdat iza 13-14h. Ne znam jel do Intese ili te druge banke.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#1220 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by made_in_sarajevo »

Ne mogu da se snadjem na stranici Intese, sad u ASA imam paket gdje sa debitne kartice na bilo kojem bankomatu od bilo koje banke mogu dizati pare bez provizije. Ima li Intesa paket sa ovom uslugom?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10608
Joined: 10/03/2022 22:16

#1221 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by ZoomZoomKiwi »

made_in_sarajevo wrote: 16/04/2023 17:32 Ne mogu da se snadjem na stranici Intese, sad u ASA imam paket gdje sa debitne kartice na bilo kojem bankomatu od bilo koje banke mogu dizati pare bez provizije. Ima li Intesa paket sa ovom uslugom?
To još samo ima Sparkasse u Gold VIP (tako nešto) paketu sa zlatnim Mastercardom.
akcija007
Posts: 2857
Joined: 17/05/2008 23:50

#1222 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by akcija007 »

@made_in_sarajevo ima ti jos i Procredit Bank tu uslugu.
Mjesecno vodjenje racuna je 10 KM.
Ukljuceno 3X podizanje gotovine na bankomatu bilo koje banke u BiH i 20 UPP transakcija prema drugim bankama do 10 000 KM.
gadnel
Posts: 77
Joined: 16/12/2019 09:26

#1223 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by gadnel »

Pozdrav,

Jel neko slucajno u zadnje vrijeme uzimao stambeni kod intese? Zanima me koliko kosta osiguranje nekretnine u sklopu kredita, rekose da suradjuju sa Triglavom tu, ali kazu da ne znaju o kojoj cifri ce se raditi dok ne bude procjena nekretnine.

Kakva su inace iskustva tu, sta da ocekujem? Uzimam stan od 75 kvadrata za nekih 185k.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#1224 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by drug_profi »

Pa nazovi Triglav.
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#1225 Re: Intesa SanPaolo banka ALL ABOUT

Post by isx »

Kako funkcioniše ePlati na mIntesi? Dodao sam ugovor BH Telecoma, omogućio elektronski prijem računa na BH Telecom aplikaciji, ne vidim još račun za 04/2023 na mIntesi iako ga vidim na BHT aplikaciji? Kada bude vidljiv za plaćanje?
Post Reply