Unicredit banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#4601 Re: Unicredit banka, all about

Post by Daz »

Sve se sada naplacuje. Jedan sam od rijetkih koji nema paket usluga. Danas mi rekose na salteru da je cilj da svi uzmu pakete. Poskupice jos usluge koje se koriste van paketa.

Pa potvrda kosta 5-6 km. Sta reci...
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#4602 Re: Unicredit banka, all about

Post by rida1976 »

Pitanje za bolje poznavaoce od mene. Da li mi se više isplati kod nas u banci razmijeniti KM za kune ili podizati u HR na Unicredit bankomatu direktno kune? Imam ono u sklopu svog paketa "Isplata Debit Mastercard karticom na ATM Unicredit Grupe bez naknade"
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4603 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

redovno predjem granicu i u Metkovicu kod Merkatora na unicredit bankomatu dignem kune
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4604 Re: Unicredit banka, all about

Post by konektovan »

Ja plaćam karticom većinom, kad mi zatreba keš onda na bankomat zagrebačke...
Android Knego
Posts: 1555
Joined: 13/03/2012 08:11

#4605 Re: Unicredit banka, all about

Post by Android Knego »

Odletim prošlog mjeseca jedan dan na more. Trebalo mi nešto sitno para za kafe, ali nigdje ni banke ni bankomata. I hajd da razmijenim 20 KM u mjenjačnici. Dobijem okruglo 60 kuna! Jedna marka 3.00 kune?!? I još mi račun dali!
Je li neko ikad razmijenio na Jadranu po tom kursu? Godinama ljetujem na Jadranu (zadnje dvije godine preskočio), ali sam ili plaćao karticom ili dizao sa bankomata (uvijek Unicredit bh. kartica), tako da stvarno ne znam kakva im je politika s kursom u mjenjačnicama, ali meni ovo izgleda kao bezobrazna pljačka...
costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#4606 Re: Unicredit banka, all about

Post by costacurta »

Android Knego wrote: 13/08/2021 14:21 Odletim prošlog mjeseca jedan dan na more. Trebalo mi nešto sitno para za kafe, ali nigdje ni banke ni bankomata. I hajd da razmijenim 20 KM u mjenjačnici. Dobijem okruglo 60 kuna! Jedna marka 3.00 kune?!? I još mi račun dali!
Je li neko ikad razmijenio na Jadranu po tom kursu? Godinama ljetujem na Jadranu (zadnje dvije godine preskočio), ali sam ili plaćao karticom ili dizao sa bankomata (uvijek Unicredit bh. kartica), tako da stvarno ne znam kakva im je politika s kursom u mjenjačnicama, ali meni ovo izgleda kao bezobrazna pljačka...
Što karticom nisi plaćao :)
Ovdje kod nas, u junu mjesecu u Unikredit mi za 100KM nudili 360KN, U Sberu 368KN.
Došo dole, na mjenjačnicu u čaršiji u centru veli 290KN. Sjebo se skroz. Vratim se u hotel i pitam tetu na recepciji mogul KMovi i koliki je kurs veli žena 372KN za 100KM :shock:
Tako je mislim samo sa KMovima, pa ako koga zaebu dobro i jest, sa eurima je manje više isto.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#4607 Re: Unicredit banka, all about

Post by iceman ze »

treba kesovina za pekarnu i kavu :izet:
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#4608 Re: Unicredit banka, all about

Post by boshniak »

Da li još neka banka osim Sberbanke naplaćuje po 0.60KM za svaku transakciju. Odnosno naplaćuju korištenje 3D secure koda koji je po svim propisima trebao biti sastavni dio svake transakcije i potpuno besplatan.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4609 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

Android Knego wrote: 13/08/2021 14:21 Odletim prošlog mjeseca jedan dan na more. Trebalo mi nešto sitno para za kafe, ali nigdje ni banke ni bankomata. I hajd da razmijenim 20 KM u mjenjačnici. Dobijem okruglo 60 kuna! Jedna marka 3.00 kune?!? I još mi račun dali!
Je li neko ikad razmijenio na Jadranu po tom kursu? Godinama ljetujem na Jadranu (zadnje dvije godine preskočio), ali sam ili plaćao karticom ili dizao sa bankomata (uvijek Unicredit bh. kartica), tako da stvarno ne znam kakva im je politika s kursom u mjenjačnicama, ali meni ovo izgleda kao bezobrazna pljačka...
Sve mjenjacnice (osim mozda u Srbiji) koje imaju blindirano staklo kao modus operandi poslovanja, pocevsi od Praga i Peste naovamu su pljackaske organizacije, samo bez pistolja.

Manje bi te zaklali da si na tudjem bankomatu uzeo gotovinu...
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4610 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

rida1976 wrote: 13/08/2021 10:42 Pitanje za bolje poznavaoce od mene. Da li mi se više isplati kod nas u banci razmijeniti KM za kune ili podizati u HR na Unicredit bankomatu direktno kune? Imam ono u sklopu svog paketa "Isplata Debit Mastercard karticom na ATM Unicredit Grupe bez naknade"
HRK na Zaba bankomatu direkt. OPREZ!

Ne pitaj UPIT O STANJU, to je = 1 KM. Takodjer, kada te Zaba bankomat bude pitao DA LI BAS ZELIS DA TI IZPLATE PO PLIVAJUCEM KURSU, a ne po FIKSNOM od xxxx EUR, odjebi ih i trazi po plivajucem kursu. To ce te pitati barem 2x razlicito, pa pazi da li pritisces DA/NE. Razlika u odnosu na sumu zna biti i vise desetina EURa...
User avatar
rida1976
Posts: 1894
Joined: 25/11/2007 19:43

#4611 Re: Unicredit banka, all about

Post by rida1976 »

drndalo wrote: 15/08/2021 13:13
rida1976 wrote: 13/08/2021 10:42 Pitanje za bolje poznavaoce od mene. Da li mi se više isplati kod nas u banci razmijeniti KM za kune ili podizati u HR na Unicredit bankomatu direktno kune? Imam ono u sklopu svog paketa "Isplata Debit Mastercard karticom na ATM Unicredit Grupe bez naknade"
HRK na Zaba bankomatu direkt. OPREZ!

Ne pitaj UPIT O STANJU, to je = 1 KM. Takodjer, kada te Zaba bankomat bude pitao DA LI BAS ZELIS DA TI IZPLATE PO PLIVAJUCEM KURSU, a ne po FIKSNOM od xxxx EUR, odjebi ih i trazi po plivajucem kursu. To ce te pitati barem 2x razlicito, pa pazi da li pritisces DA/NE. Razlika u odnosu na sumu zna biti i vise desetina EURa...
haha a znaci tako su oni preveli dcc..ma ja, sve da bi zbunili korisnike..znam taj fol, vidio sam na bankomatu Unicredit u BG..u principu cim ti izbaci kolko ce ta transkacija tacno iznositi u BAM, TO TREBA ODBITI. Bilo je govora o tome i ranije
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4612 Re: Unicredit banka, all about

Post by drndalo »

Ja sam o tome pisao, meni je bilo jako suJmivo sto oni vise vode brigu o mojoj dobrobiti od mene samog. Pa oni mene upozoravaju da li BAS.BAS.BAS zelim da rizikujem kursne razlike...

Toliko da sam iz inata 70% a iz iskustva 30% pritisnuo "hebite se"...

I u kunama, i u dinarima, i u forintama i u krunama manje me naguzise nego preko "sigurice"...
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#4613 Re: Unicredit banka, all about

Post by Daz »

Hello. Da li neko od vas ima otvorenu stednu knjizicu u UC? Nekad davno sam to otvorio. I imam nekih parica na racunu. Ali teta mi veli u filijali da to nije stedni racun. To je stedna knjizica. Imam onaj broj racuna od 11 cifara, zadnja 3 su 101. Mogu prebacivati na njega pare ali opet mi kaze da to nije racun to je stedna knjizica.

Pa koja je razlika????
Whatever[]
Posts: 83
Joined: 25/11/2017 22:54

#4614 Re: Unicredit banka, all about

Post by Whatever[] »

Daz wrote: 18/08/2021 14:36 Hello. Da li neko od vas ima otvorenu stednu knjizicu u UC? Nekad davno sam to otvorio. I imam nekih parica na racunu. Ali teta mi veli u filijali da to nije stedni racun. To je stedna knjizica. Imam onaj broj racuna od 11 cifara, zadnja 3 su 101. Mogu prebacivati na njega pare ali opet mi kaze da to nije racun to je stedna knjizica.

Pa koja je razlika????
Štednju knjižicu koristiš za štednju. Račun za slanje-primanje, imaš karticu sa kojom možeš podizati i plaćati.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#4615 Re: Unicredit banka, all about

Post by Del_Boy1 »

Daz wrote: 18/08/2021 14:36 Hello. Da li neko od vas ima otvorenu stednu knjizicu u UC? Nekad davno sam to otvorio. I imam nekih parica na racunu. Ali teta mi veli u filijali da to nije stedni racun. To je stedna knjizica. Imam onaj broj racuna od 11 cifara, zadnja 3 su 101. Mogu prebacivati na njega pare ali opet mi kaze da to nije racun to je stedna knjizica.

Pa koja je razlika????
Ja imam a'vista štedni račun. Na njega nema kamate, a čak sa njega mogu i plaćati račune putem m-ba unutar unicredit banke. Štedne knjižice nemam, pa kad mi trebaju pare samo prebacim sa štednog na tekući račun, putem m-ba aplikacije.
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#4616 Re: Unicredit banka, all about

Post by Daz »

Del_Boy1 wrote: 18/08/2021 16:31
Daz wrote: 18/08/2021 14:36 Hello. Da li neko od vas ima otvorenu stednu knjizicu u UC? Nekad davno sam to otvorio. I imam nekih parica na racunu. Ali teta mi veli u filijali da to nije stedni racun. To je stedna knjizica. Imam onaj broj racuna od 11 cifara, zadnja 3 su 101. Mogu prebacivati na njega pare ali opet mi kaze da to nije racun to je stedna knjizica.

Pa koja je razlika????
Ja imam a'vista štedni račun. Na njega nema kamate, a čak sa njega mogu i plaćati račune putem m-ba unutar unicredit banke. Štedne knjižice nemam, pa kad mi trebaju pare samo prebacim sa štednog na tekući račun, putem m-ba aplikacije.
Ja na stednu knjizicu imam neku kamatu, mada je zaista zanemariva. Vjerujem da je to najbitnija razlika. Ne naplacuje se odrzavanje a imam je i u aplikaciji mba. Te mogu raditi transfer novca.
Whatever[]
Posts: 83
Joined: 25/11/2017 22:54

#4617 Re: Unicredit banka, all about

Post by Whatever[] »

...
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#4618 Re: Unicredit banka, all about

Post by Daz »

Ima lu neko problema sa beskontaktnim placanjem. Preuzeo novu karticu i nisam mogao platiti bezkontaktno. Jel treba sta aktivirati? Dosla mi je poruka da mi je kartica aktivna i da je mogu koristiti.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4619 Re: Unicredit banka, all about

Post by foxlife »

jesi probao na bankomat uzeti pare pa poslije toga bezkontaktno?
Daz
Posts: 220
Joined: 08/02/2018 12:14

#4620 Re: Unicredit banka, all about

Post by Daz »

foxlife wrote: 21/08/2021 00:01 jesi probao na bankomat uzeti pare pa poslije toga bezkontaktno?
Nisam. Ali sam posle podigao novac. Moram viditi sta je problem. To mi se nije nikad desilo sa starom karticom. A primjetio sam da au drugaciji cipovi. Ako ne bude radilo idem u banku
Becky7
Posts: 849
Joined: 25/11/2017 16:31

#4621 Re: Unicredit banka, all about

Post by Becky7 »

Radi li i jedna njihova banka iza 17:00 radnim danom ili bar subotom?
Glanzer
Posts: 417
Joined: 21/10/2010 16:55
Location: Ovo bi sve trebalo oprat!

#4622 Re: Unicredit banka, all about

Post by Glanzer »

Daz wrote: 20/08/2021 14:44 Ima lu neko problema sa beskontaktnim placanjem. Preuzeo novu karticu i nisam mogao platiti bezkontaktno. Jel treba sta aktivirati? Dosla mi je poruka da mi je kartica aktivna i da je mogu koristiti.
Prva transakcija ne može biti beskontaktno, sad ce ti biti ok.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15467
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4623 Re: Unicredit banka, all about

Post by problemnatravunu »

Pošto sam skoro čvrsto odlučio da odem iz UC-a (nakon 18 godina, još dok je to bila Central profit banka) ,
a sve zbog njihovih zaebancija sa dozvoljenim prekoračenjem (limitom) po tekućem računu (neš me više :izet: ),
šta bi po vama bio izbor, da li Sberbank ili Intesa (druge me ne zanimaju)?
Kod UC imam još cca 4,5 milja nenamjenskog kredita , koristim jedino Master card i mobilno bankarstvo m-ba, mjesečno 5 KM za modula paket 4KM + 1KM za mogućnost dizanja keša vani na njihovim bankomatima bez provizije :?:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#4624 Re: Unicredit banka, all about

Post by Del_Boy1 »

A kakav je problem sa dozvoljenim prekoračenjem, nisam u toku.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#4625 Re: Unicredit banka, all about

Post by Tesla Edison »

problemnatravunu wrote: 22/08/2021 08:41 Pošto sam skoro čvrsto odlučio da odem iz UC-a (nakon 18 godina, još dok je to bila Central profit banka) ,
a sve zbog njihovih zaebancija sa dozvoljenim prekoračenjem (limitom) po tekućem računu (neš me više :izet: ),
šta bi po vama bio izbor, da li Sberbank ili Intesa (druge me ne zanimaju)?
Kod UC imam još cca 4,5 milja nenamjenskog kredita , koristim jedino Master card i mobilno bankarstvo m-ba, mjesečno 5 KM za modula paket 4KM + 1KM za mogućnost dizanja keša vani na njihovim bankomatima bez provizije :?:
Ako si čist u CRK, nemaš dugova, imaš stalni radni odnos, uslovi za limit su ti isti kod svake banke.

Kakav je tačno problem pa da ti možemo dati precizniji odgovor?

Ako je naknada u pitanju, meni je Addiko najbolja, ali reče da te ne zanima, tako da od tvog izbora, išao bih na Sber. Intesa u zadnje vrijeme stalno podiže neke naknade i sve više postaju kao RF.
Post Reply