Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#4701 Re: Unicredit banka, all about

Post by deogest »

Saka wrote: 14/09/2021 17:02
akcija007 wrote: 12/09/2021 11:33 Unicredit Mostar stranim karticama naplacuje proviziju za isplatu gotovine 7 KM
Dakle ako sa stranom karticom dizete lovu na bankomatima Unicredita u BiH poted provizije koju je propisala banka izdavalac kartice . Jos dodatno ide 7 KM
Ne znam šta je tu novo, oduvijek je to bilo. Isto naplaćuju i sve druge banke. Čak naplate i ako dižeš domaćom karticom na bankomatu druge banke.
Meni uzmu 20 eura provizije kad mi legne uplata iz inostranstva, posto je sedmicna plata, 4 puta mi uzmu po 20 eura, pa ti gledaj. 160KM. To ti je kreditic neki ovdje. Samo zato sto nismo u SEPA sistemu, u prevodu, sto smo zadnje sviralo na qurcu.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15463
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4702 Re: Unicredit banka, all about

Post by problemnatravunu »

kako najpovoljnije poslati pare u Srbiju, osoba ima tamo račun u UC banci, imam i ja ovdje :?:
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#4703 Re: Unicredit banka, all about

Post by van Basten »

Kazu mi danas u bht da imaju probleme sa internet uplatama preko Unicredit... stvarno padaju... ionako sam im rekao da cu ih nabiti nogom cim budem mogao,tj cim nadjem banku za povoljniji stambeni kredit da odradim reprogram... vidim da kamate pocele padati ispod 3%, tako da se vjerovatno blizi taj trenutak
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#4704 Re: Unicredit banka, all about

Post by -Chesterfield- »

van Basten wrote: 14/09/2021 22:58 Kazu mi danas u bht da imaju probleme sa internet uplatama preko Unicredit... stvarno padaju... ionako sam im rekao da cu ih nabiti nogom cim budem mogao,tj cim nadjem banku za povoljniji stambeni kredit da odradim reprogram... vidim da kamate pocele padati ispod 3%, tako da se vjerovatno blizi taj trenutak
Sve račune Bhtelecom plaćam m-ba Unicredit.
Nisam nikada imao problema.

Da nije problem kada nešto plaćaš preko web stranice?
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#4705 Re: Unicredit banka, all about

Post by van Basten »

-Chesterfield- wrote: 14/09/2021 23:06
van Basten wrote: 14/09/2021 22:58 Kazu mi danas u bht da imaju probleme sa internet uplatama preko Unicredit... stvarno padaju... ionako sam im rekao da cu ih nabiti nogom cim budem mogao,tj cim nadjem banku za povoljniji stambeni kredit da odradim reprogram... vidim da kamate pocele padati ispod 3%, tako da se vjerovatno blizi taj trenutak
Sve račune Bhtelecom plaćam m-ba Unicredit.
Nisam nikada imao problema.

Da nije problem kada nešto plaćaš preko web stranice?
Na to sam mislio pod internet... moja web tv placao i uplata nije prolazila, a prije pola godine ista uplata prosla bez problema. M-ba i kod mene fercera jos uvijek
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4706 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

problemnatravunu wrote: 14/09/2021 17:12 kako najpovoljnije poslati pare u Srbiju, osoba ima tamo račun u UC banci, imam i ja ovdje :?:
mislim da je preko poste povoljnije nego bankom. Ono kao western union, za pola sata dizu u Srb
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#4707 Re: Unicredit banka, all about

Post by -Chesterfield- »

van Basten wrote: 14/09/2021 23:09
-Chesterfield- wrote: 14/09/2021 23:06

Sve račune Bhtelecom plaćam m-ba Unicredit.
Nisam nikada imao problema.

Da nije problem kada nešto plaćaš preko web stranice?
Na to sam mislio pod internet... moja web tv placao i uplata nije prolazila, a prije pola godine ista uplata prosla bez problema. M-ba i kod mene fercera jos uvijek
Ma ja mislim da je to više do Bhtelecom-a, jer je banka njihovog izbora Raiffeisen.
https://www.bhtelecom.ba/o-radu-kompani ... -placanje/
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#4708 Re: Unicredit banka, all about

Post by cassius »

danas stigla kartica za racun, mogu pohvalit aplikaciju m-ba. Preko nje aktivirao karticu :D
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#4709 Re: Unicredit banka, all about

Post by adsubzero »

Imam root na android telefonu i pored opcije za "sakrivanje", prije par dana me najednom pocela zezati aplikacija m-ba (vjerovatno neki update). Par puta mi nije prihvatio placanje m-karticom i onda skontam kad udjem u m-ba aplikaciju da izbacuje poruku da je prepoznato da je operativni sistem "neovlasteno modificiran", pa je m-kartica blokirana. Pokusao sa brisanjem aplikacije, ponovo odradio aktivaciju tako sto su mi poslali verifikacijski kod, postavio MagiskHide kako treba, ali i dalje pravi problem. Mogu li nekako zaobici ovo?
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#4710 Re: Unicredit banka, all about

Post by akcija007 »

Saka wrote: 14/09/2021 17:02
akcija007 wrote: 12/09/2021 11:33 Unicredit Mostar stranim karticama naplacuje proviziju za isplatu gotovine 7 KM
Dakle ako sa stranom karticom dizete lovu na bankomatima Unicredita u BiH poted provizije koju je propisala banka izdavalac kartice . Jos dodatno ide 7 KM
Ne znam šta je tu novo, oduvijek je to bilo. Isto naplaćuju i sve druge banke. Čak naplate i ako dižeš domaćom karticom na bankomatu druge banke.
@Saka ovo je nova naknada. Npr ti si vlasnik strane kartice banke izdavaca XY i tvoja banka XY je propisala naknadu za podizanje gotovine u inostranstvu 5 eur. I ti kada didjes u BiH na UCB tebi ce sa stranom karticom stajati upozorenje da unicredit ima Access Fee - naknadu za podizanje gotoine sa stranim karticama 7 KM, zelis li nastaviti transakciju. Pritisnes DA i tereti ti racun za 5 eur koje je propisala tvoja banka izdavaoc kartice + 7 KM koje je UCB propisao.
A da odes s tom stranom karticom na Ziraat samo bi platio ovih propisanih 5 eur od tvoje banke
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4711 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

uplatni bankomat u N. Sarajevu ima i na Pofalicima(domod), mislio sam da su samo u Kovacicima, Socijalnom i Holiday hotel
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#4712 Re: Unicredit banka, all about

Post by bit101 »

adsubzero wrote: 18/09/2021 12:01 Imam root na android telefonu i pored opcije za "sakrivanje", prije par dana me najednom pocela zezati aplikacija m-ba (vjerovatno neki update). Par puta mi nije prihvatio placanje m-karticom i onda skontam kad udjem u m-ba aplikaciju da izbacuje poruku da je prepoznato da je operativni sistem "neovlasteno modificiran", pa je m-kartica blokirana. Pokusao sa brisanjem aplikacije, ponovo odradio aktivaciju tako sto su mi poslali verifikacijski kod, postavio MagiskHide kako treba, ali i dalje pravi problem. Mogu li nekako zaobici ovo?
Nisam sigurnan, i kod mene je bilo isto, sa novom verzijom m-kartice su dodali sigurnosni layer, ako ti je otkljucan bootloader (ne mora biti root-ovan telefon) jednostavno iskljuce m-karticu. Njima to ionako nista ne znaci jer velika vecina usera nema pojma sta je root ili bootloader...
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#4713 Re: Unicredit banka, all about

Post by adsubzero »

bit101 wrote: 20/09/2021 09:43
adsubzero wrote: 18/09/2021 12:01 Imam root na android telefonu i pored opcije za "sakrivanje", prije par dana me najednom pocela zezati aplikacija m-ba (vjerovatno neki update). Par puta mi nije prihvatio placanje m-karticom i onda skontam kad udjem u m-ba aplikaciju da izbacuje poruku da je prepoznato da je operativni sistem "neovlasteno modificiran", pa je m-kartica blokirana. Pokusao sa brisanjem aplikacije, ponovo odradio aktivaciju tako sto su mi poslali verifikacijski kod, postavio MagiskHide kako treba, ali i dalje pravi problem. Mogu li nekako zaobici ovo?
Nisam sigurnan, i kod mene je bilo isto, sa novom verzijom m-kartice su dodali sigurnosni layer, ako ti je otkljucan bootloader (ne mora biti root-ovan telefon) jednostavno iskljuce m-karticu. Njima to ionako nista ne znaci jer velika vecina usera nema pojma sta je root ili bootloader...
Znaci nisi ni ti nasao rjesenje? A totalna glupost, ne mogu da vjerujem da ovakve korake poduzimaju radi nekoliko nas pojedinaca. Svakako se sigurnosti propusti ne desavaju zbog root-a, nego onima koji su nepazljivi i naivni, tj dobre zrtve "phishing-a" (citaj: starcima).
bit101
Posts: 297
Joined: 31/08/2009 23:51

#4714 Re: Unicredit banka, all about

Post by bit101 »

Da, ja sam na kraju iskljucio OEM unlocking, proslo je vrijeme kad sam imao zivaca boriti se sa ovim :D
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#4715 Re: Unicredit banka, all about

Post by Del_Boy1 »

Danas plaćao račun od nekih 37KM m-karticom tj. telefonom, kad mi izbaci na mobitelu da unesem PIN kartice, ja unio i ponovo primakao telefon POS terminalu i transakcija prođe, (ne znam da li bi prošla i da nisam ponovo primakao telefon terminalu).
Jel to normalno, zar nije rečeno ako je telefon otključan da nema potrebe za unošenjem PIN broja?
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#4716 Re: Unicredit banka, all about

Post by -Chesterfield- »

Del_Boy1 wrote: 22/09/2021 17:13 Danas plaćao račun od nekih 37KM m-karticom tj. telefonom, kad mi izbaci na mobitelu da unesem PIN kartice, ja unio i ponovo primakao telefon POS terminalu i transakcija prođe, (ne znam da li bi prošla i da nisam ponovo primakao telefon terminalu).
Jel to normalno, zar nije rečeno ako je telefon otključan da nema potrebe za unošenjem PIN broja?
Pin kartice? Ja sam to izbrisao - šta tada ukucati?
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#4717 Re: Unicredit banka, all about

Post by Del_Boy1 »

Ne znam i meni je ovo novo, prvi put plaćao ovako otkako je aplikacija apdejtovana. Uglavnom, prije ako je trebao PIN on se unosio na onaj POS terminal, a sada mi izbaci na telefonu da ukucam PIN kartice. Primakao ja telefon da platim, ču se onaj piii zvuk i ja kontam plaćeno je, kad se na telefonu pojavi to da ukucam PIN.
User avatar
cobe_fks
Posts: 263
Joined: 30/07/2013 01:09

#4718 Re: Unicredit banka, all about

Post by cobe_fks »

Do koliko sati radi mba, i da li se provode uplate vikendom, prenos sa racuna na racun???
User avatar
erotica
Posts: 846
Joined: 08/09/2011 17:56

#4719 Re: Unicredit banka, all about

Post by erotica »

Istekla mi stara debitna i stigla nova i aktivirano sve uredno, ali ne mogu da je registriujem na Google pay, iako mi je stara uredno bila registrirana. Ažuriranje kartice nije moglo da prođe, pa sam staru izbrisao i pokušao novu da registriujem na novo al opet neće, piše izdavatelj kartice je odbio vas zahtjev, zvao banku kod njih sve uredno ništa nisu blokirali. Jel imao ko sličan problem i kako je riješio.
User avatar
erotica
Posts: 846
Joined: 08/09/2011 17:56

#4720 Re: Unicredit banka, all about

Post by erotica »

cobe_fks wrote: 24/09/2021 14:21 Do koliko sati radi mba, i da li se provode uplate vikendom, prenos sa racuna na racun???
Subotom do 15 i onda tek u ponedjeljak ujutro, i prenos preko mba i uplata na račun na bankomatu.
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#4721 Re: Unicredit banka, all about

Post by rida1976 »

erotica wrote: 27/09/2021 07:56 Istekla mi stara debitna i stigla nova i aktivirano sve uredno, ali ne mogu da je registriujem na Google pay, iako mi je stara uredno bila registrirana. Ažuriranje kartice nije moglo da prođe, pa sam staru izbrisao i pokušao novu da registriujem na novo al opet neće, piše izdavatelj kartice je odbio vas zahtjev, zvao banku kod njih sve uredno ništa nisu blokirali. Jel imao ko sličan problem i kako je riješio.
Zar je dosao Google Pay u BiH? Kolko znam nijedna banka kod nas ga ne podrzava
User avatar
erotica
Posts: 846
Joined: 08/09/2011 17:56

#4722 Re: Unicredit banka, all about

Post by erotica »

rida1976 wrote: 27/09/2021 11:04
erotica wrote: 27/09/2021 07:56 Istekla mi stara debitna i stigla nova i aktivirano sve uredno, ali ne mogu da je registriujem na Google pay, iako mi je stara uredno bila registrirana. Ažuriranje kartice nije moglo da prođe, pa sam staru izbrisao i pokušao novu da registriujem na novo al opet neće, piše izdavatelj kartice je odbio vas zahtjev, zvao banku kod njih sve uredno ništa nisu blokirali. Jel imao ko sličan problem i kako je riješio.
Zar je dosao Google Pay u BiH? Kolko znam nijedna banka kod nas ga ne podrzava
Ma nije Google pay već na Google play ne mogu više da izvršim registraciju kartice, greška OR-CCSEH-21, našao sam da se desava dosta ljudi, al eto sad mi zajeba pretplate koje sam imao preko play storea.

Edit: upravo je to bio problem, ja sam išao na Google pay da registriujem karticu a trebalo je na Google play da je ažuriram. Eto uglavnom pomogao si mi :mrgreen: :thumbup:
Android Knego
Posts: 1555
Joined: 13/03/2012 08:11

#4723 Re: Unicredit banka, all about

Post by Android Knego »

erotica wrote: 27/09/2021 07:57
cobe_fks wrote: 24/09/2021 14:21 Do koliko sati radi mba, i da li se provode uplate vikendom, prenos sa racuna na racun???
Subotom do 15 i onda tek u ponedjeljak ujutro, i prenos preko mba i uplata na račun na bankomatu.
A radnim danima?
Meni je maloprije prošla uplata za struju, evo iza 17h, ali imam utisak da tako nije svakog (radnog) dana. Ne obraćam pažnju pa nisam 100% siguran, ali imam utisak da nekad i prije 16h izbace poruku da je kasno za danas, pa može tek naredni dan.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#4724 Re: Unicredit banka, all about

Post by Del_Boy1 »

Image
Android Knego
Posts: 1555
Joined: 13/03/2012 08:11

#4725 Re: Unicredit banka, all about

Post by Android Knego »

Del_Boy1 wrote: 27/09/2021 18:08 Image
E pa to bi moglo biti to.
Nekad se režije plaćaju na račun druge banke pa je drugačije pravilo...
Hvala!
Post Reply